Uradni list

Številka 72
Uradni list RS, št. 72/2014 z dne 10. 10. 2014
Uradni list

Uradni list RS, št. 72/2014 z dne 10. 10. 2014

Kazalo

2982. Razpis drugega kroga rednih volitev županov, stran 7941.

Na podlagi tretjega odstavka 107. člena zakona o lokalnih volitvah (Uradni list RS, št. 94/07 – ZLV-UPB3, 45/08 – ZLV-H) Državna volilna komisija
R A Z P I S U J E
drugi krog rednih volitev županov
I.
1. Na podlagi ugotovitev občinskih volilnih komisij o izidu glasovanja prvega kroga volitev županov občin, se razpisuje drugi krog rednih volitev županov v občinah, kjer v prvem krogu nihče izmed kandidatov za izvolitev ni dobil večine veljavnih glasov.
II.
2. Drugi krog se opravi izmed dveh kandidatov, ki sta v prvem krogu dobila največ glasov, in sicer za naslednje občine:
1. AJDOVŠČINA
1. TADEJ BEOČANIN
predlagatelj: Socialni demokrati – OO Ajdovščina
2. MARJAN POLJŠAK
predlagatelj: Občinski volilni zbor članov NSD
 
2. BELTINCI
1. MILAN KERMAN
predlagatelj: Janez Kovačič in skupina volivcev
2. DR. MATEJ GOMBOŠI
predlagatelj: Jožica Gomboši in skupina volivcev
 
3. BOROVNICA
1. ANDREJ OCEPEK
predlagatelj: OO SD Borovnica
2. BOJAN ČEBELA
predlagatelj: Andrej Klemenc in skupina občanov
 
4. BOVEC
1. DAVOR GAŠPERČIČ
predlagatelj: SDS – Slovenska demokratska stranka
2. VALTER MLEKUŽ
predlagatelj: SD – Socialni demokrati
 
5. BRDA
1. FRANC MUŽIČ
predlagatelj: Aleksandra Ušaj
2. JAN MIKLAVC
predlagatelj: SDS – Slovenska demokratska stranka
 
6. CERKNO
1. JURIJ KAVČIČ
predlagatelj: SLS – Slovenska ljudska stranka
2. MIRAN CIGLIČ
predlagatelj: Vojko Zidarič in skupina volivcev
 
7. DESTRNIK
1. VLADIMIR VINDIŠ
predlagatelj: SDS – Slovenska demokratska stranka
2. FRANC PUKŠIČ
predlagatelj: SLS – Slovenska ljudska stranka
 
8. DIVAČA
1. ALENKA ŠTRUCL DOVGAN
predlagatelj: Nataša Hreščak
2. IVAN KOVAČIČ
predlagatelj: Peter Škrlj
 
9. DOBJE
1. FRANC LESKOVŠEK
predlagatelj: SLS – Slovenska ljudska stranka
2. NATALIJA PLEMENITAŠ FUCHS
predlagatelj: Magdalena Doberšek in skupina volivcev
 
10. DOBREPOLJE
1. JANEZ PAVLIN
predlagatelj: Janez Pavlin in skupina volivcev
2. JOŽE PRIJATELJ
predlagatelj: Volilni zbor članstva OO SLS, Slovenska ljudska stranka
 
11. DOLENJSKE TOPLICE
1. JOŽE MUHIČ
predlagatelj: Ivan Longar in skupina volivcev
2. FRANC VOVK
predlagatelj: skupina volivcev
 
12. GORIŠNICA
1. JOŽEF KOKOT
predlagatelj: Slovenska ljudska stranka – IO 00 Gorišnica
2. SLAVKO VISENJAK
predlagatelj: Stanislav Vojsk in skupina volivcev-neodvisni
 
13. GORNJA RADGONA
1. ANTON KAMPUŠ
predlagatelj: SD – Socialni demokrati
2. STANKO ROJKO
predlagatelj: Robert Žinkovič in skupina volivcev
 
14. GORNJI GRAD
1. STANKO OGRADI
predlagatelj: Anton Bezovšek ml. in skupina volivcev
2. MIRAN UGOVŠEK
predlagatelj: Miran Ugovšek in skupina volivcev
 
15. GRAD
1. SILVO ŠARKANJ
predlagatelj: Stanko Recek in skupina volivcev
2. CVETKA FICKO
predlagatelj: Marjan Ficko in skupina volivcev
 
16. HOČE - SLIVNICA
1. MARKO SORŠAK
predlagatelj: Znamo.Zmoremo!Marko Soršak.
2. SREČKO HVAUC
predlagatelj: Srečko Hvauc in skupina volivcev
 
17. HRPELJE - KOZINA
1. SAŠA LIKAVEC SVETELŠEK
predlagatelj: SD – socialni demokrati
2. ZVONKO BENČIČ MIDRE
predlagatelj: Darij Boris Novak
 
18. ILIRSKA BISTRICA
1. EMIL ROJC
predlagatelj: SD – socialni demokrati
2. KRISTINA VALENČIČ
predlagatelj: Kristina Valenčič in skupina volivcev
 
19. IZOLA
1. IGOR KOLENC
predlagatelj: Zmagoslav Gačnik in skupina volivcev
2. BRANKO SIMONOVIČ
predlagatelj: DESUS – Demokratična stranka upokojencev Slovenije
 
20. JESENICE
1. TOMAŽ TOM MENCINGER
predlagatelj: SD – socialni demokrati
2. AHMED PAŠIĆ
predlagatelj: Matjaž Kaše in skupina volivcev,
 
21. KOBARID
1. DARJA HAUPTMAN
predlagatelj: Slovenska demokratska stranka, Slovenska ljudska stranka, Nova Slovenija krščanski demokrati
2. ROBERT KAVČIČ
predlagatelj: Matija Kavčič in skupina občanov
 
22. KOMEN
1. DANIJEL BOŽIČ
predlagatelj: Občinska konvencija OO ZZP Komen
2. MARKO BANDELLI
predlagatelj: Zbor članic in članov ZaAB Komen
 
23. KOMENDA
1. ŠTEFAN POJBIČ
predlagatelj: Igor Štebe in skupina volivcev
2. STANISLAV POGLAJEN
predlagatelj: Mirko Pogačar in skupina volivcev
 
24. KRANJ
1. BOŠTJAN TRILAR
predlagatelj: VZK – več za Kranj, stranka za lepšo prihodnost
2. MOHOR BOGATAJ
predlagatelj: SZNKS – Stranka za napredek krajevnih skupnosti
 
25. LENART
1. MAG. IVAN VOGRIN
predlagatelj: Denis Poštrak in skupina volivcev
2. MAG. JANEZ KRAMBERGER
predlagatelj: Stanka Ferš in skupina volivcev s podporo Slovenske ljudske stranke
 
26. LENDAVA
1. ANTON BALAŽEK
predlagatelj: Marija Unger in skupina volivcev
2. KORNELIJA BAŠA
predlagatelj: Igor Kulčar in skupina volivcev
 
27. LOG - DRAGOMER
1. MIRAN STANOVNIK
predlagatelj: Andrej Likar in skupina volivcev
2. BOŠTJAN RIGLER
predlagatelj: Branka Alič in skupina volivcev
 
28. LOŠKI POTOK
1. ALEKSANDER CAR
predlagatelj: Stanislav Mišič in skupina volivcev
2. IVAN BENČINA
predlagatelj: Janez Debeljak in skupina volivcev
 
29. LOVRENC NA POHORJU
1. JOŠKO MANFREDA
predlagatelj: SD – socialni demokrati
2. MARKO RAKOVNIK
predlagatelj: Anžej Bečan
 
30. MAKOLE
1. FRANC MAJCEN
predlagatelj: Katarina Doberšek in skupina volivcev
2. STANISLAV BRUMEC
predlagatelj: Alojz Gorčenko in skupina volivcev
 
31. MARIBOR
1. DR. ANDREJ FIŠTRAVEC
predlagatelj: Tone Partljič in skupina volivcev
2. FRANC KANGLER
predlagatelj: Županova lista
 
32. MIREN - KOSTANJEVICA
1. MAURICIJ HUMAR
predlagatelj: Zorko Budin in skupina volivcev
2. ZLATKO MARTIN MARUŠIČ
predlagatelj: Aleksander Zavadlav in skupina volivcev
 
33. MURSKA SOBOTA
1. ANTON ŠTIHEC
predlagatelj: Mestni odbor N.Si, Mestni odbor SDS, Simona Čopi in skupina volivcev
2. MAG. ALEKSANDER JEVŠEK
predlagatelj: SD – socialni demokrati
 
34. MUTA
1. MIRKO VOŠNER
predlagatelj: Neodvisna lista Mirka Vošnerja
2. DARKO SAHORNIK
predlagatelj: Lista Darka Sahornika – za Muto gre
 
35. NOVA GORICA
1. MATEJ ARČON
predlagatelj: Urša Žorž in skupina volivcev
2. LUKA MANOJLOVIĆ
predlagatelj: Ondina Manojlović – Juretič in skupina volivcev
 
36. NOVO MESTO
1. DR. MILENA KRAMAR ZUPAN
predlagatelj: Občinski odbor Socialnih Demokratov N. m. – SD, Zveza za Dolenjsko – ZzD, SLS, mestni odbor N. m.
2. GREGOR MACEDONI
predlagatelj: Boštjan Grobler in skupina volivcev
 
37. PIRAN
1. PETER BOSSMAN
predlagatelj: SD – socialni demokrati
2. SEBASTJAN JERETIČ
predlagatelj: Slovenija za vedno
 
38. POLJČANE
1. STANISLAV KOVAČIČ
predlagatelj: Stanislav Kovačič in skupina volivcev
2. TOMAŽ KOKOT
predlagatelj: SDS – Slovenska demokratska stranka
 
39. POSTOJNA
1. JERNEJ VERBIČ
predlagatelj: Boštjan Stegel in skupina volivcev
2. IGOR MARENTIČ
predlagatelj: Andrej Berginc in skupina volivcev
 
40. PTUJ
1. MIRAN SENČAR
predlagatelj: Miran Senčar in skupina volivcev, Lista Mirana Senčarja za Ptuj
2. DR. ŠTEFAN ČELAN
predlagatelj: Andreja Čelan in skupina volivcev
 
41. PUCONCI
1. ERNEST NEMEC
predlagatelj: SLS – Slovenska ljudska stranka
2. IVAN PINTARIČ
predlagatelj: SD – socialni demokrati
 
42. RADENCI
1. JANEZ RIHTARIČ
predlagatelj: SLS – Slovenska ljudska stranka
2. ROMAN LELJAK
predlagatelj: Dr. Ivan Rihtarič in skupina volivcev
 
43. RIBNICA
1. JOŽE LEVSTEK
predlagatelj: SDS – Slovenska demokratska stranka
2. MAG. ANDREJA ŠKRABEC
predlagatelj: Mateja Erjavec Lovšin in skupina volivcev
 
44. RUŠE
1. UROŠ RAZPET
predlagatelj: Tomaž Jurše in skupina volivcev
2. MAG. TRUDA PEPELNIK
predlagatelj: Ladislav Pepelnik in skupina volivcev
 
45. SEŽANA
1. DAVORIN TERČON
predlagatelj: Boris Hlačar in skupina volivcev
2. DAVID ŠKRABAR
predlagatelj: Marjan Masič in skupina volivcev
 
46. SVETI JURIJ OB ŠČAVNICI
1. ANTON SLANA
predlagatelj: Vinko Mlinarič in skupina volivk in volivcev
2. MIROSLAV PETROVIČ
predlagatelj: Ivan Fras in skupina volivcev
 
47. ŠENTILJ
1. MAG. ŠTEFAN ŽVAB
predlagatelj: Marko Branisel in skupina volivcev-Neodvisna lista Štefana Žvaba
2. ANDREJ KOREN
predlagatelj: Janko Pleteršek in skupina volivcev – Nestrankarska lista Andreja Korena
 
48. ŠENTJERNEJ
1. RADKO LUZAR
predlagatelj: Darko Homan in skupina volivcev
2. FRANC HUDOKLIN
predlagatelj: SLS – Slovenska ljudska stranka
 
49. ŠKOFJA LOKA
1. MIHA JEŠE
predlagatelj: Lea Leona Mlakar in skupina volivcev
2. METOD DI BATISTA
predlagatelj: Izvršilni odbor OO SLS Škofja Loka
 
50. TABOR
1. VILKO JAZBINŠEK
predlagatelj: SDS – Slovenska demokratska stranka
2. ANTON GROBLER
predlagatelj: SLS – Slovenska ljudska stranka
 
51. TRBOVLJE
1. JASNA GABRIČ
predlagatelj: Leana Tomič in skupina volivcev
2. MAG. BORUT DOLANC
predlagatelj: SDS – Slovenska demokratska stranka
52. TREBNJE
1. ŠPELA SMUK
predlagatelj: DROT
2. ALOJZIJ KASTELIC
predlagatelj: Županova lista – naprej
 
53. TRZIN
1. PETER LOŽAR
predlagatelj: Klavdija Tretjak in skupina volivcev
2. ROMEO PODLOGAR
predlagatelj: Miro Markič in skupina volivcev
 
54. TURNIŠČE
1. VESNA JERALA ZVER
predlagatelj: LDS – Liberalna demokracija Slovenije
2. ALENKA HORVAT
predlagatelj: Alenka Horvat s skupino volivcev
III.
Kot dan glasovanja se določi nedelja, 19. oktober 2014.
IV.
DVK je razpis drugega kroga volitev župana sprejela na podlagi 107. člena Zakona o lokalnih volitvah v sestavi: predsednik Anton Gašper Frantar in člani dr. Marko Kambič, Miroslav Pretnar ter namestniki članov Ksenija Vencelj, Aleš Vehar, Marija Leustek. Razpis je sprejela soglasno.
Št. 041-1/2014-776
Ljubljana, dne 9. oktobra 2014
Anton Gašper Frantar l.r.
Predsednik

AAA Zlata odličnost