Uradni list

Številka 90
Uradni list RS, št. 90/2010 z dne 12. 11. 2010
Uradni list

Uradni list RS, št. 90/2010 z dne 12. 11. 2010

Kazalo

4814. Poročilo o izidu volitev, stran 13685.

Na podlagi 90. člena Zakona o lokalnih volitvah (Uradni list RS, št. 94/07 – ZLV-UPB3 in 45/08) Občinska volilna komisija Mestne občine Nova Gorica objavlja
P O R O Č I L O
o izidu volitev
Občinska volilna komisija Mestne občine Nova Gorica je na seji, dne 11. 10. 2010 ugotovila naslednje izide rednih volitev, ki so bile 10. 10. 2010:
1.
VOLITVE ZA ŽUPANA MESTNE OBČINE NOVA GORICA
Kandidati za župana so dobili naslednje število glasov:
+----+------------------------+-----+------+
|1.  |Gregor Veličkov         | 1148|  8.84|
+----+------------------------+-----+------+
|2.  |Tomaž Slokar            | 2066| 15.92|
+----+------------------------+-----+------+
|3.  |Matej Arčon             | 2416| 18.61|
+----+------------------------+-----+------+
|4.  |Črtomir Špacapan        | 2276| 17.53|
+----+------------------------+-----+------+
|5.  |Nataša Leban            |  537|  4.14|
+----+------------------------+-----+------+
|6.  |Matjaž Kulot            |  221|  1.70|
+----+------------------------+-----+------+
|7.  |Miloš Lozič             |  118|  0.91|
+----+------------------------+-----+------+
|8.  |Oton Filipič            |  902|  6.95|
+----+------------------------+-----+------+
|9.  |Darinka Kozinc          | 3297|25.40.|
+----+------------------------+-----+------+
2.
Glede na to, da nobeden kandidat za župana ni dobil večine glasov, je Občinska volilna komisija Nova Gorica, na podlagi 107. Člena Zakona o lokalnih volitvah (Uradni list RS, št. 94/07 – ZLV-UPB3 in 45/08), na seji, dne 11. 10. 2010, sprejela sklep o razpisu drugega kroga med kandidatoma Darinko Kozinc – SD – Socialni demokrati in Matejem Arčonom – LDS – Liberalna demokracija Slovenije, dne 24. 10. 2010.
SKLEP
3.
VOLITVE ČLANOV MESTNEGA SVETA MESTNE OBČINE NOVA GORICA
Posamezne liste kandidatov so dobile naslednje število glasov:
+-------+--------------------+-------+-------+
|Zap.št.|Ime liste           |    Št.|      %|
|       |                    | glasov| glasov|
+-------+--------------------+-------+-------+
|1      |Lista Roberta       |   1319|  10.26|
|       |Goloba              |       |       |
+-------+--------------------+-------+-------+
|2      |SNS – SLOVENSKA     |    349|   2.72|
|       |NACIONALNA STRANKA  |       |       |
+-------+--------------------+-------+-------+
|3      |LDS – LIBERALNA     |   1102|   8.57|
|       |DEMOKRACIJA         |       |       |
|       |SLOVENIJE           |       |       |
+-------+--------------------+-------+-------+
|4      |Lista za razvoj     |    350|   2.72|
|       |podeželja           |       |       |
+-------+--------------------+-------+-------+
|5      |SD – SOCIALNI       |   2452|  19.08|
|       |DEMOKRATI           |       |       |
+-------+--------------------+-------+-------+
|6      |ZZP – ZVEZA         |    539|   4.19|
|       |ZA PRIMORSKO/ZZP    |       |       |
+-------+--------------------+-------+-------+
|7      |Lista obrti in      |    398|   3.10|
|       |podjetništva        |       |       |
+-------+--------------------+-------+-------+
|8      |Lista za kakovost   |    368|   2.86|
|       |bivanja             |       |       |
+-------+--------------------+-------+-------+
|9      |Lista Trnovske in   |    937|   7.29|
|       |Banjške planote     |       |       |
+-------+--------------------+-------+-------+
|10     |ZARES – NOVA        |    593|   4.61|
|       |POLITIKA            |       |       |
+-------+--------------------+-------+-------+
|11     |NSI – NOVA          |    594|   4.62|
|       |SLOVENIJA –         |       |       |
|       |KRŠČANSKA LJUDSKA   |       |       |
|       |STRANKA             |       |       |
+-------+--------------------+-------+-------+
|12     |SDS – SLOVENSKA     |   1667|  12.97|
|       |DEMOKRATSKA STRANKA |       |       |
+-------+--------------------+-------+-------+
|13     |SEG – STRANKA       |    179|   1.39|
|       |EKOLOŠKIH GIBANJ    |       |       |
|       |SLOVENIJE           |       |       |
+-------+--------------------+-------+-------+
|14     |Lista za Solkan     |    247|   1.92|
+-------+--------------------+-------+-------+
|15     |DESUS –             |    736|   5.73|
|       |DEMOKRATIČNA        |       |       |
|       |STRANKA UPOKOJENCEV |       |       |
|       |SLOVENIJE           |       |       |
+-------+--------------------+-------+-------+
|16     |SLS – SLOVENSKA     |    289|   2.25|
|       |LJUDSKA STRANKA     |       |       |
+-------+--------------------+-------+-------+
|17     |Lista Gregorja      |    735|   5.72|
|       |Veličkova           |       |       |
+-------+--------------------+-------+-------+
Posamezna lista ima naslednje število mandatov:
+---+---+---------------------------------+
|  4|  1|Lista Roberta Goloba             |
+---+---+---------------------------------+
|  1|  2|SNS – SLOVENSKA NACIONALNA       |
|   |   |STRANKA                          |
+---+---+---------------------------------+
|  3|  3|LDS – LIBERALNA DEMOKRACIJA      |
|   |   |SLOVENIJE                        |
+---+---+---------------------------------+
|  1|  4|Lista za razvoj podeželja        |
+---+---+---------------------------------+
|  7|  5|SD – SOCIALNI DEMOKRATI          |
+---+---+---------------------------------+
|  1|  6|ZZP – ZVEZA ZA PRIMORSKO-ZZP     |
+---+---+---------------------------------+
|  1|  7|Lista obrti in podjetništva      |
+---+---+---------------------------------+
|  1|  8|Lista za kakovost bivanja        |
+---+---+---------------------------------+
|  2|  9|Lista Trnovske in Banjške        |
|   |   |planote                          |
+---+---+---------------------------------+
|  1| 10|ZARES – NOVA POLITIKA            |
+---+---+---------------------------------+
|  1| 11|NSI – NOVA SLOVENIJA – KRŠČANSKA |
|   |   |LJUDSKA STRANKA                  |
+---+---+---------------------------------+
|  5| 12|SDS – SLOVENSKA DEMOKRATSKA      |
|   |   |STRANKA                          |
+---+---+---------------------------------+
|  0| 13|SEG – STRANKA EKOLOŠKIH GIBANJ   |
|   |   |SLOVENIJE                        |
+---+---+---------------------------------+
|  0| 14|Lista za Solkan                  |
+---+---+---------------------------------+
|  2| 15|DESUS – DESUS – DEMOKRATIČNA     |
|   |   |STRANKA UPOKOJENCEV SLOVENIJE    |
+---+---+---------------------------------+
|  0| 16|SLS – SLOVENSKA LJUDSKA STRANKA  |
+---+---+---------------------------------+
|  2| 17|Lista Gregorja Veličkova         |
+---+---+---------------------------------+
| 32|   |SKUPAJ                           |
+---+---+---------------------------------+
4.
Na podlagi drugega odstavka 18. člena Zakona o lokalnih volitvah (Uradni list RS, št. 94/07 – ZLV-UPB3 in 45/08) je na seji, dne 11. 10. 2010, sprejela naslednji ugotovitveni sklep
Za člane Mestnega sveta Mestne občine Nova Gorica so iz posameznih list dobili mandate naslednji kandidati:
+----------------------------------------+
|Lista: 1 – Lista Roberta Goloba         |
+--+-------------------------------------+
|1 |Robert Golob, roj. 23. 1. 1967,      |
|  |Kromberk, Pod Škabrijelom 72         |
+--+-------------------------------------+
|2 |Nataša Leban, roj. 20. 8. 1972,      |
|  |Potok pri Dornberku 26a              |
+--+-------------------------------------+
|3 |Mitja Trtnik, 25. 8. 1946, Pristava, |
|  |Ul. Sergeja Mašere 16                |
+--+-------------------------------------+
|4 |Mirjam Bon Klanjšček, 18. 7. 1954,   |
|  |Kromberk, Pri hrastu 9               |
+----------------------------------------+
|Lista: 2 – SNS – SLOVENSKA NACIONALNA   |
|STRANKA                                 |
+--+-------------------------------------+
|1 |Miran Müllner, roj. 9. 9. 1964, Nova |
|  |Gorica, Grčna 8                      |
+----------------------------------------+
|Lista: 3 – LDS – LIBERALNA DEMOKRACIJA  |
|SLOVENIJE                               |
+--+-------------------------------------+
|1 |Matej Arčon, roj. 4. 11. 1972, Nova  |
|  |Gorica, Cankarjeva ulica 2           |
+--+-------------------------------------+
|2 |Lara Beseničar Pregelj, roj. 20. 5.  |
|  |1973, Nova Gorica, Ul. XXX. divizije |
|  |3b                                   |
+--+-------------------------------------+
|3 |Dejana Baša, roj. 9. 4. 1964,        |
|  |Prvačina 145                         |
+----------------------------------------+
|Lista: 4 – Lista za razvoj podeželja    |
+--+-------------------------------------+
|1 |Anton Peršič, roj. 30. 3. 1952,      |
|  |Vitovlje 2b                          |
+----------------------------------------+
|Lista: 5 – SD – SOCIALNI DEMOKRATI      |
+--+-------------------------------------+
|1 |Darinka Kozinc, 9. 10. 1953, Solkan, |
|  |Med ogradami 37                      |
+--+-------------------------------------+
|2 |Valter Vodopivec, roj. 29. 10. 1954, |
|  |Stara Gora 9                         |
+--+-------------------------------------+
|3 |Uroš Saksida, roj. 10. 4. 1971, Nova |
|  |Gorica, Lemutova ulica 26            |
+--+-------------------------------------+
|4 |Elvira Šušmelj, roj. 29. 7. 1961,    |
|  |Nova Gorica, Ul. Gradnikove brigade  |
|  |47                                   |
+--+-------------------------------------+
|5 |Tomaž Horvat, roj. 6. 2. 1974,       |
|  |Ozeljan 119                          |
+--+-------------------------------------+
|6 |Aleš Jakin, roj. 26. 4. 1978, Nova   |
|  |Gorica, Ul. Gradnikove brigade 4a    |
+--+-------------------------------------+
|7 |Vida Škrlj, roj. 24. 1. 1951, Nova   |
|  |Gorica, Ul. Tolminskih puntarjev 28  |
+----------------------------------------+
|Lista: 6 – ZZP – ZVEZA ZA PRIMORSKO-    |
|ZZP                                     |
+--+-------------------------------------+
|31|Miro Kerševan, roj. 24. 5. 1949,     |
|  |Gradišče nad Prvačino 18b            |
+----------------------------------------+
|Lista: 7 – Lista obrti in podjetništva  |
+--+-------------------------------------+
|1 |Marko Tribušon, roj. 17. 4. 1967,    |
|  |Ozeljan 31a                          |
+----------------------------------------+
|Lista: 8 – Lista za kakovost bivanja    |
+--+-------------------------------------+
|1 |Tomaž Torkar, roj. 15. 8. 1966, Nova |
|  |Gorica, Kidričeva ulica 31c          |
+----------------------------------------+
|Lista: 9 – Lista Trnovske in Banjške    |
|planote                                 |
+--+-------------------------------------+
|1 |Boris Rijavec, roj. 31. 5. 1965,     |
|  |Trnovo 2d                            |
+--+-------------------------------------+
|2 |Anton Petrovčič, roj. 3. 6. 1951,    |
|  |Čepovan 76                           |
+----------------------------------------+
|Lista: 10 – ZARES – NOVA POLITIKA       |
+--+-------------------------------------+
|1 |Črtomir Špacapan, roj. 9. 4. 1956,   |
|  |Nova Gorica, Ul. Tolminskih          |
|  |puntarjev 4                          |
+----------------------------------------+
|Lista: 11 – NSI – NOVA SLOVENIJA –      |
|KRŠČANSKA LJUDSKA STRANKA               |
+--+-------------------------------------+
|1 |Oton Filipič, roj. 23. 4. 1963,      |
|  |Ravnica 9s                           |
+----------------------------------------+
|Lista: 12 – SDS – SLOVENSKA             |
|DEMOKRATSKA STRANKA                     |
+--+-------------------------------------+
|1 |Tomaž Slokar, roj. 16. 7. 1971, Nova |
|  |Gorica, Gregorčičeva ulica 15c       |
+--+-------------------------------------+
|2 |Patricija Šulin, roj. 25. 11. 1965,  |
|  |Nova Gorica, Cankarjeva ulica 48     |
+--+-------------------------------------+
|3 |Stanko Žgavc, roj. 1. 3. 1949, Nova  |
|  |Gorica, Gortanova ulica 24           |
+--+-------------------------------------+
|4 |Niko Jurca, roj. 25. 9. 1953, Nova   |
|  |Gorica, Ul. Gradnikove brigade 49    |
+--+-------------------------------------+
|5 |Kaja Draksler, roj. 13. 7. 1987,     |
|  |Solkan, Med ogradami 38              |
+----------------------------------------+
|Lista: 15 – DESUS – DEMOKRATIČNA        |
|STRANKA UPOKOJENCEV SLOVENIJE           |
+--+-------------------------------------+
|1 |Ivan Erzetič, roj. 15. 12. 1940,     |
|  |Voglarji 21                          |
+--+-------------------------------------+
|2 |Milojka Valantič, roj. 17. 6. 1949,  |
|  |Nova Gorica, Ul. Gradnikove brigade  |
|  |11                                   |
+----------------------------------------+
|Lista: 17 – Lista Gregorja Veličkova    |
+--+-------------------------------------+
|1 |Tomaž Belingar, roj. 6. 7. 1979,     |
|  |Nova Gorica, Vojkova cesta 54        |
+--+-------------------------------------+
|2 |Aleksander Gaberščik, roj. 23. 4.    |
|  |1950, Nova Gorica, Ul. Gradnikove    |
|  |brigade 29.                          |
+--+-------------------------------------+
Št. 041-1/2010-343
Nova Gorica, dne 11. oktobra 2010
Andrej Orel l.r.
Predsednik