Uradni list

Številka 9
Uradni list RS, št. 9/1995 z dne 17. 2. 1995
Uradni list

Uradni list RS, št. 9/1995 z dne 17. 2. 1995

Kazalo

563. Odlok o spremembah in dopolnitvah odloka o prostorskih ureditvenih pogojih za plansko celoto V1 - Rudnik, stran 963.

Na podlagi 39. člena zakona o urejanju naselij in drugih posegov v prostor (Uradni list SRS, št. 18/84, 37/85, 29/86 in RS, št. 26/90) in 32. člena statuta občine Ljubljana Vič-Rudnik (Uradni list SRS, št. 13/86 in Uradni list RS, št. 28/91) je Skupščina občine Ljubljana Vič-Rudnik na seji zbora združenega dela, zbora krajevnih skupnosti in družbenopolitičnega zbora dne 30. 11. 1994 sprejela
O D L O K
o spremembah in dopolnitvah odloka o prostorskih ureditvenih pogojih za plansko celoto V1-Rudnik
1. člen
S tem odlokom se spremeni in dopolni odlok o prostorskih ureditvenih pogojih za plansko celoto V1-Rudnik (Uradni list SRS, št. 6/88 in Uradni list RS, št. 40/92).
2. člen
Sprememba in dopolnitev se nanaša na območje urejanja VS 1/5-Ilovica, VR 1/2-Ob Ljubljanici in razpršeno gradnjo ob Jurčkovi poti in Peruzzijevi cesti. Spremembo in dopolnitev je izdelal Ljubljanski urbanistični zavod – LUZ pod št. 4292 v marcu 1993.
3. člen
Sprememba in dopolnitev iz 2. člena tega odloka vsebuje
tekstualni del:
– obrazložitev meril in pogojev za posege v prostor
– soglasja
grafični del:
– izsek iz dolgoročnega plana občin in mesta Ljubljane za obdobje 1986-2000
– prikaz območja obdelave na načrtu PKN v merilu 1:5000
– regulacijska karta na topografsko katastrskem načrtu v M 1:1000 – severni del
– regulacijska karta na topografsko katastrskem načrtu v M 1:1000 – srednji del
– regulacijska karta na topografsko katastrskem načrtu v M 1:1000 – južni del.
4. člen
Doda se 24.a člen z naslednjim besedilom:
Vsi posegi v območjih urejanja VS 1/5-Ilovica, VR 1/2-Ob Ljubljanici in v območju razpršene gradnje ob Jurčkovi poti in Peruzzijevi cesti morajo upoštevati tudi regulacijske elemente, prikazane na regulacijski karti.
Pomen regulacijskih elementov je:
Regulacijska linija (RL) je meja predvidene površine v javni rabi. Gradbena linija (GL) je črta, na katero morajo biti z enim robom postavljeni objekti, ki se gradijo na zemljiščih ob tej črti. Dovoljeni so le manjši zamiki fasade (delov fasade) od gradbene linije.
Gradbena meja (GM) je meja, ki je novograjeni objekti ne smejo presegati, lahko pa se je dotikajo, ali pa so odmaknjeni od nje v notranjost.
5. člen
Doda se 40.a člen z naslednjim besedilom:
Vse javne površine je treba opremiti z javno razsvetljavo, ki bo ustrezala svetlobno-tehničnim kriterijem podanih v standardih.
6. člen
Doda se 42.a člen z naslednjim besedilom:
Gradnje novih objektov, prizidave, nadzidave in spremembe namembnosti oziroma dejavnosti v obstoječih objektih in vsi ostali posegi v okolju so dovoljeni pod pogojem, da ne povzročajo večjih motenj, kot so s predpisi dovoljene. Pri vseh posegih je treba upoštevati normativne določbe glede zaščite okolja. Pri ekološko zahtevnih posegih mora investitor pridobiti celostno oceno vplivov na okolje. Rezultati ocene so podlaga za odobritev predvidenega posega v prostor.
Varstvo zraka
Pri lociranju novih programov oziroma dejavnosti je treba preveriti možni vpliv na onesnaženje zraka in določiti pogoje oziroma ukrepe zavarovanja zraka pred onesnaženjem.
Novogradnje in nove dejavnosti je treba locirati tako, da ravni hrupa ne presegajo stopenj, določenih z odlokom o maksimalno dovoljenih ravneh hrupa. Pri posameznih virih prekomernega hrupa je treba meriti nivo hrupa in izvesti ustrezno zaščito ali sanacijo z aktivno oziroma pasivno zaščito.
Varstvo voda
Za vse posege v obvodnem pasu je treba pridobiti soglasje upravnega organa, ki je pristojen za vodno gospodarstvo. Vse vodotoke in odprte jarke, ki vodijo vanje, je treba zavarovati pred škodljivimi izlivi.
Odstranjevanje odpadkov
Komunalne odpadke je treba zbirati v smetnjakih in redno odvažati na sanitarno deponijo. Odjemna oziroma zbirna mesta morajo biti praviloma na funkcionalnem zemljišču povzročitelja komunalnih odpadkov (ali na javni površini), prometno dostopna, locirana v objektu ali na utrjeni površini, zaščitena z nadstrešnico ter opremljena z vodo za občasna čiščenja in odtokom z lovilcem olj. Posebni odpadki se morajo skladiščiti v območju proizvodnih obratov v posebnih namensko zgrajenih skladiščih do končne dispozicije na deponiji posebnih odpadkov.
Varstvo pred požarom
Urgentne poti morajo biti speljane krožno in v skladu z veljavnimi predpisi s tega področja. Protipožarni hidranti morajo biti v ustrezni medsebojni razdalji, postavljeni ob zunanji rob interventnih poti. Zagotovljena mora biti zadostna količina vode.
7. člen
Črta se besedilo 46. člena in se nadomesti z naslednjim besedilom:
Območje urejanja VS 1/5 – Ilovica
Na nepozidanih površinah izven morfoloških enot 2A so dovoljeni posegi v zvezi s prometnim in komunalnim urejanjem, posegi v zvezi z vodnogospodarskimi ureditvami ter primarna raba prostora.
Morfološka enota 2A/1
V območju regulacijske linije predvidene cestne železnice in odprtega odvodnega jarka so dovoljena le vzdrževalna in sanacijska dela. Dozidave ali nadzidave objektov v tem območju so dovoljene, kolikor so nujne za izboljšanje bivalnih in delovnih pogojev. V primeru izgradnje cestne železnice se za te posege v prostor investitorju ne prizna odškodnine.
Etažnost:
– P+1 za stanovanjske objekte
– P za pomožne objekte.
Morfološka enota 2A/2
Dovoljena so vzdrževalna dela, adaptacije in nujne funkcionalne rekonstrukcije na obstoječih objektih. Dopustna je sprememba namemnosti v obstoječih objektih, pod pogojem, da ne povzroča večjih motenj kot so s predpisi dovoljene in da je v skladu z 10. členom osnovnega odloka.
Prometna ureditev
Znotraj regulacijskih linij novopredvidenih cest so predvidene naslednje rekonstrukcije:
Jurčkova pot: dvopasovnica s hodnikom za pešce, kolesarsko stezo in zelenico, vozišče cestne železnice s peronom oziroma zelenico, zelenico ter hodnikom za pešce in enostranskim odprtim jarkom za odvodnjavanje.
Ižanska cesta: dvopasovnica z obojestranskim hodnikom za pešce in kolesarsko stezo.
Lahov štradon: dvopasovnica z obojestranskim hodnikom za pešce, kolesarsko stezo, zelenico in enostranskim odprtim jarkom za odvodnjavanje.
Ilovški štradon: dvopasovnica z enostranskim hodnikom za pešce in enostranskim odprtim jarkom za odvodnjavanje.
Uršičev štradon: dvopasovnica z dvostranskim hodnikom za pešce in enostranskim odprtim jarkom za odvodnjavanje.
Mihov štradon: dvopasovnica z dvostranskim hodnikom za pešce in enostranskim odprtim jarkom za odvodnjavanje.
Komunalno urejanje
Kanalizacija
Kanalizacija za odpadne vode se mora preko črpališč navezovati na že zgrajeni kanalski zbiralnik B2 in preko njega na zbiralnik AO do CČN Ljubljana.
Do izgradnje kanalizacijskega omrežja je dopustna izgradnja greznic v skladu s strokovnim navodilom o urejanju gnojišč in greznic.
Pri načrtovanju izrabe prostora je treba upoštevati ustrezne odmike od primarnega kanala (2 x 5 m) in sekundarnih kanalov. Sekundarna kanalizacija mora potekati po javnih prometnih površinah in intervencijskih poteh, da je omogočeno vzdrževanje kanalov in čiščenje hišnih priključkov.
Odpadne vode uporabnikov kanalizacijskega sistema morajo biti take kvalitete, da ustrezajo strokovnemu navodilu za izpust v javno kanalizacijo.
Priključevanje objektov je možno z direktnim priključkom samo za odtoke iz pritličja in nadstropij. Priključitev odtokov iz kletnih etaž je možno samo preko črpališč.
Padavinsko vodo s streh je treba odvajati v bližnji potok Prošco in odprte jarke. Voda iz površin, ki so onesnažene z mineralnimi olji ali naftnimi derivati, mora biti predhodno očiščena z lovilci olj.
Zaradi slabe nosilnosti obravnavanega območja mora biti kanalizacija zgrajena v skladu z geološkimi pogoji. Predvideno je globoko temeljenje ali predhodna konsolidacija terena s predobremenitvijo.
Vodovod
Pri dimenzioniranju vodovodov se mora upoštevati načrtovana potrošnja celotnega območja, tudi tistega dela, ki se ureja z ZN.
Po obodu območja urejanja VS 1/5 Ilovica je predvidena izgradnja vodovoda Ø 600 ob južni strani Jurčkove poti, Ø 200 ob obeh straneh Ižanske ceste in Ø 250 ob Lahovem štradonu. Za vodovod ob Jurčkovi poti je treba zagotoviti 5 m širok koridor. Izgradnja sekundarnega vodovodnega omrežja mora biti zasnovana tako, da bo zagotavljala primerno oskrbo s sanitarno pitno in požarno vodo in omogočala direktno priključevanje posameznih potrošnikov.
Plin
Po izgradnji plinskega omrežja je priključitev nanj obvezna za vse novogradne za ogrevanje in tehnologijo. Za obstoječe objekte je obvezna postopna priključitev na plin (ogrevanje, tehnologija).
Električno omrežje
Za napajanje dopolnilne gradnje je treba zgraditi dve novi TP, eno severno in eno južno od obstoječe TP Ižanska 132. Preko območja poteka obstoječi DV 10kV do obstoječe TP5-VS1, katerega koridor v širini 15 m je treba upoštevati do njegove odstranitve, ki je vezana na rekonstrukcijo križišča Jurčkova–Ižanska cesta.
Varovanje okolja
Novogradnje in nove dejavnosti je treba locirati tako, da ravni hrupa ne presegajo stopenj, določenih z odlokom o maksimalno dovoljenih ravneh hrupa. V območju je dovoljena največja dopustna raven hrupa, ki ustreza III. stopnji hrupne obremenjenosti, razen v 50 m pasu od roba Ižanske ceste, Jurčkove poti in južne obvoznice kjer dopustna raven hrupa ustreza IV. stopni hrupne obremenjenosti.
Za izboljšanje kvalitete zraka je treba vse objekte priključiti na plin za ogrevanje in tehnologijo.
Pred škodljivimi vplivi je treba varovati vse vodotoke in odprte jarke, ki vodijo vanje. Pri vseh posegih v prostor je treba upoštevati navodila za gradnjo gnojišč in greznic.
8. člen
Črta se besedilo 58. člena in nadomesti z naslednjim besedilom:
Območje urejanja VR 1/2 – Ob Ljubljanici
Morfološka enota 2A/1
Dopustna so vzdrževalna dela, adaptacije in nujne funkcionalne rekonstrukcije obstoječih objektov.
Morfološka enota 2A/2
Dopustna je dopolnilna stanovanjska gradnja, dozidave, nadzidave, urejanje podstreh v stanovanja, spremembe namembnosti v poslovno in storitveno dejavnost ter postavitev pomožnih objektov.
Etažnost:
– max. P+1 za stanovanjske objekte
– P za pomožne objekte
Morfološka enota 3A/1 – Livada
Dopustna je gradnja objektov z gostinskim programom
Etažnost:
– max. P+M
Morfološka enota 8/1 – Hoja
Do selitve obrata “Hoja” so dovoljena vzdrževalna dela na vseh objektih. Po selitvi obrata “Hoja” so dovoljeni naslednji posegi:
– sprememba namembnosti obstoječih objektov – proizvodnih hal v športno-rekreacijsko dejavnost
– gradnja športno-rekreacijskih objektov – nadomestna gradnja
– gradnja odprtih športnih igrišč
– odstranitev vseh objektov
– parkovne ureditve
– ureditev peš poti ob Ljubljanici
Zagotoviti je treba prostor na bregu Ljubljanice za gradnjo peš poti.
Nadomestna gradnja je dovoljena znotraj začrtanih gradbenih mej.
Etažnost:
– P za športne objekte, po možnosti vkopane
– P+1 ali P+M za spremljajoče objekte ob odprtih športnih igriščih, kolikor niso realizirani športni objekti – dvorana.
Morfološka enota 8/2 – Botanični vrt
Dopustni so samo posegi v skladu z varstvenimi režimi navedenimi v odloku o razglasitvi Ljubljanskega botaničnega vrta za naravno znamenitost.
Omejitve:
– rezervat železnice za predvideno izgradnjo 2. tira
Morfološka enota 8/3
Dopustni posegi so:
– ureditve vezane na dejavnost vodnih športov
– gradnja shramb za čolne
– gradnja garderob in sanitarij
– gradnja gostinskega lokala in trgovskega objekta s ponudbo vezano na vodne športe parkovna ureditev.
Etažnost: P
posebni pogoji:
Na obrežnem pasu Ljubljanice je treba zagotoviti prostor za ureditev peš poti.
Za prostorsko opredelitev posameznih dopustnih posegov v prostor je treba predhodno izdelati strokovno rešitev celotnega območja morfološke enote.
Morfološka enota 8/4
Dopustni posegi so:
– gradnja pokritih športnih igrišč v okviru začrtanih gradbenih mej
– gradnja odprtih športnih igrišč
– gradnja odprtih in pokritih bazenov
– spremljajoči program
– zasaditev avtohtonih vrst drevja ob odprtih jarkih.
Etažnost:
P za športne objekte
max P+1 za objekte spremljajočega programa
Posebni pogoji:
Za prostorsko opredelitev posameznih dopustnih posegov v prostor je treba predhodno izdelati strokovne rešitve celotnega območja morfološke enote.
Omejitve:
– 30 m rezervat 110 Kv daljnovoda, v katerem ni dovoljena nobena novogradnja ali prizidava obstoječih objektov
– regulacijska linija ceste – cestna železnica ob Jurčkovi poti
Morfološka enota 8/5
Dopustni posegi so:
– gradnja odprtih športnih igrišč
– gradnja pokritih športnih igrišč
– spremljajoči program športnih dejavnosti
– zasaditev avtohtonih vrst drevja ob odprtih jarkih
Etažnost:
P za športne objekte
max P+1 za spremljajoči program
Posebni pogoji:
Za prostorsko opredelitev posameznih dopustnih posegov v prostor je treba predhodno izdelati strokovno rešitev celotnega območja morfološke enote.
Omejitve:
30 m rezervat 110 Kv daljnovoda, v katerem ni dovoljena nobena novogradnja ali prizidava obstoječih objektov
Morfološka enota 9/1
Dopustni posegi so:
– ureditev peš poti na bregu Ljubljanice
– gradnja mostov – brvi preko Ljubljanice za pešce in kolesarje
– dodatne ureditve ob peš poti (počivališča, elementi za trim)
– ureditev pristanišč in pomolov za čolne
– urejanje zelenih površin
– vodnogospodarske ureditve in vzdrževanje vodotoka
Posegi v prostor morajo zagotoviti ohranitev avtohtone obrežne vegetacije.
Morfološki enoti 9/2 in 9/3
Dopustno je urejanje zelenih površin. Zasaditve so dopustne le z avtohtonimi vrstami drevja.
Komunalno urejanje
Kanalizacija
Kanalizacija za odpadne vode se mora navezovati na že zgrajeni kanalski zbiralnik A0 in B2.
Do izgradnje kanalizacijskega omrežja je dopustna izgradnja greznic v skladu s strokovnim navodilom o urejanju gnojišč in greznic.
Kanalizacija za padavinske vode se mora odvajati v Ljubljanico z izgradnjo novih obcestnih jarkov in zaprtih kanalov.
Pri načrtovanju izrabe prostora se mora upoštevati ustrezne odmike od primarnega kanala (2 x 5 m) in sekundarnih kanalov. Sekundarna kanalizacija mora potekti po javnih prometnih površinah in intervencijskih poteh, tako da je omogočeno vzdrževanje kanalov in čiščenje hišnih priključkov.
Priključevanje objektov je možno z direktnim priključkom samo za odtoke s pritličja in nadstropij. Priključitev odtokov iz kletnih etaž je možno samo preko črpališč.
Padavinsko vodo iz manipulacijskih in utrjenih površin in cestišč se mora odvajati v meteorno kanalizacijo in mora biti predhodno očiščena v lovilcih olj.
Zaradi slabe nosilnosti obravnavanega območja mora biti kanalizacija zgrajena v skladu z geološkimi pogoji. Predvideno je globoko temeljenje ali predhodna konsolidacija terena s predobremenitvijo.
Vodovod
Sekundarno omrežje najbolj severnega dela območja urejanja med Grubarjevim prekopom in železnico bo možno priključiti na vodovod Ø 300 mm ob Ižanski cesti.
Južni del območja na desnem bregu Ljubljanice nad Hladnikovo cesto bo možno oskrbeti z vodo iz obstoječega Ø 300 oziroma Ø 200 mm ob Ižanski cesti. Za napajanje osrednjega dela otoka na desnem bregu Ljubljanice bo možno zagotoviti zadostno količino vode šele, ko bo ob Ižanski cesti zgrajeno ca. 950 m vodovoda Ø 200 mm kot povezava med vodarnama Brest in Hrastje.
Ob severnem robu južne obvoznice je treba rezervirati pas v širini 5 m za predvideni vodovod Ø 250 mm.
V skladu s predvideno dejavnostjo je treba zasnovati in zgraditi sekundarno omrežje tako, da bo povsod možno direktno priključevanje potrošnikov in zagotovljena požarna varnost.
Elektrika
Ob vzhodni strani območja poteka 30 m rezervat za izgradnjo 110 kV priključnega daljnovoda za RTP Trnovo, v katerem ni dovoljena nobena novogradnja ali prizidava obstoječih objektov. Za napajanje novogradenj v morfoloških enotah 3C/1 in 8/3 je treba zgraditi novo TP.
Za napajanje novogradenj južno od Hladnikove ceste v morfoloških enotah 8/4 in 8/5 je treba zgraditi novo TP.
V severnem delu območja je ob načrtovanju pozidave treba upoštevati koridor obstoječega daljnovoda 10 kV RP Privoz-TP Barje.
Plin
Po izgradnji plinskega omrežja je priključitev nanj obvezna za vse novogradne za ogrevanje in tehnologijo. Za obstoječe objekte je obvezna postopna priključitev na plin (ogrevanje, tehnologija).
Prometna ureditev
Znotraj regulacijskih linij novopredvidenih cest so predvidene naslednje rekonstrukcije:
Hladnikova cesta: dvopasovnica s hodnikom za pešce, kolesarsko stezo, zelenico, vozišče cestne železnice s peronom oziroma zelenico, zelenico ter hodnikom za pešce.
Ižanska cesta: dvopasovnica z obojestranskim hodnikom za pešce in kolesarsko stezo.
Za napajanje morfoloških enot 8/4 in 8/5 je treba zgraditi nove dovozne ceste.
Železnica
Območje znotraj regulacijske linije železnice je namenjeno izključno za železniško dejavnost (gradnja 2. tira železniške proge Ljubljana–Grosuplje).
Za vse posege v 200 m varovalnem pasu železnice je treba upoštevati veljavni zakon o varnosti v železniškem prometu in pravilnik o pogojih za graditev gradbenih objektov v varovalnem progovnem pasu, glede minimalnih odmikov vseh bodočih objektov od osi skrajnega tira.
Za objekte v bližini železniške proge je treba predvideti ustrezno protihrupno zaščito ter zaščito vseh eventualnih kovinskih delov proti vplivu blodečih tokov zaradi predvidene elektrifikacije železniške proge Ljubljana–Grosuplje.
Varovanje okolja
V območju je dovoljena največja dopustna raven hrupa, ki ustreza III. stopnji hrupne obremenjenosti, razen v morfološki enoti 8/1, kjer raven hrupa ne sme presegati VI. stopnje hrupne obremenjenosti in v 50 m pasu od roba Ižanske ceste ter Hladnikove ceste, kjer raven hrupa ne sme presegati IV. stopnje hrupne obremenjenosti.
Za izboljšanje kvalitete zraka je treba vse objekte priključiti na plin za ogrevanje in tehnologijo.
Pred škodljivimi vplivi je treba varovati vse vodotoke in odprte jarke, ki vodijo vanje.
Za posege v 50 metrskem obvodnem pasu Ljubljanice je treba pridobiti soglasje upravnega organa, ki je pristojen za vodno gospodarstvo.
9. člen
Doda se 58.a člen
Območje razpršene gradnje ob Jurčkovi poti in Peruzzijevi cesti – R
V območjih razpršene gradnje, ki so v regulacijski karti označena z gradbeno mejo oziroma gradbeno linijo so poleg pogojev iz 22. člena dopustne tudi spremembe namembnosti v poslovno in storitveno dejavnost.
Etažnost
– max. P+1 za stanovanjske objekte
– P za pomožne objekte
V ostalih območjih razpršene gradnje so dopustna le vzdrževalna dela, adaptacije in nujne funkcionalne rekonstrukcije.
Komunalno urejanje
Kanalizacija
Kanalizacija za odpadne vode se mora navezovati na že zgrajeni kanalski zbiralnik AO in B2.
Do izgradnje kanalizacijskega omrežja je dopustna izgradnja greznic v skladu s strokovnim navodilom o urejanju gnojišč in greznic.
Kanalizacija za padavinske vode se mora odvajati v Ljubljanico z izgradnjo novih obcestnih jarkov in zaprtih kanalov.
Pri načrtovanju izrabe prostora se mora upoštevati ustrezne odmike od primarnega kanala (2 x 5 m) in sekundarnih kanalov.
Sekundarna kanalizacija mora potekti po javnih prometnih površinah in intervencijskih poteh, tako, da je omogočeno vzdrževanje kanalov in čiščenje hišnih priključkov.
Priključevanje objektov je možno z direktnim priključkom samo za odtoke s pritličja in nadstropij. Priključitev odtokov iz kletnih etaž je možno samo preko črpališč.
Padavinsko vodo iz manipulacijskih in utrjenih površin in cestišč se mora odvajati v meteorno kanalizacijo in mora biti predhodno očiščena v lovilcih olj.
Zaradi slabe nosilnosti obravnavanega območja mora biti kanalizacija zgrajena v skladu z geološkimi pogoji. Predvideno je globoko temeljenje ali predhodna konsolidacija terena s predobremenitvijo.
Vodovod
Za boljše pogoje napajanja osrednjega dela območja urejanja je treba zgraditi ca. 950 m vodovoda Ø 200 mm kot povezavo med vodarnama Brest in Hrastje. Ob severnem robu Južne obvoznice je treba zagotoviti pas v širini 5 m za predvideni vodovod Ø 250 mm. V skladu s predvideno dejavnostjo obravnavanega območja je treba zgraditi sekundarno omrežje tako, da bo povsod možno direktno priključevanje potrošnikov. Ob južni strani Jurčkove poti je predvidena izgradnja primarnega vodovoda Ø 600 mm, kar je treba upoštevati pri nadaljnjem načrtovanju in zagotoviti pas 5 m za predvideni vodovod.
Obstoječe objekte razpršene gradnje je možno napajati iz obstoječega vodovodnega omrežja.
Plin
Po izgradnji plinskega omrežja je priključitev nanj obvezna za vse novogradnje za ogrevanje in tehnologijo. Za obstoječe objekte je obvezna postopna priključitev na plin (ogrevanje, tehnologija).
Električno omrežje
Za izboljšanje obstoječih razmer in priključevanje predvidenih novogradenj je treba zgraditi ob Peruzzijevi cesti novo TP s priključkom 10 kV in nizko napetostnim razvodom.
Prometna ureditev
Jurčkova pot: dvopasovnica s hodnikom za pešce, kolesarsko stezo, zelenico, vozišče cestne železnice s peronom oziroma zelenico, zelenico ter hodnikom za pešce in odprtim jarkom za odvodnjavanje.
Peruzzijeva cesta: dvopasovnica z obojestranskim hodnikom za pešce, kolesarsko stezo in zelenico.
Varovanje okolja
V območju je dovoljena največja dopustna raven hrupa, ki ustreza IV. stopnji hrupne obremenjenosti.
Za izboljšanje kvalitete zraka je treba vse objekte priključiti na plin za ogrevanje in tehnologijo.
Pred škodljivimi vplivi je treba varovati vse vodotoke in odprte jarke, ki vodijo vanje.
Pri vseh posegih v prostor je treba upoštevati navodila za gradnjo gnojišč in greznic.
10. člen
Ta odlok začne veljati osmi dan po objavi v Uradnem listu Republike Slovenije.
Št. 012-1/94
Ljubljana, dne 30. novembra 1994.
Predsednik
Skupščine občine
Ljubljana Vič-Rudnik
Bogdan Bradač l. r.

AAA Zlata odličnost

Nastavitve piškotkov

Vaše trenutno stanje

Prikaži podrobnosti