Uradni list

Številka 8
Uradni list RS, št. 8/2003 z dne 24. 1. 2003
Uradni list

Uradni list RS, št. 8/2003 z dne 24. 1. 2003

Kazalo

321. Poročilo o izidu volitev župana in članov Občinskega sveta občine Vransko, stran 580.

Na podlagi 90. člena zakona o lokalnih volitvah(Uradni list RS, št. 72/93, 7-/94, 33/94, 61/95, 70/95, 20/98 in 51/02) objavlja Občinska volilna komisija občine Vransko naslednje
P O R O Č I L O
o izidu volitev župana in članov Občinskega sveta občine Vransko
Občinska volilna komisija je na seji dne 11. novembra 2002 na podlagi zapisnikov o delu volilnih odborov pri ugotavljanju izida glasovanja za volitve župana občine in članov občinskega sveta na volitvah 10. novembra 2002 ugotovila rezultate glasovanja ter izid volitev za župana občine in članov občinskega sveta.
I
1. Na volitvah 10. novembra 2002 je imelo pravico glasovati skupaj 2003 volivcev, ki so bili vpisani v volilne imenike.
2. Glasovalo
Skupno število volivcev z območja občine                    2003
Skupaj glasovalo                                            1555
Procent udeležbe v občini                                 77,63%
Skupni rezultat glasovanja za župana v občini:
Oddanih glasovnic                                       1555
Veljavnih glasovnic                                     1537

----------------------------------------------------
Kandidat za župana       Št. glasov         % glasov
----------------------------------------------------
1. Franc Sušnik                 849            55,24
2. Andrej Pečovnik              688            44,76
----------------------------------------------------
Občinska volilna komisija je na podlagi 41. člena zakona o lokalnih volitvah (Uradni list RS, št. 72/93, 7/94, 33/94, 61/95, 70/95 in 51/02) ugotovila, da je za župana občine izvoljen Franc Sušnik, rojen 4. 9. 1955, stanujoč Čeplje 1 c, ki je dobil večino veljavnih glasov.
II
Skupni rezultat glasovanja za občinski svet:
Skupno število volivcev z območja občine                     189
Številka volilne enote: 1
Oddanih glasovnic                                            161
Veljavnih glasovnic                                          159

--------------------------------------------------
Kandidat                Št. glasov        % glasov
--------------------------------------------------
1. Roman Aleš                   69           43,40
2. Sašo Urankar                 90           56,60
--------------------------------------------------
Občinska volilna komisija je na podlagi 41. člena zakona o lokalnih volitvah (Uradni list RS, št. 72/93, 7/94, 33/94, 61/95, 70/95 in 51/02) ugotovila, da je za člana občinskega sveta iz volilne enote ena izvoljen Sašo Urankar, roj. 26. 8. 1968, stanujoč Prekopa 53, ki je dobil največ glasov.
Skupno število volivcev z območja občine                     112
Številka volilne enote: 2
Oddanih glasovnic                                            100
Veljavnih glasovnic                                          100

----------------------------------------------
Kandidat              Št. glasov      % glasov
----------------------------------------------
1. Stanislav Cencen           23         23,00
2. Martin Florjan             77         77,00
----------------------------------------------
Občinska volilna komisija je na podlagi 41. člena zakona o lokalnih volitvah (Uradni list RS, št. 72/93, 7/94, 33/94, 61/95, 70/95 in 51/02) ugotovila, da je za člana občinskega sveta iz volilne enote dve izvoljen Martin Florjan, roj. 21. 9. 1977, stanujoč Čeplje 22, ki je dobil največ glasov.
Skupno število volivcev z območja občine                     200
Številka volilne enote: 3
Oddanih glasovnic                                            153
Veljavnih glasovnic                                          151

-----------------------------------------------
Kandidat              Št. glasov       % glasov
-----------------------------------------------
1. Darko Denžič               16          10,60
2. Darko Kramar               68          45,03
3. Vladimir Reberšek          67          44,37
-----------------------------------------------
Občinska volilna komisija je na podlagi 41. člena zakona o lokalnih volitvah (Uradni list RS, št. 72/93, 7/94, 33/94, 61/95, 70/95 in 51/02) ugotovila, da je za člana občinskega sveta iz volilne enote tri izvoljen Darko Kramar, roj. 3. 7. 1977, stanujoč Brode 25/c, ki je dobil največ glasov.
Skupno število volivcev z območja občine                     614
Številka volilne enote: 4
Oddanih glasovnic                                            456
Veljavnih glasovnic                                          446

-----------------------------------------------
Kandidat               Št. glasov      % glasov
-----------------------------------------------
1. Emil Jelen                 210         47,09
2. Marjan Pečovnik            265         59,42
3. Vladimir Rančigaj          176         39,46
4. Irena Peklar                75         16,82
5. Ljudmila Pikelj             95         21,30
6. Rafael Učakar              128         28,70
7. Edvard Novak                62         13,90
8. Peter Praprotnik           142         31,84
-----------------------------------------------
Občinska volilna komisija je na podlagi 41. člena zakona o lokalnih volitvah (Uradni list RS, št. 72/93, 7/94, 33/94, 61/95, 70/95 in 51/02) ugotovila, da so za člane občinskega sveta iz volilne enote štiri izvoljeni naslednji trije kandidati, ki so dobili največ glasov:
Marjan Pečovnik, roj. 19. 4. 1967 stanujoč Vransko 130, ki je dobil največ glasov;
Emil Jelen, roj. 21. 5. 1947 stanujoč Vransko 175, ki je dobil največ glasov,
Vladimir Rančigaj, roj. 4. 2. 1937 stanujoč Vransko 52, ki je dobil največ glasov.
Skupno število volivcev z območja občine                     152
Številka volilne enote: 5
Oddanih glasovnic                                            122
Veljavnih glasovnic                                          118

-----------------------------------------------
Kandidat               Št. glasov      % glasov
-----------------------------------------------
1. Miran Hrastovec             38         32,20
2. Marjetka Kapus              45         38,14
3. Branko Lebeničnik           35         29,66
-----------------------------------------------
Občinska volilna komisija je na podlagi 41. člena zakona o lokalnih volitvah (Uradni list RS, št. 72/93, 7/94, 33/94, 61/95, 70/95 in 51/02) ugotovila, da je za članico občinskega sveta iz volilne enote pet izvoljena Marjetka Kapus, roj. 5. 6. 1971 stanujoč Ločica pri Vranskem 15, ki je dobil največ glasov.
Skupno število volivcev z območja občine                     172
Številka volilne enote: 6
Oddanih glasovnic                                            129
Veljavnih glasovnic                                          122

-----------------------------------------------
Kandidat               Št. glasov      % glasov
-----------------------------------------------
1. Anton Učakar                25         20,49
2. Franc Urankar               62         50,82
3. Gotard Ferme                35         28,69
-----------------------------------------------
Občinska volilna komisija je na podlagi 41. člena zakona o lokalnih volitvah (Uradni list RS, št. 72/93, 7/94, 33/94, 61/95, 70/95 in 51/02) ugotovila, da je za člana občinskega sveta iz volilne enote šest izvoljen Franc Urankar, roj. 22. 5. 1960 stanujoč Zahomce 15, ki je dobil največ glasov.
Skupno število volivcev z območja občine                     233
Številka volilne enote: 7
Oddanih glasovnic                                            173
Veljavnih glasovnic                                          173

-----------------------------------------------
Kandidat               Št. glasov      % glasov
-----------------------------------------------
1. Jožef Križnik               33         19,08
2. Ivan Dolinšek               84         48,55
3. Andrej Semprimožnik         56         32,37
-----------------------------------------------
Občinska volilna komisija je na podlagi 41. člena zakona o lokalnih volitvah (Uradni list RS, št. 72/93, 7/94, 33/94, 61/95, 70/95 in 51/02) ugotovila, da je za člana občinskega sveta iz volilne enote sedem izvoljen Ivan Dolinšek, roj. 14. 12. 1954 stanujoč Jeronim 39, ki je dobil največ glasov.
Skupno število volivcev z območja občine                     137
Številka volilne enote: 8
Oddanih glasov                                               114
Veljavnih glasovnic                                          114

-----------------------------------------------
Kandidat               Št. glasov      % glasov
-----------------------------------------------
1. Ivan Kokovnik               67         58,77
2. Andrej Blatnik              47         41,23
-----------------------------------------------
Občinska volilna komisija je na podlagi 41. člena zakona o lokalnih volitvah (Uradni list RS, št. 72/93, 7/94, 33/94, 61/95, 70/95 in 51/02) ugotovila, da je za člana občinskega sveta iz volilne enote osem izvoljen Ivan Kokovnik, roj. 12. 10. 1953 stanujoč Stopnik 41, ki je dobil največ glasov.
Skupno število volivcev z območja občine                     194
Številka volilne enote: 9
Oddanih glasovnic                                            147
Veljavnih glasovnic                                          144

-----------------------------------------------
Kandidat               Št. glasov      % glasov
-----------------------------------------------
1. Boris Pikl                  72            50
2. Janko Pečovnik              72            50
-----------------------------------------------
Občinska volilna komisija je na podlagi 41. člena zakona o lokalnih volitvah (Uradni list RS, št. 72/93, 7/94, 33/94, 61/95, 70/95 in 51/02) ugotovila, da je za člana občinskega sveta iz volilne enote devet izvoljen Boris Pikl, roj. 18. 9. 1967 stanujoč Tešova 15, na osnovi izvedenega žrebanja po zapisniku o opravljenem žrebu z dne 11. 11. 2002.
III
Člani občinskega sveta, izvoljeni na volitvah 10. novembra 2002:
---------------------------------------------------------
Ime in priimek       Rojstni podatki            Bivališče
---------------------------------------------------------
1. Urankar Sašo          26. 8. 1968           Prekopa 53
2. Florjan Martin        21. 9. 1977            Čeplje 22
3. Darko Kramar           3. 7. 1977           Brode 25 c
4. Emil Jelen            21. 5. 1947          Vransko 175
5. Marjan Pečovnik       19. 4. 1967          Vransko 130
6. Vladimir Rančigaj      4. 2. 1937           Vransko 52
7. Marjetka Kapus         5. 6. 1971           Ločica pri
                                              Vranskem 15
8. Franc Urankar         22. 5. 1960           Zahomce 15
9. Ivan Dolinšek        14. 12. 1954           Jeronim 39
10.Ivan Kokovnik        12. 10. 1953           Stopnik 41
11.Boris Pikl            18. 9. 1967            Tešova 15
---------------------------------------------------------
Št. 006-07/02
Vransko, dne 11. novembra 2002.
Predsednik
Občinske volilne komisije občine Vransko
Marko Brišnik l. r.
Člani:
1. Albert Predovnik l. r.
2. Ludvika Čulk l. r.
3. Marija Završnik l. r.
4. Andrej Kapus l. r.
5. Rafael Novak l. r.