Uradni list

Številka 152
Uradni list RS, št. 152/2020 z dne 23. 10. 2020
Uradni list

Uradni list RS, št. 152/2020 z dne 23. 10. 2020

Kazalo

2644. Poročilo o izidu volitev v svet Kmetijsko gozdarske zbornice Slovenije in svete območnih enot Kmetijsko gozdarske zbornice Slovenije v letu 2020 (uradno prečiščeno besedilo), stran 6416.

  
Na podlagi 32. člena Zakona o Kmetijsko gozdarski zbornici Slovenije (ZKGZ, Uradni list RS, št. 69/04 – UPB1, 26/08, 7/09 – odl. US, 36/20 – ZIUPKGP) in na podlagi zapisnikov o izidu glasovanja volilnih komisij volilnih enot ter zapisnikov o delu volilnih odborov na glasovanju pravnih oseb, je Volilna komisija Kmetijsko gozdarske zbornice Slovenije na seji dne 12. 10. 2020 in na seji dne 15. 10. 2020 sestavila in sprejela
P O R O Č I L O 
o izidu volitev v svet Kmetijsko gozdarske zbornice Slovenije in svete območnih enot Kmetijsko gozdarske zbornice Slovenije v letu 2020 (uradno prečiščeno besedilo) 
I. VOLITVE V PRVI VOLILNI SKUPINI – FIZIČNE OSEBE 
A. VOLITVE V SVET KMETIJSKO GOZDARSKE ZBORNICE SLOVENIJE IZ PRVE VOLILNE SKUPINE – FIZIČNE OSEBE
1. Na volitvah v svet Kmetijsko gozdarske zbornice Slovenije v skupini fizičnih oseb je imelo pravico voliti 104.162 volivcev, pri čemer je bilo 104.159 volivcev vpisanih v volilni imenik, ter 3 volivci, ki so glasovali s potrdilom Komisije za sestavo volilnega imenika KGZS, ker pomotoma niso bili vpisan v volilni imenik.
2. Po pošti je glasoval 1 volivec.
3. Glasovalo je skupaj 8.985 volivcev (8,63 % volilnih upravičencev).
4. Oddanih je bilo 8.985 glasovnic.
5. Ker so bile prazne oziroma volja volivca ni bila jasno izražena, je bilo neveljavnih 404 glasovnic.
6. Veljavnih je bilo 8.581 glasovnic.
Volilna komisija je ugotovila izid volitev v svet Kmetijsko gozdarske zbornice Slovenije v prvi volilni skupini (fizične osebe) po posameznih volilnih enotah:
I. VOLILNA ENOTA NOVA GORICA: za območja naslednjih občin: Nova Gorica, Kanal, Brda, Šempeter - Vrtojba, Miren - Kostanjevica, Bovec, Kobarid, Tolmin, Ajdovščina, Vipava, Idrija in Cerkno, Renče - Vogrsko. Volilo se je 3 člane.
1. Na volitvah v svet KGZS v skupini fizičnih oseb je imelo pravico voliti 8.363 volivcev.
2. Po pošti je glasoval 1 volivec.
3. Glasovalo je skupaj 746 volivcev (8,91 % volilnih upravičencev).
4. Oddanih je bilo 746 glasovnic.
5. Ker so bile prazne oziroma volja volivca ni bila jasno izražena, je bilo neveljavnih 50 glasovnic.
6. Veljavnih je bilo 696 glasovnic.
Posamezne liste so dobile naslednje število glasov in mandatov:
1. Ime liste: Društvo članov sindikata kmetov 
47 glasov
Število mandatov: 0
2. Ime liste: Društvo Forum za kmetijstvo in podeželje SDS 
94 glasov
Število mandatov: 1
IZVOLJEN JE:
1. Štor Radovan, roj. 1961, Velike Žablje 45, 5263 Dobravlje
3. Ime liste: Društvo SKZ – Slovenska kmečka zveza 
277 glasov
Število mandatov: 2
IZVOLJENA STA:
1. Leskovec Luka, roj. 1994, Podkraj 86, 5273 Col
2. Šavli Klemen, roj. 1977, Čiginj 16, 5220 Tolmin
4. Ime liste: Društvo slovenski kmet 
87 glasov
Število mandatov: 0
5. Ime liste: Lista zadružnikov – društvo za razvoj zadružništva in kmetijstva 
71 glasov
Število mandatov: 0
6. Ime liste: Kmečka lista – društvo za razvoj kmetijstva in podeželja 
53 glasov
Število mandatov: 0
7. Ime liste: Kmečko društvo Nova Slovenija 
67 glasov
Število mandatov: 0
2. VOLILNA (OBMOČNA) ENOTA KOPER za območja naslednjih občin: Koper, Ankaran, Izola, Piran, Sežana, Hrpelje - Kozina, Divača in Komen. Volila sta se dva (2) člana.
1. Na volitvah v svet KGZS v skupini fizičnih oseb je imelo pravico voliti 5.686 volivcev.
2. Glasovalo je skupaj 332 volivcev (5,84 % volilnih upravičencev).
3. Oddanih je bilo 332 glasovnic.
4. Ker so bile prazne oziroma volja volivca ni bila jasno izražena, so bile neveljavne 3 glasovnice.
5. Veljavnih je bilo 329 glasovnic.
Posamezni kandidati so dobili naslednje število glasov:
1. Kandidat: Žiber Egidio 
59 glasov 
Predlagatelj: Kmečko društvo Nova Slovenija
2. Kandidat: Štok David
124 glasov 
Predlagatelj: Društvo SKZ – Slovenska kmečka zveza
3. Kandidat: Bolčič Jožica 
72 glasov
Predlagatelj: Kmečka lista – društvo za razvoj kmetijstva in podeželja
4. Kandidat: Kos Miloš
46 glasov 
Predlagatelj: Društvo članov sindikata kmetov
5. Kandidat: Parovel Luka
63 glasov 
Predlagatelj: Kmečka lista – društvo za razvoj kmetijstva in podeželja
6. Kandidat: Ratoša Gregor
45 glasov 
Predlagatelj: Društvo Forum za kmetijstvo in podeželje SDS
7. Kandidat: Stojković Kukulin Danijel
48 glasov
Predlagatelj: Društvo slovenski kmet
8. Kandidat: Klabjan Jožef
34 glasov 
Predlagatelj: Društvo članov sindikata kmetov
9. Kandidat: Koren Tomaž
65 glasov 
Predlagatelj: Društvo slovenski kmet
IZVOLJENA STA:
1. Štok David, roj. 1967, Dutovlje 40C, 6221 Dutovlje
Predlagatelj: Društvo SKZ – Slovenska kmečka zveza
2. Bolčič Jožica, roj. 1957, Lucija, Ulica borcev NOB 37, 6320 Portorož – Portorose
Predlagatelj: Kmečka lista – društvo za razvoj kmetijstva in podeželja
3. VOLILNA (OBMOČNA) ENOTA KRANJ za območja naslednjih občin: Kranj, Radovljica, Bled, Bohinj, Jesenice, Kranjska gora, Žirovnica, Tržič, Škofja Loka, Železniki, Gorenja vas - Poljane, Žiri, Naklo, Šenčur, Cerklje na Gorenjskem, Preddvor, Jezersko, Gorje. Volilo se je tri (3) člane.
1. Na volitvah v svet KGZS v skupini fizičnih oseb je imelo pravico voliti 6.913 volivcev pri čemer je bilo 6.912 volivcev vpisanih v volilni imenik, ter 1 volivec, ki je glasoval s potrdilom Komisije za sestavo volilnega imenika KGZS, ker pomotoma ni bil vpisan v volilni imenik.
2. Glasovalo je skupaj 890 volivcev (12,87 % volilnih upravičencev).
3. Oddanih je bilo 890 glasovnic.
4. Ker so bile prazne oziroma volja volivca ni bila jasno izražena, je bilo neveljavnih 41 glasovnic.
5. Veljavnih je bilo 849 glasovnic.
Posamezne liste so dobile naslednje število glasov in mandatov:
1. Ime liste: Kmečka lista – društvo za razvoj kmetijstva in podeželja
86 glasov
Število mandatov: 0
2. Ime liste: Društvo Forum za kmetijstvo in podeželje SDS 
87 glasov
Število mandatov: 0
3. Ime liste: Kmečko društvo Nova Slovenija 
93 glasov
Število mandatov: 0
4. Ime liste: Društvo SKZ – Slovenska kmečka zveza 
204 glasov
Število mandatov: 1
IZVOLJEN JE:
1. Jeglič Janko, roj. 1967, Podbrezje 192, 4202 Naklo
5. Ime liste: Društvo članov sindikata kmetov 
76 glasov
Število mandatov: 0
6. Ime liste: Lista zadružnikov – društvo za razvoj zadružništva in kmetijstva 
83 glasov
Število mandatov: 0
7. Ime liste: Društvo slovenski kmet 
220 glasov
Število mandatov: 2
IZVOLJENA STA:
1. Roblek Rok, roj. 1989, Bašelj 20A, 4205 Preddvor
2. Golc Robert, roj. 1981, Spodnji Brnik 40, 4207 Cerklje na Gorenjskem
4. VOLILNA (OBMOČNA) ENOTA LJUBLJANA za območja naslednjih občin: Ljubljana, Vrhnika, Borovnica, Grosuplje, Ivančna Gorica, Brezovica, Ig, Škofljica, Horjul, Dobrova - Polhov Gradec, Dol pri Ljubljani, Vodice, Medvode, Kamnik, Komenda, Domžale, Mengeš, Trzin, Moravče, Lukovica, Zagorje ob Savi, Trbovlje, Logatec, Litija, Šmartno pri Litiji, Hrastnik, Log - Dragomer. Volilo se je šest (6) članov.
1. Na volitvah v svet KGZS v skupini fizičnih oseb je imelo pravico voliti 15.583 volivcev.
2. Glasovalo je skupaj 1.366 volivcev (8,77 % volilnih upravičencev).
3. Oddanih je bilo 1.366 glasovnic.
4. Ker so bile prazne oziroma volja volivca ni bila jasno izražena, je bilo neveljavnih 97 glasovnic.
5. Veljavnih je bilo 1269 glasovnic.
Posamezne liste so dobile naslednje število glasov in mandatov:
1. Ime liste: Kmečka lista – društvo za razvoj kmetijstva in podeželja 
200 glasov
Število mandatov: 1
IZVOLJEN JE:
1. Oven Albin, roj. 1952, Dobrova, Polhograjska cesta 57, 1356 Dobrova
2. Ime liste: Društvo članov sindikata kmetov 
118 glasov
Število mandatov: 1
IZVOLJEN JE:
1. Bučar Ivan, roj. 1965, Veliko Mlačevo 42, 1290 Grosuplje
3. Ime liste: Društvo Forum za kmetijstvo in podeželje SDS 
225 glasov
Število mandatov: 1
IZVOLJEN JE:
1. Čevka Dominik, roj. 1981, Zakal 14, 1242 Stahovica
4. Ime liste: Društvo SKZ – Slovenska kmečka zveza 
291 glasov
Število mandatov: 2
IZVOLJENA STA:
1. Kršinar Žiga, roj. 1988, Topol 5A, 1215 Medvode
2. Čebular Anton, roj. 1967, Dob pri Šentvidu 2, 1296 Šentvid pri Stični
5. Ime liste: Kmečko društvo Nova Slovenija 
147 glasov
Število mandatov: 1
IZVOLJEN JE:
1. Beja Janez, roj. 1969, Konjšica – Del 29, 1272 Polšnik
6. Ime liste: Lista Jožef Golf 
88 glasov
Število mandatov: 0
7. Ime liste: Društvo slovenski kmet 
97 glasov
Število mandatov: 0
8. Ime liste: Lista zadružnikov – društvo za razvoj zadružništva in kmetijstva 
103 glasove
Število mandatov: 0
5. VOLILNA (OBMOČNA) ENOTA KOČEVJE za območja naslednjih občin: Ribnica, Sodražica, Dobrepolje, Velike Lašče, Kočevje, Loški Potok, Osilnica in Kostel. Volil se je en (1) član.
1. Na volitvah v svet KGZS v skupini fizičnih oseb je imelo pravico voliti 2.861 volivcev
2. Glasovalo je skupaj 293 volivcev (10,24 % volilnih upravičencev).
3. Oddanih je bilo 293 glasovnic.
4. Ker so bile prazne oziroma volja volivca ni bila jasno izražena, je bilo neveljavnih 5 glasovnic.
5. Veljavnih je bilo 288 glasovnic.
Posamezni kandidati so dobili naslednje število glasov:
1. Kandidat: Levstik Ivan 
40 glasov
Predlagatelj: Lista zadružnikov – društvo za razvoj zadružništva in kmetijstva
2. Kandidat: Štimec Barbara 
17 glasov
Predlagatelj: Društvo članov sindikata kmetov
3. Kandidat: Gruden Vinko 
18 glasov
Predlagatelj: Kmečko društvo Nova Slovenija
4. Kandidat: Indihar Peter 
 71 glasov
Predlagatelj: Društvo SKZ – Slovenska kmečka zveza
5. Kandidat: Debeljak Jože 
 29 glasov
Predlagatelj: Kmečka lista – društvo za razvoj kmetijstva in podeželja
6. Kandidat: Marolt Jože 
90 glasov
Predlagatelj: Govedorejska društva Dobrepolje-Struge, Ribnica, Velike Lašče
7. Kandidat: Hobič Luka 
23 glasov
Predlagatelj: Društvo slovenski kmet
IZVOLJEN JE:
Marolt Jože, roj. 1964, Gorenje Podpoljane 3, 1316 Ortnek
Predlagatelj: Govedorejska društva Dobrepolje-Struge, Ribnica, Velike Lašče
6. VOLILNA (OBMOČNA) ENOTA POSTOJNA za območja naslednjih občin: Postojna, Pivka, Ilirska Bistrica, Cerknica, Bloke, Loška dolina. Volilo se je dva (2) člana.
1. Na volitvah v svet KGZS v skupini fizičnih oseb je imelo pravico voliti 5.230 volivcev, pri čemer je bilo 5.229 volivcev vpisanih v volilni imenik, ter 1 volivec, ki je glasoval s potrdilom Komisije za sestavo volilnega imenika KGZS, ker pomotoma ni bil vpisan v volilni imenik.
2. Glasovalo je skupaj 374 volivcev (7,15 % volilnih upravičencev).
3. Oddanih je bil 374 glasovnic.
4. Ker so bile prazne oziroma volja volivca ni bila jasno izražena, je bilo neveljavnih 7 glasovnic.
5. Veljavnih je bilo 367 glasovnic.
Posamezni kandidati so dobili naslednje število glasov:
1. Kandidat: Valenčič Andrej 
47 glasov
Predlagatelj: Kmečka lista – društvo za razvoj kmetijstva in podeželja
2. Kandidat: Kovač Timotej 
54 glasov
Predlagatelj: Društvo slovenski kmet
3. Kandidat: Levec Jakob 
53 glasov
Predlagatelj: Društvo slovenski kmet
4. Kandidat: Komidar Janez 
50 glasov
Predlagatelj: Lista zadružnikov – društvo za razvoj zadružništva in kmetijstva
5. Kandidat: Cetina Miroslav 
39 glasov
Predlagatelj: Kmečka lista – društvo za razvoj kmetijstva in podeželja
6. Kandidat: Puntar Alojz 
38 glasov
Predlagatelj: Kmečko društvo Nova Slovenija
7. Kandidat: Škerbec Janez 
32 glasov
Predlagatelj: Lista zadružnikov – društvo za razvoj zadružništva in kmetijstva
8. Kandidat: Otoničar Vincenc 
73 glasov
Predlagatelj: Društvo SKZ – Slovenska kmečka zveza
9. Kandidat: Lenarčič Cvetko 
 31 glasov
Predlagatelj: Kmečko društvo Nova Slovenija
10. Kandidat: Pohole Miloš 
 72 glasov
Predlagatelj: Društvo Forum za kmetijstvo in podeželje SDS
11. Kandidat: Kastelic Janez 
 56 glasov
Predlagatelj: Društvo članov sindikata kmetov
12. Kandidat: Peternelj Florijan 
 52 glasov
Predlagatelj: Društvo članov sindikata kmetov
IZVOLJENA STA:
1. Otoničar Vincenc, roj. 1955, Begunje pri Cerknici 48, 1382 Begunje pri Cerknici 
Predlagatelj: Društvo SKZ – Slovenska kmečka zveza
2. Pohole Miloš, roj. 1974, Cerknica, Notranjska cesta 28, 1380 Cerknica 
Predlagatelj: Društvo Forum za kmetijstvo in podeželje SDS
7. VOLILNA (OBMOČNA) ENOTA NOVO MESTO za območja naslednjih občin: Novo mesto, Trebnje, Mirna, Mirna peč, Žužemberk, Dolenjske Toplice, Šentjernej, Škocjan, Črnomelj, Semič, Metlika, Straža, Šmarješke Toplice, Šentrupert in Mokronog - Trebelno. Volilo se je štiri (4) člane.
1. Na volitvah v svet KGZS v skupini fizičnih oseb je imelo pravico voliti 9.567 volivcev, pri čemer je bilo 9.566 volivcev vpisanih v volilni imenik, ter 1 volivec, ki je glasoval s potrdilom Komisije za sestavo volilnega imenika KGZS, ker pomotoma ni bil vpisan v volilni imenik.
2. Glasovalo je skupaj 719 volivcev (7,52 % volilnih upravičencev).
3. Oddanih je bilo 719 glasovnic.
4. Ker so bile prazne oziroma volja volivca ni bila jasno izražena, je bilo neveljavnih 42 glasovnic.
5. Veljavnih je bilo 677 glasovnic.
Posamezne liste so dobile naslednje število glasov in mandatov:
1. Ime liste: Društvo Forum za kmetijstvo in podeželje SDS 
103 glasove
Število mandatov: 1
IZVOLJEN JE:
1. Vajda Igor, roj. 1972, Metlika, Vinogradniška cesta 41, 8330 Metlika
2. Ime liste: Društvo članov sindikata kmetov 
69 glasov
Število mandatov: 0
3. Ime liste: Kmečko društvo Nova Slovenija 
62 glasov
Število mandatov: 0
4. Ime liste: Društvo lastnikov gozdov ob Kolpi in Lahinji 
80 glasov
Število mandatov: 0
5. Ime liste: Društvo SKZ – Slovenska kmečka zveza 
128 glasov
Število mandatov: 1
IZVOLJEN JE:
1. Absec Marko, roj. 1978, Mihelja vas 12A, 8340 Črnomelj
6. Ime liste: Lista zadružnikov – društvo za razvoj zadružništva in kmetijstva 
40 glasov
Število mandatov: 0
7. Ime liste: Kmečka lista – društvo za razvoj kmetijstva in podeželja
85 glasov
Število mandatov: 1
IZVOLJEN JE:
1. Kastelic Andrej, roj. 1978, Novo mesto, Žabja vas 9, 8000 Novo mesto
8. Ime liste: Društvo slovenski kmet 
110 glasov
Število mandatov: 1
IZVOLJEN JE:
1. Legan Janžekovič Martina, roj. 1976, Radovica 40, 8330 Metlika
8. VOLILNA (OBMOČNA) ENOTA BREŽICE za območja naslednjih občin: Brežice, Krško, Sevnica, Kostanjevica na Krki. Volilo se je tri (3) člane.
1. Na volitvah v svet KGZS v skupini fizičnih oseb je imelo pravico voliti 6.538 volivcev.
2. Glasovalo je skupaj 442 volivcev (6,76 % volilnih upravičencev).
3. Oddanih je bilo 442 glasovnic.
4. Ker so bile prazne oziroma volja volivca ni bila jasno izražena, je bilo neveljavnih 21 glasovnic.
5. Veljavnih je bilo 421 glasovnic.
Posamezne liste so dobile naslednje število glasov in mandatov:
1. Ime liste: Društvo slovenski kmet 
77 glasov
Število mandatov: 1
IZVOLJEN JE:
1. Mavsar Martin, roj. 1975, Gora 6, 8270 Krško
2. Ime liste: Društvo SKZ – Slovenska kmečka zveza 
115 glasov
Število mandatov: 1
IZVOLJEN JE:
1. Kerin Lojze, roj. 1981, Straža pri Krškem 2, 8270 Krško
3. Ime liste: Lista zadružnikov – društvo za razvoj zadružništva in kmetijstva 
27 glasov
Število mandatov: 0
4. Ime liste: Društvo Forum za kmetijstvo in podeželje SDS 
53 glasov
Število mandatov: 0
5. Ime liste: Kmečko društvo Nova Slovenija 
38 glasov
Število mandatov: 0
6. Ime liste: Društvo članov sindikata kmetov 
62 glasov
Število mandatov: 1
IZVOLJEN JE:
1. Žveglič Roman, roj. 1964, Stržišče 4, 8292 Zabukovje
7. Ime liste: Kmečka lista – društvo za razvoj kmetijstva in podeželja 
49 glasov
Število mandatov: 0
9. VOLILNA (OBMOČNA) ENOTA CELJE za območja naslednjih občin: Laško, Radeče, Žalec, Vransko, Tabor, Prebold, Braslovče, Polzela, Slovenske Konjice, Vitanje, Zreče, Celje, Štore, Vojnik, Dobrna, Šentjur pri Celju, Dobje, Šmarje pri Jelšah, Rogaška Slatina, Rogatec, Podčetrtek, Bistrica ob Sotli in Kozje. Volilo se je štiri (4) člane.
1. Na volitvah v svet KGZS v skupini fizičnih oseb je imelo pravico voliti 11.691 volivcev.
2. Glasovalo je skupaj 1.149 volivcev (9,83 % volilnih upravičencev).
3. Oddanih je bilo 1.149 glasovnic.
4. Ker so bile prazne oziroma volja volivca ni bila jasno izražena, je bilo neveljavnih 65 glasovnic.
5. Veljavnih je bilo 1.084 glasovnic.
Posamezne liste so dobile naslednje število glasov in mandatov:
1. Ime liste: Društvo slovenski kmet 
184 glasov
Število mandatov: 1
IZVOLJEN JE:
1. Pevec Primož, roj. 1981, Slatina pri Ponikvi 32, 3232 Ponikva
2. Ime liste: Društvo Forum za kmetijstvo in podeželje SDS 
211 glasov
Število mandatov: 1
IZVOLJEN JE:
1. Golavšek Marjan, roj. 1963, Matke 34B, 3312 Prebold
3. Ime liste: Društvo SKZ – Slovenska kmečka zveza 
203 glasov
Število mandatov: 1
IZVOLJEN JE:
1. Sedminek Rok, roj. 1976, Podlog v Savinjski dolini 30B, 3311 Šempeter v Savinjski dolini
Ime liste: Lista Janez Erjavec 
178 glasov
Število mandatov: 1
IZVOLJEN JE:
1. Kokot Dean, roj. 1983, Senovica 12, 3240 Šmarje pri Jelšah
4. Ime liste: Kmečka lista – društvo za razvoj kmetijstva in podeželja 
77 glasov
Število mandatov: 0
5. Ime liste: Društvo članov sindikata kmetov 
35 glasov
Število mandatov: 0
6. Ime liste: Lista zadružnikov – društvo za razvoj zadružništva in kmetijstva 
60 glasov
Število mandatov: 0
7. Ime liste: Kmečko društvo Nova Slovenija 
136 glasov
Število mandatov: 0
10. VOLILNA (OBMOČNA) ENOTA PTUJ za območja naslednjih občin: Ptuj, Žetale, Majšperk, Podlehnik, Videm, Zavrč, Gorišnica, Markovci, Kidričevo, Hajdina, Dornava, Destrnik, Juršinci, Trnovska vas, Sveti Andraž v Slovenskih goricah, Slovenska Bistrica, Oplotnica, Lenart, Sveta Ana, Benedikt, Cerkvenjak in Ormož, Cirkulane, Sveti Jurij v Slovenskih goricah, Sveti Tomaž, Sveta Trojica v Slovenskih goricah, Središče ob Dravi, Makole, Poljčane. Volilo se je štiri (4) člane.
1. Na volitvah v svet KGZS v skupini fizičnih oseb je imelo pravico voliti 10.700 volivcev.
2. Glasovalo je skupaj 838 volivcev (7,83 % volilnih upravičencev).
3. Oddanih je bilo 838 glasovnic.
4. Ker so bile prazne oziroma volja volivca ni bila jasno izražena, je bilo neveljavnih 29 glasovnic.
5. Veljavnih je bilo 809 glasovnic.
1. Ime liste: Društvo SKZ – Slovenska kmečka zveza 
275 glasov
Število mandatov: 2
IZVOLJENA STA:
1. Hohler Anton, roj. 1962, Spodnje Prebukovje 36, 2315 Šmartno na Pohorju
2. Kosi Miroslav, roj. 1961, Dobrava 31, 2270 Ormož
2. Ime liste: Društvo slovenski kmet 
158 glasov
Število mandatov: 1
IZVOLJEN JE:
1. Kolar Gregor, roj. 1987, Dobrina 16, 2287 Žetale
3. Ime liste: Kmečka lista – društvo za razvoj kmetijstva in podeželja 
91 glasov
Število mandatov: 0
4. Ime liste: Kmečko društvo Nova Slovenija 
38 glasov
Število mandatov: 0
5. Ime liste: Društvo Forum za kmetijstvo in podeželje SDS 
89 glasov
Število mandatov: 0
6. Ime liste: Lista zadružnikov – društvo za razvoj zadružništva in kmetijstva 
60 glasov
Število mandatov: 0
7. Ime liste: Društvo članov sindikata kmetov 
98 glasov
Število mandatov: 1
IZVOLJEN JE:
1. Medved Anton, roj. 1959, Stražgonjca 39, 2331 Pragersko
11. VOLILNA (OBMOČNA) ENOTA MARIBOR za območja naslednjih občin: Maribor, Hoče - Slivnica, Duplek, Miklavž na Dravskem polju, Starše, Rače - Fram, Pesnica, Kungota, Šentilj, Ruše, Selnica ob Dravi in Lovrenc na Pohorju. Volilo se je dva (2) člana.
1. Na volitvah v svet KGZS v skupini fizičnih oseb je imelo pravico voliti 4.441 volivcev.
2. Glasovalo je skupaj 369 volivcev (8,31 % volilnih upravičencev).
3. Oddanih je bilo 369 glasovnic.
4. Ker so bile prazne oziroma volja volivca ni bila jasno izražena, sta bili neveljavni 2 glasovnici.
5. Veljavnih je bilo 367 glasovnic.
Posamezni kandidati so dobili naslednje število glasov:
1. Kandidat: Stožer Papež Rok 
24 glasov
Predlagatelj: Kmečko društvo Nova Slovenija
2. Kandidat: Kangler Franc 
183 glasov
Predlagatelj: Društvo SKZ – Slovenska kmečka zveza
3. Kandidat: Šiler Jože
28 glasov
Predlagatelj: Kmečka lista – društvo za razvoj kmetijstva in podeželja
4. Kandidat: Cesar Marko 
39 glasov
Predlagatelj: Društvo slovenski kmet
5. Kandidat: Sternad Alojz 
10 glasov
Predlagatelj: Kmečka lista – društvo za razvoj kmetijstva in podeželja
6. Kandidat: Pernat Andrej 
30 glasov
Predlagatelj: Društvo slovenski kmet
7. Kandidat: Lešnik Anton 
21 glasov
Predlagatelj: Društvo Forum za kmetijstvo in podeželje SDS
8. Kandidat: Protner Bojan 
68 glasov 
Predlagatelj: Društvo članov sindikata kmetov
9. Kandidat: Skok Erna 
128 glasov
Predlagatelj: Društvo SKZ – Slovenska kmečka zveza
10. Kandidat: Lobnik Rado 
60 glasov
Predlagatelj: Društvo članov sindikata kmetov
11. Kandidat: Jurše Tomaž 
28 glasov 
Predlagatelj: Društvo lastnikov gozdov Pohorje – Kozjak
IZVOLJENA STA:
1. Kangler Franc, roj. 1965, Maribor, Pohorska ulica 31, 2000 Maribor
Predlagatelj: Društvo SKZ – Slovenska kmečka zveza
2. Skok Erna, roj. 1965, Rošpoh – Del 94, 2351 Kamnica
Predlagatelj: Društvo SKZ – Slovenska kmečka zveza
12. VOLILNA (OBMOČNA) ENOTA SLOVENJ GRADEC za območja naslednjih občin: Slovenj Gradec, Mislinja, Radlje ob Dravi, Muta, Vuzenica, Ribnica na Pohorju, Podvelka, Ravne na Koroškem, Črna na Koroškem, Prevalje, Mežica, Dravograd, Mozirje, Solčava, Luče, Gornji Grad, Ljubno, Nazarje, Velenje, Šoštanj in Šmartno ob Paki, Rečica ob Savinji. Volilo se je tri (3) člane.
1. Na volitvah v svet KGZS v skupini fizičnih oseb je imelo pravico voliti 6.325 volivcev.
2. Glasovalo je skupaj 638 volivcev (10,09 % volilnih upravičencev).
3. Oddanih je bilo 638 glasovnic.
4. Ker so bile prazne oziroma volja volivca ni bila jasno izražena, je bilo neveljavnih 22 glasovnic.
5. Veljavnih je bilo 616 glasovnic.
Posamezne liste so dobile naslednje število glasov in mandatov:
1. Ime liste: Kmečka lista – društvo za razvoj kmetijstva in podeželja 
144 glasov
Število mandatov: 1
IZVOLJEN JE:
1. Skrivarnik Matej, roj. 1973, Podgorje 122, 2381 Podgorje pri Slovenj Gradcu
2. Ime liste: Lista zadružnikov – društvo za razvoj zadružništva in kmetijstva 
113 glasov
Število mandatov: 1
IZVOLJENA JE:
1. Arlič Sonja, roj. 1964, Škale 82, 3320 Velenje
3. Ime liste: Društvo SKZ – Slovenska kmečka zveza 
50 glasov
Število mandatov: 0
4. Ime liste: Društvo članov sindikata kmetov 
32 glasov
Število mandatov: 0
5. Ime liste: Društvo slovenski kmet 
83 glasov
Število mandatov: 0
6. Ime liste: Društvo Forum za kmetijstvo in podeželje SDS 
159 glasov
Število mandatov: 1
IZVOLJEN JE:
1. Golob Andrej, roj. 1955, Stari trg 278, 2380 Slovenj Gradec
7. Ime liste: Kmečko društvo Nova Slovenija 
35 glasov
Število mandatov: 0
13. VOLILNA (OBMOČNA) ENOTA MURSKA SOBOTA za območja naslednjih občin: Murska Sobota, Gornja Radgona, Sveti Jurij, Radenci, Ljutomer, Križevci, Veržej, Beltinci, Tišina, Moravske toplice, Puconci, Cankova, Rogašovci, Kuzma, Grad, Gornji Petrovci, Hodoš, Šalovci, Lendava, Črenšovci, Odranci, Turnišče, Velika Polana, Dobrovnik in Kobilje, Razkrižje, Apače. Volilo se je štiri (4) člane.
1. Na volitvah v svet KGZS v skupini fizičnih oseb je imelo pravico voliti 10.264 volivcev.
2. Glasovalo je skupaj 829 volivcev (8,08 % volilnih upravičencev).
3. Oddanih je bilo 829 glasovnic.
4. Ker so bile prazne oziroma volja volivca ni bila jasno izražena, je bilo neveljavnih 20 glasovnic.
5. Veljavnih je bilo 809 glasovnic.
Posamezne liste so dobile naslednje število glasov in mandatov:
1. Ime liste: Zveza govedorejcev Pomurja 
161 glasov
Število mandatov: 1
IZVOLJEN JE:
1. Horvat Andrej, roj. 1974, Tišina 21I, 9251 Tišina
2. Ime liste: Društvo Forum za kmetijstvo in podeželje SDS 
81 glasov
Število mandatov: 0
3. Ime liste: Društvo slovenski kmet 
64 glasov
Število mandatov: 0
4. Ime liste: Lista Dejan Kuhar 
122 glasov
Število mandatov: 1
IZVOLJEN JE:
1. Meolic Danilo, roj. 1973, Bakovci, Mali Bakovci 22, 9000 Murska Sobota
5. Ime liste: Slovenska zveza prašičerejcev 
82 glasov
Število mandatov: 0
6. Ime liste: Kmečko društvo Nova Slovenija 
46 glasov
Število mandatov: 0
7. Ime liste: Društvo SKZ – Slovenska kmečka zveza 
95 glasov
Število mandatov: 1
IZVOLJEN JE:
1. Gumilar Boris, roj. 1965, Markišavci 32, 9000 Murska Sobota
8. Ime liste: Kmečka lista – društvo za razvoj kmetijstva in podeželja 
92 glasov
Število mandatov: 1
IZVOLJEN JE:
1. Štuhec Alojz, roj. 1973, Bolehnečici 23, 9244 Sveti Jurij ob Ščavnici
9. Ime liste: Društvo članov sindikata kmetov 
66 glasov
Število mandatov: 0
B.  VOLITVE V SVETE OBMOČNIH ENOT KMETIJSKO GOZDARSKE ZBORNICE SLOVENIJE IZ PRVE VOLILNE SKUPINE – FIZIČNE OSEBE
1. Na volitvah v svet Kmetijsko gozdarske zbornice Slovenije v skupini fizičnih oseb je imelo pravico voliti 104.162 volivcev, pri čemer je bilo 104.159 volivcev vpisanih v volilni imenik, ter 3 volivci, ki so glasovali s potrdilom Komisije za sestavo volilnega imenika KGZS, ker pomotoma niso bili vpisan v volilni imenik.
2. Po pošti je glasoval 1 volivec.
3. Glasovalo je skupaj 8.986 volivcev (8,63 % volilnih upravičencev).
4. Oddanih je bilo 8.986 glasovnic.
5. Ker so bile prazne oziroma volja volivca ni bila jasno izražena, je bilo neveljavnih 488 glasovnic.
6. Veljavnih je bilo 8.498 glasovnic.
1. VOLILNA (OBMOČNA) ENOTA NOVA GORICA za območja naslednjih občin: Nova Gorica, Kanal, Brda, Šempeter - Vrtojba, Miren - Kostanjevica, Bovec, Kobarid, Tolmin, Ajdovščina, Vipava, Idrija in Cerkno, Renče - Vogrsko. Volilo se je deset (10) članov.
1. Na volitvah v svet KGZS v skupini fizičnih oseb je imelo pravico voliti 8.363 volivcev.
2. Po pošti je glasoval 1 volivec.
3. Glasovalo je skupaj 746 volivcev (8,91 % volilnih upravičencev).
4. Oddanih je bilo 746 glasovnic.
5. Ker so bile prazne oziroma volja volivca ni bila jasno izražena, je bilo neveljavnih 58 glasovnic.
6. Veljavnih je bilo 688 glasovnic.
Posamezne liste so dobile naslednje število glasov in mandatov:
1. Ime liste: Društvo slovenski kmet 
 106 glasov
Število mandatov: 2
IZVOLJENA STA:
1. Gregorčič Samo, roj. 1992, Vrsno 1A, 5222 Kobarid
2. Radikon Kristijan, roj. 1986, Podsabotin 50, 5211 Kojsko (po žrebu)
2. Ime liste: Kmečka lista – društvo za razvoj kmetijstva in podeželja 
92 glasov
Število mandatov: 1
IZVOLJEN JE:
1. Kosovel Aleš, roj. 1977, Črniče 84A, 5262 Črniče
3. Ime liste: Društvo SKZ – Slovenska kmečka zveza 
265 glasov
Število mandatov: 4
IZVOLJENI SO:
1. Šavli Klemen, roj. 1977, Čiginj 16, 5220 Tolmin
2. Tušar Marko, roj. 1980, Zakojca 1, 5282 Cerkno
3. Strgar Branko, roj. 1955, Banjšice 71, 5251 Grgar
4. Štih Milan, roj. 1967, Staro selo 13, 5222 Kobarid
4. Ime liste: Društvo članov sindikata kmetov 
 28 glasov
Število mandatov: 0
5. Ime liste: Društvo Forum za kmetijstvo in podeželje SDS 
82 glasov
Število mandatov: 1
IZVOLJEN JE:
1. Žorž Jurij, roj. 1963, Slap 13, 5271 Vipava
6. Ime liste: Lista zadružnikov – društvo za razvoj zadružništva in kmetijstva 
61 glasov
Število mandatov: 1
IZVOLJEN JE:
1. Gantar Matej, roj. 1968, Godovič 50, 5275 Godovič
7. Ime liste: Kmečko društvo Nova Slovenija 
 54 glasov
Število mandatov: 1
IZVOLJEN JE:
1. Kavčič Tadej, roj. 1988, Draga 2, 5294 Dornberk
2. VOLILNA (OBMOČNA) ENOTA KOPER za območja naslednjih občin: Koper, Ankaran, Izola, Piran, Sežana, Hrpelje - Kozina, Divača in Komen. Volilo se je osem (8) članov.
1. Na volitvah v svet KGZS v skupini fizičnih oseb je imelo pravico voliti 5.686 volivcev.
2. Glasovalo je skupaj 332 volivcev (5,84 % volilnih upravičencev)
3. Oddanih je bilo 332 glasovnic.
4. Ker so bile prazne oziroma volja volivca ni bila jasno izražena, je bilo neveljavnih 17 glasovnic.
5. Veljavnih je bilo 315 glasovnic.
Posamezne liste so dobile naslednje število glasov in mandatov:
1. Ime liste: Društvo članov sindikata kmetov 
47 glasov
Število mandatov: 1
IZVOLJEN JE:
1. Jakomin Marino, roj. 1978, Kubed 57A, 6272 Gračišče
2. Ime liste: Kmečko društvo Nova Slovenija 
19 glasov
Število mandatov: 0
3. Ime liste: Društvo Forum za kmetijstvo in podeželje SDS 
 35 glasov
Število mandatov: 1
IZVOLJEN JE:
1. Ratoša Gregor, roj. 1983, Koper, Marušičeva ulica 3, 6000 Koper – Capodistria
4. Ime liste: Društvo SKZ – Slovenska kmečka zveza 
93 glasov
Število mandatov: 3
IZVOLJENI SO:
1. Škof Anton, roj. 1954, Parecag 301, 6333 Sečovlje – Sicciole 
 
2. Ražman Rok, roj. 1990, Gračišče 1a, 6272 Gračišče
3. Štok David, roj. 1967, Dutovlje 40C, 6221 Dutovlje
5. Ime liste: Kmečka lista – društvo za razvoj kmetijstva in podeželja 
64 glasov
Število mandatov: 2
IZVOLJENA STA:
1. Bonin Avrelijo, roj. 1940, Manžan 46, 6000 Koper – Capodistria
2. Markočič Danilo, roj. 1956, Jagodje, Rožna pot 3, 6310 Izola – Isola
6. Ime liste: Društvo slovenski kmet 
57 glasov
Število mandatov: 1
IZVOLJENA JE:
1. Bordon Elizabet, roj. 1987, Montinjan 7A, 6273 Marezige
3. VOLILNA (OBMOČNA) ENOTA KRANJ za območja naslednjih občin: Kranj, Radovljica, Bled, Bohinj, Jesenice, Kranjska gora, Žirovnica, Tržič, Škofja Loka, Železniki, Gorenja va- Poljane, Žiri, Naklo, Šenčur, Cerklje na Gorenjskem, Preddvor, Jezersko, Gorje. Volilo se je deset (10) članov.
1. Na volitvah v svet KGZS v skupini fizičnih oseb je imelo pravico voliti 6.913 volivcev pri čemer je bilo 6.912 volivcev vpisanih v volilni imenik, ter 1 volivec, ki je glasoval s potrdilom Komisije za sestavo volilnega imenika KGZS, ker pomotoma ni bil vpisan v volilni imenik.
2. Glasovalo je skupaj 891 volivcev (12,89 % volilnih upravičencev).
3. Oddanih je bilo 891 glasovnic.
4. Ker so bile prazne oziroma volja volivca ni bila jasno izražena, je bilo neveljavnih 45 glasovnic.
5. Veljavnih je bilo 846 glasovnic.
Posamezne liste so dobile naslednje število glasov in mandatov:
1. Ime liste: Društvo slovenski kmet 
241 glasov
Število mandatov: 3
IZVOLJENI SO:
1. Mulej Jože, roj. 1969, Selo pri Bledu 42A, 4260 Bled
2. Lombar Barbara, roj. 1993, Babni vrt 4A, 4204 Golnik
3. Jenko Janez, roj. 1989, Gorenja vas - Reteče 40, 4220 Škofja Loka
2. Ime liste: Kmečko društvo Nova Slovenija 
72 glasov
Število mandatov: 1
IZVOLJEN JE:
1. Križnar Martin, roj. 1963, Kranj, Hafnarjeva pot 2, 4000 Kranj
3. Ime liste: Društvo Forum za kmetijstvo in podeželje SDS 
76 glasov
Število mandatov: 1
IZVOLJEN JE:
1. Perčič Anže, roj. 1989, Senično 27, 4294 Križe
4. Ime liste: Društvo članov sindikata kmetov 
83 glasov
Število mandatov: 1
IZVOLJEN JE:
1. Bergant Stanislav, roj. 1949, Kokra 42, 4205 Preddvor
5. Ime liste: Kmečka lista – društvo za razvoj kmetijstva in podeželja 
133 glasov
Število mandatov: 1
IZVOLJEN JE:
1. Kuralt Igor, roj. 1965, Žabnica 39, 4209 Žabnica
6. Ime liste: Društvo SKZ – Slovenska kmečka zveza 
174 glasov
Število mandatov: 2
IZVOLJENA STA:
1. Markelj Viktor, roj. 1952, Potok 16, 4228 Železniki
2. Kern Marko, roj. 1993, Velesovo 6, 4207 Cerklje na Gorenjskem
7. Ime liste: Lista zadružnikov – društvo za razvoj zadružništva in kmetijstva 
67 glasov
Število mandatov: 1
IZVOLJEN JE:
1. Šebat Janez, roj. 1968, Smokuč 133, 4274 Žirovnica
4. VOLILNA (OBMOČNA) ENOTA LJUBLJANA za območja naslednjih občin: Ljubljana, Vrhnika, Borovnica, Grosuplje, Ivančna Gorica, Brezovica, Ig, Škofljica, Horjul, Dobrova - Polhov Gradec, Dol pri Ljubljani, Vodice, Medvode, Kamnik, Komenda, Domžale, Mengeš, Trzin, Moravče, Lukovica, Zagorje ob Savi, Trbovlje, Logatec, Litija, Šmartno pri Litiji, Hrastnik, Log - Dragomer. Volilo se je dvanajst (12) članov.
1. Na volitvah v svet KGZS v skupini fizičnih oseb je imelo pravico voliti 15.583 volivcev, pri čemer je bilo 15.583 volivcev vpisanih v volilni imenik, ter 1 volivec, ki je glasoval s potrdilom Komisije za sestavo volilnega imenika KGZS, ker pomotoma ni bil vpisan v volilni imenik.
2. Glasovalo je skupaj 1.366 volivcev (8,77 % volilnih upravičencev).
3. Oddanih je bilo 1.366 glasovnic.
4. Ker so bile prazne oziroma volja volivca ni bila jasno izražena, je bilo neveljavnih 108 glasovnic.
5. Veljavnih je bilo 1.258 glasovnic.
Posamezne liste so dobile naslednje število glasov in mandatov:
1. Ime liste: Društvo Forum za kmetijstvo in podeželje SDS
268 glasov
Število mandatov: 3
IZVOLJENI SO:
1. Avbelj Peter, roj. 1972, Dvor 44, 1275 Šmartno pri Litiji
2. Cerar Vitomir, roj. 1965, Drtija 1, 1251 Moravče
3. Urbajs Ivan, roj. 1969, Prapretno pri Hrastniku – Del 14, 1430 Hrastnik
2. Ime liste: Društvo SKZ – Slovenska kmečka zveza
326 glasov
Število mandatov: 3
IZVOLJENI SO:
1. Rokavec Franc, roj. 1963, Zgornja Jevnica 12, 1281 Kresnice
2. Skrinjar Janez, roj. 1940, Selo pri Zagorju 76, 1410 Zagorje ob Savi
3. Grad Branko, roj. 1956, Ljubljana, Kleče 16, 1000 Ljubljana
3. Ime liste: Kmečko društvo Nova Slovenija
179 glasov
Število mandatov: 2
IZVOLJENA STA:
1. Beja Janez, roj. 1969, Konjšica – Del 29, 1272 Polšnik
2. Suhoveršnik Alojz, roj. 1967 Spodnje Gameljne 36, 1211 Ljubljana - Šmartno
4. Ime liste: Kmečka lista – društvo za razvoj kmetijstva in podeželja
181 glasov
Število mandatov: 2
IZVOLJENA STA:
1. Matjan Viktor, roj. 1966, Podmilj 12, 1223 Blagovica
2. Istenič Peter, roj. 1973, Rovte 126, 1373 Rovte
5. Ime liste: Lista zadružnikov – društvo za razvoj zadružništva in kmetijstva
102 glasov
Število mandatov: 1
IZVOLJEN JE:
1. Hribar Štefan, roj. 1980, Volčji Potok 31, 1235 Radomlje
6. Ime liste: Društvo slovenski kmet
116 glasov
Število mandatov: 1
IZVOLJEN JE:
1. Gosar Borut, roj. 1980, Selo pri Vodicah 23, 1217 Vodice
7. Ime liste: Društvo članov sindikata kmetov
86 glasov
Število mandatov: 0
5. VOLILNA (OBMOČNA) ENOTA KOČEVJE za območja naslednjih občin: Ribnica, Sodražica, Dobrepolje, Velike Lašče, Kočevje, Loški potok, Osilnica in Kostel. Volilo se je osem (8) članov.
1. Na volitvah v svet KGZS v skupini fizičnih oseb je imelo pravico voliti 2.861 volivcev.
2. Glasovalo je skupaj 293 volivcev (10,24 % volilnih upravičencev).
3. Oddanih je bilo 293 glasovnic.
4. Ker so bile prazne oziroma volja volivca ni bila jasno izražena, je bilo neveljavnih 13 glasovnic.
5. Veljavnih je bilo 280 glasovnic.
Posamezne liste so dobile naslednje število glasov in mandatov:
1. Ime liste: Kmečka lista – društvo za razvoj kmetijstva in podeželja 
51 glasov
Število mandatov: 2
IZVOLJENA STA:
1. Debeljak Jože, roj. 1973, Gornje Retje 1, 1315 Velike Lašče
2. Vodičar Franc, roj. 1967, Zdenska vas 45, 1312 Videm - Dobrepolje
2. Ime liste: Društvo članov sindikata kmetov 
17 glasov
Število mandatov: 0
3. Ime liste: Društvo slovenski kmet 
26 glasov
Število mandatov: 1
IZVOLJEN JE:
1. Cimerman Klemen, roj. 1991, Stritarjeva cesta 7, 1315 Velike Lašče
4. Ime liste: Govedorejska društva Dobrepolje-Struge, Ribnica, Velike Lašče 
74 glasov
Število mandatov: 2
IZVOLJENA STA:
1. Marolt Jože, roj. 1964, Gorenje Podpoljane 3, 1316 Ortnek
2. Novak Stane, roj. 1955, Bruhanja vas 3, 1312 Videm - Dobrepolje
5. Ime liste: Lista zadružnikov – društvo za razvoj zadružništva in kmetijstva 
12 glasov
Število mandatov: 0
6. Ime liste: Kmečko društvo Nova Slovenija 
13 glasov
Število mandatov: 0
7. Ime liste: Društvo SKZ – Slovenska kmečka zveza 
58 glasov
Število mandatov: 2
IZVOLJENA STA:
1. Jakopič Janez, roj. 1990, Podpeč 30, 1312 Videm – Dobrepolje
2. Indihar Peter, roj. 1961, Velike Lašče, Stritarjeva cesta 39, 1315 Velike Lašče
8. Ime liste: Društvo Forum za kmetijstvo in podeželje SDS 
29 glasov
Število mandatov: 1
IZVOLJEN JE:
1. Kljun Marjan, roj. 1973, Pusti Hrib 1, 1316 Ortnek
6. VOLILNA (OBMOČNA) ENOTA POSTOJNA za območja naslednjih občin: Postojna, Pivka, Ilirska Bistrica, Cerknica, Bloke, Loška dolina. Volilo se je osem (8) članov.
1. Na volitvah v svet KGZS v skupini fizičnih oseb je imelo pravico voliti 5.230 volivcev, pri čemer je bilo 5.229 volivcev vpisanih v volilni imenik, ter 1 volivec, ki je glasoval s potrdilom Komisije za sestavo volilnega imenika KGZS, ker pomotoma ni bil vpisan v volilni imenik.
2. Glasovalo je skupaj 374 volivcev (7,15 % volilnih upravičencev).
3. Oddanih je bil 374 glasovnic.
4. Ker so bile prazne oziroma volja volivca ni bila jasno izražena, je bilo neveljavnih 20 glasovnic.
5. Veljavnih je bilo 354 glasovnic.
Posamezne liste so dobile naslednje število glasov in mandatov:
1. Ime liste: Društvo članov sindikata kmetov 
38 glasov
Število mandatov: 1
IZVOLJEN JE:
Peternelj Florijan, roj. 1971, Brce 10A, 6250 Ilirska Bistrica
2. Ime liste: Lista zadružnikov – društvo za razvoj zadružništva in kmetijstva 
24 glasov
Število mandatov: 0
3. Ime liste: Društvo SKZ – Slovenska kmečka zveza 
91 glasov
Število mandatov: 3
IZVOLJENI SO:
1. Janežič Anton Tonjo, roj. 1956, Zarečje 21, 6250 Ilirska Bistrica
 
2. Otoničar Vincenc, roj. 1955, Begunje pri Cerknici 48, 1382 Begunje pri Cerknici
3. Gerbec Blaž, roj. 1982, Lipsenj 25B, 1384 Grahovo
4. Ime liste: Kmečko društvo Nova Slovenija 
37 glasov
Število mandatov: 1
IZVOLJEN JE:
1. Lenarčič Cvetko, roj. 1955, Velika Pristava 24, 6257 Pivka
5. Ime liste: Društvo Forum za kmetijstvo in podeželje SDS 
86 glasov
Število mandatov: 2
IZVOLJENA STA:
1. Oblak Milenko, roj. 1960, Ilirska Bistrica, Rozmanova ulica 19, 6250 Ilirska Bistrica 
2. Ogrizek Dominik, roj. 1989, Orehek 47, 6258 Prestranek
6. Ime liste: Kmečka lista – društvo za razvoj kmetijstva in podeželja 
29 glasov
Število mandatov: 0
7. Ime liste: Društvo slovenski kmet 
49 glasov
Število mandatov: 1
IZVOLJEN JE:
1. Kovač Timotej, roj. 1991, Palčje 17, 6257 Pivka
7. VOLILNA (OBMOČNA) ENOTA NOVO MESTO za območja naslednjih občin: Novo mesto, Trebnje, Mirna, Mirna peč, Žužemberk, Dolenjske Toplice, Šentjernej, Škocjan, Črnomelj, Semič, Metlika, Straža, Šmarješke Toplice, Šentrupert in Mokronog - Trebelno. Volilo se je deset (10) članov.
1. Na volitvah v svet KGZS v skupini fizičnih oseb je imelo pravico voliti 9.567 volivcev, pri čemer je bilo 9.566 volivcev vpisanih v volilni imenik, ter 1 volivec, ki je glasoval s potrdilom Komisije za sestavo volilnega imenika KGZS, ker pomotoma ni bil vpisan v volilni imenik.
2. Glasovalo je skupaj 719 volivcev (7,52 % volilnih upravičencev).
3. Oddanih je bilo 719 glasovnic.
4. Ker so bile prazne oziroma volja volivca ni bila jasno izražena, je bilo neveljavnih 43 glasovnic.
5. Veljavnih je bilo 676 glasovnic.
Posamezne liste so dobile naslednje število glasov in mandatov:
1. Ime liste: Društvo SKZ – Slovenska kmečka zveza 
170 glasov
Število mandatov: 3
IZVOLJENI SO:
1. Vidic Pavel, roj. 1966, Straža, Hruševec 14, 8351 Straža pri Novem mestu 
 
2. Klemenčič Darko, roj. 1968, Trebelno 10, 8231 Trebelno
3. Totter Ciril, roj. 1977, Griblje 13, 8332 Gradac
2. Ime liste: Društvo članov sindikata kmetov 
68 glasov
Število mandatov: 1
IZVOLJEN JE:
1. Redek Jernej, roj. 1982, Krka 21, 8000 Novo mesto
3. Ime liste: Kmečko društvo Nova Slovenija 
60 glasov
Število mandatov: 1
IZVOLJEN JE:
1. Globevnik Jože, roj. 1969, Škocjan 5, 8275 Škocjan
4. Ime liste: Kmečka lista – društvo za razvoj kmetijstva in podeželja 
93 glasov
Število mandatov: 2
IZVOLJENA STA:
1. Kure Ivan, roj. 1943, Grm pri Podzemlju 8A, 8332 Gradac
2. Kravcar Boris, roj. 1971, Trebnje, Praproče 13A, 8210 Trebnje
5. Ime liste: Lista zadružnikov – društvo za razvoj zadružništva in kmetijstva 
27 glasov
Število mandatov: 0
6. Ime liste: Društvo slovenski kmet 
92 glasov
Število mandatov: 1
IZVOLJEN JE:
1. Merzel Vinko, roj. 1979, Razbore 8, 8212 Velika Loka
7. Ime liste: Društvo Forum za kmetijstvo in podeželje SDS 
85 glasov
Število mandatov: 1
IZVOLJEN JE:
1. Malnarič Samoel, roj. 1971, Semič, Vavpča vas 40A, 8333 Semič
8. Ime liste: Društvo lastnikov gozdov ob Kolpi in Lahinji 
81 glasov
Število mandatov: 1
IZVOLJEN JE:
1. Štefanič Rajko, roj. 1947, Dragatuš 22B, 8343 Dragatuš
8. VOLILNA (OBMOČNA) ENOTA BREŽICE za območja naslednjih občin: Brežice, Krško, Sevnica, Kostanjevica na Krki. Volilo se je deset (10) članov.
1. Na volitvah v svet KGZS v skupini fizičnih oseb je imelo pravico voliti 6.538 volivcev.
2. Glasovalo je skupaj 442 volivcev (6,76 % volilnih upravičencev).
3. Oddanih je bilo 442 glasovnic.
4. Ker so bile prazne oziroma volja volivca ni bila jasno izražena, je bilo neveljavnih 28 glasovnic.
5. Veljavnih je bilo 414 glasovnic.
Posamezne liste so dobile naslednje število glasov in mandatov:
1. Ime liste: Lista zadružnikov – društvo za razvoj zadružništva in kmetijstva 
28 glasov
Število mandatov: 0
2. Ime liste: Kmečka lista – društvo za razvoj kmetijstva in podeželja 
58 glasov
Število mandatov: 1
IZVOLJEN JE:
1. Zevnik Simon, roj. 1985, Dolenje Skopice 53B, 8262 Krška vas
3. Ime liste: Društvo SKZ – Slovenska kmečka zveza 
112 glasov
Število mandatov: 3
IZVOLJENI SO:
1. Kožar Ivan, roj. 1967, Reštanj 5A, 8281 Senovo
2. Baškovič Benjamin, roj. 1983, Mrzlava vas 16, 8262 Krška vas
3. Jordan Franc, roj. 1962, Malence 12, 8311 Kostanjevica na Krki
4. Ime liste: Društvo članov sindikata kmetov 
62 glasov
Število mandatov: 2
IZVOLJENA STA:
1. Orešek Boris, roj. 1958, Sevnica, Kvedrova cesta 14, 8290 Sevnica
2. Jazbec Jernej, roj. 1993, Drožanje 13, 8290 Sevnica
5. Ime liste: Kmečko društvo Nova Slovenija 
44 glasov
Število mandatov: 1
IZVOLJENI SO:
1. Vranetič Franc, roj. 1953, Kapele 21, 8258 Kapele
6. Ime liste: Društvo slovenski kmet 
68 glasov
Število mandatov: 2
IZVOLJENA STA:
1. Zakrajšek Barbara, roj. 1985, Šentjur na Polju 3, 1434 Loka pri Zidanem Mostu
2. Pavlovič Damjan, roj. 1974, Bušeča vas 6, 8263 Cerklje ob Krki
7. Ime liste: Društvo Forum za kmetijstvo in podeželje SDS 
42 glasov
Število mandatov: 1
IZVOLJEN JE:
1. Petančič Mihael, roj. 1973, Piršenbreg 33, 8254 Globoko
9. VOLILNA (OBMOČNA) ENOTA CELJE za območja naslednjih občin: Laško, Radeče, Žalec, Vransko, Tabor, Prebold, Braslovče, Polzela, Slovenske Konjice, Vitanje, Zreče, Celje, Štore, Vojnik, Dobrna, Šentjur pri Celju, Dobje, Šmarje pri Jelšah, Rogaška Slatina, Rogatec, Podčetrtek, Bistrica ob Sotli in Kozje. Volilo se je deset (10) članov.
1. Na volitvah v svet KGZS v skupini fizičnih oseb je imelo pravico voliti 11.691 volivcev.
2. Glasovalo je skupaj 1.149 volivcev (9,83 % volilnih upravičencev).
3. Oddanih je bilo 1.149 glasovnic.
4. Ker so bile prazne oziroma volja volivca ni bila jasno izražena, je bilo neveljavnih 53 glasovnic.
5. Veljavnih je bilo 1.096 glasovnic.
Posamezne liste so dobile naslednje število glasov in mandatov:
1. Ime liste: Lista zadružnikov – društvo za razvoj zadružništva in kmetijstva 
59 glasov
Število mandatov: 0
2. Ime liste: Društvo SKZ – Slovenska kmečka zveza 
220 glasov
Število mandatov: 2
IZVOLJENA STA:
1. Kotnik Jože, roj. 1977, Kraberk 18, 3215 Loče
2. Orožim Jaka, roj. 1988, Gomilsko 71C, 3303 Gomilsko
3. Ime liste: Društvo Forum za kmetijstvo in podeželje SDS 
197 glasov
Število mandatov: 2
IZVOLJENA STA:
1. Brodej Jože, roj. 1964, Brezen 55, 3205 Vitanje
2. Vasle Marko, roj. 1971, Zakl 13, 3303 Gomilsko
4. Ime liste: Kmečka lista – društvo za razvoj kmetijstva in podeželja 
110 glasov
Število mandatov: 1
IZVOLJEN JE:
1. Hrovat Milan, roj. 1968, Hudinja 23, 3205 Vitanje
5. Ime liste: Društvo članov sindikata kmetov 
40 glasov
Število mandatov: 0
6. Ime liste: Društvo slovenski kmet 
164 glasov
Število mandatov: 2
IZVOLJENA STA:
1. Obrul Marko, roj. 1980, Bezina 75, 3210 Slovenske Konjice
2. Jagodič Franc, roj. 1977, Jakob pri Šentjurju 13A, 3230 Šentjur
7. Ime liste: Lista Janez Erjavec 
175 glasov
Število mandatov: 2
IZVOLJENA STA:
1. Erjavec Janez, roj. 1988, Brezje pri Podplatu 4, 3241 Podplat
2. Šket Janko, roj. 1963, Belo 12, 3240 Šmarje pri Jelšah
8. Ime liste: Kmečko društvo Nova Slovenija 
131 glasov
Število mandatov: 1
IZVOLJEN JE:
1. Oprčkal Peter, roj. 1965, Socka 55, 3203 Nova Cerkev
10. VOLILNA (OBMOČNA) ENOTA PTUJ za območja naslednjih občin: Ptuj, Žetale, Majšperk, Podlehnik, Videm, Zavrč, Gorišnica, Markovci, Kidričevo, Hajdina, Dornava, Destrnik, Juršinci, Trnovska vas, Sveti Andraž v Slovenskih goricah, Slovenska Bistrica, Oplotnica, Lenart, Sveta Ana, Benedikt, Cerkvenjak in Ormož, Cirkulane, Sveti Jurij v Slovenskih goricah, Sveti Tomaž, Sveta Trojica v Slovenskih goricah, Središče ob Dravi, Makole, Poljčane. Volilo se je deset (10) članov.
1. Na volitvah v svet KGZS v skupini fizičnih oseb je imelo pravico voliti 10.700 volivcev.
2. Glasovalo je skupaj 838 volivcev (7,83 % volilnih upravičencev).
3. Oddanih je bilo 838 glasovnic.
4. Ker so bile prazne oziroma volja volivca ni bila jasno izražena, je bilo neveljavnih 32 glasovnic.
5. Veljavnih je bilo 806 glasovnic.
Posamezne liste so dobile naslednje število glasov in mandatov:
1. Ime liste: Društvo Forum za kmetijstvo in podeželje SDS 
104 glasove
Število mandatov: 1
IZVOLJEN JE:
1. Fideršek Milan, roj. 1963, Zgornje Jablane 16, 2326 Cirkovce
2. Ime liste: Lista zadružnikov – društvo za razvoj zadružništva in kmetijstva 
62 glasov
Število mandatov: 1
IZVOLJEN JE:
1. Šmigoc Jožef, roj. 1962, Repišče 48A, 2285 Zgornji Leskovec
3. Ime liste: Društvo SKZ – Slovenska kmečka zveza 
230 glasov
Število mandatov: 4
IZVOLJENI SO:
1. Herga Alojz, roj. 1963, Gabrnik 17, 2256 Juršinci
2. Cveček Mateja, roj. 1972, Gabernik, Gabernik 80, 2314 Zgornja Polskava
3. Drevenšek Silvo, roj. 1963, Gerečja vas 14, 2288 Hajdina
4. Kosi Dušan, roj. 1987, Dobrava 31, 2270 Ormož
4. Ime liste: Kmečka lista – društvo za razvoj kmetijstva in podeželja 
104 glasove
Število mandatov: 1
IZVOLJEN JE:
1. Zagoršek Miran, roj. 1964, Borovci 24, 2281 Markovci
5. Ime liste: Kmečko društvo Nova Slovenija 
32 glasov
Število mandatov: 0
6. Ime liste: Društvo članov sindikata kmetov 
102 glasova
Število mandatov: 1
IZVOLJEN JE:
1. Unuk Milan, roj. 1952, Zgornje Jablane 35, 2326 Cirkovce
7. Ime liste: Društvo slovenski kmet 
172 glasov
Število mandatov: 2
IZVOLJENA STA:
1. Hrga Denis, roj. 1985, Dragovič 2A, 2256 Juršinci
2. Hohler Jernej, roj. 1996, Božje 19, 2317 Oplotnica
11. VOLILNA (OBMOČNA) ENOTA MARIBOR za območja naslednjih občin: Maribor, Hoče - Slivnica, Duplek, Miklavž na Dravskem polju, Starše, Rače - Fram, Pesnica, Kungota, Šentilj, Ruše, Selnica ob Dravi in Lovrenc na Pohorju. Volilo se je osem (8) članov.
1. Na volitvah v svet KGZS v skupini fizičnih oseb je imelo pravico voliti 4.441 volivcev.
2. Glasovalo je skupaj 369 volivcev (8,31 % volilnih upravičencev).
3. Oddanih je bilo 369 glasovnic.
4. Ker so bile prazne oziroma volja volivca ni bila jasno izražena, je bilo neveljavnih 18 glasovnic.
5. Veljavnih je bilo 351 glasovnic.
Posamezne liste so dobile naslednje število glasov in mandatov:
1. Ime liste: Društvo članov sindikata kmetov 
78 glasov
Število mandatov: 2
IZVOLJENA STA:
1. Lobnik Rado, roj. 1965, Orehova vas, Orehova cesta 23, 2312 Orehova vas
2. Protner Bojan, roj. 1966, Dragučova 65, 2231 Pernica
2. Ime liste: Društvo SKZ – Slovenska kmečka zveza 
155 glasov
Število mandatov: 5
IZVOLJENI SO:
1. Perko Anton, roj. 1964, Spodnja Velka 59, 2213 Zgornja Velka
2. Skok Erna, roj. 1965, Rošpoh – Del 94, 2351 Kamnica
3. Senekovič Venčeslav, roj. 1956, Pernica 10, 2231 Pernica
4. Hauptman Simona, roj. 1974 Zgornji Slemen – Del 24, 2354 Bresternica
5. Protner Boštjan, roj. 1968, Vodole 34, 2229 Malečnik
3. Ime liste: Društvo Forum za kmetijstvo in podeželje SDS 
17 glasov
Število mandatov: 0
4. Ime liste: Kmečko društvo Nova Slovenija 
9 glasov
Število mandatov: 0
5. Ime liste: Društvo slovenski kmet 
39 glasov
Število mandatov: 1
IZVOLJEN JE:
1. Damijan Rok, roj. 1985, Ptujska cesta 73, 2327 Rače
6. Ime liste: Društvo lastnikov gozdov Pohorje – Kozjak 
23 glasov
Število mandatov: 0
7. Ime liste: Kmečka lista – društvo za razvoj kmetijstva in podeželja 
30 glasov
Število mandatov: 0
12. VOLILNA (OBMOČNA) ENOTA SLOVENJ GRADEC za območja naslednjih občin: Slovenj Gradec, Mislinja, Radlje ob Dravi, Muta, Vuzenica, Ribnica na Pohorju, Podvelka, Ravne na Koroškem, Črna na Koroškem, Prevalje, Mežica, Dravograd, Mozirje, Solčava, Luče, Gornji Grad, Ljubno, Nazarje, Velenje, Šoštanj in Šmartno ob Paki, Rečica ob Savinji. Volilo se je deset (10) članov.
1. Na volitvah v svet KGZS v skupini fizičnih oseb je imelo pravico voliti 6.325 volivcev.
2. Glasovalo je skupaj 638 volivcev (10,09 % volilnih upravičencev).
3. Oddanih je bilo 638 glasovnic.
4. Ker so bile prazne oziroma volja volivca ni bila jasno izražena, je bilo neveljavnih 30 glasovnic.
5. Veljavnih je bilo 608 glasovnic.
Posamezne liste so dobile naslednje število glasov in mandatov:
1. Ime liste: Društvo Forum za kmetijstvo in podeželje SDS 
196 glasov
Število mandatov: 4
IZVOLJENI SO:
1. Lenko Jože, roj. 1975, Nizka 11, 3332 Rečica ob Savinji
2. Vaukan Marija, roj. 1969, Dovže 46, 2382 Mislinja
3. Dihpol Konrad, roj. 1965, Zagrad 4, 2391 Prevalje
4. Komprej Andreja, roj. 1973, Zgornji Razbor 15, 2381 Podgorje pri Slovenj Gradcu
2. Ime liste: Kmečko društvo Nova Slovenija 
37 glasov
Število mandatov: 0
3. Ime liste: Kmečka lista – društvo za razvoj kmetijstva in podeželja 
108 glasov
Število mandatov: 2
IZVOLJENA STA:
1. Kobold Božo, roj. 1967, Šmartno pri Slovenj Gradcu 90, 2383 Šmartno pri Slovenj Gradcu
2. Budna Primož, roj. 1963, Foršt 29, 3333 Ljubno ob Savinji
4. Ime liste: Društvo članov sindikata kmetov 
25 glasov
Število mandatov: 0
5. Ime liste: Društvo slovenski kmet 
96 glasov
Število mandatov: 2
IZVOLJENA STA:
1. Žunter Primož, roj. 1984, Okonina 18, 3333 Ljubno ob Savinji
2. Gams Matjaž, roj. 1982, Slovenj Gradec, Stari trg 31, 2380 Slovenj Gradec
6. Ime liste: Lista zadružnikov – društvo za razvoj zadružništva in kmetijstva 
71 glasov
Število mandatov: 1
IZVOLJEN JE:
1. Pratnekar Jožef, roj. 1941, Onkraj Meže 6, 2392 Mežica
7. Ime liste: Društvo SKZ – Slovenska kmečka zveza 
75 glasov
Število mandatov: 1
IZVOLJEN JE:
1. Jan Jože, roj. 1976, Škale 60, 3320 Velenje
13. VOLILNA (OBMOČNA) ENOTA MURSKA SOBOTA za območja naslednjih občin: Murska Sobota, Gornja Radgona, Sveti Jurij, Radenci, Ljutomer, Križevci, Veržej, Beltinci, Tišina, Moravske toplice, Puconci, Cankova, Rogašovci, Kuzma, Grad, Gornji Petrovci, Hodoš, Šalovci, Lendava, Črenšovci, Odranci, Turnišče, Velika Polana, Dobrovnik in Kobilje, Razkrižje, Apače. Volilo se je deset (10) članov.
1. Na volitvah v svet KGZS v skupini fizičnih oseb je imelo pravico voliti 10.264 volivcev.
2. Glasovalo je skupaj 829 volivcev (8,08 % volilnih upravičencev).
3. Oddanih je bilo 829 glasovnic.
4. Ker so bile prazne oziroma volja volivca ni bila jasno izražena, je bilo neveljavnih 23 glasovnic.
5. Veljavnih je bilo 806 glasovnic.
Posamezne liste so dobile naslednje število glasov in mandatov:
1. Ime liste: Kmečka lista – društvo za razvoj kmetijstva in podeželja 
86 glasov
Število mandatov: 1
IZVOLJEN JE:
1. Peček Sašo, roj. 1986, Žepovci 66, 9253 Apače
2. Ime liste: Kmečko društvo Nova Slovenija 
56 glasov
Število mandatov: 1
IZVOLJEN JE:
1. Časar Viktor, roj. 1952, Mlajtinci 37, 9226 Moravske Toplice
3. Ime liste: Društvo slovenski kmet 
75 glasov
Število mandatov: 1
IZVOLJEN JE:
1. Jakob Dejan, roj. 1985, Lipovci 103, 9231 Beltinci
4. Ime liste: Lista Dejan Kuhar 
126 glasov
Število mandatov: 2
IZVOLJENA STA:
1. Meolic Danilo, roj. 1973, Mali Bakovci 22, 9000 Murska Sobota
2. Kuhar Dejan, roj. 1977, Nemčavci 25, 9000 Murska Sobota
5. Ime liste: Slovenska zveza prašičerejcev 
99 glasov
Število mandatov: 1
IZVOLJEN JE:
1. Varga Alojz, roj. 1973, Gradišče 7, 9251 Tišina
6. Ime liste: Društvo Forum za kmetijstvo in podeželje SDS 
53 glasov
Število mandatov: 0
7. Ime liste: Društvo SKZ – Slovenska kmečka zveza 
102 glasova
Število mandatov: 1
IZVOLJEN JE:
1. Štuhec Franc, roj. 1958, Gajševci 13, 9242 Križevci pri Ljutomeru
8. Ime liste: Društvo članov sindikata kmetov 
72 glasov
Število mandatov: 1
IZVOLJEN JE:
1. Küčan Franc, roj. 1959, Tešanovci 60, 9226 Moravske Toplice
9. Ime liste: Zveza govedorejcev Pomurja 
137 glasov
Število mandatov: 2
IZVOLJENA STA:
1. Cetl Drago, roj. 1964, Spodnja Ščavnica 70, 9250 Gornja Radgona
2. Horvat Andrej, roj. 1974, Tišina 21I, 9251 Tišina
II.  VOLITVE V DRUGI VOLILNI SKUPINI – PRAVNE OSEBE 
A.  VOLITVE V SVET KMETIJSKO GOZDARSKE ZBORNICE SLOVENIJE IZ DRUGE VOLILNE SKUPINE – PRAVNE OSEBE
1. Na volitvah v svet KGZS v skupini pravnih oseb 30. septembra 2020 je imelo pravico preko elektorjev voliti 1.671 pravnih oseb.
2. Po elektorjih je glasovalo 697 pravnih oseb (41,71 % volilnih upravičencev).
3. Oddanih je bilo 697 glasovnic.
4. Ker so bile prazne oziroma volja volivca ni bila jasno izražena, sta bili neveljavni 2 glasovnici.
5. Veljavnih je bilo 695 glasovnic.
Volilna komisija je ugotovila izid volitev v svet Kmetijsko gozdarske zbornice Slovenije v drugi volilni skupini (pravne osebe) po posameznih volilnih enotah:
1. VOLILNA (OBMOČNA) ENOTA NOVA GORICA za območja naslednjih občin: Nova Gorica, Kanal, Brda, Šempeter - Vrtojba, Miren - Kostanjevica, Bovec, Kobarid, Tolmin, Ajdovščina, Vipava, Idrija in Cerkno, Renče - Vogrsko. Volil se je en (1) član.
1. Na volitvah v svet KGZS v skupini pravnih oseb 30. septembra 2020 je imelo pravico preko elektorjev voliti 110 pravnih oseb.
2. Po elektorjih je glasovalo 52 pravnih oseb (47,27 % volilnih upravičencev).
3. Oddanih je bilo 52 glasovnic.
4. Neveljavnih glasovnic ni bilo.
5. Veljavnih je bilo 52 glasovnic.
Posamezni kandidati so prejeli naslednje število glasov:
1. Ime kandidata: Anton Urbančič, Kred 9, 5222 Kobarid 
2 glasova 
2. Ime kandidata: Boris Bajc, Duplje 13a, 5271 Vipava
2 glasova
3. Ime kandidata: Branko Tomažič, Vrhpolje 77, 5271 Vipava 
26 glasov
4. Ime kandidata: Vitomir Bric, Hruševlje 10, 5212 Dobrovo v Brdih 
2 glasova
5. Ime kandidata: Cvetko Valič, Vinka Vodopivca 79, 5000 Nova Gorica 
20 glasov
IZVOLJEN JE:
Branko Tomažič, Vrhpolje 77, 5271 Vipava 
Predlagatelj: TRSNIČARSKA ZADRUGA VRHPOLJE Z.O.O., Vrhpolje 38A, 5271 Vipava
Predlagatelj: ŽUPNIJA ŠEMPAS, ŠEMPAS 115, 5261 Šempas
Predlagatelj: ŽUPNIJA VRHPOLJE, VRHPOLJE 30, 5271 Vipava
2. VOLILNA (OBMOČNA) ENOTA KOPER za območja naslednjih občin: Koper, Ankaran, Izola, Piran, Sežana, Hrpelje - Kozina, Divača in Komen. Volil se je en (1) član.
1. Na volitvah v svet KGZS v skupini pravnih oseb 30. septembra 2020 je imelo pravico preko elektorjev voliti 89 pravnih oseb.
2. Po elektorjih je glasovalo 43 pravnih oseb (48,31 % volilnih upravičencev)
3. Oddanih je bilo 43 glasovnic.
4. Neveljavnih glasovnic ni bilo.
5. Veljavnih je bilo 43 glasovnic.
Posamezni kandidati so prejeli naslednje število glasov:
1. Ime kandidata: Marjan Colja, Coljava 10, 6223 Komen 
1 glas
2. Ime kandidata: Robert Fakin, Prečna pot 3, 6320 Portorož 
1 glas
3. Ime kandidata: Bojan Zadel, Strma pot 15, 6310 Izola 
23 glasov
4. Ime kandidata: Anton Može, Senožeče 102M, 6224 Senožeče 
18 glasov
IZVOLJEN JE:
Bojan Zadel, Strma pot 15, 6310 Izola
Predlagatelj: ŽUPNIJA IZOLA, TRG SVETEGA MAVRA 4, 6310 IZOLA-ISOLA
3. VOLILNA (OBMOČNA) ENOTA KRANJ za območja naslednjih občin: Kranj, Radovljica, Bled, Bohinj, Jesenice, Kranjska gora, Žirovnica, Tržič, Škofja Loka, Železniki, Gorenja vas- Poljane, Žiri, Naklo, Šenčur, Cerklje na Gorenjskem, Preddvor, Jezersko, Gorje. Volil se je en (1) član.
1. Na volitvah v svet KGZS v skupini pravnih oseb 30. septembra 2020 je imelo pravico preko elektorjev voliti 133 pravnih oseb.
2. Po elektorjih je glasovalo 59 pravnih oseb (44,36 % volilnih upravičencev)
3. Oddanih je bilo 59 glasovnic.
4. Neveljavnih glasovnic ni bilo.
5. Veljavnih je bilo 59 glasovnic.
Posamezni kandidati so prejeli naslednje število glasov:
1. Ime kandidata:Janez Šimenc, Borovška cesta 76, 4280 Kranjska Gora 
47 glasov
2. Ime kandidata:Jernej Marenk,Trg Davorina Jenka 14, 4207 Cerklje na Gorenjskem 
0 glasov
3. Ime kandidata:Janez Porenta, Škofjeloška cesta 32, 4000 Kranj 
5 glasov
4. Ime kandidata: Mirko Jenko, Drolčevo naselje 29, 4000 Kranj 
5 glasov
5. Ime kandidata: Drago Česen, Hladnikova ulica 35, 4294 Križe 
2 glasova
IZVOLJEN JE:
Janez Šimenc, Borovška cesta 76, 4280 Kranjska Gora
Predlagatelj: ŽUPNIJA KRANJSKA GORA, BOROVŠKA CESTA 76, 4280 KRANJSKA GORA
4. VOLILNA (OBMOČNA) ENOTA LJUBLJANA za območja naslednjih občin: Ljubljana, Vrhnika, Borovnica, Grosuplje, Ivančna Gorica, Brezovica, Ig, Škofljica, Horjul, Dobrova - Polhov Gradec, Dol pri Ljubljani, Vodice, Medvode, Kamnik, Komenda, Domžale, Mengeš, Trzin, Moravče, Lukovica, Zagorje ob Savi, Trbovlje, Logatec, Litija, Šmartno pri Litiji, Hrastnik, Log - Dragomer. Volil se je en (1) član.
1. Na volitvah v svet KGZS v skupini pravnih oseb 30. septembra 2020 je imelo pravico preko elektorjev voliti 385 pravnih oseb.
2. Po elektorjih je glasovalo 99 pravnih oseb (25,71 % volilnih upravičencev)
3. Oddanih je bilo 99 glasovnic.
4. Neveljavna je bila 1 glasovnica.
5. Veljavnih je bilo 98 glasovnic.
Posamezni kandidati so prejeli naslednje število glasov:
1. Ime kandidata: Simon Golob, Zavrh pri Črnivcu 1, 1242 Stahovica 
2 glasova
2. Ime kandidata: Angela Begović, Podgorica pri Šmarju 9a, 1293 Šmarje Sap 
5 glasov
3. Ime kandidata: France Mervar, Vodiška cesta 5, 1217 Vodice 
85 glasov
4. Ime kandidata: Janez Šušteršič, Seničica 1, 1215 Medvode 
6 glasov
IZVOLJEN JE:
France Mervar, Vodiška cesta 5, 1217 Vodice
Predlagatelj: NADŠKOFIJA LJUBLJANA, CIRIL-METODOV TRG 4, 1000 LJUBLJANA
5. VOLILNA (OBMOČNA) ENOTA KOČEVJE za območja naslednjih občin: Ribnica, Sodražica, Dobrepolje, Velike Lašče, Kočevje, Loški potok, Osilnica in Kostel. Volil se je en (1) član.
1. Na volitvah v svet KGZS v skupini pravnih oseb 30. septembra 2020 je imelo pravico preko elektorjev voliti 36 pravnih oseb.
2. Po elektorjih je glasovalo 32 pravnih oseb v (88,89 % volilnih upravičencev)
3. Oddanih je bilo 32 glasovnic.
4. Neveljavnih glasovnic ni bilo.
5. Veljavnih je bilo 32 glasovnic.
Posamezni kandidati so prejeli naslednje število glasov:
1. Ime kandidata: Franc Prelesnik, Nemška vas 22, 1310 Ribnica 
18 glasov
2. Ime kandidata: Andrej Mulej, Graben 1, 1316 Ortnek 
14 glasov
IZVOLJEN JE:
Franc Prelesnik, Nemška vas 22, 1310 Ribnica
Predlagatelj: KMETIJSKO GOZDARSKA ZADRUGA Z.O.O. RIBNICA, ŠKRABČEV TRG 19, 1310 RIBNICA
Predlagatelj: ŽUPNIJA RIBNICA, ŠKRABČEV TRG 15, 1310 RIBNICA
Predlagatelj: GO-KO, GOVEDOREJA, D.O.O., MLAKA PRI KOČEVJU 37, 1332 STARA CERKEV
6. VOLILNA (OBMOČNA) ENOTA POSTOJNA za območja naslednjih občin: Postojna, Pivka, Ilirska Bistrica, Cerknica, Bloke, Loška dolina. Volil se je en (1) član.
1. Na volitvah v svet KGZS v skupini pravnih oseb 30. septembra 2020 je imelo pravico preko elektorjev voliti 61 pravnih oseb.
2. Po elektorjih je glasovalo 23 pravnih oseb (37,70 % volilnih upravičencev)
3. Oddanih je bilo 23 glasovnic.
4. Neveljavnih glasovnic ni bilo
5. Veljavnih je bilo 23 glasovnic.
Posamezni kandidati so prejeli naslednje število glasov:
1. Ime kandidata: Blaž Dobravec, Velike Bloke 18, 1385 Nova vas 
21 glasov
2. Ime kandidata: Anton Lah, Bečaje 8, 1380 Cerknica 
0 glasov
3. Ime kandidata: Janez Rebec, Vilka Kledeta 14, 6230 Postojna 
2 glasova
IZVOLJEN JE:
Blaž Dobravec, Velike Bloke 18, 1385 Nova vas
Predlagatelj: ŽUPNIJA STARI TRG PRI LOŽU, POT NA ULAKO 5, 1386 STARI TRG PRI LOŽU
7. VOLILNA (OBMOČNA) ENOTA NOVO MESTO za območja naslednjih občin: Novo mesto, Trebnje, Mirna, Mirna peč, Žužemberk, Dolenjske Toplice, Šentjernej, Škocjan, Črnomelj, Semič, Metlika, Straža, Šmarješke Toplice, Šentrupert in Mokronog - Trebelno. Volil se je en (1) član.
1. Na volitvah v svet KGZS v skupini pravnih oseb 30. septembra 2020 je imelo pravico preko elektorjev voliti 110 pravnih oseb.
2. Po elektorjih je glasovalo 61 pravnih oseb (55,45 % volilnih upravičencev).
3. Oddanih je bilo 61 glasovnic.
4. Neveljavna je bila 1 glasovnica.
5. Veljavnih je bilo 60 glasovnic.
Posamezni kandidati so prejeli naslednje število glasov:
1. Ime kandidata: Igor Hrovatič, Škrjanče pri Novem mestu 12, 8000 Novo mesto 
19 glasov
2. Ime kandidata: Jože Simončič, Cerov Log 17, 8310 Šentjernej 
35 glasov
3. Ime kandidata: Stanko Tomšič, Debenec 19, 8233 Mirna 
6 glasov
IZVOLJEN JE:
Jože Simončič, Cerov Log 17, 8310 Šentjernej
Predlagatelj: ŽUPNIJA ŠENTJERNEJ, TRUBARJEVA CESTA 1, 8310 ŠENTJERNEJ
8. VOLILNA (OBMOČNA) ENOTA BREŽICE za območja naslednjih občin: Brežice, Krško, Sevnica, Kostanjevica na Krki. Volil se je en (1) član.
1. Na volitvah v svet KGZS v skupini pravnih oseb 30. septembra 2020 je imelo pravico preko elektorjev voliti 66 pravnih oseb.
2. Po elektorjih je glasovalo 31 pravnih oseb (46,97 % volilnih upravičencev)
3. Oddanih je bilo 31 glasovnic.
4. Neveljavnih glasovnic ni bilo
5. Veljavnih je bilo 31 glasovnic.
Posamezni kandidati so prejeli naslednje število glasov:
1. Ime kandidata: Jože Ratajc, Rovišče pri Studencu 21a, 8293 Studenec 
6 glasov
2. Ime kandidata: Simon Kerin, Dolšce 20a, 8311 Kostanjevica na Krki 
13 glasov
3. Ime kandidata: Anton Žnideršič, Črnc 65, 8250 Brežice 
11 glasov
4. Ime kandidata: Anton Koršič, Arnovo selo 34, 8253 Artiče 
1 glas
IZVOLJEN JE:
Simon Kerin, Dolšce 20a, 8311 Kostanjevica na Krki
Predlagatelj: ŽUPNIJA SVETI KRIŽ – PODBOČJE, PODBOČJE 69, 8312 Podbočje
9. VOLILNA (OBMOČNA) ENOTA CELJE za območja naslednjih občin: Laško, Radeče, Žalec, Vransko, Tabor, Prebold, Braslovče, Polzela, Slovenske Konjice, Vitanje, Zreče, Celje, Štore, Vojnik, Dobrna, Šentjur pri Celju, Dobje, Šmarje pri Jelšah, Rogaška Slatina, Rogatec, Podčetrtek, Bistrica ob Sotli in Kozje. Volil se je en (1) član.
1. Na volitvah v svet KGZS v skupini pravnih oseb 30. septembra 2020 je imelo pravico preko elektorjev voliti 185 pravnih oseb.
2. Po elektorjih je glasovalo 85 pravnih oseb (45,95 % volilnih upravičencev).
3. Oddanih je bilo 85 glasovnic.
4. Neveljavnih glasovnic ni bilo.
5. Veljavnih je bilo 85 glasovnic.
Posamezni kandidati so prejeli naslednje število glasov:
1. Ime kandidata: Marko Jurak, Sela 3, 3254 Podčetrtek 
16 glasov
2. Ime kandidata: Stane Levart, Dobrnež 2, 3210 Slovenske Konjice 
5 glasov
3. Ime kandidata: Jože Očko, Žiče 58, 3215 Loče 
23 glasov
4. Ime kandidata: Tadej Linasi, Cesta na sv. Rok 2, 3240 Šmarje pri Jelšah 
41 glasov
IZVOLJEN JE:
Tadej Linasi, Cesta na sv. Rok 2, 3240 Šmarje pri Jelšah
Predlagatelj: ŽUPNIJA ŠMARJE PRI JELŠAH, CESTA NA SV. ROK 2, 3240 ŠMARJE PRI JELŠAH
10. VOLILNA (OBMOČNA) ENOTA PTUJ za območja naslednjih občin: Ptuj, Žetale, Majšperk, Podlehnik, Videm, Zavrč, Gorišnica, Markovci, Kidričevo, Hajdina, Dornava, Destrnik, Juršinci, Trnovska vas, Sveti Andraž v Slovenskih goricah, Slovenska Bistrica, Oplotnica, Lenart, Sveta Ana, Benedikt, Cerkvenjak in Ormož, Cirkulane, Sveti Jurij v Slovenskih goricah, Sveti Tomaž, Sveta Trojica v Slovenskih goricah, Središče ob Dravi, Makole, Poljčane. Volil se je en (1) član.
1. Na volitvah v svet KGZS v skupini pravnih oseb 30. septembra 2020 je imelo pravico preko elektorjev voliti 139 pravnih oseb.
2. Po elektorjih je glasovalo 56 pravnih oseb (40,29 % volilnih upravičencev)
3. Oddanih je bilo 56 glasovnic.
4. Neveljavnih glasovnic ni bilo.
5. Veljavnih je bilo 56 glasovnic.
Posamezni kandidati so prejeli naslednje število glasov:
1. Ime kandidata: Karmen Sadek Pučnik, Dobrova pri Prihovi 5, 2317 Oplotnica 
7 glasov
2. Ime kandidata: Marko Cigler, Konjiška vas 52, 3210 Slovenske Konjice 
49 glasov
IZVOLJEN JE:
Marko Cigler, Konjiška vas 52, 3210 Slovenske Konjice
Predlagatelj: PERUTNINARSKA ZADRUGA PTUJ PZP z.o.o., Spodnja Hajdina 17, 2288 Hajdina
11. VOLILNA (OBMOČNA) ENOTA MARIBOR za območja naslednjih občin: Maribor, Hoče - Slivnica, Duplek, Miklavž na Dravskem polju, Starše, Rače - Fram, Pesnica, Kungota, Šentilj, Ruše, Selnica ob Dravi in Lovrenc na Pohorju. Volil se je en (1) član.
1. Na volitvah v svet KGZS v skupini pravnih oseb 30. septembra 2020 je imelo pravico preko elektorjev voliti 123 pravnih oseb.
2. Po elektorjih je glasovalo 49 pravnih oseb (39,84 % volilnih upravičencev).
3. Oddanih je bilo 49 glasovnic.
4. Neveljavnih glasovnic ni bilo.
5. Veljavnih je bilo 49 glasovnic.
Posamezni kandidati so prejeli naslednje število glasov:
1. Ime kandidata: Primož Brus, Vrazova ulica 5, 5250 Gornja Radgona 
0 glasov
2. Ime kandidata: Janko Stojković, Zgornja Selnica 59, 2352 Selnica ob Dravi 
6 glasov
3. Ime kandidata: Marjan Podobnik, Hrustovo 1, 1315 Velike Lašče 
43 glasov
IZVOLJEN JE:
Marjan Podobnik, Hrustovo 1, 1315 Velike Lašče
Predlagatelj: ŽUPNIJA SV. PETRA PRI MARIBORU, MALEČNIK 34, 2229 MALEČNIK 
 
Predlagatelj: AJM OKNA-VRATA-SENČILA PODJETJE ZA PROIZVODNJO STAVBNEGA POHIŠTVA, STORITVE, TRGOVINO IN ZUNANJO TRGOVINO D.O.O., KOZJAK NAD PESNICO 2A, 2211 PESNICA PRI MARIBORU
Predlagatelj: TLAKOVCI PODLESNIK, PROIZVODNJA BETONSKIH IZDELKOV, BETONA, PESKA IN AVTOPREVOZNIŠTVO D.O.O., DOGOŠE, DUPLEŠKA CESTA 316, 2000 MARIBOR
12. VOLILNA (OBMOČNA) ENOTA SLOVENJ GRADEC za območja naslednjih občin: Slovenj Gradec, Mislinja, Radlje ob Dravi, Muta, Vuzenica, Ribnica na Pohorju, Podvelka, Ravne na Koroškem, Črna na Koroškem, Prevalje, Mežica, Dravograd, Mozirje, Solčava, Luče, Gornji Grad, Ljubno, Nazarje, Velenje, Šoštanj in Šmartno ob Paki, Rečica ob Savinji. Voli se en (1) član.
1. Na volitvah v svet KGZS v skupini pravnih oseb 30. septembra 2020 so imele pravico preko elektorjev voliti 87 pravne osebe.
2. Po elektorjih je glasovalo 38 pravnih oseb (43,68 % volilnih upravičencev).
3. Oddanih je bilo 38 glasovnic.
4. Neveljavnih glasovnic ni bilo.
5. Veljavnih je bilo 38 glasovnic.
Posamezni kandidati so prejeli naslednje število glasov:
1. Ime kandidata: Danica Ramšak, Meža 116, 2370 Dravograd 
6 glasov
2. Ime kandidata: Franc Pogačnik, Nova vas 65, 4201 Zgornja Besnica 
21 glasov
3. Ime kandidata: Ivan Drev, Lepa Njiva 13, 3330 Mozirje 
11 glasov
IZVOLJEN JE:
Franc Pogačnik, Nova vas 65, 4201 Zgornja Besnica
Predlagatelj: ŽUPNIJA ŠOŠTANJ, SKORNO PRI ŠOŠTANJU 1B, 3325 ŠOŠTANJ
13. VOLILNA (OBMOČNA) ENOTA MURSKA SOBOTA za območja naslednjih občin: Murska Sobota, Gornja Radgona, Sveti Jurij, Radenci, Ljutomer, Križevci, Veržej, Beltinci, Tišina, Moravske toplice, Puconci, Cankova, Rogašovci, Kuzma, Grad, Gornji Petrovci, Hodoš, Šalovci, Lendava, Črenšovci, Odranci, Turnišče, Velika Polana, Dobrovnik in Kobilje, Razkrižje, Apače. Volil se je en (1) član.
1. Na volitvah v svet KGZS v skupini pravnih oseb 30. septembra 2020 je imelo pravico preko elektorjev voliti 147 pravnih oseb.
2. Po elektorjih je glasovalo 69 pravnih oseb (46,94 % volilnih upravičencev).
3. Oddanih je bilo 69 glasovnic.
4. Neveljavnih glasovnic ni bilo.
5. Veljavnih je bilo 69 glasovnic.
Posamezni kandidati so prejeli naslednje število glasov:
1. Ime kandidata: Danilo Rihtarič, Boračeva 20, 9252 Radenci 
19 glasov
2. Ime kandidata: Branko Virag, Ravenska 35, 9233 Odranci 
8 glasov
3. Ime kandidata: Dejan Horvat, Markovci 95, 9204 Šalovci 
31 glasov
4. Ime kandidata: Andrej Smodič, Vučja Gomila 61, 9208 Fokovci 
11 glasov
IZVOLJEN JE:
Dejan Horvat, Markovci 95, 9204 Šalovci
Predlagatelj: ŽUPNIJA MURSKA SOBOTA, GREGORČIČEVA ULICA 2, 9000 MURSKA SOBOTA
B.  VOLITVE V SVETE OBMOČNIH ENOT KMETIJSKO GOZDARSKE ZBORNICE SLOVENIJE IZ DRUGE VOLILNE SKUPINE – PRAVNE OSEBE
1. Na volitvah v svete območnih enot KGZS v skupini pravnih oseb 30. septembra 2020 je imelo pravico preko elektorjev voliti 1.671 pravnih oseb.
2. Po elektorjih je glasovalo 697 pravnih oseb (41,71 % volilnih upravičencev).
3. Oddanih je bilo 697 glasovnic.
4. Ker so bile prazne oziroma volja volivca ni bila jasno izražena, je bilo neveljavnih 9 glasovnic.
5. Veljavnih je bilo 688 glasovnic.
1. VOLILNA (OBMOČNA) ENOTA NOVA GORICA za območja naslednjih občin: Nova Gorica, Kanal, Brda, Šempeter - Vrtojba, Miren - Kostanjevica, Bovec, Kobarid, Tolmin, Ajdovščina, Vipava, Idrija in Cerkno, Renče - Vogrsko. Voli se en (1) član.
1. Na volitvah v svet območne enote KGZS v skupini pravnih oseb 30. septembra 2020 je imelo pravico preko elektorjev voliti 110 pravnih oseb.
2. Po elektorjih je glasovalo 52 pravnih oseb (47,27 % volilnih upravičencev).
3. Oddanih je bilo 52 glasovnic.
4. Neveljavni sta bili 2 glasovnici.
5. Veljavnih je bilo 50 glasovnic.
Posamezni kandidati so prejeli naslednje število glasov:
1. Ime kandidata: Oton Zamar, Fojana 14, 5212 Dobrovo v Brdih 
11 glasov
2. Ime kandidata: Boris Bajc, Duplje 13a, 5271 Vipava 
2 glasova
3. Ime kandidata: Peter Curk, Vrhpolje 31, 5271 Vipava 
10 glasov
4. Ime kandidata: Cvetko Valič, Vinka Vodopivca 79, 5000 Nova Gorica 
27 glasov
IZVOLJEN JE:
Cvetko Valič, Vinka Vodopivca 79, 5000 Nova Gorica
Predlagatelj: ŽUPNIJA KROMBERK, KROMBERK, ULICA VINKA VODOPIVCA 79, 5000 NOVA GORICA
2. VOLILNA (OBMOČNA) ENOTA KOPER za območja naslednjih občin: Koper, Ankaran, Izola, Piran, Sežana, Hrpelje - Kozina, Divača in Komen. Voli se en (1) član.
1. Na volitvah v svet območne enote KGZS v skupini pravnih oseb 30. septembra 2020 je imelo pravico preko elektorjev voliti 89 pravnih oseb.
2. Po elektorjih je glasovalo 43 pravnih oseb (48,31 % volilnih upravičencev)
3. Oddanih je bilo 43 glasovnic.
4. Neveljavnih glasovnic ni bilo.
5. Veljavnih je bilo 43 glasovnic.
Posamezni kandidati so prejeli naslednje število glasov:
1. Ime kandidata: Robert Fakin, Prečna pot 3, 6320 Portorož 
1 glas 
2. Ime kandidata: Anton Može, Senožeče 102M, 6224 Senožeče 
18 glasov
3. Ime kandidata: Bojan Zadel, Strma pot 15, 6310 Izola 
23 glasov
4. Ime kandidata: Marjan Colja, Coljava 10, 6223 Komen 
1 glas
IZVOLJEN JE:
Bojan Zadel, Strma pot 15, 6310 Izola
Predlagatelj: ŽUPNIJA IZOLA, TRG SVETEGA MAVRA 4, 6310 IZOLA-ISOLA
3. VOLILNA (OBMOČNA) ENOTA KRANJ za območja naslednjih občin: Kranj, Radovljica, Bled, Bohinj, Jesenice, Kranjska gora, Žirovnica, Tržič, Škofja Loka, Železniki, Gorenja vas - Poljane, Žiri, Naklo, Šenčur, Cerklje na Gorenjskem, Preddvor, Jezersko, Gorje. Voli se en (1) član.
1. Na volitvah v svet območne enote KGZS v skupini pravnih oseb 30. septembra 2020 je imelo pravico preko elektorjev voliti 133 pravnih oseb.
2. Po elektorjih je glasovalo 59 pravnih oseb (44,36 % volilnih upravičencev)
3. Oddanih je bilo 59 glasovnic.
4. Neveljavnih glasovnic ni bilo.
5. Veljavnih je bilo 59 glasovnic.
Posamezni kandidati so prejeli naslednje število glasov:
1. Ime kandidata: Drago Česen, Hladnikova ulica 35, 4294 Križe 
2 glasova
2. Ime kandidata: Jernej Marenk, Trg Davorina Jenka 14, 4207 Cerklje na Gorenjskem
0 glasov
3. Ime kandidata: Janez Šimenc, Borovška cesta 76,4280 Kranjska Gora 
47 glasov
4. Ime kandidata: Slavko Rabič, Dovje 15a, 4281 Mojstrana 
5 glasov
5. Ime kandidata: Janez Porenta, Škofjeloška cesta 32, 4000 Kranj 
5 glasov
IZVOLJEN JE:
Janez Šimenc, Borovška cesta 76, 4280 Kranjska Gora
Predlagatelj: ŽUPNIJA KRANJSKA GORA, BOROVŠKA CESTA 76, 4280 KRANJSKA GORA
4. VOLILNA (OBMOČNA) ENOTA LJUBLJANA za območja naslednjih občin: Ljubljana, Vrhnika, Borovnica, Grosuplje, Ivančna Gorica, Brezovica, Ig, Škofljica, Horjul, Dobrova - Polhov Gradec, Dol pri Ljubljani, Vodice, Medvode, Kamnik, Komenda, Domžale, Mengeš, Trzin, Moravče, Lukovica, Zagorje ob Savi, Trbovlje, Logatec, Litija, Šmartno pri Litiji, Hrastnik, Log - Dragomer. Voli se en (1) član.
1. Na volitvah v svet območne enote KGZS v skupini pravnih oseb 30. septembra 2020 je imelo pravico preko elektorjev voliti 385 pravnih oseb.
2. Po elektorjih je glasovalo 99 pravnih oseb (25,71 % volilnih upravičencev).
3. Oddanih je bilo 99 glasovnic.
4. Neveljavna je bila 1 glasovnica.
5. Veljavnih je bilo 98 glasovnic.
Posamezni kandidati so prejeli naslednje število glasov:
1. Ime kandidata: Simon Golob, Zavrh pri Črnivcu 1, 1242 Stahovica 
2 glasova
2. Ime kandidata: Janez Šušteršič, Seničica 1, 1215 Medvode 
6 glasov
3. Ime kandidata: Angela Begović, Podgorica pri Šmarju 9a, 1293 Šmarje Sap 
4 glasove
4. Ime kandidata: France Mervar, Vodiška cesta 5, 1217 Vodice 
86 glasov
IZVOLJEN JE:
France Mervar, Vodiška cesta 5, 1217 Vodice
Predlagatelj: NADŠKOFIJA LJUBLJANA, CIRIL-METODOV TRG 4, 1000 LJUBLJANA
5. VOLILNA (OBMOČNA) ENOTA KOČEVJE za območja naslednjih občin: Ribnica, Sodražica, Dobrepolje, Velike Lašče, Kočevje, Loški potok, Osilnica in Kostel. Voli se en (1) član.
1. Na volitvah v svet območne enote KGZS v skupini pravnih oseb 30. septembra 2020 je imelo pravico preko elektorjev voliti 36 pravnih oseb.
2. Po elektorjih je glasovalo 32 pravnih oseb v (88,89 % volilnih upravičencev).
3. Oddanih je bilo 32 glasovnic.
4. Neveljavnih glasovnic ni bilo.
5. Veljavnih je bilo 32 glasovnic.
Posamezni kandidati so prejeli naslednje število glasov:
1. Ime kandidata: Andrej Mulej, Graben 1, 1316 Ortnek 
13 glasov
2. Ime kandidata: Franc Prelesnik, Nemška vas 22, 1310 Ribnica 
19 glasov
IZVOLJEN JE:
Franc Prelesnik, Nemška vas 22, 1310 Ribnica
Predlagatelj: KMETIJSKO GOZDARSKA ZADRUGA Z.O.O. RIBNICA, ŠKRABČEV TRG 19, 1310 RIBNICA
Predlagatelj: ŽUPNIJA RIBNICA, ŠKRABČEV TRG 15, 1310 RIBNICA
Predlagatelj: GO-KO, GOVEDOREJA, D.O.O., MLAKA PRI KOČEVJU 37, 1332 STARA CERKEV
6. VOLILNA (OBMOČNA) ENOTA POSTOJNA za območja naslednjih občin: Postojna, Pivka, Ilirska Bistrica, Cerknica, Bloke, Loška dolina. Voli se en (1) član.
1. Na volitvah v svet območne enote KGZS v skupini pravnih oseb 30. septembra 2020 je imelo pravico preko elektorjev voliti 61 pravnih oseb.
2. Po elektorjih je glasovalo 23 pravnih oseb (37,70 % volilnih upravičencev).
3. Oddanih je bilo 23 glasovnic.
4. Neveljavnih glasovnic ni bilo.
5. Veljavnih je bilo 23 glasovnic.
Posamezni kandidati so prejeli naslednje število glasov:
1. Ime kandidata: Blaž Dobravec, Velike Bloke 18, 1385 Nova vas 
21 glasov
2. Ime kandidata: Janez Rebec, Vilka Kledeta 14, 6230 Postojna 
1 glas
3. Ime kandidata: Anton Lah, Bečaje 8, 1380 Cerknica 
1 glas
IZVOLJEN JE:
Blaž Dobravec, Velike Bloke 18, 1385 Nova vas
Predlagatelj: ŽUPNIJA STARI TRG PRI LOŽU, POT NA ULAKO 5, 1386 STARI TRG PRI LOŽU
7. VOLILNA (OBMOČNA) ENOTA NOVO MESTO za območja naslednjih občin: Novo mesto, Trebnje, Mirna, Mirna peč, Žužemberk, Dolenjske Toplice, Šentjernej, Škocjan, Črnomelj, Semič, Metlika, Straža, Šmarješke Toplice, Šentrupert in Mokronog - Trebelno. Voli se en (1) član.
1. Na volitvah v svet območne enote KGZS v skupini pravnih oseb 30. septembra 2020 je imelo pravico preko elektorjev voliti 110 pravnih oseb.
2. Po elektorjih je glasovalo 61 pravnih oseb (55,45 % volilnih upravičencev).
3. Oddanih je bilo 61 glasovnic.
4. Neveljavna je bila 1 glasovnica.
5. Veljavnih je bilo 60 glasovnic.
Posamezni kandidati so prejeli naslednje število glasov:
1. Ime kandidata: Stanko Tomšič, Debenec 19, 8233 Mirna 
60 glasov
IZVOLJEN JE:
Stanko Tomšič, Debenec 19, 8233 Mirna
Predlagatelj: KMETIJSKA ZADRUGA KRKA KMETIJSTVO, TRGOVINA, PROIZVODNJA, STORITVE Z.O.O., ŠENTJERNEJSKA CESTA 6, 8000 NOVO MESTO
8. VOLILNA (OBMOČNA) ENOTA BREŽICE za območja naslednjih občin: Brežice, Krško, Sevnica, Kostanjevica na Krki. Voli se en (1) član.
1. Na volitvah v svet območne enote KGZS v skupini pravnih oseb 30. septembra 2020 je imelo pravico preko elektorjev voliti 66 pravnih oseb.
2. Po elektorjih je glasovalo 31 pravnih oseb (46,97 % volilnih upravičencev).
3. Oddanih je bilo 31 glasovnic.
4. Neveljavnih glasovnic ni bilo
5. Veljavnih je bilo 31 glasovnic.
Posamezni kandidati so prejeli naslednje število glasov:
1. Ime kandidata: Anton Žnideršič, Črnc 65, 8250 Brežice 
11 glasov
2. Ime kandidata: Simon Kerin, Dolšce 20a, 8311 Kostanjevica na Krki 
13 glasov
3. Ime kandidata: Anton Koršič, Arnovo selo 34, 8253 Artiče 
1 glas
4. Ime kandidata: Jože Ratajc, Rovišče pri Studencu 21a, 8293 Studenec 
6 glasov
IZVOLJEN JE:
Ime kandidata: Simon Kerin, Dolšce 20a, 8311 Kostanjevica na Krki
Predlagatelj: ŽUPNIJA SVETI KRIŽ – PODBOČJE, PODBOČJE 69, 8312 PODBOČJE
9. VOLILNA (OBMOČNA) ENOTA CELJE za območja naslednjih občin: Laško, Radeče, Žalec, Vransko, Tabor, Prebold, Braslovče, Polzela, Slovenske Konjice, Vitanje, Zreče, Celje, Štore, Vojnik, Dobrna, Šentjur pri Celju, Dobje, Šmarje pri Jelšah, Rogaška Slatina, Rogatec, Podčetrtek, Bistrica ob Sotli in Kozje. Voli se en (1) član.
1. Na volitvah v svet območne enote KGZS v skupini pravnih oseb 30. septembra 2020 je imelo pravico preko elektorjev voliti 185 pravnih oseb.
2. Po elektorjih je glasovalo 85 pravnih oseb (45,95 % volilnih upravičencev).
3. Oddanih je bilo 85 glasovnic.
4. Neveljavnih glasovnic ni bilo.
5. Veljavnih je bilo 85 glasovnic.
Posamezni kandidati so prejeli naslednje število glasov:
1. Ime kandidata: Tadej Linasi, Cesta na sv. Rok 2, 3240 Šmarje pri Jelšah 
65 glasov
2. Ime kandidata: Milan Sirše, Tabor 41, 3304 Tabor
20 glasov
IZVOLJEN JE:
Tadej Linasi, Cesta na sv. Rok 2, 3240 Šmarje pri Jelšah
Predlagatelj: ŽUPNIJA ŠMARJE PRI JELŠAH, CESTA NA SV. ROK 2, 3240 ŠMARJE PRI JELŠAH
10. VOLILNA (OBMOČNA) ENOTA PTUJ za območja naslednjih občin: Ptuj, Žetale, Majšperk, Podlehnik, Videm, Zavrč, Gorišnica, Markovci, Kidričevo, Hajdina, Dornava, Destrnik, Juršinci, Trnovska vas, Sveti Andraž v Slovenskih goricah, Slovenska Bistrica, Oplotnica, Lenart, Sveta Ana, Benedikt, Cerkvenjak in Ormož, Cirkulane, Sveti Jurij v Slovenskih goricah, Sveti Tomaž, Sveta Trojica v Slovenskih goricah, Središče ob Dravi, Makole, Poljčane. Voli se en (1) član.
1. Na volitvah v svet območne enote KGZS v skupini pravnih oseb 30. septembra 2020 je imelo pravico preko elektorjev voliti 139 pravnih oseb.
2. Po elektorjih je glasovalo 56 pravnih oseb (40,29 % volilnih upravičencev).
3. Oddanih je bilo 56 glasovnic.
4. Neveljavnih je bilo 5 glasovnic.
5. Veljavnih je bilo 51 glasovnic.
Posamezni kandidati so prejeli naslednje število glasov:
1. Ime kandidata: Simon Toplak, Juršinci 21, 2256 Juršinci 
51 glasov
IZVOLJEN JE:
Simon Toplak, Juršinci 21, 2256 Juršinci
Predlagatelj: PERUTNINARSKA ZADRUGA PTUJ PZP z.o.o., Spodnja Hajdina 17, 2288 Hajdina
11. VOLILNA (OBMOČNA) ENOTA MARIBOR za območja naslednjih občin: Maribor, Hoče - Slivnica, Duplek, Miklavž na Dravskem polju, Starše, Rače - Fram, Pesnica, Kungota, Šentilj, Ruše, Selnica ob Dravi in Lovrenc na Pohorju. Voli se en (1) član.
1. Na volitvah v svet območne enote KGZS v skupini pravnih oseb 30. septembra 2020 je imelo pravico preko elektorjev voliti 123 pravnih oseb.
2. Po elektorjih je glasovalo 49 pravnih oseb (39,84 % volilnih upravičencev).
3. Oddanih je bilo 49 glasovnic.
4. Neveljavnih glasovnic ni bilo.
5. Veljavnih je bilo 49 glasovnic.
Posamezni kandidati so prejeli naslednje število glasov:
1. Ime kandidata: Primož Brus, Vrazova ulica 5, 9250 Gornja Radgona 
0 glasov
2. Ime kandidata: Marjan Podobnik, Hrustovo 1, 1315 Velke Lašče 
42 glasov
3. Ime kandidata: Janko Stojković, Zgornja Selnica 59, 2352 Selnica ob Dravi 
7 glasov
IZVOLJEN JE:
Marjan Podobnik, Hrustovo 1, 1315 Velke Lašče
Predlagatelj: ŽUPNIJA SV. PETRA PRI MARIBORU, MALEČNIK 34, 2229 MALEČNIK
Predlagatelj: AJM OKNA-VRATA-SENČILA PODJETJE ZA PROIZVODNJO STAVBNEGA POHIŠTVA, STORITVE, TRGOVINO IN ZUNANJO TRGOVINO D.O.O., KOZJAK NAD PESNICO 2A, 2211 PESNICA PRI MARIBORU
Predlagatelj: TLAKOVCI PODLESNIK, PROIZVODNJA BETONSKIH IZDELKOV, BETONA, PESKA IN AVTOPREVOZNIŠTVO D.O.O., DOGOŠE, DUPLEŠKA CESTA 316, 2000 MARIBOR
12. VOLILNA (OBMOČNA) ENOTA SLOVENJ GRADEC za območja naslednjih občin: Slovenj Gradec, Mislinja, Radlje ob Dravi, Muta, Vuzenica, Ribnica na Pohorju, Podvelka, Ravne na Koroškem, Črna na Koroškem, Prevalje, Mežica, Dravograd, Mozirje, Solčava, Luče, Gornji Grad, Ljubno, Nazarje, Velenje, Šoštanj in Šmartno ob Paki, Rečica ob Savinji. Voli se en (1) član.
1. Na volitvah v svet območne enote KGZS v skupini pravnih oseb 30. septembra 2020 so imele pravico preko elektorjev voliti 87 pravne osebe.
2. Po elektorjih je glasovalo 38 pravnih oseb (43,68 % volilnih upravičencev).
3. Oddanih je bilo 38 glasovnic.
4. Neveljavnih glasovnic ni bilo.
5. Veljavnih je bilo 38 glasovnic.
Posamezni kandidati so prejeli naslednje število glasov:
1. Ime kandidata: Jernej Hudournik, Ravne 23, 3325 Šoštanj 
6 glasov
2. Ime kandidata: Jernej Četina, Gotovlje 152b, 3310 Žalec 
26 glasov
3. Ime kandidata: Danica Ramšak, Meža 116, 2370 Dravograd 
6 glasov
IZVOLJEN JE:
Jernej Četina, Gotovlje 152b, 3310 Žalec
Predlagatelj: ŽUPNIJA ŠOŠTANJ, SKORNO PRI ŠOŠTANJU 1B, 3325 ŠOŠTANJ
13. VOLILNA (OBMOČNA) ENOTA MURSKA SOBOTA za območja naslednjih občin: Murska Sobota, Gornja Radgona, Sveti Jurij, Radenci, Ljutomer, Križevci, Veržej, Beltinci, Tišina, Moravske toplice, Puconci, Cankova, Rogašovci, Kuzma, Grad, Gornji Petrovci, Hodoš, Šalovci, Lendava, Črenšovci, Odranci, Turnišče, Velika Polana, Dobrovnik in Kobilje, Razkrižje, Apače. Voli se en (1) član.
1. Na volitvah v svet območne enote KGZS v skupini pravnih oseb 30. septembra 2020 je imelo pravico preko elektorjev voliti 147 pravnih oseb.
2. Po elektorjih je glasovalo 69 pravnih oseb (46,94 % volilnih upravičencev).
3. Oddanih je bilo 69 glasovnic.
4. Neveljavnih glasovnic ni bilo.
5. Veljavnih je bilo 69 glasovnic.
Posamezni kandidati so prejeli naslednje število glasov:
1. Ime kandidata: Branko Virag, Ravenska 35, 9233 Odranci 
8 glasov
2. Ime kandidata: Andrej Smodič, Vučja Gomila 61, 9208 Fokovci 
10 glasov
3. Ime kandidata: Dejan Horvat, Markovci 95, 9204 Šalovci 
31 glasov
4. Ime kandidata: Slavko Petovar, Bunčani 22D, 9241 Veržej 
19 glasov
5. Ime kandidata: Oton Bogdan, Mestni Breg 6, 9240 Ljutomer 
1 glas
IZVOLJEN JE:
Dejan Horvat, Markovci 95, 9204 Šalovci
Predlagatelj: ŽUPNIJA MURSKA SOBOTA, GREGORČIČEVA ULICA 2, 9000 MURSKA SOBOTA
Št. 041-1/2019-106
Ljubljana, dne 15. oktobra 2020
KMETIJSKO GOZDARSKA ZBORNICA SLOVENIJE VOLILNA KOMISIJA Gospodinjska ulica 6, Ljubljana 
Jože Benec 
predsednik 
Janez Dolinšek, član
Jelena Malnar, namestnica članice
Matija Rigler, namestnik člana

AAA Zlata odličnost