Uradni list

Številka 77
Uradni list RS, št. 77/2018 z dne 30. 11. 2018
Uradni list

Uradni list RS, št. 77/2018 z dne 30. 11. 2018

Kazalo

3768. Izid volitev za župana in člane občinskega sveta v Občini Tolmin, stran 11930.

  
Na podlagi drugega odstavka 90. člena Zakona o lokalnih volitvah (Uradni list RS, št. 94/07 – UPB3, 45/08, 83/12, 68/17) Občinska volilna komisija Občine Tolmin objavlja
I Z I D   V O L I T E V 
za župana in člane občinskega sveta v Občini Tolmin 
I. Na lokalnih volitvah v Občini Tolmin, ki so potekale 18. novembra 2018, je skupaj glasovalo 5.087 volivcev, kar predstavlja 53,20% vseh volivcev v Občini Tolmin.
II. Izid volitev za župana:
Na volitvah za župana je bilo oddanih 5.087 glasovnic, od katerih je bilo 4.962 glasovnic veljavnih, 125 glasovnic pa je bilo neveljavnih.
Kandidata za župana sta prejela naslednje število glasov:
Zap. 
št.
Kandidat
Št. glasov
% glasov
2
UROŠ BREŽAN 
3683
74.22
1
TOMAŽ ŠTENKLER 
1279
25.78
Večino glasov je prejel kandidat Uroš Brežan, Zatolmin 64b, Tolmin, zato je v skladu s 107. členom Zakona o lokalnih volitvah (Uradni list RS, št. 94/07 – uradno prečiščeno besedilo, 45/08, 83/12 in 68/17) izvoljen za župana.
III. Izid volitev za člane občinskega sveta:
Skupno je za občinski svet oddalo glasovnice 5.087 volivcev. Veljavnih glasovnic je bilo 4.940, neveljavnih pa 147 glasovnic.
V občinski svet so bili izvoljeni naslednji kandidati:
Volilna enota 1:
1. Danijel Oblak, Grajska ulica 9, Tolmin (Slovenska demokratska stranka)
2. Darija Mrak, Gradnikova ulica 5, Tolmin (Slovenska demokratska stranka)
3. Peter Kavčič, Rutarjeva ulica 8, Tolmin (Socialni demokrati)
4. Nataša Gabršček, Ulica padlih borcev 5, Tolmin (Nova Slovenija – Krščanski demokrati)
5. Boris Leban, Vojkova ulica 4, Tolmin (Demokratična stranka upokojencev)
6. Grega Rodman, Žagarjeva ulica 3, Tolmin (Lista Uroša Brežana)
7. Maša Klavora, Ulica Prekomorskih brigad 10, Tolmin (Lista Uroša Brežana)
Volilna enota 2:
1. Jasna Rot, Volarje 10A, Tolmin (Slovenska demokratska stranka)
2. Žan Isakoski Drole, Volče 48, Tolmin (Socialni demokrati)
3. Miha Mežnar, Kozaršče 12A, Tolmin (Nova Slovenija – Krščanski demokrati)
4. Klemen Šavli, Čiginj 16, Tolmin (Slovenska ljudska stranka)
5. Matej Skočir, Kamno 19, Tolmin (Lista Uroša Brežana)
Volilna enota 3:
1. Oton Bratuž, Most na Soči 71, Most na Soči (Slovenska demokratska stranka)
2. Brigita Jerkič, Idrija pri Bači 71D, Most na Soči (Socialni demokrati)
3. Matjaž Žbogar, Kanalski Lom 31, Most na Soči (Slovenska ljudska stranka)
4. Špela Mrak, Slap ob Idrijci 62, Slap ob Idrijci (Lista Uroša Brežana)
5. Aljoša Križnič, Postaja 7, Most na Soči (Lista Uroša Brežana)
Volilna enota 4:
1. Gregor Poljak, Prapetno Brdo 17E, Slap ob Idrijci (Slovenska demokratska stranka)
2. Klemen Grahelj, Ponikve 79A, Slap ob Idrijci (Zveza za Primorsko)
3. Tomaž Štenkler, Podbrdo 53, Podbrdo (Socialni demokrati)
4. Karel Laharnar, Šentviška Gora 12, Slap ob Idrijci (Demokratična stranka upokojencev Slovenije)
5. Gregor Lapanja, Daber 6A, Slap ob Idrijci (Lista Uroša Brežana).
Št. 041-0004/2018
Tolmin, dne 21. novembra 2018
Tatjana Lipušček l.r.
Predsednica Občinske volilne komisije 
Občine Tolmin