Uradni list

Številka 5
Uradni list RS, št. 5/2019 z dne 25. 1. 2019
Uradni list

Uradni list RS, št. 5/2019 z dne 25. 1. 2019

Kazalo

135. Poročilo o izidu volitev članov četrtnih in vaških skupnosti na območju Mestne občine Slovenj Gradec na lokalnih volitvah 2018, stran 240.

  
P O R O Č I L O 
o izidu volitev članov četrtnih in vaških skupnosti na območju Mestne občine Slovenj Gradec na lokalnih volitvah 2018 
I. 
Občinska volilna komisija Mestne občine Slovenj Gradec se je sestala na seji dne, 19. 11. 2019 in dne, 22. 11. 2018.
Navzoči:
Silvija Potočnik, predsednica komisije,
Mirja Jeseničnik Mernik, namestnica predsednice,
Ana Šumečnik, članica,
Damjan Korošec, namestnik,
Danica Sekavčnik Kotnik, članica,
dr. Kornelija Marzel, namestnica,
Karli Pruš, član,
Urška Kordiš Miheljak, namestnica.
Tatjana Špalir, tajnica OVK.
II. 
Volitve so potekale v petih četrtnih in desetih vaških skupnostih, na dvajsetih voliščih, glasovnice predčasnega volilnega odbora se prištevajo k skupnim rezultatom na voliščih.
Občinska volilna komisija je ugotovila:
– glasovalo skupaj: 8922
– neveljavnih glasovnic: 531
– veljavnih glasovnic: 8391
– skupno število volivcev z območja občine: 14011
V posameznih skupnosti in volilnih enotah so rezultati volitev naslednji:
1. ČETRTNA SKUPNOST POLJE
– V volilnem imeniku je vpisanih 2097 volilnih upravičencev
Oddanih gl.: 1247 Neveljavnih gl.: 93 Veljavnih gl.: 1154
Posamezni kandidati so dobili naslednje število glasov:
Zap. št.
Kandidat
Št. glasov
 % glasov
31
BORIS RAJ 
396
34.32
40
PETER CESAR 
301
26.08
4
SAMO JANUŠKA 
291
25.22
12
MARTA PIKALO 
214
18.54
33
dr. SILVA RONCELLI - VAUPOT 
209
18.11
35
ALMIRA ROGINA 
197
17.07
18
DANICA KUTIN 
193
16.72
21
ANDREJA ŠTEKL 
185
16.03
20
BOŽO ZEMLJIČ 
180
15.60
41
BORIS ROGINA 
159
13.78
36
BOJANA ZEMLJIČ 
157
13.60
9
MATIC SLATINEK 
155
13.43
17
JOŽEF TOMPA 
123
10.66
5
PAVLA GARB 
117
10.14
19
VILHELM JESENIČNIK 
117
10.14
24
JANKO ČAS 
114
9.88
37
URŠKA MALEK 
110
9.53
11
DARINKA KAC 
106
9.19
1
MATJAŽ PENŠEK 
104
9.01
3
JANKO KRAJNC 
94
8.15
29
MILAN GAUBE 
93
8.06
8
ALBIN KAC 
87
7.54
38
BOJAN NAVODNIK 
86
7.45
7
ANICA MAČEK 
83
7.19
16
PETER MLAKAR 
75
6.50
14
RAMADAN LJIKA 
73
6.33
2
ŽIGA MEH 
71
6.15
10
ANDREJA ŠMON 
69
5.98
25
BERNARDA PRAPERTNIK 
65
5.63
27
BOJAN KEBER 
65
5.63
28
DARJA KOTNIK 
65
5.63
26
ANA MARIJA MAJCEN 
60
5.20
6
BARBARA JELEN 
55
4.77
13
ALOJZIJA RADOŠEVIČ 
53
4.59
30
ANĐELKO SMOLAK 
52
4.51
34
ROK KEBER 
43
3.73
15
SUZANA DEDIĆ 
43
3.73
32
ANTONIJA KOVAČ 
40
3.47
39
STANISLAV KEMPERL 
39
3.38
22
KARMEN BRUNČIČ 
34
2.95
23
VLADIMIR BRANKOVIČ 
29
2.51
Občinska volilna komisija ugotavlja, da so največje število glasov za sedemčlanski svet Četrtne skupnosti Polje dobili naslednji kandidati: Boris Raj, Peter Cesar, Samo Januška, Marta Pikalo, dr. Silva Roncelli - Vaupot, Almira Rogina in Danica Kutin.
2. ČETRTNA SKUPNOST CENTER
– V volilnem imeniku vpisanih 1550 volilnih upravičencev
Oddanih gl.: 908 Neveljavnih gl.: 90 Veljavnih gl.: 818
Posamezni kandidati so dobili naslednje število glasov:
Zap. št.
Kandidat
Št. glasov
 % glasov
18
OSKAR BELIŠ 
193
23.59
26
JADRAN ŽELEZNIK 
173
21.15
7
JASMINA ANDREJC 
153
18.70
3
MIRO PIRTOVŠEK 
146
17.85
12
IRENA ŠISERNIK 
MAROŠEK 
143
17.48
14
ALAN MATIJEVIČ 
137
16.75
4
TINA BANFRO 
134
16.38
1
ANICA DOKL 
131
16.01
5
MAGDA ŠRIMPF 
109
13.33
24
MATJAŽ BELIŠ 
107
13.08
19
MILENA PEČOLER 
107
13.08
21
STOJAN ROZMAN 
106
12.96
2
MARGARETA KOČEVAR 
99
12.10
11
LEJA KRESNIK 
99
12.10
34
DARINKO PALIR 
91
11.12
16
ANA ANŽELAK 
85
10.39
20
JANEZ KOROŠEC 
83
10.15
9
KAJA KONC 
81
9.90
33
ZVONKA RIFEL 
81
9.90
28
KRISTINA ORTER 
79
9.66
31
MARJAN KUHELNIK 
77
9.41
32
BERNARD PORI 
70
8.56
22
VESNA HANDANOVIĆ 
70
8.56
17
PETJA BALAŽIČ 
68
8.31
36
ALOJZ KOBOLD 
67
8.19
30
ROBERT ZLATOPER 
65
7.95
27
MARKO ŠTOLCER 
62
7.58
25
JOŽICA VEČKO 
61
7.46
8
SONJA GOLOB 
61
7.46
29
DRAGICA ŠVIKART 
61
7.46
38
VILJEM KRAJNC 
61
7.46
37
BLAŽ MAROT 
58
7.09
10
TADEJA KRAJNC 
57
6.97
6
METOD NOVAK 
55
6.72
15
JANKO DOBNIK 
49
5.99
35
JOŽEF ŽERDIN 
40
4.89
23
GORAN HOČEVAR 
34
4.16
13
MAKSIMILIJAN SVEČEK 
20
2.44
Občinska volilna komisija ugotavlja, da so največje število glasov za sedemčlanski svet Četrtne skupnosti Center dobili naslednji kandidati: Oskar Beliš, Jadran Železnik, Jasmina Andrejc, Miro Pirtovšek, Irena Šisernik Marošek, Alan Matijevič in Tina Banfro.
3. ČETRTNA SKUPNOST LEGEN MESTO
– V volilnem imeniku vpisanih 889 volilnih upravičencev
Oddanih gl.: 641 Neveljavnih gl.: 33 Veljavnih gl.: 608
Zap. št.
Kandidat
Št. glasov
 % glasov
5
ZUHRA HORVAT
206
33.88
16
TOMAŽ ČODERL
172
28.29
8
DARKO ŽUGELJ
165
27.14
2
JOŽE KNEZ
158
25.99
25
JURIJ WASTL
155
25.49
4
BOŠTJAN DOMEJ
144
23.68
11
DRAGICA GORNJEC
110
18.09
1
IVAN KOTNIK
105
17.27
14
NATAŠA GABERŠEK
95
15.63
10
JANEZ KOMAR
91
14.97
12
IGOR SMOLNIKAR
86
14.14
23
NINA BRICMAN
85
13.98
7
KATARINA LESKOVŠEK
83
13.65
18
ANJA KAŠNIK
77
12.66
3
JANEZ KUMER
75
12.34
24
LUCIJA ŠMON
69
11.35
6
MIHAELA KRESNIK
69
11.35
9
MIHA KRESNIK
67
11.02
15
DAVORIN KRIŽOVNIK
63
10.36
21
ALOJZIJA SERUŠNIK
59
9.70
20
GREGOR ŠMON
59
9.70
19
JOŽEF RAJŠTER
58
9.54
17
ŠTEFANIJA NAPEČNIK
53
8.72
13
JERICA SVETINA
44
7.24
26
JURIJ VOGLER
42
6.91
22
ZDRAVKO GABERŠEK
41
6.74
Občinska volilna komisija ugotavlja, da so največje število glasov za sedemčlanski svet Četrtne skupnosti Legen – mesto dobili naslednji kandidati: Zuhra Horvat, Tomaž Čoderl, Darko Žugelj, Jože Knez, Jurij Wastl, Boštjan Domej in Dragica Gornjec.
4. ČETRTNA SKUPNOST ŠTIBUH
– V volilnem imeniku vpisanih 1174 volilnih upravičencev
Oddanih gl.: 836 Neveljavnih gl.: 45 Veljavnih gl.: 791
Posamezni kandidati za člane sveta so dobili naslednje število glasov:
Zap. št.
Kandidat
Št. glasov
 % glasov
6
FRANC AREH
189
23.89
19
mag. MOJCA VERHOVNIK
186
23.51
4
KATJA JENKO
182
23.01
14
TOMAŽ KAŠNIK
174
22.00
20
IGOR HORVAT
174
22.00
7
GREGOR RAJ
169
21.37
18
JERNEJA BOŠNIK
168
21.24
10
KATJA RIGELNIK
163
20.61
16
MARIJA MESNER
159
20.10
15
JANKO LOGAR
145
18.33
9
MILAN DREU
142
17.95
22
JANEZ JURHAR
115
14.54
11
BRANKO SUŠEC
110
13.91
24
DRAGO ZEMLJIČ
108
13.65
1
TEREZIJA SUŠEC
104
13.15
8
HELENA PENKO
102
12.90
13
BORIS BREZNIK
95
12.01
3
TEREZIJA HRIBERNIK
92
11.63
21
VOJKA RAŠKO
87
11.00
17
VIKTOR KOVAČ
81
10.24
23
MARJAN SEŠELJ
81
10.24
5
ROMANCA HOIĆ
76
9.61
12
mag. VLASTA GRABEC
66
8.34
2
DANILO NOVAK
56
7.08
Občinska volilna komisija ugotavlja, da so največje število glasov za sedemčlanski svet Četrtne skupnosti Štibuh dobili naslednji kandidati: Franc Areh, mag. Mojca Verhovnik, Katja Jenko, Tomaž Kašnik, Igor Horvat, Gregor Raj in Jerneja Bošnik.
5. ČETRTNA SKUPNOST STARI TRG MESTO
– V volilnem imeniku vpisanih 439 volilnih upravičencev
Oddanih gl.: 298 Neveljavnih gl.: 29 Veljavnih gl.: 269
Posamezni kandidati za člane sveta so dobili naslednje število glasov:
Zap. št.
Kandidat
Št. glasov
 % glasov
12
JANEZ ČAS
82
30.48
4
ALEŠ KRESNIK
82
30.48
2
ZDENKA URNAUT
81
30.11
10
VESNA OŠLAK
76
28.25
1
MARIJA KRESNIK
66
24.54
5
TOMAŽ BRICMAN
63
23.42
8
ANA HABER
60
22.30
17
NADA AREH
59
21.93
16
JANEZ HRIBŠEK
57
21.19
6
STANISLAV OŠLAK
54
20.07
15
SIMON SLEMNIK
39
14.50
14
SIMONA PODGORŠEK
33
12.27
7
ROBERT SLEMNIK
31
11.52
3
SILVA BALEK
31
11.52
11
VLADIMIR JARH NIKOLIČ
31
11.52
13
GREGOR HERLIČ
27
10.04
9
BARBARA MENCINGER
17
6.32
Občinska volilna komisija ugotavlja, da so največje število glasov za sedemčlanski svet Četrtne skupnosti Stari trg – mesto dobili naslednji kandidati: Janez Čas, Aleš Kresnik, Zdenka Urnaut, Vesna Ošlak, Marija Kresnik, Tomaž Bricman in Ana Haber.
6. VAŠKA SKUPNOST GRADIŠČE
– V volilnem imeniku vpisanih 264 volilnih upravičencev
Oddanih gl.: 165 Neveljavnih gl.: 6 Veljavnih gl.: 159
Posamezni kandidati za člane sveta so dobili naslednje število glasov:
Zap. št.
Kandidat
Št. glasov
 % glasov
4
DAMJAN KOTNIK
85
53.46
1
MATEJA ŠISERNIK
65
40.88
2
DUŠAN VAUKAN
53
33.33
7
ANTON LENART
47
29.56
9
BOŠTJAN KOTNIK
41
25.79
3
MARIJA MINKA REPNIK
34
21.38
5
FERDINAND URŠEJ
31
19.50
6
NINA SEČKO
25
15.72
8
BOGOMIR TURIČNIK
25
15.72
Občinska volilna komisija ugotavlja, da so največje število glasov za petčlanski svet Vaške skupnosti Gradišče dobili naslednji kandidati: Damjan Kotnik, Mateja Šisernik, Dušan Vaukan, Anton Lenart in Boštjan Kotnik.
7. VAŠKA SKUPNOST STARI TRG
– V volilni imenik je skupno vpisanih 663 volilnih upravičencev
– Za volilno enoto Stari trg je v volilni imenik vpisanih 423 volilnih upravičencev
Oddanih gl.: 261 Neveljavnih gl.: 19 Veljavnih gl.: 242
Posamezni kandidati za člane sveta v Volilni enoti Stari trg so dobili naslednje število glasov:
Zap. št.
Kandidat
Št. glasov
 % glasov
1
MATEJA APAČNIK
123
50.83
5
ANTON JERLAH
77
31.82
2
IRENA PLEVNIK
55
22.73
7
BRANKO ŠTAMULAK
52
21.49
3
BOJAN GABERŠEK
49
20.25
6
ALEKSANDER GRUBER
37
15.29
4
ANA GRM
37
15.29
Občinska volilna komisija ugotavlja, da so največje število glasov v Volilni enoti Stari trg, kjer se volijo trije člani za sedemčlanski svet Vaške skupnosti Stari trg dobili naslednji kandidati: Mateja Apačnik, Anton Jerlah in Irena Plevnik.
– Za volilno enoto Gmajna je v volilni imenik vpisanih 244 volilnih upravičencev
Oddanih gl.: 154 Neveljavnih gl.: 20 Veljavnih gl.: 134
Posamezni kandidati za člane sveta v Volilni enoti Gmajna so dobili naslednje število glasov:
Zap. št.
Kandidat
Št. glasov
 % glasov
1
TINA MATAVŽ
38
28.36
4
BORIS PLEŠEJ
36
26.87
5
DUŠAN GROBELNIK
32
23.88
3
SUZANA MLAKAR
22
16.42
2
DARKO VRBANČIČ
20
14.93
7
EVA KOTNIK
18
13.43
6
IRMA FŰRST LAH
10
7.46
Občinska volilna komisija ugotavlja, da sta največje število glasov v Volilni enoti Gmajna, kjer se volita dva člana za sedemčlanski svet Vaške skupnosti Stari trg dobila naslednja kandidata: Tina Matavž in Boris Plešej.
– Za volilno enoto Raduše je v volilni imenik vpisanih 196 volilnih upravičencev
Oddanih gl.: 111 Neveljavnih gl.: 0 Veljavnih gl.: 111
Posamezni kandidati za člane sveta v Volilni enoti Raduše so dobili naslednje število glasov:
Zap.št.
Kandidat
Št. glasov
 % glasov
1
MARJETKA DREN
48
43.24
4
JANEZ LENART
46
41.44
2
TOMAŽ KOTNIK
39
35.14
3
ŽAN ROZMAN
14
12.61
Občinska volilna komisija ugotavlja, da sta največje število glasov v Volilni enoti Raduše, kjer se volita dva člana za sedemčlanski svet Vaške skupnosti Stari trg dobila naslednja kandidata:
– Občinska volilna komisija ugotavlja, da so največje število glasov za sedemčlanski svet Vaške skupnosti Stari trg dobili naslednji kandidati: Mateja Apačnik, Anton Jerlah, Irena Plevnik, Tina Matavž, Boris Plešej, Marjetka Dren in Janez Lenart.
8. VAŠKA SKUPNOST PAMEČE
– V volilni imenik je skupno vpisanih 1420 volilnih upravičencev
– V volilni enoti Pameče je v volilni imenik vpisanih 1078 volilnih upravičencev
Oddanih gl.: 653 Neveljavnih gl.: 23 Veljavnih gl.: 630
Posamezni kandidati za člane sveta v Volilni enoti Pameče so dobili naslednje število glasov:
Zap. št.
Kandidat
Št. glasov
 % glasov
17
FRANJO PARADIŽ
251
39.84
3
VIKTORIJA BREZNIK
173
27.46
4
BLAŽ KAMNIK
166
26.35
11
MARTIN BREZOVNIK
155
24.60
2
SAMO GORIČAN
148
23.49
9
JANEZ MIRKAC
142
22.54
7
MARJETA ŠTEHARNIK
116
18.41
14
SILVA DULER
87
13.81
6
IVANKA KAMNIK
84
13.33
16
SIMONA RUBIN
69
10.95
12
JANKO AJTNIK
59
9.37
10
TATJANA PEČEČNIK
59
9.37
8
JOŽE LAZNIK
55
8.73
5
MILAN POGOREVC
45
7.14
15
DOMEN SOVIČ
39
6.19
1
KATJUŠA KARNER
36
5.71
13
KAREL REPANŠEK
31
4.92
Občinska volilna komisija ugotavlja, da so največje število glasov v Volilni enoti Pameče, kjer se volijo štirje člani za sedemčlanski svet Vaške skupnosti Pameče dobili naslednji kandidati: Franjo Paradiž, Viktorija Breznik, Blaž Kamnik in Martin Brezovnik.
– V volilni enoti Troblje je v volilni imenik vpisanih 268 volilnih upravičencev
Oddanih gl.: 187 Neveljavnih gl.: 6 Veljavnih gl.: 181
Posamezni kandidati za člane sveta v Volilni enoti Troblje so dobili naslednje število glasov:
Zap. št.
Kandidat
Št. glasov
 % glasov
1
VILI KAŠNIK
68
37.57
7
ZDRAVKO DORNIK
50
27.62
5
DUŠAN FLORJANČIČ
41
22.65
2
DANILO KOTNIK
34
18.78
3
MARTINA LAKOVŠEK
32
17.68
4
SAŠO REPNIK
22
12.15
6
MARIJA POPIČ
16
8.84
Občinska volilna komisija ugotavlja, da sta največje število glasov v Volilni enoti Troblje, kjer se volita dva člana za sedemčlanski svet Vaške skupnosti Pameče dobila naslednja kandidata: Vili Kašnik in Zdravko Dornik.
– V volilni enoti Gmajna je v volilni imenik vpisanih 74 volilnih upravičencev
Oddanih gl.: 53 Neveljavnih gl.: 0 Veljavnih gl.: 53
Posamezni kandidati za člane sveta v Volilni enoti Gmajna so dobili naslednje število glasov:
Zap. št.
Kandidat
Št. glasov
 % glasov
1
DARJAN MLINŠEK
27
50.94
4
ANTON KOTNIK
12
22.64
2
ZORICA KNEŽAR
8
15.09
3
ANDREJ KNEŽAR
6
11.32
Občinska volilna komisija ugotavlja, da je največje število glasov v Volilni enoti Gmajna, kjer se voli en član za sedemčlanski svet Vaške skupnosti Pameče dobil naslednji kandidat: Darjan Mlinšek.
– Občinska volilna komisija ugotavlja, da so največje število glasov za sedemčlanski svet Vaške skupnosti Pameče dobili naslednji kandidati: Franjo Paradiž, Viktorija Breznik, Blaž Kamnik, Martin Brezovnik, Vili Kašnik, Zdravko Dornik in Darjan Mlinšek.
9. VAŠKA SKUPNOST SELE VRHE
– V volilni imenik je skupno vpisanih 654 volilnih upravičencev
– V volilni enoti Vrhe je v volilni imenik vpisanih 249 volilnih upravičencev
Oddanih gl.: 160 Neveljavnih gl.: 12 Veljavnih gl.: 148
Posamezni kandidati v Volilni enoti Vrhe za člane sveta so dobili naslednje število glasov:
Zap. št.
Kandidat
Št. glasov
 % glasov
4
FRANC GRILC
54
36.49
1
TONI JAMNIK
39
26.35
2
ANICA KRANČAN
38
25.68
7
ANTON BOŠNIK
35
23.65
5
MARJAN HARTMAN
34
22.97
6
JANEZ KRANČAN
24
16.22
3
FRANČIŠEK BOŠNIK
17
11.49
Občinska volilna komisija ugotavlja, da so največje število glasov v Volilni enoti Vrhe, kjer se volijo trije člani za sedemčlanski svet Vaške skupnosti Sele Vrhe dobili naslednji kandidati: Franc Grilc, Toni Jamnik in Anica Krančan.
– V volilni enoti Sele je v volilni imenik vpisanih volilnih upravičencev
Oddanih gl.: 152 Neveljavnih gl.: 2 Veljavnih gl.: 150
Posamezni kandidati v Volilni enoti Sele za člane sveta so dobili naslednje število glasov:
Zap. št.
Kandidat
Št. glasov
 % glasov
7
dr. PETER PUNGARTNIK
65
43.33
6
NEVENKA KNEZ
45
30.00
1
UROŠ HOVNIK
32
21.33
8
LUCIJA SLEMENŠEK
26
17.33
2
ALBINA SUŠEC
18
12.00
3
SUZANA OTT
14
9.33
5
PETER GRUBER
12
8.00
4
FRANC LUTER
11
7.33
Občinska volilna komisija ugotavlja, da sta največje število glasov v Volilni enoti Sele, kjer se volita dva člana za sedemčlanski svet Vaške skupnosti Sele Vrhe dobila naslednja kandidata: dr. Peter Pungartnik in Nevenka Knez.
– V volilni enoti Stari trg je v volilni imenik vpisanih 124 volilnih upravičencev.
Oddanih gl.: 69 Neveljavnih gl.: 4 Veljavnih gl.: 65
Posamezni kandidati v Volilni enoti Stari trg za člane sveta so dobili naslednje število glasov:
Zap. št.
Kandidat
Št. glasov
 % glasov
2
SILVA ČUJEŠ
34
52.31
1
ŠTEFKA POHOVNIKAR
31
47.69
Občinska volilna komisija ugotavlja, da je največje število glasov v Volilni enoti Stari trg, kjer se voli en član za sedemčlanski svet Vaške skupnosti Sele Vrhe dobil naslednji kandidat: Silva Čuješ.
– V volilni enoti Gmajna je v volilni imenik vpisanih 70 volilnih upravičencev:
Oddanih gl.: 44 Neveljavnih gl.: 1 Veljavnih gl.: 43
Posamezni kandidati so dobili naslednje število glasov:
Zap. št.
Kandidat
Št. glasov
 % glasov
2
IRMA FAJMUT
23
53.49
3
MARIJA SENICA
13
30.23
1
MARTINA GABROVEC
7
16.28
Občinska volilna komisija ugotavlja, da je največje število glasov v Volilni enoti Gmajna, kjer se voli en član za sedemčlanski svet Vaške skupnosti Sele Vrhe dobil naslednji kandidat: Irma Fajmut.
– Občinska volilna komisija ugotavlja, da so največje število glasov za sedemčlanski svet Vaške skupnosti Sele Vrhe dobili naslednji kandidati: Franc Grilc, Toni Jamnik, Anica Krančan, dr. Peter Pungartnik, Nevenka Knez, Silva Čuješ in Irma Fajmut.
10. VAŠKA SKUPNOST PODGORJE
– V volilni imenik je vpisanih 827 volilnih upravičencev
Posamezni kandidati za člane sveta so dobili naslednje število glasov:
Oddanih gl.: 534 Neveljavnih gl.: 37 Veljavnih gl.: 497
Zap. št.
Kandidat
Št. glasov
 % glasov
7
DANICA KREVH
180
36.22
1
SILVIJA SKRIVARNIK
173
34.81
18
URŠKA ŠTUMPFL – PREVORČIČ
150
30.18
16
JANEZ PODKRIŽNIK
144
28.97
4
VINKO LENART
143
28.77
3
JOŽEFA ŠOPINGER
138
27.77
14
JOŽE PROSENJAK
134
26.96
17
MATEJA KEBER
104
20.93
13
VLASTA KEBER
102
20.52
11
BERNARD PAČNIK
95
19.11
10
MILAN OSREDKAR
85
17.10
2
LARA KOS
79
15.90
15
URH LUBEJ
73
14.69
6
DAMIJAN KLANČNIK
73
14.69
8
ANJA JEVŠNIK
57
11.47
12
VIKTORIJA BALANT
51
10.26
5
MATILDA GOLIČNIK
48
9.66
9
MARJAN KLANČNIK
47
9.46
Občinska volilna komisija ugotavlja, da so največje število glasov za sedemčlanski svet Vaške skupnosti Podgorje dobili naslednji kandidati: Danica Krevh, Silvija Skrivarnik, Urška Štumpfl - Prevorčič, Janez Podkrižnik, Vinko Lenart, Jožefa Šopinger in Jože Prosenjak.
11. VAŠKA SKUPNOST ŠMIKLAVŽ
– V volilni imenik je skupno vpisanih 299 volilnih upravičencev
– V volilni enoti Šmiklavž je vpisanih 121 volilnih upravičencev
Oddanih gl.: 85 Neveljavnih gl.: 3 Veljavnih gl.: 82
Posamezni kandidati v Volilni enoti Šmiklavž za člane sveta so dobili naslednje število glasov:
Zap. št.
Kandidat
Št. glasov
 % glasov
3
MARIJAN RAMŠAK
52
63.41
1
JOŽICA KRENKER
37
45.12
2
VLADIMIR PUŠNIK
17
20.73
Občinska volilna komisija ugotavlja, da sta največje število glasov v Volilni enoti Šmiklavž, kjer se volita dva člana za petčlanski svet Vaške skupnosti Šmiklavž dobila naslednja kandidata: Marijan Ramšak in Jožica Krenker.
– V volilni enoti Graška gora je vpisanih 91 volilnih upravičencev
Oddanih gl.: 58 Neveljavnih gl.: 1 Veljavnih gl.: 57
Posamezna kandidata v Volilni enoti Graška gora za člane sveta sta dobila naslednje število glasov:
Zap. št.
Kandidat
Št. glasov
 % glasov
2
MARJAN SMONKAR
39
68.42
1
MILAN HRAŠAN
18
31.58
Občinska volilna komisija ugotavlja, da je največje število glasov v Volilni enoti Graška gora, kjer se voli en član za petčlanski svet Vaške skupnosti Šmiklavž dobil naslednji kandidat: Marjan Smonkar.
– V volilni enoti Vodriž je vpisanih 87 volilnih upravičencev
Oddanih gl.: 53 Neveljavnih gl.: 0 Veljavnih gl.: 53
Posamezni kandidati v Volilni enoti Vodriž za člane sveta so dobili naslednje število glasov:
Zap. št.
Kandidat
Št. glasov
 % glasov
5
ŠTEFANIJA KLADNIK
18
33.96
6
BRANKO RAHTEV
18
33.96
4
DANICA BLATNIK
6
11.32
1
SUZANA TROST
5
9.43
2
ZDRAVKO BLATNIK
1
1.89
Občinska volilna komisija ugotavlja, da je največje število glasov v Volilni enoti Vodriž, kjer se volita dva člana za petčlanski svet Vaške skupnosti Šmiklavž dobil kandidat Andrej Blatnik. Štefanija Kladnik in Branko Rahtel sta dobila enako število glasov. Komisija je opravila žrebanje in izžreban je bil kandidat Branko Rahtev.
Občinska volilna komisija ugotavlja, da so največje število glasov za petčlanski svet Vaške skupnosti Šmiklavž dobili naslednji kandidati: Marijan Ramšak, Jožica Krenker, Marjan Smonkar, Andrej Blatnik in Branko Rahtev.
12. VAŠKA SKUPNOST TURIŠKA VAS
– V volilni imenik je vpisanih 1211 volilnih upravičencev
– V volilni enoti Mislinjska Dobrava je v volilni imenik vpisanih 642 volilnih upravičencev
Oddanih gl.: 390 Neveljavnih gl.: 26 Veljavnih gl.: 364
Posamezni kandidati za člane sveta v Volilni enoti Mislinjska Dobrava so dobili naslednje število glasov:
Zap. št.
Kandidat
Št. glasov
 % glasov
7
MARIJA ŽOLGER
79
21.70
15
KSENIJA URŠEJ
77
21.15
12
MATJAŽ ROŠER
69
18.96
1
MATJAŽ KREVH
65
17.86
11
MARTIN ŠMON
60
16.48
10
ANDREJ ŠMON
53
14.56
2
MARIJA OBREZA
46
12.64
6
JOŽE POTOČNIK
36
9.89
8
SIMONA GAŠPER
34
9.34
9
LIJA ŠAVC
30
8.24
13
IVAN BALANT
25
6.87
4
GORAZD ČODERL
24
6.59
14
JANEZ ŠERTEL
22
6.04
3
HELENA KOREN
22
6.04
5
IRENA ZORMAN
13
3.57
Občinska volilna komisija ugotavlja, da so največje število glasov v Volilni enoti Mislinjska Dobrava, kjer se volijo trije člani za sedemčlanski svet Vaške skupnosti Turiška vas dobili naslednji kandidati: Marija Žolger, Ksenija Uršej in Matjaž Rošer.
– V volilni enoti Turiška vas je v volilni imenik vpisanih 128 volilnih upravičencev
Oddanih gl.: 86 Neveljavnih gl.: 1 Veljavnih gl.: 85
Posamezni kandidat za člana sveta v Volilni enoti Turiška vas je dobil naslednje število glasov:
Zap. št.
Kandidat
Št. glasov
 % glasov
1
EDVARD LAVRE
36
42.35
3
ALEKSANDRA VRANJEK
25
29.41
2
PRIMOŽ BOROVNIK
24
28.24
Občinska volilna komisija ugotavlja, da je največje število glasov v Volilni enoti Turiška vas, kjer se voli en član za sedemčlanski svet Vaške skupnosti Turiška vas dobil naslednji kandidat: Edvard Laure.
– V volilni enoti Brda je v volilni imenik vpisanih 257 volilnih upravičencev.
Oddanih gl.: 145 Neveljavnih gl.: 5 Veljavnih gl.: 140
Posamezni kandidati za člane sveta v Volilni enoti Tomaška vas so dobili naslednje število glasov:
Zap. št.
Kandidat
Št. glasov
 % glasov
5
ALOJZ LAUKO
38
27.14
2
MARIJA PLEVNIK
35
25.00
1
ANA LAURE
29
20.71
3
BOGOMIR ARBITER
23
16.43
4
DARKO ZALOŽNIK
15
10.71
Občinska volilna komisija ugotavlja, da je največje število glasov v Volilni enoti Brda, kjer se voli en član za sedemčlanski svet Vaške skupnosti Turiška vas dobil naslednji kandidati: Alojz Lauko.
– V volilni enoti Tomaška vas je v volilni imenik vpisanih 102 volilnih upravičencev.
Oddanih gl.: 81 Neveljavnih gl.: 3 Veljavnih gl.: 78
Posamezna kandidata za člane sveta v Volilni enoti Golavabuka sta dobila naslednje število glasov:
Zap.št.
Kandidat
Št. glasov
 % glasov
2
GORAN ŠURC - ŠURDA 
36
46.15
1
DANICA KAC 
31
39.74
3
VLASTA RAMŠAK 
11
14.10
Občinska volilna komisija ugotavlja, da je največje število glasov v Volilni enoti Tomaška vas, kjer se voli en član za sedemčlanski svet Vaške skupnosti Turiška vas dobil naslednji kandidati: Goran Šurc – Šurda.
– V volilni enoti Golavabuka je v volilni imenik vpisanih 82 volilnih upravičencev.
Oddanih gl.: 68 Neveljavnih gl.: 2 Veljavnih gl.: 66
Posamezna kandidata za člane sveta v Volilni enoti Golavabuka sta dobila naslednje število glasov:
Zap. št.
Kandidat
Št. glasov
 % glasov
2
BRANKA SUŠEC 
41
62.12
1
JERNEJ GOLOB 
18
27.27
3
JANEZ KAMNIK 
7
10.61
Občinska volilna komisija ugotavlja, da je največje število glasov v Volilni enoti Golavabuka, kjer se voli en član za sedemčlanski svet Vaške skupnosti Turiška vas dobil naslednji kandidati: Branka Sušec.
– Občinska volilna komisija ugotavlja, da so največje število glasov za sedemčlanski svet Vaške skupnosti Turiška vas dobili naslednji kandidati: Marija Žolger, Ksenija Uršej in Matjaž Rošer, Edvard Laure, Alojz Lauko, Goran Šurc – Šurda in Branka Sušec.
13. VAŠKA SKUPNOST RAZBOR
– V volilni imenik je vpisanih 270 volilnih upravičencev
– V volilni enoti Zgornji Razbor je v volilni imenik vpisanih 100 volilnih upravičencev.
Oddanih gl.: 55 Neveljavnih gl.: 1 Veljavnih gl.: 54
Posamezni kandidati za člane sveta v Volilni enoti Zgornji Razbor so dobili naslednje število glasov:
Zap. št.
Kandidat
Št. glasov
 % glasov
1
MARJAN SOVINC
19
35.19
2
ZDRAVKO KNEZ
19
35.19
3
IVANKA LIBNIK
10
18.52
4
PETER MELANŠEK
17
31.48
5
DARINKA MELANŠEK
10
18.52
6
SIMON MELANŠEK
10
18.52
Občinska volilna komisija ugotavlja, da sta največje število glasov v Volilni enoti Zgornji Razbor, kjer se volita dva člana za petčlanski svet Vaške skupnosti Razbor dobila naslednja kandidata: Marjan Sovinc in Zdravko Knez.
– V volilni enoti Spodnji Razbor je v volilni imenik vpisanih 120 volilnih upravičencev.
Oddanih gl.: 75 Neveljavnih gl.: 0 Veljavnih gl.: 75
Posamezni kandidati za člane sveta v Volilni enoti Spodnji Razbor so dobili naslednje število glasov:
Zap. št.
Kandidat
Št. glasov
 % glasov
2
MARJAN ANDREJC
49
65.33
1
ROBERT URBANC
33
44.00
3
ZINKA GOSTEČNIK
25
33.33
Občinska volilna komisija ugotavlja, da so največje število glasov v Volilni enoti Spodnji Razbor, kjer se volita dva člana za petčlanski svet Vaške skupnosti Razbor dobili naslednji kandidati: Marjan Andrejc in Robert Urbanc.
– V volilni enoti Spodnji Razbor – Velunja je v volilni imenik vpisanih 50 volilnih upravičencev.
Oddanih gl.: 39 Neveljavnih gl.: 3 Veljavnih gl.: 36
Posamezni kandidat je dobil naslednje število glasov:
Zap. št.
Kandidat
Št. glasov
 % glasov
1
DANIJEL ŠMON
36
100.00
Občinska volilna komisija ugotavlja, da je največje število glasov v Volilni enoti Spodnji Razbor – Velunja, kjer se voli en član za petčlanski svet Vaške skupnosti Razbor dobil naslednji kandidat: Danijel Šmon.
– Občinska volilna komisija ugotavlja, da so največje število glasov za petčlanski svet Vaške skupnosti Razbor dobili naslednji kandidati: Marjan Sovinc, Zdravko Knez, Marjan Andrejc, Robert Urbanc in Danijel Šmon.
14. VAŠKA SKUPNOST ŠMARTNO
– V volilni imenik je vpisanih 1264 volilnih upravičencev
Oddanih gl.: 826 Neveljavnih gl.: 44 Veljavnih gl.: 782
Posamezni kandidati za člane sveta so dobili naslednje število glasov:
Zap. št.
Kandidat
Št. glasov
 % glasov
5
ANTON SEDAR
266
34.02
22
ALBERT GRADIŠNIK
250
31.97
23
ALEŠ ŠTRUC
236
30.18
27
DANILO KNAP
226
28.90
24
SAŠO KAC
204
26.09
16
JOŽE KREVH
175
22.38
11
MARIJA LUŽNIK
174
22.25
25
BOŽO JEROMEL
161
20.59
12
NATAŠA KLEMENC
142
18.16
4
TOMAŽ VOVK
136
17.39
2
DARKO PETRIČ
132
16.88
18
SMILJAN SLEMENJAK
111
14.19
3
ROMANA JAKOPEC
109
13.94
9
DUŠKA ZDOVC MAVRIN
107
13.68
15
FRANJA SMONKAR
103
13.17
10
mag. MARIO PLEŠEJ
87
11.13
7
MIRA KOTNIK
87
11.13
20
LIDIJA DOBNIK
83
10.61
14
FRANC LENART
77
9.85
26
GREGA KAVNIK
69
8.82
19
MARIJA LINASI
64
8.18
8
NINA SREBOTNIK
53
6.78
13
BOŠTJAN PRATNEKAR
45
5.75
6
JOŽEF URŠEJ
42
5.37
1
MARIJA PLIMON
42
5.37
17
BARBARA KOTNIK
37
4.73
21
BERNARDA VERHOVNIK
36
4.60
Občinska volilna komisija ugotavlja, da so največje število glasov za sedemčlanski svet Vaške skupnosti Šmartno dobili naslednji kandidati: Anton Sedar, Albert Gradišnik, Aleš Štruc, Danilo Knap, Sašo Kac, Jože Krevh in Marija Lužnik.
15. VAŠKA SKUPNOST LEGEN
– V volilni imenik je vpisanih 794 volilnih upravičencev
– V volilni enoti Legen je v volilni imenik vpisanih 707 volilnih upravičencev.
Oddanih gl.: 444 Neveljavnih gl.: 21 Veljavnih gl.: 423
Posamezni kandidati za člane sveta v Volilni enoti Legen so dobili naslednje število glasov:
Zap. št.
Kandidat
Št. glasov
 % glasov
5
EDVARD TURIČNIK
166
39.24
8
BOJANA PEČOLAR
127
30.02
6
MATJAŽ SMONKAR
118
27.90
14
IRENA MULEC
118
27.90
4
KSENIJA POKLIČ
111
26.24
9
FRANCI POKLIČ
102
24.11
3
LUCIJA OICLJ
79
18.68
10
ANDREJ KONEČNIK
73
17.26
15
META RADER
72
17.02
16
URŠKA KRESNIK
69
16.31
1
MATJAŽ KNEZ
69
16.31
12
ANDREJ LINASI
68
16.08
2
ZVONKA BRICMAN
66
15.60
11
DEJAN ŠTUMPFL
57
13.48
13
FRANC KONEČNIK
47
11.11
7
MARTA HOVNIK KUŠTER
28
6.62
3
BRANKA REK
27
62.79
1
MARTIN PAČNIK
12
27.91
2
JOŽEF PAČNIK
4
9.30
Občinska volilna komisija ugotavlja, da so največje število glasov v Volilni enoti Legen, kjer se voli šest članov za sedemčlanski svet Vaške skupnosti Legen dobili naslednji kandidati: Edvard Turičnik, Bojana Pečolar, Matjaž Smonkar, Irena Mulec, Ksenija Poklič in Franci Poklič.
– V volilni enoti Golavabuka je v volilni imenik vpisanih 87 volilnih upravičencev.
Oddanih gl.: 44 Neveljavnih gl.: 1 Veljavnih gl.: 43
Posamezna kandidata za člane sveta v Volilni enoti Golavabuka sta dobila naslednje število glasov:
Zap. št.
Kandidat
Št. glasov
 % glasov
3
BRANKA REK 
27
62.79
1
MARTIN PAČNIK 
12
27.91
2
JOŽEF PAČNIK 
4
9.30
Občinska volilna komisija ugotavlja, da je največje število glasov v Volilni enoti Golavabuka, kjer se voli en član za sedemčlanski svet Vaške skupnosti Legen dobila naslednja kandidatka: Branka Rek.
– Občinska volilna komisija ugotavlja, da so največje število glasov za sedemčlanski svet Vaške skupnosti Legen dobili naslednji kandidati: Edvard Turičnik, Bojana Pečolar, Matjaž Smonkar, Irena Mulec, Ksenija Poklič, Franci Poklič in Branka Rek.
III. 
Občinska volilna komisija ni ugotovila posebnih okoliščin pri delu volilnih odborov in je njihovo delo potrdila.
IV. 
Občinska volilna komisija je delo zaključila 22. 11. 2018.
Št. 041-0015/2018
Slovenj Gradec, dne 22. novembra 2018
TAJNICA
PREDSEDNICA
OBČINSKE VOLILNE 
KOMISIJE 
Tatjana Špalir l.r.
OBČINSKE VOLILNE 
KOMISIJE 
Silvija Potočnik l.r.
 
Namestnica predsednice 
Mirja Jeseničnik Mernik l.r.
Članica: Ana Šumečnik l.r.
Namestnik: Damjan Korošec l.r.
Članica: Danica Sekavčnik Kotnik l.r.
Namestnica: dr. Kornelija Marzel l.r.
Član: Karel Pruš l.r.
Namestnica: Urška Kordiš Miheljak l.r.

AAA Zlata odličnost