Uradni list

Številka 3
Uradni list RS, št. 3/1997 z dne 24. 1. 1997
Uradni list

Uradni list RS, št. 3/1997 z dne 24. 1. 1997

Kazalo

179. Seznam sort, ki se izbrišejo iz seznama domačih in udomačenih tujih sort kmetijskih rastlin, stran 220.

Na podlagi 29. člena zakona o potrjevanju novih sort, dovolitvi introdukcije tujih sort in o varstvu sort kmetijskih rastlin (Uradni list SFRJ, št. 38/80 in 82/90) in v zvezi s 1. in 4. členom ustavnega zakona za izvedbo temeljne ustavne listine o samostojnosti in neodvisnosti Republike Slovenije (Uradni list RS, št. 1/91-I) objavlja minister za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano
S E Z N A M
sort, ki se izbrišejo iz seznama domačih in udomačenih tujih sort kmetijskih rastlin
Iz seznama domačih in udomačenih tujih sort, ki so upravičeno v proizvodnji v Republiki Sloveniji, se izbrišejo naslednje sorte:
----------------------------------------------------------------
Vrsta rastlin                Sorta
----------------------------------------------------------------
ŽITA
Avena sativa L.
Oves                         1. Astor
                             2. Condor (Kondor)
                             3. Fl-mingskrone (Flemingskrone)
Fagopyrum esculentum Moench
Ajda                         1. Šatilovskaja 4 = Šatilovska 4
Hordeum vulgare L. convar.
distichon Alef.s.l.
Jari dvovrstni ječmen
                             1. Union
Hordeum vulgare L. convar.
polystichum (Doll) Grill
Ozimni dvovrstni ječmen
                             1. Ager (Ažer)
Oryza sativa L.
Riž                          1. Maratelli (Marateli)
                             2. San Domenico (San Domeniko)
Secale cereale L.
Rž
Jara rž                      1. Karlshulder (Karlshuldska)
Setaria italica (L.) P.
Beauv. mocharium Alef.
Mohar                        1. Rumeni, žutozrni
Setaria italica (L.) P.
Beauv. var maxima Alef.
Bar                          1. Žutozrnasta harkovska
Triticum aestivum (L.)
Jara pšenica                 1. Tobary 66 (Tobari 66)
Triticum durum Desf.
Trda pšenica                 1. Capeiti 8 (Kapeiti 8)
Zea mays L.
Koruza                       1. OsSK 212
                             2. OsSK 218
                             3. ZPSC 1A
INDUSTRIJSKE RASTLINE
Arachis hypogea L.
Kikiriki, arašid             1. Valencija
                             2. Virginija (Virdžinija)
Brassica nigra (L.) W. Koch
Črna gorjušica               1. Domača
Carthamus tinctorius L.
Barvilni žafran              1. Domači
Gossypium hirsutum L.
Bombaževec                   1. No 4521 (Nomer 4521)
Helianthus annuus L.
Sončnica                     1. Peredovik
                             2. Vnimk 8931
Humulus lupulus L.
Hmelj                        1. Bački

Nicotiana tabacum L.
Tobak                        1. Avala
                             2. BB Jaka
                             3. Bosanski ravnjak
                             4. Burley T (Barlej T)
                             6. Drina
                             6. Džebel
                             7. Jaka 7-4/2 = JK 7-4/2
                             8. Nova Crnja 4-4/3 = NC 4-4/3
                             9. Otlja 9-18/2 = O 9-18/2
                             10. Pobeda 2
                             11. Prilep 10-3/2 = P 10-3/2
                             12. Prilep 12-2/1 = P 12-2/1
                             13. Prosočan
                             14. Ravnjak 108
                             15. Segedinska ruža 7-2/1 = SR 7-2/1
                             16. Tanče
                             17. Zrenjanin
Papaver sommniferum L.
ssp. somniferum
Opijski mak                  1. Aria II
                             2. Plavosemenski opijumski mak
Sesamum indicum L.
(Sesamum orientale L.)
Sezam                        1. Belosemeni
                             2. Žutosemeni
Sinapis alba L.
Bela gorjušica               1. Domača
KRMNE RASTLINE
Agrostis gigantea (Roth)
Arcang. sin. Agrostis alba L.
Bela šopulja                 1. SK 9
Beta vulgaris L. ssp.
vulgaris convar. crassa
Alef. var. crassa (Alef)
Wittm.
Krmna pesa                   1. Osiječka polušećerna,
                             Osješka polsladka
Brassica rapa L. var.
oleifera Metzg.
Krmna repica                 1. Steinacher (Štainaher)
Bromus inermis Leyss.
Gola stoklasa                1. Anto = Antoninska
Cucurbita pepo L.
Buča                         1. Domaća tvrdokora
                             tikva, Domača krmna buča
                             2. Domaća krupnoplodna tikva, Belica
Daucus carota L. subsp.
sativus (Hoffm.) Hayek
Krmno korenje                1. Osiječka žuta
Festuca pratensis Huds.
Travniška bilnica            1. Dufa
Lathyrus sativus L.
Jari grahor                  1. Domači
Lotus corniculatus L.
Navadna nokota               1. Bosnalotus
Phalaris canariensis L.
Čužka, mušec                 1. Istarski
Trifolium incarnatum L.
Inkarnatka                   1. Ludbreška
Trifolium subterraneum L.
Podzemna detelja             1. Nuba
VRTNINE
Allium ampeloprasum L.
Poletni luk                  1. Domači
Allium ascalonicum L.
Šalotka                      1. Danski kozjak=Danska ljutika
                             2. Ruski kozjak=Ruska ljutika
Allium cepa L. var cepa
Čebula                       1. Autumn Beauty (Otm bjuti)
                             2. Avanti
                             3. Stuart
Allium cepa L. var.
viviparum Proch.
Egiptovski luk               1. Domači
Allium fistulosum var.
viviparum Makino
Zimski luk                   1. Domaća aljma, Domači zimski luk
Allium sativum L. ssp.
vulgare Kuzn.
Česen                        1. Brgudski ozimni
                             2. Petrinjski ozimni
                             3. Polački ozimni
                             4. Slavonski ozimni
Allium sativum L. ssp.
sagitatum Kuzn. (Allium
sativum L. var. ophioscorodon)
Leh, rokambol, česnovka
                             1. Rocambol
Armoracia rusticana P.
Gartn., B. Mey. et Schreb.
Hren                         1. Domači hren, Domači hren
Atriplex hortensis L.
convar. hortensis
Vrtna loboda                 1. Deep Blood Red (Dip blad red)
                             2. Domača zelena loboda
                             3. Triumf
Brassica oleracea L. var.
acephala (DC)
Listnati ohrovt, listni
ohrovt                       1. Domači
Brassica oleracea L. var.
palmifolia DC
Deljenolistni ohrovt         1. Domači
Brassica oleracea L. var.
botrytis L.
Cvetača                      1. Armado april
                             2. Deense Export=Danski eksport
                             3. Trogirski rani
                             4. Trogirski srednje rani
Capparis spinosa L.
Kaprovec                     1. Dubrovačka kapra
                             2. Palagruža, Palagružška kapra
                             3. Saint Andrea
Capsicum annuum L.
Paprika                      1. Bela kapija, Bela kapia
                             2. Kalinkova zelena
                             3. Kalinkova žuta=Kalinkova rumena
                             4. Kalvil beli=Kalvil
                             5. Leskovačka ljuta paprika
                             6. Niška šipka
                             7. Somborka=Somborska paprika
                             8. Tetovska babura
Cicer arietinum L.
Čičer, čičerka, čičerika     1. Domači krupnozrni
                             2. Domaći sitnozrni
Cichorium endivia L.
var latifolia
Endivija, rezva              1. Centofoglie=Stolisna, Centofoglie
                             di Spotorno
Cichorium intybus L.
var. foliosum
Radič                        1. Witloof
Citrullus lanatus (Thunb.)
Mansf.
Lubenica                     1. Mramorna
                             2. Stoks
                             3. Vukovarska lubenica
Cucumis melo L.
Melona, dinja                1. Cerovača
                             2. Desertnaja 5=Desertna 5
                             3. Fox (Foks)
 4. Persian (Peršen)=Persian
medium, Persian melon,
Persian small (Peršen smol),
Persijska dinja, Perzijska
dinja
Cucumis sativus L.
Kumare                       1. Sportresisting
Cucurbita ficifolia Bouche
Smokvolistna buča            1. Domača zelena
Cucurbita maxima Duch.
Orjaška buča, tikva          1. Bela domača
                             2. Narandžasta
                             3. Siva domača
Cucurbita mixta Pangalo
Navadna buča                 1. Domača
Cucurbita moschata (Duch.)
Duch. ex Poir.
Muškatna buča                1. Lunga di Napoli=Nektar
Cucurbita pepo L.
Bučke                        1. Jantra
                             2. Dolga bela z vrežo = Indás feher
                                = Duga bela sa vrežom, Futö
                                spárgatök, Long White Trailing
                                (Long vait treiling), Lungo
                                bianco, Bianco a cespuglio,
                                Bianco di Sicilia,Bianco lungo
                                cilindrico, Long White (Long
                                vait), Lungo bianco di Palermo
Cynara cardunculus L.
Kardij, bodež                1. Violet de Provance (Violet
                                d'Provans)
Foeniculum vulgare P. Mill.
var. dulce
Sladki komarček, finkel
                             1. Wadenromen
Daucus carota L. ssp.
sativus (Hoffm.) Arcang
Korenček                     1. Lange rote stumpfe ohne Herz =
                                Duga tupa bez srca
Hibiscus esculentus L.
Bamja, bamija                1. Kavakliska bamja
                             2. Sultanija=Carigradska bamja,
                                Bela bamnja
Lactuca sativa L. var.
capitata L.
Glavnata solata              1. Bottners Treib (Botnerstrajb)
                             2. Cazard (Kazard)=Blonde du Cazard,
                                Wunder von Stuttgart, Hanry
                                Monville, Reine de juillet
                             3. Deci-Minor
                             4. Jessy
                             5. Marmer
                             6. Pandora
                             7. Polo
Lagenaria siceraria (Molina)
Standley (sin. Lagenaria
vulgaris Ser.) var. hispida
Hara
Vodnjača                     1. Clavata
                             2. Cylindricus
                             3. Gourda
                             4. Pyrotheca
                             5. Rotunda
Lens culinaris Medik.
(sin. Lens esculente
Moench, Erwum lens L.)
Leča, navadna leča           1. Anicia (Anisja)
                             2. Sitno sivo soćivo
                             3. Sitno crveno sočivo
Lycopersicon lycopersicum
(L.) Karst ex Farewell
Paradižnik                   1. Campbell 28 (Kampbel 28)
                             2. Granada
                             3. Ronita
Petroselinum crispum
(P.Mill.) Nym. ex A.W.
Hill ssp. crispum (convar.
crispum)
Listnati peteršilj           1. Non-plus-ultra
Phaseolus vulgaris L.
Fižol                        1. Junički=Dečanski,
                                Molnički pasulj
                             2. Slavonski zeleni grah
Portulaca oleracea L.
ssp. sativa (Haw.)
Tolščak                      1. Zelenolisni, zelenolistni
                             2. Žutolisni, Rumenolistni
Rheum rhabarbarum L.
(sin. Rheum undulatum L.)
Rabarbara                    1. Goliath (Golijat)
                             2. Zagrebačka rabarbara
Rumex acetosa L. var.
hortensis Dierb.
Kislica                      1 Lyonski (Lionski)
Rumex patientia L.
Vrtna kislica                1. Domača
Solanum tuberosum L.
Krompir                      1. Early Rose (Erli-rouz)
                             2. Urgenta
Spinacia oleracea L.
Špinača                      1. Eskimo
Taraxacum officinale
Wiggers (sin. Leontodon
taraxacum L.)
Navadni regrat, regrat       1. Širokolisni=Veliki maslačak, 
                                Širokolistni
Tetragonia tetragonioides
(Pall.) O. Kuntze
Novozelandska špinača        1. Puzeći=Plazeča
Tragopogon porrifolius L.
ssp. porrifolius
Beli koren, porolistna
kozja brada                  1. Mammouth=Mamut
SADNE VRSTE
Actinidia deliciosa
Aktinidija, kiwi
Sorte                        1. Abbott (Abot)
                             2. Monty (Monti)
Podlaga 1. vegetativna podlaga
Amygdalus communis L.
(sin. Prunus amygdalus
Bartock)
Mandelj
Sorte                        1. Ai
                             2. Ankaran 28
                             3. Drake (Dreik)
                             4. Filis
                             5. Jaltski
                             6. Nikitinski 1710
                             7. Papirno ljuskavi
                             8. Primorski
                             9. Princese (Princeza)
                             10. Prjanij = aromatični
                             11. Truoito (Troito) = Mazzetto
                                (Mazeto)
Podlaga                      1. Mandljevec x breskev INRA GF-557
                             2. Mandljevec x breskev INRA GR-667
                             3. Mandljevec x breskev: generativna
                                podlaga
Armeniaca vulgaris Lam.
(sin. Prunus armeniaca L.)
Marelica
Sorte                        1. Breda
                             2. Domača krupna
                             3. Kecskemét rose=Kečkemetska ruža,
                                Kečkemetska roža, Kécskei rósza
                             4. Kišinjevska rana
                             5. Madjarska=Madžarska rana
                             6. Paviot
                             7. Péche de Nancy=Nansijska
                             8. Perfection (Perfekšn)
                             9. Précoce de Monplaisir (Prekos de
                                monpleizir)
                             10. Senyska (Seniska)
                             11. Stark Early Orange (Stark erli
                                 oranž)
                             12. Wahre Grosse Frühaprikose=Grose
                                 Frühe, Krupna rana, Velika
                                 zgodnja, Szegedi mammut
Podlagi                      1. Armeniaca vulgaris Lam
                                sejanec marelic
                                generativna podlaga
                             2. Crvena ranka:
                                vegetativna podlaga
                                generativna podlaga
Cerasus vulgaris Mill.
(sin. Prunus cerasus L.)
Višnja
Sorte                        1. Bitolska višnja
                             2. May Duke=Majska višnja
                             3. Majurka=Petrovaradinka
                             4. Meteor korai=Meteor rani
                             5. North star=Severna zvezda
                             6. Spanische Weichsel=Španska višnja
Citrus grandis (L.) Osb.
Šedok
Sorti                        1. Jubilejni
                             2. Natzu-Mikan
Podlaga                      1. Poncirus trifoliata L. Raf.,
                                Trolisna divlja pomorandža
Corylus L.
Leska
Sorte                        1. Avellino (Avelino)
                             2. Bohal
                             3. Ludolph's Zellernuss=Ludolfov
                             4. Multiform=Multiflorum
Diospyros kaki L.
Kaki
Sorte                        1. Admiral Fisyvel (Admiral Fisjuel)
                             2. Bruiguet (Brunike)
                             3. Costata (Kostata)
                             4. Dupont (Dipon)
                             5. President Honorati (Prezident
                                honorati)
                             6. Triumph (Triunf)
Ficus carica L.
Dvorodne bele in dvorodne črne
Sorte                        1. Bijela sultanija
                             2. Bjeluša=Belica, Butumka,
                                Morkinja, Jarakuša
                             3. Carigradska rezavica
                             4. Crna smirnska
                             5. Crna sušilica
                             6. Gentile (Džentile)
                             7. Petrovača crna
                             8. Sultanija crna
                             9. Termenjača
                             10. Vodenjača=Plakavica, Vodara
                             11. Zlatulja crna
Enorodne bele in črne        1. Bružetka
                             2. Bujaka
                             3. Bujaka crna=Bujatka
                             4. Crna patlidžanka
                             5. Crna rezavica
                             6. Karginja
                             7. Lopudka
                             8. Modrulja
                             9. Rezavica=Termenjača
                             10. Šaraguja=Šaragulja
                             11. Vladimirska krupna bela
                             12. Vladimirska krupna crna
                             13. Zamorčica=Tjenica, Sušilica
                             14. Zimica
Fragaria L.
Jagoda
Sorte                        1. Domanill (Domanil)
                             2. Early dawn (Erli daun)
                             3. Hummi Gento (Humi djento)
                             4. Hummi Grande (Humi grande)
                             5. Mount Everest
                                (Monteverest)=stablašica,
                                stebelni jagodnjak
                             6. Northwest (Nortuest)
                             7. Red chief (Redčif)
                             8. Rügen Selecta=jagoda mesečarka
                             9. Senga Precosa (Zenga prekosa)
                             10. Senga Precosana (Zenga
                                 prekozana)
                             11. Senga Tigaiga (Zenga tigajga)
                             12. Sunrise (Sanrajs)
                             13. Surprise des Halles (Sirpris
                                 de hal)
                             14. Tardiva di Romagna (Tardiva di
                                 romanja)
                             15. W-denswill 7 (Vedensvil 7)
                             16. W-denswill 8 (Vedensvil 8)
                             17. Vesper
Juglans regia L.
Oreh
Sorti                        1. Domači oreh
                             2. Slivenski
Podlaga                      1. Juglans nigra L.:
                                generativna podlaga
Malus domestica Borkh.
Jablana
Sorte                        1. Alamanka ohridska
                             2. Alamanka prespanska
                             3. Blushing golden (Blašing golden)
                             4. Budimka=Stambolka, Ružičarka
                             5. Funtača=letnja funtača, Ilinjača,
                                Letnja kolačara
                             6. Greenspur Granny Smith (Grinsper
                                greni smit)
                             7. Imperial McIntosh (Imperijal
                                Mekintoš)
                             8. Karapaša=Crvena karapaša
                             9. Karmijn de Sonnaville (Karmejn
                                de sonavil)
                             10. Kolačara=Božičnica, Pogačara,
                                 Tanjirača, Koturača
                             11. Maigold (Mejgold)
                             12. McIntosh (Mekintoš)
                             13. Mislimka=Mislimka kisela
                             14. Mollie's Delicious (Molis
                                 delišes)= New Jersey 28
                             15. Prijedorska zelenika=Zelenika
                             16. Richared (Ričared)
                             17. Rome Beauty (Rom bjuti)=Rimska
                                 lepotica
                             18. Senabija
                             19. Sirampaša
                             20. Slavonska srčika=Srčika
                             21. Spigold (Spajgold)
                             22. Starking Delicious=Starking
                             23. Stark Delicious=Roza delišes
                             24. Starkrimson Delicious
                                (Starkrimson delišes)=Starkrimson
                             25. Splendour (Splendor)
                             26. Starkspur Golden Delicious
                                (Starksper golden delišes)
                             27. Šerbetka=Pećka, Pećka šerbetka,
                                 Krupna šerbetka, Sitna šerbetka
                             28. Šumatovka
                             29. Tetovka=Demirka, Mirisavka,
                                 Belo kandile
                             30. Tydeman's Early Worchester
                                 (Tajdeman erli vuster)
                             31. Vizajka=Midjeveze
                             32. Wellspur Delicious (Velsper
                                 delišes)=Velsper
Podlaga                      1. M1
                             2. M 2
                             3. M 4
                             4. M 16
                             5. MM 104
                             6. MM 109
Olea europea L.
Oljka
Sorte za olje                1. Drobnica
                             2. Lastovska
                             3. Levantinka
                             4. Uljarica
Namizne sorte                1. Dužica
                             2. Manzonilla
                             3. Murgulja
                             4. Parmezzano
                             5. Paštrica
                             6. Velika lastovka
                             7. Verdale
                             8. Žabarka
                             9. Žutica
Pistacia vera L.
Prava rujevina
Sorta                        1. Domača tršlja
Prunus avium L.
Češnja
Sorte                        1. Ankaranska
                             2. Batočanska
                             3. Bigarreau Jaboulay=Early Lyons,
                                Lionska rana
                             4. Bigarreau Tardif de
                                Vignola=Vignola
                             5. Bing compact (Bing kompakt)
                             6. Black Tartarian=Tatarska crna
                             7. Dolga šiška
                             8. Emperor Francis (Imperator
                                Francis)
                             9. Majska rana
                             10. Manico corto vecchio=Kratkorepka
                             11. Moreau (Moro)
                             12. Ohridska crna
                             13. Okička
                             14. Padovana=Starogorska
                             15. Petrova
                             16. Primavera
                             17. Prizrenska dalbasija
                             18. Ramon oliva
                             19. Schneider Late=Šnajderova kasna
                             20. Stonska
                             21. Sue (Sju)
                             22. Tugarska
                             23. Vic (Vik)
                             24. Vilderova rana
Prunus domestica L.
Sliva, češplja               1. Anna Sp-th (Ana Špet)=Kasna rana
                             2. Belle de Louvain=Levenska
                             3. Bystricka (Bistrička), Besztercei
                             4. Zimmers Frühzwetsche=
                                rana
                             5. Dobojska rana=Osječka
                             6. Florenzia (Florencija)
                             7. Hal
                             8. Jefferson (Džeferson)
                             9. Julka
                             10. Kirke's Plum
                             11. Komoričanka
                             12. Krimska žuta
                             13. Krimska 31
                             14. Mali zeleni ringlo
                             15. Motičanka
                             16. Ontario
                             17. Žolta rodna
Podlaga                      1. Prunus mariana: marijanka GF 8-1
Prunus cerasus L. x Prunus
avium L. (sin. Prunus effusa)
Marela                       1. Belle de chantenay
                             2. Bitolska marela
                             3. Reine Hortense=Kraljica
                                hortenzija
                             4. Royal Duke Morelle=Kraljevska
                                sladka marela
                             5. Schattenmorelle (Šaten morel)
                             6. Sp-te Amarelle=Pozna marela
Podlaga                      1. Cerasus fruticosa (Pall.) Woron:
                                generativna podlaga
                             2. Cerasus vulgaris Mill.:
                                generativna podlaga
                             3. Colt (Kolt)
                             4. Prunus mahaleb L.,
                                magriva=Rešeljika:
                                generativna podlaga
                                vegetativna podlaga
Prunus persica (L.) Batsch
Breskev
Sorte                        1. Armgold
                             2. Blake (Bleik)
                             3. Cardinal (Kardinal)
                             4. Dixired (Diksired)
                             5. Early Coronet (Erli koronet)
                             6. Fillette (Filet)
                             7. Flacara (Flakara)
                             8. June Gold (Džun golg)
                             9. Kalhaven (Kejlheven)
                             10. Redcap (Redkep)
                             11. Regina (Redžina)
                             12. Richhaven (Ričheven)
                             13. Rio oso gem (Rio oso džem)
                             14. Royal Gold (Rojal gold)
                             15. Southland (Sautlend)
                             16. Springold
                             17. Springtime (Springtajm)
                             18. Stark Earlyglo (Stark erliglo)
                             19. Summerglo=NJ 233, Samerglo
                             20. Summer Gold (Samer gold)
                             21. Summerset (Samerset)
                             22. Sunshine (Sanšajn)
                             23. Sunhaven (Sanheven)
                             24. Sunhigh (Sanhaj)
var. nectarina Ait.
Nektarina (golica)
Sorte                        1. Nectared 4 (Nektared 4)
                             2. Red June (Red džun)
                             3. Silver lode (Silver lod)
                             4. Sun Grand (San grand)
                             5. Stark Sunglo (Star sanglo)
Podlage (breskev,
industrijska breskev
in nektarina)                1. Mandljevec x breskev INRA GF 557
                             2. Grenki mandljevec: generativna
                                podlaga
                             3. Sladki mandljevec: generativna
                                podlaga
                             4. Breskev x mandljevec: generativna
                                podlaga
                             5. Brompton
                             6. Prunus cerasifera Ehrh.,
                                mirabolana: generativna podlaga
                             7. Prunus insititia Juss.,
                                Trnošljiva, Cibora:
Prunus salicina Lindl.
Japonska sliva               1. Desertnaja
                             2. Frontier (Frontijer)
                             3. Red beauty (Red bjuti)
                             4. Redheart (Redhart)
                             5. Starking delicious (Starking
                                delišes)
Podlaga                      1. Prunus persica L.: sejanec
                                vinogradniške breskve
Pyrus communis L.
Hruška
Sorte                        1. Avče evropejsko=Akče
                             2. Carigradsko avče=Akče
                             3. Doyenne boussoch=Dvosrtuka
                                filipova, Filip, Doppelte
                                Philippsbirne, Carska dekantkinja
                             4. Duchesse d'Angouleme=Angulemka
                             5. Fertility (Fertiliti)
                             6. Fondate de Charneu
                             7. Gorham (Goram)
                             8. Jeribasma=Vodenjača, Vodenka
                             9. Kakička
                             10. Kieffer Seedling=Kiferov sejanac
                             11. Lubeničarka
                             12. Monchallard (Monšalard)
                             13. Mustafabey=Mustafabej
                             14. Tikvica nagovik
                             15. Tiranka
                             16. Vidovnjaća
                             17. Viljamova 415
Ribes grossularia L.
Kosmulja
Sorte                        1. Ajax (Ajaks)
                             2. Careless (Karles)
                             3. Cayene Majerjeve
Ribes nigrum L.
Črni ribez
Sorte                        1. Altajska desertna
                             2. Baldwin Hiltop (Baldvin hiltop)
                             3. Bang up (Beng ap)
                             4. Black Down (Blek daun)
                             5. Boscoop Giant=Boskopski džin
                             6. Goliath (Goliat)
                             7. Golubka
                             8. Mendip Cross
                             9. Zoja
Ribes rubrum L.
Rdeči ribez
Sorti                        1. President Wilder=Prezident
                             2. Red Versailles=Crvena versajka,
                                Rdeči versajski
Rubus spp.
Robida
Sorta                        1. Himalaya (Himalaja)
Rubus idaeus L.
Malina
Sorte                        1. Hilton
                             2. Newburgh (Njuburg)
                             3. Norfolk Giant=Norfolški džin
                             4. Preussen (Projsen)
                             5. Romy (Romi)
                             6. Rubin
Rubus occidentalis L.
Črna malina
Sorte                        1. Black Hawk (Blek hok)
Vitis vinifera L.
Vinska trta
Sorte za rdečo vino          1. Alicante bouchet (Alikant buše)
                             2. Babić - Babić crni
                             3. Blatina noir=Blatina
                             4. Borgonja
                             5. Buket
                             6. Carignan (Karinjan)
                             7. Cinsaut (Senso)
                             8. Grenache noir=Grenaš črni
                             9. Hrvatica
                             10. Japundžak
                             11. Kadarka = Skadarka, Füsteres
                                 kadarka
                             13. Kadarun
                             14. Kratošija
                             15. Lasina
                             16. Ninčuša
                             17. Okatac črni
                             18. Plavac mali
                             19. Plavac veliki=Šoić
                             20. Plavka=Plavina
                             21. Prokupac=Kameničarka, Skopsko
                                 crno
                             22. Ruby Cabernet (Rubi kaberne)
                             23. Saperavi
                             24. Stanušina
                             25. Tamjanika crna
                             26. Tikveška
                             27. Vranac = Vranec
                             28. Začinak=Začinjak
                             29. Zadarka
Sorte za belo vino           1. Bena
                             2. Bijeli krstač=Krsta bijela
                             3. Bogdanuša=Bogdanuša bijela
                             4. Botun
                             5. Bragina rošie=Bagrina crvena,
                                Bagrina
                             6. Bratkovina=Bratkovina bijela
                             7. Emerald riesling (Emerald
                                rizling)
                             8. Ezerjo
                             9. Gegino bijelo
                             10. Grenache blanc=Grenaš
                                 beli, Belan
                             11. Grk
                             12. Harslevelve=Lipovina, Lipolist
                             13. Kreacer (Kreaca)=Banatski muškat
                             14. Krkošija
                             15. Kujundžuša=Tvrdac
                             16. Kurtelaška=Kurtelaška bijela
                             17. Malvazija dubrovačka
                             18. Maraština
                             19. Muscat Croguant (Muskat krokan)
                             20. Plavac žuti=Plavec žuti,
                                 Plavec rumeni
                             21. Plovdina=Slankamenka crvena,
                                 Plovdina crvena
                             22. Pošip=Pošip bijeli
                             23. Rkaztiteli (Rkaciteli)
                             24. Ružica crvena=Kevidinka, Crvena
                                 dinka, Kövidinka
                             25. Savignin Blanc=Traminec beli
                             26. Savignin rose=Traminac crveni,
                                 Traminec rdeči, Piros tramini
                             27. Smederevka
                             28. Tamjanika bela
                             29. Trbljan=Kuć
                             30. Trebbiano Toscano=Unji blan,
                                 Juni blan
                             31. Vugava
                             32. Zlatarica
                             33. Žilavka
                             34. Žižak
                             35. Žlahtina
Namizne sorte                1. Agadai blanche=Agadai beli
                             2. Alfonse Lavalle (Alfons
                                lavale)=Ribier
                             3. Chasselas misquo=Šasla muskatna,
                                Plemenka muskatna, Muškatna
                                žlahtnina
                             4. Cornichon blanc=Pizzutello
                                bianco, Krivaja bijela
                             5. Crveni drenak=Razaklija,
                                Solunski drenak, Crveni
                                valandovski drenak, Crveni
                                parmak
                             6. Early muscat=Erli muskat
                             7. Irsai Oliver=Muskat iršai
                                oliver (K11)
                             8. Olivette noir=Olivet crni
                             9. Palieri 5
                             10. Crvena malaga=Rdeča malaga
                             11. Super rani Bolgar=Vrlo rani
                                 afus-ali, Zelo zgodnji Afuz-ali
                             12. Šljiva hercegovačka
Podlage                      1. Berlandieri x Riparia Teleki 8
                                B klon 349/7
                             2. Berlandieri x Riparia Teleki 8 B
                                selekcija Cosmo
                             3. Berlandieri x Riparia Teleki 5 C
                                klon 3
                             4. Berlandieri x Riparia Teleki 5 C
                                klon 4
                             5. Berlandieri x Riparia Teleki 5 C
                                klon 6
                             6. Berlandieri x Riparia Teleki 5 C
                                klon 12
                             7. Berlandieri x Riparia Teleki 5 C
                                klon 21
                             8. Berlandieri x Riparia Teleki 5 C
                                klon 45
                             9. Berlandieri x Rupestris Paulsen
                                779
                             10. Riparia Grand Glabre x Rupestris
                                 du Lot x Cordifolla 33-53
                                 Malegue
                             11. Šasla x Berlandieri 41 B
----------------------------------------------------------------
Št. 321-16-001/97
Ljubljana, dne 6. januarja 1997.
dr. Jože Osterc l. r.
Minister
za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano