Uradni list

Številka 74
Uradni list RS, št. 74/2014 z dne 17. 10. 2014
Uradni list

Uradni list RS, št. 74/2014 z dne 17. 10. 2014

Kazalo

3089. Poročilo o izidu glasovanja na volitvah za člane Občinskega sveta Mestne občine Kranj dne 5. 10. 2014, stran 8310.

P O R O Č I L O
o izidu glasovanja na volitvah za člane Občinskega sveta Mestne občine Kranj dne 5. 10. 2014
Na podlagi 90. člena ter v skladu z določilom 85. člena Zakona o lokalnih volitvah (Uradni list RS, št. 94/07 – UPB3, 45/08 in 83/12) je na seji dne 5. 10. 2014 in dne 6. 10. 2014 Občinska volilna komisija Mestne občine Kranj na podlagi prejetih zapisnikov volilnih odborov na volitvah za člane Občinskega sveta Mestne občine Kranj ugotovila, da je:
I.
1. Število volišč v občini: 45
Število prejetih zapisnikov z volišč v občini: 44
    2. V volilnem imeniku območja občine        45863 volivcev
    je bilo vpisanih:
    S potrdili je glasovalo:                        0 volivcev
    SKUPAJ VOLIVCEV ZA OBMOČJE OBČINE:          45863 volivcev
    3. Glasovalo je:
    1. po volilnih imenikih:                    15736 volivcev
    – od tega po pošti                             22 volivcev
    – in predčasno                                933 volivcev
    2. s potrdilom:                                 0 volivcev
    SKUPAJ GLASOVALO:                           15736 volivcev
    4. Glasovnic je bilo skupaj oddanih:                 15710
    Neveljavnih glasovnic:                                 599
    Veljavnih glasovnic:                                 15111
II.
Posamezne liste kandidatov za člane občinskega sveta so prejele naslednje število glasov:
+-------+------------------------------------+----------+-------+
|   Zap.|Ime liste                           |Št. glasov|      %|
|    št.|                                    |          | glasov|
+-------+------------------------------------+----------+-------+
|      1|DESUS – DESUS – DEMOKRATIČNA        |      1186|   7.85|
|       |STRANKA UPOKOJENCEV SLOVENIJE       |          |       |
+-------+------------------------------------+----------+-------+
|      2|NPS – NAPREJ SLOVENIJA              |        60|   0.40|
+-------+------------------------------------+----------+-------+
|      3|SZNKS – STRANKA ZA NAPREDEK         |      1087|   7.19|
|       |KRAJEVNIH SKUPNOSTI                 |          |       |
+-------+------------------------------------+----------+-------+
|      4|SNS – SLOVENSKA NACIONALNA STRANKA  |       111|   0.73|
+-------+------------------------------------+----------+-------+
|      5|SD – SOCIALNI DEMOKRATI             |      1126|   7.45|
+-------+------------------------------------+----------+-------+
|      6|SMC – STRANKA MIRA CERARJA          |      1736|  11.49|
+-------+------------------------------------+----------+-------+
|      7|NSI – NOVA SLOVENIJA – KRŠČANSKI    |      1217|   8.05|
|       |DEMOKRATI                           |          |       |
+-------+------------------------------------+----------+-------+
|      8|Od ljudi za ljudi                   |       210|   1.39|
+-------+------------------------------------+----------+-------+
|      9|SDS – SLOVENSKA DEMOKRATSKA STRANKA |      2008|  13.29|
+-------+------------------------------------+----------+-------+
|     10|Neodvisna lista Zorana Stevanovića  |       445|   2.94|
+-------+------------------------------------+----------+-------+
|     11|GŽS – GLAS ŽENSK SLOVENIJE          |       192|   1.27|
+-------+------------------------------------+----------+-------+
|     12|Lista Barbare Gunčar                |       403|   2.67|
+-------+------------------------------------+----------+-------+
|     13|Lista za razvoj Kranja              |       865|   5.72|
+-------+------------------------------------+----------+-------+
|     14|SLS – SLOVENSKA LJUDSKA STRANKA     |       658|   4.35|
+-------+------------------------------------+----------+-------+
|     15|PLS – POVEZANE LOKALNE SKUPNOSTI    |       413|   2.73|
+-------+------------------------------------+----------+-------+
|     16|VZK – VEČ ZA KRANJ, STRANKA ZA      |      3394|  22.46|
|       |LEPŠO PRIHODNOST                    |          |       |
+-------+------------------------------------+----------+-------+
III.
1. V skladu z določilom 18. člena Zakona o lokalnih volitvah so bili po vrstnem redu iz posameznih list kandidatov, ki so prejele mandat/e, ali na podlagi preferenčnih glasov izvoljeni naslednji kandidati z zaporedno številko:
Lista: 1 – DESUS – DESUS – DEMOKRATIČNA STRANKA UPOKOJENCEV SLOVENIJE
+---------+------------------------------+
| Zap. št.|Kandidat                      |
+---------+------------------------------+
|    1    |Drago Štefe                   |
+---------+------------------------------+
|    2    |Andrejka Majhen               |
+---------+------------------------------+
|    3    |Jožef Rozman                  |
+---------+------------------------------+
Lista: 3 – SZNKS – STRANKA ZA NAPREDEK KRAJEVNIH SKUPNOSTI
+---------+------------------------------+
| Zap. št.|Kandidat                      |
+---------+------------------------------+
|    1    |Jože Lombar                   |
+---------+------------------------------+
|    2    |Damjana Piškur                |
+---------+------------------------------+
Lista: 5 – SD – SOCIALNI DEMOKRATI
+---------+------------------------------+
| Zap. št.|Kandidat                      |
+---------+------------------------------+
|    1    |Janez Černe                   |
+---------+------------------------------+
|    2    |Ana Pavlovski                 |
+---------+------------------------------+
Lista: 6 – SMC – STRANKA MIRA CERARJA
+---------+------------------------------+
| Zap. št.| Kandidat                     |
+---------+------------------------------+
|    1    |Andrej Šušteršič              |
+---------+------------------------------+
|    2    |Sanda Nikolić                 |
+---------+------------------------------+
|    3    |Primož Terplan                |
+---------+------------------------------+
|    4    |Nina Langerholc               |
+---------+------------------------------+
Lista: 7 – NSI – NOVA SLOVENIJA – KRŠČANSKI DEMOKRATI
+---------+------------------------------+
| Zap. št.|Kandidat                      |
+---------+------------------------------+
|    1    |Irena Dolenc                  |
+---------+------------------------------+
|    2    |Marjan Bajt                   |
+---------+------------------------------+
|    3    |Vlasta Sagadin                |
+---------+------------------------------+
Lista: 9 – SDS – SLOVENSKA DEMOKRATSKA STRANKA
+---------+------------------------------+
| Zap. št.|Kandidat                      |
+---------+------------------------------+
|    1    |Mag. Branko Grims             |
+---------+------------------------------+
|    2    |Saša Kristan                  |
+---------+------------------------------+
|    3    |Bojan Homan                   |
+---------+------------------------------+
|    4    |Dr. Andreja Valič Zver        |
+---------+------------------------------+
|    5    |Gregor Tomše                  |
+---------+------------------------------+
Lista: 10 – Neodvisna lista Zorana Stevanovića
+---------+------------------------------+
| Zap. št.|Kandidat                      |
+---------+------------------------------+
|    1    |Zoran Stevanović              |
+---------+------------------------------+
Lista: 12 – Lista Barbare Gunčar
+---------+------------------------------+
| Zap. št.|Kandidat                      |
+---------+------------------------------+
|    1    |Barbara Gunčar                |
+---------+------------------------------+
Lista: 13 – Lista za razvoj Kranja
+---------+------------------------------+
| Zap. št.|Kandidat                      |
+---------+------------------------------+
|    1    |Igor Velov                    |
+---------+------------------------------+
|    2    |Nina Kastelic                 |
+---------+------------------------------+
Lista: 14 – SLS – SLOVENSKA LJUDSKA STRANKA
+---------+------------------------------+
| Zap. št.|Kandidat                      |
+---------+------------------------------+
|    3    |Mag. Franc Rozman             |
+---------+------------------------------+
Lista: 15 – PLS – POVEZANE LOKALNE SKUPNOSTI
+---------+------------------------------+
| Zap. št.|Kandidat                      |
+---------+------------------------------+
|    1    |Janez Frelih                  |
+---------+------------------------------+
Lista: 16 – VZK – VEČ ZA KRANJ, STRANKA ZA LEPŠO PRIHODNOST
+---------+------------------------------+
| Zap. št.|Kandidat                      |
+---------+------------------------------+
|    1    |Boštjan Trilar                |
+---------+------------------------------+
|    2    |Beti Jenko                    |
+---------+------------------------------+
|    3    |Jakob Klofutar                |
+---------+------------------------------+
|    4    |Natalija Polenec              |
+---------+------------------------------+
|    5    |Gorazd Copek                  |
+---------+------------------------------+
|    6    |Sonja Mašić                   |
+---------+------------------------------+
|    7    |Boris Vehovec                 |
+---------+------------------------------+
|    8    |Darinka Zorko                 |
+---------+------------------------------+
2. Volilna komisija ugotavlja, da je z liste št. 14 SLS – SLOVENSKA LJUDSKA STRANKA, ki je dobila 658 veljavnih glasov, v skladu z drugim odstavkom 18. člena Zakona o lokalnih volitvah na podlagi dobljenih preferenčnih glasov izvoljen kandidat z zaporedno številko 3, mag. Franc Rozman, ki je dobil 96 od oddanih 203 preferenčnih glasov.
Št. 041-4/2013-367
Kranj, dne 6. oktobra 2014
Predsednica
Marjeta Dvornik l.r.
 
Namestnik predsednice:
Klemen Kastelic l.r.
 
Člani in namestniki članov:
Nina Zatler l.r.
Rafael Čirič l.r.
Suzana Plestenjak l.r.
Andrej Perčič l.r.
Mirko Draksler l.r.
Magdalena Kovačič l.r.