Uradni list

Številka 69
Uradni list RS, št. 69/2002 z dne 2. 8. 2002
Uradni list

Uradni list RS, št. 69/2002 z dne 2. 8. 2002

Kazalo

3281. Pravilnik o spremembah in dopolnitvah pravilnika o šolskem koledarju za gimnazije, poklicne, srednje tehniške in strokovne šole, stran 7779.

Na podlagi člena 34. zakona o gimnazijah (Uradni list RS, št. 12/96 in 59/01) in 69. člena zakona o poklicnem in strokovnem izobraževanju (Uradni list RS, št. 12/96 in 44/00) ministrica za šolstvo, znanost in šport izdaja
P R A V I L N I K
o spremembah in dopolnitvah pravilnika o šolskem koledarju za gimnazije, poklicne, srednje tehniške in strokovne šole
1. člen
V pravilniku o šolskem koledarju za gimnazije, poklicne, srednje tehniške in strokovne šole (Uradni list RS, št. 17/97 in 40/99) se drugi odstavek 2. člena spremeni tako, da se glasi:
»Če je 1. september petek, se pouk začne prvi naslednji ponedeljek.«
2. člen
V prvem odstavku 3. člena se za besedilom »31. maja« vejica nadomesti s piko.
Črta se besedilo »organizirana priprava na maturo, poklicno maturo oziroma na zaključni izpit pa traja do roka, določenega z navodili ministra.« in se nadomesti z besedilom, ki se glasi:
»Dijaki zaključnih letnikov končajo pouk v petek, osem dni pred izpitnim rokom za maturo, poklicno maturo oziroma zaključni izpit, če se le-ta začne istočasno kot ostali zaključki izobraževanja. Organizirana priprava na maturo, poklicno maturo oziroma zaključni izpit za zaključne letnike traja od zaključka pouka, do roka, določenega z navodili ministra.«
3. člen
Prvi stavek drugega odstavka 4. člena se spremeni tako, da se glasi:
»Prvo ocenjevalno obdobje traja od 1. septembra do konca novembra, drugo od 1. decembra do 10. marca, tretje pa od 11. marca do konca organiziranega izobraževalnega dela oziroma do konca pouka za zaključne letnike.«
Dodata se nova četrti in peti odstavek, ki se glasita:
»Ne glede na prvi odstavek tega člena, lahko svet šole, po predhodnem soglasju učiteljskega zbora in sveta staršev, določi za zaključne letnike dve ocenjevalni obdobji. V tem primeru traja prvo ocenjevalno obdobje od 1. septembra do 24. decembra, drugo pa od 25. decembra do konca pouka.
Šola organizira prvo in drugo ocenjevalno konferenco prvi dan po zaključku ocenjevalnega obdobja, oziroma najkasneje pet dni po zaključku ocenjevalnega obdobja, če sta vmes sobota in nedelja, tretjo pa najkasneje en dan pred zaključkom pouka za zaključne letnike oziroma organiziranega izobraževalnega dela za ostale letnike.«
4. člen
V 6. členu se doda nov prvi odstavek, ki se glasi:
»Pouk se začenja praviloma ob osmih zjutraj, razen če svet šole v soglasju s svetom staršev in učiteljskim zborom odloči drugače. Če ima šola dve izmeni, šola določi začetek pouka glede na možnosti.«
Dosedanji prvi, drugi in tretji odstavek postanejo drugi, tretji in četrti odstavek.
V novem tretjem odstavku se na koncu besedila pika nadomesti z vejico. Doda se besedilo, ki se glasi: »vajenci pa največ dvakrat.«
5. člen
Črta se 9. člen.
6. člen
Tretji odstavek 11. člena se spremeni tako, da se glasi:
»Vajencu, ki se izobražuje več kot devet mesecev, mora biti zagotovljeno najmanj 8 tednov prostih dni v šolskem letu, od tega najmanj 14 dni v času poletnih počitnic.«
7. člen
Prvi odstavek 14. člena se spremeni tako, da se glasi:
»Če ni z navodili ministra določeno drugače, se poklicna matura, zaključni izpit in drugi izpiti opravljajo v treh izpitnih rokih:
– spomladanskem – med 3. junijem in 15. julijem;
– jesenskem – med 16. in 31. avgustom, popravni izpiti zaključnega izpita in poklicne mature pa tudi med 20. septembrom in 20. oktobrom. Razporeditev po dnevih opravljanja posameznih izpitov določi šola v letnem delovnem načrtu;
– zimskem – med 1. februarjem in 1. marcem.
Dodajo se novi drugi, tretji in četrti odstavek, ki se glasijo:
»Ne glede na prvi odstavek tega člena lahko kandidati s posebnimi potrebami in kandidati, ki so zaključili izobraževanje kot odrasli, prvič opravljajo posamezne izpite poklicne mature oziroma zaključnega izpita tudi v času med 20. septembrom in 20. oktobrom. To ne velja za pisna izpita iz 1. in 3. izpitne enote, ki ju morajo odrasli in kandidati s posebnimi potrebami opravljati v času, določenem s koledarjem poklicne mature, ki ga v soglasju z ministrom sprejme Državna izpitna komisija za poklicno maturo za vsako šolsko leto posebej.
Matura se opravlja v dveh izpitnih rokih v skladu z maturitetnim koledarjem, ki ga v soglasju z ministrom sprejme Republiška maturitetna komisija za vsako šolsko leto posebej.
V času med 20. septembrom in 20. oktobrom lahko drugič opravljajo praktični del zaključnega izpita tudi vajenci zaključnih letnikov, ki so zaključili praktično izobraževanje pri delodajalcu v juliju.«
Dosedanji drugi, tretji in četrti odstavek postanejo novi peti, šesti in sedmi odstavek.
V novem sedmem odstavku se na koncu besedila pika nadomesti z vejico. Doda se besedilo: »razen za zaključni izpit, poklicno maturo in maturo.«
8. člen
V tretji alinei drugega odstavka 14.a člena se besedilo »v treh rokih« nadomesti z besedilom »v dveh rokih«.
9. člen
VII. poglavje in 15. člen se črtata.
10. člen
Ta pravilnik začne veljati naslednji dan po objavi v Uradnem listu Republike Slovenije.
Št. 011-82/2002
Ljubljana, dne 16. julija 2002.
dr. Lucija Čok l. r.
Ministrica
za šolstvo, znanost in šport

AAA Zlata odličnost

Nastavitve piškotkov

Vaše trenutno stanje

Prikaži podrobnosti