Vaše trenutno stanje
- Zahtevano
- Analitika
- Oglaševanje
Prikaži podrobnosti
Zakon o javnem naročanju (ZJN-3) določa, katera ravnanja ponudnikov v postopkih javnega naročanja lahko predstavljajo prekršek. Za prekršek so lahko sankcionirani poleg ponudnika tudi podizvajalci, zato je pravilno, da gospodarski subjekti, ki sodelujejo v postopkih javnega naročanja poznajo vrste prekrškov, kot tudi prekrškovni postopek.
Odvetnica Maja Prebil iz Odvetniške družbe Potočnik Prebil o.p., d.o.o. bo kot izkušena odvetnica, ki stranke zastopa v prekrškovnih postopkih predstavila katera ravnanja ponudnikov so sankcionirana kot prekrški, kako poteka prekrškovni postopek in kakšne sankcije se izrekajo gospodarskim subjektom v prekrškovnem postopku, mag. Zlata Jerman, vodja prekrškovnega oddelka na Državni revizijski komisiji pa bo predstavila aktualno prakso Okrajnega sodišča v Ljubljani s prekrškov s področja javnih naročil.
8.30–9.00 Registracija udeležencev
9.00–10.30 Vrste prekrškov ponudnikov in podizvajalcev ter prekrškovnih sankcij
(Maja Prebil)
10.30–10.45 Odmor
10.45–11.45 Prekrškovni postopek
(Maja Prebil)
11.45–12.30 Odmor s prigrizkom
12.30–14.30 Praksa Državne revizijske komisije in sodišč v zvezi s prekrški ponudnikov
(mag. Zlata Jerman)
Zlata Jerman je vodja oddelka za prekrškovne zadeve na Državni revizijski komisiji za revizijo postopkov oddaje javnih naročil. Po izobrazbi je univerzitetna diplomirana pravnica z opravljenim pravniškim državnim izpitom, v letu 2016 pa je na pravni fakulteti tudi uspešno zagovarjala magistrsko delo z naslovom Organizacijski vidik centralizacije javnega naročanja. S področjem javnega naročanja se ukvarja že od vsega začetka poklicne poti, najprej v odvetniški pisarni in nato na Ministrstvu za obrambo, od leta 2006 dalje pa je zaposlena na Državni revizijski komisiji, kjer je delo najprej opravljala na področju revizij, nato pa na prekrškovnem področju, katerega je tudi prevzela v vodenje.
244,00 € brez DDV. Kotizacijo je treba poravnati pred izvedbo seminarja na TRR 02922-0011569767 (znesek kotizacije + DDV). Plačilo je pogoj za udeležbo. Za proračunske uporabnike je rok za plačilo 30 dni po prejemu računa.
Pisne odjave Uradni list Republike Slovenije upošteva, če jih prejme najmanj 3 delovne dni pred začetkom posameznega dogodka. Več o odjavi si lahko preberete v rubriki Splošni pogoji.