Uradni list

Številka 46
Uradni list RS, št. 46/2019 z dne 19. 7. 2019
Uradni list

Uradni list RS, št. 46/2019 z dne 19. 7. 2019

Kazalo

2219. Pravilnik o napredovanju javnih uslužbencev Zavoda za pokojninsko in invalidsko zavarovanje Slovenije, stran 5722.

  
Na podlagi četrtega odstavka 17. člena Zakona o sistemu plač v javnem sektorju (Uradni list RS, št. št. 108/09 – uradno prečiščeno besedilo, 13/10, 59/10, 85/10, 107/10, 35/11 – ORZSPJS49a, 27/12 – odl. US, 40/12 – ZUJF, 46/13, 25/14 – ZFU, 50/14, 95/14 – ZUPPJS15, 82/15, 23/17 – ZDOdv, 67/17 in 84/18) generalni direktor Zavoda za pokojninsko in invalidsko zavarovanje Slovenije izdaja
P R A V I L N I K 
o napredovanju javnih uslužbencev Zavoda za pokojninsko in invalidsko zavarovanje Slovenije 
1. člen 
(vsebina) 
(1) S tem pravilnikom se določata način in postopek preverjanja izpolnjevanja pogojev za napredovanje javnih uslužbencev Zavoda za pokojninsko in invalidsko zavarovanje Slovenije (v nadaljnjem besedilu: zavod) na delovnem mestu.
(2) Javni uslužbenec napreduje vsaka tri leta, če za to izpolnjuje predpisane pogoje.
2. člen 
(pomen izrazov) 
Izrazi, uporabljeni v tem pravilniku, imajo naslednji pomen:
1. Odgovorna oseba po tem pravilniku je generalni direktor zavoda.
2. Napredovalno obdobje je čas od zadnjega napredovanja oziroma prve zaposlitve v javnem sektorju, v katerem javni uslužbenec pridobi tri letne ocene, ki mu omogočajo napredovanje.
3. Ocenjevalno obdobje, v katerem se javnega uslužbenca oceni, je od 1. januarja do 31. decembra.
4. Odlična ocena delovne uspešnosti pomeni odlično opravljeno delo, to je visoko nad pričakovanji glede na kriterije ocenjevanja.
5. Zelo dobra ocena delovne uspešnosti pomeni zelo dobro opravljeno delo, to je nad pričakovanji glede na kriterije ocenjevanja.
6. Dobra ocena delovne uspešnosti pomeni dobro opravljeno delo, to je v skladu s pričakovanji glede na kriterije ocenjevanja.
7. Zadovoljiva ocena delovne uspešnosti pomeni zadovoljivo opravljeno delo, to je delno pod pričakovanji glede na kriterije.
8. Nezadovoljiva ocena delovne uspešnosti pomeni nezadovoljivo opravljeno delo, to je v celoti pod pričakovanji glede na kriterije ocenjevanja.
3. člen 
(način preverjanja izpolnjevanja pogojev) 
(1) Preverjanje izpolnjevanja pogojev se izvede na podlagi treh letnih ocen delovne uspešnosti.
(2) Pogoj za napredovanje na delovnem mestu v višji plačni razred je delovna uspešnost javnega uslužbenca izkazana v napredovalnem obdobju. Delovna uspešnost se ocenjuje glede na:
– rezultate dela,
– samostojnost, ustvarjalnost in natančnost pri opravljanju dela,
– zanesljivost pri opravljanju dela,
– kvaliteto sodelovanja in organizacijo dela ter
– druge sposobnosti v zvezi z opravljanjem dela.
(3) Podrobnejša opredelitev kriterijev, po elementih delovne uspešnosti iz drugega odstavka tega člena, je v Prilogi I, ki je sestavni del pravilnika.
(4) Za napredovalno obdobje se upošteva čas, ko je javni uslužbenec delal na delovnih mestih, za katera je predpisana enaka stopnja strokovne izobrazbe.
(5) Ocena delovne uspešnosti javnega uslužbenca je lahko: odlično, zelo dobro, dobro, zadovoljivo in nezadovoljivo.
4. člen 
(postopek ocenjevanja) 
(1) Postopek ocenjevanja javnih uslužbencev se izvede vsako leto, najkasneje do 15. marca, za preteklo leto.
(2) V postopek ocenjevanja se vključijo javni uslužbenci, zaposleni za določen ali nedoločen čas, za poln delovni čas ali delovni čas krajši od polnega.
(3) Pri postopku ocenjevanja se ocenijo javni uslužbenci, ki so v prejšnjem koledarskem letu opravljali delo najmanj šest mesecev. Ocenijo se tudi javni uslužbenci, ki so bili odsotni več kot šest mesecev zaradi poškodbe pri delu, poklicne bolezni in starševskega varstva (materinski in starševski dopust).
(4) Oceni se tudi javnega uslužbenca, kateremu preneha delovno razmerje na zavodu, kjer je bil zaposlen večji del ocenjevalnega obdobja.
(5) Ne glede na določbo tretjega odstavka tega člena se oceni tudi javnega uslužbenca, ki je bil na zavodu zaposlen manj kot šest mesecev v prejšnjem koledarskem letu in se bo zaposlil pri drugem delodajalcu v javnem sektorju.
(6) V primeru, ko je bil javni uslužbenec zaposlen manj kot šest mesecev na zavodu in je bil pred tem zaposlen pri drugemu delodajalcu v javnem sektorju, se izvede postopek ocenjevanja in poda ocena delovne uspešnosti za obdobje zaposlitve na zavodu. Ob sodelovanju z javnim uslužbencem je treba pridobiti predloge ocen delovne uspešnosti predhodnih delodajalcev, pri katerih je bil javni uslužbenec zaposlen in na tej podlagi določiti oceno delovne uspešnosti javnega uslužbenca v ocenjevalnem obdobju.
(7) Vodja organizacijske enote, kjer je javni uslužbenec zaposlen, izpolni Ocenjevalni list za oceno delovne uspešnosti javnega uslužbenca v ocenjevalnem obdobju iz Priloge II, ki je sestavni del tega pravilnika, ter ga posreduje odgovorni osebi zavoda v potrditev.
(8) Ocenjevalni list za oceno delovne uspešnosti javnega uslužbenca v ocenjevalnem obdobju se izroči javnemu uslužbencu do 15. marca tekočega leta, izvod pa se hrani tudi v personalni mapi javnega uslužbenca.
(9) Zbirne podatke o ocenah v napredovalnem obdobju se vpiše v Evidenčni list napredovanja javnega uslužbenca v napredovalnem obdobju iz Priloge III, ki je sestavni del tega pravilnika. Izvirnik evidenčnega lista se hrani v personalni mapi javnega uslužbenca.
5. člen 
(postopek preverjanja izpolnjevanja pogojev) 
(1) Postopek preverjanja izpolnjevanja pogojev za napredovanje izvede organizacijska enota, ki je zadolžena za kadrovske zadeve v sodelovanju z odgovorno osebo, vsako leto do 15. marca za vse javne uslužbence.
(2) Ocene javnih uslužbencev se točkujejo, in sicer ocena odlično s petimi točkami, ocena zelo dobro s štirimi točkami, ocena dobro s tremi točkami in ocena zadovoljivo z dvema točkama. Ocena nezadovoljivo se ne točkuje. Točke se vpišejo v Evidenčni list napredovanja javnega uslužbenca v napredovalnem obdobju. Preverjanje izpolnjevanja pogojev se ugotovi na podlagi seštevka treh letnih ocen.
(3) Za en plačni razred napredujejo javni uslužbenci, ki v napredovalnem obdobju dosežejo:
– ob prvem in drugem napredovanju najmanj 11 točk,
– ob tretjem in četrtem najmanj 12 točk,
– ob petem najmanj 13 točk,
– ob nadaljnjih napredovanjih najmanj 14 točk.
(4) Javni uslužbenci, ki izpolnjujejo predpisane pogoje za napredovanje, lahko napredujejo za največ dva plačna razreda, če ob prvem napredovanju dosežejo najmanj 14 točk, ob nadaljnjih napredovanjih pa 15 točk.
(5) Če javni uslužbenec na podlagi seštevka treh letnih ocen ne zbere zadostnega števila točk za napredovanje, se ponovno preveri izpolnjevanje pogojev za napredovanje naslednje leto ob preverjanju izpolnjevanja pogojev za napredovanje. Javni uslužbenec napreduje, ko skupaj doseže tri ocene, ki pomenijo izpolnitev pogojev za napredovanje. Pri tem se upoštevajo tri najugodnejše ocene v obdobju od zadnjega napredovanja.
(6) Ne glede na tretji, četrti in peti odstavek tega člena napreduje javni uslužbenec za en plačni razred, če je v času od zadnjega napredovanja oziroma prve zaposlitve preteklo najmanj šest let in je v tem obdobju dosegel povprečno oceno najmanj dobro.
(7) Za napredovanje se uporabljajo plačni razredi, določeni z zakonom oziroma kolektivno pogodbo.
(8) Vsak plačni razred, ki ga javni uslužbenec pridobi z napredovanjem ali uvrstitvijo nad plačni razred delovnega mesta, se šteje za eno napredovanje.
(9) Na istem delovnem mestu je možno napredovati največ za deset plačnih razredov.
6. člen 
(izplačilo plače na podlagi napredovanja in tek napredovalnega obdobja) 
(1) Javni uslužbenec, ki izpolni pogoje za napredovanje v višji plačni razred, napreduje 1. aprila v letu izpolnitve pogojev.
(2) Javnemu uslužbencu pripada plača na osnovi plačnega razreda, pridobljenega z napredovanjem, od 1. decembra v letu, ko izpolni pogoje za napredovanje v višji plačni razred.
(3) Pri prehodu na drugo delovno mesto v okviru javnega sektorja se javnemu uslužbencu napredovalno obdobje ne prekine v primeru, če zasede delovno mesto v istem ali nižjem tarifnem razredu v isti plačni podskupini ali na istovrstnih oziroma sorodnih delovnih mestih v različnih plačnih podskupinah.
7. člen 
(napredovanje generalnega direktorja in namestnika generalnega direktorja po prenehanju mandata) 
(1) Generalnemu direktorju in namestniku generalnega direktorja se ob razporeditvi na novo delovno mesto upošteva število napredovanj, ki bi jih lahko dosegel, če bi na tem delovnem mestu napredoval vsaka tri leta.
(2) Generalnemu direktorju in namestniku generalnega direktorja se za posamezno leto določi ocena delovne uspešnosti na način kot sledi:
– za leto, ko je na podlagi pravilnika o merilih za ugotavljanje delovne uspešnosti prejel redno delovno uspešnost v višini več kot 50 odstotkov, se mu določi ocena odlično in za leto, ko je prejel redno delovno uspešnost v višini do 50 odstotkov, se mu določi ocena zelo dobro.
– za leto, ko ni prejel sredstev za redno delovno uspešnost, se mu določi ocena dobro.
(3) Plačni razred, dosežen na podlagi napredovanj na podlagi tega člena, ne sme preseči najvišjega plačnega razreda delovnega mesta, na katerega je javni uslužbenec razporejen po prenehanju mandata.
(4) Generalni direktor in namestnik generalnega direktorja po prenehanju mandata ne napredujeta na podlagi tega člena, če sta bila razrešena iz krivdnih razlogov.
8. člen 
(obvestilo o napredovanju) 
(1) Ob izpolnitvi pogojev za napredovanje v plačne razrede se javnega uslužbenca obvesti s pisnim obvestilom o plačnem razredu njegove osnovne plače in o številu plačnih razredov, ki jih je pridobil z napredovanji.
(2) Organizacijska enota, ki je zadolžena za kadrovske zadeve hkrati z obvestilom o napredovanju javnemu uslužbencu izroči pisni predlog aneksa k pogodbi o zaposlitvi.
(3) Obvestilo in pisni predlog aneksa morata biti javnemu uslužbencu izročena najkasneje 15 dni po roku iz prvega odstavka 4. člena tega pravilnika.
9. člen 
(zbiranje in arhiviranje dokumentacije) 
Organizacijska enota, ki je zadolžena za kadrovske zadeve, je dolžna v obstoječi evidenci javnih uslužbencev zavoda, v posebni mapi, zbirati in arhivirati dokumentacijo, potrebno za napredovanje.
10. člen 
(izročanje dokumentacije ob prenehanju delovnega razmerja) 
Ob prenehanju delovnega razmerja zavod javnemu uslužbencu na njegovo zahtevo izroči dokumentacijo, iz katere je razvidno, kdaj je javni uslužbenec zadnjič napredoval in skupno doseženo število napredovanj.
PREHODNE IN KONČNA DOLOČBA 
11. člen 
(prenehanje veljavnosti) 
Z uveljavitvijo tega pravilnika preneha veljati Pravilnik o napredovanju delavcev Zavoda za pokojninsko in invalidsko zavarovanje Slovenije (Uradni list RS, št. 9/09).
12. člen 
(tek napredovalnega obdobja) 
Javnim uslužbencem zavoda se napredovalno obdobje z dnem začetka uporabe tega pravilnika ne prekine.
13. člen 
(začetek veljavnosti) 
Ta pravilnik začne veljati osmi dan po objavi v Uradnem listu Republike Slovenije.
Št. 0071-3/2019(01000)
Ljubljana, dne 17. julija 2019
EVA 2019-2611-0047
Marijan Papež 
generalni direktor 
 
Soglašam! 
Mag. Ksenija Klampfer 
ministrica 
za delo, družino, socialne zadeve in enake možnosti 
 
Soglašam! 
Dr. Andrej Bertoncelj 
minister 
za finance 

AAA Zlata odličnost

Nastavitve piškotkov

Vaše trenutno stanje

Prikaži podrobnosti