Uradni list

Številka 5
Uradni list RS, št. 5/2019 z dne 25. 1. 2019
Uradni list

Uradni list RS, št. 5/2019 z dne 25. 1. 2019

Kazalo

124. Poročilo o izidu naknadnih volitev v svete krajevnih skupnosti v Mestni občini Kranj dne 13. 1. 2019, stran 197.

  
Na podlagi 90. člena Zakona o lokalnih volitvah (Uradni list RS, št. 94/07 – uradno prečiščeno besedilo, 45/08, 83/12 in 68/17) je Občinska volilna komisija Mestne občine Kranj na 8. seji dne 14. 1. 2019 sprejela
P O R O Č I L O 
o izidu naknadnih volitev v svete krajevnih skupnosti v Mestni občini Kranj dne 13. 1. 2019 
I. 
Na volitvah dne 13. 1. 2019 je imelo pravico voliti člane svetov krajevnih skupnosti, ki se voli na podlagi splošne volilne pravice, 5203 volivcev, pri čemer so bili vsi volivci vpisani v volilne imenike.
Na podlagi splošne volilne pravice je glasovalo skupaj 773 volivcev ali 14,86 % volivcev, ki so imeli pravico voliti.
II. 
Na volitvah v posamezne svete krajevnih skupnosti so kandidati, navedeni po vrstnem redu prejetih glasov, dobili naslednje število glasov:
1. ČIRČE
Oddanih glasovnic: 170 Neveljavnih glasovnic: 4 Veljavnih glasovnic: 166 Število vol. upr.: 1317 Odstotek volilne udeležbe: 12,91
Zap. št.
Kandidat
Št. glasov
 % glasov
2
Robert Kozina
84
11,19
3
Tomaž Zupanc
83
11,05
8
Franc Fajfar
82
10,92
1
Slavko Prosen
74
9,85
7
Tina Ambrož
64
8,52
6
Nuša Kalan
62
8,26
10
Milena Ristić
58
7,72
9
Marjan Jenkole
53
7,06
4
Mateja Rogelj
51
6,79
5
Mirko Podrekar
49
6,52
11
Boris Jeglič
46
6,13
12
Nataša Burger Gabrovec
45
5,99
2. GORIČE
Oddanih glasovnic: 123 Neveljavnih glasovnic: 0 Veljavnih glasovnic: 123 Število vol. upr.: 554 Odstotek volilne udeležbe: 22,61
Zap. št.
Kandidat
Št. glasov
 % glasov
5
Gregor Grašič
85
20,38
3
Jože Toporiš
74
17,75
4
Dominik Roblek
64
15,35
1
Vida Konc
55
13,19
6
Tina Dobovšek
54
12,95
7
Milka Hace
49
11,75
2
Mladen Dubravica
36
8,63
3. TENETIŠE
Oddanih glasovnic: 77 Neveljavnih glasovnic: 3 Veljavnih glasovnic: 74 Število vol. upr.: 355 Odstotek volilne udeležbe: 21,69
Zap. št.
Kandidat
Št. glasov
 % glasov
7
Anton Drakslar
57
16,72
1
Nina Riga
56
16,42
4
Matic Murn
49
14,37
5
Aleš Kern
47
13,78
3
Janez Bohinc
46
13,49
2
Majda Pušavec
45
13,20
6
Katja Jagodic
41
12,02
4. GOLNIK
Oddanih glasovnic: 84 Neveljavnih glasovnic: 0 Veljavnih glasovnic: 84 Število vol. upr.: 911 Odstotek volilne udeležbe: 9,22
Zap. št.
Kandidat
Št. glasov
 % glasov
1
Marko Ramljak
57
27,67
3
Majda Grašič
55
26,70
2
Mitja Marković
54
26,21
4
Damijan Urbanec
40
19,42
5. TRSTENIK
Oddanih glasovnic: 117 Neveljavnih glasovnic: 3 Veljavnih glasovnic: 114 Število vol. upr.: 601 Odstotek volilne udeležbe: 19,47
Zap. št.
Kandidat
Št. glasov
 % glasov
1
Matic Markun
58
28,71
5
Srečko Prestor
46
22,77
4
Špela Chvatal
40
19,80
3
Karmen Zupan
32
15,84
2
Vera Križaj
26
12,87
6. ŽABNICA
Oddanih glasovnic: 91 Neveljavnih glasovnic: 7 Veljavnih glasovnic: 84 Število vol. upr.: 620 Odstotek volilne udeležbe: 14,68
Zap. št.
Kandidat
Št. glasov
 % glasov
3
Mateja Porenta
63
38,65
1
Ljubo Tomažič
63
38,65
2
Janko Jugovic
37
22,70
7. HRASTJE
Oddanih glasovnic: 111 Neveljavnih glasovnic: 1 Veljavnih glasovnic: 110 Število vol. upr.: 855 Odstotek volilne udeležbe: 12,98
Zap. št.
Kandidat
Št. glasov
 % glasov
1
Erika Verbič
73
66,36
2
Ludvik Zavec
37
33,64
III. 
V svet krajevnih skupnosti so bili na naknadnih volitvah dne 13. 1. 2019 izvoljeni naslednji člani:
KRAJEVNA SKUPNOST ČIRČE
1. Slavko Prosen
17. 11. 1953
Kranj, Staretova ulica 7
2. Robert Kozina
27. 2. 1967
Kranj, Čirče 36
3. Tomaž Zupanc
14. 1. 1976
Kranj, Gregoričeva ulica 8
4. Nuša Kalan
27. 5. 1974
Kranj, Staretova ulica 19 b
5. Tina Ambrož
13. 8. 1980
Kranj, Smledniška cesta 94
6. Franc Fajfar
27. 3. 1959
Kranj, Čirče 18
7. Milena Ristić
25. 3. 1967
Kranj, Grmičeva ulica 2
KRAJEVNA SKUPNOST GORIČE
1. Vida Konc 
28. 6. 1970
Zalog, Zalog 5
2. Mladen Dubravica
5. 5. 1961
Srednja vas - Goriče, Srednja vas - Goriče 19
3. Jože Toporiš
21. 12. 1971
Letenice, Letenice 10 a
4. Dominik Roblek
7. 5. 1976
Goriče, Goriče 37
5. Gregor Grašič
15. 3. 1979
Goriče, Goriče 54
6. Tina Dobovšek
30. 1. 1984
Srednja vas - Goriče, Srednja vas - Goriče 11
7. Milka Hace
24. 11. 1958
Letenice, Letenice 39
KRAJEVNA SKUPNOST TENETIŠE
1. Nina Riga
8. 3. 1984
Tenetiše, Tenetiše 8 a
2. Majda Pušavec
19. 10. 1972
Tenetiše, Tenetiše 16
3. Janez Bohinc
5. 9. 1963
Tenetiše, Tenetiše 11 a
4. Matic Murn
27. 2. 1988
Tenetiše, Tenetiše 64
5. Aleš Kern
30. 1. 1982
Tenetiše, Tenetiše 47
6. Katja Jagodic
20. 5. 1990
Tenetiše, Tenetiše 22
7. Anton Drakslar
26. 8. 1972
Tenetiše, Tenetiše 28
KRAJEVNA SKUPNOST GOLNIK
1. Marko Ramljak
28. 2. 1961
Golnik, Golnik 102 a
2. Mitja Marković
10. 12. 1986
Golnik, Golnik 67
3. Majda Grašič
18. 8. 1959
Golnik, Golnik 132
4. Damijan Urbanec
1. 12. 1972
Golnik, Golnik 46
KRAJEVNA SKUPNOST TRSTENIK
1. Matic Markun
5. 4. 1990
Trstenik, Trstenik 39a
2. Srečko Prestor
8. 6. 1952
Povlje, Povlje 40
KRAJEVNA SKUPNOST ŽABNICA
1. Ljubo Tomažič
10. 6. 1955
Šutna, Šutna 136
2. Mateja Porenta
2. 4. 1987
Žabnica, Žabnica 2
KRAJEVNA SKUPNOST HRASTJE
1. Erika Verbič
22. 6. 1990
Hrastje, Hrastje 186a
IV. 
Poročilo o izidu volitev se pošlje županu Mestne občine Kranj Matjažu Rakovcu, Državni volilni komisiji ter predstavnikom kandidatov oziroma list kandidatov za svete krajevnih skupnosti Mestne občine Kranj.
Izid volitev se objavi v Uradnem listu Republike Slovenije.
Št. 041-2/2018-640(41/22)
Kranj, dne 14. januarja 2019
Predsednik OVK MOK 
Aljoša Ravnikar l.r.

AAA Zlata odličnost