Uradni list

Številka 59
Uradni list RS, št. 59/2001 z dne 19. 7. 2001
Uradni list

Uradni list RS, št. 59/2001 z dne 19. 7. 2001

Kazalo

3152. Seznam potrjenih domačih sort kmetijskih rastlin in tujih sort kmetijskih rastlin, za katere je bila dovoljena introdukcija v Republiki Sloveniji, ter udomačenih sort kmetijskih rastlin, za katere je dovoljen promet v Republiki Sloveniji, stran 6066.

Na podlagi 29. člena zakona o potrjevanju novih sort, dovolitvi introdukcije tujih sort in o varstvu sort kmetijskih in gozdnih rastlin (Uradni list SFRJ, št. 38/80 in 82/90 ter Uradni list RS, št. 86/98 – ZVNSR) ter v zvezi s 4. členom ustavnega zakona za izvedbo temeljne ustavne listine o samostojnosti in neodvisnosti Republike Slovenije (Uradni list RS, št. 1/91-I in 45/94) objavlja minister za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano
S E Z N A M
potrjenih domačih sort kmetijskih rastlin in tujih sort kmetijskih rastlin, za katere je bila dovoljena introdukcija v Republiki Sloveniji, ter udomačenih sort kmetijskih rastlin, za katere je dovoljen promet v Republiki Sloveniji
1. V seznam potrjenih domačih sort kmetijskih rastlin in tujih sort kmetijskih rastlin za katere je bila dovoljena introdukcija v Republiki Sloveniji, ter domačih in udomačenih sort kmetijskih rastlin, za katere je dovoljen promet v Republiki Sloveniji, so vpisane naslednje sorte:

Vrsta rastlin,

registrska

številka

sorte

Sorta

Leto vpisa

Žlahtnitelj*

Zastopnik*

 

1.1 ŽITO

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Avena sativa L.

 

 

 

 

Jari oves

 

 

 

 

AVS001

Alf

1996

218

253

AVS002

Euro

1996

223

13

AVS003

Expander

1996

223

13

AVS005

Leanda

1979

44

232

AVS006

Lord

1995

216

13

AVS007

Lorenz

1995

32

13

AVS008

Pram

1996

18

18

AVS009

Rajac

1987

49

 

AVS010

Slavuj

1990

49

 

AVS011

SL 8/84-4B

1999

216

232

AVS012

Valiant

1995

44

232

 

 

 

 

 

Fagopyrum esculentum (Moench)

 

 

 

Ajda

 

 

 

 

FAE001

Darina

1995

34

34

FAE002

Darja

1988

34

34

FAE003

Rana 60

1995

34

34

FAE004

Siva

1984

34

34

 

 

 

 

 

Hordeum vulgare L. (= H. distichon L. cv. distichon)

 

 

 

Jari dvovrstni ječmen

 

 

 

HVJ001

Astor

1991

198

232, 236

HVJ003

Berta

1995

216

232

HVJ004

Bonaire

1995

44

232

HVJ005

Britta

1999

237

13

HVJ006

Elisa

1996

223

13

HVJ007

Jaran

1983

198

236

HVJ009

Magda

1995

44

232

HVJ010

Marina

1996

218

253

HVJ023

Orthega

2000

218

232

HVJ016

OSK 5.76/8-90

2000

198

137

HVJ031

Roswitha

2000

216

232

HVJ012

Tina

1995

216

232

HVJ013

Trojanac

1986

47

 

HVJ014

Vihor

1991

160

135

 

 

 

* Polno ime in sedež žlahtnitelja oziroma zastopnika je v legendi, ki je sestavni del tega seznema (PRILOGA I)

Ozimni dvovrstni ječmen

 

 

 

HVO002

Astrid

1995

28

13

HVO003

Hanna

1998

32

13

HVO004

Igri

1995

216

232

HVO006

Mihael

1996

198

232, 236

HVO008

Rex

1990

198

232, 236

HVO029

Virgo

2001

266

13

 

 

 

 

 

Hordeum vulgare L. ssp. polystichum (Hall.) Schinz et Kell.

 

 

 

Ozimni večvrstni ječmen

 

 

 

HVO010

Antares

1985

112

13

HVO011

Copia

1995

226

13

HVO012

GA6A25

1998

97

13

HVO013

Gotic

1995

84

232

HVO014

Helga

1998

216

232

HVO015

Novosadski 313

1987

160

135

HVO035

Ornella

2001

31

134

HVO017

Plaisant

1996

97

13

HVO038

Toskana

2001

216

232

 

 

 

 

 

Panicum miliaceum L.

 

 

 

Proso

 

 

 

 

PAM001

Belo strniščno proso

1989

 

 

PAM002

Biserka

1991

160

135

PAM003

Kornberško proso = Kornberger Mittelfruhe Rispenhirse

1989

220

13

PAM004

Rumenka

1991

160

135

 

 

 

 

 

Secale cereale L.

 

 

 

 

Jara rž

 

 

 

 

SCJ001

Petkus

1989

218

232

 

 

 

 

 

Ozimna rž

 

 

 

 

SCO001

Danko = Dankowskie nowe

1979

62

232

SCO002

Eho-kurz

1989

223

13

SCO003

Elect

1999

223

13

SCO004

Halo

1989

218

232

SCO005

Marder

1996

218

232

SCO006

Tetraploidna okta

1967

34

34

SCO007

Tetraploidni petkus = Tero

1989

218

232

SCO008

Warko

1999

62

232

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

X Triticosecale Wittmack (= Triticum x Secale)

 

 

 

Ozimna tritikala

 

 

 

 

TXO001

Almo

1995

216

232

TXO002

Binova

1999

111

13

TXO003

Clercal

1986

112

13

TXO005

Rtanj

1989

47

 

 

 

 

 

 

Triticum aestivum L. emend. Fiori et Paol.

 

 

 

Jara pšenica

 

 

 

 

TAJ001

Egon

1996

223

13

TAJ012

Golin

2001

78

13

TAJ003

Leda

1986

47

 

TAJ014

Leguan

2001

231

232

TAJ013

Munk

2000

218

232

TAJ004

Nandu

1999

218

232

TAJ005

Nevesinjka

1991

160

135

TAJ008

Remus

1995

28

13

TAJ010

Vidovica

1986

29

236

 

 

 

 

 

Ozimna pšenica

 

 

 

 

TAO003

Adela

1999

29

236

TAO087

AG 5-96

2000

8

232

TAO001

Alena

1990

29

236

TAO002

Alidos

1999

237

13

TAO005

Ana

1988

198

232, 137

TAO006

Anita

1996

29

236

TAO007

Atlantis

1998

100

13

TAO057

Branka

1998

29

236

TAO010

Brutus

1998

216

232

TAO069

Celeia

2000

8

232

TAO011

Danica

1990

160

135

TAO012

Davorka

1996

29

236

TAO013

Demetra

1995

198

232, 236

TAO014

Dinka

1999

29

236

TAO015

Dolinka

1998

10

232

TAO016

Džerdanka

1986

198

232

TAO004

Enigma

1999

8

232

TAO017

Evropa 90

1990

160

135

TAO018

GK Ledava

1998

91

138

TAO019

GK Mura

1998

91

138

TAO020

GK Pinka

1995

91

138

TAO021

Hubertus

1995

216

232

TAO022

Justus

1995

216

232

TAO023

Kragujevčanka 56

1975

49

 

TAO024

Kraljevica

1985

47

 

TAO025

Krona

1996

8

232

TAO026

Lara

1996

8

232

TAO027

Lenta

1996

8

232

TAO029

Luna

1999

8

232

TAO030

Marija

1988

29

236

TAO031

Marina

1989

29

236

TAO032

Marinka

1968

136

136

TAO033

Mihelca

1995

29

236

TAO034

Mladenka

1996

29

236

TAO035

Murka

1998

10

232

TAO036

Olga

1996

29

236

TAO037

Pahulja

1988

47

 

TAO070

Petovia

2000

8

232

TAO040

Plodna

1996

29

236

TAO041

Pobeda

1990

160

135

TAO042

Profit

1995

220

13

TAO043

Proteinka

1990

160

135

TAO044

Renan

1998

112

13

TAO045

Reska

1996

18

18

TAO046

Rodna

1988

160

135

TAO048

Soissons

1995

84

232

TAO049

Srbijanka

1986

49

 

TAO050

Srpanjka

1989

198

134

TAO051

Studenica

1990

49

 

TAO053

Takovčanka

1990

49

 

TAO054

Tina

1996

29

236

TAO055

Toronto

1998

226

13

TAO056

Zagi 87

1988

187

 

TAO058

Zrinka

1988

187

 

TAO060

Žitarka

1985

198

232, 236

 

 

 

 

 

Triticum durum Desf.

 

 

 

Trda pšenica

 

 

 

 

TDJ001

Tina

1985

268

 

TDJ002

Toma

1988

268

 

TDJ003

Windur

1989

218

232

 

 

 

 

 

Triticum spelta L.

 

 

 

 

 Ozimna pira

 

 

 

 

TSO001

Ostro

1999

78

13

 

 

 

 

 

1.2 KORUZA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zea mays L.

 

 

 

 

Koruza

 

 

 

 

FAO 100

 

 

 

 

ZEA221

Achat

2000

145

143

ZEA001

Aura

1996

207

13

ZEA006

Aljaž = Bc 192

1995

29

236

ZEA002

Bc 133

1996

29

236

ZEA003

Bc 175

1986

29

236

ZEA005

Bc 191

1978

29

236

ZEA157

Bc 202

2000

29

236

ZEA007

Dk 196

1999

94

13

ZEA008

Impact

1997

145

143

ZEA009

Lj-180

1996

34

34

ZEA010

Rana 17

1996

29

236

ZEA011

Rana 19

1996

29

236

ZEA012

ZPTC 110

1988

116

146

ZEA013

ZPTC 150

1999

116

146

ZEA014

ZPTC 196

1980

116

146

ZEA015

ZPTC 198

1985

116

146

 

 

 

 

 

FAO 200

 

 

 

 

ZEA016

Alberta

1997

189

190

ZEA017

Bahia

1996

335

333

ZEA018

Banguy

1998

233

13

ZEA019

Bc 222

1990

29

236

ZEA020

Bc 278

1984

29

236

ZEA160

Bc 262

2000

29

236

ZEA023

Cesar

1999

335

333

ZEA241

Defi

2001

282

143

ZEA201

DK 210

2000

94

13

ZEA026

DK 250

1996

207

13

ZEA027

Elita

1998

189

190

ZEA028

ETA 272

1984

29

236

ZEA029

Etendard

1999

145

143

ZEA030

Fanion

1996

145

143

ZEA031

Galice

1998

145

143

ZEA032

Helga

1991

189

190

ZEA195

Junior 295

2000

56

232

ZEA022

Leon = Bc 288 B

1991

29

236

ZEA033

LG 22.44

1996

151

13

ZEA263

LG 22.75

2001

151

13

ZEA034

LG 22.76

1997

151

13

ZEA271

LG 22.99

2001

151

13

ZEA036

LJ 275 t

1973

34

34

ZEA038

Lotus

1996

233

13

ZEA039

Marlis

1995

54

13

ZEA040

Matilda

1996

189

190

ZEA289

Nairobi

2000

150

13

ZEA041

Nobilis

1996

54

13

ZEA042

Notoa

1998

335

333

ZEA043

NS 288

1987

160

135

ZEA044

NSSC 201

1985

160

135

ZEA046

OsSK 247

1978

198

232, 236

ZEA047

OsSK 282

1991

198

232, 236

ZEA396

PR38F26 = Adelfia

2000

189

190

ZEA385

PR38F70 = Benicia

2000

189

190

ZEA347

PR39K24

2001

189

190

ZEA381

PR39K38 = Valuta

2000

189

190

ZEA349

PR39N72

2001

189

190

ZEA350

PR39Z40

2001

189

190

ZEA048

ZPSC 299

1987

116

146

ZEA049

ZPTC 244

1991

116

146

ZEA050

ZPTC 256

1987

116

146

 

 

 

 

 

FAO 300

 

 

 

 

ZEA146

Anjou 292

2000

150

232

ZEA051

Anjou 305

1997

152

13

ZEA138

Anjou 400

2000

150

232

ZEA053

Artemis

1996

54

13

ZEA054

Bc 308 E

1990

29

236

ZEA056

Bc 318

1984

29

236

ZEA057

Bc 3786

1991

29

236

ZEA242

Chambord

2001

282

143

ZEA058

Clarica

1997

189

190

ZEA059

DK 300

1998

94

13

ZEA209

DK 312

2000

67

13

ZEA325

DK 314

2000

94

13

ZEA060

DK 371

1996

207

13

ZEA061

Domingo

1995

145

143

ZEA063

Fant 36

1991

29

236

ZEA064

Gaucho

1996

145

232

ZEA065

Gregor

1998

145

143

ZEA066

Hardis

1996

54

13

ZEA067

Jaspe

1996

150

13

ZEA218

Jordan

2001

151

13

ZEA186

Kanada

2000

335

333

ZEA188

Kincs

2000

335

333

ZEA220

Krib

2001

67

13

ZEA231

Laureat

2000

145

143

ZEA068

LG 22.98

1997

151

13

ZEA069

LG 23.06

1998

151

13

ZEA070

LG 23.10

1996

151

13

ZEA266

LG 23.80

2001

151

13

ZEA071

Medimurec 38

1987

29

236

ZEA244

Mesnil

2001

282

143

ZEA245

Moissac

2001

282

143

ZEA073

Monalisa

1998

189

190

ZEA074

Monessa

1998

189

190

ZEA075

Nandou

1998

233

13

ZEA240

Nicco

2001

282

143

ZEA076

NS 375

1991

160

135

ZEA077

Occitan

1998

335

333

ZEA300

Occitan Sumo

2000

335

333

ZEA078

OsSK 332

1990

198

236, 134

ZEA079

OsSK 382

1989

198

232, 236

ZEA080

Pactol

1998

335

333

ZEA292

Pactol Sumo

2000

335

333

ZEA081

Peso

1999

335

333

ZEA361

PR37H24

2001

189

190

ZEA082

PR37M81 = Reseda

1999

189

190

ZEA363

PR38A24

2001

189

190

ZEA388

PR38P05

2001

189

190

ZEA362

PR38T27

2001

189

190

ZEA246

Puli

2001

282

143

ZEA229

Queen

2000

145

143

ZEA083

Raissa

1995

189

190

ZEA084

Sze SC 361

1998

91

138

ZEA085

ZPSC 314

1991

116

146

ZEA086

ZPTC 349

1990

116

146

ZEA087

ZPTC 369

1990

116

146

 

 

 

 

 

FAO 400

 

 

 

 

ZEA276

Alidona

2000

150

13

ZEA147

Anjou 450

2000

150

232

ZEA088

Bc 408 B

1991

29

236

ZEA089

Bc 408 E

1987

29

236

ZEA090

Bc 462

1999

29

236

ZEA091

Bc 488 B

1991

29

236

ZEA094

Danella

1998

189

190

ZEA207

DK 475

2001

67

13

ZEA095

DK 493

1997

67

13

ZEA096

Evelina

1997

189

190

ZEA097

Furio

1995

335

333

ZEA299

Furio Sumo

2000

335

333

ZEA251

Garbure

2001

282

143

ZEA098

Jumbo 48

1996

29

236

ZEA099

LG 23.50

1995

151

13

ZEA275

LG 24.50

2000

150

13

ZEA102

Matea

1998

189

190

ZEA103

NS 420 = NSSC 420

1988

160

135

ZEA104

NSSC 444

1985

160

135

ZEA105

Primož

1999

29

236

ZEA390

PR37M34

2001

189

190

ZEA107

Stira

1996

189

190

ZEA108

ZPSC 415

1989

116

146

ZEA109

ZPTC 404

1987

116

146

ZEA110

ZPTC 489

1991

116

146

 

 

 

 

 

FAO 500

 

 

 

 

ZEA111

Bc 592

1985

29

236

ZEA112

BC 5982

1996

29

236

ZEA113

Coralba

1998

189

190

ZEA394

Eleonora

2000

189

190

ZEA115

Etalon

1996

335

333

ZEA228

Luce

2001

282

143

ZEA116

NS 514 = NSSC 514

1988

160

135

ZEA367

PR34A92

2001

189

190

ZEA119

ZPSC 539

1989

116

146

ZEA120

ZPSC 599

1990

116

146

 

 

 

 

 

FAO 600

 

 

 

 

ZEA121

Bc 66-61

1973

29

236

ZEA122

Bc 678

1989

29

236

ZEA127

Pregia

1999

189

190

ZEA397

Triana

2000

189

190

ZEA128

ZPSC 677 = ZPSC 607

1990

116

146

 

 

 

 

 

FAO 700

 

 

 

 

ZEA130

Bc 788

1978

29

236

ZEA131

ZPSC 704

1979

116

146

ZEA133

ZPSC 716

1988

116

146

ZEA134

ZPSC 734

1985

116

146

 

 

 

 

 

1.3 KRMNE RASTLINE

 

 

 

 

 

 

 

 

Agrostis canina L.

 

 

 

 

Pasja šopulja

 

 

 

 

AGC001

Avanta

1984

86

232

 

 

 

 

 

Agrostis gigantea (Roth) (= Agrostis alba L.)

 

 

 

Orjaška šopulja, bela šopulja

 

 

 

AGG001

Bela

1984

136

232

 

 

 

 

 

Agrostis stolonifera L.

 

 

 

Plazeča šopulja

 

 

 

 

AGS001

Kromi

1997

72

34

 

 

 

 

 

Agrostis tenuis Sibth. (= Agrostis capillaris L.)

 

 

 

Tankolistna šopulja, lasasta šopulja

 

 

 

AGT001

Allure

1984

86

232

AGT002

Highland

1984

175

 

AGT003

Frank

1999

45

232

AGT004

Golfin = Golf

1999

86

232

 

 

 

 

 

Alopecurus pratensis L.

 

 

 

Travniški lisičji rep

 

 

 

AOP001

Alko

1999

28

13

 

 

 

 

 

Arrhenatherum elatius (L.) P. Beauv. ex J.S. et K.B. Presl.

 

 

 

Visoka pahovka

 

 

 

 

ARE004

Arone

1999

225

13

ARE002

Sora

1984

136

232

ARE003

Wena

1989

205

232

 

 

 

 

 

Beta vulgaris L. ssp. vulgaris var. rapacea Koch.

 

 

 

Krmna pesa

 

 

 

 

BTR002

Brigadier

1979

126

232

BTR003

Kiwi

1997

145

143

BTR005

Ludbreška žuta

1998

9

232

BTR006

Monobomba

1998

126

3

BTR009

Peramono

1998

145

143

BTR011

Remlinger

1987

145

143

BTR012

Rossa mammouth

1989

53

 

BTR013

Zentaur

1987

154

232

 

 

 

 

 

Brassica napus L. var. napus (B. napus L. ssp. napus)

 

 

 

Krmna ogrščica

 

 

 

 

BRN001

Akela

1997

86

232

BRN006

Arista

2000

282

143

BRN003

Petranova

1988

218

 

BRN004

Starška = Starška krmna ogrščica

1989

137

 

 

 

 

 

 

Brassica oleracea L. convar. acephala (DC.) Alef. var. medullosa Thell.

 

 

Krmni ohrovt

 

 

 

 

BRM001

Grüner Angeliter = Zeleni angeliter

1973

17

 

BRM002

Maksimirski visoki

1987

29

236

 

 

 

 

 

Brassica napus L. ssp. rapifera Metzg.

 

 

 

(= Brassica napus L. var. napobrassica (L.) Rchb.)

 

 

 

Podzemna koleraba, kavla

 

 

 

BRI001

Bangholm = Bangholm wilby otofte, Purple king

1989

 

 

BRI002

Gransa

1982

224

232

BRI003

Hofmanova rumena = Hoffman's gelbe

1989

232

232

BRI004

Rumena maslena

1989

232

232

 

 

 

 

 

Brassica rapa L. var. silvestris (Lam.) Briggs

 

 

 

Krmna repica

 

 

 

 

BRL001

Perko PVH

1974

145

143

 

 

 

 

 

Brassica rapa L. var. rapa

 

 

 

Strniščna repa

 

 

 

 

BRP001

Kranjska okrogla

1989

232

232

BRP002

Kranjska podolgovata

1995

232

232

BRP003

Varaždinska repa

1989

 

 

 

 

 

 

 

Bromus L.

 

 

 

 

Stoklasa

 

 

 

 

BOM001

Lubro

1991

112

 

 

 

 

 

 

Cynosurus cristatus L.

 

 

 

Navadni pasji rep

 

 

 

 

CYC001

Cynora

1984

86

232

CYC002

Southland

2000

161

13

 

 

 

 

 

Cynodon dactylon (L.) Pers

 

 

 

Prstati pesjak

 

 

 

 

CYD001

Common

1984

86

232

 

 

 

 

 

Cichorium intybus L. var. sativus Bischoff

 

 

 

Krmni radič

 

 

 

 

CCS001

Magdeburški radič = Magdeburger

1989

232

232

 

 

 

 

 

Dactylis glomerata L.

 

 

 

Dactylis glomerata L.

 

 

 

Pasja trava

 

 

 

 

DAG001

Baraula

1979

26

232

DAG002

Fala

1979

243

232

DAG005

Kopa

1974

136

232

DAG006

Lidaglo

1997

71

232

DAG009

Tandem

2000

25

13

 

 

 

 

 

Daucus carota L. ssp. sativus (Hoffm.) Hayek (= D. carota L. ssp. sativus (Hoffm.) Arcang.

Krmno korenje

 

 

 

 

DAC001

Ljubljansko rumeno

1989

232

232

DAC002

Lobbericher = Jaune de Lobberich

1996

234

193

DAC003

Semor

1995

232

232

 

 

 

 

 

Festuca arundinacea Schreber

 

 

 

Trstikasta bilnica

 

 

 

 

FEA001

Arpa

1997

45

232

FEA002

Barcel

1997

26

232

FEA003

Cochise

1997

72

34

FEA004

Emperor

1999

86

232

FEA005

Finelawn 1

1997

72

34

FEX001

Hykor

2001

86

232

FEA007

Loka

1997

136

 

FEA008

Mustang

1999

86

232

FEA010

Ondine

1991

112

 

FEA011

Skarpa

1990

154

232

 

 

 

 

 

Festuca ovina L. spp. tenuifolia (Siebth.) Dum.

 

 

 

Tankolistna ovčja bilnica

 

 

 

FEO001

Mecklenburger

1984

167

232

FEO002

Pamela

1997

72

34

FEO003

Ridu

1997

72

34

FEO004

Serra

1999

86

232

FEO005

Spartan

1999

86

232

 

 

 

 

 

Festuca pratensis Huds.

 

 

 

Travniška bilnica

 

 

 

 

FEP001

Bartran

1997

26

232

FEP002

Belimo

1977

159

 

FEP003

Fiola

1997

86

232

FEP004

Jabelska

1989

136

232

FEP005

K-21

1986

46

 

FEP010

Laura

2000

72

34

FEP011

Leopard

2000

28

13

FEP006

Rožna

1997

34

34

FEP007

SK 6

1989

154

232

FEP008

Skra

1990

154

232

 

 

 

 

 

Festuca rubra L. ssp. fallax (Thuill.) Hayek (= F. rubra ssp. commutata )

 

 

Šopasta rdeča bilnica

 

 

 

FER001

Barfalla

1984

26

232

FER002

Koket

1984

159

232

FER003

Medina

1997

72

34

FER004

Menuet

1984

86

232

FER005

Napoli

1997

72

34

FER006

Southport

1999

86

232

FER007

Suzette

1997

72

34

FER008

Tamara

1997

72

34

FER009

Tatjana

1997

72

34

 

 

 

 

 

Festuca rubra L. ssp. vulgaris (Gaud.) Hayek

 

 

 

Rdeča bilnica

 

 

 

 

FER010

Jasna

1984

136

232

FER011

Echo

1997

72

34

FER012

Gondolin

1999

72

34

FER013

Kos

1974

107

232

FER014

Laxton

1997

72

34

FER015

Pernille

1997

72

34

FER016

Sonnet

1984

86

232

 

 

 

 

 

Lolium multiflorum Lam. (= L. multiflorum var. italicum (A. Br.) Beck.)

 

 

Mnogocvetna ljuljka

 

 

 

LOM001

Avance

1983

108

232

LOM002

Barmultra

1979

26

232

LOM003

Bartissimo

1997

26

232

LOM004

Barverdi

1997

26

232

LOM018

Bellem

2001

86

232

LOM019

Bofur

2000

72

34

LOM020

Danergo

2000

72

34

LOM007

Draga

1984

136

232

LOM008

Gordo

1997

86

232

LOM025

Laška

2001

136

136

LOM011

Lipo

1999

71

13

LOM012

Lolita

1984

178

232

LOM013

Lotos

1987

107

232

LOM014

Pollanum

1977

71

232

LOM015

Serenade

1997

126

3

LOM016

Tetraflorum

1977

86, 126

232, 3

LOM017

Vertyl

1997

207

3

 

 

 

 

 

Lolium x boucheanum Kunth (= Lolium x hybridum Hausskn.)

 

 

 

Oldenburška ljuljka, skrižana ljuljka

 

 

 

LOB001

Esga

1990

107

232

LOB002

Gazella

1998

71

232

LOB004

Gumpensteiner = Ligunda

2000

25

13

 

 

 

 

 

Lolium perenne L.

 

 

 

 

Trpežna (angleška) ljuljka

 

 

 

LOP001

Barlet

1995

26

232

LOP002

Barvestra

1979

26

232

LOP003

Bravo

1997

266

34

LOP015

Herbie

2000

159

121

LOP004

Ilirka

1974

136

232

LOP005

Juventus

1997

72

34

LOP006

Leonardo

1999

86

232

LOP016

Montando

2000

159

121

LOP008

Naki

1989

108

232

LOP028

Napoleon

2000

72

34

LOP030

Pimpernel

2000

72

34

LOP009

Sakini

1997

72

34

LOP010

Salem

1987

72

34

LOP011

Score

1997

72

34

LOP012

Sprinter

1984

72

34

LOP013

Taya

1997

72

34

LOP033

Tetramax

2000

72

34

LOP014

Tivoli

1997

72

232

LOP034

Trani

2000

72

34

 

 

 

 

 

Lotus corniculatus L.

 

 

 

Navadna nokota

 

 

 

 

LTC001

Bokor

1986

47

 

LTC002

Butmirka

1986

29

236

LTC004

Oberhaunstädter

1999

93

13

LTC006

Rocco

2001

86

232

LTC005

Zora

1986

47

 

 

 

 

 

 

Lupinus albus L.

 

 

 

 

Bela sladka lupina

 

 

 

 

LUA001

Nyirsegi

1990

64

 

 

 

 

 

 

Medicago sativa L. ssp. sativa

 

 

 

Lucerna

 

 

 

 

MES001

Bistra

1999

34

34

MES026

Daisy

2000

72

34

MES003

Derby

1991

26

232

MES004

Elga

1973

4

 

MES005

Europe

1977

84

232

MES009

Mirna

1986

29

236

MES011

NS-Slavija

1990

160

135

MES012

Orca

1977

43

 

MES014

Osiječanka 89

1990

198

232

MES015

Osiječka 11

1989

198

232

MES017

Osiječanka 88

1988

198

232

MES018

Osiječka 10

1989

198

232

MES019

Posavina

1991

29

236

MES020

Resis

1990

203

232

MES021

Sitel

1991

26

232

 

 

 

 

 

Phacelia tanacetifolia Benth.

 

 

 

Facelija

 

 

 

 

PHT001

Balo

1999

86

232

PHT002

Blanca

1984

86

232

PHT003

NS-Facelija

1984

160

135

 

 

 

 

 

Phleum pratense L.

 

 

 

Travniški mačji rep

 

 

 

PLP001

Bart

1979

26

232

PLP002

Bilbo

1997

72

34

PLP008

Comtal

2001

159

121

PLP003

Foka

1989

107

232

PLP004

Krim

1974

136

232

PLP005

Lirocco

1998

71

13

PLP007

Teno

1997

72

34

 

 

 

 

 

Pisum sativum L. (partim)

 

 

 

Krmni grah

 

 

 

 

PIK001

Ascona

1995

44

232

PIK002

Helia

1990

200

 

PIK003

Maja

1999

72

34

PIK004

Maksimirski bijeli

1987

29

236

PIK007

Poneka

1977

88

 

PIK008

Progreta

1988

204

 

PIK009

Sobel

1999

72

34

PIK010

Solara

1995

44

232

PIK011

Tara

1986

192

 

PIK012

Timo

1988

248

 

 

 

 

 

 

Poa annua L.

 

 

 

 

Enoletna latovka

 

 

 

 

POA001

Bokora

1984

212

232

 

 

 

 

 

Poa pratensis L.

 

 

 

 

Travniška latovka

 

 

 

 

POP001

Balin

1997

72

34

POP002

Beata

1987

119

232

POP003

Berbi

1977

167

232

POP004

Compact

1997

72

34

POP005

Conni

1997

72

34

POP006

Menina

1997

136

136

POP007

SK 46

1989

154

232

POP008

Slezanka

1999

86

232

POP009

Wembley

1997

72

34

 

 

 

 

 

Poa pratensis L. spp. angustifolia (L.) Hayek

 

 

 

Ozkolistna latovka

 

 

 

 

 POP010

Baron

1979

26

232

 

 

 

 

 

Poa trivialis L.

 

 

 

 

Navadna latovka

 

 

 

 

POT001

Dasas

1997

72

34

POT002

Polis

1984

126

3, 232

 

 

 

 

 

Raphanus sativus L. var. oleiformis Pers.

 

 

 

Oljna redkev

 

 

 

 

RAO005

Final

2001

86

232

RAO001

Radical

1999

86

232

RAO002

Rauola

1974

35

 

RAO003

Renova

1999

145

143

RAO004

Toro

1999

86

232

 

 

 

 

 

Sorghum sudanense Stapf.

 

 

 

Sudanska trava

 

 

 

 

SRS001

Piper

1989

264

 

SRS002

Savana

1989

265

 

SRS004

Susu

1997

86

232

 

 

 

 

 

Trifolium alexandrinum L.

 

 

 

Aleksandrijska detelja

 

 

 

TRA001

Lilibeo

1984

118

232

TRA002

Winner

2000

86

232

 

 

 

 

 

Trifolium incarnatum L.

 

 

 

Inkarnatka

 

 

 

 

TRI001

Inkara

1980

136

232

 

 

 

 

 

Trifolium pratense L.

 

 

 

Črna detelja

 

 

 

 

TRP002

Kvarta

1997

177

232

TRP005

Poljanka

1971

136

232

TRP012

Rajah

2000

72

34

TRP006

Reichersberger

1989

216

232

TRP007

Start

1982

178

232

TRP008

Temara

1984

81

232

TRP009

Ulka

1990

206

232

TRP010

Viola

1974

17

 

TRP011

Živa

1986

136

232

 

 

 

 

 

Trifolium hybridum L.

 

 

 

Švedska detelja, hibridna detelja

 

 

 

TRH002

Aurora

2001

40

13

TRH001

Hytra = Tetra

1984

248

232

 

 

 

 

 

Trifolium repens L.

 

 

 

Plazeča detelja, bela detelja

 

 

 

TRR004

Jura

2000

86

232

TRR001

Milka = Pajbjerg milka, Angeliter milka, Milka pajbjerg

1989

72

 

TRR005

Milkanova

2000

72

13

TRR002

Regal

1985

14

 

TRR003

Rivendel

1997

72

34

 

 

 

 

 

Trifolium resupinatum L.

 

 

 

Perzijska detelja, zasukanocvetna detelja

 

 

 

TRS001

Accadia

1984

86

232

 

 

 

 

 

Trisetum flavescens (L.) P. Beauv.

 

 

 

Rumenkasti ovsenec

 

 

 

TSF001

Trisett 51

1999

225

13

 

 

 

 

 

Vicia faba L.

 

 

 

 

Krmni bob

 

 

 

 

VFK001

Grot

1990

107

232

VFK002

Inovec

1986

241

232

VFK003

Kornberški = Kornberger Kleinkörnige

1989

220

 

VFK004

Soravi

1988

112

 

 

 

 

 

 

Vicia sativa L.

 

 

 

 

Navadna grašica

 

 

 

 

VIS005

Ebena

2000

86

232

VIS001

Jaga

1979

107

232

VIS004

Ovčepolska

1989

268

 

 

 

 

 

 

Vicia villosa Roth.

 

 

 

 

Kosmata ozimna grašica, kuštrava grašica

 

 

 

VIV001

Poppelsdorfer

1989

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1.4 VRTNINE

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Allium ascalonicum L. (= A. cepa L. var. ascalonicum Backer)

 

 

 

Šalotka

 

 

 

 

ALA001

Jersejska šalotka = Echalote de Jersey

1989

 

 

ALA003

Kozjanka

2000

232

232

ALA002

Pohorka

1996

232

232

 

 

 

 

 

Allium cepa L. var. cepa

 

 

 

Čebula

 

 

 

 

ALC001

Aldato (F1)

1996

213

232

ALC002

Autumn Keeper (F1)

1989

55

 

ALC003

Banko

1991

337

328

ALC004

Belokranjka

1984

34

232

ALC005

Braunschweiger = Brunswijker, Dunkelblutrote

1996

234

193

ALC006

Centurion (F1)

1996

30

11

ALC007

Daytona (F1)

1996

30

11

ALC008

Holandska rumena = Stuttgarter Riesen, Stuttgart, Giant, Stuttgart, Gigante di Stoccarda, Stuttgarter

1989

130

 

ALC009

Hyduro (F1)

1979

30

11

ALC010

Hygro (F1)

1979

30

11

ALC011

Hyper (F1)

1979

30

11

ALC012

Istrska rdeča = Istarski ljubičasti

1989

 

 

ALC013

Istrska rumena = Istarski žuti

1989

 

 

ALC015

Prizrenski = Domači pogačar, Kolačar

1989

 

 

ALC016

Pompei = Merveille de Pompei, Blanca de Pompei, Precocoissima di Pompei, Allervroegste Wonder

1989

65

 

ALC017

Ptujska rdeča

1989

232

232

ALC018

Radar

1996

30

11

ALC019

Red Baron

1997

30

11

ALC028

Sonesta

2001

337

328

ALC020

Srebrnjak junijski = Bianca di giugno, Giugnese, White Italian, Gros plat d'Italie, Blanca grande plato de Italia, Precoce

1989

65

 

ALC021

Srebrnjak majski = Bianca di maggio, Le Reine, Blanca de la Reina, Maggiaiola, Regina, Tres hatif de la Reine, Weisse Konigin, White Queen, White Kkoningin, Konigin, De la reina, The Qeeen

1989

232

232

ALC022

Sturon

1979

337

328

ALC027

Tamara

2001

30

11

ALC023

Tera

1996

232

232

ALC024

White Lisbon = Gros, Bianca di Lisbona, Blanc de Lisbona, Lissabon, Witte van Lisabon, Lisbona, Cipollotto bianco, Blanca de Lisboa

1989

 

 

ALC025

Žitavska rumena = Zittauer gelbe, Giant Zittau, Geant de Zittau, Zittauer, Zittauer Kaempe

1989

224

232

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Allium fistulosum L.

 

 

 

Zimski luk

 

 

 

 

ALF001

Parade

1996

30

11

 

 

 

 

 

Allium porrum L.

 

 

 

 

Por

 

 

 

 

ALP001

Alaska = Blauwgroene Winter, Libertas, Blaugrüner Winter, Bleu d'hiver, Bluegreen Winter

1989

 

 

ALP002

Ardea

1996

83

267

ALP003

Bandit

1996

30

11

ALP012

Blauwgroene Herfst = Tadorna

2000

83

267

ALP004

Derrick

1989

30

11

ALP005

Domaci dolgi = Starozagorski kamuš, Kamuš

1989

232

232

ALP006

Favorit

1990

268

 

ALP013

Herfstreuzen 3 = Firena

2000

83

267

ALP007

Jolant

1996

30

11

ALP008

Karentan = Carentan, Monstrueux de Carentan, Verde de Carentan

1989

232

232

ALP014

Lincoln

2001

30

11

ALP016

Longina

2001

337

328

ALP009

Lungo d'inverno 2 = D'hiver 2, Siegfried 2, Winterreuzen 2, Gigante d'inverno 2, Du Bouchet 2, S. Silvestro 2, Gigante de invierno 2, Yates Empire

1996

234

193

ALP010

Merlin

1996

30

11

ALP011

Slon = D'Elbeuf, Elefant, Olifant, Elefante, Elboeuf, Mostruoso di Elbeuf, Monstreux d'Elbeuf

1989

232

232

 

 

 

 

 

Allium sativum L. var. sativum

 

 

 

Česen

 

 

 

 

ALS001

Domači jari

1989

 

 

ALS002

Domači ozimni

1989

 

 

ALS003

Novosadski jari

1989

160

135

ALS004

Piros

1988

48

232

ALS005

Ptujski jesenski

1989

232

232

ALS006

Ptujski spomladanski

1989

232

232

ALS007

Sedef

1988

48

232

 

 

 

 

 

Allium schoenoprasum L.

 

 

 

Drobnjak

 

 

 

 

ALH001

Welta

1989

232

232

 

 

 

 

 

Apium graveolens L.

 

 

 

Belušna zelena - belilna zelena

 

 

 

APG001

Giant Pascal = Groene Pascal, Gigante Pascal, Verde Pascal, Pascal, Verde de Pascua, De Talos, Lleno de Pascua, Plein blanc Pascal

1989

210

 

APG002

Latham = Chatteris, Lathom Self Blanching

1989

162

 

APG003

Utah 52.70 = Tall Utah 52/70, Utah 5270 R, Tall Utah 5270 H, Tall Utah 5270 R

1989

184

 

 

 

 

 

 

Gomoljna zelena

 

 

 

 

APG004

Brilliant

1996

30

11

APG005

Diamant

1996

30

11

APG006

Dolvi

1979

42

 

APG007

Luna (F1)

1996

30

11

APG008

Nemona

1989

30

11

APG009

Praška = Prager Reuzen, Prager Riesen, Praški orijaš, Praški, De Cabeca, Gigante di Praga, Giant Prague, Gigante friulano Volltreffer

1989

204

 

APG012

Ibis

2000

130

267

APG013

Kojak

2000

130

267

 

 

 

 

 

Listna zelena

 

 

 

 

APG011

Navadna listna = Gewone Snij, Gewöhnliche Schnitt, A couper commun, Cutting Celery, Grove Struik, Lange Bos, Nunhemer Bos, Verde da taglio, Westlandse, A couper, Da taglio

1989

 

 

 

 

 

 

 

Asparagus officinalis L. var. officinalis

 

 

 

Vrtni beluš, špargelj

 

 

 

ASO001

Argenteuil = Precoce d'Argenteuil, Vroege van Argenteuil, Primaticcio d'Argenteuil

1989

232

232

ASO002

Braunschweiger = Roem van Braunswijk, Ruhm von Braunschweig

1989

224

232

ASO003

Mary Washington = Mary Washington-500W

1989

232

232

 

 

 

 

 

Beta vulgaris L. ssp. vulgaris var. vulgaris (= B. vulgaris var. conditiva Alef.)

 

Rdeča pesa

 

 

 

 

BTC001

Action (F1)

1996

30

11

BTC002

Bikor

1973

30

11

BTC013

Bikores

2000

30

11

BTC003

Cylindra

1996

232

232

BTC004

Detroit = De Detroit améliorée, Rote Kugel, Detroit dark red 2, Perfect 2, Tonda a globo, Globe, Globo rojo, Kogel, Perfect, Palla rossa, Good for All, Model Red Globe, Noire ronde hative

1989

232

232

BTC005

Egiptovska = D'Egypte, Egyptian Turnip Rooted, Noire d'Egypte, Paonazza d'Egitto, Ägyptische Plattrunde, Egyptische Platronde, Aplastada de Egipto, Egitto migliorata

1989

 

 

BTC006

Mobile

1996

30

11

BTC007

Nero

1996

213

232

BTC008

Pablo (F1)

1997

30

11

BTC009

Unik

1991

59

 

BTC010

Warrior (F1)

1996

52

232

BTC011

Wodan (F1)

1996

30

11

 

 

 

 

 

Beta vulgaris L. ssp. vulgaris var. cicla DC.

 

 

 

Mangold, blitva

 

 

 

 

BTV001

Bionda da taglio triestina = Biondissima di Trieste, Bionda da taglio, Blonde Gewone

1997

235

105

BTV002

Lukullus = Lucullus, Blonde frisée Lucullus, Lucullo

1989

 

 

BTV003

Srebrnolistni mangold = Srebrnolistna blitva, Large ribbed dark green, Verde a costa larga argentata, White silver, Zilver, Donkergroene Gladde Witribbige, Verde a costa bianca, Verde de penca blanca, Verte a carde blanche

1989

232

232

BTV004

Temnozeleni mangold = Grüner Schnitt, Groene Gewone, Liscia verde da taglio, Perpetual Spinach, Erbette, Da taglio foglia verde liscia, Verde da taglio, Verde de cortar

1989

 

 

 

 

 

 

 

Brassica oleracea L. ssp. oleracea L. convar. caulorapa (DC.) Alef. var. gongylodes L.

 

Kolerabica

 

 

 

 

BRY013

Avanti F1

2000

130

267

BRY001

Bocal (F1)

1997

83

267

BRY002

Delikates bela = Delikatess weisser, Delicatezza bianco, Delikatesse hvid, Delikatess Witte

1989

76

 

BRY003

Delikates modra = Delikatess blauer, Delicacy Purple, Delicatezza violetto, Delicadeza morada

1989

42

 

BRY004

Dunajska bela = White Vienna, Di Vienna bianco, Wener Witte, Early white Vienna, Green Vienna, Wiener hvid, Wiener weisser Glas, Witte van Wenen, Branco de Viena

1989

65

 

BRY005

Dunajska modra = Purple Vienna, Di Vienna violetto, Wener Blauwe, Early purple Vienna, Violet van Wenen, Roxo de Viena

1989

65

 

BRY006

Frühweiss

1986

224

232

BRY007

Goliat bela = Goliath Green

1989

65

 

BRY008

Kolpak (F1)

1989

30

11

BRY009

Komet (F1)

1989

30

11

BRY010

Korist (F1)

1996

30

11

BRY011

Superschmelz

1985

130

 

BRY012

Trero

1989

214

 

 

 

 

 

 

Brassica oleracea L. ssp. oleracea convar.acephala (DC.) Alef.

 

 

Kodrolistni ohrovt

 

 

 

 

BRH001

Kodrolistni = Halbhoher grüner Krauser, Halvhoj kruset, Vert demi-nain

1989

 

 

 

 

 

 

 

Brassica oleracea L. ssp. oleracea convar. botrytis (L.) Alef. var. botrytis L.

 

 

Cvetača

 

 

 

 

BRB002

Aprilex

1985

337

328

BRB003

Ardego (F1)

1996

83

267

BRB004

Arfak (F1)

1996

213

232

BRB005

Artemis (F1)

1996

21

193

BRB006

Baco (F1)

1996

213

232

BRB007

Coleman

1996

30

11

BRB029

Cortes

2001

337

328

BRB008

Erfurtska = Erfurter, Erfurt, D'Erfurt, Early snowball X, Erfurter Zwerg, Palla di neve X, Snowball X, Suprimax, Bola de nieve X, Palla di neve

1989

208

 

BRB009

Fargo (F1)

1996

30

11

BRB011

Fremont (F1)

1996

213

232

BRB012

Idol

1989

125

 

BRB013

Lateman

1996

30

11

BRB014

Malimba (F1)

1996

213

232

BRB015

Marchpast = Walcheren Winter 3, Armado abril

1989

238

 

BRB016

Master

1989

125

 

BRB032

Montano

2001

337

328

BRB017

Nautilus (F1)

1996

52

232

BRB018

Nedcha (F1)

1989

213

232

BRB019

Plana (F1)

1996

213

232

BRB020

Saphire

1991

101

232

BRB021

Shannon (F1)

1997

30

11

BRB022

Snežna kepa = Snowball A, Bola de nieve A

1989

208

 

BRB024

Tolmu (F1)

1987

125

 

BRB025

Torina

1996

30

11

BRB026

Ultra (F1)

1996

21

193

BRB027

White Ball

1991

337

328

BRB028

White Fox

1985

337

328

 

 

 

 

 

Brassica oleracea L. ssp. oleracea convar. botrytis (L.) Alef. var. italica Plenck

 

Brokoli

 

 

 

 

BRC001

Calabrese = Groene Calabrese, Verde calabrese, Vert Calabrais, Calabrais

1996

234

193

BRC002

Corvet (F1)

1987

213

232

BRC003

Fiesta (F1)

1997

30

11

BRC004

Kermit (F1)

1996

30

11

BRC005

Lord (F1)

1996

21

193

BRC007

Montop

2001

337

328

BRC006

Regilio (F1)

1997

83

267

 

 

 

 

 

Brassica oleracea L. ssp. oleracea convar. capitata (L.) Alef. var. capitata f. alba DC.

 

Belo zelje

 

 

 

 

BRA001

Alladin (F1)

1996

30

11

BRA002

Almanac (F1)

1996

30

11

BRA003

Amager = Amager hochstrunkig, Amager hoj

1989

 

 

BRA004

Atleta (F1)

1988

30

11

BRA005

Atria (F1)

1996

213

232

BRA006

Bartolo (F1)

1996

30

11

BRA007

Bravo (F1)

1996

52

232

BRA008

Brunšviško = Braunschweiger, Brunswijker, Brunswick, Brunswiger, Boston, De Brunswick, De Boston, Early Drumhead, Early flat Dutch

1989

 

 

BRA009

Carlton (F1)

1996

30

11

BRA010

Cecile (F1)

1996

30

11

BRA011

Delphi (F1)

1989

213

232

BRA012

Delus (F1)

1996

213

232

BRA013

Destiny (F1)

1996

30

11

BRA014

Ditmar = Gouden Akker, Dithmarscher Früher, Dithmarscher Treib, Golden Acre, Erste Oogst, Juni Riesen, Dithmarscher Forcing, Tidlig Ditmarsker, Alpha, June Giant, Primo, Acre d'or

1989

224

232

BRA015

Dumas (F1)

1996

213

232

BRA016

Emona