Uradni list

Številka 16
Uradni list RS, št. 16/1992 z dne 31. 3. 1992
Uradni list

Uradni list RS, št. 16/1992 z dne 31. 3. 1992

Kazalo

797. Odlok o proračunu občine Kamnik za leto 1992, stran 1264.

Na podlagi 14. člena zakona o financiranju javne porabe (Uradni list RS, št. 48/90) in 7. člena odloka o organizaciji in delu Skupščine občine Kamnik (Uradni list RS, št. 1/90, 16/90 in 20/90) je Skupščina občine Kamnik na 19. skupni seji zbora združenega dela, zbora krajevnih skupnosti in družbenopolitičnega zbora dne 25. 3. 1992 sprejela
ODLOK
o proračunu občine Kamnik za leto 1992
1. člen
S proračunom občine Kamnik za leto 1992 se zagotavljajo sredstva za financiranje javne porabe v občini Kamnik.
2. člen
Skupni prihodki občinskega proračuna za leto 1992 v višini 661.538.432,00 se razporedijo za:
                                                SLT
– tekoče obveznosti                     364,917.998
– investicijske obveznosti              147,514.434
– skladi proračuna                      149,106.000
Izvršni svet Skupščine občine Kamnik v okviru obstoječih virov prihodkov med letom usklajuje postavke v bilanci prihodkov in odhodkov v skladu z gibanjem cen na drobno.
Izvršni svet tekoče usklajuje osebne dohodke vseh uporabnikov proračuna v skladu s sklepi pristojnih republiških upravnih organov o izhodiščnem bruto osebnem dohodku.
Pregled prihodkov občinskega proračuna in njihova razporeditev sta zajeta v bilanci prihodkov in odhodkov, ki je sestavni del proračuna.
3. člen
V rezervni sklad se izloča 0,5% izvirnih prihodkov proračuna, kar bo predvidoma znašalo 1,770.000 SLT.
4. člen
Sredstva proračuna se delijo med letom praviloma enakomerno med vse uporabnike v okviru doseženih prihodkov in v odvisnosti od zapadlosti obveznosti, če ni z odlokom ali s posebnim aktom Skupščine občine Kamnik ali s pogodbo med občino in uporabnikom drugače določeno. V primeru izpada prihodka iz naslova republiške izravnave, se vse proračunske postavke linearno znižajo.
5. člen
Uporabniki smejo prevzemati obveznosti v imenu občine le v okviru sredstev, ki so v proračunu predvidena za posamezne namene. Sredstva, ki so jim zagotovljena, morajo uporabniki uporabljati le za namene, za katere so jim bila dana in v skladu s predpisi o njihovi uporabi oziroma razpolaganju z njimi.
Za proračun pristojni upravni organ občine opravlja nadzor nad finančnim, materialnim in računovodskim poslovanjem uporabnikov glede na namen, obseg in dinamiko porabe sredstev.
6. člen
Za izvrševanje proračuna je odgovoren izvršni svet. Izvršni svet skrbi, da se med letom prihodki razporedijo skladno z njihovim pritekanjem. Če prihodki proračuna med letom ne pritekajo v predvideni višini, lahko izvršni svet, da bi ohranil proračunsko ravnovesje, začasno zmanjša zneske sredstev, ki so v posebnem delu proračuna razporejena za posamezne namene, ali začasno zadrži uporabo teh sredstev. O tem ukrepu mora izvršni svet obvestiti skupščino občine in predlagati ustrezne ukrepe oziroma spremembo proračuna.
7. člen
Izvršni svet sme v okviru skupnega obsega proračunskih sredstev spreminjati namen in višino sredstev, ki so v proračunu razporejena za posamezne namene, če s tem ni bistveno ogroženo izvajanje nalog, za katere so bila zagotovljena sredstva. O teh odločitvah mora izvršni svet poročati skupščini občine.
8. člen
Če se zaradi neenakomernega pritekanja prihodkov proračuna izvrševanje proračuna ne more uravnovesiti, lahko izvršni svet odloči, da se za začasno kritje odhodkov uporabijo sredstva rezerve občine.
9. člen
Izvršni svet je pooblaščen, da odloča o uporabi sredstev rezervnega sklada iz 1. točke 31. člena zakona o financiranju javne porabe (Uradni list RS, št. 48/90) do zneska določenega s proračunom.
10. člen
Izvršni svet je pooblaščen, da razporeja tekočo proračunsko rezervo za naloge, ki so neodložljive in za katere v proračunu niso zagotovljena sredstva oziroma za naloge v proračunu, za katere se med letom izkaže, da zanje niso bila zagotovljena sredstva v zadostnem obsegu.
11. člen
Občina se lahko zadolži za financiranje nalog s področja javne porabe kratkoročno – za dobo do enega leta ali dolgoročno in sicer v okviru skupnega obsega sredstev proračuna. Dolgoročno se lahko zadolži le za financiranje dejavnosti gospodarske infrastrukture na ravni občine.
12. člen
O dolgoročni zadolžitvi odloča skupščina občine, o kratkoročni zadolžitvi pa izvršni svet. Kreditne pogodbe sklepa za proračun pristojni upravni organ občine, če skupščina občine za to ne pooblasti koga drugega.
13. člen
Odlok začne veljati naslednji dan po objavi v Uradnem listu Republike Slovenije, uporablja pa se od 1. 1. 1992 dalje.
Št. 021-1/92
Kamnik, dne 25. marca 1992.
Predsednik
Skupščine občine Kamnik
Maksimilijan Lavrinc l. r.

AAA Zlata odličnost

Nastavitve piškotkov

Vaše trenutno stanje

Prikaži podrobnosti