Uradni list

Številka 83
Uradni list RS, št. 83/1998 z dne 10. 12. 1998
Uradni list

Uradni list RS, št. 83/1998 z dne 10. 12. 1998

Kazalo

4299. Poročilo o izidu lokalnih volitev v Občinski svet občine Cerknica, stran 7041.

P O R O Č I L O
o izidu lokalnih volitev v Občinski svet občine Cerknica
Občinska volilna komisija občine Cerknica je na seji dne 27. novembra 1998 na podlagi zapisnikov o delu volilnih odborov pri ugotavljanju izida glasovanja za občinski svet na volitvah 22. 11. 1998, ugotovila:
1. V volilne imenike je vpisanih 7881 volivcev,
2. S potrdilom je glasoval 1 volivec,
3. Skupno število je tako 7882 volivcev,
4. Po volilnem imeniku je glasovalo 5155 volivcev,
5. Skupaj je glasovalo 5156 volivcev.
Na volitvah 22. 11. 1998 so posamezne liste kandidatov po volilnih enotah prejele naslednje mandate, izračunane po določbah 86. člena zakona o lokalnih volitvah:
Volilna enota št. 1 – 8 mandatov
1.  Združena lista socialnih demokratov, Združena
    lista ZLSD,
    izvoljen je: Franc Ješelnik, roj. 16. 11. 1950,
    Cerknica, Sinja Gorica 34
2.  Socialdemokratska stranka Slovenije,
    Socialdemokrati Slovenije SDS,
    izvoljena je: Pavla Felicijan, roj. 28. 8. 1958,
    Cerknica, Kebetova 14
3.  Slovenska ljudska stranka SLS,
    izvoljena je: Darinka Klančar, dr. med., roj. 2. 9.
    1956, Cerknica, C. pod Slivnico 21,
4.  Slovenski krščanski demokrati SKD,
    izvoljen je: Janez Obreza, roj. 28. 5. 1952,
    Cerknica, Kamna Gorica 26,
5.  Liberalna demokracija Slovenije LDS
    izvoljeni so:
    1.  Valentin Schein, roj. 6. 5. 1960, Cerknica,
        Hribarjeva 10,
    2.  Matjaž Pavlin, roj. 15. 2. 1965, Cerknica,
        Gerbičeva 2,
    3.  Janez Kovačič, roj. 10. 6. 1936, Cerknica,
        Kamna gorica 25
6.  Slovenska nacionalna stranka SNS,
    izvoljen je: Tomaž Zevnik, roj. 20. 5. 1974,
    Cerknica, Hribarjeva 7.
Volilna enota št. 2 – 5 mandatov
1.  Združena lista socialnih demokratov, Združena
    lista ZLSD,
    izvoljen je: Anton Černe, roj. 28. 12. 1941, Rakek, Vodovodna 4,
2.  Socialdemokratska stranka Slovenije,
    Socialdemokrati Slovenije SDS,
    izvoljen je: Zdravko Kranjc, roj. 26. 4. 1960,
    Rakek, Partizanska 18a,
3.  Slovenska ljudska stranka SLS,
    izvoljen je: Stane Čekada, roj. 26. 3. 1961, Ivanje
    selo 8,
4.  Liberalna demokracija Slovenije, LDS,
    izvoljena sta:
    1. Bogdan Urbar, roj. 7. 4. 1961, Unec 42a,
    2. Peter Žalec, roj. 9. 11. 1970, Unec 126.
Volilna enota št. 3 – 6 mandatov
1.  Socialdemokratska stranka Slovenije,
    Socialdemokrati Slovenije SDS,
    izvoljen je:
    Marko Zalar, roj. 2. 10. 1975, Begunje 13a,
2.  Slovenska ljudska stranka SLS,
    izvoljena sta:
    1.  Vincenc Otoničar, roj. 22. 5. 1955,
        Begunje 48,
    2.  Janez Štrukelj, roj. 7. 11. 1952, Štrukljeva
        vas 1,
3.  Slovenski krščanski demokrati SKD,
    izvoljen je: Anton Lah, roj. 4. 9. 1964, Bečaje 8,
5.  Liberalna demokracija Slovenije LDS,
    izvoljeni sta:
    1.  Ivanka Kranjc, roj. 3. 11. 1944, Grahovo 41,
    2.  Marija Hribar, roj. 5. 2. 1963, Žerovnica 40.
Ker kandidati niso dobili zadostnega števila preferenčnih glasov, so mandate dobili kandidati navedeni po predlagateljevem vrstnem redu.
Št. 00607-19/98
Cerknica, dne 27. novembra 1998.
Predsednica
Občinske volilne komisije
občine Cerknica
Mojca Štritof-Brus, dipl. jur. l. r.
Tajnica
Občinske volilne komisije
občine Cerknica
Olga Smodila l. r.
Člani:
Igor Gornik l. r.
Mojmir Jovič l. r.
Zvonka Godeša l. r.

AAA Zlata odličnost