Uradni list

Številka 2
Uradni list RS, št. 2/1999 z dne 15. 1. 1999
Uradni list

Uradni list RS, št. 2/1999 z dne 15. 1. 1999

Kazalo

92. Poročilo o izidu volitev članov Občinskega sveta občine Lendava, stran 160.

P O R O Č I L O
o izidu volitev članov Občinskega sveta občine Lendava
Občinska volilna komisija občine Lendava je na seji, dne 24. novembra 1998 ugotovila naslednji izid glasovanja za volitve članov Občinskega sveta občine Lendava.
I
Posamezne liste kandidatov so skupno v Občini Lendava dobile naslednje število glasov:
-------------------------------------------------------------------------------
Glasov      % glasov     Št.   Ime liste
-------------------------------------------------------------------------------
139             2,6%     1.    KELENC DEZSŐ
566            10,6%     2.    ZELENI SLOVENIJE - ZELENI
907            17,0%     3.    LDS - LIBERALNA DEMOKRACIJA SLOVENIJE
966            18,1%     4.    LISTA KRAJANOV ZA RAZVOJ
71              1,3%     5.    DANICA KOVAČ
178             3,3%     6.    IVAN KONCUT, ML.
252             4,7%     7.    Z ZNANJEM IN IZKUŠNJAMI V LEPŠO PRIHODNOST
455             8,5%     8.    SLS - SLOVENSKA LJUDSKA STRANKA
492             9,2%     9.    SKD - SLOVENSKI KRŠČANSKI DEMOKRATI
284             5,3%     10.   ZDRUŽENA LSITA SOCIALNIH DEMOKRATOV - ZLSD
93              1,7%     11.   ŠKAFAR DRAGO
341             6,4%     12.   DESUS - DEMOKRATIČNA STRANKA UPOK. SLOVENIJE
604            11,3%     13.   SDS - SOCIALDEMOKRATSKA STRANKA SLOVENIJE
5348
-------------------------------------------------------------------------------
II
Na podlagi 15. člena zakona o lokalnih volitvah (Uradni list RS, št. 72/93, 7/94, 33/94, 61/95, 70/95 in 20/98) so bili v vseh volilnih enotah skupaj listam kandidatov direktno podeljeni 3 mandati.
Po posameznih volilnih enotah pa so listam kandidatov glede na dobljeno število glasov in izračunan volilni količnik v volilni enoti pripadli naslednji mandati in bili skladno z 84. členom zakona o lokalnih volitvah izvoljeni naslednji kandidati:
volilna enota 1
volilni količnik 283.555556
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Glasov    % glasov     MA    % ostan.     Št.    Ime liste
-----------------------------------------------------------------------------------------------
   241        9,4%      0      85, 0%      2.    Zeleni Slovenije - Zeleni
   451       17,7%      1       59,1%      3.    LDS- Liberalna demokracija Slovenije
                                                 Izvoljen je: Anton BALAŽEK, roj. 6. 2. 1958
                                                 Lendava, Kolodvorska 22/b
   495       19,4%      1       74,6%      4.    Lista krajanov za razvoj
                                                 Izvoljen je: Štefan TRATNJEK, roj. 20. 9. 1949
                                                 Lendava, Partizanska 124
   71         2,8%      0       25,0%      5.    Danica Kovač
   178        7,0%      0       62,8%      6.    Ivan Koncut, ml.
   205        8,0%      0       72,3%      7.    Z znanjem in izkušnjami v lepšo prihodnost
   152        6,0%      0       53,6%      8.    SLS - Slovenska ljudska stranka
   167        6,5%      0       58,9%      9.    SKD - Slovenski krščanski demokrati
   181        7,1%      0       63,8%     10     Združena lista socialnih demokratov - ZLSD
   141        5,5%      0       49,7%     12     DeSUS - Demokratična stranka upok. Slovenije
   270       10,6%      0       95,2%     13     SDS - Socialdemokratska stranka Slovenije
  2552                  2
-----------------------------------------------------------------------------------------------
volilna enota 2
volilni količnik 253.333333
------------------------------------------------------------------------------------------------
Glasov   % glasov    MA    % ostan.    Št.      Ime liste
------------------------------------------------------------------------------------------------
   139       9,1%     0       54,9%    1.       Kelenc Dezső
   122       8,0%     0       48,2%    2.       Zeleni Slovenije - Zeleni
   223      14,7%     0       88,0%    3.       LDS - Liberalna demokracija Slovenije
   269      17,7%     1        6,2%    4.       Lista krajanov za razvoj
                                                Izvoljen je: Stanislav Gjerkeš, roj. 15. 5. 1956
                                                Hotiza 68
   47        3,1%     0       16,8%    7.       Z znanjem in izkušnjami v lepšo prihodnost
   182      12,0%     0       71,8%    8.       SLS - Slovenska ljudska stranka
   194      12,8%     0       76,6%    9.       SKD - Slovenski krščanski demokrati
    44       2,9%     0       17,4%    10       Združena lista socialnih demokratov - ZLSD
    93       6,1%     0       36,7%    11       Škafar Drago
    71       6,7%     0       28,0%    12       DeSUS - Demokratična stranka upok. Slovenije
   136       8,9%     0       53,7%    13       SDS - Socialdemokratska stranka Slovenije
  1520                1
------------------------------------------------------------------------------------------------
volilna enota 3
volilni količnik 255.200000
-------------------------------------------------------------------------------------------
Glasov   % glasov   MA       % ostan.   Št.    Ime liste
-------------------------------------------------------------------------------------------
 203     15,9%       0        79,5%      2.    Zeleni Slovenije - Zeleni
 233     18,3%       0        91,3%      3.    LDS – Liberalna demokracija Slovenije
202      15,8%       0        79,2%      4.    Lista krajanov za razvoj
121      9,5%        0         47,4%     8.    SLS - Slovenska ljudska stranka
131      10,3%       0        51,3%      9.    SKD - Slovenski krščanski demokrati
59       4,6%        0         23,1%     10    Združena lista socialnih demokratov - ZLSD
129      10,1%       0        50,5%      12    DeSUS - Demokratična stranka upok. Slovenije
198      15,5%       0         77,6%     13    SDS - Socialdemokratska stranka Slovenije
1276     0
-------------------------------------------------------------------------------------------
III
V skladu s 16. členom zakona o lokalnih volitvah se preostalih 17 mandatov, ki niso bili razdeljeni v volilnih enotah razdeli na ravni občine na podlagi seštevkov glasov, oddanih za istoimenske liste v vseh treh volilnih enotah.
Izhajajoč iz seštevkov glasov, ki so jih dobile istoimenske liste v vseh treh volilnih enotah, deljenih s števili od 1 do 20 (d’Hondtov sistem), je zaporedje najvišjih 20 količnikov naslednje:
-----------------------------------------------------------------------------
Zap. št.     Količnik   Lista      Ime liste
-----------------------------------------------------------------------------
1            966.00         4      LISTA KRAJANOV ZA RAZVOJ
2            907.00         3      LDS –1 LIBERALNA DEMOKRACIJA SLOVENIJE
3            604.00        13      SDS-SOCIALDEMOKRATSKA STRANKA SLOVENIJE
4            566.00         2      ZELENI SLOVENIJE - ZELENI
5            492.00         9      SKD-SLOVENSKI KRŠČANSKI DEMOKRATI
6            483.00         4      LISTA KRAJANOV ZA RAZVOJ
7            455.00         8      SLS-SLOVENSKA LJUDSKA STRANKA
8            453.50         3      LDS-LIBERALNA DEMOKRACIJA SLOVENIJE
9            341.00        12      DESUS-DEMOKRATIČNA STRANKA UPOK. SLOVENIJE
10           322.00         4      LISTA KRAJANOV ZA RAZVOJ
11           302.33         3      LDS-LIBERALNA DEMOKRACIJA SLOVENIJE
12           302.00        13      SDS-SOCIALDEMOKRATSKA STRANKA SLOVENIJE
13           284.00        10      ZDRUŽENA LISTA SOCIALNIH DEMOKRATOV SLOV.
14           283.00         2      ZELENI SLOVENIJE - ZELENI
15           252.00         7      Z ZNANJEM IN IZKUŠNJAMI V LEPŠO PRIHODNOST
16           246.00         9      SKD- SLOVENSKI KRIŠČANSKI DEMOKRATI
17           241.50         4      LISTA KRAJANOV ZA RAZVOJ
18           227.50         8      SLS-SLOVENSKA LJUDSKA STRANKA
19           226.75         3      LDS-LIBERALNA DEMOKRACIJA SLOVENIJE
20           201.33        13      SDS-SOCIALDEMOKRATSKA STRANKA SLOVENIJE
-----------------------------------------------------------------------------
Istoimenskim listam se pri delitvi mandatov na ravni Občine Lendava dodeli toliko mandatov, kolikor znaša razlika med številom mandatov izračunanih po prej navedenem sistemu in številom mandatov, ki so jih istoimenske liste že dobile v volilnih enotah.
Ti mandati so se dodelili listam v tistih volilnih enotah, ki imajo največje ostanke glasov v razmerju do količnika v volilni enoti.
Na ta način so dobile mandate še naslednje liste po posameznih volilnih enotah in bili izvoljeni kandidati na teh listah:
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Zap. št.     Številka in ime liste                         Vol. enota   Izvoljen je
---------------------------------------------------------------------------------------------------
1.           13. SDS-Socialdemokratska stranka             1            Romeo Kulčar, 8. 3. 1963
                                                                        Lendava, Kranjčeva 8
2.            3. LDS-Liberalna demokracija Slovenije       3            Anton Bensa, 2. 11. 1949
                                                                        Petišovci, Ul. 22. jun. 63
3.            3. LDS-Liberalna demokracija Slovenije       2            Emil Šooš, 21. 3. 1944
                                                                        Gornji Lakoš 33/b
4.           2. ZELENI-Zeleni Slovenije                    1            Franc Vida, 17. 10. 1948
                                                                        Trimlini 51
5.           2. ZELENI-Zeleni Slovenije                    3            Evgen Vida, 20. 10. 1956
                                                                        Petišovci, Petišovska 67
6.           4. Lista krajanov za razvoj                   3            Geza Gömböš, 10. 10. 1961
                                                                        Petišovci, Lendavska 12/a
 7.          13. SDS-Socialdemokratska stranka Slov.       3            Franc Laj, 18. 7. 1962
                                                                        Dolnji Lakoš 5/a
8.           9. SKD-Slovenski krščanski demokrati          2            Karel Köveš, 12. 12. 1945
                                                                        Hotiza 97/a
9.           8. SLS-Slovenska ljudska stranka              2            Nenad Jovanovič, 3. 5. 1964
                                                                        Genterovci 60
10.          10. Združena lista social. demok. – ZLSD      1            Jožef Vidič, 24. 2. 1936
                                                                        Lendava, Kidričeva 31
11.          3. LDS-Liberalna demokracija Slovenije        2            Slavko Žižek, 28. 10. 1958
                                                                        Hotiza 36/a
12.          7. Z znanjem in izkušnjami v lepšo prihodnost 1            Štefan Šömen, 6. 12. 1954
                                                                        Lendavske gorice 443
13.          12. DeSUS-Demokratična stranka                3            Jožef Gal, 23. 2. 1924
                                                                        upokojencev Slovenije Čentiba 64
14.          13. SDS-Socialdemokratska stranka Slovenije   2            Boštjan Hac, 14. 6. 1974
                                                                        Gornji Lakoš 117/b
15.          8. SLS-Slovenska ljudska stranka              1            Štefan Varga, 2. 1. 1957
                                                                        Lendavske gorice 410
16.          4. Lista krajanov za razvoj                   1            Štefan Feher, 22. 6. 1937
                                                                        Dolga vas 97
17.          9. SKD-Slovenski krščanski demokrati          1            Peter Novak, 19. 6. 1955
                                                                        Lendava, Partizanska 67
---------------------------------------------------------------------------------------------------
IV
Člani Občinskega sveta občine Lendava, izvoljeni na volitvah 22. novembra 1998 so:
1. VOLILNA ENOTA
1.     FRANC VIDA            ZELENI
2.     ANTON BALAŽEK         LDS
3.     ŠTEFAN TRATNJEK       LISTA KRAJANOV ZA     RAZVOJ
4.     ŠTEFAN FEHER          LISTA KRAJANOV ZA    RAZVOJ
5.     ŠTEFAN VARGA          SLS
6.     PETER NOVAK           SKD
7.     JOŽE VIDIČ            ZLSD
8.     ROMEO KULČAR          SDS
9.     ŠTEFAN ŠÖMEN          Z ZNANJEM IN IZKUŠNJAMI V LEPŠO PRIHODNOST

2. VOLILNA ENOTA
1.     EMIL ŠOOŠ               LDS
2.     SLAVKO ŽIŽEK            LDS
3.     STANISLAV GJERKEŠ       LISTA KRAJANOV ZA RAZVOJ
4.     NENAD JOVANOVIČ         SLS
5.     KAREL KÖVEŠ             SKD
6.     BOŠTJAN HAC             SDS

3. VOLILNA ENOTA
1.     EVGEN VIDA              ZELENI
2.     ANTON BENSA             LDS
3.     GEZA GÖMBÖŠ             LISTA KRAJANOV ZA RAZVOJ
4.     JOŽEF GAL               DESUS
5.     FRANC LAJ               SDS
Št. 41/98
Lendava, dne 26. novembra 1998.
Predsednica
Občinske volilne komisije
občine Lendava
Marija Ternar l. r.
Člani:
Bojan Devetak l. r.
Franc Sočič l. r.
Cvetka Lešnjak l. r.