Uradni list

Številka 60
Uradni list RS, št. 60/2016 z dne 16. 9. 2016
Uradni list

Uradni list RS, št. 60/2016 z dne 16. 9. 2016

Kazalo

Ob-3014/16, Stran 2000
Na podlagi 65. in 104. člena Zakona o uresničevanju javnega interesa za kulturo (Uradni list RS, št. 77/07 – uradno prečiščeno besedilo, 56/08, 4/10, 20/11 in 111/13; v nadaljevanju: ZUJIK) in 6. člena Pravilnika o izvedbi javnega poziva in javnega razpisa za izbiro kulturnih programov in kulturnih projektov (Uradni list RS, št. 43/10, v nadaljevanju: Pravilnik) Ministrstvo za kulturo objavlja
javni razpis 
za izbor kulturnih projektov na področju romske skupnosti v Republiki Sloveniji, ki jih bo v letu 2017 financirala Republika Slovenija iz proračuna, namenjenega za kulturo (projektni razpis, oznaka JPR-Romi-2017)
1. Neposredni uporabnik, ki dodeljuje sredstva: Republika Slovenija, Ministrstvo za kulturo, Maistrova 10, Ljubljana (v nadaljevanju: ministrstvo).
2. Predmet oziroma področje in cilji javnega razpisa
Predmet javnega razpisa je (so)financiranje kulturnih projektov nepridobitnih kulturnih organizacij s statusom pravne osebe zasebnega prava na področju romske skupnosti v Republiki Sloveniji ter kulturnih projektov ustvarjalcev na področju romske skupnosti v Republiki Sloveniji s statusom samozaposlenih v kulturi.
Cilji javnega razpisa so ohranjanje in promocija kulture in identitete romske skupnosti, spodbujanje kakovostne kulturne ustvarjalnosti pripadnikov romske skupnosti ter višja raven varovanja kulturnih pravic v okviru deklariranih človekovih pravic.
3. Pomen izrazov
Kulturna nepridobitna organizacija s statusom pravne osebe zasebnega prava je društvo, zveza društev, zasebni zavod in druga nevladna organizacija, ki je registrirana za opravljanje kulturno-umetniških dejavnosti in posredovanje kulturnih dobrin v Sloveniji (kar dokazuje s podpisano in ožigosano izjavo v prijavnem obrazcu št. 1a) ter deluje na temeljnem področju razpisa vsaj eno leto pred objavo javnega razpisa. Na tem javnem razpisu lahko nastopa kot prijavitelj kulturnega projekta.
Ustvarjalec ali ustvarjalka je fizična oseba, ki ima na dan oddaje vloge pridobljen status samozaposlenih v kulturi in to dokazuje s podpisano in ožigosano izjavo v prijavnem obrazcu št. 1b. Na tem javnem razpisu lahko nastopa kot prijavitelj kulturnega projekta.
Prijavitelj kulturnega projekta je odgovorni nosilec kulturnega projekta.
Odgovorna oseba prijavitelja projekta je odgovorni nosilec projekta, ki poslovno in vsebinsko predstavlja in zastopa kulturno organizacijo, oziroma posameznik v vlogi avtorja.
Kulturni projekt je posamična kulturna dejavnost, ki je v javnem interesu in je namenjena javnosti ter ga je mogoče razbrati iz izpolnjenega prijavnega obrazca.
Finančna uravnoteženost kulturnega projekta pomeni, da se skupne vrednosti predvidenih odhodkov in prihodkov celotnega projekta po stroškovnih postavkah, prikazanih v finančni obrazložitvi, ujemajo (odhodki = prihodki).
Celotna vrednost projekta obsega vse načrtovane odhodke.
Otrok je vsako človeško bitje, mlajše od osemnajst let, razen če zakon, ki se uporablja za otroka, določa, da se polnoletnost doseže že prej (povzeto po definiciji 1. člena Konvencije Združenih narodov o otrokovih pravicah, ki jo je sprejela Generalna skupščina ZN z resolucijo št. 44/25 z dne 20. 11. 1989).
4. Pogoji za sodelovanje na javnem razpisu
Na javni razpis se lahko prijavijo le prijavitelji, ki so:
4.1. nepridobitne kulturne organizacije s statusom pravne osebe zasebnega prava, registrirane za opravljanje kulturno-umetniških dejavnosti in posredovanje kulturnih dobrin v Sloveniji, kar dokazujejo s podpisano in ožigosano izjavo št. 1a, ter delujejo na temeljnem področju razpisa vsaj eno leto pred objavo javnega razpisa (šteje se datum izdaje odločbe pristojne upravne enote).
Priporočene priloge:
– dokazilo o profesionalnosti (diploma vsaj enega posameznika, vključenega v prijavljeni projekt s področja umetnosti, družboslovja ali humanistike, pogodba o zaposlitvi ali status samozaposlenega v kulturi);
– dokazila o dosedanjih uspehih (pridobljene nagrade, priznanja, reference ipd.).
ali
4.2. ustvarjalci/ustvarjalke, ki imajo status samozaposlenih v kulturi, kar dokazujejo s podpisano izjavo št. 1b.
Priporočene priloge:
– dokazila o dosedanjih uspehih (pridobljene nagrade, priznanja, reference ipd.).
Prijavitelji morajo izpolnjevati tudi vse naslednje pogoje:
– če so bili v pogodbenem razmerju z ministrstvom, morajo imeti izpolnjene vse pogodbene obveznosti do ministrstva in njegovih proračunskih porabnikov, kar dokazujejo s podpisano in ožigosano izjavo št. 2;
– v primeru (so)financiranja kulturnega projekta morajo omogočiti njegovo javno dostopnost, kar dokazujejo s podpisano in ožigosano izjavo št. 3;
– ne prijavljajo istega kulturnega projekta, ki je bil že prijavljen ali izbran na drugem programskem ali projektnem razpisu oziroma pozivu ministrstva ali njegovih proračunskih porabnikov, kar dokazujejo s podpisano in ožigosano izjavo št. 4;
– kulturni projekt morajo realizirati do konca leta 2017 in dosledno udejanjati pogodbo z ministrstvom, kar potrjujejo s podpisano in ožigosano izjavo št. 5.
Pogoji sodelovanja so predmet preverjanja pred začetkom ocenjevanja. Vloge prijaviteljev, ki pogojev sodelovanja ne izpolnjujejo, bodo zavržene.
5. Področja in dejavnosti kulturnih projektov, ki jih bo ministrstvo podprlo
Izdajateljska in založniška dejavnost
Ministrstvo bo podprlo:
– revije in časopise v romskem jeziku, ki obravnavajo izvirne in prevodne leposlovne, esejistične in kritiške prispevke ter izvirne in prevodne prispevke o leposlovju, umetnosti in kulturi,
– mladinske revije in časopise v romskem jeziku, ki prispevajo h kulturni vzgoji in izobraževanju otrok in mladine,
– izvirna leposlovna esejistična in kritiška dela v romskem jeziku,
– izdajo del za otroke v romskem jeziku ali dvojezična dela,
– dvojezična prevodna in poljudnoznanstvena leposlovna dela (za odrasle ali mladino),
– izvirna in prevodna dela iz humanističnih in družboslovnih ved (posebno tista, ki se nanašajo na jezik, umetnost in kulturo romske skupnosti),
– slovarska dela, pomembna za ohranitev posebne kulturne identitete, ki bodo izdelana na podlagi strokovnih jezikovnih zakonitosti (za slovarje) oziroma ob sodelovanju jezikoslovca.
Ministrstvo ne bo podprlo izdaj, ki nimajo avtentičnih kulturnih vsebin. Projekti na področju založniške in izdajateljske dejavnosti morajo biti prijavljeni in izvedeni v skladu z Zakonom o obveznem izvodu publikacij (ZOIPub, Uradni list RS, št. 69/06).
Prijavitelj mora k vlogi priložiti: za knjižno izdajo rokopis (vsaj del rokopisa), za izdajo časopisa zadnjo izdano številko ter za strokovna dela opredelitev metodologije.
Spletne strani
Ministrstvo bo podprlo vzpostavitve nove spletne strani, namenjene obveščanju ter objavi člankov (posebno tistih, ki se nanašajo na jezik, umetnost in kulturo romske skupnosti). Ministrstvo ne bo podprlo vzdrževanja že obstoječe spletne strani.
Dejavnosti kulturnih skupin
Ministrstvo bo podprlo samo produkcijo in predstavitev kulturnih skupin širšemu okolju in usposabljanja mentorjev. Ministrstvo ne bo podprlo osnovne dejavnosti oziroma rednega delovanja.
Kulturna animacija
Ministrstvo bo podprlo delovanje kulturnih animatorjev. Prijavitelj mora k vlogi priložiti tudi letni program dela animatorja z romskimi društvi in skupinami.
Dejavnosti za ohranjanje jezika
Ministrstvo bo podprlo profesionalno zasnovane oziroma vodene dejavnosti za ohranjanje jezika in takšne, ki razvijajo jezikovno kulturo in jezikovno ustvarjalnost na področju romske skupnosti. Podprlo bo še posebej tiste projekte, ki spodbujajo bralno pismenost.
Mednarodno sodelovanje
Ministrstvo bo podprlo mednarodno sodelovanje Romov, ki prispeva k ohranjanju njihove kulturne identitete. Prijavitelj mora k vlogi priložiti tudi vabilo organizatorja in tujine ter v vlogi pojasniti tudi smiselnost udeležbe.
Medsebojno kulturno sodelovanje različnih manjšinskih etničnih skupnosti
Ministrstvo bo podprlo kulturno sodelovanje romske skupnosti in različnih drugih manjšinskih etničnih skupnosti ter sodelovanje romske skupnosti z večinskim prebivalstvom, s čim širšim zajetjem različnih vsebin.
Predstavitve kulturnih dejavnosti širšemu okolju
Ministrstvo bo podprlo predstavitve na čim bolj racionalen in učinkovit način z namenom, da se s kulturo romske skupnosti seznani širše okolje.
Prireditve
Ministrstvo bo podprlo prireditve s kakovostnim programom, ki po svoji vsebini vključujejo čim več prednostnih kriterijev tega javnega razpisa.
Prednostno bo podprlo samo tiste osrednje prireditve in dogodke za praznovanje romskih praznikov (ob svetovnem dnevu Romov, ob dnevu romskega jezika, ob spominu na holokavst ipd.), ki bodo vključevali več izvajalcev in obširnejši program.
Ministrstvo ne bo podprlo projektov, iz katerih je razvidno, da gre le za druženja ob športu, zabavi, koncertu ipd. ter projektov, pri katerih gre za tekmovanja z denarnimi nagradami.
Predavanja, seminarji, delavnice ipd.
Ministrstvo bo podprlo predavanja in seminarje z romsko tematiko, ki jih bodo izvajali strokovno usposobljeni ali izkušeni predavatelji.
Podprlo bo tudi delavnice, ki jih vodijo usposobljeni oziroma izkušeni mentorji in vključujejo večje število pripadnikov romske skupnosti.
Digitalizacija
Ministrstvo bo podprlo digitalizirane in spletno dostopne digitalizirane vsebine, prilagojene specifičnim potrebam romske skupnosti v RS.
Nosilce zvoka in slike bo ministrstvo podprlo le pri prvi izdaji.
Drugo
Ministrstvo bo podprlo tudi projekte, ki jih ni mogoče uvrstiti med zgoraj navedene dejavnosti in so pomembne za ohranjanje in razvoj kulture romske skupnosti.
6. Temeljni in prednostni kriteriji razpisa:
6.1. Temeljni kriteriji
a. prispevek projekta k ohranjanju, razvoju in promociji kulture in identitete manjšinske skupnosti ter prispevek k jezikovni in kulturni raznolikosti;
b. prispevek projekta k integrativnemu delovanju (sodelovanje med manjšinskimi skupnostmi, sodelovanje med različnimi izvajalci, aktivno vključevanje pripadnikov manjšinske skupnosti, uveljavitev manjšinske skupnosti v širše kulturno in družbeno okolje ipd.),
c. ustvarjalnost kot estetski presežek,
d. pripravljenost projekta za izvedbo.
6.2. Prednostni kriteriji:
a. kulturna dejavnost otrok,
b. kulturna dejavnost, namenjena otrokom,
c. kulturna dejavnost starejših od 55 let ali kulturna dejavnost namenjena starejšim od 55 let,
d. kulturna dejavnost žensk ali kulturna dejavnost namenjena ženskam,
e. izvirnost,
f. kulturna dejavnost v jeziku pripadnikov romske skupnosti ali dvojezični projekt,
g. prispevek k spodbujanju bralne pismenosti,
h. aktivno vključevanje strokovnjakov in umetnikov,
i. sodelovanje z javnimi organizacijami s področja kulture,
j. vključitev projekta v javno kulturno infrastrukturo, v vzgojno izobraževalne institucije, v medgeneracijske centre, dnevne centre ipd.,
k. širjenje informacij o kulturnem življenju, delu in razmišljanjih pripadnikov romske skupnosti;
l. podpora lokalne skupnosti (finančna podpora ali podpora na drugačen način),
m. projekt bo izvedlo romsko društvo, zveza oziroma samozaposleni v kulturi, pripadnik romske skupnosti,
n. pravna oseba je pridobila status delovanja v javnem interesu oziroma samozaposleni/a v kulturi je pridobil/a pravico do plačila prispevkov za socialno zavarovanje.
7. Uporaba kriterijev in ocenjevanje projektov
Ministrstvo bo izbralo predloge za sofinanciranje kulturnih projektov po postopku, kot ga določa Pravilnik, in največ do vrednosti, določenih z državnim proračunom.
Izbrani in v okviru razpisanih sredstev (so)financirani bodo tisti kulturni projekti, ki bodo v postopku izbire ocenjeni oziroma ovrednoteni višje.
Temeljni in prednostni kriteriji so ovrednoteni s točkami.
Prvi in drugi temeljni kriterij sta ocenjena s točkami od 0 do 10, tretji in četrti temeljni kriteriji pa s točkami od 0 do 5.
Pri temeljnih kriterijih, kjer je možno prejeti največ 10 točk, se točke dodelijo po sistemu: 10 in 9 točk = zelo dobro, 8 in 7 točk = dobro, 6, 5 in 4 točke = sprejemljivo, 3, 2 in 1 točka = manj sprejemljivo ter 0 točk = nesprejemljivo.
Pri temeljnih kriterijih, kjer je možno prejeti največ 5 točk, se točke dodelijo po sistemu: 5 točk = zelo dobro, 4 točke = dobro, 3, 2 točke = sprejemljivo, 1 točka = manj sprejemljivo ter 0 točk = nesprejemljivo.
Vsak od prednostnih kriterijev je ocenjen z 0 ali 1 točko, kar pomeni, da projekt ne dosega (0 točk) ali dosega (1 točka) posamezni prednostni kriterij.
Po temeljnih kriterijih je za posamezen projekt možno prejeti največ 30 točk, po prednostnih kriterijih pa največ 14 točk. Najvišje število prejetih točk za posamezen projekt je 44 točk. Najmanjše število točk, ki ga mora projekt doseči, da se lahko sofinancira, je 21 točk.
Postopek ocenjevanja vlog bo izvedla strokovna komisija za kulturno dejavnost posebnih skupin v Republiki Sloveniji, ki ima možnost, da v svojem predlogu pripravi po prednostnem redu razvrščeno rezervno listo projektov ustreznih vlog, ki lahko postanejo predmet sofinanciranja v primeru sprostitve ali povečanja proračunskih sredstev ali rezervno listo, na podlagi katere se lahko povečuje obseg sofinanciranja že odobrenih projektov.
8. Vrednost sredstev
Okvirna vrednost razpoložljivih sredstev je 92.115,00 EUR oziroma toliko, kot je vrednost proračunske postavke »Kulturna dejavnost romske skupnosti« v sprejetem Proračunu Republike Slovenije ali bo vrednost te postavke v predlogu sprememb proračuna RS za leto 2017.
Opozorilo:
Izvedba postopka javnega razpisa, oznaka JPR-Romi-2017, je vezana na proračunske zmožnosti ministrstva, pristojnega za kulturo. V primeru, da pride do sprememb v državnem proračunu ali finančnem načrtu ministrstva, ki neposredno vplivajo na izvedbo postopka javnega razpisa, je ministrstvo dolžno ukrepati v skladu s spremembami v državnem proračunu oziroma finančnemu načrtu ministrstva.
Če se v času izvedbe postopka javnega razpisa, oznaka JPR-Romi-2017, zmanjša obseg sredstev, ki so v državnem proračunu namenjena za kulturo, do takšne mere, da ne zagotavlja izpolnitve ciljev javnega razpisa, lahko ministrstvo iz tega razloga postopek javnega razpisa ustavi, oziroma v primeru že zaključenega izbora projektov zniža obseg sofinanciranja, spremeni ali pa prekine že sklenjene pogodbe o financiranju in izvedbi projektov.
Če se poveča obseg sredstev javnega razpisa z oznako JPR-Romi-2017, lahko ministrstvo v primeru že zaključenega izbora projektov zviša obseg sofinanciranja že odobrenih projektov in spremeni oziroma dopolni že sklenjene pogodbe o financiranju in izvedbi projektov ali pa odobri financiranje projektov, ki so bili uvrščeni na rezervno listo.
9. Višina sofinanciranja in upravičeni stroški
Projekt se lahko financira do 100 % vrednosti upravičenih stroškov, ki bodo uveljavljeni in izkazani.
Upravičeni stroški za sofinanciranje s strani ministrstva so tisti, ki:
– so nujno potrebni za uspešno izvedbo projekta in so vezani na izvedbo projekta,
– niso del redne dejavnosti organizacije oziroma posameznika,
– so opredeljeni v prijavi prijavitelja,
– so skladni z načeli dobrega finančnega poslovanja, zlasti glede cenovne primernosti in stroškovne učinkovitosti,
– so oziroma bodo dejansko nastali in izplačani v letu 2017,
– so oziroma bodo prepoznavni in preverljivi,
– so oziroma bodo podprti z dokazili (računi, pogodbe, potrdila o izvedenih plačilih in druga obračunska dokumentacija),
– niso in ne bodo istočasno financirani od drugih sofinancerjev projekta.
Ministrstvo ne bo podprlo:
– osnovne dejavnosti prijavitelja,
– vzdrževanja že obstoječe spletne strani,
– naknadne izdaje nosilcev zvoka in slike,
– projektov, ki ne bodo vključevali večinoma kulturnih vsebin,
– ekskurzij in izletov (tudi če gre za oglede kulturnih institucij),
– športnih dejavnosti ipd.,
– projektov, iz katerih je razvidno, da gre le za druženja ob športu, zabavi, koncertu ipd.
– ter projektov, pri katerih gre za tekmovanja z denarnimi nagradami.
Neupravičeni stroški niso predmet sofinanciranja, prijavitelj jih krije sam in jih tudi ne sme navesti v finančni konstrukciji. Če bo prijavitelj v finančni konstrukciji navedel tudi neupravičene stroške, se bo v primeru, da bo izbran v sofinanciranje, vrednost projekta znižala za višino v finančni konstrukciji navedenih neupravičenih stroškov.
10. Obdobje za porabo dodeljenih sredstev
Obdobje upravičenih stroškov je od 1. 1. 2017 do 31. 12. 2017.
Dodeljena proračunska sredstva morajo biti porabljena v proračunskem letu 2017 oziroma v plačilnih rokih, kot jih določa Zakon o izvrševanju proračunov RS za leti 2016 in 2017.
11. Razpisni rok
Besedilo javnega razpisa z oznako JPR-Romi-2017 se objavi v Uradnem listu RS dne 16. 9. 2016 in na spletnih straneh ministrstva (http://www.mk.gov.si).
Razpis se zaključi 21. 10. 2016.
Kot pravočasne se bodo upoštevale vloge, poslane po pošti s priporočeno pošiljko, ki bodo označene s poštnim žigom do vključno dne 21. 10. 2016, in vloge, poslane po pošti z navadno poštno pošiljko, ki bodo v vložišče ministrstva prispele do dne 21. 10. 2016. Osebno oddane vloge se bodo upoštevale kot pravočasne, če bodo oddane v poslovnem času v vložišču ministrstva do 21. 10. 2016. Nepravočasne vloge se bodo zavrgle.
12. Razpisna dokumentacija
Razpisna dokumentacija obsega:
– besedilo javnega razpisa,
– prijavni obrazec za posamezen kulturni projekt z izjavami
– in osnutek pogodbe o (so)financiranju projekta za leto 2017.
Razpisno dokumentacijo lahko prijavitelji v razpisnem roku dvignejo v glavni pisarni ministrstva, Maistrova 10, Ljubljana, v času uradnih ur ministrstva, ali pa si jo natisnejo s spletne strani ministrstva: www.http://www.mk.gov.si/, kjer najdejo tudi vse druge informacije, povezane z izvedbo razpisa, oznaka JPR-Romi-2017.
Ministrstvo (pristojna uslužbenka) bo zainteresiranim prijaviteljem na njihovo pobudo razpisno dokumentacijo tudi posredovalo.
13. Način prijave, pošiljanja in vsebina vlog
13.1. Prijavitelj mora vlogo za (so)financiranje kulturnega projekta oddati v zaprti ovojnici, ki je na prednji strani označena s pripisom »Ne odpiraj – prijava na javni razpis JPR-Romi-2017«, na naslov: Ministrstvo za kulturo, Maistrova 10, 1000 Ljubljana. Na zadnji strani ovojnice je potrebno navesti popolni naziv in naslov prijavitelja (iz vloge).
Za vsak projekt mora biti oddana ločena vloga v ločeni ovojnici. Če bo prijavitelj v eni ovojnici poslal več vlog hkrati, se bo obravnavala le prva vloga, ostale vloge bodo zavržene.
Prijavitelj lahko vlogo dopolnjuje oziroma spreminja do preteka razpisnega roka.
Dopolnitev oziroma sprememba vloge mora biti na ovojnici izrecno označena z navedbo, na kateri razpis in vlogo se nanaša.
Vsi podatki vlog, prispelih na javni razpis, so informacija javnega značaja skladno z zakonom, ki ureja dostop do informacij javnega značaja, razen tistih delov vloge, ki jih prijavitelj posebej označi kot poslovno skrivnost skladno z zakonom, ki ureja gospodarske družbe. Poslovna skrivnost se ne more nanašati na celotno vlogo ali na dele vloge v zvezi z izpolnjevanjem pogojev ali ocene vloge na podlagi razpisanih meril.
Z oddajo vloge prijavitelj potrjuje, da se strinja z vsemi pogoji in kriteriji javnega razpisa.
Na javnem razpisu lahko z istim projektom kandidira le en prijavitelj. V primeru, da bo več prijaviteljev na javnem razpisu kandidiralo z istim projektom, bodo vse vloge zavržene iz razloga neizpolnjevanja pogojev razpisa (kot neupravičene osebe).
13.2. Prijavitelj mora vlogo za (so)financiranje kulturnega projekta izpolniti na ustreznem prijavnem obrazcu za posamezen kulturni projekt ter mora vsebovati vse obvezne podatke in priloge, določene v razpisni dokumentaciji.
Vzorec pogodbe je potrebno prebrati in parafirati na vsaki strani, ni pa je potrebno izpolnjevati. S parafo prijavitelj potrdi, da je bil ob prijavi seznanjen s pogodbenimi določili. Pogodba bo dejansko podpisana v primeru, če bo projekt sprejet v sofinanciranje. V tem primeru bo opremljena z dejanskimi konkretnimi podatki, ki so v vzorcu puščeni prazni. Ministrstvo si pridržuje pravico, da vsebino pogodbe pred podpisom dopolni ali spremeni.
Izpisek iz sodnega oziroma poslovnega registra Republike Slovenije in statut organizacije nista obvezni prilogi vloge, lahko pa z namenom pospešitve postopka pregleda vlog omenjeni dokazili prijavitelj priloži k vlogi. V nasprotnem primeru bo ministrstvo dokazila pridobilo po uradni dolžnosti. Posamezniki/posameznice z veljavnim statusom samozaposlenega v kulturi lahko priložijo dokazilo o vpisu v razvid samozaposlenih v kulturi, sicer bo to dokazilo pridobila strokovna služba v okviru ministrstva.
Priporočene so priloge o profesionalnosti (diploma s področja umetnosti, družboslovja ali humanistike, pogodba o zaposlitvi) in o doseženem uspehu (pridobljene nagrade, priznanja, reference ipd.).
Za kulturni projekt, ki spada na področje kulturne animacije, naj se priloži tudi letni program dela animatorja z romskimi društvi in skupinami.
Za kulturni projekt, ki spada na področje mednarodnega sodelovanja Romov, naj se priložita tudi vabilo tujega organizatorja in utemeljitev smiselnosti udeležbe.
Za projekte na področju založniške in izdajateljske dejavnosti, naj se priloži: za knjižno izdajo rokopis (vsaj del rokopisa), za izdajo časopisa zadnjo izdano številko ter za strokovna dela opredelitev metodologije.
Strokovna komisija za kulturno dejavnost posebnih skupin v Republiki Sloveniji bo kulturni projekt ovrednotila in ocenila glede na temeljne in prednostne kriterije v besedilu javnega razpisa za leto 2017 na podlagi obrazložitve prijavitelja ter priloženih obveznih in priporočenih prilog k prijavnemu obrazcu.
14. Pristojna uslužbenka za dajanje informacij in pojasnil
Pristojna uslužbenka za dajanje informacij in pojasnil v zvezi z razpisno dokumentacijo in potekom javnega razpisa je Marjeta Preželj, tel. 01/400-79-33, e-pošta: marjeta.prezelj@gov.si.
Pristojna uslužbenka bo v času uradnih ur ministrstva strokovno pomagala v fazi oblikovanja vlog prijavitelja za izvedbo kulturnega projekta skladno z zahtevami javnega razpisa.
15. Odpiranje vlog
Po poteku razpisnega roka komisija za odpiranje vlog hkrati odpre vse vloge, ki so do tedaj prispele.
Za vsako vlogo komisija za odpiranje vlog ugotovi, ali je pravočasna ali jo je podala oseba, ki izpolnjuje v javnem razpisu določene pogoje (upravičena oseba), in ali je popolna glede na besedilo javnega razpisa (formalna popolnost).
Vlogo, ki ni pravočasna ali je ni vložila upravičena oseba, minister zavrže s sklepom.
Če je vloga formalno nepopolna, bo prijavitelj pozvan, da jo dopolni. Prijavitelj mora vlogo dopolniti v petih dneh od prejema poziva k dopolnitvi. Dopolnitev vloge mora vsebovati obvezno oznako, na kateri razpis in vlogo se nanaša. Prijavitelj v dopolnitvi ne sme spreminjati višine zaprošenih sredstev, ali tistih elementov vloge, ki vplivajo ali bi lahko vplivali na drugačno razvrstitev njegove vloge glede na preostale vloge, ki jih je ministrstvo prejelo v postopku dodelitve sredstev. Če prijavitelj vloge ne dopolni ali ustrezno ne dopolni v zahtevanem roku, minister vlogo zavrže s sklepom.
Odpiranje prispelih vlog bo potekalo v prostorih Ministrstva za kulturo RS, Metelkova 4, 1000 Ljubljana, po poteku roka za oddajo vlog. Odpiranju prispelih vlog lahko prisostvuje prijavitelj oziroma njegov predstavnik. Datum odpiranja prispelih vlog bo objavljen na spletni strani ministrstva.
16. Obveščanje o izboru
Ministrstvo bo prijavitelje o izidih razpisa obvestilo najkasneje v dveh mesecih po zaključku odpiranja vlog, prispelih na javni razpis, ki se bo pričelo po preteku roka za oddajo vlog in zaključilo na dan prejema zadnje po pozivu dopolnjene vloge. Do takrat ne bo možno dajati delnih informacij.
Ministrstvo bo prijavitelje pisno obvestilo o dejstvih in okoliščinah, pomembnih za izdajo odločbe ter o predlogu strokovne komisije. V obvestilu bo določen rok, do katerega ima prijavitelj možnost, da se izjavi o navedbah v obvestilu. Obvestilo se lahko pošlje tudi v elektronski obliki na elektronski naslov, ki je naveden v vlogi.
Strokovna komisija obravnava v roku prispele odzive prijaviteljev na obvestilo in oblikuje končni predlog sofinanciranja projektov. Na podlagi končnega predloga strokovne komisije minister izda o vsaki formalno ustrezni vlogi, prispeli na javni razpis, posamično odločbo, s katero odloči o odobritvi ter deležu sofinanciranja ali o zavrnitvi sofinanciranja posameznega projekta.
Z izbranimi prijavitelji se na podlagi odločb o odobritvi sofinanciranja sklenejo pogodbe o financiranju in izvedbi projektov.
Prijavitelj lahko v roku 30 dni od prejema odločbe vloži tožbo na Upravno sodišče RS. V skladu s petim odstavkom 94. člena ZUJIK je vložitev tožbe dovoljena zaradi bistvenih kršitev postopka, izbire izvajalca, ki ne izpolnjuje pogojev oziroma očitne kršitve kriterijev vrednotenja in ocenjevanja. Vložena tožba ne zadrži podpisa pogodb z drugimi izbranimi prijavitelji.
Rezultati javnega razpisa bodo javno objavljeni na spletni strani ministrstva.
Ministrstvo za kulturo 

AAA Zlata odličnost

Nastavitve piškotkov

Vaše trenutno stanje

Prikaži podrobnosti