Uradni list

Številka 120
Uradni list RS, št. 120/2006 z dne 23. 11. 2006
Uradni list

Uradni list RS, št. 120/2006 z dne 23. 11. 2006

Kazalo

5170. Končno poročilo o izidu volitev župana, članov občinskega sveta in članov svetov krajevnih skupnosti v Občini Trebnje, stran 12903.

K O N Č N O P O R O Č I L O
o izidu volitev župana, članov občinskega sveta in članov svetov krajevnih skupnosti v Občini Trebnje
I.
Občinska volilna komisija Občine Trebnje je na seji dne 25. 10. 2006 ugotovila naslednji izid glasovanja za volitve župana Občine Trebnje:
Posamezni kandidati so skupno v Občini Trebnje dobili naslednje število glasov:
Kandidat                   Št. glasov   % glasov
------------------------------------------------
1. Ciril Metod Pungartnik        1928     30.48%
2. ALOJZIJ KASTELIC              2822     44.62%
3. MARJETKA UHAN                 1575     24.90%
SKUPAJ VELJAVNIH GLASOVNIC = 6325
NEVELJAVNIH GLASOVNIC = 135
ODDANIH GLASOVNIC = 6460
Občinska volilna komisija Občine Trebnje je 25. 10. 2006 ugotovila, da nihče od kandidatov na volitvah ni prejel absolutne večine in da sta se v drugi krog uvrstila kandidata Alojzij Kastelic in Ciril Metod Pungartnik.
Državna volilna komisija je zato razpisala drugi krog volitev za dne 12. 11. 2006.
Rezultati so naslednji:
– skupno število volivcev z območja občine: 10872
– skupaj glasovalo: 5156 volivcev
– odstotek udeležbe v občini: 47,42%
Rezultati glasovanja za župana Občine Trebnje:
– oddanih glasovnic: 5156
– neveljavnih glasovnic: 68
– veljavnih glasovnic: 5088
Kandidata sta prejela naslednje število glasov:
1. ALOJZIJ KASTELIC              3604     70,83%
2. CIRIL METOD PUNGARTNIK        1484     29,17%
Občinska volilna komisija je 14. 11. 2006 sprejela ugotovitveni sklep, da je v Občini Trebnje izvoljen za župana Alojzij KASTELIC.
II.
Občinska volilna komisija Občine Trebnje je na seji dne 25. 10. 2006 ugotovila naslednji izid glasovanja za volitve članov Občinskega sveta Občine Trebnje:
Posamezne liste kandidatov so skupno v Občini Trebnje dobile naslednje število glasov:
+---------+----------+---------+-------------------------------------------+
|Zap.št   |Št. glasov| % glasov|Ime liste                                  |
+---------+----------+---------+-------------------------------------------+
|1        |     1.006|   16,48%|LIBERALNA DEMOKRACIJA SLOVENIJE            |
+---------+----------+---------+-------------------------------------------+
|2        |       871|   14,27%|ŽUPANOVA LISTA ZA RAZVOJ                   |
+---------+----------+---------+-------------------------------------------+
|3        |       834|   13,66%|DeSUS – DEMOKRATIČNA STRANKA UPOKOJENCEV   |
|         |          |         |SLOVENIJE                                  |
+---------+----------+---------+-------------------------------------------+
|4        |       781|   12,79%|NOVA SLOVENIJA – KRŠČANSKA LJUDSKA STRANKA |
+---------+----------+---------+-------------------------------------------+
|5        |       751|   12,30%|SLOVENSKA DEMOKRATSKA STRANKA              |
+---------+----------+---------+-------------------------------------------+
|6        |       683|   11,19%|SLOVENSKA LJUDSKA STRANKA                  |
+---------+----------+---------+-------------------------------------------+
|7        |       404|    6,62%|SOCIALNI DEMOKRATI                         |
+---------+----------+---------+-------------------------------------------+
|8        |       292|    4,78%|STRANKA MLADIH SLOVENIJE                   |
+---------+----------+---------+-------------------------------------------+
|9        |       169|    2,77%|AKTIVNA SLOVENIJA                          |
+---------+----------+---------+-------------------------------------------+
|10       |       164|    2,69%|SLOVENSKA NACIONALNA STRANKA               |
+---------+----------+---------+-------------------------------------------+
|11       |       150|    2,46%|STRANKA EKOLOŠKIH GIBANJ                   |
+---------+----------+---------+-------------------------------------------+
|         |     6.105|  100,00%|                                           |
+---------+----------+---------+-------------------------------------------+
III.
Na podlagi 15. člena Zakona o lokalnih volitvah (Uradni list RS, št. 22/06, 70/06 – odločba US) je bilo v vseh volilnih enotah skupaj, listam kandidatov podeljenih direktno 9 mandatov.
Po posameznih volilnih enotah pa so listam kandidatov glede na dobljeno število glasov in izračunan volilni količnik v volilni enoti pripadli naslednji mandati in bili skladno s 84. členom Zakona o lokalnih volitvah izvoljeni naslednji kandidati:
   VOLILNA ENOTA: 1
   Št. mandatov: 5
 
   Količnik: 260.80
+-------+------+------+--------+----+----------------------------------------+
| Glasov| % gl.| Mand.|       %| Št.|Ime liste                               |
|       |      |      |  ostan.|    |                                        |
+-------+------+------+--------+----+----------------------------------------+
|    148| 11.35|     0|   56.75|   1|ŽUPANOVA LISTA ZA RAZVOJ                |
+-------+------+------+--------+----+----------------------------------------+
|     39|  2.99|     0|   14.95|   2|SLOVENSKA NACIONALNA STRANKA            |
+-------+------+------+--------+----+----------------------------------------+
|     53|  4.06|     0|   20.32|   3|SOCIALNI DEMOKRATI                      |
+-------+------+------+--------+----+----------------------------------------+
|    211| 16.18|     0|   80.90|   4|NOVA SLOVENIJA – KRŠČANSKA LJUDSKA      |
|       |      |      |        |    |STRANKA                                 |
+-------+------+------+--------+----+----------------------------------------+
|    166| 12.73|     0|   63.65|   5|DeSUS – DEMOKRATIČNA STRANKA            |
|       |      |      |        |    |UPOKOJENCEV SLOVENIJE                   |
+-------+------+------+--------+----+----------------------------------------+
|    230| 17.64|     0|   88.19|   6|SLOVENSKA DEMOKRATSKA STRANKA           |
+-------+------+------+--------+----+----------------------------------------+
|     36|  2.76|     0|   13.80|   7|STRANKA EKOLOŠKIH GIBANJ SLOVENIJE      |
+-------+------+------+--------+----+----------------------------------------+
|    147| 11.27|     0|   56.37|   8|SLOVENSKA LJUDSKA STRANKA               |
+-------+------+------+--------+----+----------------------------------------+
|    190| 14.57|     0|   72.85|   9|LIBERALNA DEMOKRACIJA SLOVENIJE         |
+-------+------+------+--------+----+----------------------------------------+
|     84|  6.44|     0|   32.21|  10|STRANKA MLADIH SLOVENIJE                |
+-------+------+------+--------+----+----------------------------------------+
 
   VOLILNA ENOTA: 2
   Št. mandatov: 6
   Količnik: 300.33
+-------+------+------+--------+----+----------------------------------------+
| Glasov| % gl.| Mand.|       %| Št.|Ime liste                               |
|       |      |      |  ostan.|    |                                        |
+-------+------+------+--------+----+----------------------------------------+
|    302| 16.76|     1|    0.55|   1|LIBERALNA DEMOKRACIJA SLOVENIJE         |
+-------+------+------+--------+----+----------------------------------------+
|     48|  2.66|     0|   15.98|   2|STRANKA EKOLOŠKIH GIBANJ SLOVENIJE      |
+-------+------+------+--------+----+----------------------------------------+
|     84|  4.66|     0|   27.97|   3|STRANKA MLADIH SLOVENIJE                |
+-------+------+------+--------+----+----------------------------------------+
|    307| 17.04|     1|    2.22|   4|ŽUPANOVA LISTA ZA RAZVOJ                |
+-------+------+------+--------+----+----------------------------------------+
|    197| 10.93|     0|   65.59|   5|NOVA SLOVENIJA – KRŠČANSKA LJUDSKA      |
|       |      |      |        |    |STRANKA                                 |
+-------+------+------+--------+----+----------------------------------------+
|     51|  2.83|     0|   16.98|   6|AKTIVNA SLOVENIJA                       |
+-------+------+------+--------+----+----------------------------------------+
|    309| 17.15|     1|    2.89|   7|DeSUS – DEMOKRATIČNA STRANKA            |
|       |      |      |        |    |UPOKOJENCEV SLOVENIJE                   |
+-------+------+------+--------+----+----------------------------------------+
|    185| 10.27|     0|   61.60|   8|SLOVENSKA DEMOKRATSKA STRANKA           |
+-------+------+------+--------+----+----------------------------------------+
|    125|  6.94|     0|   41.62|   9|SLOVENSKA LJUDSKA STRANKA               |
+-------+------+------+--------+----+----------------------------------------+
|    140|  7.77|     0|   46.61|  10|SOCIALNI DEMOKRATI                      |
+-------+------+------+--------+----+----------------------------------------+
|     54|  3.00|     0|   17.98|  11|SLOVENSKA NACIONALNA STRANKA            |
+-------+------+------+--------+----+----------------------------------------+
 
   VOLILNA ENOTA: 3
   Št. mandatov: 9
   Količnik: 333.22
+-------+------+------+--------+----+----------------------------------------+
| Glasov| % gl.| Mand.|       %| Št.|Ime liste                               |
|       |      |      |  ostan.|    |                                        |
+-------+------+------+--------+----+----------------------------------------+
|    118|  3.93|     0|   35.41|   1|AKTIVNA SLOVENIJA                       |
+-------+------+------+--------+----+----------------------------------------+
|    514| 17.14|     1|   54.25|   2|LIBERALNA DEMOKRACIJA SLOVENIJE         |
+-------+------+------+--------+----+----------------------------------------+
|     66|  2.20|     0|   19.81|   3|STRANKA EKOLOŠKIH GIBANJ SLOVENIJE      |
+-------+------+------+--------+----+----------------------------------------+
|    373| 12.44|     1|   11.94|   4|NOVA SLOVENIJA – KRŠČANSKA LJUDSKA      |
|       |      |      |        |    |STRANKA                                 |
+-------+------+------+--------+----+----------------------------------------+
|     71|  2.37|     0|   21.31|   5|SLOVENSKA NACIONALNA STRANKA            |
+-------+------+------+--------+----+----------------------------------------+
|    211|  7.04|     0|   63.32|   6|SOCIALNI DEMOKRATI                      |
+-------+------+------+--------+----+----------------------------------------+
|    411| 13.70|     1|   23.34|   7|SLOVENSKA LJUDSKA STRANKA Silvester     |
+-------+------+------+--------+----+----------------------------------------+
|    416| 13.87|     1|   24.84|   8|ŽUPANOVA LISTA ZA RAZVOJ                |
+-------+------+------+--------+----+----------------------------------------+
|    336| 11.20|     1|    0.83|   9|SLOVENSKA DEMOKRATSKA STRANKA           |
+-------+------+------+--------+----+----------------------------------------+
|    124|  4.13|     0|   37.21|  10|STRANKA MLADIH SLOVENIJE                |
+-------+------+------+--------+----+----------------------------------------+
|    359| 11.97|     1|    7.74|  11|DeSUS – DEMOKRATIČNA STRANKA            |
|       |      |      |        |    |UPOKOJENCEV SLOVENIJE                   |
+-------+------+------+--------+----+----------------------------------------+
IV.
V skladu s 16. členom Zakona o lokalnih volitvah se preostalih 11 mandatov, ki niso razdeljeni v volilnih enotah, razdeli na ravni občine na podlagi seštevkov glasov, oddanih za istoimenske liste v vseh treh volilnih enotah.
Izhajajoč iz seštevkov glasov, ki so jih dobile istoimenske liste v vseh treh volilnih enotah, deljenih s števili od 1 do 20 (d¨ Hondtov sistem), je zaporedje najvišjih 20 količnikov naslednje:
   Število mandatov v občini: 20
+----------+---------+-------------------------------------------+
|Zap. št.  |Količnik |Ime liste                                  |
+----------+---------+-------------------------------------------+
|1         |1006.00  |LIBERALNA DEMOKRACIJA SLOVENIJE            |
+----------+---------+-------------------------------------------+
|2         |871.00   |ŽUPANOVA LISTA ZA RAZVOJ                   |
+----------+---------+-------------------------------------------+
|3         |834.00   |DeSUS – DEMOKRATIČNA STRANKA UPOKOJENCEV   |
|          |         |SLOVENIJE                                  |
+----------+---------+-------------------------------------------+
|4         |781.00   |NOVA SLOVENIJA – KRŠČANSKA LJUDSKA STRANKA |
+----------+---------+-------------------------------------------+
|5         |751.00   |SLOVENSKA DEMOKRATSKA STRANKA              |
+----------+---------+-------------------------------------------+
|6         |683.00   |SLOVENSKA LJUDSKA STRANKA                  |
+----------+---------+-------------------------------------------+
|7         |503.00   |LIBERALNA DEMOKRACIJA SLOVENIJE            |
+----------+---------+-------------------------------------------+
|8         |435.50   |ŽUPANOVA LISTA ZA RAZVOJ                   |
+----------+---------+-------------------------------------------+
|9         |417.00   |DeSUS – DEMOKRATIČNA STRANKA UPOKOJENCEV   |
|          |         |SLOVENIJE                                  |
+----------+---------+-------------------------------------------+
|10        |404.00   |SOCIALNI DEMOKRATI                         |
+----------+---------+-------------------------------------------+
|11        |390.50   |NOVA SLOVENIJA – KRŠČANSKA LJUDSKA STRANKA |
+----------+---------+-------------------------------------------+
|12        |375.50   |SLOVENSKA DEMOKRATSKA STRANKA              |
+----------+---------+-------------------------------------------+
|13        |341.50   |SLOVENSKA LJUDSKA STRANKA                  |
+----------+---------+-------------------------------------------+
|14        |335.33   |LIBERALNA DEMOKRACIJA SLOVENIJE            |
+----------+---------+-------------------------------------------+
|15        |292.00   |STRANKA MLADIH SLOVENIJE                   |
+----------+---------+-------------------------------------------+
|16        |290.33   |ŽUPANOVA LISTA ZA RAZVOJ                   |
+----------+---------+-------------------------------------------+
|17        |278.00   |DeSUS – DEMOKRATIČNA STRANKA UPOKOJENCEV   |
|          |         |SLOVENIJE                                  |
+----------+---------+-------------------------------------------+
|18        |260.33   |NOVA SLOVENIJA – KRŠČANSKA LJUDSKA STRANKA |
+----------+---------+-------------------------------------------+
|19        |251.50   |LIBERALNA DEMOKRACIJA SLOVENIJE            |
+----------+---------+-------------------------------------------+
|20        |250.33   |SLOVENSKA DEMOKRATSKA STRANKA              |
+----------+---------+-------------------------------------------+
Istoimenskim listam se pri delitvi mandatov na ravni Občine Trebnje dodeli toliko mandatov, kolikor znaša razlika med števili mandatov, izračunanih po prej navedenem sistemu, in številom mandatov, ki so jih istoimenske liste že dobile v volilnih enotah.
Ti mandati se dodelijo listam v tistih volilnih enotah, ki imajo največje ostanke glasov v razmerju do količnika v volilni enoti.
Na ta način so dobile mandate še naslednje liste po posameznih volilnih enotah in bili izvoljeni kandidati na teh listah:
V.
V skladu z 18. členom Zakona o lokalnih volitvah je bilo ugotovljeno, da sta dva kandidata, ki sta prejela največje število preferenčnih glasov, to je več kot 10% števila vseh glasov, oddanih za posamezno listo, in sicer:
   Ime liste: 7 SLOVENSKA LJUDSKA STRANKA
   Preferenčnih glasov: 189
   Glasov lista: 411 45.99%
+----------+---------------+----------+--------+
|Zap. št.  |Ime liste      |Št. glasov|% glasov|
+----------+---------------+----------+--------+
|1         |Anton Zaletel  |        10|    2.43|
+----------+---------------+----------+--------+
|2         |Silvester      |       165|   40.15|
|          |Prpar          |          |        |
+----------+---------------+----------+--------+
|3         |Marjana Kužnik |         4|    0.97|
+----------+---------------+----------+--------+
|4         |Dr. Jože       |         4|    0.97|
|          |Korbar         |          |        |
+----------+---------------+----------+--------+
|5         |Janez Majde    |         1|    0.24|
+----------+---------------+----------+--------+
|6         |Jožica         |         0|    0.00|
|          |Grmovšek       |          |        |
+----------+---------------+----------+--------+
|7         |Danijel Gačnik |         5|    1.22|
+----------+---------------+----------+--------+
|8         |Anton Kek      |         0|    0.00|
+----------+---------------+----------+--------+
|9         |Jože Cesar     |         0|    0.00|
+----------+---------------+----------+--------+
 
   Ime liste: 6 SOCIALNI DEMOKRATI
 
   Preferenčnih glasov: 65
   Glasov lista: 211  30.81%
+----------+---------------+----------+--------+
|Zap. št.  |Ime liste      |Št. glasov|% glasov|
+----------+---------------+----------+--------+
|1         |Jože Jevnikar  |        13|    6.16|
+----------+---------------+----------+--------+
|2         |Marko          |        34|   16.11|
|          |Grandovec      |          |        |
+----------+---------------+----------+--------+
|3         |Antonija       |         0|    0.00|
|          |Krmelj         |          |        |
+----------+---------------+----------+--------+
|4         |Marjan Krmelj  |         4|    1.90|
+----------+---------------+----------+--------+
|5         |Marko Veselič  |         3|    1.42|
+----------+---------------+----------+--------+
|6         |Liljana Lukić  |         0|    0.00|
+----------+---------------+----------+--------+
|7         |Marko Bukovec  |         0|    0.00|
+----------+---------------+----------+--------+
|8         |Peter Franjga  |         9|    4.27|
+----------+---------------+----------+--------+
|9         |Ludvik Povhe   |         2|    0.95|
+----------+---------------+----------+--------+
VI.
Člani Občinskega sveta Občine Trebnje, izvoljeni na volitvah 22. oktobra 2006 so:
VOLILNA ENOTA 01
Skupno število mandatov: 5
Lista: 1 – ŽUPANOVA LISTA ZA RAZVOJ
Skupno št. glasov: 148
% glasov: 11.36%
Št. izvoljenih: 1
Zap. št. Kandidat                   Izv./žreb.
----------------------------------------------
1        Jože Hribar                Izvoljen
 
Lista: 4 – NOVA SLOVENIJA – KRŠČANSKA LJUDSKA STRANKA
Skupno št. glasov: 211
% glasov: 16.19%
Št. izvoljenih: 1
Zap. št. Kandidat                   Izv./žreb.
----------------------------------------------
1        Franc Kozlevčar            Izvoljen
 
Lista: 6 – SLOVENSKA DEMOKRATSKA STRANKA
Skupno št. glasov: 230
% glasov: 17.65%
Št. izvoljenih: 1
Zap. št. Kandidat                   Izv./žreb.
----------------------------------------------
1        Andrej Jevnikar            Izvoljen
 
Lista: 8 – SLOVENSKA LJUDSKA STRANKA
Skupno št. glasov: 147
% glasov: 11.28%
Št. izvoljenih: 1
Zap. št. Kandidat                   Izv./žreb.
----------------------------------------------
1        Bogomir Mlakar             Izvoljen
 
Lista: 9 – LIBERALNA DEMOKRACIJA SLOVENIJE
Skupno št. glasov: 190
% glasov: 14.58%
Št. izvoljenih: 1
Zap. št. Kandidat                   Izv./žreb.
----------------------------------------------
1        Mag. Janez Slak            Izvoljen
VOLILNA ENOTA 02
Skupno število mandatov: 6
Lista: 1 – LIBERALNA DEMOKRACIJA SLOVENIJE
Skupno št. glasov: 300
% glasov: 16.68%
Št. izvoljenih: 2
Zap. št. Kandidat                   Izv./žreb.
----------------------------------------------
1        Franc Jevnikar             Izvoljen
2        Dušan Skerbiš              Izvoljen
 
Lista: 4 – ŽUPANOVA LISTA ZA RAZVOJ
Skupno št. glasov: 307
% glasov: 17.07%
Št. izvoljenih: 1
Zap. št. Kandidat                   Izv./žreb.
----------------------------------------------
1        Alojzij Kastelic           Izvoljen
 
Lista: 5 – NOVA SLOVENIJA – KRŠČANSKA LJUDSKA STRANKA
Skupno št. glasov: 197
% glasov: 10.95%
Št. izvoljenih: 1
Zap. št. Kandidat                   Izv./žreb.
----------------------------------------------
1        Marjan Uhan                Izvoljen
 
Lista: 7 – DeSUS – DEMOKRATIČNA STRANKA UPOKOJENCEV SLOVENIJE
Skupno št. glasov: 308
% glasov: 17.12%
Št. izvoljenih: 1
Zap. št. Kandidat                   Izv./žreb.
----------------------------------------------
1        Janez Bračko               Izvoljen
 
Lista: 8 – SLOVENSKA DEMOKRATSKA STRANKA
Skupno št. glasov: 185
% glasov: 10.28%
Št. izvoljenih: 1
Zap.št.  Kandidat                   Izv./žreb.
----------------------------------------------
1        Darko Matko                Izvoljen
VOLILNA ENOTA 03
Skupno število mandatov: 9
Lista: 2 – LIBERALNA DEMOKRACIJA SLOVENIJE
Skupno št. glasov: 514
% glasov: 17.15%
Št. izvoljenih: 1
Zap. št. Kandidat                   Izv./žreb.
----------------------------------------------
1        Ciril Metod Pungartnik     Izvoljen
 
Lista: 4 – NOVA SLOVENIJA – KRŠČANSKA LJUDSKA STRANKA
Skupno št. glasov: 373
% glasov: 12.45%
Št. izvoljenih: 1
Zap. št. Kandidat                        Izv./žreb.
---------------------------------------------------
1        Marjan Peter Pavlin, dr. med.   Izvoljen
 
Lista: 6 – SOCIALNI DEMOKRATI
Skupno št. glasov: 211
% glasov: 7.04%
Št. izvoljenih: 1
Zap. št. Kandidat                   Izv./žreb.
----------------------------------------------
2        Marko Grandovec            Izvoljen
 
Lista: 7 – SLOVENSKA LJUDSKA STRANKA
Skupno št. glasov: 410
% glasov: 13.68%
Št. izvoljenih: 1
Zap. št. Kandidat                   Izv./žreb.
----------------------------------------------
2        Silvester Prpar            Izvoljen
 
Lista: 8 – ŽUPANOVA LISTA ZA RAZVOJ
Skupno št. glasov: 416
% glasov: 13.88%
Št. izvoljenih: 1
Zap. št. Kandidat                   Izv./žreb.
----------------------------------------------
1        Špela Smuk                 Izvoljen
 
Lista: 9 – SLOVENSKA DEMOKRATSKA STRANKA
Skupno št. glasov: 336
% glasov: 11.21%
Št. izvoljenih: 1
Zap. št. Kandidat                   Izv./žreb.
----------------------------------------------
1        Jože Povšič                Izvoljen
 
Lista: 10 – STRANKA MLADIH SLOVENIJE
Skupno št. glasov: 124
% glasov: 4.14%
Št. izvoljenih: 1
Zap. št. Kandidat                   Izv./žreb.
----------------------------------------------
1        Mag. Bojan Rajer           Izvoljen
 
Lista: 11 – DeSUS – DEMOKRATIČNA STRANKA UPOKOJENCEV SLOVENIJE
Skupno št. glasov: 358
% glasov: 11.95%
Št. izvoljenih:2
Zap. št. Kandidat                   Izv./žreb.
----------------------------------------------
1        Mag. Franc Žnidaršič       Izvoljen
2        Mag. Ivan Gole             Izvoljen
VII.
Občinska volilna komisija občine Trebnje je na seji dne 25. 10. 2006 ugotovila izid glasovanja za volitve v svete krajevnih skupnosti v občini Trebnje.
Rezultati glasovanja so naslednji:
 
krajevna skupnost – Čatež – VOLILNA ENOTA 01
Mesto   Kandidat         Ime liste/predlagatelja          Št. glasov  Odstotek
                                                                        glasov
1.      Bogomir Mlakar   Matej Mlakar in skupina volivcev        159    17,25%
2.      Janez Zagorjan   Bojana Zagorjan Ravnikar in
                         skupina volivcev                        126    13,67%
3.      Janez Babič      Janez Dolničar in skupina volivcev      116    12,58%
4.      Leon Kamin       Marija Pristopec in skupina volivcev    102    11,06%
5.      Mihael Pangerc   Mija Benedičič in skupina volivcev      101    10,95%
6.      Marjan Urbančič  Andrej Verbič in skupina volivcev        96    10,41%
7.      Ignac Mandelj    Zdenka Mandelj in skupina volivcev     Ž 85     9,22%
 
krajevna skupnost – Dobrnič – VOLILNA ENOTA 01
Mesto   Kandidat         Ime liste/predlagatelja          Št. glasov  Odstotek
                                                                        glasov
1.      Marko Zoran      Murn Andrej in skupina volivcev          64    40,00%
2.      Jože Smolič      Smolič Slavka in skupina volivcev        54    33,75%
 
krajevna skupnost – Dobrnič – VOLILNA ENOTA 02
Mesto   Kandidat         Ime liste/predlagatelja          Št. glasov  Odstotek
                                                                        glasov
1.      Jože Gazvoda     Andrej Slak in skupina volivcev          64    59,26%
2.      Jože Mohorčič    Matjaž Glavan in skupina volivcev        44    40,74%
 
krajevna skupnost – Dobrnič – VOLILNA ENOTA 03
Mesto   Kandidat         Ime liste/predlagatelja          Št. glasov  Odstotek
                                                                        glasov
1.      Silvester Prpar  Ana Kastigar in skupina volivcev         95    26,39%
2.      Milan Kastelic   Kastigar Jože in skupina volivcev        85    23,61%
3.      Borut Porle      Janez Jaklič in skupina volivcev       Ž 57    15,83%
 
krajevna skupnost – Dobrnič – VOLILNA ENOTA 04
Mesto   Kandidat         Ime liste/predlagatelja          Št. glasov  Odstotek
                                                                        glasov
1.      Igor Smolič      Smolič Rozalija in skupina volivcev      30    42,86%
2.      Jože Korelec     Marta Pekolj in skupina volivcev         23    32,86%
 
krajevna skupnost – Dolenja Nemška vas – VOLILNA ENOTA 01
Mesto   Kandidat          Ime liste/predlagatelja         Št. glasov  Odstotek
                                                                        glasov
1.      Anton Kukenberger SLOVENSKA LJUDSKA STRANKA              149    36,08%
2.      Franc Bartolj     Darja Bartolj in skupina volivcev      114    27,60%
3.      Jože Mežan        Justina Bartolj in skupina volivcev     77    18,64%
 
krajevna skupnost – Dolenja Nemška vas – VOLILNA ENOTA 02
Mesto   Kandidat         Ime liste/predlagatelja          Št. glasov  Odstotek
                                                                        glasov
1.      Marjan Matoh     Justina Bartolj in skupina volivcev     113    29,82%
2.      Ana Moder        SLOVENSKA LJUDSKA STRANKA               112    29,55%
3.      Anica Matko      SLOVENSKA DEMOKRATSKA STRANKA            78    20,58%
 
krajevna skupnost – Dolenja Nemška vas – VOLILNA ENOTA 03
Mesto   Kandidat         Ime liste/predlagatelja          Št. glasov  Odstotek
                                                                        glasov
1.      Marjan Čeh       NOVA SLOVENIJA – KRŠČANSKA
                         LJUDSKA STRANKA                         134    42,41%
2.      Alojz Rogelj     SLOVENSKA LJUDSKA STRANKA                98    31,01%
3.      Jože Hrastar     Justina Bartolj in skupina volivcev      84    26,58%
 
krajevna skupnost – Knežja vas – VOLILNA ENOTA 01
Mesto   Kandidat         Ime liste/predlagatelja          Št. glasov  Odstotek
                                                                        glasov
1.      Alojz Špec       Miha Koželj in skupina volivcev          96    12,03%
2.      Anton Murn       Marija Fink in skupina volivcev          95    11,90%
3.      Andrej Anžlovar  Marija Fink in skupina volivcev          89    11,15%
4.      Janez Majde      Miha Koželj in skupina volivcev          82    10,28%
5.      Jožef Anžlovar   Miha Koželj in skupina volivcev          80    10,03%
6.      Damjan Smolič    Marija Fink in skupina volivcev          80    10,03%
7.      Alojz Požeš      Marija Fink in skupina volivcev          73     9,15%
 
krajevna skupnost – Mirna – VOLILNA ENOTA 01
Mesto   Kandidat           Ime liste/predlagatelja        Št. glasov  Odstotek
                                                                        glasov
1.      Barica Kraljevski  Brane Kirm in skupina volivcev        102   100,00%
 
krajevna skupnost – Mirna – VOLILNA ENOTA 02
Mesto   Kandidat         Ime liste/predlagatelja          Št. glasov  Odstotek
                                                                        glasov
1.      Franc Štepic     Brane Kirm in skupina volivcev           17    53,13%
 
krajevna skupnost – Mirna – VOLILNA ENOTA 03
Mesto   Kandidat         Ime liste/predlagatelja          Št. glasov  Odstotek
                                                                        glasov
1.      Martin Jevševar  Brane Kirm in skupina volivcev          157    22,95%
2.      Jožica Brajer    Brane Kirm in skupina volivcev          131    19,15%
3.      Anton Kašič      SLOVENSKA DEMOKRATSKA STRANKA           119    17,40%
 
krajevna skupnost – Mirna – VOLILNA ENOTA 04
Mesto   Kandidat         Ime liste/predlagatelja          Št. glasov  Odstotek
                                                                        glasov
1.      Zoran Remic      SOCIALNI DEMOKRATI                      130    27,60%
2.      Ivana Kovačič    Brane Kirm in skupina volivcev          102    21,66%
3.      Leopold Habinc   NOVA SLOVENIJA – KRŠČANSKA
                         LJUDSKA STRANKA                          84    17,83%
 
krajevna skupnost – Mirna – VOLILNA ENOTA 05
Mesto   Kandidat         Ime liste/predlagatelja          Št. glasov  Odstotek
                                                                        glasov
1.      Nikolaj Borštnar Brane Kirm in skupina volivcev          174    37,91%
2.      Edo Novak        Brane Kirm in skupina volivcev          165    35,95%
3.      Tonček Popit     Brane Kirm in skupina volivcev          120    26,14%
 
krajevna skupnost – Mirna – VOLILNA ENOTA 06
Mesto   Kandidat         Ime liste/predlagatelja          Št. glasov  Odstotek
                                                                        glasov
1.      Igor Zaplotnik   Brane Kirm in skupina volivcev           77   100,00%
 
krajevna skupnost – Mirna – VOLILNA ENOTA 07
Mesto   Kandidat         Ime liste/predlagatelja          Št. glasov  Odstotek
                                                                        glasov
1.      Anton Starič     Brane Kirm in skupina volivcev           63    67,02%
 
krajevna skupnost – Račje selo – VOLILNA ENOTA 01
Mesto   Kandidat         Ime liste/predlagatelja          Št. glasov  Odstotek
                                                                        glasov
1.      Martin Kresal    Tadej Pekolj in skupina volivcev         91    12,89%
2.      Anton Jeršin     SLOVENSKA DEMOKRATSKA STRANKA            88    12,46%
3.      Anton Zaletel    Pekolj Jasna in skupina volivcev         73    10,34%
4.      Franci Ostanek   Tadej Pekolj in skupina volivcev         73    10,34%
5.      Henrik Urbič     Pekolj Jasna in skupina volivcev         70     9,92%
6.      Darko Pekolj     Tadej Pekolj in skupina volivcev         62     8,78%
7.      Bojana Šepic     Pekolj Jasna in skupina volivcev         59     8,36%
 
krajevna skupnost – Sela pri Šumberku – VOLILNA ENOTA 01
Mesto   Kandidat         Ime liste/predlagatelja          Št. glasov  Odstotek
                                                                        glasov
1.      Jože Zupančič    Travnik Ana in skupina volivcev          89    12,70%
2.      Peter Trunkelj   Travnik Ana in skupina volivcev          74    10,56%
3.      Franc Selan      Travnik Ana in skupina volivcev          71    10,13%
4.      Bogdana Brilj    SLOVENSKA DEMOKRATSKA STRANKA            57     8,13%
5.      Tomaž Bukovec    Travnik Ana in skupina volivcev          55     7,85%
6.      Franc Strmec     Tatjana Zupančič in skupina volivcev     53     7,56%
7.      Jože Trunkelj    Tatjana Zupančič in skupina volivcev     52     7,42%
 
krajevna skupnost – Svetinja – VOLILNA ENOTA 01
Mesto   Kandidat              Ime liste/predlagatelja     Št. glasov  Odstotek
                                                                        glasov
1.      Dragotin Perpar       Anton Kek in skupina volivcev       89    14,66%
2.      Marko Prpar           Anton Kek in skupina volivcev       73    12,03%
3.      Breda Koncilja        Anton Kek in skupina volivcev       72    11,86%
4.      Franci Makše          Anton Kek in skupina volivcev       71    11,70%
5.      Andrej Bobnar         Anton Kek in skupina volivcev       66    10,87%
6.      Peter Flis            Anton Kek in skupina volivcev       61    10,05%
7.      Marinka Lipoglavšek   Anton Kek in skupina volivcev       50     8,24%
 
krajevna skupnost – Šentlovrenc – VOLILNA ENOTA 01
Mesto   Kandidat           Ime liste/predlagatelja        Št. glasov  Odstotek
                                                                        glasov
1.      Alojz Rajnar       Andreja Rajnar in skupina volivcev    151    12,44%
2.      Jože Korelc        Gliha Rajko in skupina volivcev       150    12,36%
3.      Tomaž Gorec        Kotar Marjetka in skupina volivcev    135    11,12%
4.      Marija Miklavčič   Andreja Rajnar in skupina volivcev    131    10,79%
5.      Renata Bajuk       Gliha Rajko in skupina volivcev       118     9,72%
6.      Ivan Oven          SLOVENSKA DEMOKRATSKA STRANKA          99     8,15%
7.      Roman Gorišek      Gliha Rajko in skupina volivcev        85     7,00%
 
krajevna skupnost – Štefan – VOLILNA ENOTA 01
Mesto   Kandidat          Ime liste/predlagatelja         Št. glasov  Odstotek
                                                                        glasov
1.      Anton Strah       Vencelj Stanko in skupina volivcev     196    15,47%
2.      Anton Bajc        Vencelj Stanko in skupina volivcev     172    13,58%
3.      Janez Strmec      Vencelj Stanko in skupina volivcev     172    13,58%
4.      Anton Kek         Vencelj Stanko in skupina volivcev     171    13,50%
5.      Silva Zupančič    Vencelj Stanko in skupina volivcev     166    13,10%
6.      Anton Marinčič    Vencelj Stanko in skupina volivcev     154    12,15%
7.      Majda Greznik     Vencelj Stanko in skupina volivcev     132    10,42%
 
krajevna skupnost – Trebnje – VOLILNA ENOTA 01
Mesto   Kandidat          Ime liste/predlagatelja         Št. glasov  Odstotek
                                                                        glasov
1.      Marjan Krmelj     Darinka Simonič in skupina volivcev    169    24,71%
2.      Alojzij Zupančič  Darinka Simonič in skupina volivcev    126    18,42%
3.      Alojzij Rajer     STRANKA MLADIH SLOVENIJE                98    14,33%
 
krajevna skupnost – Trebnje – VOLILNA ENOTA 02
Mesto   Kandidat          Ime liste/predlagatelja         Št. glasov  Odstotek
                                                                        glasov
1.      Jože Urbič        Mezgec Ivan in skupina volivcev         32    32,65%
 
krajevna skupnost – Trebnje – VOLILNA ENOTA 03
Mesto   Kandidat          Ime liste/predlagatelja         Št. glasov  Odstotek
                                                                        glasov
1.      Zvonka Falkner    Darinka Simonič in skupina volivcev    234    17,70%
2.      Maja Kastelic     Dejan Smuk in skupina volivcev         167    12,63%
3.      Jožica Marinčič   Darinka Simonič in skupina volivcev    164    12,41%
 
krajevna skupnost – Trebnje – VOLILNA ENOTA 04
Mesto   Kandidat          Ime liste/predlagatelja         Št. glasov  Odstotek
                                                                        glasov
1.      David Klarič      Dejan Smuk in skupina volivcev         148    19,95%
2.      Božidar Kravcar   Darinka Simonič in skupina volivcev    142    19,14%
3.      Marta Gačnik      NOVA SLOVENIJA – KRŠČANSKA
                          LJUDSKA STRANKA                        123    16,58%
 
krajevna skupnost – Trebnje – VOLILNA ENOTA 05
Mesto   Kandidat          Ime liste/predlagatelja         Št. glasov  Odstotek
                                                                        glasov
1.      Peter Agnič       Dejan Smuk in skupina volivcev         208    33,39%
2.      Majda Ivanov      Darinka Simonič in skupina volivcev    170    27,29%
3.      Jože Uhan         Darinka Simonič in skupina volivcev    158    25,36%
 
krajevna skupnost – Trebnje – VOLILNA ENOTA 06
Mesto   Kandidat          Ime liste/predlagatelja         Št. glasov  Odstotek
                                                                        glasov
1.      Marjan Jevnikar   Darinka Simonič in skupina volivcev     58    64,44%
 
krajevna skupnost – Trebnje – VOLILNA ENOTA 07
Mesto   Kandidat      Ime liste/predlagatelja             Št. glasov  Odstotek
                                                                        glasov
1.      Janez Smolič  NOVA SLOVENIJA – KRŠČANSKA
                      LJUDSKA STRANKA                             59    48,76%
 
krajevna skupnost – Velika Loka – VOLILNA ENOTA 01
Mesto   Kandidat           Ime liste/predlagatelja        Št. glasov  Odstotek
                                                                        glasov
1.      Jože Babič         Jožica Smolič in skupina volivcev     103    13,36%
2.      Jožef Kravcar      Jožica Smolič in skupina volivcev     103    13,36%
3.      Jože Smolič        Jožica Smolič in skupina volivcev     100    12,97%
4.      Andrej Zupančič    Jožica Smolič in skupina volivcev      99    12,84%
5.      Bojan Zupančič     Jožica Smolič in skupina volivcev      96    12,45%
6.      Marija Sovič       Jožica Smolič in skupina volivcev      93    12,06%
7.      Stanislav Šlajpah  SLOVENSKA DEMOKRATSKA STRANKA          90    11,67%
 
krajevna skupnost – Veliki Gaber – VOLILNA ENOTA 01
Mesto   Kandidat         Ime liste/predlagatelja          Št. glasov  Odstotek
                                                                        glasov
1.      Dejan Fortuna    Verbič Jože in skupina volivcev          23    65,71%
 
krajevna skupnost – Veliki Gaber – VOLILNA ENOTA 02
Mesto   Kandidat               Ime liste/predlagatelja    Št. glasov  Odstotek
                                                                        glasov
1.      Anton Turk             Igor Strahan in skupina volivcev   65    50,00%
2.      Vesna Anžlovar Jurčič  NOVA SLOVENIJA – KRŠČANSKA
                               LJUDSKA STRANKA                    33    25,38%
 
krajevna skupnost – Veliki Gaber – VOLILNA ENOTA 03
Mesto   Kandidat         Ime liste/predlagatelja          Št. glasov  Odstotek
                                                                        glasov
1.      Branko Matjaš    Igor Strahan in skupina volivcev         33    55,00%
 
krajevna skupnost – Veliki Gaber – VOLILNA ENOTA 04
Mesto   Kandidat         Ime liste/predlagatelja          Št. glasov  Odstotek
                                                                        glasov
1.      Boris Praznik    NOVA SLOVENIJA – KRŠČANSKA
                         LJUDSKA STRANKA                          67    21,61%
2.      Marko Jerlah     Igor Strahan in skupina volivcev         62    20,00%
3.      Klemen Žefran    Jože Hribar in skupina volivcev          56    18,06%
 
krajevna skupnost – Veliki Gaber – VOLILNA ENOTA 05
Mesto   Kandidat         Ime liste/predlagatelja          Št. glasov  Odstotek
                                                                        glasov
1.      Anton Lavrih     Igor Strahan in skupina volivcev         42   100,00%
 
krajevna skupnost – Veliki Gaber – VOLILNA ENOTA 06
Mesto   Kandidat         Ime liste/predlagatelja          Št. glasov  Odstotek
                                                                        glasov
1.      Stanko Zorec     Igor Strahan in skupina volivcev         38    64,41%
Št. 041-0001/2006
Trebnje, dne 14. novembra 2006
Predsednik
Občinske volilne komisije
Metod Žužek, univ. dipl. iur., l.r.