Uradni list

Številka 54
Uradni list RS, št. 54/2009 z dne 13. 7. 2009
Uradni list

Uradni list RS, št. 54/2009 z dne 13. 7. 2009

Kazalo

2651. Sklep o potrditvi izvolitve poslank in poslancev iz Republike Slovenije v Evropski parlament, stran 7529.

Na podlagi prvega odstavka 23. člena Zakona o volitvah poslancev iz Republike Slovenije v Evropski parlament (Uradni list RS, št. 40/04 – uradno prečiščeno besedilo in 41/07 – ZVRK) in 112. člena Poslovnika državnega zbora (Uradni list RS, št. 92/07 – uradno prečiščeno besedilo) je Državni zbor na seji dne 9. julija 2009 sprejel
S K L E P
o potrditvi izvolitve poslank in poslancev iz Republike Slovenije v Evropski parlament
Ob upoštevanju poročila Državne volilne komisije z dne 22. 6. 2009 o delnem izidu glasovanja in delnem izidu volitev poslank in poslancev iz Republike Slovenije v Evropski parlament in poročila Državne volilne komisije z dne 8. 7. 2009 o delnem izidu naknadnih volitev poslancev iz Republike Slovenije v Evropski parlament ter ugotovitev izida volitev, ki so bile dne 7. junija 2009 Državni zbor potrjuje izvolitev naslednjih poslank in poslancev iz Republike Slovenije v Evropski parlament:
1. TANJA FAJON, roj. 9. 5. 1971, Ljubljana, Novo Polje c. VII/31 (z liste kandidatov: SOCIALNI DEMOKRATI);
2. dr. ROMANA JORDAN CIZELJ, roj. 8. 1. 1966, Radomlje, Rova Hrastičje 22 (z liste kandidatov: SLOVENSKA DEMOKRATSKA STRANKA – SDS);
3. JELKO KACIN, roj. 26. 11. 1955, Spodnja Besnica, Senožeti 21 (z liste kandidatov: LDS LIBERALNA DEMOKRACIJA SLOVENIJE);
4. ALOJZ PETERLE, roj. 5. 7. 1948, Ljubljana, Vodovodna 3a (z liste kandidatov: NOVA SLOVENIJA – KRŠČANSKA LJUDSKA STRANKA);
5. ZORAN THALER, roj 21. 1. 1962, Ljubljana, Slomškova 25 (z liste kandidatov: SOCIALNI DEMOKRATI);
6. IVO VAJGL, roj. 3. 3. 1943, Log pri Brezovici, Cesta Dolomitskega odreda 43 (z liste kandidatov: ZARES – nova politika);
7. dr. MILAN ZVER, roj. 25. 5. 1962, Janežovski vrh 37 (z liste kandidatov: SLOVENSKA DEMOKRATSKA STRANKA – SDS).
Št. 004-03/09-5/4, 004-03/09-6/4
Ljubljana, dne 9. julija 2009
EPA 465-V
EPA 496-V
Državni zbor
Republike Slovenije
dr. Pavel Gantar l.r.
Predsednik