Uradni list

Številka 95
Uradni list RS, št. 95/2002 z dne 13. 11. 2002
Uradni list

Uradni list RS, št. 95/2002 z dne 13. 11. 2002

Kazalo

4779. Sklep o spremembah in dopolnitvah sklepa o določitvi protokolarnih pravil, stran 10418.

Na podlagi 21. člena zakona o Vladi Republike Slovenije (Uradni list RS, št. 4/93, 71/94, 23/96, 47/97 23/99, 119/00, 30/01 in 52/02) je Vlada Republike Slovenije sprejela
S K L E P
o spremembah in dopolnitvah sklepa o določitvi protokolarnih pravil
1. člen
V 3. točki 2. člena sklepa o določitvi protokolarnih pravil (Uradni list RS, št. 36/94, 24/95, 14/99 in 59/00) se doda alinea, ki se glasi:
»– Uradni in delovni obiski šefov mednarodnih organizacij in specializiranih agencij OZN.«.
V 5. točki se črta besedilo »in konzularnih«.
2. člen
V 3. členu se doda četrti odstavek, ki se glasi:
»Naloge, ki jih Protokol opravlja, so natančneje določene v navodilih za izvajanje sklepa o določitvi protokolarnih pravil, ki je sestavni del tega sklepa.«.
3. člen
4. člen se spremeni tako, da se glasi:
»Na podlagi okvirnih programov in predvidenih sredstev organov, navedenih v 25. členu tega sklepa, njihovi pooblaščeni predstavniki do 1. decembra tekočega leta pisno obvestijo Protokol, Ministrstvo za zunanje zadeve ter vodjo Medresorske delovne skupine za koordinacijo zunanjepolitičnih aktivnosti pri Ministrstvu za zunanje zadeve o načrtovanih mednarodnih obiskih na njihovem področju in drugih predvidenih protokolarnih dogodkih za naslednje leto, v uresničevanje katerih se vključujejo službe Protokola. Na osnovi tega Protokol pripravi celovit letni načrt dela, predvidi število in vrsto protokolarnih dogodkov in skrbi za njihovo usklajenost in strokovno izvedbo.«.
4. člen
5. člen se spremeni tako, da se glasi:
»Pooblaščeni predstavnik organa, za katerega Protokol opravlja strokovne protokolarne storitve in opravila, mora o posameznih protokolarnih dogodkih, ki v letnem programu niso bili vnaprej časovno opredeljeni ali predvideni, pravočasno oziroma najmanj 15 dni pred dogodkom, pisno obvestiti Protokol.«.
5. člen
Drugi odstavek 9. člena se spremeni tako, da se glasi:
»Ob obiskih drugih osebnosti visokega ranga gostitelja določi Vlada Republike Slovenije. V primeru sočasnega obiska več šefov držav ali vlad zaradi udeležbe na mednarodnem sestanku ali mednarodni konferenci na ozemlju Republike Slovenije Vlada Republike Slovenije ustanovi za pripravo takšnega obiska poseben odbor, v katerega so vključene vse institucije in organi, ki pri tem sodelujejo.«.
6. člen
V drugem odstavku 10. člena se besedilo, ki se glasi »Urad generalnega sekretarja Ministrstva za zunanje zadeve« nadomesti z besedilom, ki se glasi »Kabinet ministra za zunanje zadeve«.
Za tretjim odstavkom se doda četrti odstavek, ki se glasi:
»Organ gostitelja mora o obisku 6 mesecev pred terminom obiska pisno obvestiti Ministrstvo za zunanje zadeve in vodjo Medresorske delovne skupine za koordinacijo zunanjepolitičnih aktivnosti pri Ministrstvu za zunanje zadeve.«.
7. člen
V četrti alinei 11. člena in v drugi alinei 12. člena se doda besedilo, ki se glasi »ali državni sekretar na Ministrstvu za zunanje zadeve,«.
8. člen
V prvi alinei 16. člena se besedilo, ki se glasi »ali oseba, ki ga nadomešča« nadomesti z besedilom, ki se glasi »ali državni sekretar na Ministrstvu za zunanje zadeve,«.
9. člen
Prvi stavek prvega odstavka 18. člena se spremeni tako, da se glasi:
»Na predlog Protokola gostitelj obiska določi stalno spremstvo v Republiki Sloveniji ob uradnih obiskih.«.
Druga alinea točke b se črta.
V točki b se na koncu doda nova tretja alinea, ki se glasi:
»– predstavnik Ministrstva za zunanje zadeve.«.
V točkah a, b in c se na koncu doda nova alinea, ki se glasi:
»– šef ali namestnik šefa Protokola.«.
V točki d se pred dosedanjo drugo alineo doda nova alinea, ki se glasi:
»– predstavnik Ministrstva za zunanje zadeve,«.
V točkah d, e, f, g, h, i se na koncu doda nova alinea, ki se glasi:
»– predstavnik Protokola.«.
V točki i se pred dosedanjo prvo alineo doda nova alinea, ki se glasi:
»– veleposlanik Republike Slovenije v državi gosta,«.
10. člen
20. člen se spremeni tako, da se glasi:
»V primeru delovnih in zasebnih obiskov Protokol sodeluje pri uresničevanju nalog, ki iz takšnega obiska izhajajo, le v primeru obiska šefa države, predsednika parlamenta in predsednika vlade. V ostalih primerih iste naloge prevzemajo gostitelji obiska.«.
11. člen
Drugi odstavek 23. člena se spremeni tako, da se glasi:
»Uradna zdravica na obedu je po glavni jedi ali na začetku svečanega obeda.«.
12. člen
V 24. členu se za prvim odstavkom dodajo novi drugi, tretji in četrti odstavek, ki se glasijo:
»V primeru obiskov v Republiki Sloveniji načeloma gostitelj izroči glavnemu gostu eno glavno darilo v imenu države. Če je na obisku tudi soproga, se darilo izroči tudi soprogi gosta. Darila se tujim gostom izročajo le v primeru uradnih obiskov, razen če obstoji recipročna obveznost. Darila se izroča tudi članom uradne delegacije, priložnostna darila pa tudi varnostnemu in tehničnemu osebju gosta, vendar le ob uradnih obiskih in če obstoji recipročna obveznost. Darila se vedno izroča preko protokola, razen darilo za glavnega gosta, ki se lahko izroči tudi osebno. Darila se izročajo tudi ob uradnih obiskih visokih predstavnikov Republike Slovenije v tujini in sicer eno glavno darilo gostitelju in še eno soprogi ter darila funkcionarjem tujih držav, s katerimi se visoki predstavniki Republike Slovenije srečajo na uradnih razgovorih. Priložnostna darila se v tujini izročajo tudi varnostnemu in tehničnemu osebju gostitelja.
Darila se izbira glede na rang in zanimanje prejemnika. Načeloma so izdelana v Republiki Sloveniji in predstavljajo slovensko kulturno dediščino.
Stroške protokolarnih daril krije Protokol iz svojega letnega finančnega načrta.«.
Dosedanji drugi in tretji odstavek postaneta novi peti in šesti odstavek. Na koncu novega šestega odstavka se doda besedilo, ki se glasi:
»Vsak od organov, udeleženih v uradnih obiskih v tujini ali obiskih v Republiki Sloveniji, sam vodi evidenco o darilih, ki so jih prejeli njihovi funkcionarji in uslužbenci. Protokol vodi evidenco o vrsti in vrednosti daril, ki so jih prejeli uslužbenci v Protokolu.«.
13. člen
25. člen se spremeni tako, da se glasi:
»Vse stroške pri uresničevanju protokolarnih zadev, razen stroškov za protokolarna darila iz 12. člena tega sklepa, ki nastajajo pri izvajanju protokolarnih dogodkov, poravnajo uporabniki ali naročniki oziroma organi gostitelja sami iz sredstev svojega finančnega načrta.«.
14. člen
Prvi in drugi odstavek 26. člena se spremenita tako, da se glasita:
»Uradni obiski najvišjih predstavnikov tujih držav v Republiki Sloveniji so na povabilo gostitelja in so v primeru posamezne države praviloma enkrat na tri leta.
Uradni obiski v Republiki Sloveniji praviloma trajajo do tri delovne dni. Isto velja za uradne obiske najvišjih slovenskih predstavnikov v tujini.«
15. člen
27. člen se spremeni tako, da se glasi:
»Kadar gost prihaja na obisk s soprogo, sodeluje pri sprejemu, poslovitvi in drugih protokolarnih obveznostih soproga gostitelja oziroma oseba, ki ji gostitelj določi vlogo gostiteljice.«
16. člen
32., 33. in 35. člen se črtajo.
17. člen
V drugem odstavku 39. člena se črta prva alinea.
18. člen
V drugem odstavku 45. člena se na koncu prve alinee doda besedilo, ki se glasi: »ali državni sekretar na Ministrstvu za zunanje zadeve,«.
19. člen
49. člen se črta.
20. člen
51. člen se spremeni tako, da se glasi:
»Častna enota slovenske vojske in Orkester Policije Slovenije sodelujeta v slovesnosti pri prihodu šefov držav in predsednikov vlad na uradni obisk v Republiki Sloveniji in v slovesnosti ob odhodu šefov držav ob zaključku uradnega obiska v Republiki Sloveniji.«.
21. člen
Drugi odstavek 52. člena se spremeni tako, da se glasi:
»Pri prihodu predsednika vlade sodeluje častni vod (skupaj 37 pripadnikov častne enote, od tega 1 častnik, 6 podčastnikov in 30 vojakov).«.
22. člen
58. člen se spremeni tako, da se glasi:
»Protokolarni objekti, ki jih upravlja Javni gospodarski zavod Republike Slovenije za protokolarne storitve, lahko praviloma uporabljajo:
– Grad Brdo za sprejeme, nočitve, uradne in delovne razgovore, kosila in večerje najvišjih tujih in domačih delegacij, kadar so gostitelji predsednik države, predsednik državnega zbora in vlade, minister za zunanje zadeve in po predhodnem soglasju generalnega sekretarja vlade pa tudi drugi;
– Vilo Podrožnik, Grad Strmol, Vilo Bled, Restavracijo Zois in Hotel Kokra za sprejeme, nočitve, uradne in delovne razgovore, kosila in večerje tujih in domačih delegacij, kadar so gostitelji predsednik države, državnega zbora in vlade, predsednik državnega sveta, predsednik ustavnega sodišča, predsednik vrhovnega sodišča, predsednik računskega sodišča, varuh človekovih pravic, ministri, po predhodnem soglasju generalnega sekretarja pa tudi drugi;
– Vilo Tartini in Vilo Zlatorog za izvedbe posameznih delov protokolarnih programov;
– Grad Snežnik kot zgodovinski objekt za kulturne in turistične namene, lahko pa tudi za manjša protokolarna srečanja, razgovore in sprejeme.«.
23. člen
59. člen se črta.
24. člen
Prvi odstavek 61. člena se spremeni tako, da se glasi:
»Stroške opravljenih protokolarnih prevozov poravna tisti organ, ki je imel vlogo glavnega gostitelja in bil nosilec programa obiska.«.
25. člen
62. člen se spremeni tako, da se glasi:
»Stroške, ki nastajajo pri opravljanju protokolarnih nalog, poravnajo uporabniki ali naročniki sami iz sredstev svojega finančnega načrta. Za naročnika ali uporabnika se smatrajo naslednji organi: Urad predsednika Republike Slovenije, Urad predsednika Državnega zbora Republike Slovenije, Urad predsednika Vlade Republike Slovenije, Državni svet Republike Slovenije, Ustavno sodišče Republike Slovenije, Vrhovno sodišče Republike Slovenije, Računsko sodišče Republike Slovenije, Ministrstvo za zunanje zadeve in Varuh človekovih pravic. Uporabniki oziroma naročniki morajo upoštevati strokovna navodila Protokola pri izvedbi protokolarnih dogodkov.
Protokol krije stroške za protokolarna darila ter poravna tudi stroške dnevnic, nočitev in potne stroške zaposlenih v Protokolu.«.
26. člen
63. in 64. člen se črtata.
27. člen
Ne glede na določila v 13., 24. in 25. členu tega sklepa, se plačila za izvedbo protokolarnih dogodkov v letu 2003 izvedejo na sledeč način:
Protokolu se za leto 2003 zagotovijo sredstva za plačila stroškov, ki nastajajo pri opravljanju protokolarnih nalog za naročnike oziroma uporabnike, ki so našteti v 25. členu tega sklepa. Protokol bo za leto 2003 v okviru tega zneska razporedil razpoložljiva sredstva med uporabnike glede na izkušnje preteklih let in po svoji strokovni presoji. Ko bodo uporabniki dodeljeno kvoto sredstev za leto 2003 porabili, bodo stroške, ki bodo po porabi dodeljene kvote nastajali pri opravljanju protokolarnih nalog, poravnali sami iz sredstev svojega finančnega načrta za leto 2003.«
28. člen
Ta sklep začne veljati osmi dan po objavi v Uradnem listu Republike Slovenije.
Št. 940-00/2002-3
Ljubljana, dne 30. oktobra 2002.
Vlada Republike Slovenije
dr. Janez Drnovšek l. r.
Predsednik
PRILOGA

Navodilo za izvajanje sklepa o določitvi protokolarnih pravil in
sklepa o spremembah in dopolnitvah sklepa o določitvi
protokolarnih pravil

I. PROTOKOL OPRAVLJA NASLEDNJE PROTOKOLARNE NALOGE:

1. za predsednika Republike Slovenije:

- uradne, delovne in zasebne obiske šefov držav v RS oziroma
drugih gostov, ki so v RS prišli na povabilo PRS;

- uradne in delovne obiske PRS (in soproge PRS) v tujini;

- predaje akreditivnih pisem PRS;

- delovne in poslovilne obiske diplomatskih predstavnikov pri
PRS;

- slovesnosti ob vročanju državnih odlikovanj;

- podpise meddržavnih in drugih listin;

- slovesnosti ob izrekanju priseg pred PRS;

- polaganje vencev;

- delovne obiske konzularnih predstavnikov;

- sprejeme;

2. za soprogo predsednika Republike Slovenije:

- sprejeme;

- spremstvo ob obiskih soproge PRS v državnih inštitucijah in
drugih ustanovah, zavodih in organizacijah v RS;

- obiske soproge PRS v tujini;

3. za predsednika Državnega zbora Republike Slovenije:

- uradne, delovne in zasebne obiske predsednikov parlamentov v RS
oziroma drugih gostov, ki so v RS prišli na povabilo PDZ RS;

- uradne in delovne obiske PDZ RS v tujini;

- nastopne, poslovilne in delovne obiske diplomatskih
predstavnikov;

- slovesnosti ob izrekanju priseg pred PDZ RS;

- polaganje vencev;

- sprejeme;

- slavnostne seje v DZ;

4. za predsednika Vlade Republike Slovenije:

- uradne, delovne in zasebne obiske predsednikov vlad v RS
oziroma drugih gostov, ki so v RS prišli na povabilo PV RS;

- uradne in delovne obiske PV v tujini;

- nastopne, poslovilne in delovne obiske diplomatskih
predstavnikov;

- podpise meddržavnih in drugih listin;

- polaganje vencev;

- sprejeme;

5. za predsednika Državnega sveta Republike Slovenije:

- uradne obiske predsednikov državnih svetov v RS oziroma uradne
obiske drugih gostov, ki so v RS prišli na povabilo PDS RS;

- ob uradnem obisku PDS RS v tujini poskrbi za darila in
rezervacijo VIP salona na letališču Brnik;

6. za predsednika Ustavnega, Vrhovnega in Računskega sodišča
Republike Slovenije:

- uradne obiske tujih delegacij v RS, ko so gostitelji
predsedniki ustavnega, vrhovnega in računskega sodišča;

- ob uradnih obiskih predsednikov ustavnega, vrhovnega in
računskega sodišča v tujini poskrbi za darila in rezervacijo VIP
salona na letališču Brnik;

- ob pripravi in protokolarni izvedbi Dneva ustavnosti;

7. za varuha človekovih pravic Republike Slovenije:

- uradne obiske varuhov človekovih pravic v RS;

- ob uradnem obisku varuha človekovih pravic v tujini poskrbi za
darila in rezervacijo VIP salona na letališču Brnik;

- letni sprejem za diplomatski zbor;

8. za ministra za zunanje zadeve Republike Slovenije:

- uradne obiske ministrov za zunanje zadeve v RS oziroma uradne
obiske drugih gostov, ki so v RS prišli na povabilo ministra za
zunanje zadeve RS;

9. državne pogrebe;

10. sodelovanje pri organizaciji proslav in drugih slavnostnih
prireditev državnega pomena.

II. PREDHODNICE OB PRIPRAVAH URADNIH OBISKOV NA RAVNI PREDSEDNIKA
DRŽAVE, DRŽAVNEGA ZBORA IN VLADE

Protokol pomaga pri ureditvi prevozov in namestitvi predhodnice v
RS ter organizira ogled lokacij protokolarnih dogodkov in
spremlja člane predhodnice na ogledih. Načeloma šef ali namestnik
šefa Protokola ponudi delovno kosilo oziroma večerjo. Vse stroške
predhodnice krije država pošiljateljica, razen prevozov na
lokacije protokolarnih dogodkov, kar krije organ gostitelja in
načeloma enega delovnega obeda, kar krije Protokol.

Ob uradnih obiskih PRS, PDZ RS in PV RS v tujini se načeloma za
pripravo obiska organizira predhodnica nekaj dni pred obiskom.
Predhodnico sestavljajo: predstavnik Protokola in predstavnik
UVZ, po potrebi pa še predstavnik urada PRS ali PDZ RS ali PV RS
in predstavnik MZZ. Stroške predhodnic v tujino krijejo organi, v
katerih je član predhodnice zaposlen.

III. URADNI OBISKI V RS

Uradno spremstvo (glavni gost s soprogo in člani uradnega
spremstva)

Maksimalno število članov uradnega spremstva, vključno z glavnim
gostom (in soprogo):

- šefi držav:  10

- predsedniki parlamentov in državnih svetov:  8

- predsedniki vlad:  8

- ministri za zunanje zadeve:  6

- drugi visoki predstavniki:  6

Odstopanja glede gornjih števil so možna le izjemoma oziroma na
osnovi reciprocitete.

Administrativno, tehnično in varnostno spremstvo

Število članov administrativnega, tehničnega in varnostnega
spremstva ni omejeno.

Protokol ne ureja logistike za člane tega spremstva, vendar po
potrebi zagotavlja ustrezno pomoč.

Stroški

Glavnemu gostu in soprogi ter članom uradnega spremstva se krije
stroške namestitve, PTT stroške, prevozov in stroške vseh obedov,
razen zasebnih.

Vse stroške administrativnega, tehničnega in varnostnega
spremstva plačajo gosti.

Okvirne točke programa:

Šefi držav (do 3 dni)

- Pozdravna slovesnost z vojaškimi častmi

- Pogovor na štiri oči z gostiteljem (in soprogo, če je na obisku
soproga gosta)

- Izmenjava daril

- Pogovor delegacij, ki jih vodita šefa držav

- Srečanje s predsednikom državnega zbora

- Srečanje s predsednikom vlade

- Srečanje z ministrom za zunanje zadeve

- Vodeni sprehod po Ljubljani in obisk Mestne hiše

- Uradna večerja (izjemoma kosilo), ki jo gosti PRS

- Kosilo pri predsedniku vlade ali predsedniku državnega zbora

- V primeru šefa države z izvršilnimi pooblastili - uradni
pogovori s predsednikom vlade

- Obisk zgodovinskih / kulturnih / naravnih znamenitosti v RS

- Srečanje z novinarji

- Druge točke po dogovoru z gostiteljem ali na željo gosta

- Poslovitvena slovesnost z vojaškimi častmi

- (soproga gosta ima običajno deloma ločen program, ki vključuje
obisk izobraževalnih in socialnih ustanov oziroma projektov)

Predsedniki parlamentov (do 3 dni)

- Pogovor na štiri oči s predsednikom državnega zbora

- Pogovor med gostujočo delegacijo in predstavniki poslanskih
skupin državnega zbora

- Srečanje pri predsedniku države

- Srečanje pri predsedniku vlade

- Uradna večerja ali kosilo, ki jo gosti predsednik državnega
zbora

- Tiskovna konferenca

- Vodeni ogled Ljubljane

- Obisk zgodovinskih / kulturnih / naravnih znamenitosti v RS

- Druge točke po dogovoru z gostiteljem ali na željo gosta

- (soproga gosta ima običajno ločen program, ki vključuje obisk
izobraževalnih, kulturnih in socialnih ustanov oziroma projektov)

Predsedniki vlad (do 3 dni)

- Pozdravna slovesnost z vojaškimi častmi

- Pogovor na štiri oči z gostiteljem

- Pogovori delegacij, ki jih vodita predsednika vlad

- Srečanje pri predsedniku države

- Srečanje pri predsedniku državnega zbora

- Uradna večerja ali kosilo, ki jo gosti predsednik vlade

- Kosilo, ki ga gosti predsednik države, vlade ali minister za
zunanje zadeve

- Tiskovna konferenca

- Vodeni ogled Ljubljane

- Obisk zgodovinskih / kulturnih / naravnih znamenitosti v RS

- Druge točke po dogovoru z gostiteljem ali na željo gosta

- (soproga gosta ima običajno ločen program, ki vključuje obisk
izobraževalnih, kulturnih in socialnih ustanov)

Minister za zunanje zadeve (do 3 dni)

- Pogovor na štiri oči z gostiteljem

- Pogovor delegacij, ki jih vodita zunanja ministra

- Srečanje pri predsedniku države

- Srečanje pri predsedniku vlade

- Srečanje pri predsedniku državnega zbora

- Uradna večerja ali kosilo, ki jo gosti minister za zunanje
zadeve

- Tiskovna konferenca

- Druge točke po dogovoru z gostiteljem ali na željo gosta

- (soproga gosta ima običajno ločen program, ki vključuje obisk
izobraževalnih, kulturnih in socialnih ustanov)

Novinarji

Za novinarje in fotoreporterje skrbi Urad vlade za informiranje.
Stroški prehrane in namestitve nosijo predstavniki medijev sami.
Stroške prevozov za novinarje in fotoreporterje nosi Urad vlade
za informiranje.

Tolmači

Tolmači so predmet dogovora med obema stranema. Običajno vsaj
enega tolmača zagotovi gostujoča stran.

Namestitev

Šefi držav in vlad so ob uradnem obisku običajno nameščeni v
Gradu Brdo, na njihovo željo pa lahko tudi v hotelu. Člani
spremstva so v primeru, da so glavni gostje nameščeni v Gradu
Brdo, nameščeni v Hotelu Kokra. Za dnevno bivanje se lahko
uporabi Vilo Podrožnik.

Predsedniki parlamentov in zunanji ministri so običajno nameščeni
v hotelu ali v Vili Podrožnik.

Svečani obedi

Svečani obedi ob uradnih obiskih šefov držav in vlad so načeloma
v Gradu Brdo ali v predsedniški palači (odvisno od namestitve
gostov). Svečani obedi ob uradnih obiskih predsednikov
parlamentov so načeloma v Gradu Brdo. Svečani obedi ob uradnih
obiskih zunanjih ministrov in dugih visokih predstavnikov
Republike Slovenije so načeloma v Vili Podrožnik ali na Gradu
Strmol.

IV. DELOVNI OBISKI V RS

Uradno spremstvo (glavni gost s soprogo in člani uradnega
spremstva)

Maksimalno število članov uradnega spremstva, vključno z glavnim
gostom (in soprogo):

- šefi držav:  6

- predsedniki parlamentov in državnih svetov:  5

- predsedniki vlad:  5

- ministri in drugi visoki predstavniki:  4

Odstopanja glede gornjih števil so možna le izjemoma oziroma na
osnovi reciprocitete.

Administrativno, tehnično in varnostno spremstvo

Število članov administrativnega, tehničnega in varnostnega
spremstva ni omejeno.

Protokol ne ureja logistike za člane tega spremstva, vendar po
potrebi zagotavlja ustrezno pomoč.

Stroški

Glavnemu gostu in soprogi ter članom uradnega spremstva se krije
stroške namestitve, PTT stroške, prevozov in stroške uradnih
obedov.

Vse stroške administrativnega, tehničnega in varnostnega
spremstva plačajo gosti.

Okvirne točke programa:

Šefi držav (do 2 dni)

- Pogovori s predsednikom države

- Delovno kosilo ali večerja, ki jo gosti predsednik države

- Druge točke po dogovoru z gostiteljem ali na željo gosta

Predsedniki parlamentov (do 2 dni):

- Pogovori s predsednikom državnega zbora

- Delovno kosilo ali večerja, ki jo gosti predsednik državnega
zbora

- Druge točke po dogovoru z gostiteljem ali na željo gosta

Predsedniki vlad (do 2 dni)

- Pogovori s predsednikom vlade

- Delovno kosilo ali večerja, ki jo gosti predsednik vlade

- Druge točke po dogovoru z gostiteljem ali na željo gosta

Minister za zunanje zadeve (do 2 dni)

- Pogovori z ministrom za zunanje zadeve

- Delovno kosilo ali večerja, ki jo gosti minister za zunanje
zadeve

- Druge točke po dogovoru z gostiteljem ali na željo gosta

Tolmači

Tolmači so predmet dogovora med obema stranema. Običajno vsaj
enega tolmača zagotovi gostujoča stran.

V. ZASEBNI OBISKI PREDSEDNIKA DRŽAVE,
PARLAMENTA IN VLADE V RS

Šefe držav, parlamentov ali vlad običajno ob prihodu pričaka
predstavnik Protokola. Varovanje je zagotovljeno, če pristojni
slovenski organi to ocenijo za potrebno. Možno je vključiti tudi
uradni element (npr. vljudnostno srečanje s slovenskim kolegom
ali manjše kosilo oziroma večerja, ki jo gosti slednji).

Krijemo predvidoma stroške namestitve, obedov in prevoze za
maksimalno 3 osebe, vključno z glavnim gostom. Ostale stroške
krije država gosta.

VI. TRANZITNI PREHODI

Šefi držav, predsedniki parlamentov, predsedniki vlad

Pozdravi predstavnik vlade ali predstavnik Protokola RS. Po
potrebi se zagotovi možnost počitka.

Ministri za zunanje zadeve

Pozdravi predstavnik Diplomatskega protokola.

VII. SLOVAR KRATIC

RS:  Republika Slovenija

PRS:  Predsednik Republike Slovenije

PDZ:  Predsednik državnega zbora

PV:  Predsednik vlade

PRS:  Predsednik državnega sveta

MZZ:  Ministrstvo za zunanje zadeve

UVZ:  Urad za varnost in zaščito

Protokol:  Protokol Vlade Republike Slovenije


AAA Zlata odličnost

Nastavitve piškotkov

Vaše trenutno stanje

Prikaži podrobnosti