Uradni list

Številka 31
Uradni list RS, št. 31/1997 z dne 30. 5. 1997
Uradni list

Uradni list RS, št. 31/1997 z dne 30. 5. 1997

Kazalo

1740. Seznam potrjenih domačih sort kmetijskih rastlin in tujih sort kmetijskih rastlin, za katere je bila dovoljena introdukcija v Republiki Sloveniji, stran 2728.

Na podlagi 29. člena zakona o potrjevanju novih sort, dovolitvi introdukcije tujih sort in o varstvu sort kmetijskih rastlin (Uradni list SFRJ, št. 38/80 in 82/90) in v zvezi s 1. in 4. členom ustavnega zakona za izvedbo temeljne ustavne listine o samostojnosti in neodvisnosti Republike Slovenije (Uradni list RS, št. 1/91) objavlja minister za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano
S E Z N A M
potrjenih domačih sort kmetijskih rastlin in tujih sort kmetijskih rastlin, za katere je bila dovoljena introdukcija v Republiki Sloveniji
1. V register novih domačih sort in v evidenco tujih sort kmetijskih rastlin, za katere je bila dovoljena introdukcija v Republiki Sloveniji, so vpisane naslednje sorte:
--------------------------------------------------------------------------------
                                                      Firma oz.     Firma oz.
Vrsta rastlin              Sorta               Leto   ime in sedež  ime in sedež
                                               vpisa  ustvarjalca   vložnika
                                                      sorte         zahteve
                                                      (kratica)*    (kratica)*
--------------------------------------------------------------------------------
ŽITO
Avena sativa L.
Oves                       1. Alf              1996        bl         OR
                           2. Euro             1996        zs         Lv
                           3. Expander         1996        zs         Lv
                           4. Fl-mingsnova     1981        bl
                           5. Leanda           1979        rc         Ls
                           6. Lord             1995        ls         Lv
                           7. Lorenz           1995        obb        Lv
                           8. Pram             1996        Kt         Kt
                           9. Rajac            1987        kg
                           10. Slavuj          1990        kg
                           11. Valiant         1995        rc         Ls
Fagopyrum esculentum
Moench
Ajda                       1. Darina           1995        La         La
                           2. Darja            1988        La         La
                           3. Rana 60          1995        La         La
                           4. Siva             1984        La         La
Hordeum vulgare L.
(= H. distichon L. cv.
distichon)
Jari dvovrstni ječmen,
ječmen dvorednik
                           1. Astor            1991        oi         Ls
                           2. Berenice         1983        gi
                           3. Berta            1995        ls         Ls
                           4. Bonaire          1995        rc         Ls
                           5. Elisa            1996        zs         Lv
                           6. Jaran            1983        oi         Ls
                           7. Kraguj           1977        kg
                           8. Magda            1995        rc         Ls
                           9. Marina           1996        bl         OR
                           10. Novosadski 294  1980        ni
                           11. Tina            1995        ls         Ls
                           12. Trojanac        1986        zc
                           13. Vihor           1991        ni
Ozimni dvovrstni ječmen    1. Alpha            1983        gi
                           2. Astrid           1995        ma         Lv
                           3. Igri             1995        ls         Ls
                           4. Kristal          1982        zc
                           5. Mihael           1996        oi         Ls
                           6. Novosadski 293   1982        ni
                           7. Rex              1990        oi         Ls
                           8. Sladoran         1984        oi         Ls
Hordeum vulgare L. ssp.
polystichum (Hall.)
Schinz et Kell.
Ozimni večvrstni ječmen    1. Antares          1985        gi
                           2. Copia            1995        us         Lv
                           3. Gotic            1995        td         Ls
                           4. Novosadski 313   1987        ni
                           5. Novosadski 321   1988        ni
                           6. Partizan         1977        kg
                           7. Plaisant         1991        mg         Lv
                           8. Robur            1984        gi         Lv
                           9. Vega             1976        La         La
Panicum miliaceum L.
Proso                      1. Biserka          1991        ni
                           2. Rumenka          1991        ni
Secale cereale L.
Ozimna rž                  1. Danko =
                           Dankowskie Nowe     1979        rd
                           2. Eho-kurz         1989        zl
                           3. Marder           1996        bl         Ls
                           4. Tetraploidna
                           okta                1967        La         La
Triticale (sin.
x Triticosecale Wittmack)
(= Triticum x Secale)
Ozimna tritikala           1. Almo             1995        ls         Ls
                           2. Clercal          1986        gi         Lv
                           3. KG 20            1980        kg
                           4. Rtanj            1989        zc
Triticum aestivum L.
Jara pšenica               1. Egon             1996        zs         Lv
                           2. Goranka          1980        zž         Ls
                           3. Leda             1986        zc
                           4. Nevesinjka       1991        ni
                           5. Planinka         1980        zž         Ls
                           6. Ranka            1980        zc
                           7. Remus            1995        ma         Lv
                           8. Vesna            1980        zc
                           9. Vidovica         1986        zž         Ls
Ozimna pšenica             1. Alena            1990        zž         Ls
                           2. Ana              1988        oi         Ls
                           3. Anita            1996        zž         Ls
                           4. Balkan           1979        ni
                           5. Beogradjanka     1983        bp
                           6. Danica           1990        ni
                           7. Davorka          1996        zž         Ls
                           8. Demetra          1995        oi         Ls
                           9. Džerdanka        1986        oi         Ls
                           10. Evropa 90       1990        ni
                           11. GK Pinka        1995        tg         Lk
                           12. Hubertus        1995        ls         Ls
                           13. Italija         1989        ni
                           14. Justus          1995        ls         Ls
                           15. Kragujevčanka 56  1975      kg
                           16. Kraljevica      1985        zc
                           17. Krona           1996        ao         Ls
                           18. Lara            1996        ao         Ls
                           19. Lenta           1996        ao         Ls
                           20. Lonja           1980        zž         Ls
                           21. Marija          1988        zž         Ls
                           22. Marina          1989        zž         LS
                           23. Marinka         1968        Li
                           24. Mihelca         1995        zž         Ls
                           25. Mladenka        1996        zž         Ls
                           26. Olga            1996        zž         Ls
                           27. Pahulja         1988        zc
                           28. Partizanka      1973        ni
                           29. Pitoma          1983        vp
                           30. Plodna          1996        zž         Ls
                           31. Pobeda          1990        ni
                           32. Profit          1995        gs         Lv
                           33. Proteinka       1990        ni
                           34. Reska           1996        Kt         Kt
                           35. Rodna           1988        ni
                           36. Sana            1983        zž         Ls
                           37. Soissons        1995        td         Ls
                           38. Srbijanka       1986        kg
                           39. Srpanjka        1989        oi         Ls
                           40. Studenica       1990        kg
                           41. Super zlatna    1978        zž         Ls
                           42. Takovčanka      1990        kg
                           43. Tina            1996        zž         Ls
                           44. Zagi 87         1988        vp
                           45. Zrinka          1988        vp
                           46. Zvezda          1982        ni
                           47. Žitarka         1985        oi         Ls
Triticum durum Desf.
Trda pšenica               1. Tina             1985        si
                           2. Toma             1988        si
                           3. Windur           1989        bl         Ls
Zea mays L.
Koruza
FAO 100                    1. Aura             1996        rr         Lv
                           2. Bc 133           1996        zr         Ls
                           3. Bc 175           1986        zr         Ls
                           4. Bc 183           1977        zr         Ls
                           5. Bc 191           1978        zr         Ls
                           6. Bc 192           1995        zr         Ls
                           7. Impact           1997        ek         Ls
                           8. Lj-180           1996        La         La
                           9. Rana 17          1996        zr         Ls
                           10. Rana 19         1996        zr         Ls
                           11. ZPTC 110        1988        zp
                           12. ZPTC 196        1980        zp
                           13. ZPTC 198        1985        zp
FAO 200                    1. Alberta          1997        dp         Mp
                           2. Bahia            1996        bc         Lc
                           3. Bc 222           1990        zr         Ls
                           4. Bc 278           1984        zr         Ls
                           5. Bc 28-11         1973        zr         Ls
                           6. Bc 288 B         1991        zr         Ls
                           7. Dea              1984        dp         Mp
                           8. Dea Ht           1995        dp         Mp
                           9. DK 250           1996        rr         Lv
                           10. ETA 272         1984        zr         Ls
                           11. Fanion          1996        ek         Ls
                           12. Helga           1991        dp         Mp
                           13. LG 22.44        1996        rl         Lv
                           14. LG 22.76        1997        rl         Lv
                           15. Litra           1995        dp         Mp
                           16. LJ 275 t        1973        La         La
                           17. LJ 280          1976        La         La
                           18. Lotus           1996        ln         Lv
                           19. Marlis          1995        pc         Lv
                           20. Matilda         1996        dp         Mp
                           21. Nobilis         1996        pc         Lv
                           22. NS 288          1987        ni
                           23. NSSC 201        1985        ni
                           24. NSTWC 251       1984        ni
                           25. OsSK 247        1978        oi         Ls
                           26. OsSK 282        1991        oi         Ls
                           27. Polka           1995        dp         Mp
                           28. ZPSC 299        1987        zp
                           29. ZPTC 244        1991        zp
                           30. ZPTC 256        1987        zp
FAO 300                    1. Anjou 305        1997        bm         Lv
                           2. Artemis          1996        pc         Lv
                           3. Bc 308 E         1990        zr         Ls
                           4. Bc 312           1984        zr         Ls
                           5. Bc 318           1984        zr         Ls
                           6. Bc 3786          1991        zr         Ls
                           7. Clarica          1997        dp         Mp
                           8. DK 371           1996        rr         Lv
                           9. Domingo          1995        ek         Ls
                           10. Eva             1982        dp         Mp
                           11. Fant 36         1991        zr         Ls
                           12. Gaucho          1996        ek         Ls
                           13. Hardis          1996        pc         Lv
                           14. Jaspe           1996        sm         Lv
                           15. LG 22.98        1997        rl         Lv
                           16. LG 23.10        1996        rl         Lv
                           17. Međimurec 38    1987        zr         Ls
                           18. Mirna           1985        dp         Mp
                           19. NS 375          1991        ni
                           20. OsSK 332        1990        oi         Ls
                           21. OsSK 382        1989        oi         Ls
                           22. Raissa          1995        dp         Mp
                           23. Rozvita         1997        dp         Mp
                           24. ZPSC 314        1991        zp
                           25. ZPTC 349        1990        zp
                           26. ZPTC 369        1990        zp
FAO 400                    1. Bc 408 B         1991        zr         Ls
                           2. Bc 408 E         1987        zr         Ls
                           3. Bc 488 B         1991        zr         Ls
                           4. Bc 492           1986        zr         Ls
                           5. Carla            1990        dp         Mp
                           6. DK 493           1997        dd         Lv
                           7. Evelina          1997        dp         Mp
                           8. Furio            1995        bc         Lc
                           9. Jumbo 48         1996        zr         Ls
                           10. LG 23.50        1995        rl         Lv
                           11. Marista         1996        dp         Mp
                           12. NS 420
                           (NSSC 420)          1988        ni
                           13. NSSC 444        1985        ni
                           14. Stefania        1996        dp         Mp
                           15. Stira           1996        dp         Mp
                           16. ZPSC 415        1989        zp
                           17. ZPTC 404        1987        zp
                           18. ZPTC 489        1991        zp         Ls
FAO 500                    1. Bc 592           1985        zr         Ls
                           2. BC 5982          1996        zr         Ls
                           3. Dorado (Bc 588)  1982        zr         Ls
                           4. Etalon           1996        bc         Lc
                           5. NS 514
                           (NSSC 514)          1988        ni
                           6. Palma            1988        dp         Mp
                           7. Valeria          1989        dp         Mp
                           8. ZPSC 539         1989        zp
                           9. ZPSC 599         1990        zp
FAO 600                    1. Bc 66-61         1973        zr         Ls
                           2. Bc 678           1989        zr         Ls
                           3. Cecilia          1997        dp         Mp
                           4. Laura            1997        dp         Mp
                           5. Luana            1987        dp         Mp
                           6. NS 615           1987        ni
                           7. NSSC 606         1978        ni
                           8. NSSC 697         1984        ni
                           9. ZPSC 677
                           (ZPSC 607)          1990        zp
FAO 700                    1. Bc 723           1978        zr         Ls
                           2. Bc 788           1978        zr         Ls
                           3. Caterina         1996        dp         Mp
                           4. ZPSC 704         1979        zp
                           5. ZPSC 709 t       1982        zp
                           6. ZPSC 716         1988        zp
                           7. ZPSC 734         1985        zp
KRMNE RASTLINE
Agrostis canina L.
Pasja šopulja              1. Avanta           1984        kf         Ls
Agrostis gigantea (Roth)
(= Agrostis alba L.)
Orjaška šopulja,
bela šopulja               1. Bela             1984        Li         Ls
Agrostis stolonifera L.
Plazeča šopulja            1. Kromi            1997        sd         La
Agrostis tenuis Sibth.
(= Agrostis capillaris L.)
Tankolistna šopulja,       1. Allure           1984        kf         Ls
lasasta šopulja            2. Highland         1984        co
Alopecurus pratensis L.
Travniški lisičji rep      1. Dan              1974        tp         Ls
Arrhenatherum elatius
(L.) Beauv.
ex J. et C. Presl.
Visoka pahovka             1. K-12             1979        kc
                           2. Sora             1984        Li         Ls
Beta vulgaris L. ssp.
vulgaris var. rapacea
Koch. (= B. v. ssp.
rapacea (Koch.) Döll.
Krmna pesa                 1. Blanca           1982        ek         Ls
                           2. Brigadier        1979        kj         Ls, Ld
                           3. Kiwi             1997        ek         Ls
                           4. Kyros            1983        sd         La
                           5. Monorosa         1977        kj         Ld
                           6. Monoval          1977        rc         Ls
                           7. Polyfourra       1982        ek         Ls
                           8. Remlinger        1987        ek         Ls
                           9. Zentaur          1987        km         Ls
Brassica napus L. var.
napus (B. napus L. ssp.
napus)
Krmna ogrščica             1. Akela            1997        kf         Ls
                           2. NS Bikovo        1983        ni
                           3. Petranova        1988        bl
Brassica oleracea L.
convar. acephala (DC.)
Alef. var. medullosa Thell.
Krmni ohrovt               1. Grüner Angeliter
                           = Zeleni angeliter  1973        lp
                           2. Maksimirski
                           visoki              1987        zi         Ls
Brassica napus L. ssp.
rapifera Metzg.
(= Brassica napus L. var.
napobrassica (L.) Rchb.)
Podzemna koleraba, kavla   1. Gransa           1982        qm         Ls
Brassica rapa L.
var. silvestris
(Lam.) Briggs
Krmna repica               1. Perko PVH        1974        ek         Ls
Brassica rapa L.
var. rapa
Strniščna repa             1. Kranjska
                           podolgovata         1995        Ls         Ls
Bromus L.
Stoklasa                   1. Lubro            1991        gi
                           2. Manchar          1983        pw
Cynosurus cristatus L.
Navadni pasji rep          1. Cynora           1984        kf         Ls
Cynodon dactylon (L.)
Pers
Prstati pesjak             1. Common           1984        kf         Ls
Dactylis glomerata L.
Pasja trava                1. Baraula          1979        ob         Ls
                           2. Fala             1979        js         Ls
                           3. K-6              1976        kc
                           4. K-7              1976        kc
                           5. Kopa             1974        Li         Ls
                           6. Lidaglo          1997        ld         Ls
                           7. Modac            1977        vm
Daucus carota L. ssp.
sativus (Hoffm.)
Hayek (= D. carota L.
ssp. sativus (Hoffm.)
Arcang.
Krmno korenje              1. Semor            1995        Ls         Ls
Festuca arundinacea
Schreber
Trstikasta bilnica         1. Arpa             1997        tc         Ls
                           2. Barcel           1997        ob         Ls
                           3. Cochise          1997        sd         La
                           4. Finelawn 1       1997        sd         La
                           5. K-20             1982        kc
                           6. Loka             1997        Li         Ls
                           7. NS visoki
                           vijuk-10            1979        ni
                           8. Ondine           1991        gi
                           9. Skarpa           1990        km         Ls
Festuca ovina L. spp.
tenuifolia
(Siebth.) Dum.
Tankolistna ovčja bilnica  1. Mecklenburger    1984        bn         Ls
                           2. Pamela           1997        sd         La
                           3. Ridu             1997        sd         La
Festuca pratensis Huds.
Travniška bilnica          1. Bartran          1997        ob         Ls
                           2. Belimo           1977        vm
                           3. Fiola            1997        kf         Ls
                           4. K-21             1986        kc
                           5. Rožna            1997        La         La
                           6. Skra             1990        km         Ls
Festuca rubra L. ssp.
fallax (Thuill.)
Hayek (= F. rubra ssp.
commutata)
Šopasta rdeča bilnica      1. Barfalla         1984        ob         Ls
                           2. Koket            1984        vm         Ls
                           3. Medina           1997        sd         La
                           4. Menuet           1984        kf         Ls
                           5. Napoli           1997        sd         La
                           6. Suzette          1997        sd         La
                           7. Tamara           1997        sd         La
                           8. Tatjana          1997        sd         La
Festuca rubra L. ssp.
vulgaris (Gaud.) Hayek
Rdeča bilnica              1. Echo             1997        sd         La
                           2. Jasna            1984        Li         Ls
                           3. Kos              1974        sh         Ls
                           4. Laxton           1997        sd         La
                           5. Pernille         1997        sd         La
                           6. Sonnet           1984        kf         Ls
Lolium multiflorum Lam.
(= L. multiflorum var.
italicum (A. Br.) Beck.)
Mnogocvetna ljuljka        1. Avance           1983        sl         Ls
                           2. Barmultra        1979        ob         Ls
                           3. Bartissimo       1997        ob         Ls
                           4. Barverdi         1997        ob         Ls
                           5. Billion          1983        kh
                           6. Dilana           1977        dfl
                           7. Draga            1984        Li         Ls
                           8. Gordo            1997        kf         Ls
                           9. Gotra            1979        sh         Ls
                           10. K-13            1979        kc
                           11. Lolita          1984        to
                           12. Lotos           1987        sh         Ls
                           13. Pollanum        1977        ld
                           14. Serenade        1997        kj         Ld
                           15. Tetraflorum     1977        kf, kj     Ls, Ld
                           16. Vertyl          1997        rr         Ld
Lolium x beoucheanum
Kunth. (= Lolium x
hybridum Hausskn.) = L.
multiflorum x L. perenne
Oldenburška ljuljka,
skrižana ljuljka           1. Esga             1990        sh         Ls
Lolium perenne L.
Trpežna (angleška)
ljuljka                    1. Barlet           1995        ob         Ls
                           2. Barvestra        1979        ob         Ls
                           3. Bravo            1997        gz         La
                           4. Ilirka           1974        Li         Ls
                           5. Juventus         1997        sd         La
                           6. Marino           1973        rl
                           7. Sakini           1997        sd         La
                           8. Salem            1987        sd
                           9. Score            1997        sd         La
                           10. Sprinter        1984        sd
                           11. Taya            1997        sd         La
                           12. Tivoli          1997        sd         Ls
Lotus corniculatus L.
Navadna nokota             1. Bokor            1986        zc
                           2. Butmirka         1986        zi         Ls
                           3. Diana            1974        wr         Ls
                           4. Zora             1986        zc
Lupinus albus L.
Bela sladka lupina         1. Nyirsegi         1990        ny
Medicago lupulina L.
Hmeljna meteljka, osenica  1. Slapska          1984        wr         Ls
Medicago sativa L. ssp.
sativa
Lucerna                    1. Debarska         1982        si
                           2. Derby            1991        ob         Ls
                           3. Elga             1973        la
                           4. Europe           1977        td         Ls
                           5. K-22             1982        kc
                           6. K-23             1983        kc
                           7. Luna             1979        ga
                           8. Mirna            1986        zi         Ls
                           9. NS-Mediana
                           ZMS V               1980        ni
                           10. NS-Slavija      1990        ni
                           11. NS-Vršac
                           ZMS IV              1973        ni
                           12. Orca            1977        oc
                           13. Orchesienne     1980        la
                           14. Osiječanka 89   1990        oi         Ls
                           15. Osiječka 11     1989        oi         Ls
                           16. Osiječka 66     1970        oi         Ls
                           17. Osječanka 88    1988        oi         Ls
                           18. Osječka 10      1989        oi         Ls
                           19. Posavina        1991        oi         Ls
                           20. Resis           1990        op         Ls
                           21. Sitel           1991        ob         Ls
                           22. Slavonka        1980        oi         Ls
                           23. ZA-83           1984        zc
Melilotus alba Medik.
Bela medena detelja        1. Denta            1984        kf         Ls
Onobrychis viciifolia
Scop.
Navadna turška detelja,
esparzeta                  1. Makedonka        1982        si
Phacelia tanacetifolia
Benth.
Facelija                   1. Blanca           1984        kf         Ls
                           2. NS-Facelija      1984        ni
Phleum pratense L.
Travniški mačji rep        1. Bart             1979        ob         Ls
                           2. Bilbo            1997        sd         La
                           3. Krim             1974        Li         Ls
                           4. Pronto           1983        mn
                           5. Teno             1997        sd         La
Pisum sativum L. convar.
speciosum
(= Pisum arvense L.)
Krmni grah                 1. Maksimirski
                           bijeli              1987        zi         Ls
                           2. NS-Dunav         1977        ni
                           3. NS-Pionir        1977        ni
                           4. Poneka           1977        dfl
                           5. Tara             1986        na
Pisum sativum L. ssp.
sativum (Gov.) Lehm.
convar. sativum Alef.
Grah za suho zrnje         1. Ascona           1995        rc         Ls
                           2. Helia            1990        tp
                           3. Progreta         1988        spr
                           4. Solara           1995        rc         Ls
                           5. Timo             1988        sw
Poa annua L.
Enoletna latovka           1. Bokora           1984        wr         Ls
Poa nemoralis L.
Podlesna latovka           1. Novombra         1984        vm         Ls
Poa pratensis L.
Travniška latovka          1. Balin            1997        sd         La
                           2. Beata            1987        bi         Ls
                           3. Berbi            1977        bn         Ls
                           4. Compact          1997        sd         La
                           5. Coni             1997        sd         La
                           6. Menina           1997        Li
                           7. Wembley          1997        sd         La
Poa pratensis L. spp.
angustifolia (L.) Hayek
Ozkolistna latovka         1. Baron            1979        ob         Ls
Poa trivialis L.
Navadna latovka            1. Dasas            1997        sd         La
                           2. Polis            1984        kj         Ld, Ls
Raphanus sativus L. var.
oleiformis Pers.
Oljna redkev               1. Rauola           1974        lb
Sorghum sudanense Stapf.
Sudanska trava             1. Savana           1989        bp
                           2. Srem             1983        ni
                           3. Susu             1997        kf         Ls
                           4. Zora             1983        ni
Sorghum bicolor (L.)
Moench. (= Sorgum vulgare
Pers. partim. sin.
Andropogon sorghum (L.)
Bro.)
Krmni sirek                1. Novosadski
                           silosirak           1973        ni
                           2. Novosadski
                           šečerac             1973        ni
                           3. NS-džin          1983        ni
                           4. Sweet Sioux      1979        mc
Trifolium alexandrinum L.
Aleksandrijska detelja     1. Lilibelo         1984        pi         Ls
Trifolium incarnatum L.
Inkarnatka                 1. Inkara           1980        Li         Ls
Trifolium pratense L.
Črna detelja               1. K-17             1971        kc
                           2. Kvarta           1997        pos        Ls
                           3. Lero             1977        hn
                           4. Marino           1973        ms
                           5. Poljanka         1971        Li         Ls
                           6. Start            1982        to         Ls
                           7. Temara           1984        ze         Ls
                           8. Ulka             1990        lpr        Ls
                           9. Viola            1974        lp
                           10. Živa            1986        Li         Ls
Trifolium hybridum L.
Švedska detelja,
hibridna detelja           1. Hytra            1984        sw         Ls
Trifolium repens L.
Plazeča detelja,
bela detelja               1. Regal            1985        aa
                           2. Rivendel         1997        sd         La
Trifolium resupinatum L.
Perzijska detelja,
zasukanocvetna detelja     1. Accadia          1984        kf         Ls
Vicia faba L.
Krmni bob                  1. Grot             1990        sh         Ls
                           2. Inovec           1986        hs         Ls
                           3. Soravi           1988        gi
Vicia pannonica Crantz
Panonska grašica           1. NS Panonika      1979        ni
Vicia sativa L.
Navadna grašica            1. Jaga             1979        sh         Ls
                           2. NS Beograd       1970        ni
                           3. NS Sirmium       1979        ni
Vicia villosa Roth.
Kosmata ozimna grašica,
kuštrava grašica           1. NS-violeta       1979        ni
KROMPIR
Solanum tuberosum L.
Krompir                    1. Adora            1997        eh         Ld
                           2. Agria            1995        ea         Ls
                           3. Arinda           1995        ea         Ls
                           4. Arkula           1990        kmc        Dv
                           5. Asterix          1996        lz         Dv
                           6. Ausonia          1995        ea         Ls
                           7. Bright           1997        rc         Ls
                           8. Carlingford      1995        cp         Kk
                           9. Cleopatra        1988        lz         Dv
                           10. Concorde        1995        ea         Ls
                           11. Cornado         1996        ea         Ls
                           12. Cosmos          1995        ea         Ls
                           13. Cvetnik         1964        Li         Ls
                           14. Dobrin          1964        Li         Ls
                           15. Eba             1973        ea         Ls
                           16. Edzina          1967        lz         Ls
                           17. Escort          1997        ea         Ls
                           18. Felsina         1997        eh         Ld
                           19. Fianna          1995        ea         Ls
                           20. Frisia          1996        lz         Dv
                           21. Igor            1970        Li         Ls
                           22. Jaerla          1971        lz         Dv
                           23. Jaka            1979        Li         Ls
                           24. Jana            1973        Li         Ls
                           25. Jemseg          1997        fc         Kk
                           26. Karin           1990        ks
                           27. Kondor          1995        ea         Ls
                           28. Kresnik         1989        Li         Ls
                           29. Krostar         1990        hb
                           30. Maris Bard      1995        cp         Ls
                           31. Meta            1979        Li         Ls
                           32. Minerva         1997        ed         Va
                           33. Mirakel         1997        kmc        Dv
                           34. Navan           1997        cp         Kk
                           35. Nikita          1997        ea         Ls
                           36. Ostara          1973        ho
                           37. Primura         1970        hm
                           38. Resy            1973        ea         Ls
                           39. Romano          1995        ea         Ls
                           40. Sante           1995        ea         Ls
                           41. Tone            1988        Li         Ls
                           42. Ukama           1986        lz         Dv
                           43. Ulster Sceptre  1983        gc
                           44. Vesna           1970        Li         Ls
INDUSTRIJSKE RASTLINE
Beta vulgaris L. ssp.
vulgaris var. altissima
Döll.
Sladkorna pesa             1. Alto             1984        s          OR
                           2. Astro            1997        s          OR
                           3. Cermo            1989        s          OR
                           4. Emma             1997        lhs        OR
                           5. Flora            1990        lhs        OR
                           6. Gina             1997        ek         OR
                           7. Kristall         1997        wm         OR
                           8. Marika           1991        ek         OR
                           9. Medea            1997        vk         OR
                           10. Monofort        1975        kh         OR
                           11. Novadima        1983        nd         OR
                           12. NS HY 11        1986        ni         OR
                           13. Os Ana          1991        oi         OR
                           14. Perla-KWY937    1983        ek         OR
                           15. Prisma          1990        hd         OR
                           16. Rizofort        1989        kh         OR
                           17. Romea           1997        s          OR
                           18. Sirius          1991        s          OR
                           19. Tip-top         1996        kh         OR
                           20. Univers         1997        kh         OR
                           21. Zita            1997        ek         OR
Brassica napus L. ssp.
oleifera
(Metzg.) Sinsk.
Oljna ogrščica, ozimna     1. Bienvenu         1988        lc
                           2. Danica           1990        zu         Ls
                           3. Darmor           1988        lc
                           4. Jet neuf         1983        lc
                           5. Tandem           1988        lc
                           6. Zora             1990        zu         Ls
Cannabis sativa L.
Konoplja                   1. Kompolti
                           hibrid TC           1991        ko
                           2. Kompolti
                           kender              1982        ko
                           3. Kompolti
                           sarga szru          1990        ko
                           4. Unico-B          1982        ko
Cucurbita pepo L. var.
ovifera sin.
var. citrulina (L.) Greb.
var. styriaca
Oljna buča                 1. Gleisdorfer
                           Ölkurbis            1986        gs
                           2. Slovenska
                           golica              1974        Ls         Ls
                           3. Wies 371         1986        wl
Glycine max (L.) Merril
Soja                       1. Ana              1990        zm
                           2. Dubravka         1988        zu         Ls
                           3. Evans            1987        su
                           4. Gordana          1987        zb
                           5. Ljubica          1976        zb
                           6. Marija           1984        zb
                           7. Mirna            1991        oi         Ls
                           8. Mura             1986        oi         Ls
                           9. Neretva          1991        oi         Ls
                           10. S-0990          1986        mn
                           11. Slavonka        1988        zb
                           12. Tina            1988        zb
                           13. Una             1988        oi         Ls
                           14. Zvijezda        1978        zm
Helianthus annuus L.
Sončnica                   1. NS-H-26-RM       1982        ni         Ls
                           2. NS-H -15         1984        ni         Ls
                           3. Osječanin        1985        oi         Ls
                           4. Sorem 80         1983        fu
                           5. Zg-31            1988        zb
                           6. Zg-64            1988        zb
                           7. Zg-54            1989        zb
                           8. Viki             1989        sg
Helianthus tuberosus L.
Topinambur, laška repa     1. Bianka           1985        mu
                           2. Violet
                           de Rennes           1985        re
Humulus lupulus L.
Hmelj                      1. Ahil             1971        ŽI         ŽI
                           2. Apolon           1971        ŽI         ŽI
                           3. Atlas            1971        ŽI         ŽI
                           4. Aurora           1971        ŽI         ŽI
                           5. Blisk            1979        ŽI         ŽI
                           6. Bobek            1979        ŽI         ŽI
                           7. Buket            1979        ŽI         ŽI
                           8. Cekin            1990        ŽI         ŽI
                           9. Celeia           1990        ŽI         ŽI
                           10. Cerera          1990        ŽI         ŽI
                           11. Cicero          1990        ŽI         ŽI
Linum usitatissimum L.
Navadni lan                1. Belinka          1988        rc
                           2. Natasja          1979        lz
                           3. Regina           1991        rc
Nicotiana tabacum L.
Tobak                      1. DH 10            1991        zd
                           2. Jaka MD-80       1991        bce
                           3. Podravina        1973        zd
                           4. Suhum 959        1991        kd
Papaver somniferum L.
Vrtni mak                  1. Marianne         1989        kh
Ricinus communis L.
Ricinus                    1. Novosadski 2     1964        ni
Sinapis alba L.
Bela gorjušica             1. Budakalaszi
                           sarga               1989        bg
                           2. Emergo           1990        sz
                           3. Serval           1990        kh
Sorgum vulgare Pers.
var. technicum
(Korn.) Snowden
Sirek za metle             1. Jantar           1987        bp
                           2. Jumak            1987        bp
VRTNINE
Allium ascalonicum L.
(= A. cepa L. var.
ascalonicum Backer)
Šalotka                    1. Pohorka          1996        Ls         Ls
Allium cepa L. var. cepa
Čebula                     1. Aldato (F1)      1996        er         Ls
                           2. Banko            1991        es
                           3. Belokranjka      1984        La         Ls
                           4. Bučinski S-85    1986        si
                           5. Centurion (F1)   1996        wb         Lp
                           6. Daytona (F1)     1996        wb         Lp
                           7. Hyduro (F1)      1979        wb         Lp
                           8. Hygro (F1)       1979        wb         Lp
                           9. Hyper (F1)       1979        wb         Lp
                           10. Jaseniška
                           rdeča = Jasenički
                           crveni              1983        spi        Ls
                           11. Jaseniška
                           rumena = Jasenički
                           žuti                1983        spi        Ls
                           12. Jugo 88         1989        si
                           13. Kupusinski
                           jabolčar
                           = Kupusinski
                           jabučar             1980        ni
                           14. Radar           1996        wb         Lp
                           15. Red baron       1997        wb         Lp
                           16. Sidra           1989        si
                           17. Srebrnjak
                           skopski             1984        si
                           18. Sturon          1979        es
                           19. Tera            1996        Ls         Ls
Allium fistulosum L.
Zimski luk                 1. Parade           1996        wb         Lp
Allium porrum L.
Por                        1. Ardea            1996        ee         Lz
                           2. Bandit
                           = Blauwgroene
                           Winter              1996        wb         Lp
                           3. Favorit          1990        si
                           4. Jolant           1996        wb         Lp
                           5. Merlin
                           = Ekkehard,         1996        wb         Lp
                           Franse Zomer 3
Allium sativum L. var.
sativum
Česen                      1. Piros            1988        spi        Ls
                           2. Sedef            1988        spi        Ls
Apium graveolens L. var.
rapaceum
(Mill.) Gaudich
Gomoljna zelena            1. Brilliant        1996        wb         Lp
                           2. Diamant          1996        wb         Lp
                           3. Dolvi            1979        lü
                           4. Luna (F1)        1996        wb         Lp
                           5. Volltreffer      1982        qm         Ls
Beta vulgaris L. ssp.
vulgaris var. vulgaris
(= B. vulgaris var.
conditiva Alef.)
Rdeča pesa                 1. Action (F1)      1996        wb         Lp
                           2. Bikor            1973        wb         Lp
                           3. Mobile           1996        wb         Lp
                           4. Nero             1996        er         Ls
                           5. Pablo (F1)       1997        wb         Lp
                           6. Unik             1991        od
                           7. Warior (F1)      1996        bcs        Ls
                           8. Wodan (F1)       1996        wb         Lp
Brassica oleracea L.
ssp. oleracea L.
convar. caulorapa (DC.)
Alef.
Kolerabica                1. Bocal (F1)        1997        ee         Lz
                          2. Frühweiss         1986        qm         Ls
                          3. Korist (F1)       1996        wb         Lp
                          4. Superschmelz      1985        hw
Brassica oleracea L.
ssp. oleracea
convar. botrytis (L.)
Alef. var. botrytis L.
(= Brass. cretica Lamk.
ssp. botrytis
(L.) O. Schwarz
Cvetača                    1. Alpha
                           = Verlato,
                           Raquet,             1982        qm         Ls
                           Alpha begum,
                           Eureka
                           2. Aprilex          1985        es
                           3. Ardego (F1)      1996        ee         Lz
                           4. Arfak (F1)       1996        er         Ls
                           5. Artemis (F1)     1996        las        Lpl
                           6. Baco (F1)        1996        er         Ls
                           7. Coleman          1996        wb         Lp
                           8. Fargo (F1)       1996        wb         Lp
                           9. Fortuna          1982        dl
                           10. Fremont (F1)    1996        er         Ls
                           11. Hormade         1984        bz
                           12. Lateman         1996        wb         Lp
                           13. Malimba (F1)    1996        ee         Lz
                           14. Nautilus (F1)   1996        bcs        Ls
                           15. Plana (F1)      1996        er         Ls
                           16. Saphire         1991        rm         Ls
                           17. Shannon (F1)    1997        wb         Lp
                           18. Star light      1982        dl
                           19. Tolmu (F1)      1987        toe
                           20. Torina          1996        wb         Lp
                           21. Ultra (F1)      1996        las        Lpl
                           22. White Ball      1991        es
                           23. White fox       1985        es
Brassica oleracea L.
ssp. oleracea
convar. botrytis (L.)
Alef. var.
italica Plenck
Brokoli                    1. Fiesta (F1)      1997        wb         Lp
                           2. Kermit (F1)      1996        wb         Lp
                           3. Lord (F1)        1996        las        Lpl
                           4. Regilio (F1)     1997        ee         Lz
Brassica oleracea L.
ssp. oleracea convar.
capitata (L.) Alef.
var. capitata
f. alba DC.
Belo zelje                 1. Alladin (F1)     1996        wb         Lp
                           2. Almanac (F1)     1996        wb         Lp
                           3. Atleta (F1)      1988        wb         Lp
                           4. Atria (F1)       1996        er         Ls
                           5. Bartolo (F1)     1996        wb         Lp
                           6. Bijeljinski      1977        bns
                           7. Bravo (F1)       1996        bcs        Ls
                           8. Carlton (F1)     1996        wb         Lp
                           9. Cecile (F1)      1996        wb         Lp
                           10. Delphi (F1)     1989        er         Ls
                           11. Delus (F1)      1996        er         Ls
                           12. Destiny (F1)    1996        wb         Lp
                           13. Dumas (F1)      1996        er         Ls
                           14. Emona           1979        Li         Ls
                           15. Erdeno (F1)     1983        es
                           16. Falcon (F1)     1988        er         Ls
                           17. Farao (F1)      1996        wb         Lp
                           18. Fornax (F1)     1991        er         Ls
                           19. Galaxy (F1)     1991        er         Ls
                           20. Heads up (F1)   1996        bcs        Ls
                           21. Hermes (F1)     1996        er         Ls
                           22. Hidena (F1)     1980        wb         Lp
                           23. Hinova (F1)     1979        wb         Lp
                           24. Histona (F1)    1986        wb         Lp
                           25. Horizon (F1)    1991        er         Ls
                           26. Kranjsko
                           okroglo             1979        Li         Ls
                           27. Krautami (F1)   1996        wb         Lp
                           28. Krautkaiser
                              (F1)             1996        wb         Lp
                           29. Krautman (F1)   1996        wb         Lp
                           30. Lennox (F1)     1996        wb         Lp
                           31. Market Victor   1979        rm         Ls
                           32. Megaton (F1)    1997        wb         Lp
                           33. Menza (F1)      1988        er         Ls
                           34. Minicole (F1)   1982        wb         Lp
                           35. Oscar (F1)      1988        er         Ls
                           36. Parel (F1)      1996        wb         Lp
                           37. Pluton (F1)     1991        es
                           38. Pontiac (F1)    1996        wb         Lp
                           39. Prospera (F1)   1983        wb         Lp
                           40. Quisto (F1)     1988        es
                           41. Ramco (F1)      1988        es
                           42. Rinda (F1)      1996        er         Ls
                           43. Saratoga (F1)   1996        wb         Lp
                           44. Srbski
                           melez 10 = Srpski
                           melez 10            1975        spi        Ls
                           45. Srbski
                           melez 4 = Srpski
                           melez 4             1975        spi        Ls
                           46. Tucana (F1)     1988        er         Ls
                           47. Vestri (F1)     1996        er         Ls
                           48. Winterduke (F1) 1986        wb         Lp
Brassica oleracea L.
ssp. oleracea convar.
capitata (L. ) Alef. var.
capitata f. rubra DC.
(=Brassica oleracea L.
convar. capitata
(L.) Alef. f. rubra (L.)
Thell., = B. oleracea var.
rubra (L.) Thell.)
Rdeče zelje                1. Autoro (F1)      1996        wb         Lp
                           2. Gradur (F1)      1996        er         Ls
                           3. Hardoro (F1)     1997        wb         Lp
                           4. Rubin            1982        spi        Ls
                           5. Vorox (F1)       1996        er         Ls
Brassica oleracea L.
ssp. oleracea
convar. sabauda L.
(= Brassica oleracea
L. var. bullata DC.)
Ohrovt                     1. Cantasa (F1)     1996        wb         Lp
                           2. Famosa (F1)      1996        wb         Lp
                           3. Polasa (F1)      1996        wb         Lp
                           4. Sindria (F1)     1996        er         Ls
                           5. Stilon (F1)      1996        er         Ls
                           6. Taler (F1)       1996        er         Ls
                           7. Wirosa (F1)      1986        wb         Lp
Brassica oleracea L.
ssp. oleracea convar.
fruticosa var. gemmifera
DC. (= B.o. ssp.gemmifera
(DC.) O. Schwarz)
Brstiči ohrovt, popčar     1. Boxer (F1)       1996        wb         Lp
                           2. Diablo (F1)      1996        wb         Lp
                           3. Dorema (F1)      1982        wb         Lp
                           4. Estate (F1)      1996        er         Ls
                           5. Oliver (F1)      1988        es
                           6. Predora (F1)     1982        wb         Lp
                           7. Rosella          1986        qm         Ls
                           8. Titurel (F1)     1985        es
                           9. Valiant          1982        es
Brassica rapa L. ssp.
pekinensis
(= B. pekinensis (Lour.)
Rupr.)
Kitajski kapus             1. Chiko (F1)       1986        wb         Lp
                           2. Nagaoka (F1)     1978        kt
                           3. Nemesis (F1)     1997        wb         Lp
Capsicum annuum L.
convar. grossum
(L.) Filov (= C. annuum L.
var. grossum (L.) Sendt.)
Paprika                    1. Albaregia        1991        bz
                           2. Al 12            1964        spi        Ls
                           3. Atol (F1)        1997        ee         Lz
                           4. Banjaluška
                           zgodnja=Banjalučka
                           rana                1989        bli
                           5. Bianca (F1)      1996        ee         Lz
                           6. Botinska rumena
                           = Botinečka žuta    1986        zv         Ls
                           7. Buketna 1        1989        ni
                           8. Dolga bela
                           = Duga bela         1986        spi        Ls
                           9. Feherozon        1991        bz
                           10. Inia (F1)       1997        ee         Lz
                           11. Istra (F1)      1996        er         Ls
                           12. Kobra           1990        spi        Ls
                           13. Luteus (F1)     1997        ee         Lz
                           14. Mačvanka        1990        spi        Ls
                           15. Maestro (F1)    1997        ee         Lz
                           16. Matica          1988        ni
                           17. Morava          1976        spi        Ls
                           18. Prima           1982        spi        Ls
                           19. Romana          1990        spi        Ls
                           20. Rotund rumena
                           S 58= Rotund
                           žolti S 58          1976        spi        Ls
                           21. Rotund zeleni
                           SK-70               1979        si
                           22. Stella          1989        bli
                           23. Tequila (F1)    1997        ee         Lz
                           24. Tornado (F1)    1982        spi        Ls
                           25. Viktorija       1986        spi        Ls
                           26. Zlaten medal    1975        si
                           27. Župska rana     1990        spi        Ls
Capsicum annuum L. ssp.
microcarpum
var. acuminacum
Feferoni                   1. Ferdi            1996        Ls         Ls
                           2. Karmen           1977        spi        Ls
                           3. Rumenka          1983        spi        Ls
                           4. Salerno (F1)     1996        wb         Lp
                           5. Tina             1985        si
                           6. Viza             1990        zv         Ls
                           7. Zlata            1983        spi        Ls
Cichorium endivia L. var.
latifolium Lam.
Endivija, rezva            1. Bossa            1996        wb         Lp
                           2. Ciarda           1997        ee         Lz
                           3. Eminence         1997        ee         Lz
                           4. Eros             1996        wb         Lp
                           5. Growers Giant    1996        las        Lpl
                           6. Malan            1996        er         Ls
                           7. Maral            1996        er         Ls
                           8. Neos             1996        wb         Lp
                           9. Nuance           1996        ee         Lz
                           10. Perfect         1996        ee         Lz
                           11. Sardana         1996        ee         Lz
                           12. Tressan         1996        er         Ls
                           13. Valdena         1996        las        Lpl
Cichorium intybus L. var.
foliosum Hegi.
Radič                      1. Anivip           1985        Šo         Šo
                           2. Firebird (F1)    1996        wb         Lp
                           3. Monovip          1985        Šo         Šo
                           4. Palla rossa
                           = Palla rosa Zorzi
                           precoce, Di
                           Chioggia
                           precocissima, Palla
                           di fuoco rossa,
                           Palla rossa
                           precoce, Rosa
                           a palla             1980        pz
                           5. Poncho (F1)      1997        wb         Lp
                           6. Rubello (F1)     1996        wb         Lp
                           7. Solkanski        1996        Šo         Šo
                           8. Vervit           1996        Ls         Ls
Citrullus lanatus (Thunb.)
Matsum. et Nakai
Lubenica                   1. Charleston Gray  1977        lg
                           2. Crimson sweet    1979        mk
                           3. Madera (F1)      1996        las        Lpl
                           4. Rosa (F1)        1985        spi        Ls
Cucumis melo L.
Melona ali dinja           1. Hale's best
                           jumbo = Planter's
                           jumbo               1986        ka
Cucumis sativus L.
Kumare                     1. Alibi (F1)       1996        wb         Lpl
                           2. Alstar (F1)      1996        wb         Lpl
                           3. Alvin (F1)       1996        wb         Lpl
                           4. Anuschka (F1)    1996        er         Ls
                           5. Asterix (F1)     1996        wb         Lpl
                           6. Astrea (F1)*     1987        es
                           7. Boda (F1) *      1987        qm         Ls
                           8. Capir (F1)       1982        ba
                           9. Darina (F1)*     1996        er         Ls
                           10. Encore (F1)*    1996        rh         Ls
                           11. Girola (F1)*    1997        ee         Lz
                           12. Jazzer (F1)*    1996        ee         Lz
                           13. Kardia (F1)     1976        qm         Ls
                           14. Leonore (F1)    1991        er         Ls
                           15. Levina (F1)     1989        er         Ls
                           16. Lipar (F1)*     1986        spi        Ls
                           17. Marinda (F1)    1991        er         Ls
                           18. Minerva (F1)    1988        es
                           19. Miror (F1)      1990        spi        Ls
                           20. Nais (F1)       1982        spi        Ls
                           21. Natasja (F1)    1996        er         Ls
                           22. Olympia (F1)    1986        es
                           23. Pola (F1)       1990        spi        Ls
                           24. Pontia (F1)*    1997        ee         Lz
                           25. Potomac (F1)    1996        las        Lpl
                           26. Raider (F1)*    1996        rh         Ls
                           27. Rawa (F1)*      1996        er         Ls
                           28. Recap*          1986        es
                           29. Regal (F1)      1991        rm         Ls
                           30. Renesansa (F1)* 1990        spi        Ls
                           31. Slavija (F1)*   1985        spi        Ls
                           32. Sprint (F1)
                           = Sprint
                           hybrid (F1)*        1996        las        Lpl
                           33. Tanner (F1)*    1996        las        Lpl
* solatne kumare
Cucurbita pepo L.
Bučke                      1. Elite (F1)
                           = Zucchini elite    1989        rm         Ls
                           2. Opal (F1)        1996        bcs        Ls
                           3. Zita             1989
Daucus carota L. ssp.
sativus
(Hoffm.) Arcang
Korenček                   1. Almaro (F1)      1996        er         Ls
                           2. Altona (F1)      1996        wb         Lp
                           3. Bangor (F1)      1996        wb         Lp
                           4. Barnum (F1)      1996        wb         Lp
                           5. Bergen (F1)      1996        wb         Lp
                           6. Berlanda (F1)    1996        wb         Lp
                           7. Birka            1996        las        Lpl
                           8. Chantal (F1)     1985        es
                           9. Espredo (F1)     1996        er         Ls
                           10. Fedora (F1)     1996        er         Ls
                           11. Figaro (F1)     1988        er         Ls
                           12. Flacino (F1)    1996        er         Ls
                           13. Fontana (F1)    1996        wb         Lp
                           14. Formula         1979        es
                           15. Hytop (F1)      1985        es
                           16. Kamaran (F1)    1996        wb         Lp
                           17. Karotan         1982        dl
                           18. Kazan (F1)      1996        wb         Lp
                           19. Laranda         1988        wb         Lp
                           20. Mokum (F1)      1996        wb         Lp
                           21. Nairobi (F1)    1996        wb         Lp
                           22. Nandrin (F1)    1996        wb         Lp
                           23. Nantes SP 80    1984        spi        Ls
                           24. Nanthia (F1)    1983        es
                           25. Nantucket (F1)  1996        wb         Lp
                           26. Napoli (F1)     1996        wb         Lp
                           27. Narbonne (F1)   1996        wb         Lp
                           28. Narman (F1)     1985        wb         Lp
                           29. Nassau (F1)     1996        wb         Lp
                           30. Nelson (F1)     1996        wb         Lp
                           31. Nerac (F1)      1996        wb         Lp
                           32. Newburg (F1)    1996        wb         Lp
                           33. Romosa          1985        wb         Lp
                           34. Tip top         1991        es
                           35. Vita Longa
                           = Flakkese 2,
                           De Colmar a coeur
                           rouge               1996        wb         Lp
Foeniculum vulgare P.
Mill. ssp. vulgare
var. dulce (Mill.)
Batt et Trab.
Sladki komarček            1. Goal             1997        wb         Lp
Lactuca sativa L. convar.
sativa var. capitata L.
Glavnata solata            1. Bix              1996        las        Lpl
                           2. Brogan           1996        ee         Lz
                           3. Chieftain        1996        las        Lpl
                           4. Clarion          1996        ee         Lz
                           5. Coolguard        1996        las        Lpl
                           6. Crispino         1996        er         Ls
                           7. Felicia          1997        ee         Lz
                           8. Galleon          1997        ee         Lz
                           9. Grünetta         1981        qm         Ls
                           10. Jaguar          1996        ee         Lz
                           11. Karif           1996        dl         Ls
                           12. Leda            1996        Ls         Ls
                           13. Pia             1996        dl         Ls
                           14. Posavka         1984        zv         Ls
                           15. Raisa           1996        dl         Ls
                           16. Safir           1985        spi        Ls
                           17. Senaria         1996        ee         Lz
                           18. Univerzal       1983        spi        Ls
                           19. Vanity          1996        ee         Lz
                           20. Vegorka         1984        zv         Ls
                           21. Vertico         1996        las        Lpl
                           22. Zagrebška
                           poletna kristalka   1971        zv         Ls
                           23. Zodiac          1997        ee         Lz
Lycopersicum esculentum
Mill (= Lycopersicon
lycopersicum (L.)
Karsten ex Farwell)
Paradižnik                 1. Amazon (F1)      1997        ee         Lz
                           2. Arletta (F1)     1996        er         Ls
                           3. Balca (F1)       1985        es
                           4. Balkan (F1)      1988        spi        Ls
                           5. Belis (F1)       1971        spi        Ls
                           6. Blazer (F1)
                           = Sundae            1990        rm         Ls
                           7. Bonset (F1)      1974        er         Ls
                           8. Carmelo
                           = Carmello          1985        es
                           9. Earlystone       1979        rp
                           10. Fandango (F1)   1985        bcs        Ls
                           11. Fontana (F1)    1996        ee         Lz
                           12. Glorija (F1)    1991        spi        Ls
                           13. Iris (F1)       1984        spi        Ls
                           14. Kastalia (F1)   1996        las        Lpl
                           15. Korona (F1)     1991        spi        Ls
                           16. Lido (F1)       1991        spi        Ls
                           17. Mi 10 (F1)      1980        spi        Ls
                           18. Mi 13 (F1)      1980        spi        Ls
                           19. Monroe (F1)     1997        ee         Lz
                           20. Narvik SP (F1)  1987        spi        Ls
                           21. Optima (F1)     1996        er         Ls
                           22. Pick Rite (F1)  1996        rh         Ls
                           23. Piro (F1)       1986        spi        Ls
                           24. Prisca (F1)     1990        es
                           25. Pyros (F1)      1984        bcs
                           26. Rapid (F1)      1974        spi        Ls
                           27. Ras (F1)        1977        spi        Ls
                           28. Red King (F1)   1997        fi         Ža
                           29. SP-109          1984        spi        Ls
                           30. Super
                           California
                           = Napoli VF         1979        pt
                           31. Toco 70         1979        pt
                           32. Topspin (F1)    1996        wb         Lp
                           33. UC 105 J        1979        fi
                           34. Ventura         1979        rp
                           35. Vivaldi (F1)    1996        las        Lpl
                           36. Zagrebški
                           zgodnji
                           = Zagrebačka rana   1989        zv         Ls
Pastinaca sativa L.
ssp. sativa
Pastinak,
navadni rebrinec           1. Gogobel          1986        si
                           2. Podravkin beli
                           = Podravkin bijeli  1981        po
Petroselinum crispum
(P. Mill.)
Nym. ex A. W. Hill.
var. tuberosum
(Bernh. ex Rchb.) Crov.
Korenasti peteršilj        1. Fakir
                           = Halflange         1996        wb         Lp
                           2. Eagle
                           = Halflange         1997        wb         Lp
Phaseolus vulgaris L.
ssp. vulgaris
var. nanus Aschers.
f. sine fibris
Nizki stročji fižol        1. Amboy            1977        er         Ls
                           2. Bijeljinski
                           rani                1986        bns
                           3. Bronco           1996        las        Lpl
                           4. Echo             1984        es
                           5. Forum            1988        es
                           6. Goldrush         1996        las        Lpl
                           7. Groffy           1979        hnz
                           8. Harvester        1975        ka
                           9. Jasenica         1979        spi        Ls
                           10. Nerina          1987        er         Ls
                           11. Palanški
                           zgodnji= Palanački
                           rani                1979        spi        Ls
                           12. Panonka         1979        spi        Ls
                           13. Plus gus        1996        er         Ls
                           14. Presenta        1996        er         Ls
                           15. Provider        1991        sb
                           16. Romano 26
                           Bush                1996        bcs        Ls
                           17. Sana            1983        spi        Ls
                           18. Slavonka        1983        spi        Ls
                           19. Šumadinka       1979        spi        Ls
                           20. Unidor          1996        er         Ls
                           21. Viki            1990        si
                           22. Zebrina         1977        sf
                           23. Zora            1984        spi        Ls
Phaseolus vulgaris L.
ssp. vulgaris
var. nanus Aschers.
f. fibriferis
Nizki fižol za zrnje       1. Admires          1996        er         Ls
                           2. Biser            1980        spi        Ls
                           3. Fižolica P-1
                           = Pasuljica P-1     1970        spi        Ls
                           4. Fižolica P-3
                           = Pasuljica P 3     1970        spi        Ls
                           5. Galeb            1987        spi        Ls
                           6. Izboljšani
                           gradištanec
                           = Poboljšani
                           gradištanac         1979        za         Ls
                           7. Krajišnik
                           rumeni= Krajišnik
                           žuti                1983        sf
                           8. Kutjevski
                           zgodnji= Kutjevski
                           rani                1981        kp
                           9. Medijana         1980        spi        Ls
                           10. Oplenac         1982        spi        Ls
                           11. Panonski
                           gradištanec
                           = Panonski
                           gradištanac         1984        spi        Ls
                           12. Panonski
                           tetovec
                           = Panonski
                           tetovac             1984        spi        Ls
                           13. Rozalija        1982        spi        Ls
                           14. Sarajevski
                           beli                1983        sf
                           15. Slavonski
                           zeleni              1980        vu
                           16. Timoški nizki
                           = Timočki niski     1987        za         Ls
                           17. Zaječarski
                           zgodnji
                           = Zaječarski rani   1984        za         Ls
                           18. Zorin           1986        Li         Ls
Phaseolus vulgaris L.
ssp. vulgaris var.
vulgaris (= Phaseolus
vulgaris L. var.
communis Aschers.)
Preklarji, visoki
stročji fižol in visoki
fižol za zrno              1. Jabelski
                           pisanec             1975        Li         Ls
                           2. Jabelski
                           stročnik            1975        Li         Ls
                           3. Klemen           1983        Li         Ls
                           4. Ptujski
                           maslenec            1988        Ls         Ls
                           5. Semenarna 22     1975        Ls         Ls
Pisum sativum L. ssp.
sativum convar. medullare
in Pisum sativum L. ssp.
sativum convar. sativum
Okroglozrnati in
oglatozrnati grah          1. Alderman
                           = Admiral Dewey,
                           Almirante Dewey,
                           Australia enrame,
                           Buonissimo
                           d'Ingegnoli,
                           Floreta,
                           Re del mercato,
                           Rey de los
                           mercados, Roi
                           des halles          1996        las        Lpl
                           2. Citrina          1980        qm         Ls
                           3. Coral            1991        es
                           4. Dunav            1979        ni
                           5. Exzellenz        1982        gv
                           6. Feniks           1989        spi        Ls
                           7. Flora            1979        spi        Ls
                           8. Frila            1979        er         Ls
                           9. Fruškogorac      1980        ni
                           10. Iskra           1980        spi        Ls
                           11. Jof             1982        es
                           12. Karina          1979        hnz
                           13. Kosmaj          1976        spi        Ls
                           14. Maja            1989        spi        Ls
                           15. Novosadski
                           pozni 915           1976        ni
                           16. Orcado          1988        es
                           17. Oskar           1989        spi        Ls
                           18. Paladio         1996        las        Lpl
                           19. Palanački D-67  1977        spi        Ls
                           20. Palanački G-65  1975        spi        Ls
                           21. Pegado          1986        es
                           22. Poni ekspres    1989        spi        Ls
                           23. Postillon       1973        er         Ls
                           24. Skinado         1984        es
                           25. Target          1973        er         Ls
                           26. Triton          1973        er         Ls
                           27. Utrillo         1996        las        Lpl
                           28. Verdo           1973        er         Ls
                           29. Vitalis         1975        es
                           30. Zelena dolina   1976        spi        Ls
Raphanus sativus L.
var. sativus
(var. radicula Pers.)
Mesečna redkvica           1. Ceres            1997        ee         Lz
                           2. Jolly            1996        bcs        Ls
                           3. Korund           1990        qm         Ls
                           4. Poker            1996        wb         Lp
                           5. Rebel            1997        wb         Lp
                           6. Revosa           1985        wb         Lp
                           7. Tarzan           1997        ee         Lz
Scorzonera hispanica
L. convar.
edulis Moench
Črni koren                 1. Lange Jan        1997        wb         Lp
Solanum melongena L.
Jajčevec, melancana        1. Galine (F1)      1996        bcs        Ls
Spinacia oleracea L.
Špinača                    1. Butterflay       1981        hnz
                           2. Gladiator (F1)   1996        las        Lpl
                           3. Kent (F1)        1996        las        Lpl
                           4. Norvak           1980        wb         Lp
                           5. Palona (F1)      1980        es
                           7. Spanda (F1)      1996        wb         Lp
                           8. Spartacus (F1)   1988        wb         Lp
                           9. Spokane (F1)     1996        wb         Lp
                           10. Summic (F1)     1980        es
                           11. Wobli           1980        wb         Lp
                           12. Wolter (F1)     1985        wb         Lp
Valerianella locusta
(L.) Laterr.
(= Valerianella olitoria
(L.) Poll.)
Motovilec, navadni
motovilec                  1. Delika           1996        ee         Lz
                           2. Macholong
                           = Groote
                           Noordholandse       1996        wb         Lp
                           3. Pomladin         1996        Ls         Ls
                           4. Zimko            1996        Ls         Ls
                           5. Žličar           1996        Ls         Ls
Zea mays L. convar.
saccharata Koerm.
Sladka koruza              1. Eliksir
                           (FAO 100)           1990        spi        Ls
                           2. Gold cup
                           (FAO 200)           1986        rm         Ls
                           3. ZP SC 321
                           (FAO 300)           1989        zp         Ls
                           4. Perun
                            (FAO 500)           1985        spi        Ls
SADNE VRSTE
Cydonia oblonga Mill.
(C. vulgaris Pers.)
Navadna kutina
Sorte                      1. Moravica         1987        či
Juglans regia L.
Navadni oreh
Sorte                      1. Bačka            1988        nv
                           2. Mire             1988        nv
                           3. Srem             1987        nv
                           4. Šampion          1987        nv
                           5. Tisa             1987        nv
Malus domestica Borkh.
Jablana
Sorte                      1. Čadel            1985        či
                           2. Lonjon           1975        Lm
                           3. Majda            1986        Lm
                           4. Priolov delišes  1967        Lm
Prunus cerasus L.
(Cerasus vulgaris Mill.)
Višnja
Sorte                      1. Čačanski rubin   1972        či
                           2. Šumadinka        1984        či
Prunus domestica L.
Sliva, češplja
Sorte                      1. Čačanska rodna   1975        či
                           2. Čačanska
                           lepotica            1975        či
                           3. Čačanska
                           najbolja            1975        či
                           4. Čačanska rana    1975        či
                           5. Čačanska šećer   1975        či
Pyrus communis L.
Navadna hruška
Sorte                      1. Junijsko zlato   1979        či
Rubus idaeus L.
Malina, malinjak
Sorte                      1. Gradina          1972        či
VINSKA TRTA
Vitis vinifera L.
ssp. vinifera
Vinska trta
Vinske sorte               1. Župljanka        1970        sk
Namizne sorte              1. Beograjska
                           brezsemena          1972        vr
                           2. Beograjska
                           rana                1972        vr
                           3. Demir kapija     1977        vr
                           4. Radmilovski
                           muškat              1972        vr
--------------------------------------------------------------------------------
2. Z dnem objave tega seznama v Uradnem listu prenehajo veljati naslednji seznami:
– Seznam novih vzgojenih sort semena in sadilnega materiala kmetijskih rastlin – Uradni list SFRJ, št. 21–317/76 – str. 532, 51-744/76 – str. 1478, 20-357/78 – str. 726, 14-275/79 – str. 523, 6-98/80 – str. 215, popravek št. 11/80 – str. 337, 6-53/81 – str. 209.
– Seznama potrjenih novih domačih sort (kultivarjev) kmetijskih in gozdnih rastlin v Socialistični federativni republiki Jugoslaviji – Uradni list SFRJ, št. 5-109/87 – str. 145, popravek v št. 77/87 – str. 1832, 16-203/89 – str. 434 in 37-486/88 – str. 1047.
– Seznami potrjenih novih domačih sort (kultivarjev) kmetijskih in gozdnih rastlin v Socialistični federativni republiki Jugoslaviji – Uradni list SFRJ, št. 77-1018/87 – str. 1827, 61-818/88 – str. 1576, 17-235/89 – str. 452, 57-908/89 – str. 1451, 20-390/90 – str. 836, 55-864/90 – str. 1786 in 20-253/91 – str. 339.
– Seznam potrjenih novih domačih sort kmetijskih rastlin v Republiki Sloveniji – Uradni list RS, št. 1-11/97 – str. 7.
– Seznam tujih sort (kultivarjev) kmetijskih in gozdnih rastlin, za katere je bila dovoljena introdukcija v proizvodnjo v Socialistični federativni republiki Jugoslaviji – Uradni list SFRJ, št. 5-110/87 – str. 171, popravek v št. 77/87 – str. 1832 in 16-204/89 – str. 434.
– Seznami tujih sort (kultivarjev) kmetijskih rastlin, za katere je bila dovoljena introdukcija v proizvodnjo v Socialistični federativni republiki Jugoslaviji – Uradni list SFRJ, št. 77-1017/87 – str. 1824, 37-485/88 – str. 1044, 61-817/88 – str. 1574, 17-236/89 – str. 457, 57-909/89 – str. 1454, 20-391/90 – str. 839, 55-865/90 – str. 1788 in 20-252/91 – str. 336.
– Seznam tujih sort kmetijskih rastlin, za katere je bila dovoljena introdukcija v Republiki Sloveniji – Uradni list RS, št. 1-12/97 – str. 9.
3. Ta seznam začne veljati naslednji dan po objavi v Uradnem listu RS.
Št. 321-16-127/97
Ljubljana, dne 28. aprila 1997.
Minister
za kmetijstvo, gozdarstvo
in prehrano
Ciril Smrkolj l. r.
* Polno ime in sedež firme oziroma ustvarjalca sorte ter vložnika zahteve za potrditev oziroma za dovolitev introdukcije sorte je v legendi, ki je sestavni del tega seznama (Priloga I).
Priloga I

Legenda imen in sedežev ustvarjalcev sorte ter vložnikov zahtev za potrditev
oziroma za dovolitev introdukcije sorte
--------------------------------------------------------------------------------
Kratica  Polno ime
--------------------------------------------------------------------------------

aa       Alabama Agricultural Experiment Station, Auburn, Alabama 36849 - 5403,
         ZDA

ac       De Corato Sementi, PO Box 68, 70031 Andria, Italija

af       Saatzucht Firlbeck KG, Rinkam Hofweg 5, 94348 Atting, Nemčija

ao       Olter Srl, C.so Venezia 93, 14100 Asti, Italija

at       A. Findley, Anchermuchtes, Scotland, Velika Britanija

ba       D. van der Ploeg's Elite Zaden BV, PB 19, 2990 Barendrecht, Nizozemska

bc       Ciba-Geigy Ltd, PF 4002 Basel, Švica

bce      Centroprom Export-import-Sektor III, Nušičeva 15, 11000 Beograd, ZRJ

bcs      Clause Semences, 24 bld . Brossolette 91221 Bretigny Sur Orge, Francija

bg       Gyogynoveny Kutatointezet Rt Jozsef A. U. 2011 Budakalasz, Madžarska

bi       Instytut Hodowli i Aklimatyzacji Roslin, Radzikow O5-870 Blonie,
         Poljska

bl       Saatzucht F. von Lochow-Petkus GmbH, Postfach 11 97, 29296 Bergen,
         Nemčija

bli      Istraživaćko razvojni institut Poljoprivr. zavod, 4. jula 19, 78000
         Banja Luka, BiH

bm       Mais Angevin Z.I. de la Vilaine, 49250 Saint Mathurin sur L., Francija

bn       Nordsaat Saatzuchtgesellschaft mbH, Hauptstr. 1, 38895 Bohnshausen,
         Nemčija

bns      Institut za istraživanje i razvoj P. d. Semberija, 76300 Semberija,
         Bosna in Hercegovina

bnz      Nickerson Zwaan BV, Postbus 19, 2990 AA Barendreht, Nizozemska

bo       Convase - Consorzio per la Conservazione in Purezza delle Varieta di
         Sementi Palazzo degli Affari 8 Piazza della Constituzione, 40128
         Bologna, Italija

bp       Poljoprivredni fakultet Beograd, Nemanjina 6, 11080 Zemun, ZRJ

br       Rocalba c/Barcelona 15, 17001 Gerona, Španija

bz       Zoldvegtermesztesi Kutato Intezet Fejleszto Vallalat Budapesti K. A.,
         Budapest, Madžarska

cc       Crookham Co. Seed Growers, PO. Box 520, Caldwell, Idaho 83605, ZDA

cf       Franchi Sementi, Cesena, Italija

cn       Nutting & Sons Ltd., Longstanton, Cambridge CB 4 5DU, Velika Britanija

co       Oregon Agricultural Experiment Station, Corvallis, 97331 Oregon, ZDA

cp       Plant Breeding International Cambridge Ltd, Maris Lane Trumpington,
         Cambridge, Velika Britanija

cpa      Pan American Seed Co., PO Box 438, West Chicago, Illinois 60185, ZDA

cs       Staziona Sperimentale, Via Rossini, 95041 Caltagirone, Italija

csc      Semencoop, Via Calcinaro 2425, 47023 Cesena, Italija

či       Institut "Srbija" Beograd, Institut za voćarstvo, Vojvode Stepe 9,
         32000 Čačak, ZR Jugoslavija

dd       Dekalb Genetics Corporation, 3100 Sycamore Road, Dekalb, Illinois
         60115, ZDA

dfl      Force Limagrain GmbH, Postfach 11 10 65, 64225 Darmstadt, Nemčija

dl       Rijk Zwaan, Postbus 40, 2678 ZG De Lier, Nizozemska

dp       Pioneer Hi-Bred Int. Inc., 400 Locust str., Des Moines 9, IA 50308, ZDA

Dv       VMS d.o.o., Podsmreka 7b, 1356 Dobrova, Slovenija

ea       Agrico Research BV, PB 70 Nageierstr., 8300 AA Emmeloord, Nizozemska

ed       Den Hartigh BV, POB 3, 8300 AA Emmeloord, Nizozemska

ee       Enza Zaden, Postbox 7, 1600 AA Enkhuizen, Nizozemska

eh       Hettema Zonen BV, PB 99, K. Doormanweg, 8300 AB Emmeloord, Nizozemska

ek       KWS Kleinwanzlebener Saatzucht AG, Postfach 14 63, 37555 Einbeck,
         Nemčija

em       Michigan Agricultural Experiment Station, East Lansing 48824, 1039
         Michigan, ZDA

er       Royal Sluis BV, Postbus 22, 1600 AA Enkhuizen, Nizozemska

es       S & G Seeds B.V., Postbus 26, 1600 AA Enkhuizen, Nizozemska

fc       Agriculture and Agri-Food Canada, Research Branch, Potato Research
         Centre, P.O. Box 20280 Fredericton, New Brunswick, Kanada

fi       ISI Sementi Spa, Via Cabriolo 61, 43036 Fidenza, Italija

fu       Institul de Cercetari pentru Cereali si Plante Tecnice-Fundulea Judetul
         Calarasi, Fundulea 8264 Romunija

ga       Alexandra Gr-fin von Arnim, Muffatstrasse 7 82031 Grüunwald, Nemčija

gc       J. Clarke, Velika Britanija

gi       I.N.R.A. Agri-obtention S.A., LA Miniere, B.P. 46, 78280 Guyancourt,
         Francija

gs       Saatzucht Gleisdorf Gmbh, Am Tieberhof 33, 3200 Gleisorf, Avstrija

gv       van Waveren-Pflanzenzucht GmbH, Borgelder Berg 4, 37127 Dransfeld,
         Nemčija

gz       Zelder B.V., Postbus 26, 6590 AA Gennep, Nizizemska

hb       P.K.N.B.V. Blankenslau, Oost 13, 7901 BA Hoogenven, Nizozemska

hd       Danisco Seed, Hojbygardvej 14, 4960 Holeby, Danska

hdo      J.C. Dorst, Nizozemska

hm       G.S. Mulder, Nizozemska

hn       Norddeutsche Pflanzenzucht, Hans-Georg Lembke KG,24363 Holtsee, Nemčija

hnz      Nunhems Zaden B.V., Postbus 4005, Voort 66, 6080 AA Haelen, Nizozemska

ho       H. Offereins, Nizozemska

hr       Rudolf Roggli AG Pflanzenzucht/Samenbau, Postfach 13, 3652
         Hilterfingen, Švica

hs       Slachtitelska stanica Hrona Streda s.p., 916 24 Horna Streda, Slovaška

hsg      Sunseeds Genetics Inc., OO Box 1438, Hollister, California 95024, ZDA

hv       K.L. de Vries, Nizozemska

hw       Julius Wagner GmbH, Eppelheimerst. 18-20, 69048 Heidelberg, Nemčija

ib       Rogers Brothers Seed Company, Idaho Falls 83401, Idaho, ZDA

Jk       Kmetijski poskusni center Jablje, Loka 68, 61234 Mengeš, Slovenija

js       Stacja Hodowli Burakaa Cukrowego, 27-621 Jakubowice, Poljska

ka       Asgrow Seed Company, 2605 East Kilgore road, Kalamazoo 49002, Michigan,
         ZDA

kc       Centar za krmno bilje Kruševac, Rasinjski trg 40, 37000 Kruševac, ZRJ

kd       Krasnodarski NIISH, Krasnodar, Rusija

kf       Feeldsaaten Freudenberger GmbH, Postfach 1 04, 47812 Krefeld, Nemčija

kg       Centar za strna žita, Save Kovačeviča 31, 34000 Kragujevac, ZRJ

kh       D.J. van der Have B.V., POB 1, 4420 AA Kapelle, Nizozemska

kj       J. Joordens Zaadhandel BV, PB 7823, 5995 Kessel, Nizozemska

Kk       KŽK Kmetijstvo Kranj, Begunjska c. 5, 4000 Kranj, Slovenija

km       Malopolska Howdowla Buraka Pasewnego i Nasiennictwa Rolniczego w
         Krakowie HBP Sp. zoo, Ul Gornickiego 3, 31-222 Krakow, Poljska

kmc      C. Meijer BV, POB 1, 4416 ZG Kruiningen, Nizozemska

ko       Gödöllö Agrartudomanyi Egyetem Kutatointezete, 3356 Kompolt, Madžarska

kp       PPK Kutjevo, Ratarstvo, 55340 Kutjevo, Hrvaška

ks       Sativa Kerkov a.s., Dobrovskeho 2366, 58003 Havličkov Brod, Češka

kt       Takii & Company Ltd., P.O.Box 7, Kyoto Central, Japonska

Kt       Tone Tajnšek, Seljakovo naselje 37, 4000 Kranj, Slovenija

la       Administration des Services Techniques de l'Agriculture Division
         Agronomique Services de la Production Vegetale, BO 1904, 16 Route
         d'Esch, 1019 Luksemburg, Luksemburg

La       Biotehniška fakulteta, Oddelek za agronomijo, Jamnikarjeva 101, 1000
         Ljubljana, Slovenija

Lag      Agroprom d.o.o., Cesta v Gorice 36, 1000 Ljubljana, Slovenija

las      Asgrow Italia S.p.A., Via S Colombano 81/A, 20075 Lodi, Italija

lb       Böhm Kartoffelzucht Ihn, Postfach 138, 21303 Lüneburg, Nemčija

lc       Ringot, 64 rue Leon Beauchamp, 59930 La Chapelle d'Armentieres,
         Francija

Lc       Ciba-Geigy agro d.o.o., Kržičeva 3, 1000 Ljubljana, Slovenija

ld       Deutsche Saatveredelung Lippstadt - Bremen Gmbh, PF 1407, 4780
         Lippstadt, Nemčija

Ld       ADC d.o.o., Glonarjeva 8, 1000 Ljubljana, Slovenija

lg       Les Graines Caillard, Boite postale 30, 49130 Les-Ponts-de-Ge, Francija

lh       Hans Schmidt, Ost Kraftgasse 60, 76829 Landau, Nemčija

lhs      Hilleshög Sugar beet Sed Aktiebolag, PB 302, 26123 Landskrona, Švedska

Li       Kmetijski inštitut Slovenije, Hacquetova 17, 1000 Ljubljana, Slovenija

Lk       Kmetijsko gospodarstvo Lendava p.o., Kolodvorska 1, 9220 Lendava,
         Slovenija

Lm       Biotehniška fakulteta, Oddelek za agronomijo, Katedra za sadjarstvo,
         Izpostava Maribor, Vinarska 14 2000 Maribor, Slovenija

ln       Semences Nickerson S.A., zl. Route de Saumur, 49160 Longue, Francija

lp       Amus Soren Petersen (Saatzucht P.H. Petersen), Postfach 6, 24976
         Langballig, Nemčija

Lp       Agroprogres d.o.o., Slovenska cesta 5, 1000 Ljubljana, Slovenija

Lpl      Planta d.o.o., Vojkova 58, 1000 Ljubljana, Slovenija

lpr      Przedsiebiorstwo Hodowlano-Nasiennew Lublinie sp. zoo., 20-077 Lublin,
         Poljska

ls       Saatbau Linz GmbH, Schirmerstr. 19, 4021 Linz, Avstrija

Ls       Semenarna Ljubljana d.d., Dolenjska c. 242, 1000 Ljubljana, Slovenija

lsu      SUBA Srl., Longiano, Italija

lü       Carl Sperling & Co. Pflanzenzüchter, PF 26 40, 21316 Lüneburg, Nemčija

Lv       Agrosaat družba za zastopanje in trgovino d.o.o., Devova 5, 1000
         Ljubljana, Slovenija

lz       De ZPC, POB 385, 8901 BD Leeuwarden, Nizozemska

Lz       Zeleni hit d.o.o., Savlje 90a, 1000 Ljubljana, Slovenija

ma       Bayerische Pflanzenzucht Gesellshaft, 8000 München, Nemčija

mb       BayWa AG, PF 810108, 8000 Muenchen, Nemčija

mc       Cargill Hybrid Seeds, Box 5645, Minneapolis, Minnesota 55440, ZDA

md       Department of Agriculture, Maine, ZDA

mf       Ferry Morse Seed Company, P.O. Box 100, Mountain View, California
         94041, ZDA

mg       Groupement Agricole Essormois, rue de la Riviere, B.P.7, 91720 Maisse,
         Francija

mh       Karl & Walter Hild, PF 1161, 71666 Marbach, Nemčija

mk       Kansas State Univ., 66506 Manhattan, Kansas, ZDA

ml       Land Bayern vertreten Freising, Menzingerstrasse 54, 80638 München,
         Nemčija

mn       Northrup King Co., POBox 959, 55440 Minneapolis, Minnesota ZDA

Mp       Pioneer Saaten GmbH Zastopništvo za Slovenijo, Kocljeva 16, 9000 Murska
         Sobota, Slovenija

ms       Saatzucht Hans Lembke GmbH, Inselstrasse 15, 23999 Malchow, Nemčija

msd      Sementi Dotto spa, Via Lavariano 15, 33050 Mortegliano, Italija

msg      Sgaravatti N./C. s.p.a., Casella Postale 52, 52052 Montevarchi, Italija

mu       Dr. G. A. Kueppers-Sonnenberg Mueden (Oertze), Unterluess 3101, Nemčija

mv       Agricultural Research Institute, 2462 Martonvasar, Madžarska

na       Plant Products Division - Agriculture, Kanada, 3dr floor - East-Wing
         Camelot Drive, Nepean ON Ontario Kanada

nb       Zavod za hmelj, sirak i lekovito bilje, Lenjinova 5, 21470 Bački
         Petrovac, ZRJ

nbs      Bruinsma Selektie bedrijven B.V., PB 24, 2070 AA Naadvijk, Nizozemska

nd       Ulrich Dieckmann, PF 50, 31684 Nienstadt, Nemčija

ngb      Gebr. Bakker Zaadteelt en Zaad. handel BV, Postbus 7, 1723 ZG Noord.
         Scharwoude, Nizozemska

ni       Naučni institut za ratarstvo i povrtlarstvo, Maksima Gorkog 30, 21000
         Novi Sad, ZRJ

ns       Saatbau Nenhof, 4021 Linz, Avstrija

nv       Poljoprivredni fakultet Novi Sad, Institut za voćarstvo, vinogradarstvo
         i hortikultutru, Veljka Vlahovića 2, 21001 Novi Sad, ZR Jugoslavija

ny       DATE Kutato Kozpont, Westsik Vilmos ut 4-6, 4400 Nyiregyhaza, Madžarska

oa       Agrigenetics Osijek, Šamačka 15, 54000 Osijek, Republika Hrvaška

ob       Barenbrug Holland BV, Postbus 4, 6678 ZG Oosterhout, Nizozemska

obb      Berthold Bauer, Hofmarkstrasse 1, 930830 Obertraubling, Nemčija

oc       Carneau Freres, 18 rue Leon Rudent, P.B. 80, 59310 Orchies, Francija

od       Daehnfeldt Havefro A/S L., PO Box 185, 5100 Odense C, Danska

oi       Poljoprivredni institut Osjek, Ul. Svete Ane 82/A, 54000 Osijek,
         Hrvaška

oo       J. E. Ohlsens Enke A/S, Postboks 185, 5100 Odense C, Danska

op       Prodana Seed A/S, Faaborgvej 248, Postboks 84, 5250 Odense SV, Danska

OR       Tovarna sladkorja Ormož, Opekarniška 4, 2270 Ormož, Slovenija

pc       Cooperative Agricole de Cereales du Bassin de l'Adour, 64003 Pau,
         Francija

ph       Hobby Snc, Padova, Italija

pi       Universita degli Studi di Palermo Instituto di Agronomia Generale e
         Coltivaziono Erbacee Viale dell Scienze, 90128 Palermo, Italija

po       Podravka poljoprivreda sjemenarstvo, Ive Marinkovića 32, 43300
         Koprivnica, Hrvaška

pos      OSEVA lechtitelske a semenarske podniky, U Topiren 2, 17037 Praha 7,
         Češka

pt       Tanzi Armando s.r.l., Via Zarotto 69, 43100 Parma, Italija

pw       Washington Agricultural Experiment Station, Pullman 99164, Washington,
         ZDA

pz       Zorzi Sementi snc dei F.lli Rossetto, via P. Barozzi 19, 35100 Padova,
         Italija

qm       Saatzucht Quedlinburg Gmbh, Postfach 13, 06484 Quedlinburg, Nemčija

rc       Cebeco Zaden B.V., Postbus 10000, 5250 GA Vlijmen, Nizozemska

rd       Danko Hodowla Raslin sp. Zov, Choryn, 64-005 Racot, Poljska

re       Dr. F. Le Cochec La Station d'Amelioration des Plantes Ecole Nationale
         de Rennes INRA BP 29 35650 Le Rheu, Francija

rh       Harris Moran Jos. Moreton Farm, 3670 Buffalo rd., Rochester New York,
         ZDA

ri       Instituto Sperimentale per la Cerealicolture, 191 Via Cassia, 00176
         Roma, Italija

rl       Limagrain Genetics SA., POB 115, 63203 Riom, Francija

rm       Harris Moran Seed Co., 26239 Executive Place, Hayward CA 94545, ZDA

rn       Nickerson Seeds Ltd., Joseph Nickerson Research Centre, Rothwell,
         Lincoln LN7 6DT,Velika Britanija

rp       Peto italiana srl., Strada Traversante, 43034 Ravadese, Italija

rr       RAGT Semences, 18 rue de Seguret Saincric, 12033 Rodez, Francija

rs       Dr. Hans Rolf Sp-th, Im Rheinfeld 1 - 13, 76437 Rastatt, Nemčija

sb       Booker Seeds Ltd., Boston, Road Sleaford, Lincs NG 3247, Velika
         Britanija

sd       Dansk Planteforaedling A/S, Boelshoj Hojerupvej 1, 4660 Store Heddinge,
         Danska

sg       Gabonatermesztesi Kutato Intezet, Alsokiköto sor 9, 6727 Szeged,
         Madžarska

sh       Howdowla Roslin Pasterzowice Sp. zoo, 67-300 Szprotawa, Poljska

she      Heinz, P.O. Box, Stockton, CA 95201, ZDA

si       Zemjodelski fakultet, Institut za pol. i gradinarstvo, 9100 Skopje,
         Makedonija

sk       Institut za vinogradarstvo i vočarstvo, JNA 100, 21205 Sremski
         Karlovci, ZR Jugoslavija

sl       Hodowla Roslin w Szyldaku Sp. zoo, 14-106 Szyldak, Poljska

sm       Limagrain Genetics B.V., Stationstraat 124, 9679 ZG Scheemda,
         Nizozemska

sp       PETOSEED Co, P.O.Box 4206, Saticoy, California 93004, ZDA

sph      Przediebirstwo Howdowli Roslin i Nasiennictwa Skarbu Panstwa w
         Szceciniennictwa, ul. Michiewicza 41, 70-952 Szczecin, Poljska

spi      Centar za povrtlarstvo Smederevska Palanka, Karađorđeva 71, 11420
         Smederevska Palanka, ZRJ

spr      Progreta Ltd. c/o Sharpes International Ltd, Sleaford, Lincs NG34 7HA,
         Velika Britanija

ss       Sharpes International Seeds Ltd., Boston Road Sleaford, Lincs N6 347HA,
         Velika Britanija

su       University of Minnesota Agr. Exp. Station St. Paul, 55108 Minnesota,
         ZDA

sw       Svalof Weilbull AB, S-268 81 Svalov, Švedska

sz       LG Zaden BV, Postbus 2, 9679 ZG Scheemda, Nizozemska

Šo       Oswald d.o.o., Goriška 17, 5290 Šempeter pri Gorici, Slovenija

s        Dr. Hermann Strube (Fa. Fr. Strube Ssaatzucht KG), PF 13 53, 38358
         Schoningen, Nemčija

tc       Ceccato sementi srl, Via A. Mantegna, 35019 Tombolo, Italija

td       Ets. Florimond Desprez, Capelle-en-Pevele, BP 41, 59242 Templeuve,
         Francija

tg       GKI, Rumi ut 25-27, 9761 Taplanszentkereszt, Madžarska

tk       KWS Avstrija Saatzucht GmbH, Neuaigen 65, 3430 Tulln, Avstrija

to       Oseva, Zahradni 1a, 664 41 Troubsko, Češka

toe      J. E. Ohlsens Enke A/S, Roskildavej 325A, 2630 Taastrup, Danska

tp       Poznanska Hodowla Roslin Ps. zoo z/s w Tulcacha 250 B, ul. Kasztavowa
         5, 63-004 Tulce, Poljska

ts       Suttons Seeds Ltd., Hele Road, Torquay Devon TQ2 7QJ, Velika Britanija

us       Saatzuchtgesellschaft Streng's Erben, Aspachhof, 97215 Uffenheim,
         Nemčija

Va       AMBRO po., Dolga Poljana 2k, 5271 Vipava, Slovenija

vi       Institut de recherche Tezier, Domaine de Mainet, 26000 Valence,
         Francija

vk       Kuhn en Co International BV, Postbus 99, 5250 AB Vlijmen, Nizozemska

vm       Mommersteeg International BV, PB 1, Wolput 72, 5250 Vlijmen, Nizozemska

vp       PIK Vinkovci, Poljoprivreda, Đure Đakoviča 30, 56000 Vinkovci, Hrvaška

vr       PF Beograd, Centar za vinogradarstvo i vinarstvo "Radmilovac",
         Smederevski put bb, 11307 Vinča, ZR Jugoslavija

vs       Verneuil Semences, B.P. N3, 77390 Verneuil-L'Etang, Francija

vu       Poljoprivredna stanica, Dunavska 2, 56230 Vukovar, Hrvaška

wa       Austrosaat Österreichische Samenzucht-und Handels-AG, Postfach 40, 1232
         Wien, Avstrija

wb       Bejo Zaden B.V., P.O.Box 50, 1749 ZH Warmenhuizen, Nizozemska

wi       Wisconsin Agricultural Experiment Station, Madison 53706, Wisconsin,
         ZDA

wl       Landes-Versuchsanlage fur Spezialkulturen, 8551 Wies A, Avstrija

wm       Maribo Samen GmbH, Esslinger Hauptstr. 130, 1220 Wien, Avstrija

wr       Rolimpex, Jerozolimskie, pp 364, Warszawa, Poljska

wv       VLG Verband l-ndlicher Genossenschaften in Niederoesterreich teg. GmbH,
         Wienerbergstr. 3, 1100 Wien, Avstrija

za       Agron. Fak. Sveučilišta u Zagrebu, Zavod za specialnu proizvodnju bilja
         Sveto imunska 25, 41001 Zagreb, Hrvaška

zb       Poljoprivredni centar Hrvatske, Biljna proizvodnja i sjemenarstvo,
         Ilica 101, 41001 Zagreb, Hrvaška

zc       Centar za poljoprivredna i tehn. istraživanja, Grljanski put bb, 19000
         Zaječar, ZRJ

zd       Duhanski institut, Planinska 1, 41001 Zagreb, Hrvaška

ze       Eidgenossische Forschunganstalt fur Landwirtschaftliche Pflanzenbau,
         Zürich-Reckenholz, 8046 Zürich Švica

zi       Institut za oplemenjivanje i proizvodnju bilja, Trg Marka Marulića 5,
         41001 Zagreb, Hrvaška

zl       Landwirtschaftliche Fachschule Edelhof, 39100 Zwettl, Avstrija

zm       Institut za oplemenjivanje i proizvodnju bilja Zavod za specialnu
         proizvodnju AF Sv. Zagreb, Sv. Šimuna 24, 41001 Zagreb, Hrvaška

zp       Institut za kukuruz "Zemun polje", Slobodana Bajića 1, 11080 Beograd -
         Zemun, ZRJ

zr       Institut za oplemenjivanje i proizvodnju bilja, Odjel za kukuruz,
         Rugvica, Trg Marka Marulića 5 41001 Zagreb, Hrvaška

zs       Saatzucht LFS, Edelhof 1, 3910 Zwetl, Avstrija

zu       Institut za oplemenjivanje i proizvodnju bilja, Odjel za industrijsko
         bilje (uljarice), Trg Marka Marulića 5, 41001 Zagreb, Hrvaška

zv       Agron. Fak. Sveučili ta u Zagrebu, Zavod za povrčarstvo, Sveto imunska
         25, 41001 Zagreb, Hrvaška

zŔ       Institut za oplemenjivanje i proizvodju bilja, Odjel za žitarice, Trg
         Marka Marulića 5, 41001 Zagreb Hrvaška

Ža       Hmezad AGRINA p.o. Žalec, Celjska c. 7, 3310 Žalec, Slovenija

ŽI       Inštitut za hmeljarstvo in pivovarstvo Žalec, Žalskega Tabora 2, 3310
         Žalec, Slovenija
------------------------------------------------------------------------------