Uradni list

Številka 100
Uradni list RS, št. 100/2003 z dne 17. 10. 2003
Uradni list

Uradni list RS, št. 100/2003 z dne 17. 10. 2003

Kazalo

4431. Pravilnik o sofinanciranju programov za ohranjanje in razvoj kmetijstva v Občini Borovnica, stran 13947.

Na podlagi 16. člena statuta Občine Borovnica (Uradni list RS, št. 42/99 in 17/00 in Naš časopis, december 2001) je Občinski svet občine Borovnica na 7. redni seji dne 25. 9. 2003 sprejel
P R A V I L N I K
o sofinanciranju programov za ohranjanje
in razvoj kmetijstva v Občini Borovnica
1. SPLOŠNE DOLOČBE
1. člen
Ta pravilnik določa namene, upravičence, pogoje in merila za sofinanciranje programov za ohranjanje in razvoj kmetijstva v Občini Borovnica.
2. člen
Sredstva za ohranjanje in razvoj kmetijstva v Občini Borovnica se zagotovijo iz občinskega proračuna. Višino razpoložljivih sredstev določi občinski svet z odlokom o proračunu za tekoče leto. Predlog razdelitve sredstev po posameznih namenih pripravi pristojen odbor pri občinskem svetu, ki pokriva področje kmetijstva.
3. člen
Sredstva za ohranjanje in razvoj kmetijstva Občine Borovnica so predvidena za naslednje namene:
– živinorejo,
– rastlinsko pridelavo,
– izboljšanje kmetijskih zemljišč in pogojev pridelovanja,
– izobraževanje in društvene dejavnosti,
– subvencioniranje obrestne mere za kredite za investicijo,
– investicije in tehnološke posodobitve v kmetijstvu,
– projekte na področju kmetijstva.
4. člen
Upravičenci do sredstev po tem pravilniku so kmetijska gospodarstva na območju Občine Borovnica in druge fizične ter pravne osebe, ki opravljajo kmetijsko dejavnost v skladu z načeli dobre kmetijske prakse in imajo stalno prebivališče oziroma sedež v Občini Borovnica ter pravne osebe, ki izvajajo ukrepe iz tega pravilnika, ne glede na sedež, če ni pri posameznem ukrepu v tem pravilniku drugače določeno.
5. člen
Sredstva se dodeljujemo upravičencem le za ukrepe, ki se izvajajo na območju Občine Borovnica, in sicer v obliki subvencij.
Sredstva se lahko dodelijo le v primeru, kadar ta predstavlja spodbudo za izvedbo projekta oziroma je pomoč nujno potrebna za ohranjanje stabilnosti in doseženega nivoja kmetijske pridelave, preprečevanje zaraščanja kmetijskih zemljišč ter ohranjanje poseljenosti.
Upravičenci morajo za posamezne namene iz tega pravilnika, podati izjavo, da niso pridobili sredstev iz državnega proračuna ali mednarodnih virov ter predložiti ustrezno dokumentacijo oziroma navesti koliko sredstev so za določen namen že prejeli.
6. člen
Upravičenci lahko predložijo vlogo za pridobitev sredstev po objavi razpisnih pogojev, ki jih objavi Občina Borovnica v obliki javnega razpisa. Javni razpis se objavi v občinskem glasilu Naš časopis.
Objava javnega razpisa mora vsebovati zlasti:
– namene, za katere se dodeljujejo sredstva,
– znesek sredstev za posamezne namene,
– pogoje in merila za pridobitev sredstev,
– pogoje, ki jih mora prosilec izpolnjevati,
– navedbo dokumentacije, ki jo morajo upravičenci priložiti k vlogi,
– naslov, na katerega upravičenci vložijo vloge,
– rok za vložitev vlog.
7. člen
Vloge za dodelitev sredstev v skladu z razpisnimi pogoji obravnava Občinska uprava občine Borovnica in izdela poročilo, na podlagi katerega pripravi predlog prejemnikov sredstev. Upravičenost zahtevka na podlagi razpisa in predlog za dodelitev sredstev preveri odbor, ki pokriva področje kmetijstva. O dodelitvi proračunskih sredstev se izda odločba oziroma sklene pogodba.
II. UKREPI ZA OHRANJANJE IN RAZVOJ KMETIJSTVA
8. člen
Ukrepi za ohranjanje in razvoj kmetijstva in podeželja so razdeljena na naslednja področja:
1. Živinoreja
1.1. Izboljšanje genetskega potenciala v živinoreji – umetno osemenjevanje
Namen ukrepa: namen ukrepa je skozi program umetnega osemenjevanja s strani pooblaščene veterinarske organizacije izboljšati prirejo mleka in mesa na kmetijah z uporabo semena kvalitetnih plemenjakov.
Višina sofinanciranja: do 40% upravičenih stroškov umetnega osemenjevanja govejih plemenic.
Upravičenci: veterinarski zavodi in posamezni kmetje.
Pogoji za pridobitev pomoči:
– račun za izvedeno storitev s priloženim seznamom upravičencev (ambulantni dnevniki);
– račun za izvedene storitve pooblaščene organizacije, ki opravlja storitev osemenjevanja živine v kmečki reji;
– umetno osemenjujejo se samo goveje plemenice, katerih lastniki imajo stalno prebivališče v Občini Borovnica.
1.2. Preventivno zatiranje parazitov pri govedu, konjih in drobnici (dehelmentizacija)
Višina sofinanciranja: do 40% upravičenih stroškov preventivnega zatiranja parazitov pri govedu, konjih in drobnici (dehelmentizacija).
Upravičenci: veterinarski zavodi in posamezni kmetje.
Pogoji za pridobitev pomoči:
– račun za izvedeno storitev s priloženim seznamom upravičencev (ambulantni dnevniki);
– račun za izvedene storitve pooblaščene organizacije, ki opravlja storitev preventivnega zatiranja parazitov;
– storitve morajo biti izvedene pri fizičnih osebah oziroma pravnih osebah, ki imajo stalno prebivališče oziroma sedež v Občini Borovnica in se ukvarjajo s kmetijsko dejavnostjo.
1.3. Konjereja
Višina sofinanciranja:
– rejcem kobil na območju občine se zagotavlja do 30% stroškov za pripust po ceniku, ki ga izda Kmetijski zavod Ljubljana;
– sofinanciranje reje žrebca (če ni opravljenih 30 pripustov na leto, razliko krije občina, občina krije do 30% stroškov reje žrebca);
– sofinanciranje zavarovanja plemenskih žrebcev – krije se do 50% stroškov zavarovalne premije za zavarovanje žrebca;
– sofinanciranje letne preiskave žrebca na kužno malokrvnost (IAK), konjski artritis in infekciozni metritis kopitarjev (CEM) – krije se do 50% stroškov letne preiskave žrebca.
Upravičenci: rejci kobil in rejci žrebcev.
Pogoji za pridobitev sredstev:
– regres za pripust uveljavljajo rejci kobil na podlagi ustreznih dokazil – račun za opravljeno storitev in potrdilo o pripustu kobile;
– za delno povrnitev strokov reje žrebca uveljavljajo rejci plemenskih žrebcev (vpisani v rodovniško knjigo) z računi;
– račun in dokazilo o zavarovanju živali – zavarovalna polica;
– račun o opravljeni letni preiskavi žrebca.
1.4. Pregledi molznih strojev
Namen ukrepa: namen ukrepa je s pregledi molznih strojev zmanjšanje števila somatskih celic in ohranjanje zdravega vimena krav.
Višina sofinanciranja: subvencija znaša do 50% upravičenih stroškov pregleda molznega stroja.
Pogoji za pridobitev sredstev: račun za izvedeno storitev pooblaščene organizacije – servisa molznih strojev (iz računa mora biti razvidna vrsta opravljene storitve).
2. Rastlinska pridelava
2.1. Podpora ekološkemu kmetovanju
Namen ukrepa: podpora je namenjena kmetijam, ki se preusmerjajo iz konvencionalnega t.j. ustaljenega načina kmetovanja v ekološko kmetovanje.
Višina sofinanciranja: do 100% upravičenih stroškov ekološke kontrole oziroma največ do 100.000 SIT/upravičenca
Pogoji za pridobitev sredstev:
– potrdilo, da je upravičenec vključen v Združenje za ekološko kmetovanje;
– račun oziroma potrdilo o vplačilu stroškov ekološke pridelave v tekočem letu;
– prosilec je upravičen do podpore v pripravljalnem obdobju – do takrat, ko je potrjen kot ekološki kmet – največ dve leti.
2.2. Sofinanciranje testiranja škropilnic, pršilnikov in sofinanciranje analiz zemlje, krme, blata živali, krvi in tkiva
Namen ukrepa: namen testiranja škropilnic in pršilnikov je optimalna raba zaščitnih sredstev in s tem zmanjševanje onesnaženosti tal in okolja. Analiza zemlje se sofinancira s ciljem izdelave gnojilnih načrtov in s tem pravilnejšega dodajanja manjkajočih hranil posameznim kmetijskim kulturam. Analiza krme pa služi kot podlaga za izračun krmnih obrokov za posamezno vrsto in kategorijo živali in posredno vpliva na količino in kvaliteto mleka in mesa. Z izvedbo preventivnih ukrepov pri živalih pa izboljšati njihovo zdravje, dolgoživost in kondicijo s ciljem proizvodnje kakovostnega mleka in mesa na kmetijah.
Višina sofinanciranja: do 50% upravičenih stroškov testiranja škropilnic in pršilnikov ter analize zemlje, krme, blata živali, krvi in tkiva.
Pogoji za pridobitev sredstev: račun za izvedeno storitev pooblaščene organizacije ter potrdilo o opravljenem testu škropilnice oziroma pršilnika ali analize zemlje, krme, blata živali, krvi oziroma tkiva.
2.3. Podpora čebelarstvu
Namen ukrepa: namen ukrepa je zatiranje najbolj pogostih bolezni čebel (preventivni in kurativni ukrepi) in spodbujanje razvoja čebelarstva zaradi njegove večnamenske vloge (ohranjanje biološke pestrosti kmetijskega prostora z razmnoževanjem in širjenjem medovitih rastlin kot sta npr. ajda in facelija).
Višina sofinanciranja:
– do 50% stroškov zdravljenja čebel, nakupa zaščitnih mask;
– do 100% kritje stroškov izobraževanja, seminarjev za člane čebelarskega društva in stroškov čebelarskega krožka v OŠ oziroma največ 450.000 SIT.
Upravičeni stroški: zdravljenje čebel, nakup zaščitnih mask, stroški izobraževanja, seminarjev, stroški čebelarskega krožka.
Pogoji za pridobitev sredstev:
– zahtevke vlaga čebelarsko društvo s poročilom o izvedenih ukrepih;
– zahtevku je potrebno priložiti ustrezne račune, ki bremenijo program izvedenih ukrepov in seznam koristnikov zdravstvene preventive čebel.
3. Izboljšanje kmetijskih zemljišč in pogojev pridelovanja
3.1. Male melioracije
Namen ukrepa: izravnava depresij z odvodnjo odvečnih vod ter izboljšanje pogojev za strojno obdelavo.
Višina sofinanciranja: do 50% stroškov strojnih del oziroma materiala, za posamezno kmetijo največ do 75.000 SIT.
Upravičeni stroški: strošek strojnih ur, strošek dela, nasipni material, cevi.
Pogoji za pridobitev sredstev:
– zahtevek pripravi kmetijsko svetovalna služba z opisom del ter vrisom posegov v mapno kopijo in program urejanja zemljišča s finančno konstrukcijo,
– zahtevke vlagajo fizične osebe,
– zahtevku je potrebno priložiti: zahtevek kmetijsko svetovalne službe, dokazilo o lastništvu (zemljiško knjižni izpisek ali posestni list ali najemno oziroma zakupno pogodbo), kopije računov izvajalca oziroma računov za material.
3.2. Čiščenje zaraščenih površin
Namen ukrepa: čiščenje zaraščenih površin.
Višina sofinanciranja: do 50% upravičenih stroškov oziroma največ do 100.000 SIT/ha.
Upravičeni stroški: stroški čiščenja, stroški traktorskih, strojnih ur.
Pogoji za pridobitev sredstev:
– zahtevek pripravi kmetijsko svetovalna služba z opisom del ter vrisom posegov v mapno kopijo in program čiščenja zaraščenih površin s finančno konstrukcijo;
– zahtevke vlagajo fizične osebe;
– zahtevku je potrebno priložiti: zahtevek kmetijsko svetovalne službe, dokazilo o lastništvu (zemljiško knjižni izpisek ali posestni list ali najemno oziroma zakupno pogodbo), kopije računov izvajalca oziroma v primeru, da dela izvaja lastnik sam, potrdilo s strani kmetijske svetovalne službe, da so dela res izvršena.
3.3 Vzdrževanje sekundarnih jarkov
Namen ukrepa: vzdrževanje sekundarnih jarkov na kmetijskih površinah z jarkačem
Višina sofinanciranja: do 50% stroškov opravljenih strojnih ur jarkačem.
Upravičeni stroški: strošek strojnih del narejenih z jarkačem.
Pogoji za pridobitev sredstev: zahtevke vlagajo fizične osebe z računom o izvedenih delih.
3.4. Urejanje pašnikov
Namen ukrepa: podatki iz agrokarte opozarjajo na proces zaraščanja kmetijske zemlje tako v hribovitem delu občine, kot tudi na barju. Zaraščanju bomo kos le z uvajanjem paše vseh vrst prežvekovalcev.
Višina sofinanciranja: za obnovo pašnikov, ki so potrebni obnove se sofinancira do 30% upravičenih stroškov oziroma največ do 3.000 SIT/ha, za novo urejene pašnike pa se sofinancira do 50% upravičenih stroškov oziroma največ do 30.000 SIT/ha, vzdrževanje na pašniku se prizna vsaki dve leti.
Upravičeni stroški: nakup kolov, pastirjev, žic, izolatorjev, napajalnikov ipd.
Pogoji za pridobitev sredstev:
– zahtevek pripravi kmetijsko svetovalna služba z opisom del ter vrisom posegov v mapno kopijo in program urejanja zemljišča s finančno konstrukcijo;
– zahtevke vlagajo fizične osebe;
– zahtevku je potrebno priložiti: zahtevek kmetijsko svetovalne službe, dokazilo o lastništvu (zemljiškoknjižni izpisek ali posestni list ali najemno oziroma zakupno pogodbo), kopije računov izvajalca oziroma računov za material.
3.5. Urejanje poti, kolovozov in mostov v javni uporabi, ki jih koristijo občani in tudi kmetje
Višina sofinanciranja:
– za glavne kolovoze v javni uporabi, ki jih koristijo občani in tudi kmetje, občina zagotavlja nasipni material s prevozom ter ureditev kolovoza (gredanje, valjanje, nasipanje...) – do 100% upravičenih stroškov;
– za ostale kolovoze, ki niso glavni in jih uporabljajo samo lastniki zemljišč, se zagotavlja nasipni material s prevozom – do 50% upravičenih stroškov;
– za urejanje mostov občina zagotavlja del sredstev (do 50% vrednosti investicije, vendar največ 200.000 SIT/most) ob pogoju, da del sredstev zagotovijo tudi lastniki zemljišč, ki uporabljajo ta most do dostopa do svojih zemljišč.
Pogoji za pridobitev sredstev:
– program za ureditev poti in kolovozov pripravi kmetijsko svetovalna služba;
– ureditev glavnega kolovoza mora biti predhodno odobrena s strani občine;
– zahtevke vlagajo fizične osebe oziroma neposredno izvajalci, ki opravijo to storitev s priloženimi računi.
3.6. Gozdne vlake
Višina sofinanciranja:
– do 40% upravičenih stroškov, in sicer:
– za novogradnjo gozdne vlake narejene s strojem, ki dela pretežno z žlico največ do 150 SIT/m vlake;
– za rekonstrukcijo gozdne vlake narejene s strojem, ki dela pretežno z žlico največ do 100 SIT/m vlake;
– za novogradnjo gozdne vlake narejene s strojem, ki dela tako z žlico kot z udarnim kladivom največ do 400 SIT/m vlake;
– za rekonstrukcijo gozdne vlake narejene s strojem, ki dela tako z žlico kot z udarnim kladivom največ do 270 SIT/m vlake;
– za novogradnjo gozdne vlake narejene s strojem, ki dela pretežno z udarnim kladivom največ do 600 SIT/m vlake;
– za rekonstrukcijo gozdne vlake narejene s strojem, ki dela pretežno z udarnim kladivom največ do 400 SIT/m vlake.
Najvišja dovoljena subvencija znaša do 100.000 SIT na narejeno gozdno vlako.
Upravičeni stroški: strošek strojnih ur narejenih s strojem, ki dela z žlico in strošek strojnih ur, narejenih s strojem, ki dela z udarnim kladivom.
Pogoji za pridobitev sredstev:
– zahtevek pripravi Zavod za gozdove z opisom del ter vrisom posegov v mapno kopijo in program s finančno konstrukcijo;
– zahtevke vlagajo fizične osebe;
– sredstva se izplačujejo ob pogoju, da je gozdna vlaka narejena po navodilih zavoda za gozdove;
– zahtevku je potrebno priložiti: zahtevek Zavoda za gozdove, kopije računov izvajalca, ki je opravil storitev, zapisnik zavoda, da so dela narejena v skladu z navodili.
4. Izobraževanje in društvene dejavnosti
4.1. Izvajanje izobraževanja
Namen ukrepa: spodbujanje dodatnega izobraževanja kmetov in gospodinj na predavanjih, tečajih.
Višina sofinanciranja:
– do 50% stroškov zunanjih predavateljev oziroma do 50% stroškov izobraževanja posameznika;
– občina zagotavlja brezplačen prostor za predavanja oziroma izobraževanja.
Upravičenci so:
– kmetijska svetovalna služba in drugi izvajalci izobraževanja ter delavnic na podlagi programa izobraževanja ter kmetje Občine Borovnica
Pogoji za pridobitev sredstev:
– tečaj mora biti predhodno odobren s strani občine (glede na vrsto, trajanje in stroške izobraževanja),
– zahtevke vlaga organizator oziroma izvajalec s predložitvijo računa ter seznama udeležencev tečaja,
– zahtevke lahko vlagajo fizične osebe, in sicer na podlagi plačanega računa in potrdila o opravljenem izobraževanju.
4.2. Delovanje aktivov, društev in skupin s področja kmetijstva
Namen ukrepa: namen ukrepa je sofinanciranje programov oziroma izvedene aktivnosti posameznih društev na področju kmetijstva.
Višina sofinanciranja: do 50% stroškov organizacije in izvedbe strokovnih prireditev (tekmovanj, razstav, sejmov, predavanj, tečajev, strokovnih ekskurzij).
Pogoji za pridobitev sredstev:
– aktivi, društva in skupine s področja kmetijstva, ki se s svojo dejavnostjo ukvarjajo neprofitno, imajo sedež in delujejo na območju Občine Borovnica;
– potrdilo o registraciji (če je društvo registrirano na novo);
– finančno ovrednoten program strokovnega dela;
– dokazila, iz katerih mora biti razvidno število udeleženih članov ter delež lastnih in drugih sredstev;
– poročilo o izvedenih nalogah ter verodostojni dokument (kopija računa).
5. Subvencioniranje obrestne mere za kredite za investicijo
Namen ukrepa: spodbujanje strukturnih sprememb in kmetij, uvajanje novejših tehnoloških rešitev in tehnologij na kmetiji, gradnja in obnova hlevov, nakup hlevske opreme, prostorov za skladiščenje gnoja in gnojevke, gradnja in obnova objektov za dodelavo, skladiščenje in predelavo kmetijskih pridelkov ter pripadajoče opreme osnovne in dopolnilne dejavnosti na kmetiji.
Višina sofinanciranja: realna obrestna mera kredita oziroma največ do 40% upravičenih stroškov investicije. Pomoč se dodeli za celotno obdobje kredita, od sklenitve kreditne pogodbe dalje, vendar največ za 10 let.
Upravičeni stroški: nabava gradbenega materiala, stroški opravljenih strojnih ur itd.
Pogoji za pridobitev sredstev:
– gre za najetje kredita za investicijo (gradnja, adaptacija hlevov, kozolcev, nakup hlevske opreme);
– investicija mora biti začeta v letu, za katero se dodeljujejo proračunska sredstva;
– sklenjena pogodba med fizično osebo, ki se ukvarja s kmetijsko dejavnostjo in banko, pri kateri se koristi kredit;
– amortizacijski načrt koriščenja sredstev;
– zahtevke vlagajo fizične osebe;
– odobrena subvencija se nakaže na račun banke, s katero je upravičenec sklenil kreditno pogodbo v enkratnem znesku.
6. Investicije in tehnološke posodobitve v kmetijstvu
6.1. Sofinanciranje nakupa hladilne tehnike
Namen ukrepa: zaradi zaostritve higienskih pogojev izboljšati hladilno tehniko pri individualnih ukrepih
Višina sofinanciranja: do 50% vrednosti kupljene opreme, vendar največ do 100.000 SIT.
Pogoji za pridobitev sredstev:
– hladilna tehnika mora biti kupljena v tekočem letu;
– občina ne sofinancira nakupa pomožnih priključkov;
– zahtevek vloži upravičenec na občinsko upravo s priloženo kopijo računa;
– kolikor kmetje uveljavljajo sredstva za ta ukrep, ne morejo koristiti sredstev za subvencioniranje obrestne mere.
6.2. Sofinanciranje aktivne obrambe proti pticam in toči (mreže)
Namen ukrepa: vzpostavitev aktivne obrambe proti pticam in toči (mreže) je zaščita pridelkov pred elementarnimi nesrečami v nasadih jablan, borovnic.
Višina sofinanciranja: do 20% upravičenih stroškov za nakup in postavitev mreže v nasadih jablan, borovnic.., vendar največ do 100.000 SIT/ha za nakup mrež proti pticam oziroma največ do 180.000 SIT/ha na nakup mrež proti pticam in toči.
Pogoji za pridobitev sredstev:
– kopijo katastrskega načrta z označbo obravnavanih parcel;
– zemljiškoknjižni izpisek oziroma najemna pogodba;
– kopija računa o nakupu materiala, iz katerega mora biti razvidno ali gre za nakup mrež le proti pticam ali gre za nakup kombiniranih mrež (proti pticam in toči).
6.3. Podpora zavarovanju kmetijske pridelave v sadjarstvu, poljedeljstvu, zelenjadarstvu in živinoreji
Namen ukrepa: preprečevanje izgub zaradi neugodnih vremenskih razmer, bolezni živali in rastlin
Višina sofinanciranja: do 40% stroškov zavarovalne premije, vendar največ do 50.000 SIT/upravičenca.
Pogoji za pridobitev sredstev:
– sklenjena zavarovalna polica za tekoče leto;
– zahtevke vlagajo fizične osebe.
7. Projekti na področju kmetijstva
7.1. Obnova – oživitev travniških sadovnjakov in sadnih vrtov
Namen ukrepa: sofinancira se izvedba projekta oživitev travniških sadovnjakov in sadnih vrtov v Sloveniji z namenom vključitve Občine Borovnica v:
– oživitev zapuščenih travniških sadovnjakov in sajenje novih;
– ohranjanje kulturne krajine in podeželja.
Višina sofinanciranja: sofinancira se do 100% upravičenih stroškov izvedbe projekta oživitev travniških sadovnjakov in sadnih vrtov Slovenije, in sicer: animacije, izobraževanje in demonstracije.
Pogoji za pridobitev sredstev: sklenjena pogodba med Kmetijsko gozdarsko zbornico Slovenije in Občino Borovnica
7.2. Priprava nalog za strategijo razvoja kmetijstva v Občini Borovnici
Višina sofinanciranja: do 100% stroškov priprave naloge za strategijo razvoja kmetijstva.
Pogoji za pridobitev sredstev:
– naloga mora biti predhodno odobrena s strani občine;
– zahtevek vlaga pripravljalec naloge za strategijo razvoja kmetijstva s predložitvijo naloge.
III. KONČNE DOLOČBE
9. člen
Namensko rabo proračunskih sredstev za dodeljevanje proračunskih sredstev za pospeševanje kmetijstva spremlja in preverja občinska uprava v sodelovanju z pristojnim odborom, ki pokriva področje kmetijstva in s Kmetijsko svetovalno službo.
Namenskost porabe sredstev lahko ugotavlja tudi nadzorni odbor občine.
10. člen
Upravičenec je dolžan povrniti nenamensko porabljena sredstva skupaj z zakonskimi zamudnimi obrestmi, ki se obračunavajo od dneva plačila upravičencu do dneva vračila sredstev v primerih, ko se ugotovi:
– da so dodeljena sredstva delno ali v celoti nenamensko porabljena,
– da je upravičenec za katerikoli namen pridobitve sredstev navajal neresnične podatke,
– da je upravičenec za isti namen in iz istega naslova ponovno pridobil finančna sredstva pred iztekom za to določenega obdobja v razpisu,
– druge nepravilnosti pri uporabi sredstev.
11. člen
V primeru morebitnega ostanka predvidenih sredstev za posamezne ukrepe, se le-ta prerazporedijo v druge namene, določene v tem pravilniku. Predlog za prerazporeditev predlaga odbor, sprejme pa jo župan s sklepom.
12. člen
Z uveljavitvijo tega pravilnika preneha veljati pravilnik o dodeljevanju proračunskih sredstev za pospeševanje kmetijstva v Občini Borovnica (Uradni list RS, št. 71/02).
13. člen
Ta pravilnik začne veljati z dnem objave v Uradnem listu RS.
Št. 066/3-7/11-95/03
Borovnica, dne 25. septembra 2003.
Župan
Občine Borovnica
Alojz Močnik l. r.

AAA Zlata odličnost

Nastavitve piškotkov

Vaše trenutno stanje

Prikaži podrobnosti