Uradni list

Številka 14
Uradni list RS, št. 14/2006 z dne 14. 2. 2006
Uradni list

Uradni list RS, št. 14/2006 z dne 14. 2. 2006

Kazalo

544. Poslovnik o delu Sveta Zavoda za pokojninsko in invalidsko zavarovanje Slovenije, stran 1349.

Na podlagi 266. člena Zakona o pokojninskem in invalidskem zavarovanju (Uradni list RS, št. 104/05 – ZPIZ-1-UPB3) in 33. člena Statuta Zavoda (Uradni list RS, št. 78/00, 37/02 in 29/03), je Svet Zavoda za pokojninsko in invalidsko zavarovanje Slovenije na 4. seji dne 20. 12. 2005 sprejel
P O S L O V N I K
o delu Sveta Zavoda za pokojninsko
in invalidsko zavarovanje Slovenije
I. SPLOŠNE DOLOČBE
1. člen
S tem poslovnikom se ureja delo Sveta Zavoda za pokojninsko in invalidsko zavarovanje Slovenije zlasti pa konstituiranje, pravice in dolžnosti članov, sklicevanje, vodenje ter potek sej, sprejemanje odločitev, vzdrževanje reda na sejah, pisanje zapisnikov in sklepov, postopek volitev, imenovanj in razrešitev ter drugo.
Ta poslovnik se smiselno uporablja tudi za delo stalnih in občasnih organov, ki jih imenuje Svet Zavoda.
O vprašanjih, ki niso urejena s tem poslovnikom, njihova razrešitev pa je nujna za normalno delo Svet Zavoda, se člani sporazumejo na seji Sveta Zavoda.
2. člen
Delo Sveta Zavoda je javno. Javnost se zagotovi skladno z zakonom. Javnost se lahko omeji ali izključi, če tako sklene Svet Zavoda v primeru, da je potrebno v skladu z zakonom zagotoviti tajnost podatkov oziroma zadev, o katerih se razpravlja.
3. člen
Svet Zavoda opravlja svoje delo na sejah. Seje se sklicujejo po programu in po potrebi.
II. KONSTITUIRANJE SVETA ZAVODA
1. Verifikacija članskih mandatov
4. člen
Na prvi seji Sveta Zavoda izmed članov izvoli mandatno – verifikacijsko komisijo na predlog predsedujočega na seji.
Komisija ima predsednika in dva člana.
5. člen
Mandat imenovanih članov verificira Svet Zavoda na predlog mandatno – verifikacijske komisije.
6. člen
Mandatno – verifikacijski komisiji se predloži skupno poročilo volilne komisije Zavoda o opravljenih volitvah in imenovanjih članov Sveta Zavoda, skupaj z vsemi poročili, zapisniki in ostalo dokumentacijo iz postopka imenovanj in volitev, kot tudi vse pritožbe v zvezi z volitvami.
7. člen
Mandatno – verifikacijska komisija preizkusi po poročilu volilne komisije Zavoda, volilnih spisih ter morebitnih pritožbah, pravilnost volitev in predloži Svetu Zavoda poročilo.
8. člen
Svet Zavoda obravnava poročilo komisije kot celoto.
Če komisija ne oporeka nobenemu mandatu, glasuje Svet Zavoda o poročilu kot celoti. Če pa komisija oporeka kateremu mandatu, glasuje Svet Zavoda najprej v celoti o vseh nespornih mandatih, nato pa odloča o vsakem spornem mandatu posebej.
Član katerega mandat je sporen, ne more glasovati o verifikaciji svojega mandata.
9. člen
Predsedujoči iz 23. člena tega poslovnika na seji razglasi izid glasovanja, ki ga Svet Zavoda potrdi z ugotovitvenim sklepom o verifikaciji članskih mandatov.
2. Izvolitev predsednika in njegovega
namestnika
10. člen
Kandidata za predsednika in njegovega namestnika lahko iz sestave članov Sveta Zavoda predlagajo vsi člani Sveta Zavoda.
Pisni predlog mora biti obrazložen in mora vsebovati vse potrebne podatke o kandidatih, ki morajo s kandidaturo soglašati.
Predlog se posreduje predsedujočemu na seji Sveta Zavoda. Predlagatelj ali poročevalec predlagatelja ima na seji pravico obrazložiti predlog tudi ustno.
11. člen
Volitve predsednika in namestnika so javne, če Svet Zavoda na predlog vsaj petih članov ne odloči drugače.
Glasove šteje predsedujoči na seji. Pri tem mu po potrebi pomaga sekretar Sveta Zavoda.
12. člen
V primeru tajnega glasovanja Svet Zavoda izvoli volilno komisijo, ki jo sestavljajo predsednik in dva člana.
Člani glasujejo z glasovnicami tako, da obkrožijo številko pred imenom kandidata, za katerega glasujejo.
Glasovnica, iz katere se ne da ugotoviti, kako je član glasoval, ni veljavna.
Po štetju glasov volilna komisija sestavi zapisnik, ki je sestavni del zapisnika seje Sveta Zavoda in poroča o izidu glasovanja predsedujočemu na seji.
13. člen
Kandidat je izvoljen, če je zanj glasovala večina vseh članov Sveta Zavoda.
Če je predlaganih več kandidatov, pa noben kandidat pri glasovanju ni dobil potrebne večine, se opravi novo glasovanje. V drugi krog glasovanja se uvrstita dva kandidata, ki sta dobila največje število glasov. Če sta v prvem krogu glasovanja predlagana le dva kandidata, pa noben kandidat pri glasovanju ni dobil potrebne večine, se v drugi krog glasovanja uvrsti kandidat z največjim številom glasov.
Če je na prvem glasovanju dobilo dvoje ali več kandidatov enako najvišje število glasov, se glasovanje o teh kandidatih ponovi.
Če kandidat pri glasovanju ni dobil potrebne večine iz prvega odstavka tega člena, se ponovi kandidacijski postopek in postopek glasovanja na podlagi novega predloga kandidature.
14. člen
Predsedujoči na seji razglasi izid glasovanja, ki ga Svet Zavoda potrdi z ugotovitvenim sklepom.
Po razglasitvi prevzame vodenje seje izvoljeni predsednik.
III. PRAVICE IN DOLŽNOSTI ČLANOV SVETA ZAVODA
15. člen
Člani Sveta Zavoda uresničujejo pravice in dolžnosti v skladu z ustavo, zakoni, statutom Zavoda in drugimi splošnimi akti.
16. člen
Člani Sveta Zavoda imajo pravico in dolžnost prisostvovati sejam Sveta Zavoda, predlagati zadeve, ki naj se uvrstijo v predlog dnevnega reda, razpravljati o predlaganem dnevnem redu, odločati o zadevah, ki so na dnevnem redu ter opravljati druge naloge, za katere jih je zadolžil Svet Zavoda oziroma druga delovna telesa Zavoda, skladno z določbami zakona, statuta in drugimi splošnimi akti.
17. člen
Člani Sveta Zavoda imajo pravico postaviti Svetu Zavoda ter generalnemu direktorju vprašanja, pobude in predloge, ki se nanašajo na njihovo delo, delo Zavoda v zvezi z uresničevanjem sprejetih nalog in politike na področju pokojninskega in invalidskega zavarovanja v Republiki Sloveniji ter vsa druga vprašanja iz pristojnosti Sveta Zavoda.
18. člen
Na vsaki seji Sveta Zavoda mora biti predvidena posebna točka dnevnega reda za predloge, pobude in vprašanja članov ter čas za njihovo postavljanje in dajanje odgovorov nanje.
Na zastavljeno vprašanje se lahko odgovori na seji, če to ni mogoče, pa pisno v roku največ 30 dni.
19. člen
Član Sveta Zavoda je dolžan varovati uradno tajnost. O tem, katero gradivo velja za uradno tajnost, odloča predsednik Sveta Zavoda v skladu s splošnim aktom Zavoda, gradivo pa mora biti kot tajno tudi označeno.
20. člen
Člani Sveta Zavoda imajo pod pogoji določenimi v splošnem aktu Zavoda, pravico do sejnine, povračila potnih stroškov in povračila nadomestila za izgubljeni zaslužek.
IV. DELO SVETA ZAVODA
1. Delo predsednika Sveta Zavoda
21. člen
Za nemoteno delo Sveta Zavoda skrbi predsednik Sveta Zavoda.
V ta namen:
– daje iniciativo za razpravljanje o določenih vprašanjih in predlaga dnevni red seje,
– skrbi za pripravo sej Sveta Zavoda,
– sklicuje seje Sveta Zavoda in jih vodi,
– usklajuje delo Sveta Zavoda in njegovih delovnih teles,
– podpisuje splošne akte in druge sklepe, ki jih sprejema Svet Zavoda,
– skrbi za objavo splošnih aktov in drugih sklepov Sveta Zavoda,
– opravlja druge naloge, določene s statutom, poslovnikom ali drugimi splošnimi akti Zavoda,
– izvršuje tudi druge naloge, ki so mu s sklepi Sveta Zavoda naložene oziroma ima za njih pooblastilo Sveta Zavoda.
22. člen
Če je predsednik Sveta Zavoda odsoten ali zadržan, opravlja njegove naloge njegov namestnik.
2. Priprave na sejo
23. člen
Prvo sejo Sveta Zavoda skliče dosedanji predsednik Sveta Zavoda, ki sejo tudi otvori. V nadaljevanju do izvolitve novega predsednika vodi prvo sejo Sveta Zavoda njegov najstarejši član.
24. člen
Seje Sveta Zavoda sklicuje predsednik Sveta Zavoda, v njegovi odsotnosti pa namestnik predsednika Sveta Zavoda.
25. člen
Pred sejo Sveta Zavoda se članom pošlje pisno vabilo s predlogom dnevnega reda ter z gradivom za sejo Sveta Zavoda.
Predlog dnevnega reda določi predsednik Sveta Zavoda ob dogovoru z generalnim direktorjem.
Gradivo se pošlje članom Sveta Zavoda najmanj deset dni pred sejo Sveta Zavoda.
V izjemnih primerih, ko to terjajo nepredvidene okoliščine ali potrebe po takojšnjem sklicu seje, se lahko skliče Svet Zavoda v krajšem roku po telefonu, s telegramom ali na drug ustrezen način.
V primerih iz prejšnjega odstavka lahko poteka seja tudi na korespondenčni način. V tem primeru je Svet Zavoda dolžan tako sprejete sklepe zapisniško potrditi na naslednji seji.
26. člen
Sejo Sveta Zavoda skliče predsednik Sveta Zavoda v skladu s programom dela, na podlagi sklepa Sveta Zavoda, na pobudo najmanj pet članov Sveta Zavoda, drugih delovnih teles Zavoda in generalnega direktorja Zavoda.
27. člen
Gradiva za sejo Sveta Zavoda predlaga Svetu Zavoda v obravnavo in sprejem generalni direktor in služba Zavoda, člani Sveta Zavoda ter drugi zunanji predlagatelji.
28. člen
K gradivu se na seji lahko poda kratek uvod. Uvodničarje določi generalni direktor, lahko pa tudi predsednik Sveta Zavoda, kadar to terja poseben interes.
Za gradiva, ki jih obravnava Svet Zavoda na pobudo drugih zunanjih predlagateljev, določijo uvodničarje le-ti.
29. člen
Da bi lahko člani Sveta Zavoda uspešno opravili svoje naloge, mora biti gradivo za Svet Zavoda strokovno ustrezno pripravljeno in obrazloženo. Na koncu gradiva morajo biti podani tudi predlogi sklepov za odločanje. Sklepi so lahko podani tudi v alternativnih oblikah.
Predsednik Sveta Zavoda ob ugotovitvi, da posamezno vprašanje ni dovolj proučeno oziroma obrazloženo zahteva, da se gradivo ustrezno dopolni, uskladi ali pa ne uvrsti v dnevni red.
30. člen
Predsednik Sveta Zavoda obvezno vabi na sejo Sveta Zavoda predstavnike predlagateljev gradiv. Na seje Sveta Zavoda se lahko vabijo zlasti še druge zainteresirane institucije s področja pokojninskega in invalidskega zavarovanja, ki lahko z mnenji, pobudami, stališči in predlogi sodelujejo pri njegovem delu.
Sejam Sveta Zavoda prisostvujejo vodilni in drugi delavci Zavoda, ki jih glede na obravnavo problematike določi generalni direktor Zavoda in so prejeli vabilo z gradivom.
O seji Sveta Zavoda se obvestijo tudi predstavniki medijev.
3. Potek seje
31. člen
Sejo Sveta Zavoda vodi predsednik Sveta Zavoda. Pri vodenju seje sodelujeta generalni direktor in sekretar Sveta Zavoda. Če je predsednik zadržan vodi sejo njegov namestnik. Če je tudi namestnik predsednika zadržan, vodi sejo član Sveta Zavoda, ki ga določi Svet Zavoda.
Sekretar Sveta Zavoda je vodja službe za odnose z javnostmi.
32. člen
Na začetku seje ugotovi sekretar Sveta Zavoda sklepčnost in odsotnost članov ter poda predsedujočemu poročilo.
Če Svet Zavoda ni sklepčen, se ponovno skliče v roku 7 dni.
33. člen
Predsednik pred prehodom na dnevni red lahko poda pojasnila v zvezi z delom seje in o drugih predhodnih vprašanjih.
34. člen
Svet Zavoda sprejme dnevni red.
Vsi člani Sveta Zavoda ter generalni direktor lahko predlagajo spremembo ali dopolnitev dnevnega reda.
35. člen
Na začetku seje člani obravnavajo in potrdijo zapisnik prejšnje seje.
Sprejete pripombe se vnesejo v zapisnik.
36. člen
K posamezni točki dnevnega reda lahko poda uvodničar krajšo obrazložitev in dodatna pojasnila.
Ko uvodničar konča z obrazložitvijo, predsednik Sveta Zavoda odpre razpravo.
37. člen
V razpravi lahko sodelujejo člani Sveta Zavoda in vabljeni pripravljavci gradiv ter predstavniki Službe Zavoda. Predsednik Sveta Zavoda daje besedo po vrsti prijav.
38. člen
Član Sveta Zavoda, ki želi govoriti o kršitvi poslovnika ali dnevnega reda, dobi besedo takoj, ko zaprosi zanjo.
Predsednik Sveta Zavoda je dolžan dati pojasnilo glede kršitve poslovnika ali dnevnega reda. Če član Sveta Zavoda ni zadovoljen z danim pojasnilom, o tem vprašanju odloči Svet Zavoda.
39. člen
Član Sveta Zavoda sme govoriti le o vprašanjih, oziroma zadevah v okviru posamezne točke dnevnega reda.
Če se razpravljavec oddalji od vprašanja, ki ga obravnavajo, ga predsednik opozori naj se drži dnevnega reda.
Če se razpravljavec opozorilu ne odzove, mu lahko predsednik Sveta Zavoda odvzame besedo.
O morebitnem ugovoru razpravljavca odloča Svet Zavoda.
40. člen
Predsednik Sveta Zavoda skrbi, da razpravljavca nihče ne ovira pri govoru.
41. člen
Predsednik Sveta Zavoda lahko časovno omeji razprave na pet minut in število morebitnih replik na največ dve.
42. člen
Predsednik Sveta Zavoda sklene razpravo, ko ugotovi, da za razpravo ni več razpravljajočih.
Svet Zavoda lahko na predlog predsednika ali posameznega člana sklene, da se razprava o posameznem vprašanju iz dnevnega reda konča tudi prej, preden o tem govorijo vsi prijavljeni člani, če je vprašanje dovolj razčiščeno, da lahko o njem odločajo.
43. člen
Svet Zavoda lahko razpravo o posameznem vprašanju prekine, če se pokaže, da je za odločanje o stvari treba dobiti nove podatke ali dopolniti obstoječe gradivo.
44. člen
Svet Zavoda lahko sklene, da bo razprava o dveh ali več točkah dnevnega reda potekala sočasno, če so te točke med seboj povezane.
Glasovanje o vsaki točki je ločeno.
45. člen
Med tekom razprave lahko predlagatelj vsak čas umakne svoj predlog. V tem primeru Svet Zavoda brez sklepa preide na obravnavo naslednje točke dnevnega reda.
46. člen
Razprava o zadevi se na seji Sveta Zavoda konča tako, da Svet Zavoda:
– sprejme predlog v predloženi obliki,
– sprejme predlog z dopolnitvami in spremembami, danimi v razpravi,
– zavrne predlog v celoti ali ga umakne z dnevnega reda zaradi nadaljnjega proučevanja,
– preide na naslednjo točko dnevnega reda, če je predlog umaknjen,
– sprejme sklep, da se odločitev odloži do naslednje seje Sveta Zavoda.
47. člen
Ko so izčrpane vse točke dnevnega reda, predsednik Sveta Zavoda zaključi sejo Sveta Zavoda.
4. Vzdrževanje reda
48. člen
Za red na seji skrbi predsednik Sveta Zavoda. Za kršitev reda na seji se smejo izrekati naslednji ukrepi: opomin, odvzem besede in odstranitev s seje.
49. člen
Predsednik Sveta Zavoda izreče opomin članu, ki govori, čeprav mu ni dal besede, ki seže govorniku v besedo ali drugače krši red na seji in določbe tega poslovnika.
Beseda se odvzame članu Sveta Zavoda, ki s svojim govorom na seji krši red in določbe tega poslovnika, čeprav je bil na isti seji že dvakrat opominjan.
Če član Sveta Zavoda tudi po odvzemu besede ne preneha kršiti reda in motiti dela na seji, ali hudo žali Svet Zavoda oziroma člane, ga Svet Zavoda lahko odstrani s seje.
50. člen
Če predsednik Sveta Zavoda ne more ohraniti reda na seji z ukrepi iz prejšnjih členov, lahko prekine sejo.
Če tudi v nadaljevanju seje ni mogoče ohraniti reda, predsednik Sveta Zavoda zaključi sejo.
5. Sprejemanje odločitev
51. člen
Svet Zavoda je sklepčen in veljavno odloča, če je na seji navzoča večina članov Sveta Zavoda.
52. člen
Po končani razpravi da predsednik Sveta Zavoda predlog odločitve na glasovanje.
Predsednik Sveta Zavoda lahko tudi po končani razpravi predlaga, da se o predlogu še ne glasuje, kadar sodi da bi bilo potrebno opraviti še dodatna usklajevanja med člani.
Če je o posameznem vprašanju podanih več predlogov, se glasuje o vsakem predlogu posebej in sicer po vrstnem redu, po katerem so bili predloženi.
53. člen
Predlog za dopolnitev in spremembo predloga statuta in drugih splošnih aktov zavoda, ki jih sprejema Svet Zavoda (v nadaljevanju besedila: amandma), mora biti predložen in obrazložen v pisni obliki, s citiranjem besedila, ki naj nadomesti predlagano besedilo, najmanj pet dni pred sejo Sveta Zavoda.
Amandma lahko predložijo člani Sveta Zavoda in generalni direktor.
54. člen
Amandma se pošlje Svetu Zavoda, ta pa ga posreduje vsem prejemnikom, ki se jim pošilja gradivo za sejo.
55. člen
Generalni direktor ali ustrezna pristojna Služba Zavoda podani amandma čimprej proučijo in podajo mnenje.
56. člen
Amandma se sme izjemoma predlagati tudi po roku iz tega poslovnika vse do konca obravnave na seji. Tudi tak amandma mora biti predložen v pisni obliki in obrazložen z navedbo posebno utemeljenih razlogov. Svet Zavoda razpravlja o utemeljenosti razlogov za predložitev amandmaja in z glasovanjem odloči ali se bo predloženi amandma obravnaval.
Predlagatelji amandmaja lahko med obravnavo tudi spreminjajo, dopolnjujejo oziroma umaknejo svoj amandma. Spremembo, dopolnitev oziroma umik amandmaja je potrebno obrazložiti.
57. člen
Po končani obravnavi Svet Zavoda odloča o amandmajih. Med odločanjem o amandmajih se lahko ponovno začne obravnava le o predloženih amandmajih.
O vsakem amandmaju se glasuje praviloma posebej. Če je predloženih več amandmajev, se najprej glasuje o predlogu generalnega direktorja in nato po vrstnem redu vloženih amandmajih.
Sprejeti amandmaji postanejo sestavni del predloga.
Po končanem glasovanju o amandmajih odloča Svet Zavoda o predlogu v celoti.
58. člen
Preden se prične glasovanje, predsednik Sveta Zavoda objavi besedilo predloga sklepa, o katerem se odloča.
59. člen
Glasuje se praviloma javno.
Svet Zavoda lahko z večino glasov navzočih članov na predlog vsaj petih članov odloči, da se o posameznih predlogih glasuje tajno.
60. člen
Javno glasujejo člani tako, da jih predsednik Sveta Zavoda pozove, da se izrečejo tisti, ki so za predlog, nato tisti, ki so proti predlogu in na koncu tisti, ki so se vzdržali glasovanja.
61. člen
Pri odločitvi, da se glasuje tajno z glasovnicami, se izvoli tričlansko komisijo za izvedbo glasovanja. Komisija pripravi toliko glasovnic, kolikor je navzočih članov, z besedilom predloga ter z označbami »Glasujem za«, »Glasujem proti«. Glasovnice komisija razdeli članom, ki obkrožijo tisto označbo, za katero so se odločili. Po glasovanju ugotovi komisija izid glasovanja in poroča o tem predsedniku Sveta Zavoda.
62. člen
Po končanem glasovanju ugotovi predsednik sveta Zavoda izid glasovanja in na podlagi tega rezultata razglasi ali je predlog, o katerem je Svet Zavoda glasoval, sprejet ali zavrnjen.
63. člen
Svet Zavoda sprejema odločitve z večino glasov navzočih članov.
Statut, finančni načrt, zaključni račun, splošne akte za izvajanje zavarovanja, izvolitev predsednika in namestnika predsednika Sveta Zavoda ter imenovanje in razrešitev generalnega direktorja Zavoda, sprejema Svet Zavoda z večino glasov vseh članov Sveta Zavoda.
6. Zapisnik in sklepi
64. člen
O delu seje Sveta Zavoda se piše zapisnik.
Zapisnik vsebuje podatke o poteku in delu seje, sklepčnosti oziroma prisotnosti članov, dnevnem redu seje, razpravljavcih, ki so sodelovali v razpravi, sprejetih sklepih in drugih odločitvah, izidih glasovanja ter drugih pomembnih dogajanjih na seji.
Član Sveta Zavoda, ki je na seji podal ločeno mnenje, lahko zahteva, da se povzetek mnenja vpiše v zapisnik.
Za zapisnik skrbi sekretar Sveta Zavoda.
Zapisnik podpišeta predsednik Sveta Zavoda in pooblaščeni delavec Zavoda.
65. člen
Zapisniki sej s celotno dokumentacijo se hranijo v arhivu Sveta Zavoda kot dokument trajne vrednosti.
V arhivu Sveta Zavoda je članom in drugim zainteresiranim na voljo tudi magnetofonski zapis seje Sveta Zavoda. Zaradi snemanja morajo razpravljavci nastopiti pred govornico oziroma govoriti v mikrofon.
66. člen
Sklepi, s katerimi Svet Zavoda odloči o pravici ali obveznosti posameznega zavarovanca, organizacije ali drugih zainteresiranih se pošljejo prizadetim.
67. člen
Predsednik Sveta Zavoda in Zavod obveščata organizacije in delodajalce, zavarovance in uživalce pravic o bistvenih vprašanjih iz svojega dela preko medijev, glasila Zavoda ter sklicanih novinarskih konferenc.
V. POSTOPEK PRI VOLITVAH, IMENOVANJIH
IN RAZREŠITVAH
68. člen
Svet Zavoda vodi postopke evidentiranja in predlaganja kandidatov za volitve, imenovanja in razrešitve organa oziroma članov organa Zavoda, ki jih voli, imenuje oziroma razrešuje Svet Zavoda, zlasti pa: generalnega direktorja Zavoda, člane delovnih teles in komisij, ter predstavnikov Zavoda v drugih organizacijah, zavodih in drugih institucijah.
69. člen
Glasovanje pri volitvah, imenovanjih in razrešitvah je javno, razen če Svet Zavoda odloči, da je glasovanje tajno.
70. člen
Kadar je za posamezno funkcijo en sam predlog, je kandidat izvoljen, če je zanj glasovala večina vseh članov, razen če ta poslovnik ne določa drugače.
Kadar je za posamezno funkcijo več predlogov, je izvoljen tisti kandidat, ki dobi največ glasov, vendar najmanj eno tretjino glasov vseh članov razen če ta poslovnik ne določa drugače.
Če sta dva kandidata dobila enako število glasov, se glasovanje med njima ponovi.
71. člen
Kadar je za kolektivne organe predlog liste enak številu članov, so izvoljeni tisti s predloga liste, ki so dobili večino glasov navzočih članov.
Kadar je za kolektivne organe več kandidatov kot je potrebno izvoliti članov, so izvoljeni tisti s predloga liste, ki so dobili največ glasov.
Če dobita dva ali več kandidatov na koncu enako število glasov, se glasovanje za njih ponovi.
72. člen
Če nobeden od kandidatov ne dobi potrebne večine, se postopek kandidiranja in volitev ponovi.
VI. PREHODNE IN KONČNE DOLOČBE
73. člen
Spremembe in dopolnitve tega poslovnika se sprejemajo po postopku, ki velja za sprejem splošnih aktov Zavoda.
74. člen
S pričetkom veljavnosti tega poslovnika preneha veljati poslovnik o delu Skupščine Zavoda za pokojninsko in invalidsko zavarovanje Slovenije (Uradni list RS, št. 59/92, 48/99, 90/00), ki ga je sprejela prejšnja Skupščina Zavoda na seji dne 11. 4. 1990.
75. člen
Ta poslovnik začne veljati naslednji dan po objavi v Uradnem listu Republike Slovenije.
Št. 0300-4/2005
Ljubljana, dne 20. decembra 2005
Predsednik
Sveta Zavoda
Ivan Sisinger l.r.

AAA Zlata odličnost

Nastavitve piškotkov

Vaše trenutno stanje

Prikaži podrobnosti