Uradni list

Številka 3
Uradni list RS, št. 3/1997 z dne 24. 1. 1997
Uradni list

Uradni list RS, št. 3/1997 z dne 24. 1. 1997

Kazalo

180. Seznam sort, ki se izbrišejo iz registra novih sort oziroma iz evidence tujih sort kmetijskih rastlin, ki jim je dovoljena introdukcija v Republiki Sloveniji, stran 227.

Na podlagi 29. člena zakona o potrjevanju novih sort, dovolitvi introdukcije tujih sort in o varstvu sort kmetijskih rastlin (Uradni list SFRJ, št. 38/80 in 82/90) in v zvezi s 1. in 4. členom ustavnega zakona za izvedbo temeljne ustavne listine o samostojnosti in neodvisnosti Republike Slovenije (Uradni list RS, št. 1/91) objavlja minister za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano
S E Z N A M
sort, ki se izbrišejo iz registra novih sort oziroma iz evidence tujih sort kmetijskih rastlin, ki jim je dovoljena introdukcija v Republiki Sloveniji
Iz registra novih sort oziroma iz evidence tujih sort kmetijskih rastlin, ki jim je dovoljena introdukcija v Republiki Sloveniji, se izbrišejo naslednje sorte:
-----------------------------------------------------------------
Vrsta rastlin    Sorta     Leto vpisa  Žlahtnitelj*  Opombe**
-----------------------------------------------------------------
ŽITA
Avena sativa L.
Oves
Ozimni          1. Džoker               1987            Zc      3
                2. Mustang              1987            Zc      3
Jari            1. Galop                1990            VU      3
                2. Labud                1991            KG      1
                3. Mediteran            1988            KG      1
                4. Slatinka             1987            Zc      3
                5. Šampionka            1988            Zc      3
                6. Zlatna gran          1987            Zc      3
                7. Fl-mingsreget        1981            bg      3
                8. Fl-mingsvita         1981            bg      3
                9. Gratus               1976            pr      4
                10. Margam              1979            ab      4
                11. Maris Titan         1979            ln      4
                12. Samantra            1990            bt      3
                13. Sang                1980            sa      3
                14. Solidor             1980            bt      4
                15. Tiger =Astor        1976            ol      4
                16. UPBS 302474         1977            ln      4
                17. UPBS 302574         1977            ln      4
Fagopyrum esculentum Moench
Ajda            1. Bednaja 4n           1973            or      4
Hordeum vulgare L.convar.distichon Alef.s.l.
Dvovrstni ječmen
Jari            1. Amor                 1989            KG      1
                2. Biser                1979            KG      1
                3. Dilj                 1982            Ož      1
                4. Galeb                1990            KG      1
                5. Kalnik               1981            Ož      1
                6. Lunar                1991            Ož      1
                7. Lux                  1991            Ož      1
                8. Makedo               1989            Mi      3
                9. Nehaj                1982            Ož      1
                10. Novosadski 292      1980            Nž      1
                11. Novosadski 296      1982            Nž      1
                12. Novosadski 300      1983            Nž      1
                13. Novosadski 301      1983            Nž      1
                14. Novosadski 306      1985            Nž      1
                15. Novosadski 310      1986            Nž      1
                16. Novosadski 316      1989            Nž      1
                17. Novosadski 324      1990            Nž      1
                18. Oplenac             1987            KG      1
                19. Orijent             1988            KG      1
                20. Orion               1990            Ož      1
                21. Osvit               1988            Ož      1
                22. Papuk               1981            Ož      1
                23. Pivarac             1990            Ož      1
                24. Prenj               1985            Ož      1
                25. Velebit             1979            Ož      1
                26. Zenit               1979            KG      1
                27. Belfor              1982            ot      3
                28. Georgie             1977            ln      4
                29. Gimpel              1990            bg      3
                30. Jasmina             1976            ln      4
                31. Lerche              1991            gb      3
                32. Medusa              1976            gr      4
                33. Menuet              1990            kh      3
                34. Miranda             1982            ot      3
                35. Mirena              1979            bt      4
                36. Pirouette           1979            kh      4
                37. Sundance            1979            ln      4
                38. Trumpf              1979            bt      4
Ozimni          1. Alkar                1973            Ož      1
                2. Baja                 1985            Ož      1
                3. Djerdap              1980            ZA      1
                4. Dorat                1983            Ož      1
                5. Egej                 1989            Mi      3
                6. Marsonija            1977            Ož      1
                7. Mursa                1972            Ož      1
                8. Novosadski 183       1977            Nž      1
                9. Novosadski 295       1982            Nž      1
                10. Novosadski 298      1983            Nž      1
                11. Novosadski 299      1983            Nž      1
                12. Novosadski 307      1985            Nž      1
                13. Novosadski 309      1986            Nž      1
                14. Novosadski 311      1986            Nž      1
                15. Novosadski 315      1987            Nž      1
                16. Novosadski 319      1988            Nž      1
                17. Novosadski 323      1988            Nž      1
                18. Novosadski 331      1989            Nž      1
                19. Osiječanin          1984            Ož      1
                20. Pan                 1983            Ož      1
                21. Panonac             1988            Ož      1
                22. Rodnik              1986            Ož      1
                23. Satir               1970            Ož      1
                24. Sava                1988            Zc      3
                25. Slavonac            1980            Ož      1
                26. Sokol               1984            Ož      1
                27. Timok               1985            ZA      3
                28. Val                 1989            Nž      1
                29. Malta               1976            la      4
                30. Osiječki goli       1974            Ož      1
Hordeum vulgare L.convar
polystichum (Doll) Grill
Večvrstni ječmen
Ozimni          1. Gružanin             1975            KG      1
                2. Kornakum             1977            Ož      1
                3. Kragujevački 73      1973            KG      1
                4. Novosadski 27        1973            Nž      1
                5. Novosadski 150       1976            Nž      1
                6. Novosadski 317       1988            Nž      1
                7. Novosadski 329       1990            Nž      1
                8. Osiječki rani        1980            Ož      1
                9. Osijek               1988            Ož      1
                10. Rudničanin          1976            KG      1
                11. Val-Ma              1979            Ož      1
                12. Miraj               1980            fu      4
Oryza sativa L.
Riž             1. Biser-2              1991            Ki      3
                2. Kočanski             1984            Ki      3
                3. Nada-115             1991            Ki      3
                4. Osogovka             1984            Ki      3
                5. Ranka                1991            Ki      3
                6. Arborio bianco       1976            mi      4
                7. Blado                1976            mi      4
                8. Monticelli           1976            mi      4
                9. R-76/6               1982            mi      3
                10. R-77                1982            mi      3
Secale cereale L.
Rž
Ozimna rž       1. Pelisterka           1988            Mi      3
                2. Vardarka             1986            Mi      3
                3. Animo                1979            ro      4
                4. Baulieu              1984            pv      3
                5. Dankowskie Zlote     1979            wr      4
                6. Gepard-UH 9          1990            bg      3
                7. Kustro (Kuštro)      1984            bg      3
                8. Makedonija           1984            Mi      3
Triticale (sin.x.Triticosecale Wittm.)
Tritikala
Ozimna          1. Jugo-Ts-11           1988            Mi      3
                2. Jugo-Ts-16           1988            Mi      3
                3. Novosadski tritikale 1989            Nž      3
                4. Triglav              1989            Mi      3
                5. Zlatar               1987            KG      1
Jara            1. Soko                 1991            KG      3
Sorghum bicolor (L.) Moench sin.S.vulgare Pers
Sirek za zrnje  1. Hybar 456            1984            sz      3
                2. Rekord               1979            bm      4
Triticum aestivum (L.)em.Fiori et Paol.
Navadna pšenica (vulgare)
Jara            1. Anka                 1982            Zb      3
                2. Branka               1980            Zb      4
                3. Dugoklasa            1982            Nž      1
                4. Glamočanka           1991            Nž      1
                5. Jarka                1982            Nž      1
                6. Lelija               1983            Nž      1
                7. Livanjka             1980            Zb      4
                8. Neretva              1980            Nž      1
                9. Novosadska jara      1980            Nž      1
                10. Raduša              1983            Nž      1
                11. Romanija            1984            Nž      1
                12. ZA-60               1980            ZA      1
                13. Zaječarka 25        1983            ZA      1
                14. Zaječarka 65        1982            ZA      1
                15. Zaječarka 72        1991            ZA      1
                16. Zlatiborka          1985            Nž      1
Ozimna          1. Adriana              1988            Zb      1
                2. Agrounija            1988            Bz      3
                3. Aljmašanka           1989            Ož      1
                4. Apatinka             1986            Nž      1
                5. Avala                1989            Nž      1
                6. Babuna               1987            Mi      3
                7. Bačvanka 1           1975            Nž      1
                8. Bačvanka 3           1979            Nž      1
                9. Banaćanka 1          1976            Nž      1
                10. Banaćanka 2         1976            Nž      1
                11. Banatska niska      1985            Nž      1
                12. Banija              1976            Nž      1
                13. Baranjka            1979            Zb      4
                14. Bečejka             1976            Nž      1
                15. Bijeljina 88        1988            BN      1
                16. Biljana             1988            Zb      3
                17. Biserka             1972            Nž      1
                18. Bisernica           1988            Ož      1
                19. Bistra              1977            Zb      4
                20. Bjelozrna           1989            Nž      1
                21. Bosanka             1972            BL      4
                22. Cibalka             1986            VK      3
                23. Crvenkapa           1988            Nž      1
                24. Dijana              1988            Zb      3
                25. Dika                1980            Zb      4
                26. Dobra               1978            Zb      4
                27. Dobra godina        1989            VK      3
                28. Dobropolje          1977            Nž      1
                29. Drava               1980            Zb      4
                30. Drina               1973            Nž      1
                31. Drinka              1987            BN      3
                32. Duga                1986            Nž      1
                33. Dukat               1980            Zc      4
                34. Dunavka             1988            Ož      1
                35. Dvanaesta           1988            Ož      1
                36. Dvoranka            1987            BN      3
                37. Djakovčanka         1982            Zb      3
                38. Evropa              1988            Nž      1
                39. Francuska           1988            Nž      1
                40. Fruškogorka         1975            Nž      1
                41. Glorija             1987            Mi      3
                42. Gradištanka         1990            Nž      1
                43. Granka              1981            Zb      3
                44. Gružanka            1972            KG      1
                45. Helijana            1990            Zb      3
                46. Hlebna              1988            Nž      1
                47. Ibarka              1988            Nž      1
                48. Indjija 27          1987            Bz      3
                49. Indjija 89          1989            Bz      3
                50. Irena               1988            Zb      3
                51. Iskra               1984            Nž      1
                52. Istra               1979            Zb      4
                53. Iva                 1988            Zc      3
                54. Ivana               1988            VK      3
                55. Jadranka            1988            Nž      1
                56. Jasenica            1990            KG      1
                57. Jedina              1988            Nž      1
                58. Jednota             1987            Nž      1
                59. Jelica              1989            Nž      1
                60. Jugoslavija         1980            Nž      1
                61. Kolubara            1984            Nž      1
                62. Kosovka             1988            Nž      1
                63. Korana              1981            Zb      3
                64. Kosmajka            1971            KG      1
                65. Košava              1984            Nž      1
                66. Kozara              1980            Nž      1
                67. Kragujevačka 78     1978            KG      1
                68. Kragujevačka 58     1977            KG      1
                69. Krajinka            1976            ZA      1
                70. Krivaja             1990            Nž      1
                71. Krušarka            1980            Ož      1
                72. Kutijevčanka        1989            Ož      1
                73. Lasta               1987            Nž      1
                74. Lepa                1990            Nž      1
                75. Lepenica            1980            KG      1
                76. Ličanka             1982            Nž      1
                77. Lihnida             1990            Mi      3
                78. Lozničanka          1988            Nž      1
                79. Ljubičevka          1985            KG      1
                80. Mačvanka 1          1977            Nž      1
                81. Mačvanka 2          1979            Nž      1
                82. Maja                1990            Nž      1
                83. Makedonka           1979            Mi      4
                84. Marijana            1974            Zb      4
                85. Miljenka            1979            Zb      4
                86. Mira                1986            BN      3
                87. Mirna               1970            Zb      4
                88. Morava              1972            KG      1
                89. Moslavka            1979            Zb      4
                90. Mursa               1984            Ož      1
                91. Nada                1984            Ož      1
                92. Nera                1990            Nž      1
                93. Nizija              1979            Nž      1
                94. Nova banatka        1973            Nž      1
                95. Nova Jadranka       1990            Nž      1
                96. Nova Marijana       1977            Zb      4
                97. Nova posavka        1987            Nž      1
                98. Nova rana           1989            Nž      1
                99. Nova Skopjanka      1990            Mi      3
                100. Nova zlatna        1978            Zb      4
                101. Novosadska brkulja 1977            Nž      1
                102. Novosadska crvena  1972            Nž      1
                103. Novosadska rana 1  1975            Nž      1
                104. Novosadska rana 2  1975            Nž      1
                105. Novosadska rana 3  1977            Nž      1
                106. Novosadska rana 4  1978            Nž      1
                107. Novosadska 7       1990            Nž      1
                108. Novosadska 58-04   1988            Nž      1
                109. Novosadska 60-01   1988            Nž      1
                110. Novosadska 62-38   1988            Nž      1
                111. Novosadska 63-89   1989            Nž      1
                112. Novosadska 3183    1988            Nž      1
                113. Novosadska 3205    1989            Nž      1
                114. Novosadska 6002    1988            Nž      1
                115. Novosadska 6439    1990            Nž      1
                116. Novosadska 7000    1988            Nž      1
                117. Novosadska 7014    1989            Nž      1
                118. Novoselka 40       1987            BN      3
                119. Novoselka 90       1990            BN      3
                120. NS 100             1974            Nž      1
                121. Njivka             1987            Ož      1
                122. Ohridjanka         1986            Mi      3
                123. Oplenka            1982            KG      1
                124. Orašanka           1976            KG      1
                125. Orovčanka          1978            Mi      4
                126. Osiječanka         1980            Ož      1
                127. Osiječka 2         1981            Ož      1
                128. Osiječka 20        1978            Ož      1
                129. Osiječka 21        1990            Ož      1
                130. Osiječka 22        1990            Ož      1
                131. Osiječka 23        1990            Ož      1
                132. Osiječka crvenka   1976            Ož      1
                133. Pančevka           1987            Nž      1
                134. Panonka            1988            Nž      1
                135. Panorama           1990            Bz      3
                136. Partizanka niska   1984            Nž      1
                137. Pelagonija         1974            Mi      4
                138. Pelisterka         1989            Bm      3
                139. PKB 40             1986            Bb      3
                140. PKB-111            1987            Bb      3
                141. PKB-Crvena         1988            Bb      3
                142. PKB-Lepoklasa      1987            Bb      3
                143. PKB-Lepozrna       1987            Bb      3
                144. PKB krupna         1979            Bb      4
                145. PKB-Mlinarka       1990            Bb      3
                146. PKB-Padinka        1987            Bb      3
                147. PKB-Talas          1990            Bb      3
                148. PKB-Vizeljka       1987            Bb      3
                149. Pliva              1986            BL      3
                150. Podravka           1985            Ož      1
                151. Podunavka          1973            Nž      1
                152. Podunavka 1        1977            Nž      1
                153. Podunavka 3        1980            Nž      1
                154. Polinka            1984            Bz      3
                155. Poljana            1987            Nž      1
                156. Poljarka           1985            Ož      1
                157. Pomoravka          1984            Nž      1
                158. Pomurka            1989            Nž      1
                159. Posavka 1          1980            Nž      1
                160. Posavka 2          1979            Nž      1
                161. Požežanka          1980            Zb      4
                162. Prilepčanka        1983            Mi      3
                163. Radika             1989            Mi      3
                164. Rana niska         1990            Nž      1
                165. Ratarka            1985            Ož      1
                166. Ravanica           1990            KG      1
                167. Ravnica            1978            Nž      1
                168. Rudničanka         1989            Nž      1
                169. Rumenka            1990            Nž      1
                170. Sanja              1971            Zb      4
                171. Sarajka            1986            BL      3
                172. Semberka 1         1984            BN      3
                173. Semberka 2         1985            BN      3
                174. Semberka 3         1985            BN      3
                175. Senka              1988            Nž      1
                176. Sivka              1981            Zb      3
                177. Skopjanka          1982            Mi      3
                178. Slavonija          1984            Ož      1
                179. Slavonka           1970            Ož      1
                180. Sloboda            1985            VK      3
                181. Slobodanka         1985            BN      3
                182. Somborka           1986            Nž      1
                183. Sremica            1974            Nž      1
                184. Sremka             1989            Nž      1
                185. Sremka 2           1990            Nž      1
                186. Staparka           1986            Nž      1
                187. Sterna             1985            Mi      3
                188. Stižanka           1985            Bz      3
                189. Stružanka          1989            Bm      3
                190. Studena            1988            Nž      1
                191. Subotičanka        1987            Mi      3
                192. Sutjeska           1979            Nž      1
                193. Šančevka           1990            Nž      1
                194. Šidjanka           1976            Nž      1
                195. Široka             1984            VK      3
                196. Šumadinka          1988            KG      1
                197. Tamiš              1988            Nž      1
                198. Tanjugovka         1988            Nž      1
                199. Tena               1973            Ož      1
                200. Timočanka          1971            Bz      4
                201. Tisa               1976            Nž      1
                202. Ukrina             1988            BL      3
                203. Valjevka           1989            Nž      1
                204. Una                1983            Nž      1
                205. Vardarka           1976            Mi      4
                206. Vera               1989            Nž      1
                207. Vigorka            1971            Zb      4
                208. Viktorija          1987            Nž      1
                209. Vinkovčanka        1985            VK      3
                210. VK-33-Z            1983            VK      3
                211. Vojvodjanka        1973            Nž      1
                212. Vrbas              1989            BL      3
                213. Vučedolka          1980            Zb      4
                214. Vukovarka          1989            Nž      1
                215. Zadruga            1989            Bz      3
                216. Zagorka            1970            Zb      4
                217. Zagrepčanka        1988            Zb      3
                218. Zagrepčanka 2      1984            Zb      3
                219. Zaječarska 149     1987            ZA      1
                220. Zastava            1973            KG      1
                221. Zelengora          1982            Nž      1
                222. Zemunka 1          1982            Bz      3
                223. Zlatna dolina      1971            Zb      4
                224. Zlatoklasa         1979            Zb      4
                225. Zora               1988            Nž      1
                226. Zorica             1986            BN      3
                227. Zrenjaninka        1976            Nž      1
                228. Žitnica            1982            Nž      1
                229. Danubia            1988            bn      3
                230. Fundulea 133       1983            fu      3
                231. GK-34-82           1990            sz      3
                232. Mv-9               1988            mm      3
                233. Mv-10              1988            mm      3
Triticum durum Desf.
Trda pšenica
Ozimna          1. Ana                  1984            Mi      3
                2. Boka                 1986            Mi      3
                3. Ela                  1985            Mi      3
                4. Ilinden              1980            Mi      3
                5. Iva                  1988            Mi      3
                6. Kavadarka            1982            Mi      3
                7. Kitka                1980            Mi      4
                8. Mihaila              1980            Mi      4
                9. Milena               1989            Mi      3
                10. Mina                1982            Mi      3
                11. Nena                1984            Mi      3
                12. Nika                1980            Mi      4
                13. Oli                 1984            Mi      3
                14. Ovčepolka           1980            Mi      4
                15. Sandra              1985            Mi      3
                16. Sirma               1985            Mi      3
                17. Skopska rana        1986            Mi      3
                18. Struma              1987            Mi      3
                19. Strumičanka         1982            Mi      3
                20. Šara                1988            Mi      3
                21. Taga                1990            Mi      3
Jara            1. Marta                1991            Mi      3
Zea mays L.
Koruza
FAO 100         1. Aco 195 (Bc 195)     t.1984          Zk      1
                2. Alan (Bc 199)        t.1983          Zk      1
                3. Alkar (Bc 188)       s.1980          Zk      1
                4. Alpos                s.1990          Zk      1
                5. Bc 168               s.1986          Zk      1
                6. Bc 168 B             s.1989          Zk      1
                7. Bc 173               t.1986          Zk      1
                8. Bc 176               s.1989          Zk      1
                9. Bc 177               t.1985          Zk      1
                10. Bc 179              t.1991          Zk      1
                11. Bc 181              t.1990          Zk      1
                12. Bc 186              ms.1990         Zk      1
                13. Bc 189              t.1986          Zk      1
                14. Bc 193              t.1980          Zk      1
                15. Bc 197              t.1986          Zk      1
                16. NS 122 (NSTWC 122)  t.1987          Nk      1
                17. NS 180              č.1977          Nk      1
                18. ZPTC 109            t.1988          ZP      1
                19. ZPTC 192            t.1979          ZP      1
                20. ZPTC 194            t.1979          ZP      1
                21. ZPTC 204            t.1986          ZP      1
                22. Edo                 t.1980          ek      1
                23. Eta Ipho 182        s.1982          mn      3
                24. Forla               t.1980          ek      3
                25. Gabix               t.1980          ek      3
                26. Gavroche            t.1980          ek      3
                27. Hansa               t.1984          ek      3
                28. Lg 2051             t.1985          ge      3
                29. Mona                s.1990          dm      1
                30. Mutin               t.1982          ek      3
FAO 200         1. Bc 232               s.1985          Zk      1
                2. Bc 254               s.1988          Zk      1
                3. Bc 258               s.1987          Zk      1
                4. Bc 266               s.1986          Zk      1
                5. Bc 264               s.1978          Zk      1
                6. Bc 268               s.1987          Zk      1
                7. Bc 270               č.1979          Zk      1
                8. Bc 274               s.1988          Zk      1
                9. Bc 282               s.1987          Zk      1
                10. Bc 282 B (Bc 283 B) s.1988          Zk      1
                11. Bc 283              t.1986          Zk      1
                12. Bc 286              s.1985          Zk      1
                13. Bc 288              s.1980          Zk      1
                14. Bc 290              č.1974          Zk      1
                15. Bc 292              s.1988          Zk      1
                16. Bc 21-22            s.1971          Zk      1
                17. Bc 22-72            t.1974          Zk      1
                18. Bc 25-22            s.1974          Zk      1
                19. Bc S2 279           s.1983          Zk      1
                20. BL 270              č.1971          BL      4
                21. BL SC 27 t          s.1984          BL      3
                22. BL SC 29            s.1978          BL      4
                23. HZ 26               s.1985          Zk      1
                24. Nadežda 26 (Bc 262) s.1987          Zk      1
                25. NSSC 210            s.1986          Nk      1
                26. NSTWC 260           t.1982          Nk      1
                27. OsSK 2-189          s.1976          Ok      1
                28. OsSK 2-191          s.1976          Ok      1
                29. OsSK 222            s.1977          Ok      1
                30. OsSK 227            s.1979          Ok      1
                31. OsSK 234            s.1980          Ok      1
                32. OsSK 251            s.1976          Ok      1
                33. OsSK 262            s.1990          Ok      1
                34. OsSK 272            s.1977          Ok      1
                35. OsSK 273            s.1987          Ok      1
                36. OsSK 295            s.1973          Ok      1
                37. OsTK 290            t.1975          Ok      1
                38. PFM 235             t.1976          Zm      4
                39. PF Zg 252           s.1975          Zm      4
                40. PF Zg 277 (=227)    t.1975          Zm      4
                41. SKTWC 21Ob          t.1984          Mi      3
                42. ZgSK 20-4           s.1976          Zc      4
                43. ZgSK 20-5           s.1977          Zc      4
                44. ZgSK 20-20          s.1975          Zc      4
                45. ZP 206/2            č.1971          ZP      1
                46. ZP 235              č.1975          ZP      1
                47. ZPSC 285            s.1986          ZP      1
                48. ZPSC 287            s.1989          ZP      1
                49. ZPSC 291            s.1986          ZP      1
                50. ZPTC 29             t.1988          ZP      1
                51. ZPTC 202            t.1987          ZP      1
                52. ZPTC 209            t.1986          ZP      1
                53. ZPTC 212            t.1987          ZP      1
                54. ZPTC 242            t.1987          ZP      1
                55. ZPTC 252            t.1990          ZP      1
                56. ZPTC 264            t.1987          ZP      1
                57. ZPTC 266            t.1987          ZP      1
                58. ZPTC 276            t.1987          ZP      1
                59. ZPTC 277            t.1990          ZP      1
                60. ZPTC 281            t.1989          ZP      1
                61. ZPTC 288            t.1990          ZP      1
                62. ZPTC 289            t.1987          ZP      1
                63. Anjou 259           t.1975          ge      4
                64. Blizzard G-188      t.1982          cg      3
                65. Clea                s.1991          dm      1
                66. Essor NK 244        s.1982          mn      3
                67. GKTC 255            t.1975          sz      4
                68. Lg 7 = Libon        t.1975          ge      4
                69. Lg 9 = Circe        č.1985          ge      3
                70. Lg 11 = Limac       t.1973          ge      4
                71. Mistral = Lg 13     t.1973          ge      4
                72. Pau 280 = Limagold  č.1971          ge      4
                73. Pioneer 3978        s.1984          dm      1
                74. Pioneer 3949
                   = Luisa              s.1989          dm      1
                75. Px 14               s.1984          mn      3
                76. Solo = Hibridor 211 s.1984          ek      3
FAO 300         1. Bc 36 W              s.1988          Zk      1
                2. Bc 38 W              s.1991          Zk      1
                3. Bc 346               s.1986          Zk      1
                4. Bc 352               s.1989          Zk      1
                5. Bc 354               s.1989          Zk      1
                6. Bc 356               s.1989          Zk      1
                7. Bc 358               s.1989          Zk      1
                8. Bc 360 B             s.1984          Zk      1
                9. Bc 362 (Bc 3604)     s.1990          Zk      1
                10. Bc 376              s.1986          Zk      1
                11. Bc 378              s.1986          Zk      1
                12. Bc 384              s.1980          Zk      1
                13. Bc 388              s.1979          Zk      1
                14. Bc 388 B            s.1990          Zk      1
                15. Bc 391              t.1979          Zk      1
                16. Bc 392              s.1983          Zk      1
                17. Bc 396              s.1986          Zk      1
                18. Bc 34-92            t.1974          Zk      1
                19. Bc 39-11            t.1973          Zk      1
                20. Bc 3622             s.1990          Zk      1
                21. Bc 3788             s.1991          Zk      1
                22. Bc 3921             s.1984          Zk      1
                23. Bc 39-41            s.1973          Zk      1
                24. BIS 34              s.1991          Zk      1
                25. ČKZ 343 (Bc 343)    t.1986          Zk      1
                26. IPK 351             s.1978          Oi      4
                27. NS 302 (NSSC 302)   s.1987          Nk      1
                28. NS 306 (NSTWC 306)  t.1987          Nk      1
                29. NS 307              s.1991          Nk      1
                30. NS 340              s.1991          Nk      1
                31. NSSC 370            s.1986          Nk      1
                32. NSSC 418 F          s.1974          Nk      1
                33. NSSC Mv 355         s.1974          Nk      1
                34. NSSC Mv 380         s.1974          Nk      1
                35. NSTWC 301           t.1986          Nk      1
                36. OsMv 325            s.1988          Ok      1
                37. OsSK 305            s.1976          Ok      1
                38. OsSK 322            s.1977          Ok      1
                39. OsSK 337            s.1979          Ok      1
                40. OsSK 340 b          s.1974          Ok      1
                41. OsSK 342            s.1975          Ok      1
                42. OsSK 390            s.1977          Ok      1
                43. OsSK 396            s.1977          Ok      1
                44. OsSK 3-241          s.1977          Ok      1
                45. PF Zg 349           t.1975          Zm      4
                46. PKB 232             s.1990          Bb      3
                47. Podravec 36
                    (BC 3602)           s.1990          Zk      1
                48. Podravec 381        t.1982          Zk      1
                49. SL 333              s.1983          VK      3
                50. ZP 320              č.1971          ZP      1
                51. ZP 370              č.1971          ZP      1
                52. ZPSC 31             s.1974          ZP      1
                53. ZPSC 37 t           s.1976          ZP      1
                54. ZPSC 300 b          s.1983          ZP      1
                55. ZPSC 309            s.1983          ZP      1
                56. ZPSC 311            s.1991          ZP      1
                57. ZPSC 312            s.1990          ZP      1
                58. ZPSC 322            s.1985          ZP      1
                59. ZPSC 330            s.1986          ZP      1
                60. ZPSC 332            s.1989          ZP      1
                61. ZPSC 391            s.1986          ZP      1
                62. ZPSC 393            s.1989          ZP      1
                63. ZPTC 33             t.1988          ZP      1
                64. ZPTC 39             t.1985          ZP      1
                65. ZPTC 306            t.1984          ZP      1
                66. ZPTC 310            t.1984          ZP      1
                67. ZPTC 329            t.1989          ZP      1
                68. ZPTC 333            t.1988          ZP      1
                69. ZPTC 339            t.1985          ZP      1
                70. ZPTC 353            t.1987          ZP      1
                71. ZPTC 383            t.1988          ZP      1
                72. AGS 159-1           s.1986          bl      3
                73. AGS 300             s.1982          bl      3
                74. G 42-52 = Funks     t.1980          cg      4
                75. KH 312
                    = Hibridor 312      s.1982          ek      3
                76. Lg 618 201          t.1973          ge      4
                77. Pioneer 3796 = Arta s.1985          dm      1
                78. Pioneer 3906
                    = Ornela            s.1983          dm      1
                79. Pioneer 3958        s.1980          dm      1
                80. Pioneer 3965 = Dara s.1980          dm      1
                81. Px 15               s.1982          mn      3
                82. Px 20               s.1982          mn      3
                83. Px 26               s.1982          mn      3
                84. Px 32               s.1980          mn      4
                85. R 144               t.1982          mn      3
                86. SZE 390             s.1984          sz      3
                87. Szegedi TC 3344     t.1982          sz      3
FAO 400         1. Bc 46                s.1980          Zk      1
                2. Bc 48 W              s.1988          Zk      1
                3. Bc 418               s.1976          Zk      1
                4. Bc 420               č.1970          Zk      1
                5. Bc 440               č.1970          Zk      1
                6. Bc 455               t.1980          Zk      1
                7. Bc 460               s.1976          Zk      1
                8. Bc 468               s.1979          Zk      1
                9. Bc 470               č.1980          Zk      1
                10. Bc 474              s.1989          Zk      1
                11. Bc 480              č.1974          Zk      1
                12. Bc 484              s.1978          Zk      1
                13. Bc 484 B            ms.1989         Zk      1
                14. Bc 488              s.1977          Zk      1
                15. Bc 490              č.1983          Zk      1
                16. Bc 43-21            s.1971          Zk      1
                17. Bc 46-22            s.1973          Zk      1
                18. Bc 48-21            s.1971          Zk      1
                19. Bc 4821 B           ms.1991         Zk      1
                20. BcSz 438            ms.1991         Zk      1
                21. BL SK 40/10         s.1973          BL      4
                22. NS 410 (NSSC 377)   s.1987          Nk      1
                23. NS 460 (NSSC 460)   s.1990          Nk      1
                24. NS 475              s.1991          Nk      1
                25. NSSC 425            s.1982          Nk      1
                26. OsSK 4-377          s.1982          Ok      1
                27. OsSK 407            s.1978          Ok      1
                28. OsSK 420            s.1973          Ok      1
                29. OsSK 427            s.1979          Ok      1
                30. OsSK 440            s.1975          Ok      1
                31. OsSK 464            s.1976          Ok      1
                32. OsSK 494            s.1976          Ok      1
                33. SL 408              s.1983          VK      3
                34. SL 414              s.1982          VK      3
                35. Varaždinec 462      s.1982          Zk      1
                36. ZgSK 41-80          s.1982          Zc      3
                37. ZgSK 43-27          s.1984          Zc      3
                38. ZgSK 43-28          s.1984          Zc      3
                39. ZgTK 41-25          t.1980          Zc      4
                40. ZPSC 42             s.1984          ZP      1
                41. ZPSC 411 (ZPSC 511) s.1987          ZP      1
                42. ZPSC 424            ms.1990         ZP      1
                43. ZPSC 425 (ZPSC 525) s.1987          ZP      1
                44. ZPSC 449            s.1990          ZP      1
                45. ZPSC 455            s.1984          ZP      1
                46. ZPSC 456            s.1988          ZP      1
                47. ZPSC 480            s.1983          ZP      1
                48. ZP 448              č.1967          ZP      1
                49. ZP 450              č.1975          ZP      1
                50. ZP 498              č.1971          ZP      1
                51. ZPTC 434            t.1990          ZP      1
                52. ZPTC 460            t.1982          ZP      1
                53. LG 23 = Hurikan     t.1986          ge      3
                54. Pioneer 3747
                    = Fulvia            s.1984          dm      1
                55. Pioneer 3780
                    = Renata            s.1980          dm      1
                56. Pioneer 3903
                    = Atrea             s.1980          dm      1
                57. R 485               t.1982          mn      3
                58. Sabrina-3707        s.1987          dm      1
                59. 3539-Cora           s.1990          dm      1
                60. 3569-Chiara         s.1991          dm      1
FAO 500         1. Bc 58                s.1980          Zk      1
                2. Bc 58 W              ms.1989         Zk      1
                3. Bc 511               t.1980          Zk      1
                4. Bc 571               t.1979          Zk      1
                5. Bc 578 R             ms.1991         Zk      1
                6. Bc 588 B             s.1988          Zk      1
                7. Bc 590 A             č.1983          Zk      1
                8. Bc 595               t.1984          Zk      1
                9. Bc 51-23             s.1971          Zk      1
                10. Bc 51-63            s.1974          Zk      1
                11. Bc 59-01 A          č.1973          Zk      1
                12. Bc 59-42            s.1973          Zk      1
                13. Bc 59-91            t.1973          Zk      1
                14. Bc 66-25            s.1972          Zk      1
                15. Bc SK 5A/M          s.1971          Zk      1
                16. BL SC 50/19         s.1974          BL      4
                17. BL SK 55            s.1971          BL      4
                18. Dolac (Bc 555)      t.1980          Zk      1
                19. NS 535 (NSSC 535)   s.1989          Nk      1
                20. NSSC 53             s.1982          Nk      1
                21. NSSC 501            s.1985          Nk      1
                22. NSSC 502            s.1985          Nk      1
                23. NSSC 506            s.1986          Nk      1
                24. NSSC 515            s.1985          Nk      1
                25. NSSC 522            s.1985          Nk      1
                26. NSSC 555            s.1975          Nk      1
                27. OsSK 544            s.1980          Ok      1
                28. OsSK 552            s.1990          Ok      1
                29. OsSK 560A           s.1982          Ok      1
                30. OsSK 569            s.1985          Ok      1
                31. OsSK 574            s.1980          Ok      1
                32. OsSK 575            s.1984          Ok      1
                33. OsSK 585            s.1984          Ok      1
                34. OsSK 594            s.1980          Ok      1
                35. OsSK 595            s.1971          Ok      1
                36. OsSK 596            s.1985          Ok      1
                37. PF Zg 594           s.1975          Zm      4
                38. PKB 532             t.1982          Bb      3
                39. Posavec 58          ms.1991         Zk      1
                40. Zg 525              č.1977          Zc      4
                41. Zg 535              č.1984          Zc      3
                42. Zg 580              č.1978          Zc      4
                43. Zg 591              č.1974          Zc      4
                44. Zg 599              č.1978          Zc      4
                45. Zg SK 502 A         s.1972          Zc      4
                46. Zg SK 503           s.1975          Zc      4
                47. Zg SK 509           s.1975          Zc      4
                48. Zg SK 55-5          s.1973          Zc      4
                49. Zg SK 50-50         s.1974          Zc      4
                50. Zg SK 57-83         s.1983          Zc      3
                51. ZP 501 A            č.1971          ZP      1
                52. ZP 535              č.1976          ZP      1
                53. ZP 551 B            s.1968          ZP      1
                54. ZP 584              č.1971          ZP      1
                55. ZPSK 46 A           s.1971          ZP      1
                56. ZPSK 48A            s.1971          ZP      1
                57. ZPSC 50             s.1973          ZP      1
                58. ZPSC 52             s.1986          ZP      1
                59. ZPSC 59             s.1985          ZP      1
                60. ZPSC 500            s.1983          ZP      1
                61. ZPSC 506            s.1984          ZP      1
                62. ZPSC 510            s.1990          ZP      1
                63. ZPSC 513            s.1980          ZP      1
                64. ZPSC 520            s.1990          ZP      1
                65. ZPSC 528            s.1983          ZP      1
                66. ZPSC 532            s.1984          ZP      1
                67. ZPSC 540            s.1989          ZP      1
                68. ZPSC 565            s.1989          ZP      1
                69. ZPTK 58             t.1971          ZP      1
                70. ZPTC 509            t.1985          ZP      1
                71. ZPTC 541            t.1984          ZP      1
                72. ZPTC 549            t.1987          ZP      1
                73. ZPTC 566            t.1990          ZP      1
                74. ZPTC 567            t.1989          ZP      1
                75. ZPTC 569            t.1988          ZP      1
                76. Metro
                   = Hibridor 593       s.1983          ek      3
                77. Mirac
                   = Hibridor 553       s.1984          ek      3
                78. Pioneer 3509        s.1984          dm      1
                79. Pioneer 3591
                    = Augusta           s.1980          dm      1
                80. Pioneer 3709
                    = Sylvia            s.1980          dm      1
                81. Sirena-3551         s.1987          dm      1
FAO 600         1. Banat 655            t.1982          Zk      1
                2. Barba (Bc 603)       t.1980          Zk      1
                3. Bc 66                s.1979          Zk      1
                4. Bc 608 R             s.1987          Zk      1
                5. Bc 622               s.1976          Zk      1
                6. Bc 660               č.1977          Zk      1
                7. Bc 666               s.1977          Zk      1
                8. Bc 62-91             t.1974          Zk      1
                9. Bc 63-42             s.1975          Zk      1
                10. Bc 64-25            s.1972          Zk      1
                11. Bc 68-22            s.1971          Zk      1
                12. Bc 69-61            s.1974          Zk      1
                13. Bc 667              t.1984          Zk      1
                14. Bc 6622             s.1990          Zk      1
                15. NS 640 (NSSC 640)   s.1989          Nk      1
                16. NS 654              č.1970          Nk      1
                17. NS 663 (NSSC 663)   s.1989          Nk      1
                18. NS 680 (NSSC 680)   s.1989          Nk      1
                19. NSSC 530            s.1985          Nk      1
                20. NSSC 566            s.1985          Nk      1
                21. NSSC 600            s.1985          Nk      1
                22. NSSC 601            s.1978          Nk      1
                23. NSSC 604            s.1979          Nk      1
                24. NSSC 609 b          s.1986          Nk      1
                25. NSSC 620            s.1984          Nk      1
                26. NSSC 675            s.1985          Nk      1
                27. NSSC 676            s.1974          Nk      1
                28. NSSC 696            s.1973          Nk      1
                29. NSSC 6666           s.1979          Nk      1
                30. Os 615              č.1972          Ok      1
                31. Os 660              č.1970          Ok      1
                32. OsSK 6-203          s.1970          Ok      1
                33. OsSK 589            s.1983          Ok      1
                34. OsSK 613            s.1984          Ok      1
                35. OsSK 619            s.1973          Ok      1
                36. OsSK 625            s.1984          Ok      1
                37. OsSK 629            s.1976          Ok      1
                38. OsSK 632            s.1974          Ok      1
                39. OsSK 635            s.1984          Ok      1
                40. OsSK 644            s.1980          Ok      1
                41. OsSK 645            s.1984          Ok      1
                42. OsSK 654            s.1980          Ok      1
                43. OsSK 661            s.1975          Ok      1
                44. OsSK 664            s.1982          Ok      1
                45. OsSK 665            s.1980          Ok      1
                46. OsSK 667            s.1978          Ok      1
                47. OsSK 675            s.1971          Ok      1
                48. OsSK 679            s.1976          Ok      1
                49. OsSK 697            s.1978          Ok      1
                50. OsTK 653            t.1980          Ok      1
                51. PF Zg 60            s.1977          Zm      4
                52. PKB 623             s.1978          Bb      4
                53. PKB 630             t.1983          Bb      3
                54. PKB 631             t.1984          Bb      3
                55. PKB 632             t.1984          Bb      3
                56. PKB 633             t.1982          Bb      3
                57. Zg SK 602 A         s.1972          Zc      4
                58. Zg SK 606           s.1973          Zc      4
                59. ZPSC 60.b           s.1973          ZP      1
                60. ZPSK 58C            s.1971          ZP      1
                61. ZPSK 61             s.1971          ZP      1
                62. ZPSK 63             s.1971          ZP      1
                63. ZPSC 65             s.1985          ZP      1
                64. ZPSK 65A            s.1971          ZP      1
                65. ZPSC 602            s.1976          ZP      1
                66. ZPSC 603 (ZP 644)   s.1988          ZP      1
                67. ZPSC 604            ms.1987         ZP      1
                68. ZPSC 608            s.1982          ZP      1
                69. ZPSC 611            s.1978          ZP      1
                70. ZPSC 614            s.1975          ZP      1
                71. ZPSC 615            s.1982          ZP      1
                72. ZPSC 617            s.1987          ZP      1
                73. ZPSC 621            s.1985          ZP      1
                74. ZPTC 601            t.1990          ZP      1
                75. ZPTC 624            t.1985          ZP      1
                76. ZPSC 626            s.1983          ZP      1
                77. ZPSC 628 t          s.1973          ZP      1
                78. ZPSC 630            s.1989          ZP      1
                79. ZPSC 632            s.1980          ZP      1
                80. ZPSC 642            s.1988          ZP      1
                81. ZPSC 645            s.1988          ZP      1
                82. ZPSC 646            s.1986          ZP      1
                83. ZPSC 651            s.1984          ZP      1
                84. ZPSC 656            s.1989          ZP      1
                85. ZPSC 664            s.1976          ZP      1
                86. ZPSC 670            s.1982          ZP      1
                87. ZPSC 678            s.1989          ZP      1
                88. ZPTK 62             t.1971          ZP      1
                89. ZPTC 64             t.1978          ZP      1
                90. ZPTC 593            t.1974          ZP      1
                91. ZPTC 610            t.1980          ZP      1
                92. ZPTC 662            t.1984          ZP      1
                93. ZPTC 663            t.1983          ZP      1
                94. Pioneer 3541
                    = Irmina            s.1980          dm      1
                95. SzSC 648            s.1976          sv      4
                96. 3295-Milena         s.1991          dm      1
                97. 3324-Godiva         s.1991          dm      1
                98. 3380 - Isora        s.1988          dm      1
FAO 700         1. Bc 778               s.1984          Zk      1
                2. IN SK 74 V           s.1975          IN      4
                3. NSSC 70              s.1970          Nk      1
                4. NSSK 71              s.1971          Nk      1
                5. NSSK 72              s.1971          Nk      1
                6. NSSC 73 b            s.1975          Nk      1
                7. NSSC 75              s.1979          Nk      1
                8. NSSC 76              s.1980          Nk      1
                9. NSSC 77              s.1983          Nk      1
                10. NSSC 78             s.1983          Nk      1
                11. NSTC 66             t.1974          Nk      1
                12. PKB 721             s.1978          Bb      4
                13. PKB 730             t.1978          Bb      4
                14. ZP 755              č.1964          ZP      1
                15. ZPSK 8              s.1971          ZP      1
                16. ZPSK 71 c           s.1971          ZP      1
                17. ZPSK 78 c           s.1971          ZP      1
                18. ZPSC 82/III         s.1968          ZP      1
                19. ZPSC 701            s.1985          ZP      1
                20. ZPSC 706            s.1980          ZP      1
                21. ZPSC 707            s.1980          ZP      1
                22. ZPSC 710            s.1988          ZP      1
                23. ZPSC 712            s.1989          ZP      1
                24. TPSC 720            s.1979          ZP      1
                25. ZPSC 723            s.1983          ZP      1
                26. ZPSC 732            s.1982          ZP      1
                27. ZPSC 750            s.19..          ZP      1
                28. ZPSC 770            s.1991          ZP      1
                29. ZPTK 73             t.1971          ZP      1
                30. ZPTK 75             t.1971          ZP      1
                31. ZPTC 705            t.1982          ZP      1
                32. ZPTC 724            t.1985          ZP      1
                33. Matador             s.1978          ek      3
                34. Pioneer 3360        s.1980          dm      1
FAO 800         1. Bc 82-21             s.1973          Zk      1
                2. Bc 828               s.1987          Zk      1
                3. In SK 84 A           s.1991          IN      3
                4. NS 721               č.1972          Nk      1
                5. NS 805               s.1991          Nk      1
                6. NS 808 (NSSC 790)    s.1988          Nk      1
                7. Novosadski 802       č.1972          Nk      1
                8. Rekord SK 85V        s.1976          IN      4
                9. ZPSK 74B             s.1972          ZP      1
                10. ZPSK 80B            s.1971          ZP      1
                11. ZPSC 84             s.1973          ZP      1
                12. ZPSC 800            s.1987          ZP      1
                13. ZPSC 801            s.1989          ZP      1
                14. ZPSC 807            s.1975          ZP      1
                15. ZPSC 809 b          s.1979          ZP      1
                16. ZPSC 813            s.1987          ZP      1
                17. ZPSC 825            s.1983          ZP      1
                18. In SK 82 V          s.1984          IN      3
                19. In SK 83 A          s.1990          IN      3
                20. NSSC 608            s.1984          Nk      1
                21. NS 820 (NSSC 780)   s.1989          Nk      1
INDUSTRIJSKE RASTLINE
Beta vulgaris L.ssp.vulgaris convar.crasa Alef. var.altissima Döll.
(sin.var.saccharifera Lange)
Sladkorna pesa
                1. Al-agropoly          1972            AL      4
                2. Albina               1989            AL      3
                3. Al-cermona           1971            AL      4
                4. Alda                 1991            AL      3
                5. Al-harmona           1984            AL      3
                6. Al-komona            1985            AL      3
                7. Alisa                1990            AL      3
                8. Almira               1987            AL      3
                9. Al-mona              1971            AL      4
                10. Al-omona            1980            AL      4
                11. Al-primona          1984            AL      3
                12. Al-ramona           1983            AL      3
                13. Al-tehnopoly        1973            AL      4
                14. Altima              1986            AL      3
                15. Altera              1987            AL      3
                16. Al-trimono          1977            AL      4
                17. Alvista             1990            AL      3
                18. Mono Os             1972            Oš      1
                19. Neda                1990            Nš      1
                20. Nera                1989            Nš      1
                21. NS Polymono         1976            Nš      1
                22. NS Polyzusca        1973            Nš      1
                23. Os Nada             1988            Oš      1
                24. Os-Optima           1984            Oš      1
                25. Os Sana             1988            Oš      1
                26. Yu-Cr-1             1973            Oš      1
                27. Adriene             1991            nd      3
                28. Andrea              1987            nd      3
                29. Bingo               1989            kh      3
                30. Carpo               1976            so      4
                31. DEL.7997 Gilamon    1984            nd      3
                32. Dima                1979            nd      4
                33. Dunja               1986            ek      3
                34. Gemo 3967           1973            so      4
                35. H 6802              1975            kh      4
                36. Hilleshog Mono 4024 1986            lh      3
                37. Hilleshog mono 4886 1990            lh      3
                38. Kaweduca            1979            ek      4
                39. Kawemaja            1980            ek      4
                40. Kawepura            1978            ek      4
                41. Kawetina            1982            ek      3
                42. KWS-Yu-863          1981            ek      3
                43. Lena                1987            ek      3
                44. Liza                1991            kh      3
                45. Maribo-Austro-Mono  1989            hm      3
                46. Maribo Monova       1971            hm      4
                47. Maribo Monova CR    1974            hm      4
                48. Maribo Ultramono    1977            hm      4
                49. Marta               1990            ek      3
                50. Metropol cr.        1987            sö      3
                51. Monodoro            1988            lh      3
                52. Monohikari          1987            ek      3
                53. Monopur 79          1983            sö      3
                54. Novagemo            1979            sö      4
                55. Ovacio              1988            kh      3
                56. Ritmo               1988            hm      3
                57. Silka               1991            ek      3
                58. Solamon             1986            nd      3
                59. Sukrohil            1988            lh      3
                60. Sumono              1988            kh      3
                61. Unyx                1988            ts      3
                62. Viva                1988            ts      3
Brassica napus L.em.Metzg.var.napus (Schubl.et Mart.) Thell.
(sin.Brassica oleifera Moench)
Oljna ogrščica
                1. Meander              1986            Ou      1
                2. Osiječka-88          1988            Ou      1
                3. Belinda B 1/78       1985            hs      3
                4. Elena                1988            hs      3
                5. Elvira               1982            hs      3
                6. Glumander            1981            he      3
                7. Goriander            1981            he      3
                8. Gundula              1988            hs      3
                9. Juno                 1990            sa      3
                10. KB 21/77            1984            hs      3
                11. Korina              1984            hs      3
                12. Primor              1982            pv      3
                13. Quinta              1983            hh      3
                14. R-51                1986            pv      3
                15. Tamara              1987            hs      3
                16. WW 813              1984            lw      3
Cichorium intybus L.var.sativus Bischoff
Cikorija (Vodopija)
                1. Bilogorska Os-2      1967            Ou      4
                2. Bilogorska Os-3      1967            Ou      4
Cucurbita pepo L .var.ovifera sin. convar. sitrullina (L.)Greb.
var stryriaca + var. oleifera P.
Oljna buča      1. Tschermaks olkurbis   1973           gl      4
Glycine max (L.) Merrill
Soja za zrnje
Zelo zgodnje sorte: 00
                1. HY-12                1986            Nu      1
                2. Caloria              1977            gi      4
Zgodnje sorte: 0
                1. Bijeljina 88         1988            BN      3
                2. Bi 454               1988            BN      3
                3. Bi 457               1988            BN      3
                4. Dunav                1990            Nu      1
                5. Majevica             1988            BN      3
                6. Mira                 1990            BN      3
                7. NS-6                 1982            Nu      1
                8. Opalićka             1988            BN      3
                9. Os 289               1976            Ou      1
                10. Rada                1990            BN      3
                11. Srećka              1976            Zu      1
                12. Wilkin              1978            su      4
Srednje zgodnje sorte: 1
                1. Bosna                1988            Ou      1
                2. Danka                1980            BN      3
                3. Drava                1983            Ou      1
                4. Drina                1988            Ou      1
                5. Ilova                1987            Ou      1
                6. Jošava               1987            Ou      1
                7. Kolubara             1990            Nu      1
                8. Lika                 1989            Ou      1
                9. Maksimirka (M45)     1976            Zm      4
                10. Mina                1977            BN      4
                11. Morava              1988            Ou      1
                12. Nada                1977            BN      4
                13. Novka               1977            BN      4
                14. NS-10               1985            Nu      1
                15. NS-13               1987            Nu      1
                16. NS 16               1988            Nu      1
                17. NS 17               1988            Nu      1
                18. NS 18               1988            Nu      1
                19. NS 20               1988            Nu      1
                20. NS-102              1989            Nu      1
                21. NS-104              1989            Nu      1
                22. NS-105              1989            Nu      1
                23. Podunavka           1984            Ou      1
                24. Sava                1985            Ou      1
                25. Semberija 40        1987            BN      3
                26. Zagrepčanka         1988            Zu      1
                27. Aura                1982            ek      3
                28. Dunajka             1983            bč      3
                29. Hodgson             1987            su      3
                30. Isz 13              1984            is      3
                31. K 1201              1985            ek      3
                32. Ronda               1986            ek      3
                33. S-0512              1986            mn      3
Srednje pozne sorte: 2
                1. Marina               1978            BN      4
                2. NS-9                 1983            Nu      1
                3. NS-11                1980            Nu      1
                4. NS 21                1988            Nu      1
                5. NS-201               1989            Nu      1
                6. NS-202               1989            Nu      1
                7. Sivka                1976            Zc      4
                8. Tisa                 1986            Ou      1
                9. Uskolisna            1976            Zc      4
                10. Vuka                1983            Ou      1
                11. Amsoy               1979            wp      4
                12. Corsoy              1979            am      4
                13. Gamba               1982            ek      3
                14. Wells               1979            wp      4
Pozne sorte: 3
                1. NS-kasna             1979            Nu      1
Gossypium herbaceum L.
Bombaž
                1. A/II                 1972            ST      4
                2. Strumica 104         1978            ST      4
                3. Strumica 105         1978            ST      4
                4. No 433               1978            čr      4
Helianthus annuus L.
Sončnica
                1. 73-C7                1981            pv      3
                2. Oleik                1982            pv      3
                3. Primasol             1984            pv      3
                4. Sorem 80             1983            br      3
Sončnica za olje
                1. Novosadski 20        1976            Nu      1
                2. Novosadski 61        1976            Nu      1
                3. NS-H-17              1984            Nu      1
                4. NS-H.43              1987            Nu      1
                5. NS-H-44              1987            Nu      1
                6. NS-H-45              1987            Nu      1
                7. NS-H-27-RM           1982            Nu      1
                8. NS-H-31-RM           1980            Nu      1
                9. NS-H-33-RM           1983            Nu      1
                10. NS-H-62-RM          1978            Nu      1
                11. NS-H-63-RM          1978            Nu      1
                12. NS-H-65-RM          1978            Nu      1
                13. NS-H-67-RM          1978            Nu      1
                14. NS-H-elios          1982            Nu      1
Proteinska sončnica
                1. Kolos                1989            ZA      1
Humulus lupulus L.
Hmelj
                1. Dunav                1972            BP      4
                2. Neoplanta            1972            BP      4
                3. Vojvodina            1972            BP      4
Linum usitatissimum L.
Lan
                1. Astella              1990            ro      3
                2. Hera                 1979            gg      4
                3. Mira R2              1983            gg      3
                4. Nynke                1975            iz      4
Nicotiana tabacum L.
Tobak
                1. Bilogora             1982            Zd      3
                2. Čulinec              1975            Zd      4
                3. DH6                  1989            Zd      3
                4. DH9                  1989            Zd      3
                5. Drava                1982            Zd      3
                6. Jaka 23              1987            Pd      3
                7. Jaka 48              1987            Mi      3
                8. Jaka 68              1987            Pd      3
                9. Jaka 70              1988            SB      3
                10. Jaka 87             1988            Pd      3
                11. Jaka MD-77          1991            BC      3
                12. Jaka V 109/2        1987            Mi      3
                13. Jaka V 125/3        1987            Mi      3
                14. Kutjevo             1982            Zd      3
                15. MV-1                1987            Pd      3
                16. NS-72               1984            Bd      3
                17. Otlja 87            1988            Pd      3
                18. Otlja 110-88/3      1989            Pd      3
                19. Otlja MD-159-78     1991            BC      4
                20. Prilep 7            1987            Pd      3
                21. Prilep 84           1988            Pd      3
                22. Prilep 156/1        1987            Mi      3
                23. PV 121/2            1987            Mi      3
                24. PV 143/2            1987            Mi      3
                25. PV 147/1            1987            MI      3
                26. Re-Da               1988            KP      3
                27. Slatinka            1984            Zd      3
                28. Stolac 17           1975            MO      4
                29. Svijetla
                    Hercegovina 2       1989            MO      3
                30. Svijetla
                    Hercegovina 3       1989            MO      3
                31. Šeginovac           1979            MO      4
                32. Veliki Hercegovac   1979            MO      4
                33. VH 32               1979            MO      4
                34. Virovitica          1984            Zd      3
                35. Zagreb              1973            Zd      4
                36. Bursana             1975            rh      4
Papaver somniferum L.
Mak
                1. Pioner               1982            Mi      3
Sorgum vulgare Pers.var.technicum (Korn.) Snowden
Sirek za metle
                1. Bački biser          1972            BP      4
                2. Neoplanta            1972            BP      4
                3. Panonia              1972            BP      4
                4. Sava                 1983            BP      3
                5. Tisa                 1983            BP      3
Zea mays L. (partim)
Industrijska koruza
Oljni hibridi koruze
FAO 500         1. NSSC 580 ulj.        s.1985          Nk      1
FAO 600         1. NS 650 ulj. (NSSC
                   650 ulj.)            s.1988          Nk      1
                2. NSSC 625 ulj.        s.1986          Nk      1
                3. ZPSC 71 u            s.1985          ZP      1
                4. ZPSC 727 u           s.1985          ZP      1
FAO 700         1. NS 765 ulj. (NSSC
                   765 ulj.)            s.1989          Nk      1
                2. NS 785 ulj.          s.1991          Nk      1
                3. NSSC 73 ulj.         s.1984          Nk      1
Amilopektinski hibridi koruze
FAO 200         1. ZPSC 232 Wx          s.1987          ZP      1
FAO 300         1. Bc 38 wx wx          s.1986          Zk      1
                2. ZPSC 363 Wx          s.1987          ZP      1
FAO 500         1. Bc 58 wx wx          s.1987          Zk      1
                2. Bc 59 wx wx          s.1985          Zk      1
                3. NSSC 533 wx          s.1979          Nk      1
FAO 600         1. OsSK 633 Wx          s.1988          Ok      1
FAO 700         1. ZPSC 704 wx          s.1985          ZP      1
Hibridi koruze, pokovka
FAO 500         1. Bc 503 p.c.          ms.1987         Zk      1
                2. NS 503 k             s.1987          Nk      1
FAO 600         1. ZPSC 641 k           s.1984          ZP      1
                2. ZPTC 610 k           t.1984          ZP      1
                3. ZPSC 611 k           s.1990          ZP      1
KRMNE RASTLINE
Agropyron dasystachyum (Hook.) Scribn.
Debeloklasa pirnica
                1. Critana              1983            pf      3
Agropyron elongatum (Host.) P. Beauv.
Visoka pirnica
                1. Alkar                1983            pu      3
Agropryron riparium L.
Priobalna pirnica
                1. Sodar                1983            pf      3
Agropyron sibiricum (Willd.)P. Beauv.
Sibirska pirnica
                1. P-27                 1983            pf      3
Agrostis gigantea (Roth)Arcang.sin.Agrostis alba L.
Bela šopulja
                1. Red top              1983            pf      3
Alopecurus arundinaceus Poir
Trstikasti lisičji rep
                1. Garrison             1983            hg      3
Arrhenatherum elatius (L.)P.Beauv.ex J.et C.Presl.
Visoka pahovka
                1. Kutzlebener          1973            pt      4
Astragalus cicer L.sin A.vesicarius L.Lam
Čičkasti grahovec
                1. Lutana               1983            bz      3
Beta vulgaris L.ssp.vulgaris convar.crassa Alef.var.crassa (Alef) Wittm.
Krmna pesa
                1. Morava               1990            KŠ      1
                2. Rubinal              1991            AL      3
                3. Abondo               1986            ss      3
                4. Jumbo                1986            ss      3
                5. Monera               1982            ek      3
                6. Monotoro             1985            ss      3
                7. Monovaleur           1985            ss      3
                8. Monoverl             1979            hz      4
                9. Polyaurea            1982            ej      3
                10. Rote Walze          1973            bt      4
                11. Tibo                1977            bt      4
                12. Trigonal            1977            sc      4
Brassica rapa L.var. oleifera Metzg.
Krmna repica
                1. Tyfon                1984            es      3
Bromus unioloides (Willd.) Humb. et Kunth.
"Šraderova stoklasa"
                1. AND 183              1991            ph      3
                2. Una                  1979            wr      4
Coronilla varia L.
Pisana šmarna detelja
                1. Chemung              1983            bv      3
Dactylis glomerata L.
Pasja trava
                1. B-17                 1977            Zt      4
                2. Bl-Krajina           1991            BL      3
                3. Hallmark             1983            wf      3
Festuca arundinacea Schreber.
Trstikasta bilnica
                1. B-18                 1979            Zt      4
                2. Kruševački-19        1982            KŠ      1
                3. Fawn                 1982            da      3
                4. Talimo               1979            vm      4
Festuca rubra L. ssp. vulgaris (Gaud.) Hayek
Rdeča bilnica
                1. Kruševački-14        1979            KŠ      1
                2. AND 182              1991            ph      3
Lolium multiflorum Lam.sin.L.italicum A.Br.
Mnogocvetna (laška) ljuljka
                1. BL-B                 1973            BL      4
                2. Molto                1979            vm      4
                3. Romo                 1977            bt      4
                4. Tur                  1974            wr      4
Lolium perenne L.
Trpežna (angleška) ljuljka
                1. Križevački           1970            Zt      4
                2. Arka                 1987            wr      3
                3. Maja                 1987            wr      3
                4. Moretti              1979            vm      4
                5. Solen                1987            wr      3
                6. Tetrelite            1983            hi      3
Lotus corniculatus L.
Navadna nokota
                1. BL-17                1974            BL      4
                2. Šumadija             1991            KŠ      1
                3. Tera                 1991            BL      3
Lupinus albus L.
Bela sladka lupina
                1. Bosna                1979            Sf      4
                2. Modriča              1983            Sf      3
Medicago sativa L.+Medicago x varia Martyn
Lucerna
                1. Banjalučanka         1991            BL      3
                2. Drava                1980            Ot      1
                3. Krajina              1986            ZA      1
                4. Kruševačka M-2       1973            KŠ      1
                5. Kruševačka 28        1989            KŠ      1
                6. NS-Novosadjanka X-11 1988            Ni      1
                7. Olimpik 84           1985            Sf      3
                8. Osiječka 13          1991            Ot      1
                9. Osiječka 90          1991            Ot      1
                10. Osiječka SZ         1991            Ot      1
                11. Osiječka-70         1973            Ot      1
                12. Osječka 12          1989            Ot      1
                13. Stela               1985            Ot      1
                14. Vuka                1983            Ot      1
                15. Zdravka-77          1978            Ot      1
                16. Honeoye             1983            it      3
                17. Maris Kabul         1979            ln      4
                18. Maris Phoenix       1979            ln      4
                19. Pioneer 531         1983            dm      3
                20. Sverre              1980            sc      4
                21. Thor                1983            mn      3
                22. Ufimskaja 7         1986            bo      3
                23. Plauresa            1990            dl      3
Panicum miliaceum L.
Proso
                1. Harkovskoje 25       1989            ha      3
Phleum pratense ssp.vulgare Achers et Graebn.
Travniški mačji rep
                1. BL-B                 1973            BL      4
                2. Kruševački-15        1979            KŠ      1
                3. BAH 1/81             1991            wi      3
                4. BAH 2/81             1991            wi      3
                5. Kor                  1974            wr      4
Pisum sativum L. (partim)
Krmni grah
                1. Saša                 1990            BL      3
Poa pratensis L.
Travniška latovka
                1. Troy                 1977            li      4
Sorgum vulgare Pers.partim.sin.Andropogon sorghum (L.)Bro.
sin.Sorghum biocolor (L.) Moench.
Krmni sirek
                1. NS BPSC-8            1987            BP      3
                2. NS BP šečerac-46     1987            BP      3
                3. GKI-1                1987            sz      3
                4. KWS-735              1991            ek      3
                5. KWS-736              1991            ek      3
                6. Sweet Sioux III      1979            bm      3
Trifolium pratense L.
Črna detelja
                1. Kruševačka-3         1973            KŠ      1
                2. Kruševačka-9         1977            KŠ      1
                3. Kruševačka-27 4 n    1986            KŠ      1
                4. Krajina              1986            ZA      1
                5. Nike                 1988            kp      3
ssp. sativum v. praecox (Mill) Schreb.
                1. Perenta              1973            bt      4
                2. Puma                 1979            wr      4
Trifolium repens L.
Bela detelja
                1. Arcadia              1983            mn      3
                2. Babinska             1983            wr      3
                3. Radzikowska          1979            wr      4
Vicia pannonica Crantz
Panonska grašica
                1. Panonka              1979            Sf      4
Vicia sativa L.
Jara grašica
                1. Skopje 1             1977            Mi      4
                2. Slavej               1977            Mi      4
Vicia villosa Roth.
Kosmata ozimna grašica
                1. Igman                1970            Sf      4
                2. Kruševačka-10        1979            KŠ      1
Zea mays L. (partim)
Visokolizinski hibridi koruze
FAO 100         1. Bc 183 0202          t.1991          Zk      1
FAO 200         1. Bc 243 0202          t.1984          Zk      1
FAO 300         1. Bc 302 0202          s.1978          Zk      1
                2. Bc 332 0202          s.1987          Zk      1
FAO 400         1. Bc 436 0202          s.1978          Zk      1
                2. Bc 453 0202          t.1984          Zk      1
                3. Bc 483 0202          t.1983          Zk      1
FAO 500         1. Bc 593 0202          t.1978          Zk      1
                2. Bc 59-21 0202        s.1974          Zk      1
                3. ZgSC 50-1/02         s.1974          Zc      4
FAO 600         1. Bc 6060 0202         s.1979          Zk      1
                2. NS 66 02 (NSSC
                   66 02)               s.1989          Nk      1
                3. ZPSC 67 02           s.1980          ZP      1
FAO 700         1. NS 79 02             s.1991          Nk      1
                2. ZPSC 72 02           s.1975          ZP      1
                3. ZPSC 75 02           s.1975          ZP      1
                4. ZPSC 704 02          s.1985          ZP      1
                5. ZPSC 711 02          s.1986          ZP      1
VRTNINE
Allium cepa L. var cepa
Čebula
                1. Adina                1982            kh      3
                2. Alsogodi             1982            bu      3
                3. Amerika              1991            es      1
                4. Hysol                1980            es      1
                5. Wijbo                1979            es      1
Brassica oleracea L. var.botrytis L.
Cvetača
                1. Winner Enkona        1984            ta      3
                2. Lawyna               1979            es      1
                3. Snoufebruary=Snow
                   February             1989            es      1
                4. White top            1980            es      1
Brassica oleracea L. var.capitata (L.) var.capitata L. f.alba
Belo zelje
                1. Pointu de
                   Chateaurenard        1983            va      3
                2. Stark winter         1987            xa      3
                3. Celsa F1             1982            nb      1
                4. Higusta F1           1982            nb      1
                5. Hisepta F1           1979            nb      1
                6. Histanda F1          1980            nb      1
                7. Rakette F1           1979            nb      1
Brassica oleracea L. var.gemmifera Zenk
Brstični ohrovt, popčar
                1. Mauser's Auslose     1979            du      4
                2. Peer Gynt (F1)       1982            es      1
Capsicum annuum L.
Paprika
                1. Horgoška sladka 2    1973            HO      4
                2. Horgoška sladka 3    1973            HO      4
                3. Magdalena            1985            Mi      3
                4. Odvajalna sladka     1971            HO      4
                5. Ovčepolska kapia     1985            Mi      3
                6. Peščani grom         1985            HO      3
                7. Tisa                 1985            HO      3
                8. Turšijara 1 A        1964            SP      4
Citrullus lanatus (Thunb.) Mansf.
Lubenica
                1. Hevesi futo F1        1983           bk      3
                2. Szigetcsepi 51 F1     1982           bk      3
Cucumis sativus L.
Kumare
                1. Budai csemege        1983            bu      3
                2. Delifin mix F1       1973            er      1
                3. Fablo mix F1         1974            er      1
                4. Kecskemeti botermo   1983            kk      3
                5. Leandro F1           1991            er      1
                6. Parifin F1           1973            er      1
                7. Koravo F1            1975            es      1
                8. Plento               1979            es      1
                9. Sporto P.M.R.        1975            es      1
                10. Witlo F1            1977            es      1
Daucus carota L.subsp..sativus (Hoffm.)Arcang
Korenček
                1. Duke 370             1979            ta      4
                2. Tito                 1982            ba      3
                3. Wicaro               1983            hn      1
Lactuca sativa L.var.capitata L.
Glavnata solata
                1. Gravitas             1981            bt      3
                2. Indianer Perle       1973            bt      4
                3. Silvester            1981            hn      1
                4. Benita               1981            hn      1
                5. Helga                1973            hn      1
                6. Hilde                1976            hn      1
                7. Olof                 1981            hn      1
                8. Virilde              1981            hn      1
Lycopersicon lycopersicum (L.) Karsten ex Farewell
Lycopersicum esculentum Mill
Paradižnik
                1. Gevas 73             1979            pt      4
                2. Intermech            1979            pt      4
                3. Triumf F1            1975            si      4
                4. UC 133               1979            pt      4
                5. VC-134               1979            pt      4
                6. Linda F1             1975            es      1
                7. Luca F1              1983            es      1
                8. Lucy F1              1983            es      1
                9. Slumac               1979            es      1
Phaseolus vulgaris L.ssp.vulgaris var. nanus (L.) Aschers. f. sine fibris
Nizek stročji fižol
                1. Emdu NZ 385          1979            gv      4
                2. Gallatin 50          1975            bu      4
                3. Gem                  1983            en      3
                4. Iprin                1979            ba      4
                5. Koralle              1974            gv      4
                6. Lusia                1980            bt      3
                7. Midistar             1979            en      4
                8. No 310               1979            ba      4
                9. Niagara 773          1975            en      4
                10. Picker              1975            en      4
                11. Slimgreen           1983            en      3
                12. Sprite              1971            mn      4
                13. Wavero              1975            gv      4
                14. Cordon              1974            es      1
                15. Daria               1977            es      1
                16. Dorina              1984            hn      1
                17. Jolanda             1980            hn      1
                18. Orbane              1979            es      1
                19. Slankette           1980            es      1
                20. Supernor            1975            es      1
Phaseolus vulgaris L. var. nanus (L.) Aschers., f. fibriferis
Nizki fižol
                1. Agate                1991            ib      3
                2. Butmirski trešnjo    1971            Sf      4
                3. Butmirski zelenjak   1971            Sf      4
                4. Magna                1982            kč      3
                5. Spinel               1991            ib      3
Phaseolus vulgaris L.ssp.vulgaris var.vulgaris (sin.Phaseolus
vulgaris L.var.communis Aschers)
Preklarji stročniki, visok stročji fižol
                1. Necores              1986            hn      3
                2. Precores             1986            hn      3
Pisum sativum L. ssp. sativum convar.medullare in
Pisum sativum L. ssp. sativum convar. sativum
Okroglozrnati in oglatozrnati grah
                1. Action               1976            gv      4
                2. Artura               1986            hn      1
                3. Awola                1983            ka      3
                4. Danielle             1978            hn      1
                5. Despe                1980            gv      4
                6. Erika                1982            db      3
                7. Gisella              1979            hn      1
                8. Hyrada               1979            gs      3
                9. Jade                 1983            gs      3
                10. Lowadis             1973            gv      4
                11. Lowarex             1973            gv      4
                12. Lowata              1977            gv      4
                13. Mingomark           1975            gv      4
                14. Parade              1983            hn      1
                15. Prinsa              1976            gv      4
                16. Roulette            1976            gv      4
                17. Superplus           1979            gv      4
                18. Ujmajori kozepkesoi 1984            kk      3
                19. Ujmajori kozepkorai 1983            kk      3
                20. Visto               1979            gv      4
                21. Fridol              1976            es      1
                22. Frisette            1979            es      1
                23. Recette             1975            es      1
                24. Rurik               1975            es      1
Solanum tuberosum L.
Krompir
                1. Bobr                 1990            kb      3
                2. Biranco              1979            lu      3
                3. Brda                 1990            kb      3
                4. Cardinal             1975            le      4
                5. Dragačevka           1971            GU      4
                6. Goran                1984            SŠ      3
                7. Humalda              1971            ez      4
                8. Istra                1984            SŠ      3
                9. Janka                1991            cž      3
                10. Jelica              1971            GU      4
                11. Lika                1980            SŠ      3
                12. Maja                1973            Li      4
                13. Marijke             1971            lz      4
                14. Montana             1976            ma      3
                15. Planinka            1983            BU      3
                16. Prima               1976            nm      3
                17. Ranka               1983            BU      3
                18. Record              1984            ed      3
                19. Russet Burbank      1988            sb      3
                20. Sola                1989            gz      3
                21. Stanka              1990            SŠ      3
                22. Stina               1987            sa      3
                23. Velja               1971            SŠ      4
                24. Vokal               1975            ea      4
Raphanus sativus L.var.sativus (var.radicula Pers.)
Mesečna redkvica
                1. Novitas              1989            hn      1
                2. Robijn               1989            hn      1
Spinacia oleracea L.
Špinača
                1. Nores                1982            ba      3
                2. H 308                1979            es      1
                3. Jovita               1983            nb      1
                4. Vikimun              1979            es      1
                5. Consista             1979            bt      3
Zea mays L.convar.saccharata Sturt.
Sladka koruza
                1. ZP SC 213 su 200     1987            ZP      1
                2. ZP SC 301 su 300     1986            ZP      1
                3. ZP SC 451 su 400     1988            ZP      1
                4. ZP SC 501 su 500     1984            ZP      1
                5. ZP SC 502 su 500     1984            ZP      1
                6. ZP SC 503 su 500     1984            ZP      1
                7. ZP SC 504 su 500     1984            ZP      1
SADNE VRSTE
Prunus armeniaca L.
Marelica
                1. Čačanska pljosnata   1975            Či      3
                2. Čačansko zlato       1975            Či      3
Fragaria X ananasa
Jagoda
                1. 45/7                 1967            Či      4
Malus domestica Borkh.
Jablana
                1. Čačanska pozna       1972            Či      4
                2. Rani delišes         1984            Tv      3
Prunus avium L.
Češnja
                1. Asenova rana         1985            Či      3
                2. Čarna                1988            Či      3
Prunus domestica L.
Sliva, češplja
                1. Bosanka              1972            Si      4
                2. Jelica               1986            Či      3
                3. Korajka              1982            Si      3
                4. Valerija             1987            Či      3
                5. Valjevka             1985            Či      3
Prunus persica (L.) Batsch
Breskev
                1. Čačak                1975            Či      3
                2. Julija               1986            Či      3
                3. Maja                 1985            Bb      3
                4. Radmilovčanka        1974            Bz      3
                5. Slovenija            1968            Li      4
                6. Vesna                1985            Bb      3
Pyrus communis L.
Hruška
                1. Borinačka zlatna
                   viljamovka           1986            VK      3
                2. Šampionka            1977            Či      3
                3. Trevlek              1985            Či      3
Rubus idaeus L.
Malina
                1. Krupna dvoroda       1972            Či      4
VINSKA TRTA
Vitis vinifera L.
Vinska trta
Namizne sorte   1. Antigona             1977            RM      3
                2. Biserka rana         1972            RM      4
                3. Crna razaklija       1980            Ti      3
                4. Gorica               1980            Ti      3
                5. Gročanka             1972            RM      4
                6. Julska razaklija     1980            Ti      3
                7. Kosovska rana        1977            RM      3
                8. Negotinski rubin     1972            RM      4
                9. Opuzenska rana       1977            RM      3
                10. Povardarska pozna   1977            RM      3
                11. Radmilovački muškat 1972            RM      4
                12. Rani vranac         1983            Ti      3
                13. Ribnica             1983            Ti      3
                14. Smederevski muskat  1977            RM      3
                15. Vrani biser         1980            Ti      3
Vinske sorte    1. Banatski muskat      1979            RM      3
                2. Godominka            1985            RM      3
                3. Jagodinka            1979            RM      3
                4. Kavadarski drenak    1979            RM      3
                5. Kladovska bela       1979            RM      3
                6. Krajinski bojadiser  1982            Nv      3
                7. Neoplanta            1970            SK      4
                8. Probus               1983            Nv      3
                9. Rumenika             1982            Nv      3
                10. Sirmium             1970            SK      4
                11. Srpski rubin        1982            RM      3
                12. Župljanka           1970            SK      4
                13. Župski bojadiser    1979            RM      3
-----------------------------------------------------------------
Št. 321-16-002/97
Ljubljana, dne 6. januarja 1997.
dr. Jože Osterc l. r.
Minister
za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano
                                                        PRILOGA I

LEGENDA IMEN IN SEDEŽEV ŽLAHTNITELJEV

Kratica         Polno ime

ab              Welsh Plant Breeding Station, Plas gogerdan
                Dyfed, Aberystwyth SY23/B Wales, Velika Britanija


AL              "Selekcija" Zavod za šećernu repu, Aleksinački
                rudnici, 18220 Aleksinac, Jugoslavija

am              Agriculture and Home Economics Exp. Stn. Iowa,
                Ames 50011 Iowa, Združene države Amerike

ba              D. van der ploeg's Elite Saden BV, PB 19
                Barendrecht 2990, Nizozemska

Bb              Beograd, SOUR Poljoprivredni kombinat Padinska
                Skela, RO Agroekonomik, Institut za naučna
                istraživanja, 11213 Padinska Skela, Jugoslavija

BC              RO "Centroprom" Export-import-Sektor III,
                Nušićeva 15, 11000 Beograd, Jugoslavija

bč              UKSUP, Matuškova 21, 833 16 Bratislava, Slovaška

Bd              Duvanski institut, Dalmatinska 22, 11000
                Beograd, Jugoslavija

bg              Saatzucht F. von Lochow-Petkus GmbH, Postfach
                11 97, 29296 Bergen, Nemčija

bk              Kertészeti Egyetem c/o Agrimpeks, Nador u.
                22, PP 62/278 Budapest, Madžarska

BL              AIPK "Bosanska Krajina" RO Istraživačko razvijni
                institut RZZS OOUR Poljoprivredni  zavod, 4.
                jula 19, 78000 Banja Luka, Bosna in Hercegovina

bl              W.G. Thompson, Sons Ltd., Blenheim, Ontario,
                Kanada

bm              ACCO Seed P.O. Box 9, Belmond 50421 Iowa,
                Združene države Amerike

Bm              RO Makedonija agropromet, OOZT "Agros" -
                Regionalna direkcija, Maršala Tita 16, 97000
                Bitola, Makedonija

BN              SOUR UPI RO Institut za istraživanje i
                razvoj OOUR Poljoprivredni zavod,
                Poljoprivredno dobro Semberija,  Novo Selo,
                76300 Bijeljina, Jugoslavija

bn              Slovosivo, vodočko- vyrobne združenie pro
                šlachtenlo a semenarstvo generalne raditelstvo
                trusty, 81274 Bratislave 2, Slovaška

bo              Opitnoe hozjajstvo "Ufimskoe", Baširskovo,
                NIISH, Rusija

BP              Poljoprivredni fakultet OOUR Institut za
                ratarstvo i povrtarstvo, Zavod za hmelj i
                tehnički sirak,  21470 Bački Petrovac,
                Jugoslavija

br              Akademia de Stiinte Agricole si Silvice,
                Boulevardui Marasti 61, Bukarest, Romunija

bt              VEB Saat-und Pflanzgut, Ex-und Import,
                Moosdorfstrasse 7-9,  Berlin -Treptow, Nemčija

bu              Zöldségtérmestési Kutato Intezet Rt.,
                Szakiskola u. 45-47, 1224 Budapest, Madžarska

BU              SOUR UPI RO Institut za istraživanje i razvoj
                OOUR Zavod za ratarstvo, Butmirska c. 22,
                Ilidža, Bosna in Hercegovina

bv              Plant Material Beltsville 20705 Maryland c/o
                Gallatin Valley Seed Co., Združene države Amerike

Bz              Poljoprivredni fakultet Beograd, Nemanjina 6,
                11080 Zemun, Jugoslavija

bz              Montana Agricultural Exp. Stn. Bozeman, 69717
                Montana, Združene države Amerike

cg              Ciba-Geigy Ltd, PF - 4002 Basel, Švica

cž              SHR Želesna, 84-210 Choszewo, Poljska

Či              Institut "Srbija" Beograd, Institut za
                voćarstvo, Vojvode Stepe 9, 32000 Čačak,
                Jugoslavija

čr              Institut za pamuk, Čirman, Bolgarija

da              Nungesser KG L.C., PF 110 846, 64225
                Darmstadt, Nemčija

db              Agrartudomanyi Egyetem Debrecen, Madžarska

dl              Force Limagrain GmbH, Postfach 11 10 65,
                64225 Darmstadt, Nemčija

dm              Pioneer Hi-Bred Int. Inc., 400 Locust str.,
                Des Moines 9, IA 50308, Združene države Amerike

du              Samen Mauser, 8600 Dubendorf, Švica

ea              Agrico Research BV, PB 70 Nageierstr., 8300 AA
                Emmeloord, Nizozemska

ed              Den Hartigh BV, POB 3, 8300 AA Emmeloord, Nizozemska

ej              Jaensch-Peragis Rübenzucht GmbH, 37555
                Einbeck, Nemčija

ek              KWS, Kleinwanzlebener Saatzucht AG, Postfach
                14 63, 37555 Einbeck, Nemčija

en              Amcel Ag Products Europe BV Enkhuizen 1600 AG;
                PB 272 Nizozemska c/o Roger Brothers Seed Co.
                Združene države Amerike

er              Royal Sluis BV, P.O. Box 22, 1600 AA
                Enkhuizen, Nizozemska

es              Sluis en Groot BV PB 13, 1600 AA Enkhuizen,
                Nizozemska

ez              Friese Maatschappij van Landbouw, P/A
                Kweekbedrijf Ropta,  Metslawier, Nizozemska

fu              Institul de Cercetari pentru, Cereale si
                Plante, Tecnice-Fundulea, Fundulea 8264, Judetul
                Calarasi, Romunija

gb              Rijksstation voor populierenteelt, Gerardsbergen
                9500, Belgija

ge              Societe Cooperative Agricole de Semences de
                Limagne (Limagrain), Chapes BP 51,
                63360 Gerzat, Francija

gg              Nationale dienst voor Afzet van Landen
                Tuinbouwprodukten, 5800 Gembloux, Belgija

gi              Institut f. Pflanzenbau & Pflanzenzüchtung J.
                Liebig Univ., Ludwigstrasse 23, Giessen, Nemčija

gl              Saatzucht Gleisdorf, Am Tieberhof 33, 8200
                Gleisdorf, Avstrija

gr              Just-Hinrich von Rümker, Greussenheim 8702,
                Nemčija

gs              Karl Sch-ferPflanzenzucht, PF3, Levinstrasse 9,
                Göttingen, Nemčija

GU              SOUR "Srbija" za istraživanje i razvoj
                poljoprivrede Beograd, Zavod za krompir "Guča",
                Ul. Albanske spomenice 21,  32230 Guča, Jugoslavija

gv              Van Waveren-Pflanzenzucht GmbH PF 75,
                Göttingen, Nemčija

gz              VEG Pflanzenproduktion Gransebieth-Grimmen
                Zuchtstation, Gransebieth, Nemčija

ha              Ukrainskii naučno issledovatelskii institut
                rasteinvodstva, Selekcii i genetiki V.J.
                Jurjeva, Harkov, Ukrajina

he              Gebruder Dippe Saatzucht GmbH, PF 261,
                Zimmerstrasse 3, 4900 Herford, Nemčija

hg              Garrison Seed Co., Hereford 79045 Texas, Združene
                države Amerike

hh              Norddeutsche Pflanzenzucht, Hans-Georg Lembke KG,
                24363 Holtsee, Nemčija

hi              International  Seeds, Inc., Halsy 97348, Oregon,
                Združene države Amerike

hm              "Maribo", Holeby,  Langebrogade 5, 1441
                Kobenhavn, Danska

hn              Nunhems Zaden B.V., Voort 66, 6080 AA Haelen,
                Nizozemska

HO              Horgoško-kneževačka ind.paprike Kanjiža, St.
                za oplemen. paprike, Partizanska 26,
                24410 Horgoš, Jugoslavija

hs              Semundo Saatzucht GmbH, Pf 280 365,
                Billsstrasse 139, 2000 Hamburg 28, Nemčija

hz              Zwan & de Viljes Zaadteeelt en Zaadhandel GmbH,
                Jungfernstieg 38, 36 D-Hamburg, Nemčija

ib              Rogers Brothers Seed Company, Idaho Falls 83401,
                Idaho, Združene države Amerike

IN              Agrounija, Selekciona stanica in Indjija seme,
                Lenjinova 20, 22320 Inđija, Jugoslavija

is              Takarmanytermesztesi Kutato Intezet,
                Iregszemcse, Madžarska

it              New York State College of Agr. and Life Sciences
                at Cornell Ithaca New York 14853, Združene države
                Amerike

ka              Asgrow Seed Company, 2605 East Kilgore road,
                Kalamazoo 49002, Michigan, Združene države
                Amerike

kb              Instytut Ziemniaka Bonin, 75-016 Koszalin in ZDZ
                Zamarte, 89-600 Chojnice, Poljska

kč              Vyzkumny ustav oblinarsky Kromeriž, Češka

KG              Centar za strna žita, Save Kovačeviča 31,
                34000 Kragujevac, Jugoslavija

kh              D.J. van der Have B.V.,  POB 1, 4420 AA
                Kapelle, Nizozemska

Ki              Zemljodelski institut, Reonska opitna Stanica,
                Solunska bb, 92300 Kočani, Makedonija

kk              Zöldségtérmestési Kutato Intezet Kecskemét
                6000 Fis-fai 10, Madžarska

KP              Tutunov kombinat "Boro Petruševski - Papučar",
                11. oktombri 80, 91300 Kumanovo, Makedonija

kp              Hodowla Buraka Pastewnego Swietego Krzyza 17,
                30 960 Krakow, Poljska

KŠ              Centar za krmno bilje Kruševac, Rasinjski trg 40,
                37000 Kruševac, Jugoslavija

la              Administration des Services Techniques de
                l'Agriculture, Division Agronomique, Services
                de la Production Vegetale, BO 1904, 16 Route
                d'Esch, 1019, Luksemburg

ld              Deutsche Saatveredelung Lippstadt - Bremen Gmbh,
                PF 1407, 4780 Lippstadt, ZR Nemčija

le              Wolf en Wolf BV PB 400, Steenstraat 1,
                82 Lelylstad, Nizozemska

lh              Hilleshög Frö AB Ltd. Seed Company, PF 86,
                26122 Landskrona, Švedska

Li              Kmetijski inštitut Slovenije, Hacquetova 2,
                1000 Ljubljana, Slovenija

li              TIB Szego Associates Ltd. Seed Agr. Consult.
                Lindsay, Ontario, Kanada

ln              Nickerson RPB Ltd., Rothwell Lincoln LN7 6DS,
                Velika Britanija

lu              Böhm Kartoffelzucht Ihn. Gerb. Böhm KG PF
                1968 Lüneburg 3140, Nemčija

lw              Weibullsholms W-xför-dlingsanstalt,
                26124 Landskrona 1, Švedska

lz              ZPC Friese Coöperative Handelsverenging voor
                Zaaizaad en Pootgoed, PB585, 8911 Leeuwarden,
                Nizozemska

ma              Nordostbayerischer Saatbauverband GmbH,
                Markredwitz, Nemčija

mf              Ferry Morse Seed Company P.O. Box 100, Mountain
                View, California 94041, Združene države Amerike

Mi              Zemljodelski  fakultet Univ. Kiril i Metodij v
                Skopju, OOZT Institut za poljedelstvo i
                gradinarstvo, Bulevar Jugoslavija 178, 91000
                Skopje, Makedonija

mi              Enta Nazionale Risi Piazza pio XI 1, Milano
                21123, Italija

mm              Mezogazdasagi Kutatointezet, Martonvasar,
                Madžarska

mn              Northrup King Co., POBox 959, 55440
                Minneapolis, Minnesota, Združene države Amerike

MO              SOUR APRO Hercegovina RO Istraživačko razv.
                inst. Duvanski institut, Put za glavicu 10,
                88001 Mostar, Bosna in Hercegovina

nb              Bejo Zaden BV, PB 9, 1733 Noord-Scharwoude,
                Nizozemska

nd              Ulrich Dieckmann, PF 50, 31684 Nienstadt,
                Nemčija

Ni              Naučni institut za ratarstvo i povrtlarstvo,
                Maksima Gorkog 30, 21000 Novi Sad, Jugoslavija

Nk              Poljoprivredni fakultet Novi Sad, OOUR
                Institut za ratarstvo i povrtarstvo (Ex institut
                za poljoprivredna istraživanja) Zavod za
                kukuruz, Maksima Gorkog 30, 21001 Novi Sad,
                Jugoslavija

nm              Uniplanta Saatsucht KG, Neuburgerstr. 6,
                8899 Niederarnbach, Nemčija

Nš              Poljoprivredni fakultet Novi Sad, OOUR
                Institut za ratarstvo i povrtarstvo, Zavod
                za šećernu repu, Maksima Gorkog 30, 21001
                Novi Sad, Jugoslavija

Nu              Poljoprivredni fakultet Novi Sad, OOUR
                Institut za ratarstvo i povrtarstvo, Uljarice,
                Maksima Gorkog 30, 21001 Novi Sad, Jugoslavija

Nv              Poljoprivredni fakultet Novi Sad, Institut za
                voćarstvo, vinogradarstvo i hortikulturu,
                Veljka Vlahovića 2, 21001 Novi Sad, Jugoslavija

Nž              Poljoprivredni fakultet Novi Sad, OOUR Institut
                za ratarstvo i povrtarstvo (Ex institut za
                poljoprivredna istraživanja) Žitarice, Maksima
                Gorkog 30, 21001 Novi Sad, Jugoslavija

Oi              IPK Osijek, Institut za razvoj i informatiku,
                Poljoprivredna služba IPK, Vinkovačka 63,
                54001 Osijek, Hrvaška

Ok              BZNC, Poljoprivredni institut, Odjel za
                kukuruz, Tenjska c. bb,  54001 Osijek, Hrvaška

ol              Dr. Peter Franck, Pflanzenzucht Oberlimmpurg,
                Sshwabisch Hall, Nemčija

or              Orlovskaja Selskohozjajstvennaja Opitnaja,
                Orel, Rusija

Oš              BZNC, Institut za šećernu repu, M. Divalta 320,
                54001 Osijek, Hrvaška

ot              Zelder BV, Landgoed Zelder Ottersum 6595,
                Nizozemska

Ot              BZNC, Poljoprivredni institut, Odjel za krmno
                bilje, Tenjska c. bb,  54001 Osijek, Hrvaška

Ou              BZNC, Poljoprivredni institut, Odjel za
                industrijsko bilje, Tenjska c.,  54001
                Osijek, Hrvaška

Ož              BZNC, Poljoprivredni institut, Odjel za strne
                žitarice, Tenjska c. bb, 54001 Osijek, Hrvaška

Pd              Institut za tutun, Kičevsko Džade, 97500
                Prilep, Makedonija

pf              The Vaughan-Jackline Corp. West 17300 Jacklin
                Avenue Post Falls Idaho 83854, Združene
                države Amerike

ph              Poznanska Hodowla Roslin, Ul. San 7, 61-616
                Poznan, Poljska

pr              KOOSPOOL Praha, Češka

pt              Tanzi Armando s.r.l. Via Zarotto 69,
                43100 Parma, Italija

pu              Plant Materials Center, College of Agriculture
                Pullman, 99164 Washington, Združene države
                Amerike

pv              Ministére de l'Agriculture I.N.R.A. 149 Rue
                de Grenelle Paris Cedex 07 75341  Versailles,
                Francija

rh              Landesanstalt für tabakbau und Tabakforschung,
                Forschheim Fo. Kutschenweg 10, Rheinstetten,
                Nemčija

RM              PF Beograd, Centar za vinogradarstvo i vinarstvo
                "Radmilovac", Smederevski put bb, 11307 Vinča,
                ZR Jugoslavija

ro              Cebeco-Handelsraad PB 182 Rotterdam 3011,
                Nizozemska

sa              Allm-na Svenska Uts-des AB, Svalov, 26800 Švedska

SB              SO "Jugotutun" - Skopje, RO za proizvodstvo
                i obrabotka "Boris Kidrič", 92400 Strumica,
                Makedonija

sb              Burbank L., Santa Rosa, California,
                Združene države Amerike

sc              Dansk Planteforaedling A/S, Boelshoj 4660
                Store Heddinge, Danska

Sf              Poljoprivredni fakultet Sarajevo , Inst. za
                ratarstvo i oplemenjivanje bilja, Zagrebačka 18,
                71000 Sarajevo, Bosna in Hercegovina

si              Institut rastenievodstva, Kv. Gec. Milov,
                Sofija, Bolgarija

Si              UPI, Institut za istraživanje i razvoj, Miće
                Sokolovića 20, 71001 Sarajevo, Bosna in
                Hercegovina

SK              Institut za vinogradarstvo i voćarstvo, JNA 100,
                21205 Sremski Karlovci, Jugoslavija

sö              Saatzuchtwirtschaft Fr. Strube, Hauptstr. 1,
                Söllingen, Nemčija

SP              Institut za povrtavstvo "Palanka", Karađorđeva
                71, 11420 Smederevska Palanka, Jugoslavija

ss              Sharpes International Seeds Ltd., Boston
                Road, Sleaford, Lines N6 347HA, Velika Britanija

SŠ              Fakultet poljoprivrednih znanosti, Institut za
                oplemenjivanje i proizvodnju bilja, Zavod za
                krumpir Stara Sušica, 51314 Ravna Gora, Hrvaška

ST              Zemljodelski institut, Institut za pamuk, 92400
                Strumica, Makedonija

su              University of Minnesota Agr. Exp. Station St.
                Paul, 55108 Minnesota, Združene države Amerike

sv              Vetömagtermeltetö Vallalat Kutato Allomasa, 660
                Szentes, Madžarska

sw              Svalof Weilbull AB, S-268 81 Svalov, Švedska

sz              GKI, Alsokikoto sor. 10, 6701 Szeged, Madžarska

ta              J.E.Ohlesens Enke A/SNy Munkegaard
                Taastrup 2630, Danska

Ti              Poljoprivredni institut, Bulevar revolucije 9,
                81002 Podgorica, Jugoslavija

ts              SES Europe NV/SA, Industriepark 15, 3300
                Tienen, Belgija

Tv              Poljoprivredni institut, Zavod za
                vinogradarstvo i voćarstvo, Stanica za
                voćarstvo, 84000 Bijelo Polje, Jugoslavija

va              Téyier Fréres, 471 av. Victor Hugo PB 223,
                26002 Valence, Francija

VK              PIK "Vinkovci" SOUR, RO Poljoprivreda Đure
                Đakovića 30, 56000 Vinkovci, Hrvaška

vm              Mommersteeg International BV, PB 1, Wolput 72,
                5251 Vlijmen CH, Nizozemska

VU              PIK Vukovar SOUR, RO Poljoprivreda, OOUR
                Ratarstvo, Dunavska 2, 56230 Vukovar, Hrvaška

wf              Farmers Forage Research Cooperative, West
                Lafayette 4112, Indiana 47907, Združene države
                Amerike

wi              Wisconsin Agricultural Experiment Station,
                Madison, 53706 Wisconsin, Združene države Amerike

wp              Purdue Univ. Scools ACF, West Lafayette, 47907
                Indiana, Združene države Amerike

wr              Rolimpex Al., Jerozolimskie ee,  pp 364,
                Warszawa, Poljska

xa              Nickerson-Zwan GmbH, PF 1118, Xanten 1, 4232,
                ZRN c/o Broersen's saadteelt ed zaadhandel,
                Tuitjenharn, Nizozemska

ZA              ROUR Zavod za poljoprivredu SOUR "Srbija" za
                istraživanje i razvoj poljoprivrede Beograd,
                Griljanski put bb,  19000 Zaječar, Jugoslavija

Zb              Institut za oplemenjivanje i proizvodju bilja,
                Odjel za žitarice, Trg Marka Marulića 5, 41001
                Zagreb, Hrvaška

Zc              Poljoprivredni centar Hrvatske, Biljna
                proizvodnja i sjemenarstvo, Ilica 101,
                41001 Zagreb, Hrvaška

Zd              Duhanski institut, Planinska 1, 41001 Zagreb,
                Hrvaška

Zk              Fakultet poljoprivrednih znanosti S.u Zagrebu,
                OOUR Institut za oplemenjivanje i proizvodnju
                bilja, Odjel za kukuruz Rugvica, Trg Marka
                Marulića 5, 41001 Zagreb, Hrvaška

Zm              Institut za oplemenjivanje i proizvodnju
                bilja, Zavod za specialnu proizvodnju,
                Šimunska 25, 41001 Zagreb, Hrvaška

ZP              Institut za kukuruz »Zemun polje«, Slobodana
                Bajića 1, 11080 Beograd - Zemun, Jugoslavija

Zt              Institut za oplemenjivanje i proizvodnju bilja,
                Krmne kulture, Trg Marka Marulića 5, 41001
                Zagreb, Hrvaška

Zu              Institut za oplemenjivanje i proizvodnju
                bilja, Odjel za industrijsko bilje (uljarice),
                Trg Marka Marulića 5, 41001 Zagreb, Hrvaška
                                                       PRILOGA II

RAZLOGI ZA IZBRIS SORTE

1. Izbris sorte na zahtevo ustvarjalca sorte oziroma vložnika
zahteve za potrditev oziroma dovolitev introdukcije

2. Sorta ne izpolnjuje več pogojev, zaradi katerih je bila
potrjena oziroma ji je bila dovoljena introdukcija

3. Sorta ni bila v prometu več kot tri leta zaporedoma

4. Od dneva vpisa sorte v register oziroma v evidenco je poteklo
več kot 17 let, za krompir več kot 20 let, za sadne rastline in
vinsko trto več kot 25 let
* Polno ime in sedež žlahtnitelja je v legendi, ki je sestavni del tega seznama (PRILOGA I)
** Opombe: razlogi za izbris sorte so podani v prilogi, ki je sestavni del tega seznama (PRILOGA II)