Uradni list

Številka 76
Uradni list RS, št. 76/2018 z dne 30. 11. 2018
Uradni list

Uradni list RS, št. 76/2018 z dne 30. 11. 2018

Kazalo

3721. Poročilo o izidu rednih lokalnih volitev 2018 v Občini Pivka, stran 11739.

  
Na podlagi 41. člena Zakona o lokalnih volitvah (Uradni list RS, št. 94/07 – uradno prečiščeno besedilo, 45/08, 83/12 in 68/17) je občinska volilna komisija na redni seji dne 21. 11. 2018 sprejela naslednje
P O R O Č I L O 
o izidu rednih lokalnih volitev 2018 v Občini Pivka 
Občinska volilna komisija je na seji dne 21. 11. 2018 na podlagi zapisnikov volilnih odborov pri ugotavljanju izida glasovanja za volitve župana, občinskega sveta in svete vaških skupnosti ugotovila rezultate glasovanja ter izid volitev za župana, občinski svet in svete vaških skupnosti Občine Pivka.
Na volitvah 18. novembra 2018 je imelo glasovalno pravico po volilnem imeniku 5130 volivcev.
S potrdili ni glasoval nihče.
A. VOLITVE ŽUPANA
Glasovalo je 2958 volivcev, udeležba je bila 57.66 %.
Za volitve župana je bilo skupno oddanih 2958 glasovnic, od tega je bilo 31 glasovnici iz katerih ni bilo moč ugotoviti volje volivca oziroma so bile prazne. Veljavnih glasovnic je bilo 2927.
Posamezni kandidati so dobili naslednje število glasov:
Kandidat
Št. glasov
 % glasov
DAMIJAN KAPELJ
1005
34.34
JANA GRŽINIČ
426
14.55
ROBERT SMRDELJ
1496
51.11
Občinska volilna komisija je ugotovila, da je bil na podlagi 107. člena Zakona o lokalnih volitvah (Uradni list RS, št. 94/07 – uradno prečiščeno besedilo, 45/08, 83/12 in 68/17) za župana Občine Pivka izvoljen kandidat Robert Smrdelj, rojen 30. 7. 1968, Slovenska vas 3, Pivka, ki je prejel večino veljavnih glasov.
B. VOLITVE V OBČINSKI SVET
Glasovalo je 2958 volivcev, udeležba je bila 57.66 %.
Za volitve v občinski svet je bilo skupno oddanih 2958 glasovnic, od tega je bilo 113 glasovnic iz katerih ni bilo moč ugotoviti volje volivca oziroma so bile prazne. Veljavnih glasovnic je bilo 2845. Posamezne liste kandidatov so dobile naslednje število oziroma odstotek glasov:
Zap. št.
Ime liste
Št. glasov
 % glasov
1
DESUS – DEMOKRATIČNA STRANKA UPOKOJENCEV SLOVENIJE
236
8.30
2
ZELENI SLOVENIJE
29
1.02
3
LISTA NEODVISNIH KANDIDATOV
238
8.37
4
KRPANOVA LISTA
682
23.97
5
SD – SOCIALNI DEMOKRATI
166
5.83
6
SLS – SLOVENSKA LJUDSKA STRANKA
680
23.90
7
SDS – SLOVENSKA DEMOKRATSKA STRANKA
423
14.87
8
GLAS ZA OTROKE IN DRUŽINE
88
3.09
9
NSI – NOVA SLOVENIJA – KRŠČANSKI DEMOKRATI
166
5.83
10
SMC – STRANKA MODERNEGA CENTRA
137
4.82
Na podlagi drugega odstavka 14. člena Statuta Občine Pivka (Uradni list RS, št. 58/99, 77/00, 24/01, 110/05, 52/07, 54/10 in 111/13) je v občinskem svetu občine 17 sedežev, upošteva se 17 najvišjih količnikov (D'Hontov sistem).
Zap. št
Količnik
Št.
Ime liste
1
682.00
4
KRPANOVA LISTA 
2
680.00
6
SLS – SLOVENSKA LJUDSKA STRANKA 
3
423.00
7
SDS – SLOVENSKA DEMOKRATSKA STRANKA 
4
341.00
4
KRPANOVA LISTA 
5
340.00
6
SLS – SLOVENSKA LJUDSKA STRANKA 
6
238.00
3
LISTA NEODVISNIH KANDIDATOV 
7
236.00
1
DESUS – DEMOKRATIČNA STRANKA UPOKOJENCEV SLOVENIJE 
8
227.33
4
KRPANOVA LISTA 
9
226.67
6
SLS – SLOVENSKA LJUDSKA STRANKA 
10
211.50
7
SDS – SLOVENSKA DEMOKRATSKA STRANKA 
11
170.50
4
KRPANOVA LISTA 
12
170.00
6
SLS – SLOVENSKA LJUDSKA STRANKA 
13
166.00
9
NSI – NOVA SLOVENIJA – KRŠČANSKI DEMOKRATI 
14
166.00
5
SD – SOCIALNI DEMOKRATI 
15
141.00
7
SDS – SLOVENSKA DEMOKRATSKA STRANKA 
16
137.00
10
SMC – STRANKA MODERNEGA CENTRA 
17
136.40
4
KRPANOVA LISTA 
Občinska volilna komisija je ugotovila, da so mandati pripadli sledečim listam:
Št. mand.
Št.
Ime liste
1
1
DESUS – DEMOKRATIČNA STRANKA UPOKOJENCEV SLOVENIJE
0
2
ZELENI SLOVENIJE
1
3
LISTA NEODVISNIH KANDIDATOV
5
4
KRPANOVA LISTA
1
5
SD – SOCIALNI DEMOKRATI
4
6
SLS – SLOVENSKA LJUDSKA STRANKA
3
7
SDS – SLOVENSKA DEMOKRATSKA STRANKA
0
8
GLAS ZA OTROKE IN DRUŽINE
1
9
NSI – NOVA SLOVENIJA – KRŠČANSKI DEMOKRATI
1
10
SMC – STRANKA MODERNEGA CENTRA
17
SKUPAJ
Na podlagi 18. člena Zakona o lokalnih volitvah (Uradni list RS, št. 94/07 – uradno prečiščeno besedilo, 45/08, 83/12 in 68/17) je eden izmed kandidatov oziroma lista kandidatov prejela zadostno število preferenčnih glasov. Iz tega sledi, da je bil pri listi NOVA SLOVENIJA – KRŠČANSKI DEMOKRATI spremenjen vrstni red.
Izvoljeni so bili naslednji kandidati:
Lista: 1 – DESUS – DEMOKRATIČNA STRANKA UPOKOJENCEV SLOVENIJE
MAG. EVGEN PRIMOŽIČ
Lista: 3 – LISTA NEODVISNIH KANDIDATOV
JADRAN BROŽIČ
Lista: 4 – KRPANOVA LISTA
DAMIJAN KAPELJ
ZDENKA KAPELJ
ANDREJ KRISTAN
KATARINA TEMKOVA
IZTOK ZADNIK
Lista: 5 – SD – SOCIALNI DEMOKRATI
DRAGO ŠTUNF
Lista: 6 – SLS – SLOVENSKA LJUDSKA STRANKA
ROBERT SMRDELJ
MAJDA GODINA
SILVO ČELHAR
SUZANA VODOPIVEC
Lista: 7 – SDS – SLOVENSKA DEMOKRATSKA STRANKA
JANA GRŽINIČ
DARKO ZADEL
BLAŽENKA PAHOR
Lista: 9 – NSI – NOVA SLOVENIJA – KRŠČANSKI DEMOKRATI
TEODOR BENČIČ
Lista: 10 – SMC – STRANKA MODERNEGA CENTRA
BORIS REBEC
C. VOLITVE V SVETE VAŠKIH IN TRŠKE SKUPNOSTI
Na podlagi zapisnikov volilnih odborov in skladno z določbami 60. člena Statuta Občine Pivka (Uradni list RS, št. 58/99, 77/00, 24/01, 110/05, 52/07, 54/10 in 111/13) ter 11. in 12. člena Odloka o vaških skupnostih Občine Pivka (Uradni list RS, št. 52/96, 77/02, 63/07, 65/09 in 24/14) je občinska volilna komisija ugotovila, da so bili v svete vaških in trške skupnosti izvoljeni naslednji kandidati:
BUJE – VOLILNA ENOTA 01
Oddanih gl.: 31
Neveljavnih gl.: 0
Veljavnih gl.: 31
Zap. št.
Kandidat
Št. glasov
 % glasov
2
DRAGICA TOMAŽIČ
29
93.55
3
IGOR DEKLEVA
26
83.87
1
BARBARA TOMAŽIČ
26
83.87
ČEPNO – VOLILNA ENOTA 01
Oddanih gl.: 28
Neveljavnih gl.: 0
Veljavnih gl.: 28
Zap. št.
Kandidat
Št. glasov
 % glasov
3
TANJA HRVATIČ
24
85.71
2
DANILO BELČIČ
17
60.71
1
ANTON BELČIČ
13
46.43
DOLNJA KOŠANA – VOLILNA ENOTA 01
Oddanih gl.: 169
Neveljavnih gl.: 8
Veljavnih gl.: 161
Zap. št.
Kandidat
Št. glasov
 % glasov
4
ALENKA URBANČIČ
133
82.61
1
SIDONJA ZEGA
114
70.81
2
PRIMOŽ LUDVIK
107
66.46
3
JERNEJA MOREL
105
65.22
5
MITJA KOVAČ
94
58.39
DRSKOVČE – VOLILNA ENOTA 01
Oddanih gl.: 53
Neveljavnih gl.: 1
Veljavnih gl.: 52
Zap. št.
Kandidat
Št. glasov
 % glasov
3
JOŽE TOMŠIČ
35
67.31
1
SREČKO ČOPIČ
32
61.54
2
KSENIJA TOMŠIČ BENČINA
26
50.00
GORNJA KOŠANA – VOLILNA ENOTA 01
Oddanih gl.: 70
Neveljavnih gl.: 3
Veljavnih gl.: 67
Zap. št.
Kandidat
Št. glasov
 % glasov
5
BRIGITA GORUP
55
82.09
4
MITJA ŽELEZNIK
48
71.64
1
BOJANA ŠTEMBERGER
47
70.15
3
BORUT DOLGAN
39
58.21
2
DAVID KAPELJ
37
55.22
GRADEC – VOLILNA ENOTA 01
Oddanih gl.: 25
Neveljavnih gl.: 4
Veljavnih gl.: 21
Zap. št.
Kandidat
Št. glasov
 % glasov
2
IRENA ŽITKO JAKOVINA
16
76.19
1
MIRAN ŽITKO
8
38.10
3
ŠPELA ŽITKO
7
33.33
JURŠČE – VOLILNA ENOTA 01
Oddanih gl.: 79
Neveljavnih gl.: 0
Veljavnih gl.: 79
Zap. št.
Kandidat
Št. glasov
 % glasov
9
MITJA ZAMUDA
50
63.29
3
BRANKO GLAŽAR
43
54.43
1
MILAN ZAMUDA
40
50.63
2
VALTER ŠAJN
37
46.84
5
MARUŠKA TOMŠIČ
37
46.84
KAL – VOLILNA ENOTA 01
Oddanih gl.: 181
Neveljavnih gl.: 6
Veljavnih gl.: 175
Zap. št.
Kandidat
Št. glasov
 % glasov
1
MATJAŽ MANKUČ
126
72.00
3
MAJDA GODINA
110
62.86
5
DAVID SIRNIK
108
61.71
4
ZLATKO SMRDEL
85
48.57
2
DANICA GRANDUČ
73
41.71
KLENIK – VOLILNA ENOTA 01
Oddanih gl.: 109
Neveljavnih gl.: 3
Veljavnih gl.: 106
Zap. št.
Kandidat
Št. glasov
 % glasov
5
BARBARA ROTAR
81
76.42
2
DAVID KAPELJ
77
72.64
1
ŠPELA KLANČAR STAVANJA
76
71.70
4
SIMON ROTAR
74
69.81
3
JANEZ SMRDEL
68
64.15
MALA PRISTAVA – VOLILNA ENOTA 01
Oddanih gl.: 49
Neveljavnih gl.: 1
Veljavnih gl.: 48
Zap. št.
Kandidat
Št. glasov
 % glasov
3
DAMIJAN MEDVED
44
91.67
2
MARKO KASTELIC
37
77.08
1
HELENA MEDVED
36
75.00
NARIN – VOLILNA ENOTA 01
Oddanih gl.: 120
Neveljavnih gl.: 5
Veljavnih gl.: 115
Zap. št.
Kandidat
Št. glasov
 % glasov
2
JANEZ KALUŽA
97
84.35
5
GORDAN KALUŽA
66
57.39
4
PRIMOŽ DEKLEVA
62
53.91
1
NATAŠA GORJUP
59
51.30
3
ESTER KALUŽA
48
41.74
NEVERKE – VOLILNA ENOTA 01
Oddanih gl.: 55
Neveljavnih gl.: 1
Veljavnih gl.: 54
Zap. št.
Kandidat
Št. glasov
 % glasov
1
TANJA MEZGEC
48
88.89
2
ZVONKO DOLGAN
39
72.22
3
MATEJ BIŠČAK
38
70.37
NOVA SUŠICA – VOLILNA ENOTA 01
Oddanih gl.: 55
Neveljavnih gl.: 0
Veljavnih gl.: 55
Zap. št.
Kandidat
Št. glasov
 % glasov
1
PETER LUKANOVIĆ
47
85.45
3
JANEZ MOREL
47
85.45
2
MAG. MAGDALENA BOBEK
39
70.91
PALČJE – VOLILNA ENOTA 01
Oddanih gl.: 113
Neveljavnih gl.: 7
Veljavnih gl.: 106
Zap. št.
Kandidat
Št. glasov
 % glasov
4
PRIMOŽ REBEC
68
64.15
1
UROŠ ČESNIK
67
63.21
5
JUDITA PRIMC
57
53.77
2
DOLORES ŠPILAR
56
52.83
3
KLEMEN ČESNIK
52
49.06
PARJE – VOLILNA ENOTA 01
Oddanih gl.: 56
Neveljavnih gl.: 1
Veljavnih gl.: 55
Zap. št.
Kandidat
Št. glasov
 % glasov
3
RAJKO TONC
45
81.82
2
TADEJ PENKO
32
58.18
1
MARUŠA PENKO
32
58.18
PETELINJE – VOLILNA ENOTA 01
Oddanih gl.: 145
Neveljavnih gl.: 2
Veljavnih gl.: 143
Zap. št.
Kandidat
Št. glasov
 % glasov
3
JOŽICA DEKLEVA
107
74.83
1
FILIP ČERNAC
74
51.75
5
BRANKO SANABOR
72
50.35
4
VIKTORIJA GORJANC
56
39.16
2
ANDREJ ŽELODEC
55
38.46
SELCE – VOLILNA ENOTA 01
Oddanih gl.: 116
Neveljavnih gl.: 2
Veljavnih gl.: 114
Zap. št.
Kandidat
Št. glasov
 % glasov
1
SIMON OSTANEK
90
78.95
4
TINA PERENIČ
70
61.40
5
PETRA POLJŠAK
62
54.39
2
PRIMOŽ SREBOT
62
54.39
3
BRANKO ĆIRIĆ
62
54.39
SLOVENSKA VAS – VOLILNA ENOTA 01
Oddanih gl.: 29
Neveljavnih gl.: 1
Veljavnih gl.: 28
Zap. št.
Kandidat
Št. glasov
 % glasov
1
MARTA BERGOČ
22
78.57
3
MOJCA MARUŠIČ
17
60.71
2
JOŽE BERGOČ
13
46.43
STARA SUŠICA – VOLILNA ENOTA 01 štetje
Oddanih gl.: 38
Neveljavnih gl.: 0
Veljavnih gl.: 38
Zap. št.
Kandidat
Št. glasov
 % glasov
1
FRANC PRELC
30
78.95
3
RENEJA KLANŠEK
21
50.00
4
JOŽE DOVGAN
18
47.37
SUHORJE – VOLILNA ENOTA 01
Oddanih gl.: 36
Neveljavnih gl.: 0
Veljavnih gl.: 36
Zap. št.
Kandidat
Št. glasov
 % glasov
5
BRIGITA VOLK
31
86.11
4
BORIS KRNEL
29
80.56
2
MARTINA VOLK
20
55.56
ŠMIHEL – VOLILNA ENOTA 01
Oddanih gl.: 55
Neveljavnih gl.: 9
Veljavnih gl.: 46
Zap. št.
Kandidat
Št. glasov
 % glasov
1
MERI KALUŽA
34
73.91
2
ANDREJ KOVŠCA
21
45.65
3
ROK SOVDAT
20
43.48
TRNJE – VOLILNA ENOTA 01
Oddanih gl.: 145
Neveljavnih gl.: 8
Veljavnih gl.: 137
Zap. št.
Kandidat
Št. glasov
 % glasov
2
IVANKA ABRAM
94
68.61
1
TOMAŽ SMRDEL
72
52.55
5
MATJAŽ SMERDEL
71
51.82
4
MATEJA DEBEVEC
65
47.45
3
DENIS BELE
65
47.45
VOLČE – VOLILNA ENOTA 01
Oddanih gl.: 19
Neveljavnih gl.: 4
Veljavnih gl.: 15
Zap. št.
Kandidat
Št. glasov
 % glasov
3
ALBERT LAGOJ
8
53.33
2
EVGEN KALUŽA
7
46.67
1
LJUDMILA BIŠČAK
4
26.67
ZAGORJE – VOLILNA ENOTA 01
Oddanih gl.: 183
Neveljavnih gl.: 5
Veljavnih gl.: 178
Zap. št.
Kandidat
Št. glasov
 % glasov
4
ANDREJ KRISTAN
130
73.03
3
TOMAŽ ČESNIK
89
50.00
2
BRIGITA ČESNIK
86
48.31
1
IRENA KRISTAN
86
48.31
PIVKA VZHOD – VOLILNA ENOTA 01
Oddanih gl.: 404
Neveljavnih gl.: 46
Veljavnih gl.: 358
Zap. št.
Kandidat
Št. glasov
 % glasov
1
ALEŠ BAJC
213
59.50
2
TANJA HREN
151
42.18
PIVKA ZAHOD – VOLILNA ENOTA 01
Oddanih gl.: 330
Neveljavnih gl.: 39
Veljavnih gl.: 291
Zap. št.
Kandidat
Št. glasov
 % glasov
1
FRANKO LESKOVEC
154
52.92
2
ERNEST MARGON
138
47.42
3
LIDIJA ZADEL
111
38.14
PIVKA HRASTJE – VOLILNA ENOTA 01
Oddanih gl.: 69
Neveljavnih gl.: 5
Veljavnih gl.: 64
Zap. št.
Kandidat
Št. glasov
 % glasov
1
TEODOR BENČIČ
64
100.00
PIVKA RADOHOVA VAS – VOLILNA ENOTA 01
Oddanih gl.: 78
Neveljavnih gl.: 0
Veljavnih gl.: 78
Zap. št.
Kandidat
Št. glasov
 % glasov
2
KATARINA ZAFRAN
39
50.00
V skladu z 90. členom Zakona o lokalnih volitvah (Uradni list RS, št. 94/07 – uradno prečiščeno besedilo, 45/08, 83/12 in 68/17) se poročilo posreduje županu, Državni volilni komisiji ter predstavnikom kandidatur oziroma list kandidatov. Izid volitev se objavi v Uradnem listu Republike Slovenije.
Št. 041-1/2018-12
Pivka, dne 21. novembra 2018
Predsednica 
Občinske volilne komisije 
Cvetka Rebec l.r.