Uradni list

Številka 78
Uradni list RS, št. 78/2000 z dne 1. 9. 2000
Uradni list

Uradni list RS, št. 78/2000 z dne 1. 9. 2000

Kazalo

3623. Dopolnitev seznama potrjenih domačih sort kmetijskih rastlin in tujih sort kmetijskih rastlin, za katere je bila dovoljena introdukcija v Republiki Sloveniji, stran 9535.

Na podlagi 29. člena zakona o potrjevanju novih sort, dovolitvi introdukcije tujih sort in o varstvu sort kmetijskih rastlin (Uradni list SFRJ, št. 38/80 in 82/90) in v zvezi s 4. členom ustavnega zakona za izvedbo temeljne ustavne listine o samostojnosti in neodvisnosti Republike Slovenije (Uradni list RS, št. 1/91-I in 45/94) objavlja minister za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano
D O P O L N I T E V S E Z N A M A
potrjenih domačih sort kmetijskih rastlin in tujih sort kmetijskih rastlin, za katere je bila dovoljena introdukcija v Republiki Sloveniji
1. Seznam potrjenih domačih sort in tujih sort kmetijskih rastlin, za katere je bila dovoljena introdukcija v Republiki Sloveniji (Uradni list RS, št. 66/98 in 56/99), se dopolni z naslednjimi sortami:
-------------------------------------------------------------------------------
                                                    Firma oziroma Firma oziroma
Vrsta rastlin            Sorta              Leto    ime in sedež  ime in sedež
                                                    ustvarjalca   vložnika
                                                    sorte         zahteve vpisa
-------------------------------------------------------------------------------
1                        2                    3          4               5
--------------------------------------------------------------------------------

ŽITO

Jari ječmen
Hordeum vulgare L.       OSK5.76/8-90        2000        198            137
                         Orthega             2000        218            232
                         Roswitha            2000        216            232

Jara pšenica
Triticum aestivum L. emend. Fiori et Paol.
                         Munk                2000        218            232

Ozimna pšenica
                         Celea               2000          8            232
                         Petovia             2000          8            232
                         AG 5-96             2000          8            232

KORUZA

Koruza
Zea mays L.
                         ANJOU 400           2000        151            232
                         ANJOU 292           2000        151            232
                         ANJOU 450           2000        151            232
                         Bc 202              2000         29            232
                         BcEH 2752           2000         29            232
                         Kanada              2000        172            169
                         Kincs               2000        172            169
                         Junior 295          2000         56            232
                         DK 210              2000         94             13
                         DK 312              2000         67             13
                         Achat               2000        145            143
                         Queen               2000        145            143
                         Laureat             2000        145            143
                         LG 24.50            2000        151             13
                         Alidona             2000        151             13
                         Nairobi             2000        233             13
                         Pactol Sumo         2000        172            169
                         Furio Sumo          2000        172            169
                         Occitan Sumo        2000        172            169
                         DK 314              2000         94             13
                         PR39K38             2000        189            190
                         PR38F70             2000        189            190
                         Eleonora            2000        189            190
                         PR38F26             2000        189            190
                         Triana              2000        189            190

KRMNE RASTLINE

Krmna ogrščica
Brassica napus L. (partim)
                         Arista              2000        145            143

Navadni pasji rep
Cynosurus cristatus L.
                         Southland           2000        13

Pasja trava
Dactylis glomerata L.
                         Tandem              2000        25             13
Travniška bilnica
Festuca pratensis Hudson
                         Laura               2000        72             34
                         Leopard             2000        28             13

Oldenburška ljuljka, skrižana ljuljka
Lolium x boucheanum Kunth (Lolium x hybridum Hausskn.)
                         Gumpensteiner       2000        25             13

Mnogocvetna ljuljka
Lolium multiflorum Lam.
                         Bofur               2000        72             34
                         Danergo             2000        72             34

Trpežna (angleška) ljuljka
Lolium perenne L.
                         Herbie              2000        159            121
                         Montando            2000        159            121
                         Nepoleon            2000        72             34
                         Pimpernel           2000        72             34
                         Tetramax            2000        72             34
                         Trani               2000        72             34

Lucerna
Medicago sativa L.
                         Daisy               2000        72             34

Bela gorjušica
Sinapis alba L.
                         Amog                2000        257            13

Aleksandrijska detelja
Trifolium alexandrinum L.
                         Winner              2000        86             232

Črna detelja
Trifolium pratense L.
                         Rajah               2000        72             34

Plazeča detelja, bela detelja
Trifolium repens L.
                         Jura                2000        86             232
                         Milkanova           2000        72             13

Navadna grašica
Vicia sativa L.
                         Ebena               2000        86             232

KROMPIR

Krompir
Solanum tuberosum L.
                         Marco Polo          2000        66             261

VRTNINE
Šalotka
Allium ascalonicum L. (= A. cepa L. var. ascalonicum Backer)
                         Kozjanka            2000        232            232

Por
Allium porrum L.
               Blauwgroene Herfst - Tadorna  2000        83             267
                      Herfstreuzen 3-Firena  2000        83             267

Gomoljna zelena
Apium graveolens L.
                         Ibis                2000        83             267
                         Kojak               2000        83             267

Belo zelje
Brassica oleracea L. convar.
capitata (L.) Alef. var.
capitata L. f. alba DC.
                         Resistor            2000        171            110
                         Marathon            2000        171            110

Kolerabica
Brassica oleracea L. convar.
acephala (DC.) Alef. var.
gongylodes L
                         Avanti F1           2000        83             267

Rdeča pesa
Beta vulgaris L. ssp.
vulgaris var. conditiva
Alef.
                         Bikores             2000        30             11

Paprika
Capsicum annuum L. convar.
grossum (L.) Filov
                         Blondy F1           2000        171            110
                         Dolmy F1            2000        171            110

Endivija
Cichorium endivia L.
                         Ramaya              2000        83             267

Radič
Cichorium intybus L.
var. foliosum Hegi
                         Indigo              2000        30             11

Melona ali dinja
Cucumis melo L.
                         Templar             2000        171            110

Glavnata solata
Lactuca sativa L. convar.
sativa var. capitata L.
                         Aimee               2000        83             267
                         Batida              2000        83             267
                         Estafet             2000        83             267
                         Glaive              2000        83             267
                         Lobi                2000        83             267
                         Rosalie             2000        83             267
                         Bistra              2000        232            232

Paradižnik
Lycopersicon lycopersicum (L.)
Karsten ex Farwell
                         Belle F1            2000        83             267
                         Delfine F1          2000        171            110

INDUSTRIJSKE RASTLINE

Sladkorna pesa
Beta vulgaris L. ssp.
vulgarisvar. altissima Döll
BTA025                   Vesna               2000        282            253
BTA032                   Toscana             2000        283            253
BTA034                   Canaria             2000        282            253
BTA093                   Terano              2000        73             253

Konoplja
Cannabis sativa L.
CNS006                   Beniko              2000        118            240
CNS007                   Bialobrzeskie       2000        118            240
CNS008                   Juso-11             2000        284            240

Oljna buča
Cucurbita pepo L. var.oleifera
sin. var. citrulina (L.)
Greb. var. styriaca
CPS004                   Olivia              2000        160            134

-----------------------------------------------------------------------------
* Polno ime in sedež firme oziroma ustvarjalca sorte ter vložnika zahteve za
 potrditev oziroma za dovolitev introdukcije sorte je v legendi, ki je
sestavni del tega seznama (Priloga I)
2. Ta seznam začne veljati naslednji dan po objavi v Uradnem listu Republike Slovenije.
Št. 321-21-03-151/00
Ljubljana, dne 18. julija 2000.
Minister
za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano
Ciril Smrkolj l. r.
PRILOGA I

LEGENDA IMEN IN SEDEŽEV USTVARJALCEV SORTE TER VLOŽNIKOV ZAHTEV ZA POTRDITEV
OZIROMA ZA DOVOLITEV INTRODUKCIJE SORTE


-----------------------------------------------------------------------------
Koda  Polno ime
-----------------------------------------------------------------------------

8 Agrigenetics d.o.o., Sjenjak 13, 31000 Osijek, Hrvaška

11 Agroprogres, Slovenska cesta 5, 1000 Ljubljana, Slovenija

13 Agrosaat družba za zastopanje in trgovino d.o.o., Devova 5, 1000 Ljubljana,
Slovenija

29 BC Institut za oplemenjivanje i proizvodnju bilja, Trg Marka Marulića 5,
10000 Zagreb, Hrvaška

30 Bejo Zaden BV, P.O. Box 50, 1749 ZH Warmenhuizen, Nizozemska

56 CT Sjeme, Korčulanska 3e, 10000 Zagreb, Hrvaška

66 De ZPC, POB 385, 8901 BD Leeuwarden, Nizozemska

67 Dekalb Genetics Corporation, 3100 Sycamore Road, Dekalb, Illinois 60115, ZDA

73 Dr. Andreas Spanakakis Fa. Fr. Strube Saatzucht KG, PF 13 53, 38358
Schöningen, Nemčija

83 Enza Zaden B.V., Postbox 7, 1600 AA Enkhuizen, Nizozemska

94 GIE Sockalb, 18 rue de Séguret Saincric, 12033 Rodez Cedex 9, Francija

110 Hydro Slovenija d.o.o., Cankarjeva 3, 1000 Ljubljana

118 Institute of Natural Fibres, ul. Wojska Polskiego 71b, 60 630 Poznan,
Poljska

134 KK Kmetijstvo Ptuj, Muzejski trg 2, 2250 Ptuj, Slovenija

137 Kmetijski poskusni center Jable, Loka, Grajska 1, 1234 Mengeš, Slovenija

143 KWS Austria GmbH, Podružnica Ljubljana, Štrekljeva 9, 1000 Ljubljana,
Slovenija

145 KWS Kleinwanzlebener Saatzucht AG, Postfach 14 63, 37555 Einbeck, Nemčija

151 Limagrain Genetics SA. POB 115, 63230 Riom, Francija

160 Poljoprivredni fakultet, Naučni institut za ratarstvo i povrtarstvo,
M. Gorkog 30, 21000 Novi Sad, ZR Jugoslavija

169 Novartis d.o.o., Kržičeva 3, 1000 Ljubljana

171 Novartis Seeds B.V Vegetable & Flowers,Westeinde 62 / P.O. Box 2,
1600 AA Enkhuizen, Nizozemska

172 Novartis Seeds S.A., Field Crops, 12, chemin de l'Hobit,
31790 Saint Saint Sauveur, Francija

189 Pioneer Hi-Bred Int. Inc., 400 Locust str., Des Moines 9, Iowa 50308, ZDA

190 Pioneer Saaten Predstavništvo za Slovenijo, Markišavska 10, 9000 Murska
Sobota, Slovenija

198 Poljoprivredni institut Osijek, Ul. Svete Ane 82/A, 31000 Osijek, Hrvaška

216 Saatbau Linz GmbH, Schirmerstr. 19, 4021 Linz, Avstrija

218 Saatzucht F. von Lochow-Petkus GmbH, Postfach 11 97, 29296 Bergen, Nemčija

232 Semenarna Ljubljana proizvodnja in trgovina d.d., Dolenjska c. 242, 1000
Ljubljana, Slovenija

233 Semences Nickerson S.A., Z.I. Route de Saumur, 49160 Longue, Francija

240 SKZ Murska Sobota z.o.o., Markišavska 3, 9000 Murska Sobota, Slovenija

253 Tovarna sladkorja d.d., Opekarniška 4, 2270 Ormož, Slovenija

261 VMS d.o.o., Podsmreka 5a, 1356 Dobrova, Slovenija

267 Zeleni hit d.o.o., Savlje 90a, 1000 Ljubljana, Slovenija

282 KWS SAAT AG, Postfach 1463, 37555 Einbeck, Nemčija

284 Ukrainian Institute of Bast Crops, Lenin Street 45, 245130 Smy Region
Glukov, Ukrajina

-----------------------------------------------------------------------------