Uradni list

Številka 52
Uradni list RS, št. 52/2003 z dne 3. 6. 2003
Uradni list

Uradni list RS, št. 52/2003 z dne 3. 6. 2003

Kazalo

2620. Pravilnik o merilih za določanje podaljšanega obratovalnega časa gostinskih obratov in kmetij, na katerih se opravlja gostinska dejavnost na območju Občine Šmartno pri Litiji, stran 6075.

V skladu z 12. členom zakona o gostinstvu (Uradni list RS, št. 1/95 in 40/99); 4. in 11. člena pravilnika o merilih za določitev obratovalnega časa gostinskih obratov in kmetij, na katerih se opravlja gostinska dejavnost (Uradni list RS, št. 78/99) ter 16. člena statuta Občine Šmartno pri Litiji (Uradni list RS, št. 33/03) je Občinski svet občine Šmartno pri Litiji na 4. redni seji z dne 7. 5. 2003 sprejel
P R A V I L N I K
o merilih za določanje podaljšanega obratovalnega časa gostinskih obratov in kmetij, na katerih se opravlja gostinska dejavnost na območju Občine Šmartno pri Litiji
I. SPLOŠNE DOLOČBE
1. člen
Ta pravilnik določa merila za določitev podaljšanega obratovalnega časa gostinskih obratov in kmetij, na katerih se opravlja gostinska dejavnost (v nadaljevanju: kmetij), na podlagi katerih občinska uprava izda soglasje.
2. člen
Gostinski obrat oziroma kmetija obratujeta v podaljšanem obratovalnem času, če obratujeta izven rednega obratovalnega časa, določenega v skladu s 3. in 4. členom pravilnika o merilih za določitev obratovalnega časa gostinskih obratov in kmetij, na katerih se opravlja gostinska dejavnost (Uradni list RS, št. 78/99).
3. člen
Gostinec oziroma kmet določi podaljšani obratovalni čas gostinskega obrata ali kmetije v skladu s svojimi poslovnimi interesi in ob upoštevanju določb tega pravilnika.
Če v okviru gostinskega obrata deluje več enot, ki samostojno opravljajo dejavnost, je dolžan gostinec prijaviti podaljšani obratovalni čas za vsako tako enoto posebej.
II. MERILA ZA IZDAJO SOGLASJA K PODALJŠANEMU OBRATOVALNEMU ČASU
4. člen
Pri odločanju o izdaji soglasja za podaljšani obratovalni čas gostinskega obrata oziroma kmetije, se upoštevajo naslednja merila:
– območje, kjer se gostinski obrat oziroma kmetija nahaja,
– vrsta gostinskega obrata in
– vključenost gostinskega obrata v kulturno-zabavno oziroma športno-rekreacijsko ponudbo.
Pred izdajo soglasja lahko opravi pooblaščeni delavec občinske uprave ogled gostinskega obrata oziroma kmetije in o tem napiše uradni zaznamek.
5. člen
Gostinski obrat oziroma kmetija v stanovanjskem naselju lahko obratuje v podaljšanem obratovalnem času glede na vrsto gostinskega obrata kot sledi:
– restavracije, gostilne, pizzerije, kavarne in kmetije; vsak dan med 5. in 6. uro zjutraj ter med 22. in 24. uro, razen petek in soboto med 5. in 6. uro zjutraj ter med 22. in 1. uro naslednjega dne,
– slaščičarne, okrepčevalnice, bari in vinotoči; vsak dan med 5. in 6. uro zjutraj ter med 22. in 24. uro, razen petek in soboto med 22. in 3. uro naslednjega dne,
– diskoteke in nočni bari (klubi) med 22. in 4. uro naslednjega dne.
6. člen
Gostinski obrat oziroma kmetija izven stanovanjskega naselja lahko obratuje v podaljšanem obratovalnem času glede na vrsto gostinskega obrata kot sledi:
– restavracije, gostilne, pizzerije, kavarne in kmetije; med 5. in 6. uro zjutraj ter med 22. in 2. uro naslednjega dne,
– slaščičarne, okrepčevalnice, bari in vinotoči; vsak dan med 5. in 6. uro zjutraj ter med 22. in 24. uro, razen petek in soboto med 22. in 3. uro naslednjega dne,
– diskoteke in nočni bari (klubi) med 22. in 4. uro naslednjega dne.
7. člen
Ne glede na določbe prejšnjih členov, se lahko obratovalni čas podaljša izjemoma do 5. ure naslednjega dne ob raznih prireditvah (plesi, veselice, revije,…) v primeru, ko gostinec oziroma kmet, ki organizira prireditev le to priglasi pri policijski postaji in pridobi vsa potrebna soglasja.
Gostinec oziroma kmet mora občinsko upravo zaprositi za podaljšanje obratovalnega časa najkasneje 5 dni pred prireditvijo, za vsako prireditev posebej vendar največ dva krat mesečno.
8. člen
Ne glede na že izdano soglasje k podaljšanemu obratovalnemu času sme gostinski obrat oziroma kmetija obratovati v dodatnem podaljšanem obratovalnem času ob raznih prireditvah (poroke, srečanja, praznovanje rojstnih dnevov, srečanja,…).
Za enkratno podaljšanje obratovalnega časa mora gostinec oziroma kmet najmanj 2 dni pred prireditvijo zaprositi za predhodno soglasje. Soglasje je vezano na točno določen datum in ne velja za druge dneve. Za izdajo soglasja lahko gostinec oziroma kmet zaprosi občinsko upravo mesečno.
Gostinec oziroma kmet je dolžan poskrbeti, da v dodatnem podaljšanem obratovalnem času zunanji obiskovalci nimajo vstopa v gostinski obrat oziroma kmetijo.
III. PRIJAVA RAZPOREDA OBRATOVALNEGA ČASA
9. člen
Gostinec oziroma kmet mora pri Občinski upravi občine Šmartno pri Litiji prijaviti razpored obratovalnega časa za svoj obrat na predpisanem obrazcu – Prijava razporeda obratovalnega časa najmanj 15 dni pred:
– začetkom novega koledarskega leta za naslednje leto,
– začetkom obratovanja,
– spremembo obratovalnega časa.
Ob prvi prijavi mora gostinec oziroma kmet priložiti fotokopijo odločbe o izpolnjevanju pogojev za opravljanje gostinske dejavnosti.
10. člen
V primeru, da so bile podane pisne pritožbe bližnjih sosedov oziroma so bile prijavljene kršitve javnega reda in miru, mora gostinec oziroma kmet za zahtevo upravnega organa, ki vodi postopek vlogi za prijavo podaljšanega obratovalnega časa poleg odločbe iz drugega odstavka prejšnjega člena priložiti še:
– mnenje krajevne skupnosti na območju katere se obrat nahaja,
– soglasje lastnika objekta, v katerem se obrat nahaja, če lastnik ni gostinec.
Izdano soglasje ne sme biti starejše od 30 dni.
11. člen
Če v postopku upravni organ ugotovi, da so upoštevane vse določbe pravilnika tako določeni razpored obratovalnega časa potrdi ter en izvod potrjenega razporeda najkasneje v 15 dneh od popolne vloge pošlje gostincu oziroma kmetu ter Statističnemu uradu Republike Slovenija, en izvod pa obdrži za svojo evidenco.
IV. PREKLIC SOGLASJA ZA OBRATOVANJE V PODALJŠANEM OBRATOVALNEM ČASU
12. člen
Občinska uprava lahko po uradni dolžnosti ali na zahtevo uradne osebe pristojne za nadzor nad izvajanjem določb tega pravilnika prekliče soglasje za obratovanje v podaljšanem obratovalnem času v primeru:
– ponavljajočih se kršitev javnega reda in miru v gostinskih obratih in kmetijah ter njihovi neposredni bližini,
– ponavljajočih se pisnih pritožb stanovalcev v bližnjih stanovanjskih objektih,
– večkratnega posredovanja s strani policije oziroma pristojnih inšpekcijskih organov.
V teh primerih je odvzeta možnost pridobitve soglasja k podaljšanemu obratovalnemu času za 6 mesecev, ki se šteje od dneva izdaje odločbe o odvzemu pravice do podaljšanega obratovalnega časa.
V primeru preklica izdanega soglasja k obratovanju gostinskega obrata oziroma kmetije v podaljšanem obratovalnem času, občinska uprava v odločbi določi ustrezno spremenjeni obratovalni čas. Pritožba zoper izdano odločbo ne zadrži njene izvršljivosti.
V. NADZOR
13. člen
Nadzor na uresničevanjem določb tega pravilnika opravljata pristojni tržni inšpekcijski organ in policija.
VI. PREHODNI DOLOČBI
14. člen
Gostinec oziroma kmet je dolžan obratovalni čas gostinskega obrata oziroma kmetije uskladiti z določbami tega pravilnika najkasneje tri mesece po uveljavitvi tega pravilnika.
15. člen
Za določbe o obratovalnem času, ki niso zajete v tem pravilniku, se uporabljajo določbe pravilnika o merilih za določitev obratovalnega časa gostinskih obratov in kmetij, na katerih se opravlja gostinska dejavnost (Uradni list RS, št. 78/99).
VII. KONČNA DOLOČBA
16. člen
Ta pravilnik začne veljati petnajsti dan po objavi v Uradnem listu Republike Slovenije.
Št. 307-27/2003
Šmartno pri Litiji, dne 7. maja 2003.
Župan
Občine
Šmartno pri Litiji
Milan Izlakar l. r.

AAA Zlata odličnost

Nastavitve piškotkov

Vaše trenutno stanje

Prikaži podrobnosti