Uradni list

Številka 92
Uradni list RS, št. 92/1999 z dne 12. 11. 1999
Uradni list

Uradni list RS, št. 92/1999 z dne 12. 11. 1999

Kazalo

88. Uredba o ratifikaciji Sprememb Dodatkov I in II h Konvenciji o varstvu selitvenih vrst prosto živečih živali, stran 1161.

Na podlagi tretjega odstavka 63. člena Zakona o zunanjih zadevah (Uradni list RS, št. 1/91-I) izdaja Vlada Republike Slovenije
U R E D B O
O RATIFIKACIJI SPREMEMB DODATKOV I IN II H KONVENCIJI O VARSTVU SELITVENIH VRST PROSTO ŽIVEČIH ŽIVALI
1. člen
Ratificirajo se Spremembe Dodatkov I in II h Konvenciji o varstvu selitvenih vrst prosto živečih živali, sprejete na zasedanju pogodbenic v Ženevi 16. aprila 1997.
2. člen
Spremembe se v izvirniku v angleškem jeziku in v prevodu v slovenskem jeziku glasijo:
APPENDICES I AND II
OF THE CONVENTION ON THE CONSERVATION OF MIGRATORY SPECIES OF WILD ANIMALS (CMS)
APPENDIX I
Interpretation
1. Migratory species included in this Appendix are referred to:
a) by the name of the species or subspecies;
or
b) as being all of the migratory species included in a higher taxon or designated part thereof.
2. Other references to taxa higher than species are for the purposes of information or classification only.
3. The abbreviation “(s.l.)” is used to denote that the scientific name is used in its extended meaning.
4. An asterisk (*) placed against the name of a species indicates that the species, or a separate population of that species, or a higher taxon which includes that species is included in Appendix II.
MAMMALIA
CHIROPTERA
Molossidae
    Tadarida brasiliensis
PRIMATES
Pongidae
    Gorilla gorilla beringei
CETACEA
Pontoporiidae
    Pontoporia blainvillei
Balaenopteridae
    Balaenoptera musculus
    Megaptera novaeangliae
Balaenidae
    Balaena mysticetus
    Eubalaena glacialis\1
    Eubalaena australis/
CARNIVORA
Mustelidae
    Lutra felina
    Lutra provocax
Felidae
    Panthera uncia
PINNIPEDIA
Phocidae
    Monachus monachus*
PERISSODACTYLA
Equidae
    Equus grevyi
ARTIODACTYLA
Camelidae
    Vicugna vicugna* (except Peruvian populations)2
Cervidae
    Cervus elaphus barbarus
    Hippocamelus bisulcus
Bovidae
    Bos sauveli
    Bos grunniens
    Addax nasomaculatus
    Gazella cuvieri
    Gazella dama
    Gazella dorcas (only Northwest African  
      populations)
    Gazella leptoceros
    Oryx dammah*
AVES
SPHENISCIFORMES
Spheniscidae
    Spheniscus humboldti
PROCELLARIIFORMES
Diomedeidae
    Diomedea albatrus
    Diomedea amsterdamensis
Procellariidae
    Pterodroma cahow
    Pterodroma phaeopygia
PELECANIFORMES
Pelecanidae
    Pelecanus crispus*
    Pelecanus onocrotalus* (only Palearctic   
      populations)
CICONIIFORMES
Ardeidae
    Egretta eulophotes
Ciconiidae
    Ciconia boyciana
Threskiornithidae
    Geronticus eremita*
PHOENICOPTERIFORMES
Phoenicopteridae
    Phoenicoparrus andinus*
    Phoenicoparrus jamesi*
ANSERIFORMES
Anatidae
    Anser erythropus*
    Branta ruficollis*
    Chloephaga rubidiceps *
    Marmaronetta angustirostris*
    Aythya nyroca*
    Polysticta stelleri*
    Oxyura leucocephala *
FALCONIFORMES
Accipitridae
    Haliaeetus albicilla*
    Haliaeetus pelagicus*
    Aquila clanga*
    Aquila heliaca*
Falconidae
    Falco naumanni*
GRUIFORMES
Gruidae
    Grus japonensis*
    Grus leucogeranus *
    Grus nigricollis*
Rallidae
    Sarothrura ayresi*
Otididae
    Chlamydotis undulata* (only Northwest 
      African populations)
    Otis tarda* (Middle-European 
      population)
CHARADRIIFORMES
Charadriidae
    Chettusia gregaria*
Scolopacidae
    Numenius borealis*
    Numenius tenuirostris*
Laridae
    Larus atlanticus
    Larus audouinii*
    Larus leucophthalmus*
    Larus relictus
    Larus saundersi
Alcidae
    Synthliboramphus wumizusume
PASSERIFORMES
Hirundinidae
    Hirundo atrocaerulea*
Sylviidae
    Acrocephalus paludicola*
Parulidae
    Dendroica kirtlandii
Fringillidae
    Serinus syriacus
REPTILIA
TESTUDINATA
Cheloniidae
    Chelonia mydas*
    Caretta caretta*
    Eretmochelys imbricata*
    Lepidochelys kempii*
    Lepidochelys olivacea*
Dermochelyidae
    Dermochelys coriacea*
Pelomedusidae
    Podocnemis expansa* (only Upper Amazon 
      populations)
CROCODYLIA
Gavialidae
    Gavialis gangeticus
PISCES
SILURIFORMES
Schilbeidae
    Pangasianodon gigas
APPENDIX II
Interpretation
1. Migratory species included in this Appendix are referred to:
a) by the name of the species or subspecies;
or
b) as being all of the migratory species included in a higher taxon or designated part thereof.
Unless otherwise indicated, where reference is made to a taxon higher than species, it is understood that all the migratory species within that taxon could significantly benefit from the conclusion of AGREEMENTS.
2. The abbreviation “spp.” following the name of a Family or Genus is used to denote all migratory species within that Family or Genus.
3. Other references to taxa higher than species are for the purposes of information or classification only.
4. The abbreviation “(s.l.)” is used to indicate that the scientific name is used in its extended meaning.
5. An asterisk (*) placed against the name of a species or higher taxon indicates that the species, or a separate population of that species, or one or more species included in that higher taxon is included in Appendix I.
MAMMALIA
CHIROPTERA
Rhinolophidae
    R. spp.(only European populations)
Vespertilionidae
    V. spp.(only European populations)
Molossidae
    Tadarida teniotis
CETACEA
Platanistidae
    Platanista gangetica
Pontoporiidae
    Pontoporia blainvillei
Iniidae
    Inia geoffrensis
Monodontidae
    Delphinapterus leucas
    Monodon monoceros
Phocoenidae
    Phocoena phocoena (North and Baltic   
      Sea, western North Atlantic and Black 
      Sea populations)
    Phocoena spinipinnis
    Phocoena dioptrica
    Neophocaena phocaenoides
    Phocoenoides dalli
Delphinidae
    Sousa chinensis
    Sousa teuszii
    Sotalia fluviatilis
    Lagenorhynchus albirostris (only North 
      Lagenorhynchus acutus (only North and  
      Baltic Sea populations)
    Lagenorhynchus obscurus
    Lagenorhynchus australis
    Grampus griseus (only North and Baltic 
      Sea populations)
    Tursiops truncatus (North and Baltic 
      Sea, western Mediterranean, and Black 
      Sea populations)
    Stenella attenuata (eastern tropical  
      Pacific population)
    Stenella longirostris (eastern tropical 
      Pacific populations)
    Stenella coeruleoalba (eastern tropical 
      Pacific and western Mediterranean
      populations)
    Delphinus delphis (North and Baltic 
      Sea, western Mediterranean, Black Sea
      and eastern tropical Pacific 
      pulations)
    Orcaella brevirostris
    Cephalorhynchus commersonii (South 
      American population)
    Cephaloryhnchus eutropia
    Cephalorhynchus heavisidii
    Orcinus orca (eastern North Atlantic
      and eastern North Pacific 
      populations)
    Globicephala melas (only North and 
      Baltic Sea populations)3
Ziphiidae
    Berardius bairdii
    Hyperoodon ampullatus
PINNIPEDIA
Phocidae
    Phoca vitulina (only Baltic and Wadden Sea populations)
    Halichoerus grypus (only Baltic Sea populations)
    Monachus monachus*
PROBOSCIDEA
Elephantidae
    Loxodonta africana
SIRENIA
Dugongidae
    Dugong dugon
ARTIODACTYLA
Camelidae
    Vicugna vicugna * 4
Bovidae
    Oryx dammah *
    Gazella gazella (only Asian populations)
AVES
SPHENISCIFORMES
Spheniscidae
    Spheniscus demersus
GAVIIFORMES
Gavidae
    Gavia stellata (Western Palearctic populations)
    Gavia arctica arctica
    Gavia arctica suschkini
    Gavia immer immer (Northwest European population)
    Gavia adamsii (Western Palearctic population)
PODICIPEDIFORMES
Podicipedidae
    Podiceps grisegena grisegena
    Podiceps auritus (Western Palearctic populations)
PROCELLARIIFORMES
Diomedeidae
    Diomedea exulans
    Diomedea epomophora
    Diomedea irrorata
    Diomedea nigripes
    Diomedea immutabilis
    Diomedea melanophris
    Diomedea bulleri
    Diomedea cauta
    Diomedea chlororynchos
    Diomedea chrysostoma
    Phoebetria fusca
    Phoebetria palpebrata
PELECANIFORMES
Phalacrocoracidae
    Phalacrocorax nigrogularis
    Phalacrocorax pygmaeus
Pelecanidae
    Pelecanus onocrotalus* (Western Palearctic populations)
    Pelecanus crispus*
CICONIIFORMES
Ardeidae
    Botaurus stellaris stellaris (Western Palearctic populations)
    Ixobrychus minutus minutus (Western Palearctic populations)
    Ixobrychus sturmii
    Ardeola rufiventris
    Ardeola idae
    Egretta vinaceigula
    Casmerodius albus albus (Western Palearctic populations)
    Ardea purpurea purpurea (populations breeding in the Western Palearctic)
Ciconiidae
    Mycteria ibis
    Ciconia nigra
    Ciconia episcopus microscelis
    Ciconia ciconia
Threskiornithidae
    Plegadis falcinellus
    Geronticus eremita *
    Threskiornis aethiopicus aethiopicus
    Platalea alba (excluding Malagasy population)
    Platalea leucorodia
Phoenicopteridae
    Ph. spp.*
ANSERIFORMES
Anatidae
    A. spp.*
FALCONIFORMES
Cathartidae
    C. spp.
Pandionidae
    Pandion haliaetus
Accipitridae
    A. spp.*
Falconidae
    F. spp.*
GALLIFORMES
Phasianidae
    Coturnix coturnix coturnix
GRUIFORMES
Rallidae
    Porzana porzana (populations breeding in the Western Palearctic)
    Porzana parva parva
    Porzana pusilla intermedia
    Fulica atra atra (Mediterranean and Black Sea populations)
    Aenigmatolimnas marginalis
    Crex crex
    Sarothrura boehmi
    Sarothrura ayresi *
Gruidae
    Grus spp.*
    Anthropoides virgo
Otididae
    Chlamydotis undulata* (only Asian populations)
    Otis tarda*
CHARADRIIFORMES
Recurvirostridae
    R. spp.
Dromadidae
    Dromas ardeola
Burhinidae
    Burhinus oedicnemus
Glareolidae
    Glareola pratincola
    Glareola nordmanni
Charadriidae
    C. spp.
Scolopacidae
    S. spp.*
Phalaropodidae
    P. spp.
Laridae
    Larus hemprichii
    Larus leucophthalmus*
    Larus ichthyaetus (West Eurasian and African population)
    Larus melanocephalus
    Larus genei
    Larus audouinii*
    Larus armenicus
Sternidae
    Sterna nilotica nilotica (West Eurasian and African 
      populations)
    Sterna caspia (West Eurasian and African populations)
    Sterna maxima albidorsalis
    Sterna bergii (African and Southwest Asian populations)
    Sterna bengalensis (African and Southwest Asian populations)
    Sterna sandvicensis sandvicensis
    Sterna dougallii (Atlantic population)
    Sterna hirundo hirundo (populations breeding in the Western 
      Palearctic)
    Sterna paradisaea (Atlantic populations)
    Sterna albifrons
    Sterna saundersi
    Sterna balaenarum
    Sterna repressa
    Chlidonias niger niger
    Chlidonias leucopterus (West Eurasian and African population)
PSITTACIFORMES
Psittacidae
    Amazona tucumana
CORACIIFORMES
Meropidae
    Merops apiaster
Coraciidae
    Coracias garrulus
PASSERIFORMES
Muscicapidae
    M. (s.l.) spp.
Hirundinidae
    Hirundo atrocaerulea*
Sylviidae
    Acrocephalus paludicola*
REPTILIA
TESTUDINATA
Cheloniidae
    C. spp.*
Dermochelyidae
    D. spp.*
Pelomedusidae
    Podocnemis expansa*
CROCODYLIA
Crocodylidae
    Crocodylus porosus
PISCES
ACIPENSERIFORMES
Acipenseridae
    Acipenser fulvescens
INSECTA
LEPIDOPTERA
Danaidae
    Danaus plexippus
1 Formerly listed as Eubalaena glacialis (s.l.)
2 Formerly listed as Lama vicugna* (except Peruvian populations)
3 Formerly listed as Globicephala melaena (only North and Baltic Sea populations)
4 Formerly listed as Lama vicugna*
DODATKA I IN II
H KONVENCIJI O VARSTVU SELITVENIH VRST PROSTO ŽIVEČIH ŽIVALI
DODATEK I
Razlaga
1. Selitvene vrste, ki so vključene v ta Dodatek, se navajajo:
a) z imenom vrste ali podvrste;
ali
b) z imenom sistematske skupine, kadar so mišljene vse selitvene vrste, vključene v to skupino.
2. Druga sklicevanja na sistematske skupine, višje kot so vrste, se navajajo le kot informacija o sistematski opredelitvi.
3. Okrajšava “(s.l.)” se uporablja za označevanje širšega pomena nekega znanstvenega imena.
4. Zvezdica (*) poleg imena vrste pomeni, da so vrsta oziroma ločena populacija te vrste ali višja sistematska skupina, ki zajema to vrsto, vključene v Dodatek II.
SESALCI (Mammalia)
NETOPIRJI (Chiroptera)
buldoški netopirji (Molossidae)
    mehiški buldoški netopir (Tadarida brasiliensis)
PRVAKI (Primates)
velike človeku podobne opice (Pongidae)
    gorska gorila (Gorilla gorilla beringei)
KITI in DELFINI (Cetacea)
brazdasti kiti (Balaenopteridae)
    sinji kit (Balaenoptera musculus)
    kit grbavec (Megaptera novaeangliae)
gladki kiti (Balaenidae)
    grenlandski kit (Balaena mysticetus)
    ledni ali biskajski kit (Eubalaena glacialis)
    južnomorski ali kapski kit (Eubalaena australis)1
ZVERI (Carnivora)
mačke (Felidae)
    snežni leopard ali irbis (Panthera uncia)
PLAVUTONOŽCI (Pinnipedia)
pravi tjulnji (Phocidae)
    sredozemska medvedjica (Monachus monachus) *
LIHOPRSTI KOPITARJI (Perissodactyla)
konji, osli in zebre (Equidae)
    grevyjeva ali kraljevska zebra (Equus grevyi)
SODOPRSTI KOPITARJI ali PARKLJARJI (Artiodactyla)
kamele (Camelidae)
    vikunja (Vicugna vicugna) * – razen perujskih populacij2
jeleni (Cervidae)
    podvrsta navadnega jelena (Cervus elaphus barbarus)
rogarji ali votlorogi (Bovidae)
    kuprej ali kamboški gozdni vol (Bos sauveli)
    jak ali godrnjavi bivol (Bos grunniens)
    mendeška antilopa (Addax nasomaculatus)
    cuvierjeva gazela (Gazella cuvieri)
    jelenja gazela (Gazella dama)
    navadna gazela (Gazella dorcas) – samo severozahodne afriške populacije
    vitkoroga gazela (Gazella leptoceros)
    sabljarka (Oryx dammah) *
PTIČI (Aves)
CEVONOSCI (Procellariiformes)
albatrosi (Diomedeidae)
    kratkorepi albatros (Diomedea albatros)
viharniki (Procellariidae)
    Pterodroma cahow
    Pterodroma phaeopygia
VESLONOŽCI (Pelecaniformes)
pelikani (Pelecanidae)
    kodrasti pelikan (Pelecanus crispus) *
    rožnati pelikan (Pelecanus onocrotalus) * – samo palearktične populacije
MOČVIRNIKI (Ciconiiformes)
čaplje (Ardeidae)
    Egretta eulophotes
štorklje (Ciconiidae)
    Ciconia boyciana
ibisi (Threskiornithidae)
    Geronticus eremita *
PLOJKOKLJUNI (Anseriformes)
gosi, labodi in race (Anatidae)
    rdečeglava gos (Chloephaga rubidiceps) *
    evropska beloglavka (Oxyura leucocephala) *
UJEDE (Falconiformes)
kragulji (Accipitridae)
    belorepec ali postojna (Haliaeetus albicilla) *
    orjaški orel (Haliaeetus pelagicus) *
ŽERJAVOVCI (Gruiformes)
žerjavi (Gruidae)
    mandžurski žerjav (Grus japonensis) *
    nunski žerjav (Grus leucogeranus) *
    Grus nigricollis *
droplje (Otididae)
    ovratničarka (Chlamydotis undulata) * – samo severozahodne afriške populacije
    velika droplja (Otis tarda) * – srednjeevropska populacija
POBREŽNIKI (Charadriiformes)
sloke (Scolopacidae)
    severni škurh (Numenius borealis) *
    tenkokljuni škurh (Numenius tenuirostris) *
galebi (Laridae)
    progastokljuni galeb (Larus audouinii) *
    Larus leucophthalmus *
    Larus relictus
    Larus saundersi
njorke (Alcidae)
    Synthliboramphus wumizusume
PEVCI (Passeriformes)
gozdni pevci (Parulidae)
    Dendroica kirtlandii
ščinkavci (Fringillidae)
    Serinus syriacus
PLAZILCI (Reptilia)
ŽELVE (Testudines)
morske želve (Cheloniidae)
    orjaška črepaha (Chelonia mydas) *
    glavata kareta (Caretta caretta) *
    prava kareta (Eretmochelys imbricata) *
    Lepidochelys kempii *
    zelenkasta želva (Lepidochelys olivacea) *
orjaške usnjače (Dermochelyidae)
    usnjača (Dermochelys coriacea) *
pelomeduzne želve (Pelomedusidae)
    južnoameriški arav (Podocnemis expansa) * – 
      samo populacije gornje Amazonke
KROKODILI (Crocodylia)
gangeški gaviali (Gavialidae)
    gangeški gavial (Gavialis gangeticus)
RIBE (Pisces)
PRAVI SOMI (Siluriformes)
stekleni somi (Schilbeidae)
    orjaški som (Pangasianodon gigas)
DODATEK II
Razlaga
1. Selitvene vrste, ki so zajete v tem Dodatku, se navajajo :
a) z imenom vrste ali podvrste;
ali
b) kot višja sistematska skupina, v katero so vključene vse selitvane vrste ali so opredeljene kot njen del.
Kadar se omenja sistematska skupina, ki je višja od vrste in če ni drugače označeno, to pomeni, da imajo lahko vse selitvene vrste te skupine veliko koristi od sklenitve Sporazumov.
2. Okrajšava “spp” poleg imena družine ali rodu se uporablja za označevanje vseh selitvenih vrst te družine ali rodu.
3. Druga sklicevanja na sistematske skupine, višje kot so vrste, se navajajo le kot informacija o sistematski opredelitvi.
4. Okrajšava “(s.l.)” se uporablja za označevanje širšega pomena nekega znanstvenega imena.
5. Zvezdica (*) poleg imena vrste ali višje sistematske skupine pomeni, da so vrsta ali ločena populacija te vrste oziroma ena ali več vrst iz te sistematske skupine vključene v Dodatek I.
SESALCI (Mammalia)
NETOPIRJI (Chiroptera)
podkovnjaki (Rhinolophidae)
    R. spp. – samo evropske populacije
gladkonosi ali navadni netopirji (Vespertilionidae)
    V. spp. – samo evropske populacije
buldoški netopirji (Molossidae)
    buldoški dolgorepi netopir (Tadarida teniotis)
KITI in DELFINI (Cetacea)
rečni delfini (Platanistidae)
    gangeška pliskavka ali gangeški delfin ali kljunarica (Platanista gangetica)
Pontoporiidae
    laplatska pliskavka (Pontoporia blainvillei)
Iniidae
    orinoška pliskavka (Inia geoffrensis)
samorogi (Monodontidae)
    beli kit ali beluga (Delphinapterus leucas)
    samorog ali enorožec ali narval (Monodon monoceros)
rjave pliskavke (Phocoenidae)
    pristaniška rjava pliskavka ali rjavi ribjek ali svinjek 
      (Phocoena phocoena) – populacije Severnega 
      in Baltiškega morja, severozahodnega Atlantika in Črnega morja
    brezplavuti svinjek ali pliskavičjak (Neophocaena phocaenoides)
    dallova rjava pliskavka (Phocoenoides dalli)
delfini (Delphinidae)
    indopacifiški beli delfin (Sousa chinensis)
    atlantski beli delfin (Sousa teuszii)
    amazonski topozobi delfin (Sotalia fluviatilis)
    belokljuni pisani delfin (Lagenorhynchus albirostris) – samo populacije Severnega in 
      Baltiškega morja
    atlantski pisani delfin (Lagenorhynchus acutus) – samo populacije Severnega 
      in Baltiškega morja
    južni pisani delfin (Lagenorhynchus australis)
    okrogloglavi delfin (Grampus griseus) – samo populacije Severnega in Baltiškega morja
    velika pliskavka (Tursiops truncatus) – populacije Severnega in Baltiškega morja, 
      zahodnega Sredozemskega morja in Črnega morja
    vitki progasti delfin (Stenella attenuata) – populacija vzhodnega tropskega Tihega oceana
    dolgokljuni progasti delfin (Stenella longirostris) – populacije vzhodnega 
      tropskega Tihega oceana
    navadni progasti delfin (Stenella coeruleoalba) – populacije vzhodnega tropskega Tihega  
      oceana in zahodnega Sredozemskega morja
    navadni delfin ali navadna pliskavica (Delphinus delphis) – populacije Severnega in
      Baltiškega morja, zahodnega Sredozemskega morja, Črnega morja in vzhodnega 
      tropskega Tihega oceana
    iravadski delfin (Orcaella brevirostris)
    maldivska kratkogobčna pliskavka (Cephalorhynchus commersonii) – populacija Južne Amerike
    južnoafriška kratkogobčna pliskavka (Cephalorhynchus heavisidii)
    orka ali sabljarica ali kit ubijalec (Orcinus orca) – populacije severovzhodnega 
      Atlantika in sevrovzhodnega Tihega oceana
    dolgoplavuta mrka pliskavka ali obloglavka (Globicephala melas) – samo populacije
      Severnega in Baltiškega morja3
kljunati kiti (Ziphiidae)
    severni črni kit (Berardius bairdii)
    severni račji kit (Hyperoodon ampullatus)
PLAVUTONOŽCI (Pinnipedia)
pravi tjulnji (Phocidae)
    navadni tjulenj (Phoca vitulina) – samo populacije Baltiškega in Waddenskega morja
    sivi ali stožčastoglavi tjulenj (Halichoerus grypus) – samo populacije Baltiškega morja
    sredozemska medvedjica (Monachus monachus) *
TROBČARJI (Proboscidea)
sloni (Elephantidae)
    afriški slon (Loxodonta africana)
MORSKE KRAVE ali SIRENE (Sirenia)
dugongi ali vilastorepe morske krave (Dugongidae)
    dugong (Dugong dugon)
SODOPRSTI KOPITARJI ali PARKLJARJI (Artiodactyla)
kamele (Camelidae)
    vikunja (Vicugna vicugna) * 4
rogarji ali votlorogi (Bovidae)
    sabljarka (Oryx dammah) *
    gorska gazela (Gazella gazella) – samo azijske populacije
PTIČI (Aves)
SLAPNIKI (Gaviiformes)
slapniki (Gavidae)
    rdečegrli slapnik (Gavia stellata) – zahodne palearktične populacije
    podvrsta severnega slapnika (Gavia arctica arctica)
    podvrsta severnega slapnika (Gavia arctica suschkini)
    podvrsta lednega slapnika (Gavia immer immer) – severozahodna evropska populacija
    rumenokljuni ledni slapnik (Gavia adamsii) – zahodna palearktična populacija
POTAPNIKI (Podicipediformes)
ponirki (Podicipedidae)
    podvrsta rdečevratega ponirka (Podiceps grisegena grisegena)
    zlatouhi ponirek (Podiceps auritus) – zahodna palearktična populacija
VESLONOŽCI (Pelecaniformes)
kormorani (Phalacrocoracidae)
    Phalacrocorax nigrogularis
    pritlikavi kormoran (Phalacrocorax pygmaeus)
pelikani (Pelecanidae)
    rožnati pelikan (Pelecanus onocrotalus) * – zahodne palearktične populacije
    kodrasti pelikan (Pelecanus crispus) *
MOČVIRNIKI (Ciconiiformes)
čaplje (Ardeidae)
    podvrsta velike bobnarice (Botaurus stellaris stellaris) – zahodne palearktične 
      populacije
    podvrsta male bobnarice ali čapljice (Ixobrychus minutus minutus) – zahodne palearktične
      populacije
    Ixobrychus sturmii
    Ardeola rufiventris
    Ardeola idae
    Egretta vinaceigula
    Casmerodius albus albus – zahodne palearktične populacije
    podvrsta rjave čaplje (Ardea purpurea purpurea) – populacije, ki gnezdijo na vzhodu
      palearktike
štorklje (Ciconiidae)
    Mycteria ibis
    črna štorklja (Ciconia nigra)
   Ciconia episcopus microscelis
    bela štorklja (Ciconia ciconia)
ibisi (Threskiornithidae)
    rjava ali navadna plevica (Plegadis falcinellus)
    Geronticus eremita *
    podvrsta svetega ibisa (Threskiornis aethiopicus aethiopicus)
    Platalea alba – razen madagaskarske populacije
    žličarka (Platalea leucorodia)
plamenci ali flamingi (Phoenicopteridae)
    Ph. spp.
PLOJKOKLJUNI (Anseriformes)
gosi, labodi in race (Anatidae)
    A. spp. *
UJEDE (Falconiformes)
jastrebi novega sveta (Cathartidae)
    C. spp.
ribji orli (Pandionidae)
    ribji orel (Pandion haliaetus)
kragulji (Accipitridae)
    A. spp. *
sokoli (Falconidae)
    F. spp.
KURE (Galliformes)
poljske kure (Phasianidae)
    prepelica (Coturnix coturnix coturnix)
ŽERJAVOVCI (Gruiformes)
mokoži (Rallidae)
    grahasta tukalica (Porzana porzana) – populacije, ki gnezdijo na zahodu palearktike
    podvrsta male tukalice (Porzana parva parva)
    podvrsta pritlikave tukalice (Porzana pusilla intermedia)
    liska (Fulica atra atra) – sredozemske populacije in populacije Črnega morja
    Aenigmatolimnas marginalis
    Sarothrura boehmi
žerjavi (Gruidae)
    žerjavi (Grus spp. *)
    deviški žerjav (Anthropoides virgo)
droplje (Otididae)
    ovratničarka (Chlamydotis undulata) * – samo azijske populacije
    velika droplja (Otis tarda) *
POBREŽNIKI (Charadriiformes)
sabljarke (Recurvirostridae)
    R. spp.
čapljarji (Dromadidae)
    morski tekač (Dromas ardeola)
prlivke (Burhinidae)
    prlivka (Burhinus oedicnemus)
tekalci (Glareolidae)
    rjava komatna tekica (Glareola pratincola)
    črna komatna tekica (Glareola nordmanni)
deževniki (Charadriidae)
    C. spp.
sloke (Scolopacidae)
    S. spp. *
liskonožci (Phalaropodidae)
    P. spp.
galebi (Laridae)
    Larus hemprichii
    Larus leucophthalmus *
    Larus ichtyaetus – zahodno evrazijske in afriške populacije
    črnoglavi galeb (Larus melanocephalus)
    zalivski galeb (Larus genei)
    progastokljuni galeb (Larus audouinii) *
    Larus armenicus
čigre (Sternidae)
    Sterna nilotica nilotica – zahodno evrazijske in afriške populacije
    Sterna caspia – zahodno evrazijske in afriške populacije
    Sterna maxima albidorsalis
    Sterna bergii – afriške in jugozahodne azijske populacije
    Sterna bengalensis – afriške in jugozahodne azijske populacije
    podvrsta obmorska čigra (Sterna sandvicensis sandvicensis)
    rožnata čigra (Sterna dougallii) – atlantska populacija
    podvrsta navadne čigre (Sterna hirundo hirundo) – populacije, ki gnezdijo na zahodu
      palearktike
    Sterna paradisea – atlantske populacije
    mala čigra (Sterna albifrons)
    Sterna saundersi
    Sterna balaenarum
    Sterna repressa
    podvrsta črne čigre (Chlidonias niger niger)
    belokrila čigra (Chlidonias leucopterus) – populacije zahodne evrazije in 
      afrike
VPIJATI (Coraciiformes)
čebelarji (Meropidae)
    čebelar (Merops apiaster)
zlatovranke (Coraciidae)
    zlatovranka (Coracias garrulus)
PEVCI (Passeriformes)
muharji (Muscicapidae)
    M.(s.l.) spp.
PLAZILCI (Reptilia)
ŽELVE (Testudines)
morske želve (Cheloniidae)
    C. spp. *
orjaške usnjače (Dermochelyidae)
    D. spp. *
pelomeduzne želve (Pelomedusidae)
    južnoameriški arav (Podocnemis expansa) *
KROKODILI (Crocodylia)
pravi krokodili (Crocodylidae)
    indijski krokodil ali letvičar (Crocodilus porosus)
RIBE (Pisces)
JESETRI (Acipenseriformes)
jesetri (Acipenseridae)
    vzhodnoameriški jeseter (Acipenser fulvescens)
ŽUŽELKE (Insecta)
METULJI (Lepidoptera)
monarhi (Danaidae)
    severnoameriški monarh (Danaus plexippus)
1 Eubalaena glacialis in Eubalena australis prej Eubalaena glacialis (s.l.)
2 prej Lama vicugna *- razen perujskih populacij
3 prej Globicephala melanena - samo populacije Severnega in Baltiškega morja
4 prej Lama vicugna *
3. člen
Za izvajanje sprememb skrbi Ministrstvo za okolje in prostor.
4. člen
Ta uredba začne veljati naslednji dan po objavi v Uradnem listu Republike Slovenije – Mednarodne pogodbe.
Št. 903-07/98-2 (T1)
Ljubljana, dne 28. oktobra 1999
Vlada Republike Slovenije
Marjan Podobnik l. r.
Podpredsednik