Uradni list

Številka 44
Uradni list RS, št. 44/2004 z dne 28. 4. 2004
Uradni list

Uradni list RS, št. 44/2004 z dne 28. 4. 2004

Kazalo

2110. Program priprave za lokacijski načrt obrtno-servisne cone Logiče, stran 5713.

Na podlagi 27. člena zakona o urejanju prostora (Uradni list RS, št. 110/02 in 8/03 – popr.) in 29. člena statuta Občine Škocjan (Uradni list RS, št. 37/99 in 51/01) je župan Občine Škocjan dne 14. 4. 2004 sprejel
P R O G R A M P R I P R A V E
za lokacijski načrt obrtno-servisne cone Logiče
1. člen
Izhodišča, razlogi in pravna podlaga za pripravo lokacijskega načrta
Izhodišča in pravna podlaga za pripravo lokacijskega načrta obrtno servisne cone Logiče so določena v odloku o spremembah in dopolnitvah prostorskih sestavin dolgoročnih planov občin Novo mesto in Sevnica za obdobje od leta 1986 do leta 2000 in družbenih planov občin Novo mesto in Sevnica za obdobje od leta 1986 do leta 1990 za območje Občine Škocjan (Uradni list RS, št. 15/98, 112/00, 12/01 in 19/01), v katerem so površine na območju lokacijskega načrta predvidene za drobno gospodarstvo, zasnova namenske rabe pa je določena v programski zasnovi za obrtno-servisno cono Logiče, kjer so površine namenjene pretežno dejavnostim, ki so predvidene za preselitev iz jedra naselja Škocjan (skladišča, trgovine z večjimi odprtimi in zaprtimi skladiščnimi prostori, parkirišča za tovorna vozila in avtobuse, javna parkirna mesta, ipd.).
2. člen
Predmet in programska izhodišča za pripravo lokacijskega načrta
Predmet lokacijskega načrta je določitev podrobnejše namenske rabe prostora na območju obstoječih stavbnih zemljišč vzhodno od regionalne ceste R3 674/1384 Škocjan – Sevnica v severnem delu Škocjana, ki so po veljavnem prostorskem planu občine namenjene za servisne dejavnosti.
Naselje Škocjan je občinsko upravno, kulturno in zaposlitveno središče občine. Z urbanistično zasnovo naselja Škocjan je določeno, da je glavna razvojna funkcija naselja krepitev terciarnih in kvartarnih dejavnosti v centru naselja ter ustvarjanje ugodnih pogojev pri pridobivanju in opremljanju stavbnih zemljišč za potrebe malega gospodarstva ter stanovanjske gradnje. To pomeni, da bo potrebno iz jedra naselja preseliti dejavnosti, ki generirajo promet in zavzemajo nepozidane površine, s čimer bodo dane možnosti za izgradnjo večjega poslovno upravnega centra. Proizvodne dejavnosti, ki so locirane znotraj ali v neposredni bližini starega jedra naselja je potrebno omejiti na obstoječe površine, za širitev proizvodnih dejavnosti pa se predvidijo nadomestne površine. Tako se dejavnosti sekundarnega sektorja in ostale dejavnosti, ki potrebujejo večje površine locirajo v »servisno-obrtno območje Logiče«.
Površine za storitvene dejavnosti terciarnega sektorja se prvenstveno razvijajo v jedru naselja in ob vpadnicah v naselje. Ohranja se struktura malih prodajnih površin v jedru naselja in ob avtobusni postaji, medtem ko se trgovina z gradbenim in kmetijskim repromaterialom, ki zavzema obstoječe površine ob osnovni šoli, predvidi za preselitev na območje obrtno servisne cone »Logiče«.
Obravnavani kompleks je zaradi svoje ugodne lege ob regionalni in lokalni cesti namenjen za razvoj storitvenih, oskrbnih in podobnih dejavnosti. V pretežni meri se upošteva preselitev programov, ki so sedaj v strogem jedru, njihova širitev oziroma posodobitev pa bi pomenila dodatno obremenitev tako s prometom kot ostalih javnih površin. Poleg površin za oskrbne dejavnosti se naj v območju del površin nameni tudi programom, ki imajo proizvodni ali servisni značaj (prodajno-servisni programi vozila, gostinstvo, pekarna, proizvodnje povezane s kmetijstvom ipd.), v osrednjem delu kompleksa površine za nakupovalni center.
Dostop v območje se organizira z vzpostavitvijo novega križišča na lokalni cesti Škocjan – Zloganje, pri čemer se rekonstruira križišče te ceste z regionalno cesto R3 674/1384 Škocjan – Sevnica.
3. člen
Ureditveno območje lokacijskega načrta
Območje urejanja za obrtno-servisno cono Logiče se širše gledano nahaja v severnem delu naselja Škocjan, ožje pa med regionalno cesto R3 674/1384 Škocjan – Sevnica na vzhodu, lokalno cesto Škocjan – Zloganje na jugu in Dolskim potokom na zahodu.
Meja ureditvenega območja poteka po jugozahodnem robu lokalne ceste s parc.št. 3022/5, se obrne proti severovzhodu in seka lokalno cesto s parc. št. 3022/5, seka zemljišča s parc. št. 1931/2, 1931/3, 1931/4, 1931/1, seka pot s parc. št 3055, seka zemljišča s parc. št. 1931/6, 1935 in 1937/1, nato se obrne proti severovzhodu in poteka ob robu Dolskega potoka, nato seka zemljišča s parc. št. 2067/2 in regionalno cesto, se obrne proti jugu in poteka po vzhodnem robu regionalne ceste s parc. št. 3022/1 do izhodiščne točke, vse v k.o. Stara vas. Površina območja lokacijskega načrta meri ca. 2,8 ha.
V območje urejanja so vključena naslednja zemljišča oziroma deli zemljišč s parc. št.: 1931/2, 1931/3, 1931/4, 1931/1, 3055 pot, 1931/6, 1935, 1937/1, 1937/4, 2067/2, 1939/2, 3022/1 in 3022/5 cesta, vse v k.o. Stara vas.
4. člen
Nosilci urejanja prostora
Pri pripravi lokacijskega načrta morajo s svojimi smernicami za načrtovanje in z mnenji k dopolnjenemu predlogu lokacijskega načrta sodelovati naslednji nosilci urejanja prostora:
1. Ministrstvo za okolje, prostor in energijo, Agencija RS za okolje, Pisarna Novo mesto, Novi trg 9, Novo mesto – za področje varstva voda,
2. Ministrstvo za promet, Direkcija RS za ceste Ljubljana, Sektor za upravljanje in vzdrževanje cest, Ljubljanska cesta 47, Novo mesto – za področje državnih cest,
3. Elektro Ljubljana, PE Elektro Novo mesto, Ljubljanska cesta 7, Novo mesto – za področje distribucije električne energije,
4. JP Komunala Novo mesto d.o.o., Podbevškova 12, Novo mesto – za področje vodooskrbe in čiščenja odpadnih vod,
5. Telekom Slovenije, PE Novo mesto, Novi trg 7a, Novo mesto – za področje telekomunikacij in zvez
6. Občina Škocjan, Škocjan 67, Škocjan - za področje lokalnih cest,
7. Ministrstvo za zdravje, Zdravstveni inšpektorat RS, Območna enota Novo mesto, Kočevarjeva 1, Novo mesto,
8. Ministrstvo za obrambo, Inšpektorat RS za varstvo pred naravnimi in drugimi nesrečami, izpostava Novo mesto, Seidlova cesta 1, Novo mesto.
Kolikor se v postopku priprave posebnih strokovnih podlag za LN ugotovi, da je potrebno pridobiti smernice ter mnenja tudi drugih nosilcev urejanja prostora, ki niso našteti v prejšnjem odstavku, se le-ta pridobe v postopku.
Pred pričetkom priprave LN morajo nosilci urejanja prostora iz te točke na zahtevo pripravljavca le-tega podati v zvezi s predvidenimi prostorskimi ureditvami smernice za načrtovanje, ki jih izdelovalec upošteva pri pripravi predloga LN za javno razgrnitev, k dopolnjenemu predlogu LN pa morajo na zahtevo pripravljavca dokumenta podati mnenje o upoštevanju predhodno podanih smernic. Nosilci urejanja prostora morajo v skladu s prvim odstavkom 29. in 33. člena zakona o urejanju prostora (Uradni list RS, št. 110/02 in 8/03 – popravek; v nadaljnjem besedilu: ZureP-1) podati smernice in mnenja v 30 dneh od podane zahteve.
5. člen
Strokovne podlage za načrtovane prostorske ureditve in način pridobitve strokovnih rešitev ter geodetskih podlag
Veljavna planska in urbanistična dokumentacija, obstoječi podatki ter dodatne strokovne podlage, ki se jih mora zagotoviti in upoštevati pri pripravi LN:
– prostorske sestavine dolgoročnega in srednjeročnega družbenega plana Občine Škocjan s programsko zasnovo,
– podatki o obstoječih infrastrukturnih vodih in napravah,
– podatki o naravnih lastnostih prostora,
– drugi elementi obdelave (veljavne urbanistične rešitve sosednjih območij, prometne rešitve…),
– prometna študija z idejni projektom navezave območja na regionalno cesto R3 674/1384 Škocjan – Sevnica,
– podatki o programih.
Posebne strokovne podlage za LN se pripravijo v obsegu in vsebini kot jih predpisuje navodilo o vsebini posebnih strokovnih podlag in o vsebini prostorskih izvedbenih aktov (Uradni list SRS, št. 14/85).
Strokovne rešitve ureditev, ki jih bo obravnaval lokacijski načrt, se v skladu s prvim odstavkom 30. člena ZureP-1 pridobijo z izdelavo variantnih rešitev.
Geodetske podlage za obravnavano območje pred pričetkom priprave LN zagotovi naročnik LN.
6. člen
Terminski plan in postopek izdelave ter sprejemanja LN
Posebne strokovne podlage in variantne
rešitve ter gradivo za pridobitev smernic  20 delovnih dni po podpisu pogodbe in pridobitvi
                                           geodetskega načrta
Predlog LN za javno razgrnitev             30 delovnih dni po pridobitvi smernic nosilcev
                                           urejanja prostora
Stališča do pripomb iz javne razgrnitve    10 delovnih dni po prejemu pripomb iz JR
Dopolnjeni predlog LN                      10 delovnih dni po sprejetju stališč do pripomb
Predlog LN za sprejem                      10 delovnih dni po pridobitvi mnenj k dopolnjenemu
                                           predlogu LN
Kompletacija dokumenta                     10 delovnih dni po sprejetju LN na občinskem
                                           svetu oziroma po objavi odloka v Uradnem listu RS
– Posebne strokovne podlage in variantne rešitve ureditev v LN se pripravijo po pridobitvi vseh podatkov s strani investitorja in podatkov o prostoru.
– Pred javno razgrnitvijo (najmanj 14 dni) pripravljavec LN v skladu z 28. členom ZureP-1 skliče prostorsko konferenco.
– Predlog LN za javno razgrnitev se izdela na podlagi posebnih strokovnih podlag in smernic nosilcev urejanja prostora.
– Javna razgrnitev se izvede na sedežu Občine Škocjan za 30 dni. O javni razgrnitvi sprejme župan sklep, ki se ga objavi v Uradnem listu RS. V času javne razgrnitve mora biti izvedena tudi javne obravnava.
– Občani, organi in organizacije ter drugi zainteresirani oziroma prizadeti lahko podajo pisne pripombe v času trajanja javne razgrnitve predloga LN.
– Po končani javni razgrnitvi pripravljavec zavzame stališča do pripomb in predlogov, podanih v času trajanja javne razgrnitve in poskrbi za pripravo dopolnjenega predloga dokumenta.
– K dopolnjenemu predlogu LN pridobi pripravljavec mnenja pristojnih nosilcev urejanja prostora o upoštevanju predhodnih smernic.
– Po pridobitvi mnenj izdelovalec pripravi predlog LN za sprejem.
– Župan Občine Škocjan posreduje predlog LN občinskemu svetu v obravnavo in mu predlaga sprejem le-tega z odlokom.
– Odlok se objavi v Uradnem listu RS.
7. člen
Organizacija priprave in obveznosti v zvezi s financiranjem lokacijskega načrta
Pripravljavec LN je Občina Škocjan.
Izdelovalec LN in nosilec strokovnih aktivnosti priprave posebnih strokovnih podlag in drugih strokovnih gradiv se pridobi na podlagi zakona o javnih naročilih.
Naročnik LN je Občina Škocjan.
Sredstva za izdelavo lokacijskega načrta se zagotovijo v proračunu Občine Škocjan.
8. člen
Začetek veljavnosti
Ta program priprave se objavi v Uradnem listu RS in začne veljati z dnem sprejema.
Št. 35003-0001/2004
Škocjan, dne 14. aprila 2004.
Župan
Občine Škocjan
Anton Zupet l. r.

AAA Zlata odličnost

Nastavitve piškotkov

Vaše trenutno stanje

Prikaži podrobnosti