Uradni list

Številka 75
Uradni list RS, št. 75/2014 z dne 21. 10. 2014
Uradni list

Uradni list RS, št. 75/2014 z dne 21. 10. 2014

Kazalo

3138. Poročilo o izidu volitev, stran 8383.

Na podlagi 90. člena Zakona o lokalnih volitvah (Uradni list RS, št. 94/07 – ZLV – UPB3, 45/08, 83/12) Občinska volilna komisija Mestne občine Nova Gorica sprejema naslednje
P O R O Č I L O
o izidu volitev
Občinska volilna komisija Mestne občine Nova Gorica je na seji dne 8. oktobra 2014 ugotovila naslednje izide rednih lokalnih volitev, ki so bile 5. oktobra 2014:
VOLITVE ZA ŽUPANA MESTNE OBČINE NOVA GORICA
1.
Kandidati za župana so dobili naslednje število glasov:
+------+------------------+-----------+---------+
| Zap. |Kandidat          |Št. glasov |% glasov |
| št.  |                  |           |         |
+------+------------------+-----------+---------+
|  1   |Andrej Miška      |   1366    |  11.56  |
+------+------------------+-----------+---------+
|  2   |Egon Dolenc       |    353    |  2.99   |
+------+------------------+-----------+---------+
|  3   |Anton Harej       |    562    |  4.76   |
+------+------------------+-----------+---------+
|  4   |Damjana Pavlica   |    831    |  7.03   |
+------+------------------+-----------+---------+
|  5   |mag. Darinka      |    584    |  4.94   |
|      |Kozinc            |           |         |
+------+------------------+-----------+---------+
|  6   |Luka Manojlović   |   1878    |  15.89  |
+------+------------------+-----------+---------+
|  7   |Gregor Veličkov   |    538    |  4.55   |
+------+------------------+-----------+---------+
|  8   |Miran Müllner     |    424    |  3.59   |
+------+------------------+-----------+---------+
|  9   |Matej Arčon       |   5282    |  44.69  |
+------+------------------+-----------+---------+
2.
Glede na to, da nobeden od kandidatov za župana ni dobil večine glasov, je Občinska volilna komisija Mestne občine Nova Gorica, na podlagi 107. člena Zakona o lokalnih volitvah (Uradni list RS, št. 94/07 – ZLV – UPB3, 45/08, 83/12), na seji dne 8. oktobra 2014 sprejela
SKLEP O RAZPISU DRUGEGA KROGA VOLITEV ZA ŽUPANA
med kandidatoma Matejem Arčonom pod zap. št. 9. in Luko Manojlovičem pod zap. št. 6.
Vrstni red kandidatov na glasovnici je:
1. MATEJ ARČON
2. LUKA MANOJLOVIČ
Drugi krog volitev bo 19. oktobra 2014.
VOLITVE ČLANOV MESTNEGA SVETA MESTNE OBČINE NOVA GORICA
3.
Posamezne liste kandidatov so dobile naslednje število glasov:
+------+-------------------------+-------+---------+
| Zap. |Ime liste                |  Št.  |% glasov |
|  št. |                         |glasov |         |
+------+-------------------------+-------+---------+
|   1  |Lista Zdenka Šuligoja    |  171  |  1.46   |
+------+-------------------------+-------+---------+
|   2  |SLS – SLOVENSKA LJUDSKA  |  133  |  1.13   |
|      |STRANKA                  |       |         |
+------+-------------------------+-------+---------+
|   3  |Lista Roberta Goloba     |  751  |  6.40   |
+------+-------------------------+-------+---------+
|   4  |LRP – Lista za razvoj    |  340  |  2.90   |
|      |podeželja                |       |         |
+------+-------------------------+-------+---------+
|   5  |Lista za Solkan          |  318  |  2.71   |
+------+-------------------------+-------+---------+
|   6  |SD – SOCIALNI DEMOKRATI  | 1364  |  11.62  |
+------+-------------------------+-------+---------+
|   7  |DESUS – DESUS –          |  566  |  4.82   |
|      |DEMOKRATIČNA STRANKA     |       |         |
|      |UPOKOJENCEV SLOVENIJE    |       |         |
+------+-------------------------+-------+---------+
|   8  |Lista Mirana Müllnerja   |  317  |  2.70   |
|      |(LMM)                    |       |         |
+------+-------------------------+-------+---------+
|   9  |Lista Mateja Arčona      | 1947  |  16.58  |
+------+-------------------------+-------+---------+
|  10  |ZZP – ZVEZA ZA           |  361  |  3.07   |
|      |PRIMORSKO-ZZP            |       |         |
+------+-------------------------+-------+---------+
|  11  |Lista Gregorja Veličkova |  423  |  3.60   |
+------+-------------------------+-------+---------+
|  12  |SMC – STRANKA MIRA       |  660  |  5.62   |
|      |CERARJA                  |       |         |
+------+-------------------------+-------+---------+
|  13  |Goriška.si, pobuda Luke  | 1416  |  12.06  |
|      |Manojlovića              |       |         |
+------+-------------------------+-------+---------+
|  14  |NSI – NOVA SLOVENIJA –   |  558  |  4.75   |
|      |KRŠČANSKI DEMOKRATI      |       |         |
+------+-------------------------+-------+---------+
|  15  |Povezani za Goriško      |  314  |  2.67   |
+------+-------------------------+-------+---------+
|  16  |Lista Trnovske in        |  615  |  5.24   |
|      |Banjške planote          |       |         |
+------+-------------------------+-------+---------+
|  17  |SNS – SLOVENSKA          |  51   |  0.43   |
|      |NACIONALNA STRANKA       |       |         |
+------+-------------------------+-------+---------+
|  18  |SDS – SLOVENSKA          | 1109  |  9.44   |
|      |DEMOKRATSKA STRANKA, MO  |       |         |
|      |SDS Nova Gorica          |       |         |
+------+-------------------------+-------+---------+
|  19  |Lista obrti in           |  329  |  2.80   |
|      |podjetništva             |       |         |
+------+-------------------------+-------+---------+
4.
Posamezna lista je dobila naslednje število mandatov:
+-----+------+----------------------------+
| Št. | Zap. |Ime liste                   |
|mand.|  št. |                            |
+-----+------+----------------------------+
|  0  |   1  |Lista Zdenka Šuligoja       |
+-----+------+----------------------------+
|  0  |   2  |SLS – SLOVENSKA LJUDSKA     |
|     |      |STRANKA                     |
+-----+------+----------------------------+
|  2  |   3  |Lista Roberta Goloba        |
+-----+------+----------------------------+
|  1  |   4  |LRP – Lista za razvoj       |
|     |      |podeželja                   |
+-----+------+----------------------------+
|  1  |   5  |Lista za Solkan             |
+-----+------+----------------------------+
|  4  |   6  |SD – SOCIALNI DEMOKRATI     |
+-----+------+----------------------------+
|  1  |   7  |DESUS – DESUS – DEMOKRATIČNA|
|     |      |STRANKA UPOKOJENCEV         |
|     |      |SLOVENIJE                   |
+-----+------+----------------------------+
|  1  |   8  |Lista Mirana Müllnerja (LMM)|
+-----+------+----------------------------+
|  6  |   9  |Lista Mateja Arčona         |
+-----+------+----------------------------+
|  1  |  10  |ZZP – ZVEZA ZA PRIMORSKO-ZZP|
+-----+------+----------------------------+
|  1  |  11  |Lista Gregorja Veličkova    |
+-----+------+----------------------------+
|  2  |  12  |SMC – STRANKA MIRA CERARJA  |
+-----+------+----------------------------+
|  4  |  13  |Goriška.si, pobuda Luke     |
|     |      |Manojlovića                 |
+-----+------+----------------------------+
|  1  |  14  |NSI – NOVA SLOVENIJA –      |
|     |      |KRŠČANSKI DEMOKRATI         |
+-----+------+----------------------------+
|  1  |  15  |Povezani za Goriško         |
+-----+------+----------------------------+
|  2  |  16  |Lista Trnovske in Banjške   |
|     |      |planote                     |
+-----+------+----------------------------+
|  0  |  17  |SNS – SLOVENSKA NACIONALNA  |
|     |      |STRANKA                     |
+-----+------+----------------------------+
|  3  |  18  |SDS – SLOVENSKA DEMOKRATSKA |
|     |      |STRANKA, MO SDS Nova Gorica |
+-----+------+----------------------------+
|  1  |  19  |Lista obrti in podjetništva |
+-----+------+----------------------------+
|  32 |      |SKUPAJ                      |
+-----+------+----------------------------+
5.
Občinska volilna komisija je na seji dne 6. oktobra 2014 glede preferenčnih glasov ugotovila naslednje:
– Lista Mirana Müllnerja (LMM) je prejela 96 preferenčnih glasov ali 30,28  % vseh prejetih glasov. Od tega je kandidat pod zaporedno št. 3 Miro Kerševan dobil 38 preferenčnih glasov ali 11,99°  %, kar pomeni, da stopi na prvo mesto kandidatov te liste.
– Lista ZZP – Zveza za Primorsko je prejela 149 preferenčnih glasov ali 41,27  % vseh prejetih glasov. Od tega je kandidat pod zaporedno št. 2 Miran Vidmar dobil 54 preferenčnih glasov ali 14.96  %, kar pomeni, da stopi na prvo mesto kandidatov te liste.
6.
Na podlagi drugega odstavka 18. člena Zakona o lokalnih volitvah (Uradni list RS, št. 94/07 – ZLV – UPB3, 45/08, 83/12) je občinska volilna komisija na seji dne 8. oktobra 2014 tako sprejela naslednji
SKLEP
Za člane Mestnega sveta Mestne občine Nova Gorica so iz posameznih list dobili mandate naslednji kandidati:
Lista: 3 – Lista Roberta Goloba
+--------+-------------------------------+
|  Zap.  |Kandidat                       |
|  št.   |                               |
+--------+-------------------------------+
|   1    |dr. Robert Golob               |
+--------+-------------------------------+
|   2    |mag. Mirjam Bon Klanjšček      |
+--------+-------------------------------+
Lista: 4 – LRP – Lista za razvoj podeželja
+--------+-------------------------------+
|  Zap.  |Kandidat                       |
|  št.   |                               |
+--------+-------------------------------+
|   1    |Anton Peršič                   |
+--------+-------------------------------+
Lista: 5 – Lista za Solkan
+--------+-------------------------------+
|  Zap.  |Kandidat                       |
|  št.   |                               |
+--------+-------------------------------+
|   1    |Jožef Leban                    |
+--------+-------------------------------+
Lista: 6 – SD – SOCIALNI DEMOKRATI
+--------+-------------------------------+
|  Zap.  |Kandidat                       |
|  št.   |                               |
+--------+-------------------------------+
|   1    |Matija Klinkon                 |
+--------+-------------------------------+
|   2    |Tanja Pipan                    |
+--------+-------------------------------+
|   3    |Valter Vodopivec               |
+--------+-------------------------------+
|   4    |Karmen Saksida                 |
+--------+-------------------------------+
Lista: 7 – DESUS – DESUS – DEMOKRATIČNA STRANKA UPOKOJENCEV SLOVENIJE
+--------+-------------------------------+
|  Zap.  |Kandidat                       |
|  št.   |                               |
+--------+-------------------------------+
|   1    |Aleš Dugulin                   |
+--------+-------------------------------+
Lista: 8 – Lista Mirana Müllnerja (LMM)
+--------+-------------------------------+
|  Zap.  |Kandidat                       |
|  št.   |                               |
+--------+-------------------------------+
|   3    |Miro Kerševan                  |
+--------+-------------------------------+
Lista: 9 – Lista Mateja Arčona
+------+---------------------------------+
| Zap. |Kandidat                         |
|  št. |                                 |
+------+---------------------------------+
|   1  |Matej Arčon                      |
+------+---------------------------------+
|   2  |Ana Zavrtanik Ugrin              |
+------+---------------------------------+
|   3  |Aleš Markočič                    |
+------+---------------------------------+
|   4  |Lara Beseničar Pregelj           |
+------+---------------------------------+
|   5  |Tomaž Jug                        |
+------+---------------------------------+
|   6  |Andrejka Markočič Šušmelj        |
+------+---------------------------------+
Lista: 10 – ZZP – ZVEZA ZA PRIMORSKO-ZZP
+--------+-------------------------------+
|  Zap.  |Kandidat                       |
|  št.   |                               |
+--------+-------------------------------+
|   2    |Miran Vidmar                   |
+--------+-------------------------------+
Lista: 11 – Lista Gregorja Veličkova
+--------+-------------------------------+
|  Zap.  |Kandidat                       |
|  št.   |                               |
+--------+-------------------------------+
|   1    |Gregor Veličkov                |
+--------+-------------------------------+
Lista: 12 – SMC – STRANKA MIRA CERARJA
+--------+-------------------------------+
|  Zap.  |Kandidat                       |
|  št.   |                               |
+--------+-------------------------------+
|   1    |Egon Dolenc                    |
+--------+-------------------------------+
|   2    |Tatjana Krapše                 |
+--------+-------------------------------+
Lista: 13 – Goriška.si, pobuda Luke Manojlovića
+--------+-------------------------------+
|  Zap.  |Kandidat                       |
|  št.   |                               |
+--------+-------------------------------+
|   1    |Simon Rosič                    |
+--------+-------------------------------+
|   2    |Kristina Bratož                |
+--------+-------------------------------+
|   3    |Klemen Miklavič                |
+--------+-------------------------------+
|   4    |Ana Jug                        |
+--------+-------------------------------+
Lista: 14 – NSI – NOVA SLOVENIJA – KRŠČANSKI DEMOKRATI
+-------+--------------------------------+
|  Zap. |Kandidat                        |
|  št.  |                                |
+-------+--------------------------------+
|   1   |Anton Harej                     |
+-------+--------------------------------+
Lista: 15 – Povezani za Goriško
+--------+-------------------------------+
|  Zap.  |Kandidat                       |
|  št.   |                               |
+--------+-------------------------------+
|   1    |Tadej Pišot                    |
+--------+-------------------------------+
Lista: 16 – Lista Trnovske in Banjške planote
+--------+-------------------------------+
|Zap. št.|Kandidat                       |
+--------+-------------------------------+
|    1   |Ljubka Čargo                   |
+--------+-------------------------------+
|    2   |Edbin Skok                     |
+--------+-------------------------------+
Lista: 18 – SDS – SLOVENSKA DEMOKRATSKA STRANKA, MO SDS Nova Gorica
+--------+-------------------------------+
|  Zap.  |Kandidat                       |
|  št.   |                               |
+--------+-------------------------------+
|   1    |Tomaž Slokar                   |
+--------+-------------------------------+
|   2    |Damjana Pavlica                |
+--------+-------------------------------+
|   3    |Stanko Žgavc                   |
+--------+-------------------------------+
Lista: 19 – Lista obrti in podjetništva
+--------+-------------------------------+
|  Zap.  |Kandidat                       |
|  št.   |                               |
+--------+-------------------------------+
|   1    |Marko Tribušon                 |
+--------+-------------------------------+
7.
Ti sklepi pričnejo veljati takoj.
Št. 041-1/2014-314
Nova Gorica, dne 8. oktobra 2014
Andrej Orel l.r.
Predsednik