Uradni list

Številka 103
Uradni list RS, št. 103/2004 z dne 23. 9. 2004
Uradni list

Uradni list RS, št. 103/2004 z dne 23. 9. 2004

Kazalo

4423. Program priprave za izdelavo sprememb in dopolnitev zazidalnega načrta weekend naselja ob Savinji v Malih Braslovčah, stran 12538.

Na podlagi 27. člena Zakona o urejanju prostora (Uradni list RS, št. 110/02 in 8/03) in 30. člena Statuta Občine Braslovče (Uradni list RS, št. 37/99, 55/00, 16/03) je župan Občine Braslovče dne 27. 8. 2004 sprejel
P R O G R A M P R I P R A V E
za izdelavo sprememb in dopolnitev zazidalnega načrta weekend naselja ob Savinji
v Malih Braslovčah
1. Ocena stanja, razlogi in pravna podlaga za pripravo sprememb in dopolnitev zazidalnega načrta
Skupščina občine Žalec je sprejela odlok o zazidalnem načrtu weekend naselja ob Savinji v Malih Braslovčah (Uradni list SRS, št. 13/71) (v nadaljevanju: zazidalni načrt). Zazidalni načrt je bil izdelan s strani podjetja Stanovanjsko komunalno podjetje Žalec v novembru 1970.
Zaradi spremenjenih razmer razvoja naselja Male Braslovče kot tudi obravnavanega naselja počitniških hišic, se je Občina Braslovče odločila za spremembe in dopolnitve obstoječega zazidalnega načrta.
Pravna podlaga za pripravo sprememb in dopolnitev zazidalnega načrta je:
– Zakon o urejanju prostora (Uradni list RS, št. 110/02 in 8/03 – popr.)
– Prostorske sestavine dolgoročnega plana Občine Žalec za obdobje 1986-2000 in srednjeročnega družbenega plana Občine Žalec za obdobje 1986-1990, z dopolnitvami
– Odlok o zazidalnem načrtu za weekend naselje ob Savinji v Malih Braslovčah (Uradni list SRS, št. 13/71).
 
2. Predmet in programska izhodišča za pripravo sprememb in dopolnitev zazidalnega načrta ter okvirno ureditveno območje
Spremembe in dopolnitve zazidalnega načrta se nanašajo na zemljišče, ki je v obstoječem zazidalnem načrtu predvideno za taborjenje. Na tem območju se načrtuje izgradnja otroškega igrišča in enodružinskih stanovanjskih hiš s potrebno komunalno infrastrukturo.
 
3. Nosilci urejanja prostora in drugi udeleženci, ki bodo sodelovali pri pripravi sprememb in dopolnitev zazidalnega načrta
Nosilci urejanja prostora, ki morajo pred pričetkom izdelave sprememb in dopolnitev zazidalnega načrta podati smernice za njegovo pripravo, k dopolnjenemu predlogu zazidalnega načrta pa mnenje, so:
1. Ministrstvo za zdravje, Zdravstveni inšpektorat RS, območna enota Celje
2. Ministrstvo za obrambo, Inšpektorat RS za varstvo pred naravnimi in drugimi nesrečami, Izpostava Celje
3. Telekom Slovenije, PE Celje
4. Zavod RS za varstvo narave, Območna enota Celje
5. Elektro Celje d.d., Javno podjetje za distribucijo električne energije
6. Zavod za varstvo kulturne dediščine Slovenije, Območna enota Celje
7. Javno komunalno podjetje Žalec d.o.o.
8. RS Ministrstvo za okolje, prostor in energijo, Agencija RS za okolje, območna pisarna Celje
9. ELES, Elektro Slovenija d.o.o.
Če se v postopku priprave strokovnih podlag za spremembe in dopolnitve ZN ugotovi, da je potrebno pridobiti smernice in mnenja tudi drugih nosilcev urejanja prostora, ki niso zgoraj navedeni, se le-ta pridobe v postopku.
Nosilci urejanja prostora morajo v skladu s 29. členom Zakona o urejanju prostora podati svoje smernice in mnenja v tridesetih dneh od zahteve. Če v predpisanem roku ne podajo smernic, se šteje, da jih nimajo oziroma, da z rešitvami sprememb in dopolnitev ZN soglašajo.
 
4. Način pridobitve strokovnih rešitev
Strokovne podlage se izdelajo na podlagi analize prostora, pridobljenih smernic in analize le-teh, priporočil s prostorske konference ter ob upoštevanju programskih izhodišč, določenih v 2. poglavju tega programa priprave. Načrtovalec sprememb in dopolnitev zazidalnega načrta predlaga možne variante ali optimizacije predlagane variante.
 
5. Seznam potrebnih strokovnih podlag in način njihove pridobitve
Pri izdelavi sprememb in dopolnitev ZN je treba upoštevati naslednja gradiva:
– idejno zasnovo načrtovane prostorske ureditve, izdelano na način, ki vključuje vse funkcionalne, urbanistične, krajinske, arhitekturne in okoljevarstvene rešitve in ureditve,
– idejno zasnovo nove prometne ureditve, tudi v odnosu do obstoječe (ukinitve, preureditve obstoječih cest, poti ipd.),
– idejno zasnovo novih energetskih, vodovodnih, komunalnih in drugih infrastrukturnih priključkov in ureditev,
– idejno zasnovo zaščite, prestavitve in ukinitve obstoječih energetskih, vodovodnih in drugih komunalnih priključkov in ureditev,
– idejno zasnovo rešitev in ukrepov za obrambo ter varstvo pred naravnimi in drugimi nesrečami,
– geodetski načrt izdelan v skladu s pravilnikom o geodetskem načrtu (Uradni list RS, št. 40/04),
– podatke o lastnikih in imetnikih drugih stvarnih pravic,
– morebitne druge strokovne podlage, ki bodo izhajale iz smernic nosilcev urejanja prostora, po potrebi tudi strokovne podlage v zvezi z ukrepi v času gradnje.
 
6. Roki za pripravo sprememb in dopolnitev zazidalnega načrta
Prva prostorska konferenca
Prva prostorska konferenca je bila s svojimi priporočili podlaga za dokončno oblikovanje in sprejem tega programa priprave.
Pripravljavec lokacijskega načrta v 14 dneh po sprejetju programa priprave pozove pristojne nosilce urejanja prostora kot so navedeni v 3. točki tega programa, da v roku 30 dni podajo svoje smernice za načrtovanje predvidene prostorske ureditve.
Izdelava predloga sprememb in dopolnitev zazidalnega načrta
Načrtovalec bo izdelal predlog sprememb in dopolnitev zazidalnega načrta v roku 20 delovnih dni po prejemu zadnjih smernic s strani nosilcev urejanja prostora.
Druga prostorska konferenca
Najmanj 14 dni pred javno razgrnitvijo predloga sprememb in dopolnitev zazidalnega načrta, pripravljavec skliče in vodi zbor druge prostorske konference, na kateri se ugotovi, ali so priporočila s prve prostorske konference upoštevana v pripravljenem osnutku.
Župan sprejme sklep o javni razgrnitvi predloga sprememb in dopolnitev zazidalnega načrta.
Javna razgrnitev in javna obravnava
Po sprejetju sklepa o javni razgrnitvi, ki ga sprejme župan Občine Braslovče, se predlog sprememb in dopolnitev zazidalnega načrta javno razgrne za 30 dni.
V času javne razgrnitve se izvede javna obravnava predloga sprememb in dopolnitev zazidalnega načrta. Občani, organi in organizacije, krajevne skupnosti ter drugi zainteresirani oziroma prizadeti, lahko podajo v času javne razgrnitve svoje pisne pripombe. Rok za dajanje pripomb poteče s potekom javne razgrnitve.
Sprejem stališč do pripomb
Občinski svet na pobudo župana sprejme stališča in odgovore na pripombe in predloge, podane v času javne razgrnitve.
Izdelava dopolnjenega predloga sprememb in dopolnitev zazidalnega načrta in pridobitev mnenj
Na podlagi sprejetih stališč do pripomb načrtovalec izdela dopolnjen predlog lokacijskega načrta v 14 dneh, pripravljalec pa pozove nosilce urejanja prostora, določene v 3. točki tega programa priprave, da podajo mnenja k dopolnjenemu predlogu sprememb in dopolnitev zazidalnega načrta. Mnenje morajo podati najkasneje 30 dni od dneva poziva.
Obravnava in sprejetje odloka
S sprejetimi stališči do pripomb in pridobljenimi mnenji pristojnih nosilcev planiranja, Občinski svet občine Braslovče na predlog župana obravnava in sprejme usklajen predlog sprememb in dopolnitev zazidalnega načrta z odlokom.
 
7. Obveznosti financiranja priprave sprememb in dopolnitev zazidalnega načrta
Občina Braslovče zagotovi vsa sredstva za izdelavo geodetskih podlog, idejnih zasnov, strokovnih podlag ter izdelavo sprememb in dopolnitev zazidalnega načrta.
Ta program priprave se objavi v Uradnem listu Republike Slovenije.
Št. 350-05/02/04
Braslovče, dne 27. avgusta 2004.
Župan
Občine Braslovče
Marko Balant l. r.

AAA Zlata odličnost

Nastavitve piškotkov

Vaše trenutno stanje

Prikaži podrobnosti