Uradni list

Številka 76
Uradni list RS, št. 76/2018 z dne 30. 11. 2018
Uradni list

Uradni list RS, št. 76/2018 z dne 30. 11. 2018

Kazalo

3671. Poročilo o izidu volitev članov svetov krajevnih skupnosti Občine Dravograd, stran 11573.

  
P O R O Č I L O 
o izidu volitev članov svetov krajevnih skupnosti Občine Dravograd 
Občinska volilna komisija Občine Dravograd je na seji dne 22. novembra 2018, na podlagi zapisnikov volilnih odborov o ugotavljanju volilnih izidov glasovanja za člane svetov Krajevnih skupnosti Občine Dravograd ugotovila:
I. 
a) Na volitvah dne 18. 11. 2018 je imelo volilno pravico po splošnem volilnem imeniku skupaj 7252 volivcev.
b) Glasovalo je 3.883 volivcev.
c) S potrdilom ni glasoval nihče.
d) Po pošti je glasoval 1 volivec.
II. 
Za volitve članov svetov Krajevnih skupnosti je bilo oddanih 3.879 glasovnic, neveljavnih glasovnic je bilo 192, veljavnih glasovnic je bilo 3.687.
Posamezni kandidati so po vrstnem redu volilnih enot prejeli naslednje število glasov:
1. KRAJEVNA SKUPNOST ČRNEČE
Rezultati volitev v krajevno skupnost – Črneče – VOLILNA ENOTA 01
Mesto
Kandidat
Ime liste/predlagatelja
Št. glasov
Odstotek glasov
1.
Valerija SKUTNIK
Andrej KOGELNIK in skupina volivcev
47
29,75 %
2.
Gregor ŠTELCER
Andrej KOGELNIK in skupina volivcev
44
27,85 %
3.
Marjan EPŠEK
LMŠ – LISTA MARJANA ŠARCA
35
22,15 %
4.
Mira VAVČE
LMŠ – LISTA MARJANA ŠARCA
32
20,25 %
Rezultati volitev v krajevno skupnost – Črneče – VOLILNA ENOTA 02
Mesto
Kandidat
Ime liste/predlagatelja
Št. glasov
Odstotek glasov
1.
Blanka VRHOVNIK
Andrej KOGELNIK in skupina volivcev
96
58,90 %
2.
Nejc PREGLAU
Andrej KOGELNIK in skupina volivcev
67
41,10 %
Rezultati volitev v krajevno skupnost – Črneče – VOLILNA ENOTA 03
Mesto
Kandidat
Ime liste/predlagatelja
Št. glasov
Odstotek glasov
1.
Andrej KAJZER
Andrej KOGELNIK in skupina volivcev
23
60,53 %
2.
Marjeta PODGORŠEK REK
LMŠ – LISTA MARJANA ŠARCA
9
23,68 %
3.
Igor MARUNIČ
SMC – STRANKA MODERNEGA CENTRA
6
15,79 %
Rezultati volitev v krajevno skupnost – Črneče – VOLILNA ENOTA 04
Mesto
Kandidat
Ime liste/predlagatelja
Št. glasov
Odstotek glasov
1.
Marko KOGELNIK
Andrej KOGELNIK in skupina volivcev
82
58,99 %
2.
Maksimiljana GOŠNAK
Andrej KOGELNIK in skupina volivcev
57
41,01 %
Rezultati volitev v krajevno skupnost – Črneče – VOLILNA ENOTA 05
Mesto
Kandidat
Ime liste/predlagatelja
Št. glasov
Odstotek glasov
1.
Jožef KADIŠ
Andrej KOGELNIK in skupina volivcev
67
50,76 %
2.
Ivana KOTNIK
Andrej KOGELNIK in skupina volivcev
65
49,24 %
2. KRAJEVNA SKUPNOST DRAVOGRAD
Rezultati volitev v krajevno skupnost – Dravograd – VOLILNA ENOTA 01
Mesto
Kandidat
Ime liste/predlagatelja
Št. glasov
Odstotek glasov
1.
mag. Ivana MORI
SMC – STRANKA MODERNEGA CENTRA
230
55,16 %
2.
Eva BRAČUN
FERDO ABRAHAM in skupina volivcev
187
44,84 %
Rezultati volitev v krajevno skupnost – Dravograd – VOLILNA ENOTA 02
Mesto
Kandidat
Ime liste/predlagatelja
Št. glasov
Odstotek glasov
1.
Miran KAISER
FERDO ABRAHAM in skupina volivcev
169
30,45 %
2.
Tadeja PERUŠ
LMŠ – LISTA MARJANA ŠARCA
146
26,31 %
3.
Metka JEROMELJ
MARIJA RAMŠAK in skupina volivcev
134
24,14 %
4.
Simona POBERŽNIK
FERDO ABRAHAM in skupina volivcev
67
12,07 %
5.
Davorin POKERŠNIK
SMC – STRANKA MODERNEGA CENTRA
39
7,03 %
Rezultati volitev v krajevno skupnost – Dravograd – VOLILNA ENOTA 03
Mesto
Kandidat
Ime liste/predlagatelja
Št. glasov
Odstotek glasov
1.
Ferdo ABRAHAM
FERDO ABRAHAM in skupina volivcev
155
22,69 %
2.
Ervin KODRUN
SDS – SLOVENSKA DEMOKRATSKA STRANKA
122
17,86 %
3.
Vinko KRAJNC
SD – SOCIALNI DEMOKRATI
99
14,49 %
4.
Jure LADRA
NSI – NOVA SLOVENIJA – KRŠČANSKI DEMOKRATI
83
12,15 %
5.
mag. Dušan FERENČAK
SMC – STRANKA MODERNEGA CENTRA
80
11,71 %
6.
Aleksandra GANTAR
FERDO ABRAHAM in skupina volivcev
67
9,81 %
7.
Jožef HARTMAN
LMŠ – LISTA MARJANA ŠARCA
40
5,86 %
8.
Valerija VOŽIČ
SDS – SLOVENSKA DEMOKRATSKA STRANKA
37
5,42 %
Rezultati volitev v krajevno skupnost – Dravograd – VOLILNA ENOTA 04
Mesto
Kandidat
Ime liste/predlagatelja
Št. glasov
Odstotek glasov
1.
Rok KOTNIK
NSI – NOVA SLOVENIJA – KRŠČANSKI DEMOKRATI
85
28,05 %
2.
Rado KAREL
FERDO ABRAHAM in skupina volivcev
78
25,74 %
3.
Tina FRANK
PAUL LUESCHER in skupina volivcev
73
24,09 %
4.
Branko KRENK
LMŠ – LISTA MARJANA ŠARCA
67
22,11 %
Rezultati volitev v krajevno skupnost – Dravograd – VOLILNA ENOTA 05
Mesto
Kandidat
Ime liste/predlagatelja
Št. glasov
Odstotek glasov
1.
Zvonko BURJA
SMC – STRANKA MODERNEGA CENTRA
175
100,00 %
Rezultati volitev v krajevno skupnost – Dravograd – VOLILNA ENOTA 06
Mesto
Kandidat
Ime liste/predlagatelja
Št. glasov
Odstotek glasov
1.
Janja ROTOVNIK
FERDO ABRAHAM in skupina volivcev
120
67,04 %
2.
Katja POLANER
SDS – SLOVENSKA DEMOKRATSKA STRANKA
59
32,96 %
Rezultati volitev v krajevno skupnost – Dravograd – VOLILNA ENOTA 07
Mesto
Kandidat
Ime liste/predlagatelja
Št. glasov
Odstotek glasov
1.
Jože RAVNJAK
FERDO ABRAHAM in skupina volivcev
94
100,00 %
Rezultati volitev v krajevno skupnost – Dravograd – VOLILNA ENOTA 08
Mesto
Kandidat
Ime liste/predlagatelja
Št. glasov
Odstotek glasov
1.
Janko BOŽIČ
FRANČIŠKA BOŽIČ in skupina volivcev
44
51,16 %
2.
Olga MEDVED
BENJAMIN HOJNIK in skupina volivcev
29
33,72 %
3.
Renata KOBOLT
FERDO ABRAHAM in skupina volivcev
13
15,12 %
3. KRAJEVNA SKUPNOST LIBELIČE
Rezultati volitev v krajevno skupnost – Libeliče – VOLILNA ENOTA 01
Mesto
Kandidat
Ime liste/predlagatelja
Št. glasov
Odstotek glasov
1.
Jože PŠENIČNIK
ADRIJAN ZALESNIK in skupina volivcev
93
43,46 %
2.
Valerija ROŽEJ
ADRIJAN ZALESNIK in skupina volivcev
62
28,97 %
3.
Saša PŠENIČNIK
TOMO PŠENIČNIK in skupina volivcev
59
27,57 %
Rezultati volitev v krajevno skupnost – Libeliče – VOLILNA ENOTA 02
Mesto
Kandidat
Ime liste/predlagatelja
Št. glasov
Odstotek glasov
1.
Bojan KRAKER
ADRIJAN ZALESNIK in skupina volivcev
28
50,91 %
2.
Aleksander GROS dr.vet.med.
SIMONA JERČIČ PŠENIČNIK in skupina volivcev
27
49,09 %
Rezultati volitev v krajevno skupnost – Libeliče – VOLILNA ENOTA 03
Mesto
Kandidat
Ime liste/predlagatelja
Št. glasov
Odstotek glasov
1.
Rajko DULER
ADRIJAN ZALESNIK in skupina volivcev
51
61,45 %
2.
Marija ROŽEJ
ADRIJAN ZALESNIK in skupina volivcev
32
38,55 %
Rezultati volitev v krajevno skupnost – Libeliče – VOLILNA ENOTA 04
Mesto
Kandidat
Ime liste/predlagatelja
Št. glasov
Odstotek glasov
1.
Lea REBERNIK
ADRIJAN ZALESNIK in skupina volivcev
19
61,29 %
2.
Mitja GLEŠČIČ
SIMONA JERČIČ PŠENIČNIK in skupina volivcev
12
38,71 %
Rezultati volitev v krajevno skupnost – Libeliče – VOLILNA ENOTA 05
Mesto
Kandidat
Ime liste/predlagatelja
Št. glasov
Odstotek glasov
1.
Branko PEROVNIK
LMŠ – LISTA MARJANA ŠARCA
35
100,00 %
4. KRAJEVNA SKUPNOST ŠENTJANŽ PRI DRAVOGRADU
Rezultati volitev v krajevno skupnost – Šentjanž – VOLILNA ENOTA 01
Mesto
Kandidat
Ime liste/predlagatelja
Št. glasov
Odstotek glasov
1.
Irena VRHOVNIK
VLADIMIR HODNIK in skupina volivcev
210
30,52 %
2.
Marko VIDRIH
ANJA SREBOTNIK in skupina volivcev
173
25,15 %
3.
Milena DOBNIK
VLADIMIR HODNIK in skupina volivcev
110
15,99 %
4.
David SKRALOVNIK
VLADIMIR HODNIK in skupina volivcev
102
14,83 %
5.
Petra ŠTALEKAR
MAJDA SMODIŠ in skupina volivcev
93
13,52 %
Rezultati volitev v krajevno skupnost – Šentjanž – VOLILNA ENOTA 02
Mesto
Kandidat
Ime liste/predlagatelja
Št. glasov
Odstotek glasov
1.
Metka HODNIK
VLADIMIR HODNIK in skupina volivcev
174
33,14 %
2.
Jure MORI
VLADIMIR HODNIK in skupina volivcev
149
28,38 %
3.
Viljem ŠTUMBERGER
VLADIMIR HODNIK in skupina volivcev
110
20,95 %
4.
Lidija FAJMUT
SMC – STRANKA MODERNEGA CENTRA
92
17,52 %
Rezultati volitev v krajevno skupnost – Šentjanž – VOLILNA ENOTA 03
Mesto
Kandidat
Ime liste/predlagatelja
Št. glasov
Odstotek glasov
1.
Tilen PODPEČAN
VLADIMIR HODNIK in skupina volivcev
95
51,63 %
2.
Andreja GROBELNIK
VLADIMIR HODNIK in skupina volivcev
89
48,37 %
Rezultati volitev v krajevno skupnost – Šentjanž – VOLILNA ENOTA 04
Mesto
Kandidat
Ime liste/predlagatelja
Št. glasov
Odstotek glasov
1.
Milena KOTNIK
VLADIMIR HODNIK in skupina volivcev
125
30,19 %
2.
Harald KONEČNIK
VLADIMIR HODNIK in skupina volivcev
85
20,53 %
3.
Jurček REK
LMŠ – LISTA MARJANA ŠARCA
76
18,36 %
4.
Zoran ZAJAMŠEK
VLADIMIR HODNIK in skupina volivcev
75
18,12 %
5.
Matic REK
SMC – STRANKA MODERNEGA CENTRA
53
12,80 %
5. KRAJEVNA SKUPNOST TRBONJE
Rezultati volitev v krajevno skupnost – Trbonje – VOLILNA ENOTA 01
Mesto
Kandidat
Ime liste/predlagatelja
Št. glasov
Odstotek glasov
1.
Helena BREZOVNIK
LOVRO BREZOVNIK in skupina volivcev
67
32,68 %
2.
Bojan VAUKMAN
LOVRO BREZOVNIK in skupina volivcev
54
26,34 %
3.
Jože ŽVIKART
SDS – SLOVENSKA DEMOKRATSKA STRANKA
47
22,93 %
4.
Sandi PEŠL
SMC – STRANKA MODERNEGA CENTRA
37
18,05 %
Rezultati volitev v krajevno skupnost – Trbonje – VOLILNA ENOTA 02
Mesto
Kandidat
Ime liste/predlagatelja
Št. glasov
Odstotek glasov
1.
Branko KAŠNIK
LOVRO BREZOVNIK in skupina volivcev
52
48,60 %
2.
Drago URŠNIK
NSI – NOVA SLOVENIJA – KRŠČANSKI DEMOKRATI
34
31,78 %
3.
Božo KUPLJEN
MIHAELA ROŽIČ in skupina volivcev
21
19,63 %
Rezultati volitev v krajevno skupnost – Trbonje – VOLILNA ENOTA 03
Mesto
Kandidat
Ime liste/predlagatelja
Št. glasov
Odstotek glasov
1.
Bogdan BREZOVNIK
LOVRO BREZOVNIK in skupina volivcev
57
57,58 %
2.
Davorin RUDOLF
LMŠ – LISTA MARJANA ŠARCA
42
42,42 %
III. 
Občinska volilna komisija Občine Dravograd je skladno z določbami ZLV ugotovila, da so za člane svetov krajevnih skupnosti v Občini Dravograd izvoljeni naslednji kandidati:
1. KRAJEVNA SKUPNOST ČRNEČE:
Mesto
Kandidat
Ime liste/predlagatelja
Št. glasov
Odstotek glasov
1.
Valerija SKUTNIK
Andrej KOGELNIK in skupina volivcev
47
29,75 %
2.
Gregor ŠTELCER
Andrej KOGELNIK in skupina volivcev
44
27,85 %
3.
Blanka VRHOVNIK
Andrej KOGELNIK in skupina volivcev
96
58,90 %
4.
Nejc PREGLAU
Andrej KOGELNIK in skupina volivcev
67
41,10 %
5.
Andrej KAJZER
Andrej KOGELNIK in skupina volivcev
23
60,53 %
6.
Marko KOGELNIK
Andrej KOGELNIK in skupina volivcev
82
58,99 %
7.
Maksimiljana GOŠNAK
Andrej KOGELNIK in skupina volivcev
57
41,01 %
8.
Jožef KADIŠ
Andrej KOGELNIK in skupina volivcev
67
50,76 %
9.
Ivana KOTNIK
Andrej KOGELNIK in skupina volivcev
65
49,24 %
2. KRAJEVNA SKUPNOST DRAVOGRAD
Mesto
Kandidat
Ime liste/predlagatelja
Št. glasov
Odstotek glasov
1.
mag. Ivana MORI
SMC – STRANKA MODERNEGA CENTRA
230
55,16 %
2.
Eva BRAČUN
FERDO ABRAHAM in skupina volivcev
187
44,84 %
3.
Miran KAISER
FERDO ABRAHAM in skupina volivcev
169
30,45 %
4.
Tadeja PERUŠ
LMŠ – LISTA MARJANA ŠARCA
146
26,31 %
5.
Ferdo ABRAHAM
FERDO ABRAHAM in skupina volivcev
155
22,69 %
6.
Ervin KODRUN
SDS – SLOVENSKA DEMOKRATSKA STRANKA
122
17,86 %
7.
Rok KOTNIK
NSI – NOVA SLOVENIJA – KRŠČANSKI DEMOKRATI
85
28,05 %
8.
Zvonko BURJA
SMC – STRANKA MODERNEGA CENTRA
175
100,00 %
9.
Janja ROTOVNIK
FERDO ABRAHAM in skupina volivcev
120
67,04 %
10.
Jože RAVNJAK
FERDO ABRAHAM in skupina volivcev
94
100,00 %
11.
Janko BOŽIČ
FRANČIŠKA BOŽIČ in skupina volivcev
44
51,16 %
3. KRAJEVNA SKUPNOST LIBELIČE
Mesto
Kandidat
Ime liste/predlagatelja
Št. glasov
Odstotek glasov
1.
Jože PŠENIČNIK
ADRIJAN ZALESNIK in skupina volivcev
93
43,46 %
2.
Valerija ROŽEJ
ADRIJAN ZALESNIK in skupina volivcev
62
28,97 %
3.
Bojan KRAKER
ADRIJAN ZALESNIK in skupina volivcev
28
50,91 %
4.
Rajko DULER
ADRIJAN ZALESNIK in skupina volivcev
51
61,45 %
5.
Marija ROŽEJ
ADRIJAN ZALESNIK in skupina volivcev
32
38,55 %
6.
Lea REBERNIK
ADRIJAN ZALESNIK in skupina volivcev
19
61,29 %
7.
Branko PEROVNIK
LMŠ – LISTA MARJANA ŠARCA
35
100,00 %
4. KRAJEVNA SKUPNOST ŠENTJANŽ PRI DRAVOGRADU
Mesto
Kandidat
Ime liste/predlagatelja
Št. glasov
Odstotek glasov
1.
Irena VRHOVNIK
VLADIMIR HODNIK in skupina volivcev
210
30,52 %
2.
Marko VIDRIH
ANJA SREBOTNIK in skupina volivcev
173
25,15 %
3.
Milena DOBNIK
VLADIMIR HODNIK in skupina volivcev
110
15,99 %
4.
Metka HODNIK
VLADIMIR HODNIK in skupina volivcev
174
33,14 %
5.
Jure MORI
VLADIMIR HODNIK in skupina volivcev
149
28,38 %
6.
Viljem ŠTUMBERGER
VLADIMIR HODNIK in skupina volivcev
110
20,95 %
7.
Tilen PODPEČAN
VLADIMIR HODNIK in skupina volivcev
95
51,63 %
8.
Andreja GROBELNIK
VLADIMIR HODNIK in skupina volivcev
89
48,37 %
9.
Milena KOTNIK
VLADIMIR HODNIK in skupina volivcev
125
30,19 %
10.
Harald KONEČNIK
VLADIMIR HODNIK in skupina volivcev
85
20,53 %
11.
Jurček REK
LMŠ – LISTA MARJANA ŠARCA
76
18,36 %
5. KRAJEVNA SKUPNOST TRBONJE
Mesto
Kandidat
Ime liste/predlagatelja
Št. glasov
Odstotek glasov
1.
Helena BREZOVNIK
LOVRO BREZOVNIK in skupina volivcev
67
32,68 %
2.
Bojan VAUKMAN
LOVRO BREZOVNIK in skupina volivcev
54
26,34 %
3.
Branko KAŠNIK
LOVRO BREZOVNIK in skupina volivcev
52
48,60 %
4.
Drago URŠNIK
NSI – NOVA SLOVENIJA – KRŠČANSKI DEMOKRATI
34
31,78 %
5.
Bogdan BREZOVNIK
LOVRO BREZOVNIK in skupina volivcev
57
57,58 %
Občinska volilna komisija je poročilo sprejela soglasno, v sestavi predsednik Aleš Horvatič, namestnica predsednika Danica Sevšek, ter ostali člani: Maja Praper, članica, Mateja Konečnik, članica, Adi Kralj, član, Tatjana Kukovec, namestnica člana, Tomaž Rotovnik, namestnik članice in Janja Gostenčnik, namestnica članice.
Št. 041-0006/2018
Dravograd, dne 22. novembra 2018
Občinska volilna komisija 
Občine Dravograd 
Predsednik 
Aleš Horvatič l.r.