Uradni list

Številka 3
Uradni list RS, št. 3/2008 z dne 11. 1. 2008
Uradni list

Uradni list RS, št. 3/2008 z dne 11. 1. 2008

Kazalo

101. Sklep o pričetku priprave občinskega prostorskega načrta Občine Hodoš, stran 212.

Na podlagi 46. člena Zakona o prostorskem načrtovanju (Uradni list RS, št. 33/07) in 29. člena Statuta Občine Hodoš (Uradni list RS, št. 136/06) je župan Občine Hodoš dne 24. 12. 2007 sprejel
S K L E P
o pričetku priprave občinskega prostorskega načrta Občine Hodoš
S tem sklepom župan Občine Hodoš določa začetek in način priprave Občinskega prostorskega načrta Občine Hodoš (v nadaljevanju: OPN).
1. Ocena stanja in razlogi za pripravo prostorskega načrta
Občina Hodoš je ob svojem nastanku leta 1999 prevzela veljavne prostorske akte bivše Občine Hodoš - Šalovci, katere del je bila.
Prostorski načrt Občine Hodoš bo kot temeljni občinski akt v strateškem delu določal cilje in izhodišča prostorskega razvoja občine, v izvedbenem delu pa podrobnejšo namensko rabo prostora z merili, pogoji in ukrepi za načrtovanje v prostoru ob upoštevanju varstvenih zahtev. Prostorski načrt bo nadomestil sedaj veljavne prostorske sestavine dolgoročnega in srednjeročnega plana Občine Murska Sobota za območje Občine Hodoš - Šalovci in prostorske ureditvene pogoje za območje občine.
Predvsem pa bodo v prostorskem načrtu ponovno preverjena poselitvena območja in predlagana ustreznejša razporeditev površin znotraj naselij. Poseben poudarek bo dan značilni razpršeni poselitvi območja turistične in gospodarske dejavnosti ter ostale dejavnosti, kot so večji kmetijski kompleksi in razpršene naselitve v vinorodnih območjih.
Priprava Prostorskega načrta občine je potrebna tudi zaradi uskladitve občinskih prostorskih dokumentov s prostorskimi dokumenti Republike Slovenije.
2. Način pridobitve strokovnih rešitev
Občinski prostorski načrt se bo pripravil na podlagi analize stanja prostora. Za načrtovane večje spremembe namenske rabe prostora bodo izdelane posebne strokovne podlage, s katerimi bodo utemeljeni predvideni posamezni posegi. Za večje posege se načrtujejo tudi variantne rešitve, za naselje Občine Hodoš pa morebiti tudi urbanistični načrt. Vse strokovne podlage se izdelajo v sklopu Prostorskega načrta.
3. Roki za pripravo prostorskega načrta
Postopek za pripravo in sprejem Občinskega prostorskega načrta se prične z objavo javnega razpisa in izborom pripravljalcev gradiv (za prostorski načrt in za okoljsko poročilo). Izbrani načrtovalec izdela osnutek prostorskega načrta v 120 dneh od začetka veljavnosti pogodbe. Osnutek prostorskega načrta občine posreduje na Ministrstvo za okolje in prostor, ki v 30 dneh pridobi smernice za načrtovanje od nosilcev urejanja prostora in upravljalcev javne gospodarske infrastrukture. Po pridobitvi smernic ministrstvo na pobudo občine izvede tudi postopek usklajevanja prostorskega načrta, če se ugotovi, da ta ni usklajen s pridobljenimi smernicami. Dopolnjen osnutek prostorskega načrta in okoljsko poročilo (če bo le-to potrebno) se javno razgrneta za najmanj 30 dni (predvidoma v aprilu 2008). Sledi sprejem stališč do predlogov in pripomb iz javne razgrnitve ter priprava dopolnjenega predloga prostorskega načrta in okoljskega poročila (mesec maj–junij 2008). Pridobivanje mnenj izvede ministrstvo v mesecu juniju. Obravnava in sprejem na Občinskem svetu Občine Hodoš je predvidena v mesecu juniju/juliju 2008, po predhodni potrditvi ministra in pridobitvi sklepa Vlade o usklajenosti.
4. Navedba nosilcev urejanja prostora
V postopku priprave in sprejemanja občinskega prostorskega načrta sodelujejo naslednji nosilci urejanja prostora in upravljalci javne gospodarske infrastrukture, ki izdelajo in posredujejo občini strokovne podlage razvoja ali varstva s svojega področja ter pripravijo smernice v skladu z 47. členom Zakona o prostorskem načrtovanju:
1. Ministrstvo za okolje in prostor, Direktorat za prostor, Urad za prostorski razvoj, Dunajska cesta 21, 1000 Ljubljana – področje prostorskega razvoja;
2. Ministrstvo za okolje in prostor, Direktorat za okolje, Dunajska cesta 48, 1000 Ljubljana – področje varstva okolja;
3. Ministrstvo za okolje in prostor, Agencija RS za okolje, Sektor za upravljanje z vodami, Vojkova 1/b, 1000 Ljubljana;
4. Zavod RS za varstvo narave, Območna enota Maribor, Pobreška cesta 20/a, 2000 Maribor;
5. Zavod RS za varstvo kulturne dediščine, območna enota Maribor, Slomškov trg 6, 2000 Maribor;
6. Ministrstvo za kulturo, Maistrov ulica 10, 1000 Ljubljana;
7. Ministrstvo za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano, Dunajska cesta 58, 1000 Ljubljana – področje kmetijstva;
8. Zavod za gozdove Slovenije, OE Murska Sobota, 9000 Murska Sobota;
9. Ministrstvo za gospodarstvo, Direktorat za notranji trg, Sektor za preskrbo in blagovne rezerve, Kotnikova 5, 1000 Ljubljana;
10. Ministrstvo za gospodarstvo, Direktorat za energijo, Kotnikova 5, 1000 Ljubljana;
11. Ministrstvo za promet, direkcija RS za ceste, Območje Murska Sobota, Lipovci 256/b, 9231 Beltinci;
12. Javna agencija za železniški promet RS, Kopitarjeva 5, 2000 Maribor;
13. Ministrstvo za promet, Direktorat za letalstvo, Langusova 4, 1000 Ljubljana;
14. Ministrstvo za obrambo, Direktorat za obrambne zadeve, sektor za civilno obrambo, Kardeljeva ploščad 25, 1000 Ljubljana;
15. Ministrstvo za obrambo, Uprava RS za ZiR, Kardeljeva ploščad 21, 1000 Ljubljana;
16. Ministrstvo za notranje zadeve, Policija, Štefanova 2, 1000 Ljubljana;
17. ELES,d.o.o., Hajdrihova 2, 1000 Ljubljana;
18. Elektro Maribor, Vetrinjska ulica 2, 2000 Maribor;
19. Geoplin, Cesta Ljubljanske brigade 1, 1000 Ljubljana;
20. Telekom Slovenije, Trg zmage 6, 9000 Murska Sobota.
Ta sklep začne veljati z dnem objave v Uradnem listu Republike Slovenije.
Št. 626/07-LS
Hodoš, dne 24. decembra 2007
Župan
Občine Hodoš
Ludvik Orban l.r.

AAA Zlata odličnost

Nastavitve piškotkov

Vaše trenutno stanje

Prikaži podrobnosti