Uradni list

Številka 75
Uradni list RS, št. 75/2014 z dne 21. 10. 2014
Uradni list

Uradni list RS, št. 75/2014 z dne 21. 10. 2014

Kazalo

3164. Poročilo o ugotovitvi izida glasovanja na lokalnih volitvah, občinskega sveta in svetov krajevnih skupnosti v Občini Trebnje, dne 5. oktobra 2014, stran 8404.

Občinska volilna komisija Občine Trebnje je v skladu z 90. členom Zakona o lokalnih volitvah (Uradni list RS, št. 94/07 – uradno prečiščeno besedilo, 45/08 in 83/12) na seji dne 8. 10. 2014
u g o t o v i l a
Skupni rezultat udeležbe
+---------------------------+------+------+
|Skupno število volilcev z  | 9770 |      |
|območja občine             |      |      |
+---------------------------+------+------+
|Skupaj glasovalo po imeniku| 4962 |      |
+---------------------------+------+------+
|Skupaj glasovalo s potrdili|   0  |      |
+---------------------------+------+------+
|Skupaj glasovalo           | 4962 |      |
+---------------------------+------+------+
|Procent udeležbe v občini  | 50.79|  %   |
+---------------------------+------+------+
I.
Skupni rezultat glasovanja za župana v Občini Trebnje – I. krog
+-------+-----------------+---------+--------+
| ZAP.  |IME IN PRIIMEK   |   Št.   |   %    |
|  ŠT.  |KANDIDATA        | GLASOV  | GLASOV |
+-------+-----------------+---------+--------+
|   1   |ŠPELA SMUK       |  1884   | 38,85  |
+-------+-----------------+---------+--------+
|   2   |ALOJZIJ KASTELIC |  1764   | 36,37  |
+-------+-----------------+---------+--------+
|   3   |SILVESTER PRPAR  |   748   | 15,42  |
+-------+-----------------+---------+--------+
|   4   |BLAŽ PAVLIN      |   454   |  9,36  |
+-------+-----------------+---------+--------+
II.
Občinska volilna komisija je ugotovila izid glasovanja za volitve članov Občinskega sveta Občine Trebnje. Po posameznih volilnih enotah so listam kandidatov glede na dobljeno število glasov in izračunan volilni količnik v volilni enoti pripadali naslednji mandati:
Volilna enota: 1
Število mandatov: 6
+--------+--------+--------------------------+
|  Št.   |  Št.   |        Ime liste         |
| liste  |mandatov|                          |
+--------+--------+--------------------------+
|   1.   |   1    |SDS – SLOVENSKA           |
|        |        |DEMOKRATSKA STRANKA       |
+--------+--------+--------------------------+
|   2.   |   1    |DROT                      |
+--------+--------+--------------------------+
|   3.   |   0    |DSD – DEMOKRATIČNA STRANKA|
|        |        |DELA                      |
+--------+--------+--------------------------+
|   4.   |   1    |SLS – SLOVENSKA LJUDSKA   |
|        |        |STRANKA                   |
+--------+--------+--------------------------+
|   5.   |   0    |ŽUPANOVA LISTA – NAPREJ   |
+--------+--------+--------------------------+
|   6.   |   0    |SD – SOCIALNI DEMOKRATI   |
+--------+--------+--------------------------+
|   7.   |   1    |NOVA SLOVENIJA – KRŠČANSKI|
|        |        |DEMOKRATI                 |
+--------+--------+--------------------------+
|   8.   |   1    |SMC – STRANKA MIRA CERARJA|
+--------+--------+--------------------------+
|   9.   |   1    |DeSUS – DEMOKRATIČNA      |
|        |        |STRANKA UPOKOJENCEV       |
|        |        |SLOVENIJE                 |
+--------+--------+--------------------------+
Volilna enota: 2
Število mandatov: 5
+-------+--------+---------------------------+
|  Št.  |  Št.   |         Ime liste         |
| liste |mandatov|                           |
+-------+--------+---------------------------+
|  1.   |   0    |DSD – DEMOKRATIČNA STRANKA |
|       |        |DELA                       |
+-------+--------+---------------------------+
|  2.   |   0    |SD – SOCIALNI DEMOKRATI    |
+-------+--------+---------------------------+
|  3.   |   0    |SMC – STRANKA MIRA CERARJA |
+-------+--------+---------------------------+
|  4.   |   1    |SLS – SLOVENSKA LJUDSKA    |
|       |        |STRANKA                    |
+-------+--------+---------------------------+
|  5.   |   1    |ŽUPANOVA LISTA – NAPREJ    |
+-------+--------+---------------------------+
|  6.   |   2    |DROT                       |
+-------+--------+---------------------------+
|  7.   |   0    |SDS – SLOVENSKA            |
|       |        |DEMOKRATSKA STRANKA        |
+-------+--------+---------------------------+
|  8.   |   1    |NOVA SLOVENIJA – KRŠČANSKI |
|       |        |DEMOKRATI                  |
+-------+--------+---------------------------+
|  9.   |   0    |DeSUS – DEMOKRATIČNA       |
|       |        |STRANKA UPOKOJENCEV        |
|       |        |SLOVENIJE                  |
+-------+--------+---------------------------+
Volilna enota: 3
Število mandatov: 9
+----------+---------+--------------------------+
|    Št.   |   Št.   |        Ime liste         |
|   liste  |mandatov |                          |
+----------+---------+--------------------------+
|    1.    |    3    |DROT                      |
+----------+---------+--------------------------+
|    2.    |    1    |SD – SOCIALNI DEMOKRATI   |
+----------+---------+--------------------------+
|    3.    |    1    |SLS – SLOVENSKA LJUDSKA   |
|          |         |STRANKA                   |
+----------+---------+--------------------------+
|    4.    |    1    |SMC – STRANKA MIRA CERARJA|
+----------+---------+--------------------------+
|    5.    |    1    |SDS – SLOVENSKA           |
|          |         |DEMOKRATSKA STRANKA       |
+----------+---------+--------------------------+
|    6.    |    0    |NOVA SLOVENIJA – KRŠČANSKI|
|          |         |DEMOKRATI                 |
+----------+---------+--------------------------+
|    7.    |    1    |ŽUPANOVA LISTA – NAPREJ   |
+----------+---------+--------------------------+
|    8.    |    0    |DeSUS – DEMOKRATIČNA      |
|          |         |STRANKA UPOKOJENCEV       |
|          |         |SLOVENIJE                 |
+----------+---------+--------------------------+
|    9.    |    1    |DSD – DEMOKRATIČNA STRANKA|
|          |         |DELA                      |
+----------+---------+--------------------------+
Skupno število mandatov za občinski svet Občine Trebnje:
Število mandatov: 20
+------+--------+-------------------------+
|  Št. |   Št.  |        Ime liste        |
| liste|mandatov|                         |
+------+--------+-------------------------+
|  1.  |    6   |DROT                     |
+------+--------+-------------------------+
|  2.  |    3   |SLS – SLOVENSKA LJUDSKA  |
|      |        |STRANKA                  |
+------+--------+-------------------------+
|  3.  |    2   |NOVA SLOVENIJA –         |
|      |        |KRŠČANSKI DEMOKRATI      |
+------+--------+-------------------------+
|  4.  |    2   |SDS – SLOVENSKA          |
|      |        |DEMOKRATSKA STRANKA      |
+------+--------+-------------------------+
|  5.  |    2   |SMC – STRANKA MIRA       |
|      |        |CERARJA                  |
+------+--------+-------------------------+
|  6.  |    2   |ŽUPANOVA LISTA – NAPREJ  |
+------+--------+-------------------------+
|  7.  |    1   |DeSUS – DEMOKRATIČNA     |
|      |        |STRANKA UPOKOJENCEV      |
|      |        |SLOVENIJE                |
+------+--------+-------------------------+
|  8.  |    1   |DSD – DEMOKRATIČNA       |
|      |        |STRANKA DELA             |
+------+--------+-------------------------+
|  9.  |    1   |SD – SOCIALNI DEMOKRATI  |
+------+--------+-------------------------+
|SKUPAJ|   20   |                         |
+------+--------+-------------------------+
III.
Občinska volilna komisija je v skladu z 18. členom Zakona o lokalnih volitvah ugotovila, da sta dva kandidata prejela največje število preferenčnih glasov, oddanih za posamezno listo:
V volilni enoti: 1
Lista: 2 DROT
Kandidatka pod zaporedno št. 2 – Mija Benedičič
Volilna enota 2:
Lista: 4 SLS – SLOVENSKA LJUDSKA STRANKA
Kandidat pod zaporedno št. 3 – Alojz Špec
Volilna enota 3:
Lista: 4 SMC – STRANKA MIRA CERARJA
Kandidat pod zaporedno št. 2 – Vida Šušterčič
IV.
Za člane Občinskega sveta Občine Trebnje so bili izvoljeni po volilnih enotah:
 
VOLILNA ENOTA 01
Skupno število mandatov: 6
Lista: 1 – SDS – SLOVENSKA DEMOKRATSKA STRANKA
Skupno št. glasov: 213  % glasov: 18.04 % Št. izvoljenih: 1
+--------+----------------------+----------+
|Zap. št.| Kandidat             |Izv./žreb.|
+--------+----------------------+----------+
|    1   | FRANCI OSTANEK       |Izvoljen  |
+--------+----------------------+----------+
Lista: 2 – DROT
Skupno št. glasov: 222  % glasov: 18.80 % Št. izvoljenih: 1
+--------+----------------------+----------+
|Zap. št.| Kandidat             |Izv./žreb.|
+--------+----------------------+----------+
|    2   | MIJA BENEDIČIČ       |Izvoljen  |
+--------+----------------------+----------+
Lista: 4 – SLS – SLOVENSKA LJUDSKA STRANKA
Skupno št. glasov: 149  % glasov: 12.62 % Št. izvoljenih: 1
+--------+----------------------+----------+
|Zap. št.| Kandidat             |Izv./žreb.|
+--------+----------------------+----------+
|    1   | MATIJA MIKLIČ        |Izvoljen  |
+--------+----------------------+----------+
Lista: 7 – NOVA SLOVENIJA – KRŠČANSKI DEMOKRATI
Skupno št. glasov: 161  % glasov: 13.63 % Št. izvoljenih: 1
+--------+----------------------+----------+
|Zap. št.| Kandidat             |Izv./žreb.|
+--------+----------------------+----------+
|    1   | ŠTEFANIJA GLIHA      |Izvoljen  |
+--------+----------------------+----------+
Lista: 8 – SMC – STRANKA MIRA CERARJA
Skupno št. glasov: 110  % glasov: 9.31 % Št. izvoljenih: 1
+--------+----------------------+----------+
|Zap. št.| Kandidat             |Izv./žreb.|
+--------+----------------------+----------+
|    1   | ROK SAJE             |Izvoljen  |
+--------+----------------------+----------+
Lista: 9 – DeSUS – DEMOKRATIČNA STRANKA UPOKOJENCEV SLOVENIJE
Skupno št. glasov: 51  % glasov: 4.32 % Št. izvoljenih: 1
+--------+----------------------+----------+
|Zap. št.| Kandidat             |Izv./žreb.|
+--------+----------------------+----------+
|    1   | MIRKO GLIHA          |Izvoljen  |
+--------+----------------------+----------+
VOLILNA ENOTA 02
Skupno število mandatov: 5
Lista: 4 – SLS – SLOVENSKA LJUDSKA STRANKA
Skupno št. glasov: 290  % glasov: 22.19 % Št. izvoljenih: 1
+--------+----------------------+----------+
|Zap. št.| Kandidat             |Izv./žreb.|
+--------+----------------------+----------+
|    3   | ALOJZ ŠPEC           |Izvoljen  |
+--------+----------------------+----------+
Lista: 5 – ŽUPANOVA LISTA – NAPREJ
Skupno št. glasov: 196  % glasov: 15.00 % Št. izvoljenih: 1
+--------+----------------------+----------+
|Zap. št.| Kandidat             |Izv./žreb.|
+--------+----------------------+----------+
|    1   | MILAN DRAGAN         |Izvoljen  |
+--------+----------------------+----------+
Lista: 6 – DROT
Skupno št. glasov: 229  % glasov: 17.52 % Št. izvoljenih: 2
+--------+----------------------+----------+
|Zap. št.| Kandidat             |Izv./žreb.|
+--------+----------------------+----------+
|    1   | JANEZ ZAKRAJŠEK      |Izvoljen  |
+--------+----------------------+----------+
|    2   | MARIJA ZUPANČIČ      |Izvoljen  |
+--------+----------------------+----------+
Lista: 8 – NOVA SLOVENIJA – KRŠČANSKI DEMOKRATI
Skupno št. glasov: 120  % glasov: 9.18 % Št. izvoljenih: 1
+--------+----------------------+----------+
|Zap. št.| Kandidat             |Izv./žreb.|
+--------+----------------------+----------+
|    2   | BRIGITA MURN         |Izvoljen  |
+--------+----------------------+----------+
VOLILNA ENOTA 03
Skupno število mandatov: 9
Lista: 1 – DROT
Skupno št. glasov: 736  % glasov: 32.14 % Št. izvoljenih: 3
+--------+----------------------+----------+
|Zap. št.| Kandidat             |Izv./žreb.|
+--------+----------------------+----------+
|    1   | ŠPELA SMUK           |Izvoljen  |
+--------+----------------------+----------+
|    2   | DAVID KLARIČ         |Izvoljen  |
+--------+----------------------+----------+
|    3   | MATEJA POVHE         |Izvoljen  |
+--------+----------------------+----------+
Lista: 2 – SD – SOCIALNI DEMOKRATI
Skupno št. glasov: 141  % glasov: 6.16 % Št. izvoljenih: 1
+--------+----------------------+----------+
|Zap. št.| Kandidat             |Izv./žreb.|
+--------+----------------------+----------+
|    1   | NINO ZAJC            |Izvoljen  |
+--------+----------------------+----------+
Lista: 3 – SLS – SLOVENSKA LJUDSKA STRANKA
Skupno št. glasov: 242  % glasov: 10.57 % Št. izvoljenih: 1
+--------+----------------------+----------+
|Zap. št.| Kandidat             |Izv./žreb.|
+--------+----------------------+----------+
|    1   | JOŽE KORBAR          |Izvoljen  |
+--------+----------------------+----------+
Lista: 4 – SMC – STRANKA MIRA CERARJA
Skupno št. glasov: 296  % glasov: 12.93 % Št. izvoljenih: 1
+--------+----------------------+----------+
|Zap. št.| Kandidat             |Izv./žreb.|
+--------+----------------------+----------+
|    2   | VIDA ŠUŠTERČIČ       |Izvoljen  |
+--------+----------------------+----------+
Lista: 5 – SDS – SLOVENSKA DEMOKRATSKA STRANKA
Skupno št. glasov: 182  % glasov: 7.95 % Št. izvoljenih: 1
+--------+----------------------+----------+
|Zap. št.| Kandidat             |Izv./žreb.|
+--------+----------------------+----------+
|    1   | FRANCI KEPA          |Izvoljen  |
+--------+----------------------+----------+
Lista: 7 – ŽUPANOVA LISTA – NAPREJ
Skupno št. glasov: 238  % glasov: 10.39 % Št. izvoljenih: 1
+--------+----------------------+----------+
|Zap. št.| Kandidat             |Izv./žreb.|
+--------+----------------------+----------+
|    1   | MIRAN CANDELLARI     |Izvoljen  |
+--------+----------------------+----------+
Lista: 9 – DSD – DEMOKRATIČNA STRANKA DELA
Skupno št. glasov: 192  % glasov: 8.38 % Št. izvoljenih: 1
+--------+----------------------+----------+
|Zap. št.| Kandidat             |Izv./žreb.|
+--------+----------------------+----------+
|    1   | GREGOR KAPLAN        |Izvoljen  |
+--------+----------------------+----------+
Za člane Občinskega sveta Občine Trebnje so bili izvoljeni:
+----+---------------+--------------------+
|ZAP.|IME IN PRIIMEK |IME LISTE           |
| ŠT.|               |                    |
+----+---------------+--------------------+
| 1. |MIJA BENEDIČIČ |DROT                |
+----+---------------+--------------------+
| 2. |JANEZ          |DROT                |
|    |ZAKRAJŠEK      |                    |
+----+---------------+--------------------+
| 3. |MARIJA         |DROT                |
|    |ZUPANČIČ       |                    |
+----+---------------+--------------------+
| 4. |ŠPELA SMUK     |DROT                |
+----+---------------+--------------------+
| 5. |DAVID KLARIČ   |DROT                |
+----+---------------+--------------------+
| 6. |MATEJA POVHE   |DROT                |
+----+---------------+--------------------+
| 7. |ALOJZ ŠPEC     |SLS – SLOVENSKA     |
|    |               |LJUDSKA STRANKA     |
+----+---------------+--------------------+
| 8. |JOŽE KORBAR    |SLS – SLOVENSKA     |
|    |               |LJUDSKA STRANKA     |
+----+---------------+--------------------+
| 9. |MATIJA MIKLIČ  |SLS – SLOVENSKA     |
|    |               |LJUDSKA STRANKA     |
+----+---------------+--------------------+
| 10.|FRANCI OSTANEK |SDS – SLOVENSKA     |
|    |               |DEMOKRATSKA STRANKA |
+----+---------------+--------------------+
| 11.|FRANCI KEPA    |SDS – SLOVENSKA     |
|    |               |DEMOKRATSKA STRANKA |
+----+---------------+--------------------+
| 12.|ŠTEFANIJA      |NOVA SLOVENIJA –    |
|    |GLIHA          |KRŠČANSKI DEMOKRATI |
+----+---------------+--------------------+
| 13.|BRIGITA MURN   |NOVA SLOVENIJA –    |
|    |               |KRŠČANSKI DEMOKRATI |
+----+---------------+--------------------+
| 14.|ROK SAJE       |SMC – STRANKA MIRA  |
|    |               |CERARJA             |
+----+---------------+--------------------+
| 15.|VIDA ŠUŠTERČIČ |SMC – STRANKA MIRA  |
|    |               |CERARJA             |
+----+---------------+--------------------+
| 16.|MILAN DRAGAN   |ŽUPANOVA LISTA –    |
|    |               |NAPREJ              |
+----+---------------+--------------------+
| 17.|MIRAN          |ŽUPANOVA LISTA –    |
|    |CANDELLARI     |NAPREJ              |
+----+---------------+--------------------+
| 13.|GREGOR KAPLAN  |DSD – DEMOKRATIČNA  |
|    |               |STRANKA DELA        |
+----+---------------+--------------------+
| 19.|NINO ZAJC      |SD – SOCIALNI       |
|    |               |DEMOKRATI           |
+----+---------------+--------------------+
| 20.|MIRKO GLIHA    |DeSUS –             |
|    |               |DEMOKRATIČNA        |
|    |               |STRANKA UPOKOJENCEV |
|    |               |SLOVENIJE           |
+----+---------------+--------------------+
V.
Občinska volilna komisija je nadalje ugotovila izid glasovanja za volitve v svete krajevnih skupnosti v Občini Trebnje.
V svete krajevnih skupnosti so bili izvoljeni:
 
SVET KRAJEVNE SKUPNOSTI ČATEŽ:
1. Bogomir Mlakar
2. Bojan Režek
3. Davorin Babič
4. Janez Zagorjan
5. Mihael Pangerc
6. Mija Benedičič
7. Borut Pancar
 
SVET KRAJEVNE SKUPNOSTI DOBRNIČ
1. Melita Jarc
2. Darko Glivar
3. Pavle Smolič
4. Peter Zaletelj
5. Marjana Kužnik
6. Primož Novak
7. Martin Hočevar
8. Anton Stermec
9. Filip Avbar
 
SVET KRAJEVNE SKUPNOSTI DOLENJA NEMŠKA VAS
1. Miha Sever
2. Janez Zakrajšek
3. Vera Rozman
4. Darja Krevs
5. Darko Matko
6. Jože Pintar
7. Milan Dragan
8. Martina Ratajc
9. Viktor Rogelj
 
SVET KRAJEVNE SKUPNOSTI KNEŽJA VAS
1. Alojz Špec
2. Andrej Anžlovar
3. Anita Barle
4. Anton Murn
5. Damjan Smolič
6. Anton Glavan
7. Jožica Čeh
 
SVET KRAJEVNE SKUPNOSTI RAČJE SELO
1. Anton Zaletel
2. Matija Hočevar
3. Tatjana Kresal
4. Vojko Makovec
5. Darko Pekolj
6. Aleš Skol
7. Mojca Višček
 
SVET KARAJEVNE SKUPNOSTI SELA PRI ŠUMBERKU
1. Primož Ozimek
2. Gregor Kocijančič
3. Bogdana Brilj
4. Marko Kocijančič
5. Darko Robida
6. Ignac Trunkelj
7. Rok Zupančič
 
SVET KRAJEVNE SKUPNOSTI SVETINJA
1. Silvo Zupančič
2. Anica Makše
3. Milan Kastelic
4. Franci Makše
5. Brigita Šuštaršič
6. Tadej Božič
7. Ludvik Šuštaršič
 
SVET KRAJEVNE SKUPNOSTI ŠENTLOVRENC
1. Mateja Oven
2. Jože Korelc
3. Andrej Jevnikar
4. Alojz Bajuk
5. Alojz Rajnar
6. Franc Brane Praznik
7. Gregor Kovačič
 
SVET KRAJEVNE SKUPNOSTI ŠTEFAN
1. Dean Verbič
2. Bojan Kirm
3. Janez Strmec
4. Anton Kek
5. Silva Zupančič
6. Leon Gerden
7. Nataša Klančar
 
SVET KRAJEVNE SKUPNOSTI TREBNJE
1. Vinko Ribič
2. Silva Kastelic
3. Aleš Germovšek
4. Tomaž Kukenberger
5. Maša Zarabec
6. Marko Šalehar
7. Dejan Smuk
8. David Klarič
9. Mira Zore
10. Aljaž Uhan
11. Peter Agnič
12. Boštjan Vovk
13. Vanja Brodnik
14. Mirko Resnik
15. Alojz Gliha
 
SVET KRAJEVNE SKUPNOSTI VELIKA LOKA
1. Simon Erjavec
2. Stanislav Šlajpah
3. Blaž Ovnik
4. Tomaž Končina
5. Majda Kravcar
6. Darko Kralj
7. Anita Lavriha
 
SVET KRAJEVNE SKUPNOSTI VELIKI GABER
1. Martin Pekolj
2. Marjan Anžlovar
3. Nikolaj Jefim
4. Borut Sever
5. Boris Praznik
6. Mitja Jeras
7. Jože Hribar
8. Anton Lavrih
9. Štefanija Gliha
VI.
Priloga poročila o ugotovitvi izida glasovanja na lokalnih volitvah v Občini Trebnje, dne 5. 10. 2014, so računalniški izpisi, objavljeni na spletni strani Občine Trebnje in vsebujejo izpise:
– skupni rezultat udeležbe,
– udeležba na voliščih,
– skupni rezultati glasovanja za občinski svet,
– količnik po d' Hondtu na glasovih list,
– mandati za občinski svet,
– preferenčni glasovi,
– končni rezultati glasovanja po listah,
– rezultati glasovanja po voliščih,
– končni rezultati glasovanja po VE,
– seznam izvoljenih kandidatov,
– skupni rezultati glasovanja za vse KS,
– rezultati glasovanja po voliščih za KS.
Št. 040-1/2014
Trebnje, dne 8. oktobra 2014
Občinska volilna komisija Občine Trebnje
Predsednik
Metod Žužek l.r.
 
Tajnik:
Darinka Trdina l.r.
 
Člani:
Tanja Cesar l.r.
Mojca Pekolj l.r.
Špela Sila l.r.
Gregor Slavič l.r.
Marjan Zupančič l.r.