Uradni list

Številka 72
Uradni list RS, št. 72/2014 z dne 10. 10. 2014
Uradni list

Uradni list RS, št. 72/2014 z dne 10. 10. 2014

Kazalo

2997. Rezultati 1. kroga lokalnih volitev dne 5. oktobra 2014, stran 8030.

Na podlagi 90. člena Zakona o lokalnih volitvah (Uradni list RS, št. 94/07 – ZLV-UPB3, 45/08 in 83/12) Občinska volilna komisija Piran objavlja
R E Z U L T A T E
1. kroga lokalnih volitev dne 5. oktobra 2014
Skupno število volivcev z območja občine je 15.304, v volilne imenike vpisanih je 15.304 volivcev, glasovalo je 6.794 volivcev, volilna udeležba je bila 44,39 %.
VOLITVE ZA ŽUPANA:
Oddanih glasovnic je bilo 6.792. Neveljavnih glasovnic je bilo 160.
POSAMEZNI KANDIDATI SO DOBILI NASLEDNJE ŠTEVILO GLASOV:
+-----+-----------------+------------------+--------+-----------+
| Zap.|     Kandidat    |   Predlagatelj   |   Št.  |  % glasov |
| št. |                 |                  | glasov |           |
+-----+-----------------+------------------+--------+-----------+
|  1. |PETER BOSSMAN    |SOCIALNI DEMOKRATI|   3.139|    47,33 %|
+-----+-----------------+------------------+--------+-----------+
|  2. |SEBASTJAN        |SLOVENIJA ZA VEDNO|   2.143|    32,31 %|
|     |JERETIČ          |                  |        |           |
+-----+-----------------+------------------+--------+-----------+
|  3. |IRENA DOLINŠEK   |OLJKA             |     488|     7,36 %|
+-----+-----------------+------------------+--------+-----------+
|  4. |ROMANA KAČIČ     |SMC STRANKA MIRA  |     314|     4,73 %|
|     |                 |CERARJA           |        |           |
+-----+-----------------+------------------+--------+-----------+
|  5. |STANISLAVA       |DESUS –           |     301|     4,54 %|
|     |PREMRU LOVŠIN    |DEMOKRATIČNA      |        |           |
|     |                 |STRANKA           |        |           |
|     |                 |UPOKOJENCEV       |        |           |
|     |                 |SLOVENIJE         |        |           |
+-----+-----------------+------------------+--------+-----------+
|  6. |TATJANA VOJ      |ZAVEZNIŠTVO ZA    |     163|     2,46 %|
|     |                 |PIRAN             |        |           |
+-----+-----------------+------------------+--------+-----------+
|  7. |TILEN FABE       |STRANKA AKACIJE   |      84|     1,27 %|
+-----+-----------------+------------------+--------+-----------+
Ker noben kandidat ni dobil večine veljavnih glasov, se glede na določbe drugega odstavka 107. člena Zakona o lokalnih volitvah opravi 2. krog volitev med kandidatoma, ki sta dobila največ glasov. To sta:
1. Peter Bossman – Socialni demokrati
2. Sebastjan Jeretič – Slovenija za vedno
Drugi krog volitev župana občine Piran bo v nedeljo, 19. 10. 2014.
VOLITVE V OBČINSKI SVET:
Oddanih glasovnic je bilo 6.790. Neveljavnih glasovnic je bilo 282.
POSAMEZNE LISTE KANDIDATOV SO DOBILE NASLEDNJE ŠTEVILO MANDATOV V OBČINSKEM SVETU:
+-------+-------------------------+-----------------------------+
|  Zap. |     IME IN PRIIMEK      |         IME LISTE/          |
|  št.  |                         |        PREDLAGATELJA        |
+-------+-------------------------+-----------------------------+
|1.     |MEIRA HOT                |SOCIALNI DEMOKRATI           |
+-------+-------------------------+-----------------------------+
|2.     |DALIBOR LEGEN            |SOCIALNI DEMOKRATI           |
+-------+-------------------------+-----------------------------+
|3.     |VOJKA ŠTULAR             |SOCIALNI DEMOKRATI           |
+-------+-------------------------+-----------------------------+
|4.     |SERGEJ FIKFAK            |SOCIALNI DEMOKRATI           |
+-------+-------------------------+-----------------------------+
|5.     |PETER BOSSMAN            |SOCIALNI DEMOKRATI           |
+-------+-------------------------+-----------------------------+
|6.     |MOJCA ŠVONJA             |SOCIALNI DEMOKRATI           |
+-------+-------------------------+-----------------------------+
|7.     |ALEN RADOJKOVIČ          |SOCIALNI DEMOKRATI           |
+-------+-------------------------+-----------------------------+
|8.     |JERICA MAKORIČ ŠPELIČ    |SOCIALNI DEMOKRATI           |
+-------+-------------------------+-----------------------------+
|9.     |JELENA RADIČ             |SLOVENIJA ZA VEDNO           |
+-------+-------------------------+-----------------------------+
|10.    |ROBERT JAKIN             |SLOVENIJA ZA VEDNO           |
+-------+-------------------------+-----------------------------+
|11.    |MARJAN JERETIČ           |SLOVENIJA ZA VEDNO           |
+-------+-------------------------+-----------------------------+
|12.    |MILOŠ STEGOVEC           |SLOVENIJA ZA VEDNO           |
+-------+-------------------------+-----------------------------+
|13.    |NELI ROMANELLO           |SLOVENIJA ZA VEDNO           |
+-------+-------------------------+-----------------------------+
|14.    |SLAVKO IVANČIĆ           |SMC STRANKA MIRA CERARJA     |
+-------+-------------------------+-----------------------------+
|15.    |ANDREJ KORENIKA          |SMC STRANKA MIRA CERARJA     |
+-------+-------------------------+-----------------------------+
|16.    |DENIS FAKIN              |SMC STRANKA MIRA CERARJA     |
+-------+-------------------------+-----------------------------+
|17.    |MILICA MASLO BEZER       |DESUS DEMOKRATIČNA STRANKA   |
|       |                         |UPOKOJENCEV SLOVENIJE        |
+-------+-------------------------+-----------------------------+
|18.    |STANISLAVA PREMRU LOVŠIN |DESUS – DEMOKRATIČNA STRANKA |
|       |                         |UPOKOJENCEV SLOVENIJE        |
+-------+-------------------------+-----------------------------+
|19.    |SNJEŽANA REBERNIK        |OLJKA                        |
+-------+-------------------------+-----------------------------+
|20.    |LUČANO GROZIČ            |OLJKA                        |
+-------+-------------------------+-----------------------------+
|21.    |ROSSANA SFILIGOJ POLH    |SLOVENSKA DEMOKRATSKA STRANKA|
+-------+-------------------------+-----------------------------+
|22.    |FRANC KRAŠEVEC           |PJN                          |
+-------+-------------------------+-----------------------------+
VOLITVE V SVET KRAJEVNIH SKUPNOSTI:
Oddanih glasovnic je bilo 6.784 glasovnic. Neveljavnih glasovnic je bilo 402.
V svete krajevnih skupnosti so bili izvoljeni naslednji člani:
           Kandidat                  Št. glasov      % glasov
+---------------------------------------------------------------+
|KRAJEVNA SKUPNOST PIRAN                                        |
+---------------------------------------------------------------+
           Meira Hot                        400         25.91
           Lorna Lovrečič                   304         19.69
           Danijel Lovšin                   273         17.68
           Milica Maslo Bezer               247         16.00
           Tilan Damijani                   237         15.35
           Lili Žigo-Radoslav               232         15.03
+---------------------------------------------------------------+
|KRAJEVNA SKUPNOST PORTOROŽ                                     |
+---------------------------------------------------------------+
           Slavko Ivančić                   410         36.51
           Irena Dolinšek                   257         22.89
           Sergej Fikfak                    248         22.08
           Dragica Mekiš                    243         21.64
           Dušan Puh                        209         18.61
           Tatjana Kosovel                  202         17.99
+---------------------------------------------------------------+
|KRAJEVNA SKUPNOST LUCIJA                                       |
+---------------------------------------------------------------+
           Franko Fičur                     824         34.51
           Stanislava Premru                440         18.43
          Lovšin
           Patrik Ipavec                    349         14.61
           Onelio Bernetič                  333         13.94
           Mladen Škerbec                   311         13.02
           Bojan Troha                      296         12.40
+---------------------------------------------------------------+
|KRAJEVNA SKUPNOST SEČOVLJE                                     |
+---------------------------------------------------------------+
           Denis Fakin                      256         36.01
           Karlo Radovac                    115         16.17
           Aleksander Jelenič               102         14.35
           Ariana Buzleta                    93         13.08
           Isabel Petronio                   91         12.80
           Jerica Makorič Špelič             90         12.66
+---------------------------------------------------------------+
|KRAJEVNA SKUPNOST STRUNJAN                                     |
+---------------------------------------------------------------+
           Ingrid Šuber Maraspin             94         39.83
           Michele Trani                     78         33.05
           Gianfranco Giassi                 73         30.93
           Branko Trbižan                    68         28.81
+---------------------------------------------------------------+
|KRAJEVNA SKUPNOST SV. PETER                                    |
+---------------------------------------------------------------+
           Petra Špeh                        72         43.37
           Boštjan Debernardi                61         36.75
           Damjan Grbec                      56         33.73
           Rožana Špeh                       50         30.12
           Kristijan Prodan                  46         27.71
+---------------------------------------------------------------+
|KRAJEVNA SKUPNOST NOVA VAS                                     |
+---------------------------------------------------------------+
           Aljoša Pucer                      74         64.91
           Matej Prodan                      66         57.89
           Davor Kolenc                      52         45.61
           Anja Kolenc Forštnarič            48         42.11
           Bruno Peroša                      42         36.84
+---------------------------------------------------------------+
|KRAJEVNA SKUPNOST PADNA                                        |
+---------------------------------------------------------------+
           Robert Titan                      49         49.00
           Iztok Plahuta                     37         37.00
           Dean Grižon                       36         36.00
           Urška Stanič                      34         34.00
           Almir Rekić                       33         33.00
Piran, dne 8. oktobra 2014
Predsednica Občinske volilne komisije Piran
Selma Bobera-Stanovnik l.r.

AAA Zlata odličnost